Za vrijeme studija nijesam imao mogucnosti da kupim psa, prije svega jer sam radnim danima bio u jednom, a vikendom u drugom gradu... Od septembra se to mijenja i stalno cu biti u istom, pa ozbiljno razmishljam da uzmem jednog chetvoronogog prijatelja...

Pitam sad jer nikad nijesam imao psa, pa ce mi ovako ostati dovoljno vremena da se odluchim i shto bolje informishem o rasi koju odluchim da uzmem...

Par informacija koje smatram bitne... Zhivjece u stanu, lokacija nk (mada to je prve godine, sledece vjerovatno pg, tako da rachunajte na dosta toplu klimu), vremena cu imati dovoljno tako da se svakodnevne shetnje podrazumjevaju (imam i dva dosta velika balkona, da uhvati vazduha i kad je loshe vrijeme)...

S obzirom da nemam iskustva sa psima, vjerovatno bi valjalo da bude neka "prijateljskija" rasa, koja lakshe uchi i mirne je naravi...

Shto se mog lichno ukusa tiche, sa malamutima sam odushevljen, al oni otpadaju zbog vishe stvari, bar koliko sam se uspio informisati (ispravite me ako grijeshim)... Akita mi se svidja takodje (tu sam malo manje istrazhivao), zaljubio sam se u njih prije 5-6 godina kad vidjeh jednu u kotoru (hachika nijesam gledao, ali sam chuo da je tuzhan film :mrgreen, kako one stoje sa boravkom u stanu...? Svidjaju mi se psi sa "jakim, vojnichkim" stavom, malo jachim nogama i konstitucijom... Vecini takvih odgovara kuca i dvorishte, al ako ima koji da mu nece biti muchenje zhivot u stanu, samo recite...

Za pochetak mislim da je dovoljno, ako vas josh shta zanima samo pitajte...