Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 157

Thread: Kraj Liberalnog saveza Crne Gore

  1. #126
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Zastita lika i djela-prevazidjeni fazon totalitarizma

    Quote Originally Posted by nihil
    Da li neko nesto zna o tome sta je tebi reka neki tamo izmisljeni covjek? To sto si ti napisa je "pustena prica" a ti si jedan od onih koji je siri. Sve sto si napisa temelji se na "reka mi neki coek" i tvom povezivanju te izmisljene price sa tzv. kotorskom aferom, u kojoj se opet nista nikome nije desilo vec se prica o tome da je trazeno sponzorstvo. I tebi to nije tamburanje vec povod za argumentovanu pricu?!? Posto ocigledno nisi retardiran i neupucen jasno je da foliras i manipulises. No, retardiranima i neupucenima se moze oprostiti pustanje price zbog nesposobnosti da shvate i neznanja, ali tebi ne. Manipulativno foliranje koje ti plasiras je zasluzuje prezir zbog beskrupuloznosti i perfidne nehumanosti. ...
    Covjek nije izmisljen, vec je itekako od krvi i mesa. Kad sam pitao da li je jos neko cuo nesto o ovome, mislio sam da vidim da li jos ima nekih slicnih informacija, sto bi potkrijepilo vjerovatnocu tacnosti ove price. Informacije su nezvanicne, ali su ipak informacije. Kako mozes suditi sto je istina, ako im "svijecu nijesi drzao" (isto se odnosi i na "zvanicno saopstenje")? Tako sto ces pokusati staviti tu pricu u kontekst provjerenih informacija koje su javno izrecene od strane lidera LSCG-a i pitajuci druge.
    Quote Originally Posted by nihil
    Eto, hoce manipulator i folirant da ga uvjerim da je manipulator i folirant, ali posto je folirant i manipulator on stalno tvrdi da nije manipulator i folirant. Osobe koje foliraju i manipulisu su "ljudi lazi" koji u lazima nalaze zadovoljstvo i smisao zivota. Posto ovo pisem na forumu onda je jasno da to radim zbog svih onih koji ce htjeti uzeti ucesca u polemici na zadatu temu, a ne tebi licno, ...
    Pa i tvoj pokusaj uvjeravanja je nesto sto se u sirem smislu moze podvesti pod ocekivanu reakciju sa moje strane. U uzem smislu sam ocekivao malo vise argumenata i manje subjektivnosti prema IDOLIMA. Sve u svemu, rekao sam ti u sto si me uspio uvjeriti.
    Quote Originally Posted by nihil
    Koliko ce sponzorstvo biti zavisi prije svega od interesa koje ima sponzor a ne od velicine stranke. Neko ce dati sponzorstvo i maloj stranci ako ga ona hoce da promovise tamo gdje nece druge. Inace, kada se govori o sponzorstvu ono se daje dobrovoljno ali to nije poklon, vec se daje zbog necega. Posto nikakve prisile nije bilo onda se ne moze govoriti o reketu i pljacki. Citava prica je naduvana, namjestena i razglasena upravo od vlasti, rezimskih medija i ljudi. Glavna stvar u pravnim drzavama je da je neko nevin ako se ne dokaze krivica. Dakle, nikakve pravne krivice kod LSCG ni u kom smislu nema, a prica o "sponzorstvu" je u stilu "rece mi jedan coek", pa onda ko sta pod tim ukapira. Nikakve ni bivse ni sadasnje protivzakonite rabote kdo LSCG nema. S druge strane, svako od nas je bio i jeste svjedok svakodnevnog sverca duvana na ulicama gradova CG. Tu nema govora o nagadjima da li je drzava umijesana jer je to ocigledno. To je potpuno jasno da neko za taj sverc iz vrhova vlasti mora odgovarati. Ma koja vlast dodje poslije ove pokrenuce se to pitanje i neko ce za to morati da snosi posljedice. Na stranu prica o italijanskim i ostalim sudovima, ovdje treba da se sudi ovoj vlasti zbog sverca i kriminala kojim se bavila i bavi. E, ti o tome ne pricas ali zato svojski tamburas o "rece mi jedan coek", he, i hoces da ti neko povjeruje. Da nije jadno bilo bi smijesno.
    O Kotorsoj aferi nije pricala vlast, vec clanovi (najvisi funkcioneri) LSCG. Nemam razloga da im ne vjerujem, jer nijesu retardirani, a samo bi retardirani iznosili onakve "neistine" o sebi. Oni su bili vlast u Kotoru tako da mi je jasno kako bi to radili i na nivou CG (uostalom vec su par puta bili na vlasti i na republickom nivou)
    Quote Originally Posted by nihil
    Ha ha, kakav si ti folirant, pa to je za pricu, cu ne svidjaju mu se kako se smiju, ha ha ha, pa su namrsteni, uuuu, pa prepotentni i nadmeni, he he, pa popuju i moralisu, itd. i na kraju si dosao do zakljucka da zabasuruju "licne novcane motive". Ovo zadnje, nemas nikakvih dokaza ali tvrdis onako zato sto ti se tako hoce. Apsurd je jos veci kada se zna da se radi o maloj stranci koja nema nikakve redovna primanja i cija se sva imovina ne moze mjeriti sa jednim biznismenom bliskim DPS vlasti. Ocigledno, opet svoju nemoralnost i placenistvo zelis umanjiti time sto ces za to isto optuziti druge. To da podmeces i lazes ocigledno je iz ove price "rece mi jedan coek" koju uzimas kao istinu iako kazes da ne znas da li je istina. Kako mozes da uzmes nesto kao istinu kad ne znas da li je istina? Polazis od toga da se LSCG vodje ne smiju (sto samo ti vidis), da su namrsteni (sto opet samo ti vidis), pa onda da su prepotentni i nadmeni, da vole da popuju i moralisu i onda iz svih tih tvojih subjektivnosti zakljucujes da skrivaju neke svoje "licne novcane motive" o cemu nemas nikakvih dokaza vec pretpostavljas na osnovu toga sto ti je neki izmisljeni covjek nesto rekao. Kako da te se na osnovu toga nazove osim manipulatorom, folirantom i lazovom? Ako se ti sa tim ponosis samo nastavi i uzivaj, he.
    Ne radi se o kritici na njihov racun vec o podmetanju i lazi. Ti podmeces i lazes, a ne kritikujes. Sverc duvana je kriminalno djelo kojim je zloupotrebljena drzava u korist pojedinaca. Dobiti sponzorstvo nije kriminalno djelo kao sto nije kriminalno na javnoj konferenciji ugasiti stranku. Ako to dvoje izjednacavas ti manipulises i lazes. A to je istina koja ce te zboljeti zato sto za lazove nema vece kazne od toga da im laz ne uspije, da bude razotkrivena i stavljena pod lupu.
    Neke zakljucke (o prizemnim motivima) sam izveo iz informacija koje imam i ciju sam vjerodostojnost zasada na jedan nacin procijenio. Ti se ne moras slagati. To da su Liberali uvijek bili najnamrstenije, najnadmenije i najodbojnije face u Skupstini znaju i ptice na grani. Ja sam ti samo naveo da je to moj licni razlog (obzirom da ga trazis) zasto mi nijesu simpaticni. To se u izvjesnoj mjeri pojacalo kada se sa Kotorom i ovim najnovijim, sva ta hipokrizija "od morala" srusila kao kula od karata. Jedino su samoproklamovanim moralom pravdali svu tu odbojnost i pojavnu negativnost koju su im neki vjerujuci zbog toga oprastali. Kad je to "puklo" ocekivao sam da spuste glave, da se zastide i zacrvene svih prica i lekcija od kojih nijesu stedjeli cak ni narod kao njima prilicno apstraktan pojam (ili bolje reci biracko tijelo kao njima blizi pojam). Ne! Oni su nastavili pecatno da gledaju u oci, kao da su napravili herojsko djelo (cak su poceli da ubjedjuju kako je to normalno, kao da su gradjani retardirani), a ne pokusaj pljacke. To je nesto sto mogu samo najveci negativci.
    Quote Originally Posted by nihil
    Kakvi su ovo argumenti? Cu li ga samo, nisu u "good guys" fazonu, a poslanicki klub im je braca Dalton, uf, koji jaki argumenti. A onda i sesto culo???? Cu li ovog lika, evo ce jos malo poceti da cita iz solje ili iz pasulja, jer njemu nesto smrdi. Bogomi kod tebe zaudara na manipulaciju i laz da se ne moze disati, bote, ne da smrdi nego je trulo dje god taknes. Ne radi se tu ni o kakvoj intuiciji vec o manipulaciji i foliranciji, a one nisu cudo nego cudoviste. ...
    Pa ja ne znam zasto ti mistificiras sve ovo. "Sesto culo" i intuicija se srijecu u svakodnevnom zivotu. Nemoj mi reci da nikad nijesi imao neki predosjecaj u vezi neceg. Naravno predosjecaj ne daje za pravo da se neko osudi, ali covjeku podstice sumnju. Jos kad se te sumnje obistine i poklopi se predosjecaj i pravo stanje stvari koje ispliva na povrsinu, pocinjes da jos vise vjerujues, da te intuicija nece prevariti ni drugi put. To je savsim normalno i nema veze sa "soljom i pasuljem". Nemoj mi samo reci da da ti je ta ekipa iz Malog kabineta djelovala pozitivno! Da si pao sa Marsa i sjeo pred TV ekran i slusao ih prvi put sto pricaju, samo mi nemoj reci da bi ti izgledali neupadljivim u negativnom smislu!

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Presudna uloga ....

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Ali si u potpunosti u pravu kad zboris da ovo nije bilo normalno trazenje donacije, vec iznudjivanje donacije (tj reket).
    A dje si ti vidio reket bez nasilja? Da je reket taj bi ga platio htio to ili ne, a poslije bi se zalio. Ovako, nista mu nije uzeto, a prica se o reketu.
    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Osim toga, zasto su sve ovo (reketiranje ili iznudjivanje donacije) morali iznijet u javnost? Zar nijesu znali da ce im vecina glasaca okrenut ledja?
    E, to je dobro pitanje. Otkud se to pojavilo u javnosti? Zar bi se isli javno svadjati i slabiti jedni druge? U svako slabljenje LSCG do sada bila je direktno umijesana vlast. Brzina kojom se prica u svim detaljima pojavila u javnosti jasno je ukazivala na neciju umijesanost izvan samog LSCG. Na Zivkovica i njegovu porodicu je mjesecima vrsena presija, prijetnje, presretanja, misteriozne saobracajke, satanizovan je od strane rezima na sve moguce nacine, da bi ga i sam Milo tuzio zbog "dusevnog bola", he. Slicnu stanizaciju prosao je i Slavko Perovic. Istu tehniku javne satanizacije preko medija i sudova koristio je Milosevic, a narocito Seseljevi radikali. Takvu satanizaciju je nemoguce organizovati bez posebne sluzbe koja se obicno naziva tajnom i koja dobija zadatak kako da javnos pumpa svakojakim dezinformacijama u cilju stvaranja negativnog misljenja i odnosa prema nekoj licnosti ili partiji. Od takve tajne aktivnosti drzavnih sluzbi uzasno je tesko obraniti se, pojedinca pojede mrak, a grupe pocnu da razidru afere. ... Uglavnom, svu pricu u javnost nisu iznijeli LSCG celnici, niti neko iz clanstva, pa ni gradjani Kotora, vec rezimski novinari po nalogu rezima koji je citavu pricu osmislio i sproveo u djelo. Izraketirani Zivkovic nije izdrzao, ali, umjesto da se povuce i nastavi iz pozadine da djeluje poceo je da kolaborira sa vlascu, osnovao stranku kojom je jos vise oslabio LSCG i ostaje da se vidi sta ce da radi sa tom svojom strancicom. ... Kako god da se pogleda jasno je da su DPS i Milo koristeci mehanizme drzave odigrali igru kojom je stvorena afera.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  3. #128
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Gradonacelnik opstine ima mandat da ostvari najbolju mogucu cijenu za prodaju opstinske imovine - to se podrazumijeva. Dakle:

    Prodavac: Grad Kotor
    Prihvacena cijena: X
    Cijena koju je kupac spreman da plati: Y

    Y-X= (ono zasta su Kotorani osteceni i sto je trebalo da ode u dzep LSCG-a)


    Jasno, sad?
    Ovo je stovise matematicki precizno, no Nihil u stilu svog Nick-a ce poceti ponistavati i matematiku. "Sine upamti da cifre ne lazu!" ;-)

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Da to nije privatna stranka Slvaka Perovica - ovo se jos i moglo izbjeci. Eto ga DS u Srbiji jaci nego ikad, a oni su za vrijeme Zivkoviceve vlade napravili vise svinjarija nego bilo koja druga vlada...ali su oni istjerali bandu, odstranili kompromitovane likove i rehabilitovali stranku. Ovde toga nema, nego ako Veliki Mag iz Prahe ne moze da vodi stranku - onda je nece voditi niko, no cemo je ugasiti...!

    Sad je gadna stvar sto vise nema gradjanske i narodne opozicije, jer bez LSCG-a nestaje taj crnogorski "zacin" iz inace srpske opozicije(sto se moralo desit), te opet imamo samo srpsku opoziciju...Zivkovic i njegova LP i onako pokazuju da su za svaku saradnju, a GZP...dok se oni nakane da izadju na izbore - Crna Gora ce uci u EU...

  5. #130
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Kako je zna Milo, da u LSCGe ima lakomih na paru

    Ne volim teorije velikih zavjera, ali da je neko zna, da neki vole da se krecu po tankom ledu radi shake dolara ili da leshinare, to je moguce.

    Ako nekog protivnika zelish da pobijedish, trazish mu mane i nezashticena mjesta, pa ga stisnesh za jajca.

    Za ushkopljene je zivot u Crnoj Gori kratak,
    kad nemash koga hebat u mozak, i tudjijem qurcem mlatit gloginje,
    svi te zaborave, ka da nijesi postoja.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #131
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Da to nije privatna stranka Slvaka Perovica - ovo se jos i moglo izbjeci. Eto ga DS u Srbiji jaci nego ikad, a oni su za vrijeme Zivkoviceve vlade napravili vise svinjarija nego bilo koja druga vlada...ali su oni istjerali bandu, odstranili kompromitovane likove i rehabilitovali stranku. Ovde toga nema, nego ako Veliki Mag iz Prahe ne moze da vodi stranku - onda je nece voditi niko, no cemo je ugasiti...!

    Sad je gadna stvar sto vise nema gradjanske i narodne opozicije, jer bez LSCG-a nestaje taj crnogorski "zacin" iz inace srpske opozicije(sto se moralo desit), te opet imamo samo srpsku opoziciju...Zivkovic i njegova LP i onako pokazuju da su za svaku saradnju, a GZP...dok se oni nakane da izadju na izbore - Crna Gora ce uci u EU...
    Naravno da nije u pitanju privatna stranka ovo joj se ne bi ni desilo.
    Ipak mislim da suvuse podcjenjujes inteligenciju vlasnika stranke. Ne vode njega iracionalni razlozi, kao "nece drugi voditi stranku". Tu je nesto mnogo racionalnije i mjerljivije u pitanju, sto doticni vjerovatno radi vrlo hladne glave, dok su prazne retorike, pa cak i gluma iracionalnosti, samo pijesak za oci gradjana i naivnih clanova LSCG.

    Mislim da su liberali (osim bivsih i LP) odavno prestali da se bave CG pitanjem i da budu CG stranka i da im je dolazak na vlast po svaku cijenu (pa i udruzivanja sa crnim djavolom) postao jedina preokupacija, a sve sa ciljem dodatne "razrade" sopstvenih "biznisa" ("da ugrabe nesto prije nego se proces privatizacije privede kraju, jer poslije mogu da sviraju" - parafraza jednog vjernog sledbenika vlasnika stranke).
    Last edited by Monty; 27-03-05 at 22:04.

  7. #132
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Cetinje , Montenegro
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Vidim da se prica o Trstenu i da ima "onih" koji pricaju prica policije i DB-a ali ne zamijeram im... Nije mi jasno kako momak sa osrednjim keoficijentom inteligencije ne moze sebe da zapita: " Da su stvarno ljudi iz LSCG-a trazili milion a ovi ih odbili zasto nebi trazili manje pa to stavili u dzep?! " ili jos mnogo drugi suludnih pitanja...A i kad bi sebe to zapitali kakav bi im odgovor bio na sve ovo sto je bilo sa Zivkovicem ? kakva je njemu nepravda bila????

    Ako ima onih koji ocve da pricaju o konkretnim dokazima neka mi se jave na pm da im ih posaljem.... Napomena : govorim o dokazima , a ne pricama baziranim na "rekla-kazala" !!!

    Drugo i najvaznije!!! Ne smijemo zaboraviti dje je LS bio u godinama rata i inflacije!!! Ne smijemo zaboraviti da se na mitinzima LS uzvikivalo "Oprosti nam Dubrovnice" dok su akteri danasnje vlasti pozivali narod i crnogorsku "djecu" u "rat za mir" . Ne mozemo reci da Slavko Perovic i LS nijesu bili protiv rata a ne sjetiti se reakcija poslije incidenta u Strpcima i mnogim drugim!!!

    Znamo da su liberali na svoja pleca iznijeli pricu suverinitetu i drzavnim simbolima u godinama kada su bili tuceni i maltretirani... Znamo da su puske bile uperene u simpatizere LS kada bi dolazili na mitinge...

    LS nije dozvolio da bude unisten i dokrajcen od pipaka mafijaske hobotnice koja je pri sebi privukla SDP , Vlahovica i Popovica sa njihovim GP-om i sada to uradila sa Zivkovicem . To je sustina price...
    Dok lovcenskoj nasoj misli,
    Nasa sloga daje krila,
    Bice gorda, bice slavna,
    Domovina nasa mila !!!

  8. #133
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Uglavnom, svu pricu u javnost nisu iznijeli LSCG celnici, niti neko iz clanstva, pa ni gradjani Kotora, vec rezimski novinari po nalogu rezima koji je citavu pricu osmislio i sproveo u djelo.
    Bogomi ti ovo nije tacno. Niko drugi do celnika LS-a nije napravio tu sprdnju.

    Prvo je Vesna izasla sa inicijativom za smjenu Mikovu. Pocelo je sa izjavom "...a sve pod krinkom NAVODNOG zadovoljavanja odredjenih interesa jedinice lokalne samouprave...". Sto implicara da Zivkovic NAVODNO radeci za opstinu puni svoje dzepove. Tek poslije ove izjave je Miko optuzio Vesnu i Sasu Markovica za pokusaj reketiranja.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Poturena prica...

    Quote Originally Posted by Monty
    Informacije su nezvanicne, ali su ipak informacije. Kako mozes suditi sto je istina, ako im "svijecu nijesi drzao" (isto se odnosi i na "zvanicno saopstenje")?
    Jel ti vidis razliku izmedju potpisanog dokumenta i tvoje budalaste price zvane "rece mi jedan coek"? Oces li da kazes da istu tezinu ima kada mi obecas da ces mi vratiti pare za po godine i kada potpises ugovor sa bankom o tome? Ti mozes da raspravljas o tome sta u onome sto je napisano nije tacno, sta je problematicno, sta ne stoji, sta je laz, sta naduvano itd., ali da raspravljamo o tome sto je rekao tamo neki izmisljeni covjek to je budalastina.
    Quote Originally Posted by Monty
    U uzem smislu sam ocekivao malo vise argumenata i manje subjektivnosti prema IDOLIMA. Sve u svemu, rekao sam ti u sto si me uspio uvjeriti.
    He, o prici "rece mi jedan coek" nema sta da se argumentuje, taj covjek je izmisljen kao i prica koju kaze da ti je taj izmisljeni covjek rekao. Ne postoji nacin da dokazes da je ista iz te tvoje price tacno, stoga je to netacno. A ovo podmetanje sa idolima je opet podmetanje u stilu ako ne napadas nekoga onda ti je taj idol. Ono sto je najvaznije u ovoj raspravi jeste da mene ne interesuju propusti i greske opozicije jer za stanje u drzavi je odgovorna vlast. Pricajuci o greskama i propustima opozicije se ne popravlja stanje u drzavi vec se odrzava neodgovorna vlast. Tvoj prica o LSCG je zato direktan doprinos produzvanju neodgovorne DPS vlasti. Kakve ti sve koristi imas od toga moze da se nagadja. Ili mrzis LSCG ili ovu pricu pricas po zadatku, ili kombinacija oboje.
    Quote Originally Posted by Monty
    O Kotorsoj aferi nije pricala vlast, vec clanovi (najvisi funkcioneri) LSCG. Nemam razloga da im ne vjerujem, jer nijesu retardirani, a samo bi retardirani iznosili onakve "neistine" o sebi. Oni su bili vlast u Kotoru tako da mi je jasno kako bi to radili i na nivou CG (uostalom vec su par puta bili na vlasti i na republickom nivou)Neke zakljucke (o prizemnim motivima) sam izveo iz informacija koje imam i ciju sam vjerodostojnost zasada na jedan nacin procijenio.
    Nego ciji su mediji stvorili i prenosili pricu o toj aferi nego rezimski? A onda, imas selektivno vjerovanje u price LSCG, pa vjerujes u kotorsku aferu a ne vjerujes u godine price o umijesanosti tajne sluzbe u visegodisnje pristiske i prijetnje na celnike LSCG? Vjerujes kada treba da se pljuje a ne vjerujes u to ko izaziva i stvara pljuvanje. Ocigledno imas nesto sa pljuvatorima.
    Quote Originally Posted by Monty
    To da su Liberali uvijek bili najnamrstenije, najnadmenije i najodbojnije face u Skupstini znaju i ptice na grani. Ja sam ti samo naveo da je to moj licni razlog (obzirom da ga trazis) zasto mi nijesu simpaticni.
    Potpuno netacno, jer su nastupi lidera LSCG bili izuzetno ekspresivni i dobro prihvatani posebno u pocetku od mladjeg svijeta. Ja sam te pitao zasto siris lazne price i pljues po LSCG a ne da li ti je neko simpatican ili ne. Ispada da sve ovo pricas zato sto ti LSCG nisu simapticni. To je nebitno. Bitne su cinjenice, a cinjenica je da si ti ovdje podmetnuo izmisljenu pricu o nekakvim skrivenim razlozima koji su doveli do samoukidanja stranke.
    Quote Originally Posted by Monty
    To je nesto sto mogu samo najveci negativci.
    Jel ti to moralises o moralistima? A ovamo poturas glupu pricu "rece mi jedan coek". Zalosno.
    Quote Originally Posted by Monty
    Pa ja ne znam zasto ti mistificiras sve ovo. "Sesto culo" i intuicija se srijecu u svakodnevnom zivotu. Nemoj mi reci da nikad nijesi imao neki predosjecaj u vezi neceg.
    Sad svoju izmisljenu pricu "rece mi jedan coek" pokusavas da opravdas pricom o "sestom culu" i intuiciji. Predosjecaj ne moze biti argument. Ono sto ja imam kao argument i cinjenicu jeste da si ti ovdje dosao sa izmisljenom pricom poturajuci je kao istinu. To je cinjenica. Takodje, iz te cinjenice kao i iz ostalog sto pises jasno je da tebe interesuje samo da se pljuje i blati LSCG i nista vise. To je pocetak i kraj ove price.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Eto ga DS u Srbiji jaci nego ikad, a oni su za vrijeme Zivkoviceve vlade napravili vise svinjarija nego bilo koja druga vlada...ali su oni istjerali bandu, odstranili kompromitovane likove i rehabilitovali stranku.
    Ajde ne lupaj zivota ti. DS je slabiji nego ikad, nema nikakve snage da napravi bilo kakve promjene. Izgubio je vec par strateskih gradova. Al' je istjerivanjem 'kompromitovanih' (kompromitovanih od strane Kurira i ostalih novina BIA, Radeta Markovica, Kostunice, Jocica) popularniji nego ikad. I sta? Oni su kao odlicni jer su izbacili Cedomira? Pa on makar protestuje i prica, a nije na funkciji, Tadic je na funkciji a nista ne radi. DS u Djindjicevo vrijeme uopste nije bila posebno popularna.

    Problem LSCG je da su ga kompromitovali, i rascijepili. Oduzeli mu ideju. Prica Slavko, Prag i cuda su price za malu djecu!!
    Da je Miko iskreno bio Liberal ne bi uradio sto je uradio, pa se ne bi cijepala stranka. A bas ces vidjet kome ce otic glasovi LP!!
    GZP izlazi na izbore sledece, to su objavili.
    Cio post ti je laz jebote :-D
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Jel ti poznajesh nekog lichno iz "Mikovog shtaba".
    Koja grdna prodaja? Shto su htjeli prodat zemlju radi dobrobiti grada Kotora?
    Reket ih je razdvojio i Boze moj, Miko je osnovao svoju stranku! Shto cesh tek rec kad Miko sutra u Kotor bude u koaliciju sa DPS-SDP-om??? A shto bi trebalo da uradi? Da bude sa prosrpskom koalicijom?
    Znam sve te ljude iz kotorskog odbora LP-a, zbog toga sam i reagovao!
    Necu nista rec jer sam znao cim se razdvojio kome ce dat glasove, i ko ga je platio. A nisu li ga ti isti na sud tuzili?
    Sa prosrpskom koalicijom je bio, ne treba da bude jer je bio! A ovo sad radi jer mu se pune dzepovi. A sad ce protiv prosrpskih.
    Reket ih je razdvojio jer je Miko htio da uzme pare za sebe a ne za Liberale, to ih je razdvojilo a to je prodaja.

    Usput, znam i ja kako je u Prag. Zato sam i reagovao!!
    Last edited by sh0cker; 27-03-05 at 22:25.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  12. #137
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by De[M]ijaN
    Vidim da se prica o Trstenu i da ima "onih" koji pricaju prica policije i DB-a ali ne zamijeram im... Nije mi jasno kako momak sa osrednjim keoficijentom inteligencije ne moze sebe da zapita: " Da su stvarno ljudi iz LSCG-a trazili milion a ovi ih odbili zasto nebi trazili manje pa to stavili u dzep?! " ili jos mnogo drugi suludnih pitanja...A i kad bi sebe to zapitali kakav bi im odgovor bio na sve ovo sto je bilo sa Zivkovicem ? kakva je njemu nepravda bila????

    Ako ima onih koji ocve da pricaju o konkretnim dokazima neka mi se jave na pm da im ih posaljem.... Napomena : govorim o dokazima , a ne pricama baziranim na "rekla-kazala" !!!

    Drugo i najvaznije!!! Ne smijemo zaboraviti dje je LS bio u godinama rata i inflacije!!! Ne smijemo zaboraviti da se na mitinzima LS uzvikivalo "Oprosti nam Dubrovnice" dok su akteri danasnje vlasti pozivali narod i crnogorsku "djecu" u "rat za mir" . Ne mozemo reci da Slavko Perovic i LS nijesu bili protiv rata a ne sjetiti se reakcija poslije incidenta u Strpcima i mnogim drugim!!!

    Znamo da su liberali na svoja pleca iznijeli pricu suverinitetu i drzavnim simbolima u godinama kada su bili tuceni i maltretirani... Znamo da su puske bile uperene u simpatizere LS kada bi dolazili na mitinge...

    LS nije dozvolio da bude unisten i dokrajcen od pipaka mafijaske hobotnice koja je pri sebi privukla SDP , Vlahovica i Popovica sa njihovim GP-om i sada to uradila sa Zivkovicem . To je sustina price...
    Niko ne spori nekadasnja zalaganja Liberala, ali mislim da se i to predimenzionira (u stilu o pokojniku sve najljepse) narocito kada se to pokusa pripisati danasnjem sastavu njihovog rukovodstva od kojih vecina nije ni bila u LSCG u to vrijeme. Neko je bio clan LSCG, ali mnogi znacajni eksponenti CG politike nijesu. Upravo je glavna snaga CG i tada bila u samosvjesnoj CG inteligenciji koja je podrzavala ideju, pa i Liberale, a ne u Slavku, Marku ili Janku iz Malog kabineta LSCG-a. Kada je ta inteligencija spoznala da neko moze sprovesti u djelo ono sto je Slavko samo bio u stanju vikati po trgovima, listom (gotovo 100%) je stala iza tog nekog, kao sposobnijeg da uradi nesto konkretno. LSCG umjesto da se uklopi realno procijenivsi svoje kapacitete, otisao je u fazu autizma koja je zadala prvi veliki udarac stranki (bez podrske CG inteligencije LSCG je pao na 6.3 % sto je jasno pokazalo u cemu je u stvari bila prava snaga otpora u devedesetim). Zatim je uzevsi vlast u nekim opstinama iz iracionalne Mali kabinet presao u fazu racionalnije "biznis politike" (ne birajuci ni partnera za to) naravno sve to kamuflirajuci bucnom retorikom "moralnih cistunaca" koja je upravo u toj fazi postala najglasnija, ali i najpraznija (vrlo simptomaticno). Kada je poslije izbijanja prljavog vesa, sve postalo vidljivo javnosti, desio se drugi veliki udarac za stranku - rascjep.

    Ovaj nedavni treci udarac (tzv. stecajni postupak) je bio i posljednji (sve je rezirano da izgleda kao TKO, a u stvari je vlasnik bacio peskir da bi "spasio" inventar).

    Kad se sve sagleda cudno je:
    1. da tako jaka stranka padne od samo 3 udarca
    2. da svaki udarac zada sama sebi i to pravo u bradu (prvi potpuno iracionalno, drugi prizemno racionalno, ali nepromisljeno, a treci totalno hladne glave i bez imalo emocija)
    3. da su svi ostali za to krivi, a njihovo je samo bilo da padaju u Knockdown dok sudija "proglasi" TKO.:neutral:

    E sad mi reci da sve ovo nije ziva istina!
    Last edited by Monty; 27-03-05 at 23:04. Reason: typo

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monty
    Mislim da su liberali (osim bivsih i LP) odavno prestali da se bave CG pitanjem i da budu CG stranka i da im je dolazak na vlast po svaku cijenu (pa i udruzivanja sa crnim djavolom) postao jedina preokupacija, a sve sa ciljem dodatne "razrade" sopstvenih "biznisa" ("da ugrabe nesto prije nego se proces privatizacije privede kraju, jer poslije mogu da sviraju" - parafraza jednog vjernog sledbenika vlasnika stranke).
    Ne mislis ti to nego izmisljas pricu koja odgovara Milu i DPSu. Bivsi liberali su postali Milovi placenici i dousnici objedinjeni oko DANU, SDP, CKL i nekih partija u pokusaju koji su posluzili za slabljenje LSCG. I sva ova tvoja prica ide na vodenicu tvog poslodavca koji je od srbovanja dosao do dukljanstva. Sve zbog vlasti i novca, preko bijede gradjana i leseva na ratistima, preko sverca duvana i likvidacije onih koji su o tome nesto znali. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #139
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Jel ti vidis razliku izmedju potpisanog dokumenta i tvoje budalaste price zvane "rece mi jedan coek"? Oces li da kazes da istu tezinu ima kada mi obecas da ces mi vratiti pare za po godine i kada potpises ugovor sa bankom o tome? Ti mozes da raspravljas o tome sta u onome sto je napisano nije tacno, sta je problematicno, sta ne stoji, sta je laz, sta naduvano itd., ali da raspravljamo o tome sto je rekao tamo neki izmisljeni covjek to je budalastina.
    Molim te bez viska emocija. Previse je pa da su ti u Malom kabinetu i rodjena braca Dalton. I nemoj vise "rece mi jedan coek"... Da ne ocekujes da mu ovdje iznesem ime i prezime!? :-? I nemoj da uporedjujes servirano saopstenje bez odgovora na na pitanja novinara sa bankovnim ugovorom. Ako je i od tebe previse je...;-)
    Quote Originally Posted by nihil
    He, o prici "rece mi jedan coek" nema sta da se argumentuje, taj covjek je izmisljen kao i prica koju kaze da ti je taj izmisljeni covjek rekao. Ne postoji nacin da dokazes da je ista iz te tvoje price tacno, stoga je to netacno. A ovo podmetanje sa idolima je opet podmetanje u stilu ako ne napadas nekoga onda ti je taj idol. Ono sto je najvaznije u ovoj raspravi jeste da mene ne interesuju propusti i greske opozicije jer za stanje u drzavi je odgovorna vlast. Pricajuci o greskama i propustima opozicije se ne popravlja stanje u drzavi vec se odrzava neodgovorna vlast. Tvoj prica o LSCG je zato direktan doprinos produzvanju neodgovorne DPS vlasti. Kakve ti sve koristi imas od toga moze da se nagadja. Ili mrzis LSCG ili ovu pricu pricas po zadatku, ili kombinacija oboje.
    Nego ciji su mediji stvorili i prenosili pricu o toj aferi nego rezimski? A onda, imas selektivno vjerovanje u price LSCG, pa vjerujes u kotorsku aferu a ne vjerujes u godine price o umijesanosti tajne sluzbe u visegodisnje pristiske i prijetnje na celnike LSCG? Vjerujes kada treba da se pljuje a ne vjerujes u to ko izaziva i stvara pljuvanje. Ocigledno imas nesto sa pljuvatorima.
    Ako tvrdis da je sve sto nije dokazano tacno automatski i netacno, vrlo je problematicno tvoje ucesce na ovim foumima. Koliko sam vidio ovdje nista od iznesenog nije dokazano, pa se time postavlja pitanje da li uzivas u citanju i pisanju neistina? :-? Po tvojoj definiciji se time moze proglasiti i tvoja "odbrana lika i djela".;-)
    Quote Originally Posted by nihil
    Potpuno netacno, jer su nastupi lidera LSCG bili izuzetno ekspresivni i dobro prihvatani posebno u pocetku od mladjeg svijeta. Ja sam te pitao zasto siris lazne price i pljues po LSCG a ne da li ti je neko simpatican ili ne. Ispada da sve ovo pricas zato sto ti LSCG nisu simapticni. To je nebitno. Bitne su cinjenice, a cinjenica je da si ti ovdje podmetnuo izmisljenu pricu o nekakvim skrivenim razlozima koji su doveli do samoukidanja stranke.
    Jel ti to moralises o moralistima? A ovamo poturas glupu pricu "rece mi jedan coek". Zalosno.
    Da su bili ekspersivni (cak ekspresionisticki) potpino se slazem. Da su bili prihvaceni od mladjih adolescenata sa problematicnim i jos neformiranim sistemom vrijednosti, u to sam ubijedjen (zato skupstine treba prenosti poslije ponoci).
    Quote Originally Posted by nihil
    Sad svoju izmisljenu pricu "rece mi jedan coek" pokusavas da opravdas pricom o "sestom culu" i intuiciji. Predosjecaj ne moze biti argument. Ono sto ja imam kao argument i cinjenicu jeste da si ti ovdje dosao sa izmisljenom pricom poturajuci je kao istinu. To je cinjenica. Takodje, iz te cinjenice kao i iz ostalog sto pises jasno je da tebe interesuje samo da se pljuje i blati LSCG i nista vise. To je pocetak i kraj ove price.
    Cime potkrepljujes to da je cinjenica tvoja "suva" izjava. To nije intuicija ili jeste? Imas li "dokaze" u vidu "papira sa potpisom" ili "bankovnog ugovora" ?

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Dokazi iz prve ruke

    Quote Originally Posted by Monty
    Cime potkrepljujes to da je cinjenica tvoja "suva" izjava. To nije intuicija ili jeste? Imas li "dokaze" u vidu "papira sa potpisom" ili "bankovnog ugovora" ?
    Postoje tvoja tri posta sa kojima si dosao na ovaj topic. Evo ih sve na jednom mjestu da se vidi kako si sa izmisljenom pricoam dosao da pljujes i blatis.

    Quote Originally Posted by Monty
    Ne znam koliko je to tacno, ali po PG se cuje prica da je LSCG "ugasen" iz jednog vrlo prozaicnog razloga. Naime govorka se da je Liberalna "alfa i omega" zapocela neki biznis sa umjetninama u Ceskoj te da je za to potreban dodatni freski kapital, koji doticnom trenutno nedostaje. Jedini nacin da se isti obezbijedi je rasprodaja imovine (pokretne i nepokretne) "ugasene" stranke. Sa ovim su upoznati i nezvanicno su se slozili svi clanovi Malog kabineta, dok sa tim nijesu upoznati mnogi clanovi Konferencije (njima je samo predocena verzija o "mafijaskom masakriranju" stranke, "losem narodu" i "nemoralnim" novinarima). Naravno ovo su nezvanicene price, pa me zanima da li je jos neko cuo nesto slicno?
    ...
    Nijesam bas siguran obzirom na ljetosnju "Kotorsku aferu", koja je dovela do rascjepa.
    Sada postaje malo jasnije zasto je tada trazeno "sponzorstvo" (Vesna veli tako, Miko veli "reket") od milion EURA za stranku...
    Upravo zbog ovoga (povezujuci te dvije stvari) pitam se je li ovo tacno?
    ...
    Inace da napomenem da sam ovo cuo od jednog clana LSCG-a iz PG koji je revoltiran odlukom o gasenju stranke (dakle ne od DPS simpatizera!). Covjek kaze da pouzdano zna da iza ovoga stoje licni i veoma prizemni interesi nekolicine ljudi iz vrha stranke, a ovo sto sam pomenuo je jedna od verzija manifestacije tih "prizemnih interesa". Ovaj covjek se sada kaje sto jos kod rascjepa nije podrzao Zivkovica ("mozda bi se tako zaustavio ovaj fijasko"). Naime postalo mu je jasno da je u Kotorskoj aferi on bio u pravu, a druga strana je, u vidu "interesa stranke", jurila vlastiti interes (samo tada dobro zamaskiran strankom, i za njega kao clana nevidljiv).

    Kako su u zadnje vrijeme "akcije" stranke pocele naglo da padaju, u panici su proglasili "stecaj" i izvrsice se rasprodaja, ne po trzisnoj, vec po knjigovodstvenoj (inventarnoj) vrijednosti, koja ce se zatim reinvestirati (pitanje je "U sto?" - jedna verzija je u opticaju).

    Nema sto, manir iskusnih Wall Street brokera.
    Najbolje od svega je sto si najprije napisa da se po PG cuje prica, a onda da si to cuo od nekoga ko to pouzdano zna... Pi!
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #141
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Logika ti je zabrinjavajuca! :-(

    U startu sam naravno pokusao da izbjegnem bilo kakvu asocijaciju o kome se radi ,ali poslije podmetanja da su u pitanju DPS informacije, moaro sam da preciziram stvar do dopustive granice u cilju istinitosti! Sto je u tome lose i nelogicno!?

    I opet tolike emocije... :-(

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Izmisljotina + izmisljotina = istina?!?

    Quote Originally Posted by Monty
    U startu sam naravno pokusao da izbjegnem bilo kakvu asocijaciju o kome se radi ,ali poslije podmetanja da su u pitanju DPS informacije, moaro sam da preciziram stvar do dopustive granice u cilju istinitosti! Sto je u tome lose i nelogicno!?
    U startu si zauzeo stav da LSCG i njeni celnici nesto muckaju a to si pravdao izmisljenom pricom rekla-kazala po PG i onda to dopunio drugom izmisljenom pricom "rece mi jedan coek", i sada tvrdis da si ispricao te izmisljene price u cilju istinitosti?!? Tebi zaista nije dobro. Kako mozes da nadjes istinu u izmisljenim i neprovjerljivim pricama?!? Te price se smisljaju da bi nekoga oblatile i popljuvale, da bi nekoga u ocima javnosti predstavili u sto je moguce gorem svjetlu. To je cilj tvoje pisanije.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Za nevjerovat cime se bave...
    http://www.lscg.cg.yu/index2.asp

    Ko je najveći Crnogorac svih vremena ?

    Slavko Perović
    Vladika Danilo 1697-1735
    Petar II Petrović Njegos 1830 - 1851
    Knjaz Danilo 1852 - 1860
    Kralj Nikola I 1860 - 1921
    Don Milo della Cosa Nostra 1990 - ?!
    Sveti Marovic 1990 - ?!
    Fico Vujanovic1990 - ?!


    Ovo je trenutan rezultat:

    Odgovor Broj glasova

    Slavko Perovic: 317
    Vladika Danilo 1697-1735: 29
    Petar II P. Njegos 1830-1851: 40
    Knjaz Danilo 1852-1860: 19
    Kralj Nikola I 1860-1921: 22
    Don Milo della Cosa Nostra 1990 - ?!: 84
    Sveti Marovic 1990 - ?!: 9
    Fico Vujanovic 1990 - ?!: 12
    Ukupan broj glasova: 532



    Upade mi u oci da jedino Slavku nije upisana godina rodjenja.
    On je izgleda misaona imenica i bozanstvo bez trivijalnih cinjenica poput godine rodjenja kao npr. vladike i ostali kandidati Ili je covjek samo sujetan pa da ga ne povrijede?
    A dzemperase simbolicno upisase 1990 ili ima neko drugo znacenje?

  19. #144
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milijana
    Upade mi u oci da jedino Slavku nije upisana godina rodjenja.
    On je izgleda misaona imenica i bozanstvo bez trivijalnih cinjenica poput godine rodjenja kao npr. vladike i ostali kandidati Ili je covjek samo sujetan pa da ga ne povrijede?
    A dzemperase simbolicno upisase 1990 ili ima neko drugo znacenje?
    To je upisano od kad do kad su vladali, a ne datum rodjenja. Ali mi nije jasno kako mogu da porede Vladike Crnogorske za danasnjim politicarima.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    To je upisano od kad do kad su vladali, a ne datum rodjenja. Ali mi nije jasno kako mogu da porede Vladike Crnogorske za danasnjim politicarima.

    Ok, nisam obracala paznju koje su godine vladikama upisane ali sto ce onda Slavko na ovu listu ako on nije vladao nicim drugim no samo LS-om? Mogli su onda i svoje godine upisat ali ajde...
    Uzdrah se od glasanja posto vidim biju ko im nije po volji

  21. #146
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OSVRT
    U mreži
    Bio jednom jedan Liberalni savez Crne Gore... Možda će sada neko reći da se sve brzo odigralo. Na prvi pogled je tako: trebalo je tek pola godine da prođe od trenutka kada je eksplodirao sukob između Živkovića i dvoje Perovića, pa da se pokaže što se znalo – da je ''kotorska zemlja'' prekrupan zalogaj u grlu LSCG-a. Ipak, bilo bi to suviše pojednostavljeno objašnjenje nestanka LSCG sa političke mape Crne Gore.
    Prvo, u toj stranci ni ranije nijesu bili imuni na sukobe u svom dvorištu. To što se dešavalo u kabinetima LSCG (uključujući mali, prije svih), teško da se moglo nazvati demokratskim dijalogom i tolerancijom za drugačije mišljenje. Radilo se o suštinskim, koncepcijskim sukobima.
    Slavko Perović nije imao razumijevanja. Ceh su plaćali brojni istaknuti članovi partija: od dr Jakova Mrvaljevića, Anđe Kapičić, Miodraga Vukmanovića, Miodraga Vlahovića... Svaki njihov odlazak, međutim, značio je i lagano, ali sigurno osipanje članstva.
    Brojke su neumoljive: 12,8 odsto glasova za LSCG na izborima 1991, a 5,2 na izborima u oktobru 2002. godine, debakli na nedavnim lokalnim izborima u Kotoru, Nikšiću...
    Republika je nakon sukoba u LSCG u septembru pisala: ''Poslednji događaj i taj procenat će umanjiti. Jer, malo ko od tih 5,2 odsto će oprostiti vrhu stranke što je pao na proviziji, zašto su najglasnije godinama optuživali crnogorsku vlast, nazivajući, pored nje, i građane moralnim patuljcima...''
    Nije, pak, trebalo previše pameti niti imati vizionarski dar. Tim prije, što je veliki, ''kao Lovćen'' teg o vratu LSCG visio i saradnja sa prosrpskim partijama. Ulijetanje u taj atar i okretanje leđa programski bliskim, suverenističkim partijama, DPS-u i SDP-u, imalo je svoju cijenu. LSCG je platio.
    Uz to, Slavko Perović je dozvolio sebi da napravi još jednu krupnu grešku: politiku i sve poteze partije bazirao je na snažnom amonizitetu prema Đukanoviću. Kao da mu je bilo važnije da naudi političkoj sudbini jednog čovjeka, nego šta će biti i sa njegovom i sudbinom cijelog LSCG-a. A koliko ga je uspio uzdrmati – neka sam procjeni, iz mreže u koju se upleo, praveći je za druge. Ako se odluči za ''come back'', to bi morao da ima u vidu.
    Niko u Crnoj Gori ne bi trebalo da bude zadovoljan zbog sudbine koja je zadesila LSCG. Naprotiv. Ta partija je u jednom vremenu bila glavni akter antiratnog pokreta na ovim prostorima, kao i neka vrsta regrutnog centra svih kojima je nezavisna Crna Gora bila na srcu.
    O šteti i zaslugama ne može se govoriti isključivo u prošlom vremenu: Crna Gora se nalazi pred krupnim izazovima, u pokušaju da riješi svoj državno-pravni status. Suverenistička energija imala bi novi kvalitet sa pravim LSCG.
    Samo trenutak: nije valjda da se i u trenutku gašenja bilo kome iz Malog kabineta LSCG zbog toga navukao osmijeh...
    Kakva bi to bila ironija sudbine sa LSCG: da Crna Gora postane nezavisna, a njih nigdje da nema. Ako se tako desi, slaba utjeha biće im da su novinari za sve krivi.

    Miloš Pavićević

  22. #147
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dok je bivshih liberala i bivshih chetnika/ veljesrba ne bojte se milovci!!!! ma nichija nije gorjela do zore, pa nece ni vasha!
    ko ne moze podnijeti da mu se pravo kazuje- neka crkne!

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Ajde ne lupaj zivota ti. DS je slabiji nego ikad, nema nikakve snage da napravi bilo kakve promjene. Izgubio je vec par strateskih gradova. Al' je istjerivanjem 'kompromitovanih' (kompromitovanih od strane Kurira i ostalih novina BIA, Radeta Markovica, Kostunice, Jocica) popularniji nego ikad. I sta? Oni su kao odlicni jer su izbacili Cedomira? Pa on makar protestuje i prica, a nije na funkciji, Tadic je na funkciji a nista ne radi. DS u Djindjicevo vrijeme uopste nije bila posebno popularna.
    Tadic jes mutav, ali primjer Kostunice pokazuje da Srbi vise vole mutave od mutnih(radikale vole najvise, ali to je druga prica). Nemoj da otvaramo pricu o Cedi, Nedi i ostalima...u ostalom, nebitno je sta su oni radili, bitno je kakav je imidz stranci donosilo njihovo cinjenje. Ti kazes da DS uopste nije jak - vidio bi dje bi bili da nisu reorganizovali stranku...

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Problem LSCG je da su ga kompromitovali, i rascijepili. Oduzeli mu ideju. Prica Slavko, Prag i cuda su price za malu djecu!!
    Da je Miko iskreno bio Liberal ne bi uradio sto je uradio, pa se ne bi cijepala stranka. A bas ces vidjet kome ce otic glasovi LP!!
    GZP izlazi na izbore sledece, to su objavili.
    Cio post ti je laz jebote :-D
    Jes, s****o liberale neko sa strane, ne treba ni pomisljati na mogucnost da je predugo grijanje opozicionih klupa ucinilo svoje, te je LSCG pocela da razmislja samo o tome kako da se docepa vlasti, pri cemu je sama sebe iznutra urusila.

    A sta je to Miko trebao da uradi, leba ti?

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kostunica je DSS, nije DS. Da ne otvaras o Cedi, sta, ajde otvori? Sta bi DS bila, sta bi bila ajde reci? DS nije jaka ima popularnost al' nema snagu!! DS je bio najjaci kad je bio osrednje popularan, znaci mnogo manje nego sad, a to je dok je vodio Djindjic kad su najvise radili al' bili na popularni jer su radili ne popularne stvari, slali u Hag, udarali na kriminal, itd.. Sta bi bilo da baba ima *****? Mani se te price..

    Sta je Miko trebao da uradi?
    Da uradi kad? Pa cijelo Mikovo djelovanje je bilo za razotkrivanje toga i cijepanje stranke. Oni (Miko, Samardzic, ekipa) su prvi donijeli na sto tu pricu o prodaji. Odobreno je, i odjednom inicijatori ideje ne idu na pregovore? Kako to.. I bukvalno namjestaju laznu kompaniju i aferu Sasi i Vesni. I sve to jer su im rekli da svi Liberali dijele pare a ne oni licno.
    I kako to da slucajno DPS brani LP svo vrijeme? A LP ne bi usla sa njima u koaliciju, nego cisto da im se zahvali, pa ce uc u Bar
    Providno je to od prvoga dana..
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  25. #150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Necu nista rec jer sam znao cim se razdvojio kome ce dat glasove, i ko ga je platio. A nisu li ga ti isti na sud tuzili?
    Sa prosrpskom koalicijom je bio, ne treba da bude jer je bio! A ovo sad radi jer mu se pune dzepovi. A sad ce protiv prosrpskih.
    Reket ih je razdvojio jer je Miko htio da uzme pare za sebe a ne za Liberale, to ih je razdvojilo a to je prodaja.

    Usput, znam i ja kako je u Prag. Zato sam i reagovao!!
    Imash li dokaz da mu se pune dzepovi sada?
    Imash li dokaz da je pare htio da uzme za sebe?
    Znash li kako je u Prag ili znash kako je Slavku u Prag?

    Ono shto bih htio poruchit svima koji aferu "Trsteno"(ili kako je zvali) dovode u vezu sa gashenjem LS-a je da su gradjani Kotora (i Grblja shto je josh bitnije!) prepoznali kolika bi korist bila od prodaje tog zemljishta. Da je LS napravio veliku greshku govori mi chinjenica koji su ljudi stali iza te partije na lokalnim izborima u Ko, a ko je stao iza Mika. Svi kotorani znaju o chemu pricham! Milo je mozda i mogao kupit Mika, ali toliko chasnih chlanova... Neka je sramota Vesnu Perovic, iskreno sam razocharan u nju! Ispada da su bili u pravu neki bivshi liberali koji su prije par godina rekli da je ona najvece zlo LSCG-a.
    I nema potrebe da iko brani LSCG od mene!
    P r i m o r a c

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kraj MMS-ovanja za dz...
    By Tha_Maddog in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 18
    Last Post: 11-10-04, 17:53
  2. Dodje i kraj....
    By zaro in forum Olimpijske Igre
    Replies: 31
    Last Post: 31-08-04, 23:08
  3. Kraj zajednickom opozicionom djelovanju
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 16-07-04, 10:28
  4. Vajt: Kraj drzavne zajednice 2005. godine
    By Nije bitno... in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 61
    Last Post: 14-02-04, 13:25
  5. Kraj partije
    By MK_NL in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 01-02-04, 22:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •