Page 305 of 775 FirstFirst ... 205255295301302303304305306307308309315355405 ... LastLast
Results 7,601 to 7,625 of 19363

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #7601
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja pojas uvijek drzim zakacenim,jer hiljadu puta udjem i izadjem dnevno,i samo ga prebacim,taj donji dio mi i ne treba,samo smeta

  2. #7602
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Kad sam isao preko stavljao sam ga ovako. A u zadnje vrijeme kao ti. I taj dio bas smeta.

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK

  3. #7603
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Kad sam isao preko stavljao sam ga ovako. A u zadnje vrijeme kao ti. I taj dio bas smeta.

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK
    Mene se cak na rame bila ozulila koza i bas me peklo nekih 5-6 dana....naravno od pojasa

  4. #7604
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Eto u Italiji za prekoračenje brzine treba da daš nekoliko prosječnih plata (STATISTIČKI PROSJEČNIH)
    Ne kaznjavaju, ne ceraju te ako vozis 10 preko. Nece te zaustavit ni za 15. Ali i ako tr zaustavi, barem znas da te pare nece sluziti nekome da se kurcu nekoj sponzorusi.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    U ovu standardnu priču neću ulaziti jer po toj logici zemlje sa najvećim standardom imaju ogromne kazne (za njihov standard) zato što su u takvom škripcu da pune kasu na tako "bezobrazne" načine kao što su kažnjavanje onih koji ugrožavaju saobraćaj
    Jesu kazne velike, ali pogledaj im puteve. Tamo gdje je radna snaga 5 puta veca nego kod nas.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Misliš da UPALIŠ svijetla ? Slučajno je to zakon u cijeloj EU (kad kupiš nova kola ne možeš da ugasiš svjetlo), a vjerovatno i u svakoj civilizovanoj zemlji
    Da, mislio sam da upalim.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Uvjek je postojao taj zakon
    Nije.

    Misliš ne daju da kršiš zakon i moguće ugroziš mene


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti očigledno ne čitaš postove prije tvog uzvišenog
    Napisah zakone gomile zemalja i NI JEDNA ne dozvoljava 0.5 promila, a dostina ne dozvoljava ni 0.00001 promil
    To ne znam. Ali kladim se da ih ne vode na beton ako imaju 0,5%o.






    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sad čuh prvi put. handsfree upravo služi da se može bezbjedno voziti
    Kad ne znas nas zakon onda mislim da ne znas ni tudji.
    Kod nas nije dozvoljen razgovor ni preko handsfree-a.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ograničenja su u glavnom dobra (nigdje u EU u naseljenom mjestu nije dozvoljeno preko 50km/h) , a što se tiče vangradske vožnje draže mi je sasvim pristojnih 80 nego 120 neću stići ništa brže, a rizikovaću tuđe i svoj život.
    Za grad se slazem, ali na tri trake 70, a kad se prodje spomenik na Brajice CT BD 80...?
    TAKUMI

  5. #7605
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ogranicenja SN-ZB SU sramna. Vilusi-Kostajnica novi put pravac 60 ili 70 pff. Onda linije isprekidane i pune. NK-pg ima mjesta dje je isprekidana a tu sa F1 ne mozes preteci. A onda pregledno sve i puna. Ili krivina unutrasnja meni i tu je puna a sa druge isprekidana onome na spoljnu krivinu dje je preticanje nemoguce.

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK

  6. #7606
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR' View Post
    Pojas je inace posebno bitna stvar, a posebno u gradskoj voznji. A ne sprdajte se.
    Bio ili ne bio potreban zakon je takav apsolutno svugdje, i oduvjek je bio

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ne kaznjavaju, ne ceraju te ako vozis 10 preko. Nece te zaustavit ni za 15. Ali i ako tr zaustavi, barem znas da te pare nece sluziti nekome da se kurcu nekoj sponzorusi.
    U Italiji se kažnjava SVAKO prekoračenje brzine i to od 39 do 3199 €
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    To ne znam. Ali kladim se da ih ne vode na beton ako imaju 0,5%o.
    U UK te vode u zatvor na 3 do 6mjeseci + kazna 2500-5000 Ł + moguća zabrana vožnje za bilo kakav promil osim 0
    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Onda linije isprekidane i pune. NK-pg ima mjesta dje je isprekidana a tu sa F1 ne mozes preteci. A onda pregledno sve i puna. Ili krivina unutrasnja meni i tu je puna a sa druge isprekidana onome na spoljnu krivinu dje je preticanje nemoguce.

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK
    Kazne još i razumijem ali naš sistem puna-isprekidana nikad neću. U svakom slučaju ne pretičem na punu i rijetko kad na isprekidanu tako da ću preživjeti (osim ako ne izađem kad vozi Cena)




    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    Last edited by Rakun; 30-08-13 at 23:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #7607
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    @Rakun

    Mozes ti teoretisati do sjutra, ali teoretisanje nije praksa. Na osnovu clanka iz novina ne mozes donijeti mjerodavan zakljucak. Imas zakona u nekim drzavama u USA o zabrani nosenja brade ili tako nesto banalno (google 'najcudniji zakoni', ima toliko toga), pa to ne znaci nista...
    In vino veritas

  8. #7608
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    @Rakun

    Mozes ti teoretisati do sjutra, ali teoretisanje nije praksa. Na osnovu clanka iz novina ne mozes donijeti mjerodavan zakljucak. Imas zakona u nekim drzavama u USA o zabrani nosenja brade ili tako nesto banalno (google 'najcudniji zakoni', ima toliko toga), pa to ne znaci nista...
    To su praaastari zakoni na koje se zaboravilo, nešto kao što je Crna Gora bila u ratu sa Japanom do 80-tih godina.
    Ja pišem o zakonima koji su praktično IDENTIČNI za cijelu planetu.
    A ovdje čitam od nekih žestokih vozača kako je u redu to što je u Švedskoj bilo kakav promil alkohola najstrože zabranjen, ali gore je to što je u CG sve PREKO 0.5 zabranjeno.
    Nije problem što u Italiji ne smiješ da voziš dan pošto si se napio ali je problem što u CG ne možeš da voziš pijan.

    Ne smeta što u Italiji Berluskoni unajmljuje prostitutke od tih para, ali smeta što Crna Gora puni kasu i na taj način.
    Ne smeta što je od kazni Sarkozi za svoju dragu koju je kresao Mik Džeger napravio kupatilo od 100000 €, a smeta što CG puni kasu i na taj način.
    SVAKA ZEMLJA NA PLANETI PUNI KASU I OD KAZNI, A TO ŠTO JE NAŠA PRAZNA SE VIDITE VI KOJI STE IH DOVELI NA VLAST

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    Last edited by Rakun; 30-08-13 at 23:29.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #7609
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Za svijetla uopste nije tacno da su obavezna u cijeloj Evropi, a ove rutinske kontrole necu ni da komentarisem... prodjem 5000km i dodjem u CG i zaustave me tri put u 2km. Bolesno

    Ogranicenja su isto bolesna.

    Ostalo sto se tice kaznjavanja se slazem, mnogo je manje poginulih i ludorija po putevima od kad su postrozili. Ipak ljudi odje vole da voze kao da imaju 9 zivota..
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  10. #7610
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    In the past, Germany, Spain, France and other European countries have encouraged or required daytime use of low-beam headlamps on certain roads at certain times of year; Ireland encourages the use of low-beam headlights during the winter, Italy, Hungary and Romania require daytime running lamps outside populated areas, and Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Latvia, Lithuania, Montenegro, Poland, Serbia, Slovakia and Slovenia require the use of full or reduced voltage low-beam headlights at all times. Whether this requirement is met by the DRLs required on new cars since February 2011 is a matter of individual countries' laws

    Obavezna su u crnu goru dje je 300 suncanih dana godisnje i u litvaniju i estoniju dje ne vide sunce po dvije godine
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  11. #7611
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stele, manje poginulih? Ja ne vjerujem u to.
    TAKUMI

  12. #7612
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vjerova ili ne tako je... prije je bilo 100 do cak 120 godisnje, prosle godine samo 50-60... duplo manje mozes progooglat ako imas baterije u tu matracinu od iphonea

    btw javi se sjutra da se vidimo.... ako nisi u mostar ili u kakvu banju
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  13. #7613
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    In the past, Germany, Spain, France and other European countries have encouraged or required daytime use of low-beam headlamps on certain roads at certain times of year; Ireland encourages the use of low-beam headlights during the winter, Italy, Hungary and Romania require daytime running lamps outside populated areas, and Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Latvia, Lithuania, Montenegro, Poland, Serbia, Slovakia and Slovenia require the use of full or reduced voltage low-beam headlights at all times. Whether this requirement is met by the DRLs required on new cars since February 2011 is a matter of individual countries' laws

    Obavezna su u crnu goru dje je 300 suncanih dana godisnje i u litvaniju i estoniju dje ne vide sunce po dvije godine
    Konačno jedan koji priča argumentovano

    Ti sad napisa da su po zakonu neophodna i u Italiji(van grada),Mađarskoj(van grada), Češkoj(možda jer je trava legalizovana), Sloveniji, Srbiji, Poljskoj itd...
    Tako da vas zamolim da ne predstavljate Crnu Goru kao da je mimo svijeta, u većini jeste alj u vezi saobraćajnih zakona NIJE. Da je jedina ili jedna od rijetkih pa ajde da kažemo nisu nenormalni zakoni.
    Ali evo npr. aparat za gašenje požara u susjednoj nam Makedoniji je obavezan
    U susjednoj nam Srbiji naslon za glavu na svakom sjedištu je obavezan
    U velikom broju zemalja se alkohol uopšte ne toleriše, a kod nas je dozvoljeno sa dva piva(kod nas odabranih i daleko više)

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    Last edited by Rakun; 31-08-13 at 01:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #7614
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Vjerova ili ne tako je... prije je bilo 100 do cak 120 godisnje, prosle godine samo 50-60... duplo manje
    To je to, koji god da su razlozi. Da li je policajac ustao na lijevu nogu ilj mu se prošlu noć sa ženom nije digao kažnjava te/me jer si/sam prekršio zakon što je njegov posao(koji mrzi više nego što ga vi mrzite). I sad imamo duplo manje poginulih i gore sudbine od smrti(po meni), a kad se sklone razne Cene sa ulica biće još manje.
    Manje roditelja koji su izgubili smisao života, manje djece koja su ostala bez jednog(ili oba) roditelja itd...

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #7615
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sad me u Budvu zaustavlja policija. Dokumenta na pregled, uzima, nosi u auto kod njega, zapisuje podatke, i kaze "Kakva su ti ovo stakla, spusti da vidim". Ja spustio, gleda on lijevo desno, kaze, "Parkirajte se sa strane". Pocinje driblanje... "Jel ti znas da moras imat atest, da posebno odobrenje, da ovo da ono..." Ja mu kazem samo "Nisu folije". I on zabezeknuto gleda. Zove kolegu, i veli meni kolega "A nisu folije, a?". Grebe, dira ivice i kaze "nisu folije a". Podje na drugo staklo, nadje isto to. Vrati dokumenta i kaze "Dovidjenja". Njegova faca posrana posle toliko pametovanja je - priceless! A taman mislio da udje u supak komandiru kako je uboo dobru kaznu.

  16. #7616
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Sad me u Budvu zaustavlja policija. Dokumenta na pregled, uzima, nosi u auto kod njega, zapisuje podatke, i kaze "Kakva su ti ovo stakla, spusti da vidim". Ja spustio, gleda on lijevo desno, kaze, "Parkirajte se sa strane". Pocinje driblanje... "Jel ti znas da moras imat atest, da posebno odobrenje, da ovo da ono..." Ja mu kazem samo "Nisu folije". I on zabezeknuto gleda. Zove kolegu, i veli meni kolega "A nisu folije, a?". Grebe, dira ivice i kaze "nisu folije a". Podje na drugo staklo, nadje isto to. Vrati dokumenta i kaze "Dovidjenja". Njegova faca posrana posle toliko pametovanja je - priceless! A taman mislio da udje u supak komandiru kako je uboo dobru kaznu.
    Pitanje :
    Imaš li prsluk ?
    Imaš li rezervne sijalice ?
    Imaš li ispravnu rezervnu gumu ?

    Da je baš zapeo da te rebne, rebnuo bi te. Al' neće da se cigani

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #7617
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nece da se cigani? Dosta se prosuo cim NE POZNAJE zakon koji sprovodi. Sa tobom necu da se raspravljam i ulazim u nepotrebne konverzacije, ionako si sa pola foruma us'o u diskusiju. Imam i prsluk, i sijalice i naduvanu rezervnu gumu, i pojas, i prvu pomoc, i polisu, i dva ona papira sto treba uz nju, i trokut, svaki far i pozicije i stopovi pozadi rade, rucna drzi na prvi zub, a kamoli na 3ci, nikad ne pijem. Imas li jos nesto da pitas? Mislim da je dosta bilo pametovanja i da se zakon moze ispostovat a da ti ne navijas da nam deru kazne. Mislim da je dosta bilo.
    Last edited by Dusan.; 31-08-13 at 02:31.

  18. #7618
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zamisli, kaznjavaju za folije. A ona supacka auta imaju komplet crna stakla, 100%.
    TAKUMI

  19. #7619
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    juce me kod nikica lik koji dolazi od pokojnoga hotela pusta da izadjem od krune da uskocim da ne bi cekali ovi od sat kule sto dolaze da se ja ukljucim(skretao sam lijevo), iskace drot prije sat kule(sad su redovno tamo) bla bla bla znas ti da nemas prednost tu na raskrsnicu reko pa pustio me coek "a ne mozete vi mijenjat zakon" o.O reko 5 ljudi ceka iza mene da se ukljuci guzva se pravi veli on aj pusticu te ovaj put reko fala...
    She is only here to annoy herself!

  20. #7620
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja danas ne pustim pjesaka na pjesacki i krenuo milicajac da me zaustavlja i ja mu blicnem i salutiram mu i on samo pokazuje da nastavim.
    Nama vrhunskim vozacima je to dozvoljeno,a ovi sto gledaju u zakon se vidi kakvi su vozaci pa sto ce kukavci moraju to nabubat

  21. #7621
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma ovi svi uzivaju kada popuse kaznu.
    TAKUMI

  22. #7622
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Nece da se cigani? Dosta se prosuo cim NE POZNAJE zakon koji sprovodi. Sa tobom necu da se raspravljam i ulazim u nepotrebne konverzacije, ionako si sa pola foruma us'o u diskusiju. Imam i prsluk, i sijalice i naduvanu rezervnu gumu, i pojas, i prvu pomoc, i polisu, i dva ona papira sto treba uz nju, i trokut, svaki far i pozicije i stopovi pozadi rade, rucna drzi na prvi zub, a kamoli na 3ci, nikad ne pijem. Imas li jos nesto da pitas? Mislim da je dosta bilo pametovanja i da se zakon moze ispostovat a da ti ne navijas da nam deru kazne. Mislim da je dosta bilo.
    Kakva dva papira uz polisu to trebaju?

  23. #7623
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    evo 2 dana se policija ustekala kod atlas centra (iz pravca delte) kod one prodavnice novine. lik cuci iza kola i "gadja" laserom
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  24. #7624
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR' View Post
    Kakva dva papira uz polisu to trebaju?


    Evropski...za saobracajke.
    TAKUMI

  25. #7625
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je licni izbor hoces li ih imati kod sebe.

Page 305 of 775 FirstFirst ... 205255295301302303304305306307308309315355405 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •