View Poll Results: Ko ce biti sampion Crne Gore u sezoni 2011-2012 ?

Voters
176. You may not vote on this poll
  • Buducnost

    101 57.39%
  • Mogren

    13 7.39%
  • Zeta

    4 2.27%
  • Rudar

    10 5.68%
  • Lovcen

    5 2.84%
  • Petrovac

    1 0.57%
  • Mladost

    2 1.14%
  • Decic

    13 7.39%
  • Bokelj

    5 2.84%
  • Grbalj

    1 0.57%
  • Sutjeska

    10 5.68%
  • Berane

    11 6.25%
Page 1 of 107 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 2673

Thread: T-Com CFL 2011-2012

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default T-Com CFL 2011-2012

    Izvršni odbor je na šestoj sjednici održanoj danas u Podgorici usvojio predlog kalendara takmičenja za jesenji dio sezone 2011/2012. Sezona u T-Com 1. CFL počinje 6. avgusta i završetak je predviđen je za 7. decembar. U slučaju plasmana „A“ reprezentacije na EURO 2012, jesenja polusezona završiće se 10. decembra i umjesto predviđenih 17 odigraće se 19 prvenstvenih kola.

    Moze li Buducnost konacno do duple krune?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne moze moze li sutjeska konacno da se oporavi, da je uzme daka ili radulovici i ulteti pare?
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  3. #3
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Da oce da je uzme Daka ili neko uradio bi to ove sezone kad je najvise trebalo. Ostaje nk fudbal sa istim problemima i ove sezone.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne mora da znaci, jer ipak su intervenisali kad je trebalo da se spasi... vjerovatno se ceka da se vidi sta ce biti sa opstinom i gradonacelnikom, mislim da je to "jedini" problem...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  5. #5
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Gradonacelnik ostaje jos mislim 3 godine do kraja mandata, tako da tu nemaju sta da cekaju. Mada me Sutjeska ne interesuje. Jedino se uzdam sto se tice Celika u najavljeno preuzimanje kluba od strane Fapovaca, jer su nadjeni sponzori, a uprava je pobjegla kad se objelodanilo da je boli uvo za Celik, da navija za Sutjesku.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citam da je Medjedovic opet slobodan igrac. Trebalo bi vatat to pod hitno.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dosao novi trener, doveo devet svojih igraca, ponudjena mu klupa koju je odbio. sporazuman prekid ugovora...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da prebacimo odje pricu s teme o reprezentaciji. Istina je sve sto kazes, ali kako izgradit kvalitetnog fudbalera kad se pola klubova skoro gasi. U Bokelj se dugovalo skoro pola godine igracima i trenerima. Sav taj dug (koji je izgleda placen) je iznosio oko 20.000 eura. Izracunaj sam i vidjeces koja su to primanja. Bolje sjedat kucat u kladionicu tikete nego fudbal igrat u prvu ligu.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to jeste, ali kazem ponovo glavni krivac su opstine koje neredovno isplacuju zarade, i onda nema ni volje kod fudbalera ni kod trenera za radom... plata igracima sutjeske je bila trista eura jbnih, i to im nije isplacivano po ko zna koliko mjeseci. kad bi se klubovi privatizovali, mnogo bi se ozbiljnije ulagalo u omladinske ekipe, i pravili igraci za prodaju a ne samo jurcalo za namjeshtanjem meceva. jbg napravio bi se biznis, za razliku od ovog sad stanja dje je jedino pitanje kome ce se dic ***** da ulozi u neku ekipu godinu dana i osvoji titulu... al sa 200000 eura mozes da isplatis po 2000 platu 18 igraca, da vidis kako bi onda trcali... neka su ti svi ostali troskovi josh 100 000 ukljucujuci i omladinske ekipe, znaci budzet 300 000. ne mozes mi rec da svaka ekipa ne moze barem jednog igraca izbacit i prodat ga za te pare nekom... ili na kraju krajeva i dvojicu, trojicu ako treba, a opet gurnut mlade na njihovo mjesto... dakle privatizacija pod hitno!!!
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve to stoji ali smo jos daleko od toga. Prvo, opstine nece da se odreknu klubova, jer im se moze da ne placaju nista a da cekaju neka bolja vremena i uvale kakvom strancu klub.

    Inace, Bokelj 99% ide u Austriju na pripreme.
    Tamo ce se prodat par igraca i eto budzeta za sezonu.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa da, opstine cekaju da ih uvale sa stadionima... ali ipak gubi se dragocjeno vrijeme i generacije propadaju, a talenti odlaze besplatno... tu mora savez jasnije da nastupi i zahtjeva privatizaciju klubova, naravno ne treba insistirati da to bude odmah, ali dati odredjen period npr 3 godine ili tako neshto... evo i fifa uvodi fair play pored ogromnog bunjenja velikih timova, vala moze i nas savez dati neki odredjeni rok do kojeg svi moraju bit privatizovani... ali treba mooda za takvu odluku... jer sigurno da ce neki klubovi propast, ali isto je tako jasno da ce nivo lige porasti za vise puta...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    To vam je sa svim sportovima tako, prvo treba saveze privatizovat, tj. da dođu ljudi koji su stvarno zainteresovani za taj posao i koji to dobro znaju a ne partijsko/rođačka kamarila pa tek onda klubovi i bilo bi puno sređenije u svakom sportu i znao bi se red a ne kao sad (ko je rekao VPS :roll.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve vam je to tacno gospodo moja.Klubovi su u takvom stanju kakvom jesu jer nikoga ne interesuje da ulaze svoj novac da bi se razonodio fudbalskim klubom.Sve dok klubovi budu opstinski liga ce nam biti raspad i amaterska.Nije to nista novo niti je to tesko zakljucit, to znamo i ja i vi i svi.Opstine imaju mnogo drugih i prioritetnijih tema da se njima bave od fudbalskih klubova.U neke gradove narod nema leba da jede a ne da se ulaze u klubove.Ovi biznismeni su svi na pricu jaki a kad treba da se late posla onda ih nema nidje.A da uloze koji dinar ni slucajno.Nece oni da ulazu onamo dje nema obrta i profita,medjutim sto Prekidi rece,ovo je takva sredina da uz mala ulaganja a prije svega kvalitetan i odgovran rad moze da se posluje odlicno,minimum na pozitivnu nulu,makar ovi ''veliki'' klubovi.Ne velim da treba pare da se peru kroz klubove ali se sasvim fino moze poslovat.Ovo kad su se prepucavali prije nekoliko dana ovi bivsi i sadasnji funkcioneri Buducnosti pa napade jedan drugoga da su povecali budzet Buducnosti na preko 2 miliona.Znaci dva miliona,samo jedno prodjeno kolo u kvalifikacije donosi pola miliona.U klubove treba postavit sportske radnike i ljude koji razumiju fudbal plus ljude koji ce raditi s parama,ljude kojima je to posao,a ne gradjevinare i potpredjsednike opština koji se nista ne pitaju ka naprimjer u Buducnost.Zamislite taj protok od 2 miliona nekom drugom klubu u Crnoj Gori,pa oni bi od toga zivjeli godinama.Igraci igraju za tu platu od 300 eura,mizerno,profesionalac je onaj koji zivi od fudbala,e ne moze se zivjeti od trista eura,i polse kazemo liga nam je profesionalna.Evo Maddog sto kaze.platna dugovanja za pola godine 20000 i da se to nema,a to ce ovi glavasi iz dzepa bukvalno iz dzepa izvadit kad oces.Pa uzmite FK Berane,bez plate kolko oces vremena,sa tri lopte i to je prvoligaska ekipa.Pa to ne moze proci ni u nasu ligu,ispod svakog standarda,ispanuce iz lige naglavacke,no se evo Bobo aktivira sad malo tamo.Klubovi prezivljavaju od danas do sjutra,niko nema plan a kamoli viziju.Ja garantujem da kad bi svaki klub imao stabilnog finansijera,ne radi se o tome da to budu astronomske cifre,nego koliko kome treba.Ako ovome treba 50 hiljada da sve podmiri da ih ima u svakom trenutku,ako ovome treba 300000 hiljada da vazda na njih moze racunat, nasa liga bi bila bez greske.To se postize uplivom sredstava jer ne moze s e nista osvojit ako se ne ulaze pa i u 1.CFL, i organizovanim radom u klubu.Nije fora ulozit neku crkavicu jednu sezonu bit prvak i to je to ne mora se vise nista.Mora da se radi konstanto u klubovima,ne moraju bit velika ulaganja ali dobar rad prije svega,e sad sto niko nece da se bavi tim a svi bi da se slikaju i sto opstine tako drze klubove da tavore misleci da ce se oparit prilikom privatizacije a oce malo sjutra to je druga stvar.Ja ne znam po kojim cijenama oni misle da prodaju klubove nekim multimilionskim a vazi kako ne.Buudcnost nema ni stadion a ne sto drugo,ali bitno je da imaju kamp.Necu vise ni da pricam nista,dosta sam laprda,sto ima ja od ove price,ovo treba pricat onim koji treba da cuju a ne istomisljenicima na forum.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nekako mi mirse da bi taj Medjedovic moga u Mogren zavrsit.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vrlo moguce, brano ima nos za takve igrace, jer on je ipak previse kvalitetan za nasu ligu, al imao je nesrecu da se povrijedi uoci proba za neke timove, kao i to sto sutjeska godinama propada. takodje, ima 29 godina i nije mu vise lako naci angazman, jer moderni fudbal igraju mladi...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  16. #16
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakve su prosječne neto plate u prvoj ligi?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a glupo je pravit prosjek, jer je ogromna razlika izmedju buducnosti, mogrena i rudara, pa i petrovca i decica i ostalih timova... ovi ostali tesko da iko ima preko 500 eura... u budunost i mogren i rudar ima ih i sa po nekoliko hiljada...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  18. #18
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Giga je svojim odlaskom smanjio prosjecne plate u prvenstvu za pola.

  19. #19
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel ovo neto? nisam znao da su tako slabo placeni..znaci ima ih dosta semi-profesionalci koji pored toga imaju i drugo radno mesto?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    obicno ne rade nidje drugo, vec sjede i jade sa tim parama... neki od njih drze lokale ili tako neshto, ali nemaju mnogo... obicno im i plate nijesu isplacene na vrijeme... ovo gore sam mislio u bruto ciframa, izvini zbog greske...

    p.s. giga je zaradjivao 12 000 mjesecno, zato je svojim odlaskom ojadio prosjek
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  21. #21
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U Buducnost i Mogren ima nekoliko igraca sa 6,7-8 hiljada a vjerujem da nema niko ispod 500 da prima.U druge timove ja mislim maksimum 400 eura,ako i kad ih prime.A sto bi tek rekli za drugu ligu.Nedje prije dvije godine bilo je u novine da je u Seriju A najmanja godisnja plata 150 000 imao neki igrac iz Kaljarija a u nasu ligu najveca plata je daleko od toga.Sad kad je Giga posa ne verujem da ima godisnje plate preko 90000.Realno to nije malo ali samo mozda 2 igraca primaju toliko.Vecina prima po 5-6 hilljada godisnje.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji li ogranicene broja stranih igraca?

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lola View Post
    kakve su prosječne neto plate u prvoj ligi?
    prevelike!

  24. #24
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogren doveo Mija Todorovica iz Bokelja. Odlican golman.
    Nesretnome Bokelju su uzeli i Przicu, a registrovace i Vlada Gluscevica za prvo kolo kvalifikacija.

    Opet ce Mogren imat dobru ekipu, i sto je jos bolje, sa dosta mladjih igraca koji se mogu unovcit i to vrlo brzo.

  25. #25
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NIKŠIĆKI PRVOLIGAŠ U SLIJEPOJ ULICI
    Ima li nade za Sutjesku?
    http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika...tum=2011-07-01

    konacno i ovi iz dana nesto normalno da napisu ...
    AJMO CRNA GORO !!!

Page 1 of 107 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5052
    Last Post: 26-05-12, 14:58
  2. Serie A sezona 2011/2012
    By Luximus in forum Fudbal
    Replies: 10485
    Last Post: 22-05-12, 09:27
  3. 2012
    By rain_wind_storm in forum Film
    Replies: 9
    Last Post: 21-11-09, 12:17
  4. 23.12 2012
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 43
    Last Post: 01-06-08, 15:47
  5. u EU do 2012?
    By kimmi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 36
    Last Post: 29-09-06, 10:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •