Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 51

Thread: Učešće studenata u politici (NEKAD i SAD)

  1. #26
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Нормалност је релативан појам.

    Теби је рецимо нормално да се студенти универзитета не буне ни због чега, чак ни хране у мензи, у (слободном) свету то није...

  2. #27
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekad je postojala samo jedna partija pa je i broj mladih te partije bio ograničen. Dovoljno je navesti imena Mila Đukanovića, Miška Vukovića i njima sličnih, koji nikad ništa nisu ni radili van politike. Milove biznise bez biznis, ili makar zdravorazumskih, barijera u vrijeme njegove remisije, ne računam. Danas imamo mali milion partija, pokreta, NVO-a, a princip funkcionisanja u svima njima je isti: sve dok si fin, talentovan i perspektivan student, sve dok razamišljaš svojom glavom, ali samo ako to podrazumijeva da me slušaš bespogovorno, poželjan si član. Svako talasanje pokreće talas koji će da utopi nevjernika.

    Nekad nije bilo toliko studenata, nekad je mnogo teže bilo završiti fakultet. Nekad je završen fakultet značio mogućnost doijanja dobrog posla. Danas završen fakultet ne znači ništa. Ni današnja "magistratura" ne znači ništa. Naravno, uvijek ima poneki izuzetak koji samo potvrđuje pravilo.

    Kad se samo sjetim Strunjaša studenta, sve mi je jasno. Kad se sjetim sutendtskih predstavnika koji ih predstavljaju po 6-7 godina, sve mi je jasno. Danas je svaki studentski angažman priprema za buduće upravljanje... nečim. A nema nečeg ako se kritikuje onaj ko će da ti to obezbijedi.

  3. #28
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za promjene ovdje trebaju decenije i decenije, a mozda ni to nece bit djelotvorno znajuci nase podneblje i mentalitet, tako da nemam namjeru da protracim svoj zivot boreci se s vjetrenjacama.
    Upravo zbog takvog razmisljanja ti se nista ne mijenja, niti su studenti idje ukljuceni. Bas jer razmisljaju kao ti. "Da ja zavrsim fax, pa cemo lako". Da ti pravo kazem, i ja tako sad razmisljam, a nisam u pocetku, ali jbg... Zato sto svi mislimo da se borimo sa vjetrenjacama, nista se nikad mijenjat nece. Jer ne vjerujemo da ista mozemo promijenit.
    DICIOTTO

  4. #29
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Jesu li se ovo studenti nakon 15 generacija opet probudili?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  5. #30
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Pa mora se priznati da pokazuju neke znakove života, ali još je to daleko od pravog studentskog bunta. Uostalom, na protestu su dominirali studenti samo dva fakulteta, ali nadam se da će i ostali početi da shvataju da su u godinama kad je najlakše krenuti u borbu za promjene u društvu, jer teško da će sličnu priliku imati kad izađu iz fakultetskih klupa i zaposle se.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazljivo prositah ove postove, jer je ovo tema nevjerovatno znacajna, ne samo za trenutni polozaj studenata, nego i za buducnost CG. I malo sve to danasnje uporedjujem sa vremenom kad sam bio student, 80-tih godina. Bogami, iako je tada bio jednopartijski sistem i, po defaultu, jednoumlje i nemogucnost izlaska van ustanovljenih smjernica, cini mi se da je danas puno gore. Doduse, i tada se kresalo svako strcanje van linije, ali je bilo vise tih pokusaja, a o dobijanju vanrednih rokova da ne govorim. Tada je bio jedan univerzitet i studenti su, nekako, znali da ce tu da studiraju i tu su koncentrisali energiju i svu svoju pamet, pa i buntovnistvo. Danas, kad imamo nekoliko univerziteta, a i mogucnost studija vani, ne samo za bogate familije, energija se rasipa, vidici se sire, student ne mora da planira da ce samo ovdje da radi, vec je cijeli svijet njegov. To umnogome otupljuje ostricu moguceg buntovnistva, jer ono i proistice iz zelje da mu sjutra bude bolje. Vjerujem da su neki studenti koji su odavde, a studiraju van CG, revolucionarniji tamo nego ovdje, jer negdje tamo postoji bolja klima i naidju na vise istomisljenika.

    Nego, mene brine jedna druga stvar. Ovdje se komentari vrte oko toga koliko je cija porodica bogata, pa time student ima ili nema motiva da se buni. U sustini, nije to bas tako. Buntovnistvo je imanentno mladosti, nevezano da li je porodica imucna ili ne. Dakle, buntovnika ima u svim slojevima drustva, ako je mladi covjek po prirodi takav. Ako odemo malo u proslost, vidjecemo da su revolucije u Evropi dizali sinovi i kceri bogatih roditelja. Pocevsi od Lenjina (pa i Marks i Engels su bili iz imucnih gradjanskih porodica, pa iako su bili teoreticari, zalagali su se za revolucionarne modele), pa sve do jugoslovenskih, Koca Popovic i Mosa Pijade, recimo, bili su iz izuzetno bogatih familija. No, to ih nije umrtvilo da bezbrizno zive i glockaju rente od svojih nekretnina, nego su ustali u borbu za neko pravednije drustvo. Svi oni su se borili protiv skorojevica, snobova, malogradjanstine, birokratije, laznog morala, itd. A svega ovoga u nasoj miloj drzavi ima na tone. I niko glas da podigne, ni repom da mrdne. Svi se mire sa takvim stanjem i cekaju trenutak da i oni uskoce u tu kompoziciju koja, ipak, nepovratno juri u ljudski ambis.

    To je stvar mentaliteta, mozda i bespogovorne poslusnosti nekim velicinama! Slicno kao sto mislim da u ovoj drzavi, zbog enormne ambicije pojedinaca, dolazimo do paralize i nerada, tako i u slucaju buntovnistva, ocito, niko ne zeli da se buni, vecina zeli da bude glavni i bogat, pa neka se bune protiv njega. Crnogorci mozda i jesu buntovnici, ali ne u svojoj kuci, vec negdje van, po drugim univerzitetima i drzavama.

  7. #32
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Forumen, dobro si primijetio i napravio presjek buntovništva u prošlosti. Uslovi, stil života, način razmišljanja nije isti danas s početka i sredine XX vijeka. Socijalisti, boljševici, kasnije u Jugoslaviji partizani, imali su neku viziju, bili su više altruistički nastrojeni, imali su ideologiju u koju su vjerovali. Da, vjerovali. I čekali svoj trenutak. Preživjeli rat, rizikovali života, a mnogi su ga i izgubili. A sve zbog boljeg i pravednijeg društva, a ne sebe radi. I uspjeli su, kako tako. Naravno da je među njima bilo lopovčića, ali su se takvi sklanjali sa rukovodećih pozicija. A danas se takvi pošalju da budu ambasadori ili budu sekretari u DKP-u.
    Očigledno je da mladi imaju pred sobom jednu sliku - mlađanog Mila Đukanovića, pa sve polažu na to da rano uđu u politiku, obuku džempere (radi uroka), obavljaju partijske zadatke, animiraju kolege, završe faks i zaposjednu na čelo neke državne institucije. I tu je kraj svega. Ne moraju da vise po ZZZCG. I predstavnici studenata su političari, itekako. Pripremaju se za zauzimanje što bolje fotelje. Jer ništa ne znaju sem da lažu, varaju i putuju. A studenti takve izglasavaju i aplaudiraju im. I onda se čudimo što su '88. došli na vlast Đukanović, Bulatović, Marović, Vuković i ostali koji su usrećili crnogorske državu. Studiraju po 6,7 godina, pa im se može. A mnogi su i članovi poli.partija. I mnogi troše pare namijenjene stu.organizacijama kako se njima prohtje. Baš kao političari na državnom nivou. I takvi predvode studente na protestima. Očigledno da u CG sve što valja odavde ode.
    Danas je sistem drugačiji, a i ljudi su dosta sebični. Buniće se, bunit', a kad dobije što želi - ućuti, povuče se i ostavlja dojučerašnje kolege da grcaju u problemima. Važno je da se on izvukao i obezbijedio.
    Mislim da je pogrešno vjerovati političarima, a osobito mladima koji svoje uzore vide u ovdašnjim političarima. A svaki mladi poličar ima za svog uzora nekog crnogorskog političara. I trudi se da bude gori od njega. Tu je čitava pogibija.
    C R N A G O R A

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    ...Očigledno je da mladi imaju pred sobom jednu sliku - mlađanog Mila Đukanovića, pa sve polažu na to da rano uđu u politiku, obuku džempere (radi uroka), obavljaju partijske zadatke, animiraju kolege, završe faks i zaposjednu na čelo neke državne institucije. I tu je kraj svega...
    Pazi ovako. Mnogi ce mi zamjeriti ako kazem da je Milo bio buntovnik. On je imao neki cilj i postigao ga je. Sad, nekom po volji, nekom ne. Da je on danas student, vjerujem da bi pokusao da dodje do izrazaja (nebitno da li vlast zasluzuje da padne ili ne), a ne da bude prirepak nekom vlastodrscu da bi i njemu bilo bolje. Ja sam pisao da me cudi da nema takvih, pa makar i iz svog interesa neka se pobune i nesto mijenjaju. To su potencijalni lideri, kojih nema. Ne vjerujem da neko moze da bude toliko mocan, a da u nekom mladom covjeku ne pobudi zelju da ga pobijedi. Naprotiv, sto mocniji, to veci izazov. Govorim o takvoj prirodi buntovnika, a narocito mladog...

  9. #34
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno, Mila nijesu nazvali Britva u zadnjih 20 godina, nego ranije. Od ranije je poznat po dugačkom i oštrom jeziku. Još imam neđe sačuvan NIN iz 1989., a na naslovnoj strani Veso VUkotić i aktuelni ministar vojni - Đurišić (sad se može pjevat' ona poznata četnička, i to s pravom. Ironičan sam, naravno.). I neđe oko desete strane, Milova slika na kojoj je on u džemperu, a ispod slike piše: "Glas autentične mladosti". Bio je vjerovatno preoštar kad je kritikovao tadašnje rukovodstvo, što su mi neki stariji, koji se sjećaju tih godina, i potvrdili.
    Sa stanovišta tvoje priče, on je primjer čovjeka koji je u-s-p-i-o. Uspio je da skine sa fotelja staro rukovodstvo. Druga je stvar što je imao podršku BG-a. Sad je riječ o ličnostima i karakternim crtama.Ali nije on ikona današnjih mladih zbog kraja osamdesetih, jer se toga i ne sjećaju, nego je današnji Milo Đ. ikona - u italijanskom odijelu, izlaženju u fensi" lokale, uzdisanje dok se govori, mlataranje rukama, pogled "s visoka". CIlj je što prije - fotelja i pare. Luksuz od mladih dana. A Milo to nije imao u njihovim godinama.

    Buntovnici tipa Mila iz osamdesetih (opet nezavisno od toga što je bio sluga Beograda) u CG, mislim, više ne postoje. Ili se plaše posljedica koje za njih, porodicu i zaposlenje može izazvati svako javno protivljenje režimu, ili jednostavno misle da je bolje prikloniti se vladajućoj kasti i uživati blagodeti - posao, kola, putovanja i sl.

    Ovim današnjim "buntovnicima" se vlast smije. Znaju na šta su slabi, pa ih je lako držati u pokornosti. To su samo jedni obični kandidati za radno mjesto (u državnom sektoru). A ono se ne može dobiti buntovnišvom.
    C R N A G O R A

  10. #35
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,002
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Да ли би он био бунтовник да се није дешавало оно што се дешавало у србији?
    Нисам сигуран.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Да ли би он био бунтовник да се није дешавало оно што се дешавало у србији?
    Нисам сигуран.
    Slazem se, ali bih prosirio malo stvar. Pitanje je da li bi bio buntovnik, tj. da li bi neko njegovo buntovnistvo doslo do izrazaja, da nije stasao u vrijeme kraha komunizma u istocnoj Evropi, ujedinjenja dvije Njemacke, previranja i raspada SSSR, plisanih i drugih revolucija, sto je i dalo impuls za desavanja na Kosovu, pa time i pojavu Milosevica. Kad se sve to skupi, bilo je pitanje vremena kad ce stara CG vlast prepustiti kormilo mladim i buntovnim. Tu se desio skup okolnosti koji je isao na ruku novom rukovodstvu.
    Sigurno je danas drugacija situacija. Jos se nijesu sasvim ohladile glave od 90-tih godina proslog vijeka, ima tu dosta politickih kalkulacija koje su direktna posledica ratova na ovim prostorima i povratka CG nezavisnosti. To su skoro potrosene teme i sigurno nijesu karte na koje treba buntovnici da igraju da bi nesto promijenili. Kao sto su nekad ovi dosli na talasu srpskog nacionalizma, mozda ce neki novi doci na talasu evropskog globalizma, mada je vjerovatnije da dodju na talasu socijalnog bunta.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    ...Ali nije on ikona današnjih mladih zbog kraja osamdesetih, jer se toga i ne sjećaju, nego je današnji Milo Đ. ikona - u italijanskom odijelu, izlaženju u fensi" lokale, uzdisanje dok se govori, mlataranje rukama, pogled "s visoka". CIlj je što prije - fotelja i pare. Luksuz od mladih dana. A Milo to nije imao u njihovim godinama.

    ...Ovim današnjim "buntovnicima" se vlast smije. Znaju na šta su slabi, pa ih je lako držati u pokornosti. To su samo jedni obični kandidati za radno mjesto (u državnom sektoru). A ono se ne može dobiti buntovnišvom.
    Ovo sto si napisao je sasvim u redu, ali ne govori o izvornim buntovnicima, vec o kopijama i imitatorima. Drugo, svim buntovnicima se vlast smije, dok su na kraju buntovnici oni koji se smiju . Buntovnicima u startu nije cilj bogatstvo, vec afirmacija, vodjstvo pokreta koji neminovno mora pridobiti vecinsku podrsku drustva. Bogatstvo dodje kasnije, ukoliko ostanu dugo na vlasti. Mada, ne znam nikoga ko je svrgao prethodnu vlast a da se kasnije brzo povukao sa vlasti. Uvijek ima tu 'posla da se nadogradi revolucija i osujete kontrarevolucionari' .

  13. #38
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onda u CG nema izvornih buntovnika. Sve je to imitacija i želja da se postane "sultan umjesto sultana". Ili nijesu previše ozbiljni i hrabri.

    U Srbiji je postojao Otpor. Stariji su bolje upućeni u rad te organizacije. Sigurno da je ona vid organizovanja buntovništva mladih ljudi - studenata, potpomognutih od strane organizacija sa Zapada. Neki istaknuti otporaši su napustili Srbiju, a neki (npr. Homen) postao državni sekretar.
    C R N A G O R A

  14. #39
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    Onda u CG nema izvornih buntovnika. Sve je to imitacija i želja da se postane "sultan umjesto sultana". Ili nijesu previše ozbiljni i hrabri.

    U Srbiji je postojao Otpor. Stariji su bolje upućeni u rad te organizacije. Sigurno da je ona vid organizovanja buntovništva mladih ljudi - studenata, potpomognutih od strane organizacija sa Zapada. Neki istaknuti otporaši su napustili Srbiju, a neki (npr. Homen) postao državni sekretar.
    Kao prvo, veoma su velike razlike izmedju podanicke svijesti crnogorske mladezi i pokreta otpor. U bivsoj SFRJ nasi kadrovi su se veoma isticali bukanjem i dokazivanjem odanosti sistemu. Cak smo i ime glavnog grada poklonili Josipu da pokazemo kakvi smo rasni podanici. Ne kazem da Josip nije zasluzivao postovanje, i jeste za sve sto je uradio na prosperitetu Crne Gore u ekonomskom smislu ali tako se nisu ponasali slovenci recimo.... Problem je u visedecenijskom svojevoljnom prihvatanju osobine "poltron" koju su roditelji prenosili na svoju djecu kroz vaspitanje. Odje u CG je veoma izrazeno da radnici velicaju i tiskaju se recimo svojim sefovima, direktorima, a metode obozavanja nadredjenih se prenosi i na obozavanje jakih politickih lidera. U CG postoji jedna posebna fela ljudi, mjesavina degradirane komunisticke svijesti koja u svojoj biti jeste cisto poltronska,podanicka, sa nekom patriotsko-bukackom osobinom ciji se patriotizam svodi na obozavanje jednog covjeka i njegovih djela koja je izjednacio sa drzavom. Nevjerovatan primitivan fenomen izjednacavanja jednog covjeka sa drzavom kojoj je dosao glave svojim djelima. U CG je kukavicluk toliko rasprostranjen da se pojedini podanici plase svojih uzdaha da ne bi kojim slucajem bili u neskladu sa partijom i sistemom. :congratulatory:

  15. #40
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa, jesam li ja što pogriješio u postu? Naveo sam Otpor kao pozitivan primjer buntovništva mladih ljudi koji su dobijali batine ne bi li smijenili tiranina s vlasti. Oni nijesu bili poltroni. Mnogo su rizikovali. Volio bih da takvih ljudi ima u CG. Ali, nema. Kad sam studirao, a i dok sam pohađao neke Škole u organizaciji NVO-a, imao sam priliku da vidim mlade ljude koji, blago je reći, imitiraju Mila Đ., koji pričaju priče manipulatorske i lažne, a kojima je jedini cilj - šupnuti se profesoru, potvrditi njegovu priču, čak i kad se ona sa njegovim načinom razmišljanja ne podudara i za to dobiti unapređenje. To je išlo dotle da se čovjeku smuči koliko su se zavlačili u južni dio leđa. Porazno za mlade ljude. A mene su gledali kao crnu ovcu kad bih se suprotstavio mišljenju profesora ili predavača. A niko ne smije da podrži priču koja je kontra priče onoga što drži predavanje(a bilo je riječi o politici, naravno. Neki su bili članovi pol. partija, neki planirali da osnuju pol. partiju. Toliko su samoljubivi da ne vide da nijesu vizionari.A političar koji pretenduje da bude na čelu države, to mora biti. Crna Gora je imala jednog takvog. Ali ga nije htjela. Ovima je politika samo bila sredstvo da se dođe do vlasti i da tu dugo ostane. Da ne moraju da rade kao što oni koji nemaju pol. ambicije, pa zaposlenje traže uz "pomoć" ZZCG. Da ne pričam koliko su ograničeni neki intelektualno, kako nemaju obzira prema drugim osobama, osobito drugih nacionalnosti, vjere, seks.orjentacije, pola...). Naravno da su tako naučeni kod kuće. Tako su i mene,kao i mnoge druge, učili, ali meni savjest i srce odbijaju takav način ponašanja. Ne osjećam strah - zbog toga sam ili lud ili jebeno hrabar.
    Last edited by PGboy88; 23-03-12 at 10:56.
    C R N A G O R A

  16. #41
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    Pa, jesam li ja što pogriješio u postu? Naveo sam Otpor kao pozitivan primjer buntovništva mladih ljudi koji su dobijali batine ne bi li smijenili tiranina s vlasti. Oni nijesu bili poltroni. Mnogo su rizikovali. Volio bih da takvih ljudi ima u CG. Ali, nema. Kad sam studirao, a i dok sam pohađao neke Škole u organizaciji NVO-a, imao sam priliku da vidim mlade ljude koji, blago je reći, imitiraju Mila Đ., koji pričaju priče manipulatorske i lažne, a kojima je jedini cilj - šupnuti se profesoru, potvrditi njegovu priču, čak i kad se ona sa njegovim načinom razmišljanja ne podudara i za to dobiti unapređenje. To je išlo dotle da se čovjeku smuči koliko su se zavlačili u južni dio leđa. Porazno za mlade ljude. A mene su gledali kao crnu ovcu kad bih se suprotstavio mišljenju profesora ili predavača. A niko ne smije da podrži priču koja je kontra priče onoga što drži predavanje(a bilo je riječi o politici, naravno. Neki su bili članovi pol. partija, neki planirali da osnuju pol. partiju. Toliko su samoljubivi da ne vide da nijesu vizionari.A političar koji pretenduje da bude na čelu države, to mora biti. Crna Gora je imala jednog takvog. Ali ga nije htjela. Ovima je politika samo bila sredstvo da se dođe do vlasti i da tu dugo ostane. Da ne moraju da rade kao što oni koji nemaju pol. ambicije, pa zaposlenje traže uz "pomoć" ZZCG. Da ne pričam koliko su ograničeni neki intelektualno, kako nemaju obzira prema drugim osobama, osobito drugih nacionalnosti, vjere, seks.orjentacije, pola...). Naravno da su tako naučeni kod kuće. Tako su i mene,kao i mnoge druge, učili, ali meni savjest i srce odbijaju takav način ponašanja. Ne osjećam strah - zbog toga sam ili lud ili jebeno hrabar.
    Nisam ja ni napisao da je nesto pogresno u postu

    A sto se tice odnos "student-profesor" o kojem si pisao najbolje mogu posvjedociti oni koji su obitavali na ekonomskom fakultetu u podgorici. Uvlacenje u anus Vesu i kompaniji je bila tako izrazena da je postojala netrpeljivost pojedinih studenata koji su se utrkivali u svojim uvlakackim poduhvatima. Dodvoravanje i religiozno ljubljenje misli VV-a se isplatilo mnogima. Sada su na rukovodecim mjestima sto u vladi sto u firmama. Medjutim, to ih nece ucinjeti kvalitetnim kadrom jer se ispostavlja da su svi do jednoga nesposobni da vrse bilo kakve odgovorne funkcije. Djela govore o njihovom znanju.

  17. #42
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sigurno je to za VV. Ali, jedna moja koleginica, sada je na magi.studijama na UDG, kazala mi je da je nakon njenog odgovaranja, VV pitao da li je zaposlena, a na njen negativan odgovor, kazao joj je da mu se obrati ako ne nađe sama posao. S tim što je ona pametna i obrazovana đevojka, a inače ne poltroniše. Naravno da ima onih, a većina su, koji ne zaslužuju da budu na pozicijama na kojima jesu, ali zahvaljujući poznanstvu sa VV ili družinom, pribrabili su pozicije. Ima tu milion primjera za koje znamo, a oni su i dalje tamo. Koriste fotelje maksimalno. Dok neko drugi stoji u mjestu.

    I zbog svega toga nema kritične mase među mladim naraštajima. Na mome fakultetu je bilo (i još ima moje generacije što studira) ljudi koji su na početku studija znali đe će da se zaposle. Obično je to bila državna uprava ili neki od sudova. Ili da budu neki od ministara. I što misliš, hoće li se oni "bukati"? Naravno da neće. Ćute, s profama su u odličnim odnosima, sve im odgovara što profesor kaže, iako je to na štetu studenata, itd,itd. I onda imaš to što imaš.

    Kad su prošle godine bili studentski izbori na Pravnom fakultetu UCG, svi kandidati su : ili članovi DPSDP ili iza njih stali profesori. Znači, nema samoinicijative. Znam kako funkcioništu stud. organizacije. One su prečica do položenih ispita i para. O tome je sve ispričano, sve se zna. I niko ništa ne mijenja.

    CG je vazda bila mrtvo more. To će i ostati. Sve priče o čojstvu i junaštvu su zapravo mit. RIječ je o pojedinačnim slučajevima, što imamo u bilo kom dijelu svijeta. Ali mi smo najbolji. Naravno, jer znamo da nijesmo, svjesni smo ograničenosti, ali se moramo busati u prsa junačka. Zato se lažno predstavljamo. Plivamo u laži. Još od Petrovića-Njegoša. Ko zna i malo istoriju crnogorsku, zna da su svi ti velikani, junaci zapravo bili pljačaši. Pljakčaši muslimana, Srba Hercegovaca, pa su poslije dijelili plijen. To je prestavljano kao junačko djelo. o tome su pjesme pjevane. A bili su najveći kamataši, što je majka rađala. Otkud im tada onolika zemlja? Ostavili njima preci? Taman ka' ovima današnjima. Dobro je Šerbo Rastoder primijetio. Kaže, parafraziram: "Kod Crnogoraca, kad se ukrade ovca, to je krivično djelo (modernim rječnikom rečeno). Ali, ako se ukrade muslimanska ovca, to više nije kri.djelo, nego junački čin." Malo je reći da je ovo istina.
    Sve dok se istorija crnogorska bude lažirala i sve dok se o tome otvoreno ne kaže, ko smo, što smo, današnji i budući "lideri" će se pozivati na slavne pretke-vladare. A tačno je da su po nekim moralnim vrijednostima na istome. Uzeti tuđe, svoje ne dati - njihova je deviza. Zato će, dok je još lažne istorije, Milo Đ. ostati upamćen kao "otac nacije", obnovitelj nezavisnosti itd. I kralj Nikola i Njegoš su ostali poznati po tome po čemu su poznati, ali se prećutkuje što su oni radili Crnogorcima. Krvavi su bili do lakata. A toliko se slave.
    A narod je samo ćutao. Mladi su uglavnom napuštali CG i karijeru gradili u većim sredinama, nezavisno od toga da li su se bavili politikom ili nekim drugim zanimanjem. Promjena sredine i mentaliteta im je prijala, itekako.
    C R N A G O R A

  18. #43
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni se ovo danashnje uchesce studenata u politici ne svidja.

  19. #44
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    Dobro je Šerbo Rastoder primijetio. Kaže, parafraziram: "Kod Crnogoraca, kad se ukrade ovca, to je krivično djelo (modernim rječnikom rečeno). Ali, ako se ukrade muslimanska ovca, to više nije kri.djelo, nego junački čin." Malo je reći da je ovo istina.
    Sve dok se istorija crnogorska bude lažirala i sve dok se o tome otvoreno ne kaže, ko smo, što smo, današnji i budući "lideri" će se pozivati na slavne pretke-vladare. A tačno je da su po nekim moralnim vrijednostima na istome. Uzeti tuđe, svoje ne dati - njihova je deviza. Zato će, dok je još lažne istorije, Milo Đ. ostati upamćen kao "otac nacije", obnovitelj nezavisnosti itd. I kralj Nikola i Njegoš su ostali poznati po tome po čemu su poznati, ali se prećutkuje što su oni radili Crnogorcima. Krvavi su bili do lakata. A toliko se slave.
    A narod je samo ćutao. Mladi su uglavnom napuštali CG i karijeru gradili u većim sredinama, nezavisno od toga da li su se bavili politikom ili nekim drugim zanimanjem. Promjena sredine i mentaliteta im je prijala, itekako.
    Auh, ne znam koliko je Serbo Rastoder vezan za ovu temu ali sto se mene tice ne moras ga citirat jer o doticnom imam veoma ruzno misljenje propraceno izrazima lica cija je eskpresija GADJENJE.

    U svakom slucaju, napredak pojedinca u Crnoj Gori je veoma usko povezan sa javnim stavom kojim se potvrdjuje privrzenost partiji. Ukoliko niste lojalni rezimu, vas individualni uspjeh ce jedino biti moguc ako prodrete u nekoj inostranoj firmi koja posluje u CG. U Crnoj Gori se zna u kojim firmama rade podanici rezima: ministarstva, aerodromi crne gore, univerziteti, preduzeca u kandzama ove bratije itd.... Tako da veoma su rijetki ovi o kojima pises. Znam ih i ja ali.... znam da su kvalitetniji svjetlosnim godinama u odnosu na mnoge likove na pozicijama koje su dobili samo zato sto su politicki aktivni i deklarisani.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PGboy88 View Post
    ...
    CG je vazda bila mrtvo more. To će i ostati. Sve priče o čojstvu i junaštvu su zapravo mit. RIječ je o pojedinačnim slučajevima, što imamo u bilo kom dijelu svijeta. Ali mi smo najbolji. Naravno, jer znamo da nijesmo, svjesni smo ograničenosti, ali se moramo busati u prsa junačka. Zato se lažno predstavljamo. Plivamo u laži. Još od Petrovića-Njegoša. Ko zna i malo istoriju crnogorsku, zna da su svi ti velikani, junaci zapravo bili pljačaši. Pljakčaši muslimana, Srba Hercegovaca, pa su poslije dijelili plijen. To je prestavljano kao junačko djelo. o tome su pjesme pjevane. A bili su najveći kamataši, što je majka rađala. Otkud im tada onolika zemlja? Ostavili njima preci? Taman ka' ovima današnjima. Dobro je Šerbo Rastoder primijetio. Kaže, parafraziram: "Kod Crnogoraca, kad se ukrade ovca, to je krivično djelo (modernim rječnikom rečeno). Ali, ako se ukrade muslimanska ovca, to više nije kri.djelo, nego junački čin." Malo je reći da je ovo istina...
    Aferim mlado momce! Za tvoje godine vrlo pametno i pronicljivo!
    Isto sam nekad napisao na ovom istom forumu.
    Pljackati, zvalo se plijeniti blago! A sve te silne pljacke u DNK nam se udjenuse.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #47
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Dakle, sve isto...

    Hvala Lepo

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ovaj Golubovic studira evo 10 godina. Jeli produzio studije kako bi bio non-stop na celo studentskog parlamenta?
    Who let the dogs out

  24. #49
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Moram priznati da ni više a ni manje nisam očekivala. A ima ih tu još.
    Ko je dvaput popričao sa dotičnima bilo ozbiljna priča ili neozbiljna, čak i kroz humor ili običan osmijeh možete zaključiti o kakvim se osobama radi. Ne možete se sakriti od nas koji vas osjećamo.
    Žali bože one koji dozvole da ih zavaraju takvi primjerci vrste.

    Čudom sam se čudila mojima. Sve sami. Danas, to potpuno razumijem.
    Ali ne mogu da shvatim i nikad neću moći da se stavim u kožu primjerka vrste koji je sa 20 god prodao svoje ja, čast i dostojanstvo i koji kad prođe pored ogledala ne stane i ne zapita se ko je ovo? Takvi imaju put samo ka dnu. Mogu grabit šta hoće i koliko god hoće povratiti svoje ja neće. A nije da ne mogu. Ne mogu ni da zamislim tu gorčinu o sebi koju neko nosi.
    Po osmjehu ću vas uvijek poznati. Ništa ljepše od starca koji se čista srca smije i ništa grđe od starca kome se kroz osmjeh vidi njegova lična tragedija.

    A što se Golubovića tiče evo vam info iz prve ruke. Sunčan ovaj mart, baš poslužio ove aktiviste i ako se svijest mjenja tako što se kafeniše i sunča od 10-18 onda za nas nema zime
    Ko što reče Maja sve isto

  25. #50
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pisah ja o ovome...Zalud sve ovo kad studenti glasaju za ovakve "predstavnike". Todorović je odmah nakon završenog fakulteta, koliko sam ja čuo, ne znam iz prve ruke, otvorio kafić u profesorskoj zgradi. Za ovoga Goluba ne znam, nijesam pratio, niti gledao gostovanje jutrošnje.
    Jednostavno, ovo je zemlja moralnih patuljaka. To počinje još od studentskih dana.
    Još ima stud.predstavnika na Pravnom...vjerujte, takvih moralnih ništarija i lopova zemlja rađala nije. A svi su na dobrom glasu. Ne znam vjeruju li im studenti, ali ih glasaju.
    C R N A G O R A

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 12-godišnjak koji piše knjige o politici!
    By vitez-pravoslavlja in forum Politika generalno
    Replies: 60
    Last Post: 07-05-10, 13:48
  2. Moderatori foruma o politici..
    By phenomenon in forum CdM Arhiva
    Replies: 15
    Last Post: 23-01-06, 16:43
  3. Dom studenata u Niksicu
    By Luximus in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-05, 14:48
  4. pjesme o politici
    By olivija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-03-04, 19:47
  5. malo o politici i politicharima !!!
    By B-A-N-E in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 24-02-04, 21:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •