Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 72 of 72

Thread: Maniri

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Smirnof,

    odgovor ti se nalazi manje vise na www.blogovanje.com/blogers_delite
    ;-)
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da je Intruder postavio dobro pitanje. Kako biti dzentlamen, ako dama nije "dzenlavumen". Ako ja sjedim u drustvu kraljice Krkne nekako je prirodno i normalno da se prema njoj ponasam kao prema kraljici. Mislim da svoje manire ne pokazujemo zbog samih sebe ili forinja vec zbog postovanja osobe sa kojom sjedimo.
    Problem je kako pokazati manire, ako se slucajno nadjes u drustvu dame koja svim silama hoce da bude vidjena od svih, koja hoce da skrene paznju i onome koji jos nije ni usao u restoran, kafanu...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Ti pazi da se ne nadjes cak ni slucajno u takvom drustvu i problem je rijesen :razz:

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Trudim se Mugi i tesko da ce se takva naci po mom izboru, ali ponekad si prinudjen da budes i u takvom drustvu. Pitam jer nijesam bas siguran da fin manir izmisliti neki hitan sastanak na koji si bio zboravio

  5. #55
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako neki gest nema pozadinu vec je tu samo reda radi 8 jer tako pise u bonotnu ili je to trenutna fora ) onda ga bolje ne raditi.
    ako je neko odgojen da bude dzentlmen on ce svojim ponasanjem svaku djevojku uciniti dzentlwomen tj. ako se iza tog gesta krije stavrno postovanje a nije tu reda radi, to ce btiti ocigledno.
    ako pak zeli da impresionira djevojku a to nema duboko ukorijenjeno dzaba mu trud, samo ce napraviti jos goru situaciju.
    rijeci govore vise od djela. postoje milioni nacina kako iskazati postovanje i bolje se koristiti provjerenim nego modernim. iskrenost je kljuc, to se uvijek osjeti...
    Kako Vaša bolest ?

  6. #56
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Mrdusa donja
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by intruder
    bravo...dobar vic
    aj sad budi ozbiljna pa mi ozbiljno odgovori
    postoji li dzentlvumen ili smo neravnopravni?
    Nismo sasvim ravnopravni, jer da ti djevojka pridrzava kaput bila bi smijesna okolini, tebe bi izvrgnula ruglu, a i vredjala bi vlastiti ponos.
    Svoje dzentlvomenstvo izrazit ce time da ce te pozvati na neko pice i platiti racun, kupiti karte za kino ili neku dobru kazalisnu predstavu, a i ako te pozove na veceru biti ce to jos samo jedna lijepa gesta sa njene strane, a za tebe vjerovatno cast

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    bolje se koristiti provjerenim nego modernim. iskrenost je kljuc, to se uvijek osjeti...
    Koji bi to bio provjereni a koji moderni nacin? Stvar kulturnog ponasanja i pokazivanje lijepih manira nije valjda moda.

  8. #58
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    provjereni nacin je onaj koji si primjenivao prije nego sto ti je neko rekao da je cool da otvaras vrata djevojki prije nego udje ili izadje nedje pod uslovom da to prije nijesi radio.
    ne bi trebalo da je moda ali moram priznati da ima dosta takvih slucajeva. kazem, ko je odgojen u tom dudhu i zaista zeli da na taj nacin ukaze postovanje ( nebitno o kom polu je rijec) to je pun pogodak ali ako neko zeli da ukaze postovanje ne mora to raditi na ovaj nacin ako ne osjeca da tako treba jer se uvijek prepozna isfoliranost ili iskrenost
    Kako Vaša bolest ?

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milice, kad su nas ucili da se treba umiti kad ustanemo iz kreveta nijesu nas ucili i ne rekose zato sto je to cool. Ne sjecam se bas najbolje kako je islo kad su me ucili da pisem slova,ali vjerovatno su bila nezgrapna, raskrecena... pa nekako se naucilo i postalo normalno.
    Instrukcije za ponasanje prema djevojci, komsiji, starcu..... ne dijele se na cool i necool vec valjda proizilaze iz neke opste kulture i dijela koje smo nekad negdje naucili. Zasto bi se neko folirao lijepim ponasenjem?

  10. #60
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    pogresno si me shavtio. ne kazem da to ne treba raditi vec da bi nekom ukazao postovanje ne moras se sluziti ustaljenim formama ponasanja od kojih su neke nestale ( po bontonu ukoliko je kisno vrijeme muskarac treba da prostre svoj ogratc jaknu sta god, zeni da ova ne bi ugazila u lokvu i skvasila svoje cipelice. bas da vidim da ovo neko uradi i pascu od odusevljenja ) vec mozes da izaberes neki drugi vid, ukoliko ti ovaj i nije bas pdgovarajuci.
    rijec cool sam upotri****la ironicno tj. u poslednje vrijeme imamo nagli posrat muskaraca koji zenama otvarju vrata ili sipaju pice u casu jer im je neko rekao "da ce tako smuvati veliki broj riba", to sam mislila kada sam rekla d aje to moderno
    Kako Vaša bolest ?

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opusteno i s pravom dozom manira osobi do koje nam je stalo vise kazemo nego s hiljadu "Volim te".
    Last edited by Smirnoff_ice; 07-04-05 at 09:13.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    A dje je ovdje ravnopravnost? Sto djevojke ne izvlace stolice momcima?

    Salu na stranu, ne osjecam se nesto posebno pocestvovano pobrojanim gestovima. OK je, ali nista za cim zalim ako ga nema - postovanje i uvazavanje moze da se izrazi na jos 1000 nacina. Uz to, jos je ruznije kad to momak radi jer je naucio da tako treba. Ti maniri su nesto sto imas ili nemas.
    stvarno si dobar nick izabrala ... APSOLUTNO NEMOGUCA!!!


  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Smirnof,

    odgovor ti se nalazi manje vise na www.blogovanje.com/blogers_delite
    ;-)
    Procitao sam, hvala.
    A sta da ti kazem? Za Net vazi isto ko za papir. Podnosi svaku glupost. Prva je ta da je metroseksualcu takav nacin izrazavanja potpuno stran. Metroseksualci su heteroseksualci koji su veliki prijatelji zena. Obicno su jako bogati, imaju svoj stan u centru svake vece metropole, a maniri i pravila dobrog ponasanja su im na prvom mjestu, sakupljeni u malom prstu desne ruke ispod lakiranog nokta! Metroseksualci se od nas obicnih muskaraca razlikuju po tome da su preuzeli jedan dio iskljucivo zenskih navika (recimo pretjerana nega tijela, farbanje kose, noktiju etc...) pa ih zbog toga nepouceni svrstavaju medju derepe, a oni su sve drugo samo to i bez manira ne. Autor teksta je svojom pricom ispricao jedino to da nema pojma o cemu prica
    Pa, hehehehe, ustanovila si i sama u svom potpisu: "Stvarno ima nesto u pisanju sto privlaci prevarante..." ili kako vec
    Last edited by Smirnoff_ice; 07-04-05 at 10:02.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smirnof, ja mislim da postoji jedan generalan problem - i taj koci konverzaciju, ti si iz jedne totalno drugacije sredine. ;-)

    Nisam ja tako nemoguca, samo treba naci zicu ... sto gore neko pomenu moj nick
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    AN, ja stvarno ne znam gdje ti sretas te ljude koji brisu nos rukavom i jos ih pokusavas projektovati na cijelu sredinu rijecima" ti si iz jedne totalno drugacije sredine".
    Nije nasa sredina ni bolja ni gora od drugih pa ni od sredine Smirnoffa, ako se zanemari nas mentalitet za naglasavanje necega, cemu si i ti sama ne mozes otrgnuti.
    Ako ulicom ide 5-6 mladica kratko osisanih, u dresovima, dernjaju se.... oni samo hoce da skrenu paznju na sebe, pa ako se tome pocnu doradjivati teorije, naglasavati.....oni su postigli svoj cilj. U isto vrijeme dok stotine mladica nenametljivo se ponasa uljudno, ide po bibliotekama, knjizarama, galerijama....
    Ti sve to trpas na jednu gomilu prostom recenicom "ti si iz jedne totalno drugacije sredine", po mom misljenju totalno neopravdano jer svega toga ima ni manje ni vise nego kod nas.

  16. #66
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Mrdusa donja
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    AN, ja stvarno ne znam gdje ti sretas te ljude koji brisu nos rukavom i jos ih pokusavas projektovati na cijelu sredinu rijecima" ti si iz jedne totalno drugacije sredine".
    Nije nasa sredina ni bolja ni gora od drugih pa ni od sredine Smirnoffa, ako se zanemari nas mentalitet za naglasavanje necega, cemu si i ti sama ne mozes otrgnuti.
    Ako ulicom ide 5-6 mladica kratko osisanih, u dresovima, dernjaju se.... oni samo hoce da skrenu paznju na sebe, pa ako se tome pocnu doradjivati teorije, naglasavati.....oni su postigli svoj cilj. U isto vrijeme dok stotine mladica nenametljivo se ponasa uljudno, ide po bibliotekama, knjizarama, galerijama....
    Ti sve to trpas na jednu gomilu prostom recenicom "ti si iz jedne totalno drugacije sredine", po mom misljenju totalno neopravdano jer svega toga ima ni manje ni vise nego kod nas.
    Iz toga proizlazi jos jedno pitanje: Da li su krivi ljudi ili sredina koja utice na njih ? A ta sredina, pa to su opet ljudi, pojedinci.
    Zasto recimo covijek iz recimo, neke lose sredine, koji dodje u "Smirnoffovu sredinu" postane drugaciji ? Ko to tamo utjece na njega da ili ima ili nema manire ?
    Da li mozda nehotice ponasanje djevojaka utjece na ponasanje muskarca i obratno ...
    Iz tvoje tvrdnje Apsolutno nemoguca, proizlazi samo to
    Last edited by Sova; 08-04-05 at 12:39.

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Neki drugi klinci... /djordje balasevic/

    Ajoj Apsolutno_nemoguca mogu ti reci da se mladi sirom svijeta ponasaju barem priblizno isto kao u CG. U mojoj sredini su bash takvi kao sto ih ti opisujes, starcima se zbog toga dize kosa na glavi i nemoj mi sad dati misliti da si i ti u tim godinama da ti takvo ponasanje pravi sivu kosu na glavi
    I mi smo bili takvi. Iz nekih svojih razloga morali smo frapirati starije ljude oko sebe pa smo trazili identitet u poznatim licnostima estrade ili pak nekog frajera iz okoline ili smo se jednostavno prilagodili svom drustvu i manirima koje je takvo drustvo imalo. Onda smo poceli gledati djevojke pa smo par puta nadrljali zbog nepoznavanja nekih drugih manira ako hoces, a na kraju se je sve smjestilo kako treba i sada nam opet neki drugi klinci dizu kosu na glavi neka "totalno" druga sredina neki "totalno" drugi maniri.
    Last edited by Smirnoff_ice; 08-04-05 at 13:02.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    I o cemu mi sad govorimo/ pisemo?

    Da li mozda nehotice ponasanje djevojaka utjece na ponasanje muskarca i obratno ...
    Iz tvoje tvrdnje Apsolutno nemoguca, proizlazi samo to


    Tacno tako.
    I pored toga, i opet ponavaljam, da to sto ce neko da izvuce stolicu curi nije jedina stvar koja karakterise njegove manire. Treba poceti od manira kada je komunikacija u pitanju. A, osvrnemo li se na recimo samo ovaj topic, manjak istih se uocava veoma lako.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sova
    Iz toga proizlazi jos jedno pitanje: Da li su krivi ljudi ili sredina koja utice na njih ? A ta sredina, pa to su opet ljudi, pojedinci.
    Kod nas se (naravno u sredini Smirnofa ne) moze primijetiti da dodje nas cojek koji vjerovatno dugo zivi u drugoj sredini pa pepeljaru iz svog luksuznog auta istrese na parkingu. Mozda je klima u pitanju pa lose utice na ljude

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Ekoloska osvestenost ha

    Hehehe, pa da. Mora nekamo baciti smece kad ima pun gepek darova. A u mojoj sredini pusenje vise nije moderno tako da su pepeljare suvisne
    Last edited by Smirnoff_ice; 09-04-05 at 14:02.

  21. #71
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Maniri-to je nesto sto swi nosimo u sebi, samo je problem u tome sto ne ispoljavamo. Ja npr znam par momaka kojima je npr. ispod CASTI da tako nazovem, da npr.sipaju curi pice ako su u restoranu ili kaficu, i ostalo sto ste vec naveli. Sad cu navesti nesto sto je vjerovatno za nekoga sitnica ili glupost.
    Ja sam npr.imala momka, u ovoj recenici je naglasak na IMALA, znaci vise nemam, ha ha, momka koji nije npr. htio da nosi kisobran kad pada kisa, nego maram ja, npr.hocu da zavezem cipelu, i nije bilo cansi da mi pridrzi jaknu ili tasnu JESI TI LOODA DA JA TO DRZIM, u kaficu da vam ne pricam kakwa su swe seljacenja bila, tipa SIPAJ MI SOK SAD CU JA, ili kad je tuy, nebitno. Mislim, zmislila sam se bila oko same sebe zivota mi.Ali, pose njega stiglo je pravo malo osvjezenje, u vidu momka koji stvarno zna kako da se ponasa sa curom, tipa pridrzavanje jakne, i sl. Stvarno, mozda su sitnice, mozda bi neko rekao da se opterecujem glupostima, ali stvarno, swaka cura primijeti razliku.Mora li sama da sipa pice ili ne, nebitno je, ako je i tome memku nebitno, onda stvarno.....
    Mnogo je lijepo kad vidite uz sebe nekoga ko ima manire. Onda i osjetite kako je nekome stalo do vas, ili barem ostavlje dobar utisak.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BeTTwEn The Wa||eS
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking upz

    Kakvi su danasnji momci (u mom okruzenju) pocecemo mi da im otvaramo vrata itd.
    Maniri meni ponekad prijaju,ali ne volim ih stalno...da neko trcka za mnom i juri da mi svuda otvori vrata,ponekad mi je preterano,a ponekad-u retkim situacijama super
    Pricam za mene,naravno....
    Ali inace...nema nista lepse nego videti finog i vaspitanog momka ...dzentlmena

    Grofi...za moje drugove ti mogu rec...da uvek skinu jaknu kad je meni hladno,ali svaki svaki put,i ne bune se to mi je najsladje

    A Vlado,kao sto rekoh na pochetku...postoje i dzentlwumen ;P nemoj da se brines
    ...I`m A LiTl|E RuNaWay...DaDdy'S GiR|...
    I`m Miss Milkie**>And I am prude on it... :ass: :finger:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •