Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 47 of 47

Thread: Umro Papa!

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Nije tačno.

    Isti papa je u oktobru 1998'e pozivao Nato da bombarduje SRJ. Naravno to nije rekao direktno, nego indirektno, uz reči kao da Nato jednom prekine tragediju na KosMetu i slično.

    Onda kada je u aprilu 1999'e počelo bombardovanje, papa je sad jadikovao zbog nasilja, rata itd.
    Jes, i sad ga je pravda stigla. Vidis ti to, Srbi uvijek pobjedjuju, pa makar i sa zakasnjenjem.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by forumen
    Maloprije na CNN javise da je umro papa Giovanni Paolo Secondo. Nekome je bio otac, ponekom ocuh. Ipak, neka mu je slava i vjecni mir.
    Malo cudno za tebe da ubacis i ovakve rijeci. Umro je zaista veliki covjek i bez obzira kojoj ko vjeri pripadao bio je svjestan te velicine. Prvi Papa koji se molio na Zidu placa, prvi koji se molio i u usao u najvisi hram Islama. Covjek koji je sirio ekumenizam i postovanje svih vjera i trazio da svak u sebi nadje mir i da taj mir siri oko sebe.
    Prvi Papa koji je trazio oprost za sve grehove koje je njegova crkva nacinila i drugima oprastao grehove. Ne znam kome bi bas mogao biti ocuh kad je oprastio i onom koji ga je pokusao ubiti.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da a Srpska Pravoslavna Crkva se opucila da osudi srpske zlocine sirom bivse Yu. Naprotiv huskali su i navijali, lentrali se sa puskomitraljezima i redenicima. Je li pukovnik u Hag odio da ih blagosilja. Muchite bagro (etni(cka tamo. Za vas je zamjena za covjecnost srpstvo.

    Kad je Papa pozivao Nato da prekine tragediju na Kosovu. Citiraj ili ne lamprdaj ovuda.

    Quote Originally Posted by Carski
    Nije tačno.

    Isti papa je u oktobru 1998'e pozivao Nato da bombarduje SRJ. Naravno to nije rekao direktno, nego indirektno, uz reči kao da Nato jednom prekine tragediju na KosMetu i slično.

    Onda kada je u aprilu 1999'e počelo bombardovanje, papa je sad jadikovao zbog nasilja, rata itd.
    Last edited by amaro99; 02-04-05 at 22:25.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Jes, i sad ga je pravda stigla. Vidis ti to, Srbi uvijek pobjedjuju, pa makar i sa zakasnjenjem.
    Ti kažeš, ne ja..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Malo cudno za tebe da ubacis i ovakve rijeci. Umro je zaista veliki covjek i bez obzira kojoj ko vjeri pripadao bio je svjestan te velicine. Prvi Papa koji se molio na Zidu placa, prvi koji se molio i u usao u najvisi hram Islama. Covjek koji je sirio ekumenizam i postovanje svih vjera i trazio da svak u sebi nadje mir i da taj mir siri oko sebe.
    Prvi Papa koji je trazio oprost za sve grehove koje je njegova crkva nacinila i drugima oprastao grehove. Ne znam kome bi bas mogao biti ocuh kad je oprastio i onom koji ga je pokusao ubiti.
    I Amfilohijeva shirina se vidi u oprostu (Radovanu, Slobu, Ratku, itd.).


    P.S. To sto je anatemisa pojedine Crnogorce i sto shiri 'ljubav' prema Dukljanima nije lose, jer se tu ipak radi o 'zlim' Crnogorcima.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 02-04-05 at 22:28.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amaro99
    Da a Srpska Pravoslavna Crkva se opucila da osudi srpske zlocine sirom bivse Yu. Naprotiv huskali su i navijali, lentrali se sa puskomitraljezima i redenicima. Je li pukovnik u Hag odio da ih blagosilja. Muchite bagro (etni(cka tamo. Za vas je zamjena za covjecnost srpstvo.
    Pravoslavna Crkva je od samog početka osudila svaki zločin. Međutim, iskrenih vernika je malo, to važi i za srpske nacionaliste, tako da mnogi njih tu poruku Crkve nisu primili, isto kao što je nisu primili ni protivnici. Suprotno ne bi klevetali na nas..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  7. #32
    Goyathlay Guest

    Default

    Pamtice se dugo po mnogim dobrim stvarima koje je uchinio ili bar zapocheo. Slava mu!

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Bolje ti je da si cuta no ovako izjavit saucesce. Od pripadnika pravoslavnog Irana ne treba ocekivat nista bolje.

    Petre, primi moje iskreno saucesce. Izvini ako te je neki Pravoslavac uvrijedio, znam da su ovo osjetljivi trenuci. I ja bih se grozio da neko govori lose za Mitropolita Amfilohija ili Patrijarha Pavla, posebno poslije njihove smrti (no, daj Boze da nam jos dugo pozive, jer su nam posebno potrebni u ovim zli vremenima).

    PS. Sta je po tebi "pravoslavni iran"?? je li je to nekakva podmukla i kukavicka degredacija Crne Gore zbog vladanje srpskih pravoslavnih vladika?Njegosa, Petrovica, Gorskog Vijenca, Istrage ********??? Njegos i ostale vladike Crnogorske, koji su svi redom bili izricito Srbi su stvorili modernu Crnu Goru. kakav si ti "crnogorac" ako se stidis svakog djela nasih velikana, a zelis jedino da im se pominju imena, eto da bih nekako tobos ispalo da nisi izdajnik vjere i narodnosti?? Bogumi si lose izumio zemljace.

    Smiri malo dozivljaj, i pazi kada govoris lose za Pravoslavnu vjeru, jer ona nikad nikoga nije napadala. Molim te, nemoj nas uporedjivati sa islamom i islamskim zemljama, jer su to teske uvrijede!
    Last edited by Njegus; 02-04-05 at 23:28.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prdalo
    Tandara mandara. Tandara mandara.
    Ni sam ne znas sto zboris, al se zato trudis da pricas ijekavicom. No ti ne ide nekako za rukom.

    Kako si nazva Ljuba Sevaljevica: 'Ljube Sevaljevic'.




    P.S. Ne smatraj ovo uvrijedom.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 03-04-05 at 11:47.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Arrow

    Kao prvo da kazem neka mu je laka zemlja !

    Kao drugo mislim da i nije neko mjesto za raspravu i svadje ...

    Btw. Ne znam zasto ste rekli Giovanni Paolo Secondo kada bi se kod nas on zvao Jovan Pavle Drugi . Svjestan sam da ste htjeli da ima bude u originalu ali znam da se njegovo ime moze "prevoditi" na sve jezike pa tako svi i rade a uostalom to ime je na intalijanskom a on je bio poljak i nije tu to "pravo" ime ...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    156
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dukljani j..o vas papak

  12. #37
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy Lele nama Karoleeee...

    Ko ce se sad vozit papamobilom,lele nama lishe tebeeeee?!!! Ko ce rovarit po Ukrajini , Rusiji i ostalim pravoslavnim zemljama, a ti si najbolje umioooo?!? Ne ubise te Turci '81, a zamalo su, muko nashaaaaa? Ko ce sad kanonizovati na hiljade u BLAZENE I SVETE, kuku namaaaa? A nikad nas nijesi posjetiiioooo, nijesu ti daliii!!!

    Trebalo bi zbilja poslati cetu tuzbalica iz Ljesanske i Katunske Nahije da oplacu Papu da valja! Neka to bude skromni doprinos Crne Gore miru i toleranciji u svijetu.


    Vatikan kao centar moci nam je dosta dao po rebrima (doduse americkom i evropskom batinom). Ne znam sto bi zalio papu , nazivio se (kamo srece da cu ja toliko zivjet). Jado se mucio ,osevapio se kad ga je Bog uzeo sebi. Neka mu je laka zemlja !
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Malo cudno za tebe da ubacis i ovakve rijeci. Umro je zaista veliki covjek i bez obzira kojoj ko vjeri pripadao bio je svjestan te velicine. Prvi Papa koji se molio na Zidu placa, prvi koji se molio i u usao u najvisi hram Islama. Covjek koji je sirio ekumenizam i postovanje svih vjera i trazio da svak u sebi nadje mir i da taj mir siri oko sebe.
    Prvi Papa koji je trazio oprost za sve grehove koje je njegova crkva nacinila i drugima oprastao grehove. Ne znam kome bi bas mogao biti ocuh kad je oprastio i onom koji ga je pokusao ubiti.
    Hari,

    Licno mislim da je bio veliki covjek. Nisam od onih koji je pratio svaki njegov potez i putovanje... ali, dugo je papovao, tako da se ponesto moralo uociti. Bio je pjesnik i pisac, a bio je i jedan nekonvencionalan covjek, bez obzira na sve regule kojih se morao pridrzavati u svom dogmatskom ucenju. Mislim da mu je to sto je Poljak dalo jednu sirinu i vjestinu humora, koja je svojstvena Slovenima.
    Kad sam rekao da je ponekome bio ocuh, de facto je tako. Evo, i ovdje ga vecina zali, a manji dio ga skoro i ne zali. Ne pada mi na pamet da uticem na njihovo misljenje, a to da ga nisu dozivljavali kao oca, to je ocigledno i ne sumnjam u njhov bas takav osjecaj. Njegova bezbrojna putovanja, iako vecinom bolestan, bila su za postovanje. Imao sam utisak da je zelio da izmiri svijet. To postujem!
    Uostalom, ovih dana procitah da jos jedan Poljak zeli da pomiri Hriscane i Muslimane. Leh Valensa! Ima u Poljacima dosta idealiziranja, zelje i postenog pristupa. To im se ne moze negirati... A gdje ima zelje, ima i realizacije...
    Papa je bio jedan od tih koji je i zelio i realizovao.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nista narocito...

    Quote Originally Posted by amaro99
    Jos samo fali Nihil da zamjeri Papi kako nikad nije javno osudio Mila i DPS, posto mu je jedino mjerilo za svijet odnos prema Milu i DPS-u.
    I sad si ti nepristrasan i korektan sagovornik? Ja mislim da je tebi kriv papa sto nije podrza Mila i DPS u njihovoj pravednoj borbi protiv LSCG i narocito sto tebe i slicne sicardzijske prevrtace nije proglasio svecima. ... Inace, o papama i patrijarsima, imamima i ostalim popovima ne mislim nista pozitivno, sve su to politicari koji obecanjima onostranog vladaju ovostranim. Umrlo je mnogo ljudi ovih dana i mnogi od njih su imali bezgresniji, asketskiji i skruseniji zivot nego je to ijedan vjerski politicar mogao da ima. ... Za globalnu politicku scenu smrt jednog pape ce mozda imati neke promjene mada sigurno ne nagle i znacajne, ali za CG od male vaznosti.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #40
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S. F. Bay Area
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na primjeru Pope John Paul II, jednog od najvecih vjerskih lidera svih vremena, Dukljanii treba da uvide sto su sve izgubili kada su nasilno prvedeni u tudju vjeru. Sada, kad se Crnogorci okrecu sebi i obnavljaju ono sto im je silom oteto, je vrijeme da sebi povrate i katolicku vjeru ... vjeru starih Dukljana. Dukljanin ako nije katolik nije Dukljanin.

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by i'dratherbefishin'
    Na primjeru Pope John Paul II, jednog od najvecih vjerskih lidera svih vremena, Dukljanii treba da uvide sto su sve izgubili kada su nasilno prvedeni u tudju vjeru. Sada, kad se Crnogorci okrecu sebi i obnavljaju ono sto im je silom oteto, je vrijeme da sebi povrate i katolicku vjeru ... vjeru starih Dukljana. Dukljanin ako nije katolik nije Dukljanin.
    Ово је ваљда посљедњи модел дукљанске будалетине?

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by i'dratherbefishin'
    Na primjeru Pope John Paul II, jednog od najvecih vjerskih lidera svih vremena, Dukljanii treba da uvide sto su sve izgubili kada su nasilno prvedeni u tudju vjeru. Sada, kad se Crnogorci okrecu sebi i obnavljaju ono sto im je silom oteto, je vrijeme da sebi povrate i katolicku vjeru ... vjeru starih Dukljana. Dukljanin ako nije katolik nije Dukljanin.
    Ne odredjuje vjeroispovijest nacionalnost, ali to jos ne zna vecina opozicionara.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    Kosovo je pokrajina oduvijek ali Krajna nije koliko ja znam...ispravi me ako grijesim...?

    Krajini fali samo ovo Po ispred i eto je poKrajina

    Nema tu veze koji stepen autonomije teritorija ima. Ako je narod raspolozen za odvajanje, a Amerika ga podrzava u tome nema te sile koja ce ocjepljenje zaustavit.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amaro99
    Ovako nesto se i moglo ocekivati od ovih "talibana". Uvijek kontra vecini svijeta uvijek kontra humanosti uvijek iz uskog srpskog sovinistickog iskrivljenog ugla.
    Shrek primjerenije ime ti je "Donkey".
    Tebe je najprimjerenije ime Monkey!

    Monkey, obrati paznju na ono Mozda koje naglasim u postovima. Nisam protiv vecine svijeta, ali kao sto drzave rade za drzavni interes tako i crkve nastoje da prosire svoj uticaj.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  20. #45
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Koji ste vi Gurbeti! samo se pitam, mozeteli vi bez politike u opste diskutovat ili bez uvreda?
    Nekaje je PAPI Jovanu laka c.zemlja i neka sami Bog odredi dalice poc u Raj ili pakao, a vase mu kletve nece naudit....??
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pcnen:



    Ali Agdza duboko zali Papu

    Turcin Mehmet Ali Agdza, koji je tesko ranio papu Jovana Pavla Drugog u neuspjelom atentatu 1981. godine, duboko zali zbog smrti Svetoga Oca, izjavio je danas Agdzin brat, objavile su agencije.

    Agdza, koji u istanbulskom zatvoru izdrzava kaznu, oplakuje gubitak “velikog prijatelja”, kazao je njegov brat Adnan Agdza i dodao: “On je u bolu. Volio je Papu. Razvili su licno prijateljstvo dok je Mehmet bio (u zatvoru) u Italiji i objavili pobratimstvo”.

    Papa je postao blizak cijeloj porodici Agdza, rekao je Adnan koga je, zajedno s njegovom majkom, Papa primio sest puta u Vatikanu tokom minulih godina.

    Papa je oprostio atentatoru njegov cin i posjetio ga u zatvoru 1983.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    samo se pitam, mozeteli vi bez politike u opste diskutovat

    Na ovome podforumu tesko da mozemo bez politike
    Zapitaj se nesto pametno za promjenu...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. irc.cg.yu biseri
    By Stetni in forum #montecafe
    Replies: 996
    Last Post: 21-02-11, 23:10
  3. LjETOPIS POPA DUKLjANINA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 46
    Last Post: 29-11-10, 23:33
  4. Umro Stojan Cerovic
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 26-03-05, 23:08
  5. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •