Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 285

Thread: Operativni Sistem

  1. #151
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    #Mstislav

    Post na koji repliciraš nije namjenjen tebi, nego za gospodina #Dutch ... On je prvi sa politike skrenuo na istoriju, i to istoriju koja seže prije Tileta ... Jednostavno kada nema argumenata on spama temu, ja sam pričao o ustavnim činjenicama ,a on je otišao mnogo daleko.. Tebi eno gore post, pošto ti tvrdiš da je Tile kao diktator djelovao kao demokrata...
    Ti si prvi počeo o tome kako su Srbi ugroženi bili posle 45te a prije toga su svi bili jednaki i svima cvjetalo.Nemoj mi o spamovanju molim te. Spamovanje ti je kad ti odvalim argument koji potkrijepim podacima.
    Dužan si mi odgovor na: ko je najviše prihodova od republika( industrija, turizam, doznake itd) a koja je republika najviše dobijala od investicija?

  2. #152
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,479
    Thanks Thanks Given 
    3,007
    Thanks Thanks Received 
    1,446
    Thanked in
    778 Posts

    Default

    Ниђе за њега не рекох да је демократа него употребљавах ријеч диктатор.
    Мени то није тешко рећ, иако ми се не свиђа.
    А што је била названа демократском једно вријеме, погледај историју других комунистичких земаља, видјећеш исто.
    Он је био комуниста, самим тим националност га није превиње интересовала.
    У комунизму се говори о класној борби, не о националној, и ту су комунисти показали да су ушли у 20. вијек, док су остали остали у 19.ом.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #153
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ti si prvi počeo o tome kako su Srbi ugroženi bili posle 45te a prije toga su svi bili jednaki i svima cvjetalo.Nemoj mi o spamovanju molim te. Spamovanje ti je kad ti odvalim argument koji potkrijepim podacima.
    Dužan si mi odgovor na: ko je najviše prihodova od republika( industrija, turizam, doznake itd) a koja je republika najviše dobijala od investicija?
    #Dutch imaš jedan strašan problem, problem kulture dijaloga. Kao prvo ne umiješ da poštuješ sagovornika, kao drugo ja nisam nikom ništa dužan, kao treće ja sam pričao o ustavnim promjenama koje su sužavale srpski djelokrug. Sve i da je tačno što tvrdiš (,a nije) ja sam u svome postu gdje sam pisao o ustavima (niz njih, od poslednjeg do zadnjeg) samo navodio činjenice koje proizilaze iz materijalne prirode tih ustava ...

    Ti ne možeš da osporiš:

    1. Da je KPJ zajedno na čelu sa Brozom na početku stvaranja Jugoslavije propagirala jednakost svih naroda zasnovanih na socijalnoj pravdi i demokratskim principima

    2. Da je narednim ukinuo privlatni oblik vlasništva ,a uveo društveni, kolektivni

    3. Da je svaka naredna ustavna reforma jačala centre Vojvodine i Kosova

    4. Da je na kraju ustavnom reformom nominalno zadržao federaciju ,a formirao Konfderalni oblik državnog uređenja

    5. Da Srbima nije dao ista prava kao što je da Albancima, a imao je osnov 700.000 pobijenih u Jasenovcu, Jadovno, Gradiška itd.

    6. Da je političke neistomišljenike, one značajne, uglavnom Srbe neutralisao represivnim mjerama ,a da o tome javnost nikada nije bila obavještena, ili je bila pogrešno obavještena...

    Zna se šta je danas najvrednije:

    1.Zemlja (jedino područije gdje se stvara proizvodni rad)
    2.Zlato, srebro, nafta i ostali plemeniti metali, energenti i sl.

    Argumenti su ti seoba Srba pod Arsenijem <<<

  4. #154
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ниђе за њега не рекох да је демократа него употребљавах ријеч диктатор.
    Мени то није тешко рећ, иако ми се не свиђа.
    А што је била названа демократском једно вријеме, погледај историју других комунистичких земаља, видјећеш исто.
    Он је био комуниста, самим тим националност га није превиње интересовала.
    У комунизму се говори о класној борби, не о националној, и ту су комунисти показали да су ушли у 20. вијек, док су остали остали у 19.ом.
    Hvala bogu da si sam sebe demantvao posle par postova, rekao si da on nije donosio protupravne akte !!! To samim implicira da je bio demokrata, posle drugog s. rata država=pravo=demokratija su lice i naličije jedne te iste pojave... Osim toga stavke su ti na klimavim nogama ... To da ga nisu interesovale nacije, interesovale su ga itekako... Npr ... Albanci su na Kosovu uživali neviđene povlastice, u svakom pogledu ... Od ogreva do struje ... Bosanskim muslimanima, nakon što ih je u ustav zaveo kao naciju Muslimane, svakom desetom djetetu bio kum jedne muslimanske porodice, + povlastice, povlastice itd. itd... Hrvati su dobili ono što su vijekovima tražili državu, Tile je prvi koji je zvanično pozakonio NDH svojim ustavnim reformama... I baš ta koja provela NDH korz pravne anale, bila je poslednja i posle njegove smrti ...

  5. #155
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    1. Da je KPJ zajedno na čelu sa Brozom na početku stvaranja Jugoslavije propagirala jednakost svih naroda zasnovanih na socijalnoj pravdi i demokratskim principima
    Tačno.Sve do 1990te godine.

    2. Da je narednim ukinuo privlatni oblik vlasništva ,a uveo društveni, kolektivni
    Tačno. U svim republikama.

    3. Da je svaka naredna ustavna reforma jačala centre Vojvodine i Kosova
    Tačno. Ti bi pretpostavljam poveo tenkove i eliminisa 2 miliona Albanaca. U Vojvodini su i tako bili Srbi većina ubjedljivo pa ne znam što ti to smeta. Sem što su Vojvođani vazda krvavo privređivali a ovo dolje htjelo da živi na račun njihovog rada i njihove pšenice.

    4. Da je na kraju ustavnom reformom nominalno zadržao federaciju ,a formirao Konfderalni oblik državnog uređenja
    Pretpostavljam da misliš na ustav iz 74. Dal bi ti i na Hrvatsku poveo tenkove(kao neki kasnije) i pobio njih? Sjećaš li se zahtjeva koje je dosta Hrvata tražilo? Autonomija, vojska, stolica u UN itd? Ti bi to riješio kako?

    5. Da Srbima nije dao ista prava kao što je da Albancima, a imao je osnov 700.000 pobijenih u Jasenovcu, Jadovno, Gradiška itd.
    Albanci nikakva veća prava nijesu imali od Srba. Ama nikakva. Štaviše bilo je obrnuto. Albanci nijesu bili jedan od 6 naroda, njihov jezik nije bio zvanični, tek su kasno dobili prava na škole na svom jeziku itd. Kosovo je bilo najzaostaliji dio Jugoslavije. A ti kažeš dobili veća prava.

    6. Da je političke neistomišljenike, one značajne, uglavnom Srbe neutralisao represivnim mjerama ,a da o tome javnost nikada nije bila obavještena, ili je bila pogrešno obavještena...
    Misliš na Rankovića koji je prisluškiva svakog pa čak i samog Tita? Misliš na one koji su podržali IB? O svemu je javnost bila obaviještena a i danas je. Barem o tim pitanjima su i stranci dosta pisali. Ne mora niko da čita domaće "pristrasne" istoričare.

    Pošto odbijaš da odgovoriš na moje pitanje ja ću. A sjutra ću i da ti dam tačne podatke. Hrvatska je imala najveći proizvod u Jugoslaviji, i naravno najveći broj prihoda. Najveći dio investicija je pripadao Srbiji. Puno više negoli je ona sama proizvodila. I ti kažeš da su Srbi namjerno uništavani.
    Mora da je to bio neki strašno lukav plan.Dajemo im većinu para pa će oni da se uguše od njih.

  6. #156
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    700.000 pobijenih u Jasenovcu, Jadovno, Gradiška itd.
    pa kolko je bilo Srba u Hrvatskoj 1941. 5 miliona?
    She is only here to annoy herself!

  7. #157
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Hvala bogu da si sam sebe demantvao posle par postova, rekao si da on nije donosio protupravne akte !!! To samim implicira da je bio demokrata, posle drugog s. rata država=pravo=demokratija su lice i naličije jedne te iste pojave... Osim toga stavke su ti na klimavim nogama ... To da ga nisu interesovale nacije, interesovale su ga itekako... Npr ... Albanci su na Kosovu uživali neviđene povlastice, u svakom pogledu ... Od ogreva do struje ... Bosanskim muslimanima, nakon što ih je u ustav zaveo kao naciju Muslimane, svakom desetom djetetu bio kum jedne muslimanske porodice, + povlastice, povlastice itd. itd... Hrvati su dobili ono što su vijekovima tražili državu, Tile je prvi koji je zvanično pozakonio NDH svojim ustavnim reformama... I baš ta koja provela NDH korz pravne anale, bila je poslednja i posle njegove smrti ...
    Ja ne mogu da vjerujem što pričaš?!
    Jel moguće ovo .
    Pretpostavljam da si ti neko ko podržava strategiju spaljene zemlje.Kosovo,Hrvatsku i Bosnu je trebalo sravnit sa zemljom i Srbima sve dat. Jel moguće da ovo pišeš?!
    Jbt, simbolično je bio kum hiljadama đece u Jugi i ti se kočoperiš zbog tog?!
    U godinama krize kad su skapavali od gladi da im drva i ljebi i ti se buniš?
    Što je sa tobom čovječe?
    Jel možda Srbe ostavio da umri od gladi i zime?
    Ja ne shvatam o čemu je riječ? On bi za tebe bio kralj da je sve to pobio i proćera. Oćeš to da kažeš? Reci slobodno, da znamo na što smo.
    Jesi i ti pripadnik "Obraza"?
    Reci mi molim te samo to. Interesuje me nešto.

  8. #158
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa kolko je bilo Srba u Hrvatskoj 1941. 5 miliona?
    Nevjerovatne količine budalaština. 70 000 imenovanih ima i spekuliše se sa još nekih 30-50 hiljada. Al je on to časkom pomnožio.

  9. #159
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Tačno.Sve do 1990te godine.
    Osnovni princip koji je potreban da se ispoštuje da bi postojala jedna demokratija jeste: podjela vlasti, višepartijski sistem, pluralizam... itd. itd. ... od toga ništa nije bilo, to je bilo samo na početku dok su tekli pregovori sa Englezima, i dok kralj nije neutralistan... Šta više, Jugoslavija je bila federativna republika (dok je on nije protupravno pretvorio u konfderaciju) ,a to podrazumijeva da na čelu države postoji predsednik koji je politički i pravno odgovoran, od toga nije ništa bio... Takođe, u republici predsednik može maksimalno da bude na vlasti u mandatu 2x4 godine = 8 godina ,a on je bio dokle je želio... Čak šta više, prema svojim ugnjetavačkim karakteristikama imao je veće ovlasti nego engleska kraljica ili kralj... Tito se narodu, neupućenim seljacima predstavljao kao predsednik ,a bio je monarh... A to su dva različita pojma ... Za ono što je optuživao kralja, posle je on radio, ali samo tako što je ispunjavao interese Hrvata, Albanaca i nove nacije, svjetske, Muslimana ...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Tačno. U svim republikama.
    Vidiš, demokratija propagira mnoge slobode, kao što su sloboda govora (to kod njega nije bilo), sloboda mišljena (to takođe bilo zabranjeno), i sloboda svojine ... Ako nema svojine, nema ni demokratije ...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Tačno. Ti bi pretpostavljam poveo tenkove i eliminisa 2 miliona Albanaca. U Vojvodini su i tako bili Srbi većina ubjedljivo pa ne znam što ti to smeta. Sem što su Vojvođani vazda krvavo privređivali a ovo dolje htjelo da živi na račun njihovog rada i njihove pšenice.
    Riješio bih isto onako kako je to riješila Amerika u slučaju Teksasa ili to beše Kalifornija, ali ako hoćeš bolje onako kako je to riješila Bugarska, zakonski... Dva miliona Albanaca, naduvana cifra, a ti Albanci su se bunili kada su Srbi počeli da se vraćaju u svoje domove koje su oni zaposijeli za vrijeme Hitlera... To su bile srpske kuće, pošto Tile nije imao u interesu da riješi srpsko pitanje, on ih je gomilao, da bi na kraju zabranio povratak Srbima na Kosovo... <<< Za ovo možeš pričati šta hoćeš, mogao im je svima dati stanove u centru Zagreba... Ali nije imao pravo da potpomaže Albanske ilegalce ...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pretpostavljam da misliš na ustav iz 74. Dal bi ti i na Hrvatsku poveo tenkove(kao neki kasnije) i pobio njih? Sjećaš li se zahtjeva koje je dosta Hrvata tražilo? Autonomija, vojska, stolica u UN itd? Ti bi to riješio kako?
    Tako što bi dao Srbima iste povlastice kao i Albancima na Kosovu (ako smo već kod toga), ili pustio da Hrvati izađu iz Jugoslavije sa onim teritorijama koje može da kontroliše centralna vlada u Zagrebu <<< Pravo za sve ima lijek !!!

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Albanci nikakva veća prava nijesu imali od Srba. Ama nikakva. Štaviše bilo je obrnuto. Albanci nijesu bili jedan od 6 naroda, njihov jezik nije bio zvanični, tek su kasno dobili prava na škole na svom jeziku itd. Kosovo je bilo najzaostaliji dio Jugoslavije. A ti kažeš dobili veća prava.
    Albanci su imali itekako prava, to svjedoče mnoge isječene sprske šume, a imali su prava i u Kraljevini ...


    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Misliš na Rankovića koji je prisluškiva svakog pa čak i samog Tita? Misliš na one koji su podržali IB? O svemu je javnost bila obaviještena a i danas je. Barem o tim pitanjima su i stranci dosta pisali. Ne mora niko da čita domaće "pristrasne" istoričare.
    Ranković se protivio federalizmu, zato je neutralisan, samo zato !!!

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pošto odbijaš da odgovoriš na moje pitanje ja ću. A sjutra ću i da ti dam tačne podatke. Hrvatska je imala najveći proizvod u Jugoslaviji, i naravno najveći broj prihoda. Najveći dio investicija je pripadao Srbiji. Puno više negoli je ona sama proizvodila. I ti kažeš da su Srbi namjerno uništavani.
    Mora da je to bio neki strašno lukav plan.Dajemo im većinu para pa će oni da se uguše od njih.
    Bez obzira, pravne činjenice govore drugo... Ja i ne bih da sumnjam u to, al' teritorija se ne kupuje!!! Mogao im je dati Boga, Oca, ali zemlja nema tih para ... Pogledaj kako je Grčka reagovala kada su je predložili da proda ostrva za izlaz iz krize ... Srbi nisu htjeli pare, samo su htjeli zemlju, svoju !!!

  10. #160
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Bosanskim muslimanima, nakon što ih je u ustav zaveo kao naciju Muslimane, svakom desetom djetetu bio kum jedne muslimanske porodice, + povlastice, povlastice itd. itd...
    Nije bio kum svakom 10-tom novorođenčetu u Bosni ili na Kosovu. BIO JE KUM SVAKOM 10tom NOVOROĐENČETU U ČITAVOJ JUGOSLAVIJIBEZ OBZIRA NA NACIJU ILI VJERU. KO JE KRIV TVOJIMA ŠTO NISU IMALI 10toro ĐECE.Čime je samo podržavao rast nataliteta, koji nam je uvjek bilo mali

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Hrvati su dobili ono što su vijekovima tražili državu, Tile je prvi koji je zvanično pozakonio NDH svojim ustavnim reformama... I baš ta koja provela NDH korz pravne anale, bila je poslednja i posle njegove smrti ...
    Kakvu im je državu to napravio??? Hrvatska je za vrijeme komunizma bila puna oficira JNA iz drugih republika(uglavnom Srbije i CG) kojima je naređenje bilo samo da sprečavaju eventualna sranja(kojih je bilo u dosta navrata).


    Quote Originally Posted by salex View Post
    Bez obzira, pravne činjenice govore drugo... Ja i ne bih da sumnjam u to, al' teritorija se ne kupuje!!! Mogao im je dati Boga, Oca, ali zemlja nema tih para ... Pogledaj kako je Grčka reagovala kada su je predložili da proda ostrva za izlaz iz krize ... Srbi nisu htjeli pare, samo su htjeli zemlju, svoju !!!
    KOJU SVOJU ZEMLJU, ŠTA JE TEBI. AKO MISLIŠ NA KRAJNU TO NIKADA NIJE BILO SRPSKO NITI ĆE BITI.
    Srbi se bune zbog kosova a pokušali su identičnu stvar. Čak su je i dobili, ali kulturna autonomija im nije bila dovoljna pa su morali da useru motku do kraja
    PS.
    Ne postuj ovdje kad piješ. Tako piće ne škodi samo tebi već je muka svima koji pročitaju tvoje postove
    Last edited by Rakun; 11-07-11 at 06:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #161
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    5. Da Srbima nije dao ista prava kao što je da Albancima, a imao je osnov 700.000 pobijenih u Jasenovcu, Jadovno, Gradiška itd.
    1. Nije 700.000 ni na koji pazar
    2. Sve nacije su propatile, treba li Srbi da imaju nekakav specijalni tretman zbog Jasenovca, da li je trebalo da uvede zakon da kada Srbin pomene Jasenovac da mu najbliža osoba uradi felacio(da mi ne lupa zvjezdice) ????

    Quote Originally Posted by salex View Post
    6. Da je političke neistomišljenike, one značajne, uglavnom Srbe neutralisao represivnim mjerama ,a da o tome javnost nikada nije bila obavještena, ili je bila pogrešno obavještena...
    Šta opet lupaš.
    Uglavnom Srbe ućutkivao.
    Najviše je ućutkivao Hrvate i Slovence.Ove zadnje jer nikada nisu podnosili Jugoslaviju (osim kad je neko trebalo da ih zaštiti).
    I Crnogorci i Srbi(više Crnogorci) su naje*ali zbog ponešenosti Rusijom (koja nas je uvjek izje*ala kad god nam je nešto trebalo)

    Zna se šta je danas najvrednije:

    Quote Originally Posted by salex View Post
    1.Zemlja (jedino područije gdje se stvara proizvodni rad)
    Sad si sa alkohola prešao na teške droge.
    Ko je kome uzeo zemlju

    Quote Originally Posted by salex View Post
    2.Zlato, srebro, nafta i ostali plemeniti metali, energenti i sl.
    Misliš ono kao npr. Sva Struja iz Crne Gore ode u jadnu i potlačenu Srbiju.

    Pogledaj ogromnu industriju u toj Hrvatskoj kojoj je sve dato. Praktično su imali samo Podravku, Gavrilović i dobro razvijeni turizam.

    Ta jadna i potlačena Srbija je imala najveću fabriku automobila na balkanu, najveću fabriku naoružanja na balkanu, čitavu vojvodinu ispresjecanu kanalima i sve pod konac, ne znam ni koliko fabrika prehrambene industrije, Rudnike na Kosovu, Ogromnu cementaru(najveću u Evropi).IMALI SU SVE, I SVE IM JE OSTALO OD KOMUNISTA.

    Što se tiče Crne Gore, ona je bila praktično industrijska zona.Radoje Dakić koji je do 1970~80 imao mašine prema kojima su Njemačke bile gore od trotineta.
    Dvije izuzetne fabrike u malom i danas mrtvom Cetinju: Obod koji je bio ferari prema Gorenju i Košutu - najkvalitetniju obuću na balkanu(nisu mogli da stižu koliko im je bio promet).
    Duvanski Kombinat(tada je Lovćen bio izuzetno kvalitetna cigareta, i tada je naš Duvanski dobio licencu za proizvodnju Malbora u kog se stavljao isti duvan koji se stavlja i u Lovćen) Željezara, Rudnik u Pljevljima, Termoelektranu,Pivsku hidrocentralu mi je mučno da navodim jer je sva struja išla u potlačenu Srbiju, GREOTE OD SRBA, KAKO MI IH JE ŽAO,Aluminijski kombinat(najveći u Evropi), Brodogradilište, full izgrađena luka Bar (od tad se nije mijenjala), Pivara(koju smo naravno prodali), Turizam.

    Naš problem i problem Srba je isti, mislili su da će Titova djela dovjeka raditi i biti moderna ali treba barem na svakih 10tak godina napraviti makar remont mašina za proizvodnju ili ne daj bože kupiti nešto novo.

    Jedino što je ostalo od komunizma i Tita su Plantaže (vjerovatno zato što se tehnologija za proizvodnju alkoholnih pića se ne mijenja)
    Last edited by Rakun; 11-07-11 at 07:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #162
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    #Dutch imaš jedan strašan problem, problem kulture dijaloga. Kao prvo ne umiješ da poštuješ sagovornika, kao drugo ja nisam nikom ništa dužan, kao treće ja sam pričao o ustavnim promjenama koje su sužavale srpski djelokrug. Sve i da je tačno što tvrdiš (,a nije) ja sam u svome postu gdje sam pisao o ustavima (niz njih, od poslednjeg do zadnjeg) samo navodio činjenice koje proizilaze iz materijalne prirode tih ustava ...
    Ne znam Dutch-ove probleme ali znam tvoj. Slijep si na rečenice koje ti ne pašu. Zapravo tu podsjećaš na par likova koji vise na "Religija i Filosofija"
    Čovjek te fino pita (ne može finije), ali ti ne konstatuješ pitanje jer to tebi (i srbima) jednostavno ne odgovara.
    Dakle, da li bi bio pravi "pošteni Srbin"(koji oksimorom) i odgovorio čovjeku na pitanje
    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ti si prvi počeo o tome kako su Srbi ugroženi bili posle 45te a prije toga su svi bili jednaki i svima cvjetalo.Nemoj mi o spamovanju molim te. Spamovanje ti je kad ti odvalim argument koji potkrijepim podacima.
    Dužan si mi odgovor na: ko je najviše prihodova od republika( industrija, turizam, doznake itd) a koja je republika najviše dobijala od investicija?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #163
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne znam Dutch-ove probleme ali znam tvoj. Slijep si na rečenice koje ti ne pašu. Zapravo tu podsjećaš na par likova koji vise na "Religija i Filosofija"
    Čovjek te fino pita (ne može finije), ali ti ne konstatuješ pitanje jer to tebi (i srbima) jednostavno ne odgovara.
    Dakle, da li bi bio pravi "pošteni Srbin"(koji oksimorom) i odgovorio čovjeku na pitanje
    Ja sam #Dutchu reko šta mislim na njegovo pitanje, i kako, a on je reko da će donjeti nekakve skenove - što opet meni apsolutno ne treba. Ti pokazuješ patološku mržnju prema Srbima, jer si jedna iskompleksirana ličnost koja nema uporište u nikakvim ljudskim vrijednostima. Razgovarao sam sa Dutchom ,a ne sa tobom... ustvari, uplićeš se u razgovor ,a uopšte nemaš veze o čemu se priča ... Pošto si me gore, najblaže rečeno, izvrijeđao pogrdnim nazivima od alkoholičara do narkomana mislim da se ne trebaš više ni javljati pošto bonton ti izgleda nije na zavidnom nivou... Ako je Dutcha rek'o donijeti skenove nez' što to tebe toliko pogađa, nije ti od majke rođeno ... I uostalom, Tileteve akte su bile nezakonite i protustavne, za to što je on radio u normalne i pravne države se ide u zatvor... Aferim dok se ne naučiš osnovne kulture ...

  14. #164
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ja sam #Dutchu reko šta mislim na njegovo pitanje, i kako, a on je reko da će donjeti nekakve skenove - što opet meni apsolutno ne treba.
    naravno da ti ne treba, jebeš činjenice pored mitova
    She is only here to annoy herself!

  15. #165
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,479
    Thanks Thanks Given 
    3,007
    Thanks Thanks Received 
    1,446
    Thanked in
    778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Hvala bogu da si sam sebe demantvao posle par postova, rekao si da on nije donosio protupravne akte !!! To samim implicira da je bio demokrata, posle drugog s. rata država=pravo=demokratija su lice i naličije jedne te iste pojave... Osim toga stavke su ti na klimavim nogama ...
    Оћеш ли ми рећи како апсолутни владар може да доноси противправне акте? Он има могућност да пише устав и законе по својој вољи и ту ништа није противправно. То што је он у својим рукама имао и извршну и законодавну и судску власт то показује да није био демократа (што од комуниста не можеш очекивати), али показује да све што је урадио имао је покриће у уставу који је опет сам писао. Значи има легалности нема легитимитета (мада као побједник рата...).
    Quote Originally Posted by salex View Post
    To da ga nisu interesovale nacije, interesovale su ga itekako... Npr ... Albanci su na Kosovu uživali neviđene povlastice, u svakom pogledu ... Od ogreva do struje ... Bosanskim muslimanima, nakon što ih je u ustav zaveo kao naciju Muslimane, svakom desetom djetetu bio kum jedne muslimanske porodice, + povlastice, povlastice itd. itd... Hrvati su dobili ono što su vijekovima tražili državu, Tile je prvi koji je zvanično pozakonio NDH svojim ustavnim reformama... I baš ta koja provela NDH korz pravne anale, bila je poslednja i posle njegove smrti ...
    Невиђена повластица струја и огријев? Медицинска заштита? Право на школовање на свом језику? Мислим....
    Хрвати су добили републику, исту као и све остале. У краљевини југославији су добили бановину, једину у држави, ко је ту виђе попустио хрватима краљ или тито?
    За кумство су ти објсанили други, а према муслиманима је испао кул тако што им је најзад дао право да се зову другачије него ли срби и хрвати.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #166
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    J***š državu koja juri standard od prije 30 godina !

    Gledamo u prošlost kao cilj koji treba da dosegnemo u budućnost.


    jedina greška komunizma je bila, što nije eleminisao neprijatelje sistema.

    Pa samo da se potrudio da malo na vrijeme vaspita (metak u čelo...kako se radi u modernom svijetu) onu garnituru koja se raspojasala devedesetih...moda bi kao narod(i) dobili šansu da transformišemo državu na neki civilizovan način.
    Last edited by gaul; 11-07-11 at 13:46.

  17. #167
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Оћеш ли ми рећи како апсолутни владар може да доноси противправне акте? Он има могућност да пише устав и законе по својој вољи и ту ништа није противправно. То што је он у својим рукама имао и извршну и законодавну и судску власт то показује да није био демократа (што од комуниста не можеш очекивати), али показује да све што је урадио имао је покриће у уставу који је опет сам писао. Значи има легалности нема легитимитета (мада као побједник рата...).
    Šta tebi je diktatura legalna, u ustavu nije imao pokriće jer je ustav rekao da je država socijalna, demokratska, i republika ,a kod Tileta je bila sušta suprotnost, antisocijalna, autokratska i izratizi oblik monarhijskog sistema. Ono zašto je optužio Kralja, on je još ekstramnije sprovodio samo još više na srpsku štetu...

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    За кумство су ти објсанили други, а према муслиманима је испао кул тако што им је најзад дао право да се зову другачије него ли срби и хрвати.
    Kakva je to nacija koja se zasniva na vjeri, kako to da dođe jedan mudžahedin iz Sudana i samo na osnovu toga što ide kod hodže dobije status državljanina ??? Znaš li ti da je tim njegovim ustavom od 46' proglašena svjetska nacija, imaš li ti predstavu koliko postoji muslimana u svijetu...
    Last edited by salex; 11-07-11 at 15:24.

  18. #168
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    J***š državu koja juri standard od prije 30 godina !

    Gledamo u prošlost kao cilj koji treba da dosegnemo u budućnost.


    jedina greška komunizma je bila, što nije eleminisao neprijatelje sistema.

    Pa samo da se potrudio da malo na vrijeme vaspita (metak u čelo...kako se radi u modernom svijetu) onu garnituru koja se raspojasala devedesetih...moda bi kao narod(i) dobili šansu da transformišemo državu na neki civilizovan način.
    Znači, prema tebi Mihailo Đurić, koje za ustav iz '71 kazao:

    Treba odmah reći da predložena ustavna promena iz osnova menja karakter dosadašnje državne zajednice jugoslovenskih naroda. Ili tačnije: tom promenom se, u stvari, odbacuje sama ideja jedne takve državne zajednice. Ukoliko nešto još i ostaje od nje, to je samo zato da bismo u sledećoj, takozvanoj drugoj fazi promene imali šta da privedemo kraju.

    bio državni neprijatelj, šta od ovoga nije bilo tačno. Sbog ovih rečenica je bio progonjen i maltretiran od Tiletove demokratse diktature.

  19. #169
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    Ustav iz 71 ne postoji. Postoji ustav iz 74. Da si malo više pročitao znao bi da je cilj partije, i komunista uopšte, bilo odumiranje države. Smanjivanje snage centralne vlasti i lagano prenošenje na republike, opštine, kolektive i same pojedince. Trebalo je stvorit sistem koji će funcionisat sa najmanjom mogućom birokratijom,najmanjom "stegom" itd. Ustavom iz 74 je data još veća autonomija svim republikama i na njih prenijeta neka ovlašćenja koja je dotad imala samo država.
    To što je Đurić pisa ne znam ni sam što znači. Sigurno niko od njih nije ima cilj bratoubilački rat i raspad zemlje. To su odradili ljudi bliži vama. I Šešelj je leža u zatvor zbog svojih izjava i greota što nije još više. Greota što većina tih nacionalista itd nije pokupljena i poslata na službu od nekih 30-40 godina. Država ako bi se raspala barem bi to bilo mirno i danas bi mogli bez granica da putujemo,privreda i infrastruktura bi bile očuvane.
    Da ne zaboravim. Prije par mjeseci sam čitao intervju Latinke Perović koja kaže da je još sredinom 80tih dobila nagovještaje da se sprema rat. Da ga spremaju Srbi iz Beograda(sa sve ovim našim izrodima koji su u tome učestvovali). Cilj im je bio upravo ono što ti navodiš da je trebalo uradit. Uzet djelove Hrvatske, očistit Kosovu, uzet djelove Bosne i čvršće vezat Crnu Goru uz Srbiju. I ti opet o tome kako su Srbi žrtve.
    Jesu, oni Srbi u Hrvatskoj itd koje je vlast popalila na priču o zajedničkoj državi a onda im ka ovcama ostavila da se snalaze kako znaju i umiju.
    Nego, opet nećeš da odgovoriš. Onako iskreno . Jesi pripadnik " Obraz"-a?

  20. #170
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ono zašto je optužio Kralja, on je još ekstramnije sprovodio samo još više na srpsku štetu...
    Srbi su prošli daleko najbolje za vrijeme Druga Starog.
    Glavni grad je bio Jugoslavije je bio Beograd, Srbija je najviše izgrađena od svih drugih republika zajedno, u Srbiju se slivalo najviše novca što je u neku ruku i logično jer je bila najveća republika i onda poslije Tita su Srbi naviknuti da budu neki faktor htjeli da diktiraju kako drugi da dišu. E, NE MOŽE
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #171
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Srbi su prošli daleko najbolje za vrijeme Druga Starog.
    Glavni grad je bio Jugoslavije je bio Beograd, Srbija je najviše izgrađena od svih drugih republika zajedno, u Srbiju se slivalo najviše novca što je u neku ruku i logično jer je bila najveća republika i onda poslije Tita su Srbi naviknuti da budu neki faktor htjeli da diktiraju kako drugi da dišu. E, NE MOŽE
    Imala je tri budžeta koja je kontrolisala, plus savezni, koji je bio tehnički pod njenom kontrolom...

  22. #172
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ja sam #Dutchu reko šta mislim na njegovo pitanje, i kako, a on je reko da će donjeti nekakve skenove - što opet meni apsolutno ne treba.
    Naravno da ti ne treba jer si slijep za istinu koja tebi ne odgovara. Meni ne odgovara(finansijski prije svega) to što skoro pola Crnogoraca više voli tuđu zemlju od svoje

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ti pokazuješ patološku mržnju prema Srbima, jer si jedna iskompleksirana ličnost koja nema uporište u nikakvim ljudskim vrijednostima
    Ne mrzim ih već jednostavno imam najviše iskustva sa njima(osim onih koji žive u srbiji) i znam da bi najbližeg rođaka ili ne daj bože druga prodali za 5 para

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Razgovarao sam sa Dutchom ,a ne sa tobom... ustvari, uplićeš se u razgovor ,a uopšte nemaš veze o čemu se priča ...
    Ovo je javni forum, taj dio sa dokumentima i pored toga što je upućen tebi bih volio i ja da vidim

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Pošto si me gore, najblaže rečeno, izvrijeđao pogrdnim nazivima od alkoholičara do narkomana mislim da se ne trebaš više ni javljati pošto bonton ti izgleda nije na zavidnom nivou...
    I u ovom postu sam ti rekao "slijep za istinu koja tebi ne odgovara" pa ne insinuiram da si zaista slijep (mada to ne bi bila nikakva uvreda). TAKO SE PONAŠAŠ

    [QUOTE=salex;2287538]Ako je Dutcha rek'o donijeti skenove nez' što to tebe toliko pogađa, nije ti od majke rođeno ...
    Kao što rekoh, ovo je javni forum i ta dokumenta me interesuju
    Quote Originally Posted by salex View Post
    I uostalom, Tileteve akte su bile nezakonite i protustavne, za to što je on radio u normalne i pravne države se ide u zatvor...
    Tvoj Draža je djelovao bez naređenja od kralja, I TO JE DEBELO NEZAKONITO. TO SE ZOVE VOJNA HUNTA U POKUŠAJU.
    Tito se barem stvarno borio i prolivao pored svojih saboraca svoju krv ratujući sa okupatorom , dok se tvoj Draža krio u nekoj pećini.
    Last edited by Rakun; 12-07-11 at 13:12.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #173
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    Nažalost neću moći da okačim to što sam htio. Nisam imao knjigu nego kopiju i izgleda da mi je neko od kolega sa faxa "pozajmio". U pitanju je Ričard Krempton - Balkan posle drugog svjetskog rata. Samo sam našao dio koji se odnosi na period između 45 i 52 godine a to nam nije od interesa za ovu temu. Imam Petranovića al vjerujem da bi njega ocijenili kao komunističkog istoričara pa neću vadit te djelove.
    Inače, Kremptona bih preporučio svima koje interesuje to razdoblje na Balkanu. Nije išao previše u širinu tako da sama knjiga nije dosadne i opterećena suvišnim podacima(kojih kod Petranovića ima u ogromnim količinama). Ovo izdanje koje sam ja imao je bilo iz 2004 i pokrivalo je i period ratova u bivšoj YU. Dakle od nastanka do raspada.

  24. #174
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zašto lljudi kapiraju da je komunizam podmetnut na ovim prostirima?

    čak šta više, posebno ta receptura živi i u Rusiji, posebno poslije likvidacije Romanovih. Načelno je došlo do revolucije zbog dobro poznatih stvari.
    tako je u biti bilo i kod nas...države nisu funkcionisale.

    raspad SFRJ je teško uslovljen sa jednom pretpostavkom da je NATO impotentan. Mozgovi iz SANU-a su došli do veoma dobre hipoteze, vjerovatno su se nadali da će postati odjeljenje ruskog raketnog štita, pa da se spravi malo veća Srbija nego što su pojedini navikli.

    Koliko je samo milijardi dolara potrošeno za pola vijeka za spravljanje vojnog aparata, ako je svijevremeno vukao i do 90% državnog budžeta, koji je bio pod apsolutnom kontrolom Srbije...šta je uradila na kraju?z

    ašto Srbija jedina nikada nije raspisala referendum da istupi iz nakazne tvorevine kao što je Jugoslavija...ona jedina.

  25. #175
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ustav iz 71 ne postoji. Postoji ustav iz 74.
    Za pravnike je to ustav od '71 godine, ustav kada se donosi prije svega treba znati da je to jedan opširan, težak, odgovoran, posao. Prije svega, svaka država se razlikuje prema mnogim karakteristikama, što nije sporno, stoga neke su jednonacionalne, neke multnietične, neke specifično na osnovu svoje komapktne teritorje. Zbog svega ovoga, i zbog još mnogo drugih razloga pos'o donošenja ustava je dug, pogotvo ako se radi o složenoj državi kao Jugoslavija. Sam postupak donošenja ustava nije nešto što se dešava trenutno, neka akutna radnja (pogledaj samo koliko traje postupak donošenja jednog običnog, većeg, zakona) zato se prvo donose neki nacrti ustavnih promjena, pa posle prijedlozi ,a tek onda amandmani - konačna ustavna promjena (al' ta konačna ustavna promjena nije promjena da kažemo ,e ovo je novi ustav - nego to je promjena koja nastljava da egzistira u okviru starog ustava i nju karateriše svojstvo 'aktuelno obavezuje', tako dalje traje donošenje ustava, amandman po amandman itd. itd. Laički gledano, de facto, ustav je donošen i '71, i '72, '73 ... Sa polja struke rečeno, sa donošenjem poslednjeg ustavnog amandmana, zaokruženo je polje promjena i sada je to i de facto potpuno drugačiji ustav od onog iz '70te) znači da je donešen novi ustav u materijalnom smislu, šta to znači u materijalnom smislu (Svaki ustav može da se posmatra u meterijalnom i formalnom pogledu, u materijalnom pogledu to je dokument koji zadrži opšte pravne norme, tj. jedan opšti pravni akt), u formalnom smislu, znači da je akt donešen po određenom postupku, od odgovarajućih organa i da je proglašen... Sada, postoje razne varijante al' ovo je suština... Da bi lakše ljudima koji nisu od te struke bilo jasno da se orijentišu u prostoru, a i da ne bi dolazilo do zabuna, zvanično se kaže ustav od 74.... Tako, da je se koristiti terminom ustav od '71 isto ispravan... <<< Ovo ima neke veze za Mihaila Đurića, kojeg ti sporiš al' više dole ...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Da si malo više pročitao znao bi da je cilj partije, i komunista uopšte, bilo odumiranje države. Smanjivanje snage centralne vlasti i lagano prenošenje na republike, opštine, kolektive i same pojedince. Trebalo je stvorit sistem koji će funcionisat sa najmanjom mogućom birokratijom,najmanjom "stegom" itd.
    Proičitao sam dosta, i više nego što bi trebalo, jer prošlo vrijeme je pokazalo da je ideologija komunizma bila ideja koja je težila samo da zadovolji interese određenog kruga, tj. u ovom slučaju KPJ-a. Jedan kurs u marksizmu koji izražava Engelsov pogled na ''odumiranje'' države, uopšte nije cilj komunista, a ne pogotovo UOPŠTE... Cilj komunista uopšte predstavlja uništavanje privatne svojine (pljačka), stvaranje kolektivne - one nad kojom će da vlada narod (laž komunistička, vladala je KPJ, a KPJ nije i narod, jer je uvijek bilo onih koji se nisu slagali sa retrogradnim idejama KPJ-a i na taj način su bili nepodobni, a taj broj nepodobni uopšte nije bio mali. Specijalno ću za tebe kada budem imao vremena napisati seminar o 'nepodobnim' srpskim političarima i intelektualcima koji su zbog nepodobnosti stradali, a ima i jedan mali broj koji je preživio otok) ... Sam znaš da je Titov režim bio diktatorski (sa čime su se ovde, iako pored antagonizama, složili ovde),a pojam birokratije dosta uži, i plići, i sam znaš da mu je ta diktatura bila potrebna da bi provodio sve što je zamislio. Jer da je poštovao, srpsko-crnogorsko-makedonsku volju nikada to ne bi mogao...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    To što je Đurić pisa ne znam ni sam što znači.
    Nadam se da si ovo napisao iz neznjanja, al' znam da nisi, al' eto radi funkcije konstruktivne diskusije smatraću suprotno... #Dutch, Đurić Mihailo je pravni ekspert svjetskog renomea. Takođe, on se smatra za jednog od najboljih pravnih stručnjaka kojeg je Jugoslavija ikada imala, naravno ne računajući Tasića, Jovanovića ,a kasnije i Lukića. Objavio je mnogobrojna djela na srpskom i njemačkom jeziku , predavao je na najpoznatijim univerzitetima Beču, Zapadnom Berlinu, Augsburgu i mnogim drugim. Takođe, Đuerić je član Evropske akademije nauka i umjetnosti <<< ovo valjda treba biti neki pokazatelj da se ipak radi o nekom stručnjaku... Il' misliš da Evropska akademija nauka i umjetnosti piše gluposti, isto kao i članovi srpske... Pored svega ovoga izdao je mnoga djela na stranim jezicima, naučne radove i sl.

    Znači, prema tebi Mihailo Đurić, koje za ustav iz '71/'74 je kazao:

    Treba odmah reći da predložena ustavna promena iz osnova menja karakter dosadašnje državne zajednice jugoslovenskih naroda. Ili tačnije: tom promenom se, u stvari, odbacuje sama ideja jedne takve državne zajednice. Ukoliko nešto još i ostaje od nje, to je samo zato da bismo u sledećoj, takozvanoj drugoj fazi promene imali šta da privedemo kraju.

    Kao što znamo, Đurić je proglašen nepodobnim itd. itd., maltretiran. Kao što smo vidjeli, Đurić je gore napisao scenario koji je predviđao šta će se desiti ukoliko ovaj ustav ostane kakav jeste. Ako jedan ovakav profil, koji je pozvan u EANU da daje savjete, jer vjerovatno shvata stvari, misliš da nije sam znao šta je govorio. Jogoslavije nema !!!


    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ustavom iz 74 je data još veća autonomija svim republikama i na njih prenijeta neka ovlašćenja koja je dotad imala samo država.
    To što je Đurić pisa ne znam ni sam što znači. Sigurno niko od njih nije ima cilj bratoubilački rat i raspad zemlje. To su odradili ljudi bliži vama.
    Prvo mi reci da li bi bilo legalno kada bi sada npr. u Teksasu Parlament donio ustavni akt kojim se proglašava NDTeksas? I reci mi da li misliš da li Katalonija (lokomotiva Španije) ima pravo da izvrši secesiju od Španije ? I recimi, onako čisto primjerno pitanje: Ako bi npr. danas Parlament CG, rekao du su svi građani npr. Herceg Novog, ili Podgorice državljani Albanije, Srbije, Bosne, ili Italije, da li bi se ti naljutio i pobunio, ako prethodno niko te ranije ništa nije pitao ?

    To ti je 'udarac' ispod pojasa ...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    I Šešelj je leža u zatvor zbog svojih izjava i greota što nije još više. Greota što većina tih nacionalista itd nije pokupljena i poslata na službu od nekih 30-40 godina. Država ako bi se raspala barem bi to bilo mirno i danas bi mogli bez granica da putujemo,privreda i infrastruktura bi bile očuvane.
    Ne znam zašto sada ovde pominješ Šešelja kada on nema nikakve veze sa ovim ustavom, uvijek kada mislim da sa tobom mogu izgraditi jedan razumljiv i fer osnov ti počinješ da provociraš, što ja nikako nisam činio tebi iako sam mogao da nađem bezbroj razloga, al' nisam jer želim konstruktivnu temu... Ali evo, čitajući tvoj post vidim da si totalno neupućen u proces, 'slučaj' Šešelj što misliš da je već osuđen i da održava kaznu... Evro npr. da li znaš da je glavni sudija Antoneti Šešelja oslobodio krivice i kazao da nije kriv ni po jednoj tačci optužbe, da je optužba skoro pa skroz odbačena i da je sada sve sada svedeno na ''govor'' mržnje i ''podsticanje'' na zlo? Da li znaš da je najbolji francuski advokat Žak Veržas javno rekao da su Šešelja osudili jednostrani, i neobjektivni mediji, i da je isto rekao da je on nevin. Da li znaš da se protiv Tribunala vodi postupak protiv prisiljavanja svjedoka na lažno svjedočenje u korist tužilaštva? Da li znaš da jedan od najboljih američkih advokata vodi postupak protiv UN-a, zbog kršenja ljudskih prava Šešelja kojem se već osam godina sudi ,a nijedna tačka optužnice nije dokazana ? Da li znaš da je najbolji advokat sa bivše ex-yu, Toma Fila rekao javno da Šešelj ima pravo da traži odšetu od 100 miliona evra ? Mnogo izjavljuješ, al' slabo barataš sa podatcima kada se radi o ovome slučaju...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Da ne zaboravim. Prije par mjeseci sam čitao intervju Latinke Perović koja kaže da je još sredinom 80tih dobila nagovještaje da se sprema rat. Da ga spremaju Srbi iz Beograda(sa sve ovim našim izrodima koji su u tome učestvovali). Cilj im je bio upravo ono što ti navodiš da je trebalo uradit. Uzet djelove Hrvatske, očistit Kosovu, uzet djelove Bosne i čvršće vezat Crnu Goru uz Srbiju. I ti opet o tome kako su Srbi žrtve.
    Jesu, oni Srbi u Hrvatskoj itd koje je vlast popalila na priču o zajedničkoj državi a onda im ka ovcama ostavila da se snalaze kako znaju i umiju.
    Veoma tendenciozno... I subjektivno...


    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Nego, opet nećeš da odgovoriš. Onako iskreno . Jesi pripadnik " Obraz"-a?
    Nisam, ja sam član stranke SNSD Milorad Dodik ...
    Last edited by salex; 12-07-11 at 22:55.

Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ICMP paket operativni sistem. pooomagajte
    By Prekidi_stvarnosti in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 07-03-10, 16:59
  2. Replies: 1
    Last Post: 21-08-09, 16:22
  3. Operativni sistemi!
    By oktagon in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-07, 11:09
  4. 64bitni Operativni Sistem
    By VooDooPrle in forum Software
    Replies: 16
    Last Post: 05-11-05, 17:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •