Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 148

Thread: Potomstvo... :)

  1. #101
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    sad ću da ti napravim skicu položaja kuće njene i moje, pa da vidiš. ada čulo se kad su joj zalupali iz distribucije no je ne kazniše zbog tih tangi!

    e, to da neko ne voli svoje dijete, to ne mogu da shvatim!

    edit: i dodala bih onaj crtani "umočiću".
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #102
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ne bih ja rekla da ne voli....jednostavno neko smatra da je samo time šte se natezao da ih rodi već dovoljno učinio da im pokaže svoju ljubav, i sad dijete čitav vijek treba da se odužuje za tu ljubav...mada ni to ne davanje 10 centi je presmiješno, i nijesam ga ni uzela u obzir kad sam ti odgovarala, čak ni njeno izležavanje, njen problem...jasno se vidi da se o toj djeci ne vodi računa ako ona po komšiluku "grabe" hranu...lijepo vaspitano dijete NIKAD neće poći da jede u komšiluk, sve da nema ništa , a pogotovo neće grabit sa stola da nosi sestrama ako je samo ono ponudjeno?! Ja sam po tome zaključila da se o toj djeci ne vodi računa, da ima mnogo bitnijih stvari, a ljubav prema djeci se ne iskazuje samo tepanjem, ljubljenjem i recitovanjem fraza, nego ukupnim doprinosom u njegovom vaspitanju i izgradnji. A to kreće od najranijeg djetinjstva. I ne mora da bude savršeno, ali ako dijete pogriješi, dobar roditelj će znati i saznati da je pogriješilo, i više ne bi trebalo da griješi po tom pitanju.
    No da ne tupim više, slažem se da su rijetki oni koji ne vole svoju djecu, i obavezno im nešto fali u glavi.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Dakle, NIKO, moram za ovaj post napisati

    zato što je sve istina od riječi do riječi! Bogatstvo nije u bombonama i čokoladama, i @Goozice, znaj da bi mnoga djeca koja imaju bukvalno sve, počev od privatnih dadilja, preko učiteljica, najljepše hrane koja stiže svakodnevno iz najluksuznijih restorana, kolača iz najskupljih poslastičarnica, pizza iz najboljih pizzerija, dala sve to za mamu i tatu koji su pored njih, za vanilicu koju je mama napravila svom mezimčetu sa svoje dvije ruke, sendvič u domaćem hlebu sa "ekstra salamom" ali koji je mama napravila...i hleb i sendvič...
    !
    Upravo tako. Kad sam pomenuo 90-te i kad sam rekao da se uprkos gladnom periodu njih sjetimo uvjek
    sa toplinom u srcu i da se njih sjecamo kao nekog lijepog zivotnog perioda,
    to je samo zato shto smo mi kao djeca OSECALI roditeljsku borbu za nas svakodnevno i konstantno.
    A to je ono sto nas je hranilo svim najljepsim i u tome sto su nam roditelji istinski privrzeni i posveceni
    smo imali svaki vitamin u organizmu u svakoj toj obicnoj priganici sa secerom, a to je Ljubav!

    Nasmija me sa onom "extra salamom" .
    Moje je prosle god. ufatio taj period "tudje-sladje" sto se tice hrane, sokova, voca...
    Da ih vidis kako gledaju drugove i drugarice kad jedu jabuku napolje - reka bi covjek da je nisu probali nikad u zivotu.
    Sto je najgore, vazda se nadje neka dezurna zena iz komsiluka koja podje da im kupi tako nesto
    bukvalno "sa tugom u srcu" i onda ja kad ih obidjem i vidim sve na okupu djecu ispred zgrade zajedno sa mojom
    i sa tom zenom koja me onako gleda sa "ONIM" pogledom kako joj je ZAO bilo pa im je kupila dodje mi da joj onu
    jabuku u PRKNO nabijem u momentu a onda znam da to nije do NJE no to ove moje BANDE i njihovim facama
    koju naprave kad nesto zele jer su razmazena (debili jedni `ebacu im mater samo neka ih vidim jos jednom),
    onda se smirim, napravim onaj kisjeli osmijeh i kazem toj DOBROJ TETI HVALA...Niste trebali...i ona prica ista
    izlazi iz mene sto sam vec 500 puta ispricao ahhh...I dan danas se jos po malo borim sa tim pa dako vise
    izadju iz toga jer me to izludjuje.
    Last edited by N-I-K-O; 21-07-11 at 08:23.

  4. #104
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    :lolblue: kako vas dvoje uvijek izvučete nešto iz konteksta.
    nikad neću imati djecu, jer će biti copy-paste kao sva
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    :lolblue: kako vas dvoje uvijek izvučete nešto iz konteksta.
    nikad neću imati djecu, jer će biti copy-paste kao sva
    Oces oces, i dacu ti recept za musku djecu sa zadovoljstvom ako ti bude trebalo

  6. #106
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ti kao da ću da ih mijesim :lolblue:

    daj, daj, već vidim da će mi se sviđet
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #107
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Dakle, NIKO, moram za ovaj post napisati

    zato što je sve istina od riječi do riječi! Bogatstvo nije u bombonama i čokoladama, i @Goozice, znaj da bi mnoga djeca koja imaju bukvalno sve, počev od privatnih dadilja, preko učiteljica, najljepše hrane koja stiže svakodnevno iz najluksuznijih restorana, kolača iz najskupljih poslastičarnica, pizza iz najboljih pizzerija, dala sve to za mamu i tatu koji su pored njih, za vanilicu koju je mama napravila svom mezimčetu sa svoje dvije ruke, sendvič u domaćem hlebu sa "ekstra salamom" ali koji je mama napravila...i hleb i sendvič...
    Upravo! I onda samo zavisi od okoline kako ce to ispoljiti jer neki taj nedostatak pretvore u dodatnu aroganciju i nadmenost ... a neki i dalje sacuvaju humanost u sebi...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpisujem skywalkera od riječi do riječi.
    Ni ja sam nemam taj osjećaj (još), a ni želju, ali nikad se ne zna što donosi budućnost.
    Last edited by Argonaut; 21-07-11 at 18:51. Reason: Tapatalk zajebava :)
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  9. #109
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post

    i ona prica ista
    izlazi iz mene sto sam vec 500 puta ispricao ahhh...I dan danas se jos po malo borim sa tim pa dako vise
    izadju iz toga jer me to izludjuje.
    "dječije bolesti"....prolazi, ne brini

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    :lolblue: kako vas dvoje uvijek izvučete nešto iz konteksta.
    nikad neću imati djecu, jer će biti copy-paste kao sva
    ada nijesmo čoče, samo se nadovezujemo. Dala si lijep šlagvort kad si rekla da nećeš da radjaš ako ne budeš mogla da priuštiš djetetu sve ono što ono, na kraju, zaslužuje. U našoj državi, bogami, ako budeš čekala da mjesečno "upazariš" 2000 eura da bi ti dijete imalo apsolutno sve što mu se može danas priuštiti, ostade ti bez poroda.
    Oni koji izdržavaju porodicu i SAMI plaćaju sve svoje troškove (struja, telefoni, voda i ostale komunalije) hranu, odjeću i sve ostalo znaju koliko im treba
    Eto zato sam se ja nadovezala a vjerujem i NIKO jer čisto sumnjam da NIKO prihoduje 3000 eura mjesečno da bi potkrpio sve troškove za svoje troje djece
    Zar nije bolje što ima djecu, nego da je čekao dok se stvore uslovi?
    Naravno i na mene se sve odnosi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpuno se slažem sa zvončicom i nikom, meni je falilo mnogo toga materijalnog u toku odrastanja, ali ljubavi nikad i zbog toga sam presrećna. Bila sam i tada, imala sam kao tinejdžerka par kriza kad ne mogu u grad jer nemam para i to, ali me sve to naučilo tome da radim vrijedno i da se zadovoljim sa malo. Danas kada bi mi roditelji mogli dati i više nego što ja sama zarađujem ne uzimam ni centa od njih, jer vidim da mogu i sa ovim što sama zaradim. Imala sam u to vrijeme drugarica koje su imale mnogo više materijalno od mene, ali nijesu nikad bile zadovoljne. Čudilo me to tada, nisam mogla da shvatim, ono imaju roditelje i imaju novca, što nisu srećne. Kasnije sam shvatila da one fizički imaju roditelje, ali da im oni nijesu posvećeni i da konstantno raznim ispadima (tipa popjane se pa ih kući nosimo i slično) pokušavaju da skrenu pažnju na sebe ne bi li dobile pažnju roditelja koja im je bila potrebna.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  11. #111
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Nije da sam vala u neke pozne godine, ali od kad sam raskinuo sam djevojkom (bili smo masu godina skupa) pocela je u mene da se razvija zelja za potomstvom... I to me sve cesce spopada... Kontam da je to normalno i da u tom nekom dobu 25-30god taj osjecaj dodje do izrazaja...

    Pa, buduci ocevi i majke, ima li slicnih osjecanja?

    Kolko bi djece voljeli da imate ili koliko planirate?

    Oduvjek sam zelio dvoje, ono GG
    Kod nekog se javi taj osjećaj prije, kod nekekog kasnije, a kod nekih se nikad i ne javi. Još uvjek ne želim djecu, ne vidim sebe spremnom da bih bila majka u pravom smislu.
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Još uvijek NEMAM taj osjećaj!

    Roditeljstvo je po meni kompleksan životni poziv, koji ne treba spontano prihvatiti.
    Kad se pojavi osjećaj, da ne srljamo u realizaciju prije nego utvrdimo na kojem smo stadijumu.

    Takođe smatram da pitanje potomstva ne treba biti krucijalna stvar u životu pojedinca.

    Prvenstveno se trebamo ostvariti na drugim poljima. Za početak, težiti ka stabilnosti i uravnoteženom životu. A to bi značilo, da smo svjesni šta želimo od života. Na poslovnom planu da pronađemo ono što volimo, što će nas istinski ispunjavati. Koliko god taj posao bio naporan, ako ga volimo, bićemo srećni. U protivnom svoje frustracije i neuspjehe ćemo isijavati na najbliže.

    Na ljubavnom planu da pored sebe imamo osobu koja je na istoj talasnoj dužini, tj. da postoji kompatibilnost karaktera i svijest da s tom osobom želimo provesti život. Tek tad možemo razmišljati o realizacije potomstva.

    Vidim dosta ljudi koji roditeljstvo ne zaslužuju, jer ga neshvataju ozbiljno.
    Mnogi su zbog pritiska okoline, naslijeđenih sistema vrijednosti i prevelikih očekivanja porodice, uskočili u taj film iako nisu bili spremni za takav poduhvat. Rezultat su razoreni domovi i implikacija na dijecu.

    Po meni je pravednije nemati djecu, nego da odrastaju u bolesnom okruženju.
    Kad bi bilo više osoba koje razmišljaju kao ti, ovaj svijet bi bio daleko bolje mjesto za djecu, a ne ono što kao posmatrači možemo vidjeti kako se djeca razvijaju u diskunkcionalnim poradicama, a onda ista ta djeca rade iste greške kao i svoji roditelji. Nažalost, još uvjek kod nas važe društveni šabloni - vrijeme je za udaju, vrijeme je da imaš djecu...

  12. #112
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Volim ovakve teme. Idealna prilika da rečem ljudima o kojijema ništa ne znam kako su sebični, nezreli i nesrećni.

  13. #113
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    2 sina i cerka... mezimica da bude
    ne mogu sebe da zamislim kao majku jos neko vrijeme...
    mada ako se nadje onaj pravi mislim da cu to lako zamislit
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  14. #114
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,566
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Predomislio sam se, ocu 2 sina i 2 cerke, da brat ima brata, a sestra sestru
    Tu es mon héro!

  15. #115
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/170098/Usvojen+skandalozan+zakon%3A+Šta+te+briga+da+li+se +drogiram.html

    Beograd 29. 07. 2011
    PRESS
    SKANDALOZNO PREPISIVANJE OD EVROPE... Usvojen zakon po kom deca mogu da zabrane roditeljima uvid u medicinske kartone

    Usvojen skandalozan zakon: Šta te briga da li se drogiram?
    Procena - Lekar je obavezan da obavesti roditelje samo u slučaju opasnosti po život deteta, a sve ostalo je tajna ukoliko pacijent koji je navršio 15 godina to zatraži


    Roditelji u Srbiji više neće znati da li su im deca zdrava ili bolesna, da li su trudna, da li se drogiraju... jer im tinejdžeri mogu zabraniti uvid u svoj zdravstveni karton! Ovo predviđaju izmene Zakona o zdravstvenoj zaštiti, koje su juče usvojili poslanici Skupštine Srbije.
    Ovo ce biti prepisano kao zakon i u CG.. Samo djelic ljubavi drzave prema djeci. Ljubav drzave postaje prioritet a ljubav roditelja ce vjerovatno biti sekundarna u svemu tome..
    Evoluira se..

    Hvala Lepo

  16. #116
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    @maja... Pa dooobro, zamiS tinejĐerku od 15 godina, koja jOpet ne bi da joj majka saznade e je zakučila kakvu heptatits ABeCeDu... Il sifilis/triper/što li znam već Treba ić po jEvropi

    -NOT

  17. #117
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    @cvx, ja sam prvi put o ovom zakonu saznala na studijama od nekih svedjanki.. Smatrale su da je to u redu i da roditelji nema sta da "njushkaju" po njihovim medicinskim dosijeima. Normalno, njihovo studiranje su placali isti ti "njushkatori" - roditelji. To je sasvim OK - njihova stvar..
    Ali, nije poenta u tome, vec u jednoj apsurdnosti, a to je ono "vidjela zaba da se konji kuju", tj. u ovom slucaju sto drzava koja toliko "voli" tu djecu, prethodno treba da obezbijedi mnogo sto sta za njih. A to su, profesionalne soc. i zdravstvene sluzbe, efikasnija aktivnost zabrane koristenja alkohola za maloljetnike, duvana, tableta, zabrane ulaska u nocne lokale, otvorenije sexualno informisanje, besplatne podrshke, zabrana neadekvatnog oblacenja u skolama gdje uce maloljetnici, sponzoriranje sporta itd, fondovi, stipendije, i ono najbitnije - blokirati sve mogucnosti distrubucije i koristenja droga. Obzirom da to nije moguce jer drzava nije za to sposobna ni materijalno ni strucno, ovaj zakon je u suprotnosti sa realnim interesom djece. Za razliku od balkanijade, drzave EU koje imaju ovaj zakon, na vecinu ovih osnovnih potreba - mogu da odgovore.
    Nego, nije bitno.. Djeca su ukras svijeta..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 29-07-11 at 15:04.

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ali, nije poenta u tome, vec u jednoj apsurdnosti, a to je ono "vidjela zaba da se konji kuju", tj. u ovom slucaju sto drzava koja toliko "voli" tu djecu, prethodno treba da obezbijedi mnogo sto sta za njih. A to su, profesionalne soc. i zdravstvene sluzbe, efikasnija aktivnost zabrane koristenja alkohola za maloljetnike, duvana, tableta, zabrane ulaska u nocne lokale, otvorenije sexualno informisanje, besplatne podrshke, zabrana neadekvatnog oblacenja u skolama gdje uce maloljetnici, sponzoriranje sporta itd, fondovi, stipendije, i ono najbitnije - blokirati sve mogucnosti distrubucije i koristenja droga. Obzirom da to nije moguce jer drzava nije za to sposobna ni materijalno ni strucno, ovaj zakon je u suprotnosti sa realnim interesom djece. Za razliku od balkanijade, drzave EU koje imaju ovaj zakon, na vecinu ovih osnovnih potreba - mogu da odgovore.
    Nego, nije bitno.. Djeca su ukras svijeta..

    Hvala Lepo
    Apsolutno se slazem. Lijepo recheno!

  19. #119
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ljutotuk
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne mogu da se slozim da djeci sto vi kazete treba istinska ljubav,kazem to nam je pokretac za sve u zivotu ali od ljubavi se ne zivi.Ja iskreno idem od sebe,podignut sam u porodici u kojoj sam u zivotu bogu hvala imao apsolutno sve i nikad mi roditelji nisu oskudijevali u nicemu.Ne kazem treba djetetu,pruziti maksimum ali isto tako treba mu i taj maksimum obezbijedti.To je neko moje gledanje,sad ocete li me vi kritikovati zbog ovog teksta to je na vama.Ja sam podignut na taj nacin,i otac je uvijek mi govorio NECES NIKAD ZA NIKIM IZOSTAJATI NI U CEMU.E tako,ako bog da cu i ja moju djecu podizati...

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako si ti zbog toga srećen onda ok, ali ne znam čemu ta potreba da živiš život kao trku sa drugima? Mislim, zašto bi ti tempo postavljao neko drugi, jer očigledno je da onda moraš vidjeti šta drugi ima da ti ne bi zaostajao u tome. Zašto ti sam sebi ne bi bio standard bez obzira na druge?
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MASTEX View Post
    Ja ne mogu da se slozim da djeci sto vi kazete treba istinska ljubav,kazem to nam je pokretac za sve u zivotu ali od ljubavi se ne zivi.Ja iskreno idem od sebe,podignut sam u porodici u kojoj sam u zivotu bogu hvala imao apsolutno sve i nikad mi roditelji nisu oskudijevali u nicemu.Ne kazem treba djetetu,pruziti maksimum ali isto tako treba mu i taj maksimum obezbijedti.To je neko moje gledanje,sad ocete li me vi kritikovati zbog ovog teksta to je na vama.Ja sam podignut na taj nacin,i otac je uvijek mi govorio NECES NIKAD ZA NIKIM IZOSTAJATI NI U CEMU.E tako,ako bog da cu i ja moju djecu podizati...
    Nisi shvatio sustinu.
    Normalan roditelj ce svakako djeci obezbijediti maximum...ali maksimum svojih mogucnosti uz beskrajnu Ljubav.
    Velika je razlika izmedju pruzanja SAMO materijalnog MAXIMUMA djeci i MAKSIMUMA svojih mogucnosti uz BESKRAJNU LJUBAV RODITELJA.
    Ja biram ovaj drugi nacin da podizem svoju djecu.
    Smatram da po cijeni ne znam kakvog bogatstva roditelj NE SMIJE
    ostaviti svoju djecu bejbisiterkama i da im pritom pruza sve materijalno u zivotu,
    misleci da je sa tim svoju roditeljsku obavezu u potpunosti izvrsio.

    Mozda sam ja nesto naopak, nastran, mozda sam za osudjivanje ali ja volim da moja djeca
    imaju uspomenu na kvalitetno druzenje samnom kao ocem, da uzivaju u iskrenim razgovorima samnom kao
    najboljim prijateljem a ne da idu radije kod drugova kad imaju neki problem jer nemaju slobodu meni da se pozale i tome sl.
    Jednostavno zelim da imaju MAXIMALNU roditeljsku Ljubav i paznju uz MAXIMALNU materijalnu podrsku - prema svojim mogucnostima, pa bilo to skromno nekom ili ne...Kako god.

  22. #122
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ljutotuk
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Nisi shvatio sustinu.
    Normalan roditelj ce svakako djeci obezbijediti maximum...ali maksimum svojih mogucnosti uz beskrajnu Ljubav.
    Velika je razlika izmedju pruzanja SAMO materijalnog MAXIMUMA djeci i MAKSIMUMA svojih mogucnosti uz BESKRAJNU LJUBAV RODITELJA.
    Ja biram ovaj drugi nacin da podizem svoju djecu.
    Smatram da po cijeni ne znam kakvog bogatstva roditelj NE SMIJE
    ostaviti svoju djecu bejbisiterkama i da im pritom pruza sve materijalno u zivotu,
    misleci da je sa tim svoju roditeljsku obavezu u potpunosti izvrsio.

    Mozda sam ja nesto naopak, nastran, mozda sam za osudjivanje ali ja volim da moja djeca
    imaju uspomenu na kvalitetno druzenje samnom kao ocem, da uzivaju u iskrenim razgovorima samnom kao
    najboljim prijateljem a ne da idu radije kod drugova kad imaju neki problem jer nemaju slobodu meni da se pozale i tome sl.
    Jednostavno zelim da imaju MAXIMALNU roditeljsku Ljubav i paznju uz MAXIMALNU materijalnu podrsku - prema svojim mogucnostima, pa bilo to skromno nekom ili ne...Kako god.
    Ja nisam rekao da ti nisi u pravu ti si apsolutno u pravu,ja sam samo iznio neko svoje misljenje.U stvari javicu vam se kad se uzmem,do tada mogu samo da palamudim

  23. #123
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MASTEX View Post
    Ja ne mogu da se slozim da djeci sto vi kazete treba istinska ljubav,kazem to nam je pokretac za sve u zivotu ali od ljubavi se ne zivi.Ja iskreno idem od sebe,podignut sam u porodici u kojoj sam u zivotu bogu hvala imao apsolutno sve i nikad mi roditelji nisu oskudijevali u nicemu.Ne kazem treba djetetu,pruziti maksimum ali isto tako treba mu i taj maksimum obezbijedti.To je neko moje gledanje,sad ocete li me vi kritikovati zbog ovog teksta to je na vama.Ja sam podignut na taj nacin,i otac je uvijek mi govorio NECES NIKAD ZA NIKIM IZOSTAJATI NI U CEMU.E tako,ako bog da cu i ja moju djecu podizati...
    ti si očigledno vrlo mlad i prilike u kojima živiš su ti reper za odrastanje. Ajde ovako....pošto tvoj otac smatra da ti "nikad nećeš i ne smiješ za nikim izostajati u ničemu", a ti smatraš da u drugačijem slučaju ne treba imati djecu, a sasvim sam sigurna da medju tvojim drugovima ima onih kojima nedostaje mnogo čega u materijalnom smislu, misliš li da bi bilo bolje da se ti tvoji drugovi nijesu nikad ni rodili? Misliš li da bi oni voljeli da nikad nijesu rodjeni?
    Da se razumijemo, ovdje se niko ne zalaže za neradnike i ljenjivce kojima se oslačalo da prave djecu, bez plata i očekujući socijalnu pomoć svakih 5 mjeseci po 20 eura, nego o normalnoj porodici gdje rade oba roditelja, ili bar jedan ima neku "pristojnu platu" i jednostavno se bore da svojoj djeci obezbijede sve što im treba.

    A što je to što djeci treba?
    Misliš li da je normalno da tvoje dijete "ne izostaje za nikim ni u čemu", pa poželi patike maxerice (jer tako bijaše da se zovu), koje mnoga djeca imaju jer su hit trenutno, koje koštaju 170 eura, a ti daš te pare jer nećeš da "izostaje za nikim"? I je li realno da kažeš sebi da nećeš djecu pravit dok mu ne priuštiš SVE maksimalno?
    Ako imaš uslove za obrazovanje, tu mislim na potrebne knjige (polovne ili nove, kako ko može), i na sve što je kroz školovanje potrebno isfinansirati, uključujući i izlete, škole u prirodi i sl, uslove za bavljenje sportom, koje košta, što kroz članarinu, što kroz potrebnu opremu, za bavljenje muzikom koje podrazumijeva dosta izdataka, pogotovo ako se kupuje instrument, pristojnu ishranu, pristojnu odjeću i obuću, kao i pristojne uslove života, što podrazumijeva zadovoljene higijenske i socijalne standarde, onda smatram da i te kako "ne izostaješ za nikim" i imaš "SVE MOGUĆE MAKSIMALNE USLOVE ZA DOBRO ODRASTANJE"!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako ti ubijedis cojeka to je cudo jedno. Bogomi ako se taj djetic sad baci na potomstvo ti ćes alimentaciju plaćati

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaista jeste... Od A do Š se sa Zvončicom slažem. Tačnije od T do E.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •