Page 216 of 775 FirstFirst ... 116166206212213214215216217218219220226266316716 ... LastLast
Results 5,376 to 5,400 of 19363

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #5376
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Vjerovatno je akcija bila u pitanju jer je bila u više gradova... Dakle, nisam ni prekoračio, niti bilo kakav prekršaj napravio... Znači zaustavili su me kod Dalija, i u BD kod skretnice za autobusku... Pogledali da sam vezan, i nakon 2 sekunde rekli "Kontrolišemo pojas. Prijatno", nisu ni gledali dokumenta... Ovu akciju podržavam...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  2. #5377
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Kod nas valja nije protivzakonito.
    Na nekih par mijesta, dje sam vozio/zivio po pola godine me policija nije zaustavljala jer sam se ponasao regularno, nisam krsio propise.
    Ovdje kod nas, pa prosjek mi je 20 puta u mjesecu da me zaustave, siiiiiiiigurno! 17 puta bez razloga.
    Onda svo zaustavljanje na tebe potrose, posto mene nisu godinu zaustavili...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #5378
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vodeći se tijem principom, policija može organizovati i akciju protiv nasilnijeh pedofila i upadat mi u kuću svakodnevno, za svaki slučaj. Takođe me mogu svlačiti na ulici u okviru akcije "spriječimo distribuciju heroina". To biste takođe podržali?

    Ustav, član 39
    Jemči se pravo na slobodu kretanja. [...] Sloboda kretanja [...] može se ograničiti ako je to potrebno za vođenje krivičnog postupka, sprječavanje širenja zaraznih bolesti ili iz razloga bezbjednosti Crne Gore.

    Zakon o policiji, član 26
    Policijski službenik izdaje naređenja, radi:
    1. otklanjanja opasnosti po život i ličnu bezbjednost građana;
    2. otklanjanja opasnosti za imovinu;
    3. sprječavanja izvršenja krivičnih djela, prekršaja, hvatanja njihovih učinilaca i pronalaženja i obezbjeđivanja tragova koji mogu poslužiti kao dokaz;
    4. održavanja javnog reda i mira ili uspostavljanja narušenog javnog reda i mira;
    5. bezbjednosti drumskog saobraćaja;
    6. onemogućavanja pristupa ili zadržavanja na prostoru ili objektu gdje to nije dozvoljeno;
    7. sprječavanja i otklanjanja posljedica u slučaju opšte opasnosti prouzrokovane elementarnim nepogodama, epidemijama ili drugim oblicima ugrožavanja opšte bezbjednosti.
    Nešto sam propuštio jer mi i dalje nije jasno koji zakon im omogućava proizvoljno zaustavljanje vozila.

  4. #5379
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Mene zaustavise neko vece u KO iz cista mira i to stoje na autobuskoj stajliste, samo pogledao dokumenta. Sto me uznemirava ako nijesam u prekrsaju i to na mjestu dje ne smije da bude parkiran?
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  5. #5380
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ah daaa... Sad treba osnovana sumnja da bi vas neko zaustavio! Onda bi otprilike uzeli 1 vozacku dozvolu za cijelu proslu godinu i to onome ko je bas krivudao pa je presjecao obije trake!

    Po vama bi onda svi mi mogli da vozimo neregistrovana auta i dok god idemo po ogranicenju i ne krivudamo ulicom, policija ne smije da nas zaustavi i provjeri!!!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  6. #5381
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ah daaa... Sad treba osnovana sumnja da bi vas neko zaustavio! Onda bi otprilike uzeli 1 vozacku dozvolu za cijelu proslu godinu i to onome ko je bas krivudao pa je presjecao obije trake!

    Po vama bi onda svi mi mogli da vozimo neregistrovana auta i dok god idemo po ogranicenju i ne krivudamo ulicom, policija ne smije da nas zaustavi i provjeri!!!
    Nema potreba da me zaustavlja ukoliko nijesam nesto prekrsio. I ma dovoljno trkaca nevezanih i bez svjetala pa neka njih zaustavljaju. Pogotovo ne mogu da vjerujem da stoje na autobuskom stajalistu...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  7. #5382
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako ce znat jesi li registrovan ako te ne zaustavi? Kako ce znati imas li neophodnu pratecu opremu ako te ne zaustavi? Kako ce znati jesi li vezan ako te ne zaustavi? Kako ce znati jesi li pijan ako te ne zaustavi?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #5383
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ah daaa... Sad treba osnovana sumnja da bi vas neko zaustavio! Onda bi otprilike uzeli 1 vozacku dozvolu za cijelu proslu godinu i to onome ko je bas krivudao pa je presjecao obije trake!

    Po vama bi onda svi mi mogli da vozimo neregistrovana auta i dok god idemo po ogranicenju i ne krivudamo ulicom, policija ne smije da nas zaustavi i provjeri!!!
    Sada treba, a ne znam kako je bilo 1952. Neka me isprave eksperti ako griješim. Inače, ne mogu ti opisati koliko me boli što biše uzeli manje dozvola. Nije mi jasno kako si došao do toga broja. Misliš da je većina oduzetih dozvola oduzeta tako što je vozač zaustavljen mirijadu puta i svaki put kažnjen za neku sitnicu kao što je nemanje kutije prve pomoći? Govorimo o vozačima koji nijesu policiji dali osnovanu sumnju što znači: ispravno vozilo, poštovanje signalizacije, vezan pojas, upaljena svijetla itd. Ako je sve to ispoštovao, na osnovu čega će mu je uzeti kada ga zaustave? Treće, ako nemaš tablice, zar to nije razlog za zaustavljanje? Ako ih imaš, policija može provjeriti je li ti registrovano vozilo i bez zaustavljanja.


    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Kako ce znat jesi li registrovan ako te ne zaustavi? Kako ce znati imas li neophodnu pratecu opremu ako te ne zaustavi? Kako ce znati jesi li vezan ako te ne zaustavi? Kako ce znati jesi li pijan ako te ne zaustavi?
    Kako će znat da kući ne siluješ đecu ako ti ne uđe u stan i gleda što radiš vas dan? Kako?
    Last edited by RoNN|3; 23-01-13 at 09:40.

  9. #5384
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kolegu su mi u PV,dok je kombijem razvozio robu, 9 puta zaustavili?! je li to normalno?

  10. #5385
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ne kažem ja da ne treba da kontrolisu ali ovo je smijesno, vidi se da je harac u pitanju, neko je naredio i oni moraju htjeli ne htjeli...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  11. #5386
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    ... Govorimo o vozačima koji nijesu policiji dali osnovanu sumnju što znači: ispravno vozilo, poštovanje signalizacije, vezan pojas, upaljena svijetla itd. Ako je sve to ispoštovao, na osnovu čega će mu je uzeti kada ga zaustave? Treće, ako nemaš tablice, zar to nije razlog za zaustavljanje? Ako ih imaš, policija može provjeriti je li ti registrovano vozilo i bez zaustavljanja.
    Odakle zna jel mi vezan pojas ako me ne zaustavi?

    Ajmo malo naucne fantastike:

    Ti si policajac i vozilo ide prema tebi... Vidis mu upaljena svijetla i prednju tablicu... Ti zakljucujes da:

    - on postuje svu signalizaciju, iako sam ga vidio prije 100m prvi put
    - auto mu je reg. jer ima prednju tablicu
    - on je vezao pojas
    - on ima svu potrebnu pratecu opremu koja je zakonom propisana (P. pomoc, trokuti, prsluci, evro. izvjestaj, sijalice, sajle za vucu)
    - on nije pijan jer 100m drzi pravac

    Da te odmah zaposle!

    Problem policije je sto se prevencijom ne mogu izmjeriti nemili dogadjaji! Pojma nemate koliko je zivota spaseno jer je prosle godine uzeto na stotine vozackih dozvola zbog alkoholisanosti! To ne znam ni ja, ni policija, ni ti ljudi kojima su oni zivot spasili! Ali sigurno jesu, jer statistika govori da jesu...

    E sad se mi bunimo sto su oni na svaki cosak i sto su dosadni, a ja govorim da mene nisu zaustavili, ne pamtim od kad, pa meni nisu dosadni, nego su mi super cool!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #5387
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by šekspir123 View Post
    kolegu su mi u PV,dok je kombijem razvozio robu, 9 puta zaustavili?! je li to normalno?
    9 puta u Pljevlja?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  13. #5388
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    mora da su bili na svakih 50m...

  14. #5389
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zelim samo da izrazim zadovoljstvo zbog poostrenja saobracajnih propisa. Narocito sam srecna zbog dijela koji se odnosi na konzumiranje alkohola i upravljanje vozilom. Oni sto se bune i tvrde da umiju upravljat vozilom dok su u stanju alkoholisanosti neka ne prde, pa neka sjednu na biciklo i voze, tako samo svoj zivot mogu ugroziti. Il pjesice.
    Nepodobna za vaspitavanje.

  15. #5390
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    ne nego si tolki pain in the ass da je to neopisivo,ae idi kucaj tamo uplatnice i da ti je dbr,tvoje postove ionako ignorisem jer su ono... u know what
    Bitno je da su tvoji suvi kvalitet i sažeti :roll:
    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    I njima su bila ista ta ogranicenja :angel:
    E ovo je bilo pravo u centar. Samo istina boli, pa znaš kako je to
    Last edited by hercules; 23-01-13 at 10:15.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #5391
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ajmo malo naucne fantastike. Ti si policajac i vozilo ide prema tebi... Vidis mu upaljena svijetla i prednju tablicu... Ti zakljucujes da:
    Da ne postoji razlog za zaustavljanje vozila jer nemam na osnovu čega zaključiti da on:
    - ne poštuje signalizaciju
    - nije registrovao vozilo
    - nije vezao pojas
    - nema opremu
    - jeste pijan

    Ne znam zašto spominješ tih 100m. Da ne trebam i kameru nosit i pružit zapis kao dokaz da sam poštovao pravila i van tih 100m? Treba li mi svaki policajac pretraživat ličnu imovinu zato što me nikada ranije nije vidio? Treba li svaki policajac potezat pištolj na mene ako me je vidio samo sprijeda? Ne može on zaključit da ja ne krijem bombu iza leđa doklen mi ne vidi leđa.


    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Problem policije je sto se prevencijom ne mogu izmjeriti nemili dogadjaji! Pojma nemate koliko je zivota spaseno jer je prosle godine uzeto na stotine vozackih dozvola zbog alkoholisanosti! To ne znam ni ja, ni policija, ni ti ljudi kojima su oni zivot spasili! Ali sigurno jesu, jer statistika govori da jesu..
    Možemo spasiti i više ako stavimo policajca u svaku kuću. Ja nepropisna zaustavljanja, maltretiranja i kršenje mojih prava ubrajam u nemile događaje.
    Last edited by RoNN|3; 23-01-13 at 11:03.

  17. #5392
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Logika - Off
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  18. #5393
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ognjena View Post
    Zelim samo da izrazim zadovoljstvo zbog poostrenja saobracajnih propisa. Narocito sam srecna zbog dijela koji se odnosi na konzumiranje alkohola i upravljanje vozilom. Oni sto se bune i tvrde da umiju upravljat vozilom dok su u stanju alkoholisanosti neka ne prde, pa neka sjednu na biciklo i voze, tako samo svoj zivot mogu ugroziti. Il pjesice.
    2 stvari :
    1: 0.3 promila <> 1 promil u smislu alkoholisanosti, a samim tim u reakcijama vozaca, a da ne govorimo o stanju 1.5 ili vise promila
    2: sita grdosija od 130kg sa 0.3 promila je popila vise od gladnog mrsavka od 70 kg sa izmjerenih 0.5 promila = sto cemo sad ?

    a drugo, kombinacija 0.5 promila i neispavanosti/neodmornosti je kombinacija koja najcesce ubija, no to nikako da se ozvanici.
    Dakle ako mi dodjes na slavu ne ocekuj da ces izac bez jedne case rakije ili vina. A ako popijes tri ili vise, zovem ti taxi.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #5394
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica, Old airport!
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije samo jasno kako vas pogadja to sto vas zaustavljaju radi kontrole. Uvijek su zaustavljali, uvijek ce zaustavljat.
    Ja prije 2 noci vozim put starog i idem stvarno 20 na sat jer sam cacka' nesto oko muzike i vidim u retrovizor da mi blica neko, kad ono policija. Meni je totalno normalno sto su me kontrolisali, jer je vjerovatno sumljivo bilo da nisam pjan kad "milim" ulicom u 3 sata ujutru. Sve normalno, kontrola akcija alkohol i bez duvanja, hvala, vjerujemo, pozdrav Mislim da nema potrebe tu niko da se ljuti na njih, za to su i na ulicu da bi kontrolisali vozace.

  20. #5395
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    I vise ih bilo. Samo kada bi SVE pijane zaustavljali i kaznjavali, a ne po ___________ (dopisati po zelji).

  21. #5396
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,094
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    mene stvar koja najvise odusevljava jeste "kolicina" nasih saobracajnih kontrola...

    jedne godine sam od aprila do decembra tri puta pregazio PG - Milano (i jso par loakcija krozu italiju) onda bio do praga...sve kolima... u srbiju koliko toliko cesto odem... i od svega toga sam kroz hrvatsku sreo jednu radarsku kontrolu u primorskom mjestu, a na auto putu nidje nikoga vidio nisam... kroz italiju policiju sam vidio jednom i to kad su me zaustavili kao 4-5 iz kolone u naseljenom mjestu, i pustili odma... pretpsotavljam da je bilo zbog kienskih ksenona koji vade oci ostalim ucesicima u saobracaju...
    do praga ista stvar... stim sto kroz srbiju i sretnete koju patrolu... al nista strasno, a kod nas, kod nas kad udjete u cg, patrola Bijelo Polje, Mojkovac, Kolasin, Podgorica... tj svaka opstina mora imati makar jednu patrolu i tu dodajte jos presretace... pa jos ako idete ka primorju dodajte jos makar 2 kontrole.. i dobijete da na 100-150km puta imate makar 5 kontrola.. e sad zamislite kako to djeluje bilo kome ko dodje u CG kolima...

  22. #5397
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Djeluje mu kao da je cg puna retardiranih vozača, što je i istina...
    #fakenews

  23. #5398
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Od Igala pa do Kotora mogu se sresti barem 4 patrole. Ako skrenes do Tivta jos jedna kod kruznog i jedna prema trajektu. Na 50km eto 6 patrola. A barem ce te dvije zaustaviti ukoliko nemaju sto da rade...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  24. #5399
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    RoNN|3, jesi li cuo za pojam redovna kontrola?
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  25. #5400
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    RoNN|3, jesi li cuo za pojam redovna kontrola?
    Postoji li još jedna zemlja na svijetu đe se redovna kontrola vrši svaki dan sa svim raspoloživim jedinicama...?
    #fakenews

Page 216 of 775 FirstFirst ... 116166206212213214215216217218219220226266316716 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •