View Poll Results: Rezultati Popisa:

Voters
74. You may not vote on this poll
  • 1. neće promijeniti ništa

    45 60.81%
  • 2. uticaće simbolično na buduće događaje i procese

    15 20.27%
  • 3. uticaće značajno na buduće događaje i procese

    12 16.22%
  • 4. ne mogu da procijenim

    2 2.70%
Page 9 of 22 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 549

Thread: Popis 2011

  1. #201
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Опа Ђурђо...јеси луд....
    Ne majmuniši se na forumu bez razloga.

  2. #202
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cardiff_Neath_SouthgateSt View Post
    Crna Gora-Srpska Sparta
    vidji mu potpisa, xaxaxaxa
    AJMO CRNA GORO !!!

  3. #203
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A na ovaj popis ima pobjednika i gubitnika, je li? Nisam znao za to. Epic. Kakvi penali, boze sacuvaj. Sad su nasli ovi da mi pricaju A IMA VISE SRBA, BLA, BLA, BLA... Mozda i ima, no nece da se izjasne, jer im nije u interesu. Eto koliki su Srbi. Ka' i vecina sto je kod nas.
    DICIOTTO

  4. #204
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gates View Post
    Ne majmuniši se na forumu bez razloga.
    ЈЕСИ ЛУД...
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #205
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidimo se za 10 godina, do tada mi se obraćajte na službenom Srpskom jeziku.

  6. #206
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gates View Post
    Vidimo se za 10 godina, do tada mi se obraćajte na službenom Srpskom jeziku.
    биће те жеља....
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #207
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moze jos jednom :


    Jako interesantno:

    po religiji:

    2003
    Pravoslavci 460.383
    Muslimani 110.034
    Katolici 21.972

    2011
    Pravoslavci 446.858 (-13.525)
    Muslimani 118.477 (+8.443)
    Katolici 21.299 (-673)

    Komentar? Meni je ovo main line ovog popisa.
    Just to slip the skin...

  8. #208
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ljesanjskivitez View Post
    ...jedino što nebih volio da se nađe kompromis izmedju DPS-a i opozicije u stilu priznajte rezultate popisa a mi ćemo uvrstiti srpski jezik kao službeni!
    Um... koga realno interesuje sta politicke partije priznaju ili ne?

    Quote Originally Posted by gates View Post
    Vidimo se za 10 godina, do tada mi se obraćajte na službenom Srpskom jeziku.
    U sluzbenoj upotrebi? Svakako.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  9. #209
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Moze jos jednom :


    Jako interesantno:

    po religiji:

    2003
    Pravoslavci 460.383
    Muslimani 110.034
    Katolici 21.972

    2011
    Pravoslavci 446.858 (-13.525)
    Muslimani 118.477 (+8.443)
    Katolici 21.299 (-673)

    Komentar? Meni je ovo main line ovog popisa.
    Нешто јачи наталитет у заосталијим областима на сјеверу (врло условно речено и немојте да ме погрешно схватите), са доминантним муслиманским становништвом.Али не паничи, Црна Гора неће постати исламска држава, ако се тога бојиш, јер до наредног пописа и у тим крајевима ће доћи до постепеног пада наталитета, са развојем тих крајева, као што је случај у Албанији и на Косову гдје су очекивања о броју становника подбацила.

    И одсељавање дијела православних избјеглица за СРБ/матичне земље којих је 2003 у односу на данас било несумљиво више, такође може допринијети...мада не пратим та кретања па не могу нешто поузданије рећи....
    Last edited by BAR; 12-07-11 at 18:19.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #210
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    9 strana ste namlatili oko ovoga za nepunih pola dana, kad je neka suštinski bitna tema u pitanju ne može ni 9 postova dostić..vidim i da dizači prašine iz snp&nove rade punom parom..
    She is only here to annoy herself!

  11. #211
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Pozdrav od Crnogorca koji govori srpskim jezikom.
    Po meni, kao prvo, jasno je vidljivo da ovaj narod vise ne obraca paznju da se radi o jeziku, ne o nacionalnosti, gledajuci to kao jednu stvar sto svakako nije. Ocigledno je da se pokusava nametnuti da je crnogorski jezik maternji, pokusavajuci da se umetne u obrazovni sitem, ali mislim da ce tu celni ljudi prosvete napraviti veliku gresku koja im dobro donijeti nece...

    Vecina ljudi ne zna ni kakvi ljudi su autori pravopisa crnogorskog i kakav je njihov odnos prema srpskom jeziku kojim govori vecina gradjana...

    Razgovaram sa drugom i on mi kaze : Sad su mi bili popisivaci, izjasnio sam se da govorim crnogorski... Ja mu kazem ; Zasto brate, zasto ne srpski ? a on meni : Pa necu da pricam srpskim, necu da mi tamo pise da pricam srpski, necu da imam veze sa srbima...

    Kao moj drug pocinje da razmislja dobar dio gradjana Crne Gore, na koji ocigledno djeluju govori lidera nekih vladajucih struktura koji lako manipulisu gradjanima, dodajuci ulje na vatru, skretajuci tako temu sa loseg ekonomskog stanja na podjele...
    Naravno, i pro-srpska opozicija pokusava ubrati koji politicki poen buneci se da rezultati popisa nisu tacni, po cemu su prepoznatljivi, ali to vise kod glasaca ne pali, pa ce na svakim sledecim izborima dobiti sve manje glasova...

    Oduvjek je nasem narodu bilo draze prepirati se medjusobno oko nekih stvari vezane za nacionalnost, nego okrenuti se tome sta drzava radi da poboljsa standard gradjana, zato smo ovjde gdje jesmo ..

    Pozdrav
    Last edited by Markez; 12-07-11 at 18:25.

  12. #212
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posle svih mogucih pritisaka, propagande i lazi koje su sprovodili razni poltroni u interesu dodvaranja vodecem vrhu koji opet to radi da bi se dodvorio nekom trecem ocekivao sam manji broj srba nego sto ih zvanicni vrh priznaje...a da nepricam da sam iznenadjen da je srpski jezik dobio najveci procenat!!!
    zamisli kakvo bi stanje bilo bez svih pritisaka i anti-srpske propagande! nadam se da ce se to i destii jednog dana i pokazati realno stanje a ne ovo huskacko poltronsko jer trenutno tako vetar duva ...
    u svakom slucaju apsolutne vecine nema...

  13. #213
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Moze jos jednom :


    Jako interesantno:

    po religiji:

    2003
    Pravoslavci 460.383
    Muslimani 110.034
    Katolici 21.972

    2011
    Pravoslavci 446.858 (-13.525)
    Muslimani 118.477 (+8.443)
    Katolici 21.299 (-673)

    Komentar? Meni je ovo main line ovog popisa.
    Dostim mlađim se smučila religija i cirkus oko nje. I ja sam, kao i još neki koje znam, stavio ateista. Nisam ni prije bio vjernik al tad je kao po defaultu išlo pravoslavan.

  14. #214
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Perovic View Post
    Posle svih mogucih pritisaka, propagande i lazi koje su sprovodili razni poltroni u interesu dodvaranja vodecem vrhu koji opet to radi da bi se dodvorio nekom trecem ocekivao sam manji broj srba nego sto ih zvanicni vrh priznaje...a da nepricam da sam iznenadjen da je srpski jezik dobio najveci procenat!!!
    zamisli kakvo bi stanje bilo bez svih pritisaka i anti-srpske propagande! nadam se da ce se to i destii jednog dana i pokazati realno stanje a ne ovo huskacko poltronsko jer trenutno tako vetar duva ...
    u svakom slucaju apsolutne vecine nema...
    Реци ти мени какав би био резултат да није било просрпске пропаганде у ЦГ од времена АБ револуције па све до оних силних билборда, попова, и савјетника из Србије са позамашним новчаником, који су учествовали у "кампањи" на овом попису?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #215
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Pozdrav od Crnogorca koji govori srpskim jezikom.
    Po meni, kao prvo, jasno je vidljivo da ovaj narod vise ne obraca paznju da se radi o jeziku, ne o nacionalnosti, gledajuci to kao jednu stvar sto svakako nije. Ocigledno je da se pokusava nametnuti da je crnogorski jezik maternji, pokusavajuci da se umetne u obrazovni sitem, ali mislim da ce tu celni ljudi prosvete napraviti veliku gresku koja im dobro donijeti nece...

    Vecina ljudi ne zna ni kakvi ljudi su autori pravopisa crnogorskog i kakav je njihov odnos prema srpskom jeziku kojim govori vecina gradjana...

    Razgovaram sa drugom i on mi kaze : Sad su mi bili popisivaci, izjasnio sam se da govorim crnogorski... Ja mu kazem ; Zasto brate, zasto ne srpski ? a on meni : Pa necu da pricam srpskim, necu da mi tamo pise da pricam srpski, necu da imam veze sa srbima...

    Kao moj drug pocinje da razmislja dobar dio gradjana Crne Gore, na koji ocigledno djeluju govori lidera nekih vladajucih struktura koji lako manipulisu gradjanima, dodajuci ulje na vatru, skretajuci tako temu sa loseg ekonomskog stanja na podjele...
    Naravno, i pro-srpska opozicija pokusava ubrati koji politicki poen buneci se da rezultati popisa nisu tacni, po cemu su prepoznatljivi, ali to vise kod glasaca ne pali, pa ce na svakim sledecim izborima dobiti sve manje glasova...

    Oduvjek je nasem narodu bilo draze prepirati se medjusobno oko nekih stvari vezane za nacionalnost, nego okrenuti se tome sta drzava radi da poboljsa standard gradjana, zato smo ovjde gdje jesmo ..

    Pozdrav
    Post izgleda ka da se nalazimo u '89 godini a postavljac ka neko ko se dofatio kompjutera uz pomoc vremenske masine.

    1. Ko si ti da svedes "svoga druga" (a strasan si mu drug kad ga tako opisujes) na nekog ko za svoje crnogorstvo daje infantilan odgovor "ja necu da me smatraju srbinom" ka da covjek/momak/decko ima IQ od 65 i ka da dolazi iz najjace vuko***bine u CG.
    2. odakle ti pravo da sa tim blago retardiranim odgovorom koji je navodno, da' tvoj "drug" pravdas stanje u CG i porast CG-skog jezika na popis?
    3. Mislis li stvarno da je sve tako jednostavno, kako si naveo? (ako mislis onda ona opaska o IQ-u ima vise veze s tobom, mozda)
    4. Koga iskreno briga kako si se izjasnio, to je tvoja licna stvar. (frankly my dear, I don't give a damn)



    Pozdrav, Crnogorce koji govori srpskim jezikom

  16. #216
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vama su danas pustili podatke popisa da ne bi obracali paznju za provuceni zakon o monarhistickom izdrzavanju Petrovica i svih njihoovih potomaka od danas pa zauvijek do poslednjeg njihovog predstavnika. I kao obicno, uspjeli su da se sprdaju sa narodom kako im se prohtje. Alal im vjera. Sto bi rekao nekad Tijanic - ..bolje da ga ne citiram, samo se slazem s njegovim mishljenjem.

    Hvala Lepo

  17. #217
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Реци ти мени какав би био резултат да није било просрпске пропаганде у ЦГ од АБ револуције па све до оних силних билборда, попова, и савјетника из Србије са позамашним новчаником, који су учествовали у "кампањи" на овом попису?
    naravno da je bilo i sa srpske strane samo ipak onaj ko je na vlasti ima veceg i mocnijeg udela i mnogo vise utice na stanovnistvo - kako drugacije da tumacim moju rodjaku kojoj su mama i tata srbi a ona crnogorka- osvescena kako kazete? ne nego tako trenutno vetar duva....

  18. #218
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kolko bi bilo srba u cg da nije bilo 1918?
    inace cucemo se za 10 god za 7 ste izgubili 20% poz poz
    a eo.

  19. #219
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajde ti meni objasni zasto onda od seldibe na balkan sto je tamo neki 6 vek pa sve do danasnjeg dana ima samo oko 300 000 jedne nacije?!?!?!?! kako to kolko je crnogoraca onda bilo kad su dosli na balkan 4?

  20. #220
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko je sta izgubio? vise od 90 % ljudi je moralo pisati ono sto im se reklo, inace odlecese... a vi pricate o nekoj statistici i uporedjujete ovaj sa proslim popisom. ne mogu da shvatim da jos ima ljudi koji cvrsto vjeruju da pravda postoji u nasoj zemlji. koliko im treba procenata, toliko i dobiju, jer sve ove poltrone koje su doveli na pozicije, to su im robovi do kraja zivota. dje milo okom, tu oni skokom. na silu se izvlaci popis, na silu je donesena nezavisna drzava, na silu je uveden crnogorski jezik, CPC... a svi znam da sve sto je na silu stvoreno, to je kratkog roka trajanja. volim crnu goru, iznad svega mi je, al mi se povrace kad vidim u kojem smjeru pocinju da razmisljaju ljudi koji zive u njoj, ljudi koji ce tu crnu goru gurati ka nekoj "boljoj" buducnosti. ponekad me je sramota sto zivim u ovako ogavnom drustvu
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  21. #221
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Vama su danas pustili podatke popisa da ne bi obracali paznju za provuceni zakon o monarhistickom izdrzavanju Petrovica i svih njihoovih potomaka od danas pa zauvijek do poslednjeg njihovog predstavnika.

    Hvala Lepo
    Provukli su to....baš me zanima kpo kojem koeficijentu će da im obračunavaju 'plate'...
    Bitno je da se ide naprijed...



    Dobro je da ima više žena...
    Last edited by gaul; 12-07-11 at 19:10.

  22. #222
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Provukli su to....baš me zanima kpo kojem koeficijentu će da im obračunavaju 'plate'...
    Bitno je da se ide naprijed...
    Naveli su.. Kad potrose 4,3 miliona iz budzeta gradjana CG, terene, stanove, itd.. ionda ce primati apanazu i ovaj sto oca nije htio dostojanstveno sahraniti, i sto ceka da mu CG gradjani plate dostojanstveniju sahranu pok. supruge, pa svaki njegov mushki naslednik ce primati platu u bruto iznosu Predsjednika "demokratske" i bla bla "republike" CG. Na istom nivou zauvijek..
    Paradoks ili vrhunac sprdacine sa gradjanskom drzavom je izjava potomka kukavickog izdajice CG - Hvala narode...


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 12-07-11 at 19:17.

  23. #223
    velimirius Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    ko je sta izgubio? vise od 90 % ljudi je moralo pisati ono sto im se reklo, inace odlecese... a vi pricate o nekoj statistici i uporedjujete ovaj sa proslim popisom. ne mogu da shvatim da jos ima ljudi koji cvrsto vjeruju da pravda postoji u nasoj zemlji. koliko im treba procenata, toliko i dobiju, jer sve ove poltrone koje su doveli na pozicije, to su im robovi do kraja zivota. dje milo okom, tu oni skokom. na silu se izvlaci popis, na silu je donesena nezavisna drzava, na silu je uveden crnogorski jezik, CPC... a svi znam da sve sto je na silu stvoreno, to je kratkog roka trajanja. volim crnu goru, iznad svega mi je, al mi se povrace kad vidim u kojem smjeru pocinju da razmisljaju ljudi koji zive u njoj, ljudi koji ce tu crnu goru gurati ka nekoj "boljoj" buducnosti. ponekad me je sramota sto zivim u ovako ogavnom drustvu
    ne prdi, o kakvom lecenju ti pricash jadan?
    Svako rasmishlja kako oce a tebi ako se povrace to za sebe zadrzhi nas bash i ne interesuje, eh ti tako od boga poslat u ovako ogavnom drushtvu, e zamisli...

  24. #224
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    ko je sta izgubio? vise od 90 % ljudi je moralo pisati ono sto im se reklo, inace odlecese... a vi pricate o nekoj statistici i uporedjujete ovaj sa proslim popisom. ne mogu da shvatim da jos ima ljudi koji cvrsto vjeruju da pravda postoji u nasoj zemlji. koliko im treba procenata, toliko i dobiju, jer sve ove poltrone koje su doveli na pozicije, to su im robovi do kraja zivota. dje milo okom, tu oni skokom. na silu se izvlaci popis, na silu je donesena nezavisna drzava, na silu je uveden crnogorski jezik, CPC... a svi znam da sve sto je na silu stvoreno, to je kratkog roka trajanja. volim crnu goru, iznad svega mi je, al mi se povrace kad vidim u kojem smjeru pocinju da razmisljaju ljudi koji zive u njoj, ljudi koji ce tu crnu goru gurati ka nekoj "boljoj" buducnosti. ponekad me je sramota sto zivim u ovako ogavnom drustvu
    Tragedija je sto su im te stvari vazne. Da nam misle neko dobro ne bi im popis bio vazan uopste.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #225
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Naveli su.. Kad potrose 4,7 miliona iz budzeta gradjana CG, onda ce primati apanazu i ovaj sto oca nije htio dostojanstveno sahraniti, i sto ceka da mu CG gradjani plate dostojanstveniju sahranu pok. supruge, pa svaki njegov mushki naslednik ce primati platu u bruto iznosu Predsjednika "demokratske" i bla bla "republike" CG. Na istom nivou zauvijek..

    Hvala Lepo
    Strašno...


    taman kada pomislim da poslije potpisivanja konkordata ne mogu napravit veću glupost ...vidim da sam se grdno prevario.
    Ipak je ovo hit mjeseca.

    Ljudi vrijeme je za neku akciju...

Page 9 of 22 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi popis stanovništva 2011.
    By El Re in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1709
    Last Post: 15-04-11, 21:20
  2. CdM POPIS 2011.
    By x4lt3r3gox in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 10-04-11, 22:13
  3. Upitnik za popis u CG za 2011.g.
    By x4lt3r3gox in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 06-03-11, 21:31
  4. Popis pedofila
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 12-10-09, 14:07
  5. Popis Forumasa!!
    By Leonidas in forum Politika generalno
    Replies: 156
    Last Post: 23-10-07, 16:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •