Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 157

Thread: Kraj Liberalnog saveza Crne Gore

  1. #26
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    tudja zemlja
    Posts
    1,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Viva Vero Montenegro
    AOndaKaDodjemJaPaPorusimSveFigurice khhhhhh :)))))))

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Carski
    Pozdrav svima.

    Ne znam, ko je odlučio da "Desert Eagle" postane moderator niti me to mnogo zanima, ali mislim da bi kao moderator trebao da se održava "političkih" komentara, jer time pokazuje pristranost, a moderator trebao bi ipak da bude neutralan; suprotno može da vrati moderaturu.

    Desert Eagle nije moderator na forumu Buducnost Crne Gore i Politika. On je moderator na forumu Niksic.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na Cetinju pala odluka o politiČkoj eutanaziji LSCG

    Slavko isključio aparate


    Podgorica - Liberalni savez odlučio je na sinoćnjoj devetoj redovnoj konferenciji na Cetinju da prestane sa političkim djelovanjem.
    Na gotovo dvočasovnom, za javnost zatvorenom skupu u Vladinom domu, usvojena je deklaracija u kojoj se navodi da LS "prekida svoje političko djelovanje”, što je politički analitičar te partije Slavko Perović kasnije okarakterisao kao “najvažnijom odlukom” stranke u njenom petnaestogodišnjem postojanju, od 26. janura 1990. godine.
    “Ova odluka je nepoznata u modernoj istoriji, na ovim prostorima. Ali, morala je da bude donesena jer smo mi liberali kao razumni ljudi shvatili da je ova vlast koja se ne mijenja punih petnaest godina zapravo narodna vlast, da narod želi takvu vlast, da narod podržava takvu vlast, i da ova vlast voli svoj narod. Ne nalazimo više nikakve potrebe da kvarimo bilo kakvu idilu i veliku ljubav koja postoji između ove vlasti i naroda. Mi i jednoj i drugoj strani želimo puno sreće i uspjeha u budućem političkom životu i radu”, kazao je Perović novinarima u kratkom obraćanju nakon konferencije LS.
    On nije želio da kaže da li to znači gašenje ili zamrzavanje djelovanja LS. “Ne odgovaramo na pitanja”, rekao je Perović odlazeći sa podijuma na kojem je bilo šire rukovodstvo stranke.
    Ni u deklaraciji nije precizirano da li su raspušteni organi stranke, šta će biti sa finansijama i imovinom partije, te odborničkim i poslaničkim mandatima.
    Sagovornik “Vijesti” iz LS objasnio je da će odbornici i poslanici zadržati mandate do sljedećih izbora.
    “Ova odluka ne znači da kao pojedinci i kao ljudi nećemo nastaviti da se borimo za svete ideale zacrtane u političkom programu LSCG”, navodi se deklaraciji.
    Protiv usvajanja ovog dokumenta, prema informacijma “Vijesti”, bila su tri delegata. LS nije saopštio koliko je delegata prisustvovalo Kongresu.
    U deklaraciji se navodi da je “crnogorski mafijaški režim uspio da u lažnom parlamentarnom sistemu konstituiše njemu lojalnu opoziciju” i da su svi izbori bili “pod presijom i manipulacijom režima”.
    Konferencija LS “sa prezirom konstatuju da je crnogorska inteligencija podredila narodne interese interesima mafije”.
    Precizira se da najšire narodne mase, i pored svega što im je režim učinio, ne nalaze potrebe da se na bilo koji način suprotstave mafijaškom režimu, već kako da mu priđu i postanu njegov član, kao i da su izbori u Crnoj Gori obična farsa.
    "Mi koji smo osnovali preko deset institucija, koje su do jedne korumpirane od strane mafijaškog režima, mi koji smo u cilju demokratske edukacije Crnogoraca objavili na desetine knjiga i pokrenuli nekoliko listova i časopisa kako bi spriječili planirani politički masakr LSCG, što je osnovna zamisao crnogorskog mafijaškog režima, danas, ovdje na Cetinju, đe smo osnovani, objavljujemo da ne nalazimo prostora za naš daljni politički rad u organizacionom obliku političke stranke, pa cjelokupnoj crnogorskoj i široj javnosti, uspravni kao vazda, uspravni i časni, ispravni i crnogorske patriote saopštavamo da LSCG danas 24. marta 2005. prekida svoje političko djelovanje", ističe se u Deklaraciji.
    U članu 39. Statuta LSCG stoji da “u bilo kojim okolnostima, poštujući demokratske principe, ova stranka nikada neće prestati sa radom”.
    Odluka o prestanku političkog djelovanja iznenadila je i same delegate kongresa.
    “Jutros sam iz štampe saznao za ovo”, kazao je prilkom ulaska u Vladin dom, vidno razočarani delegat.
    Nakon raskola prošle jeseni zbog afere Grbalj, Liberalni savez je pretrpio poraze na izborima u Kotoru i Nikšiću, u Budvi je ostao bez jednog odbornika, dok su ga u Baru napustila sva tri.
    Jučerašnjoj konferenciji kao gosti su prisustvovali predsjednik OO SNP Slobodan Čavor i potpredsjednik SO Cetinje iz redova te partije Milija Janković.


    V.Ž.- D.J.


    Novinari umalo linčovani


    Podgorica - Objava Liberalnog saveza da prestaje sa političkim djelovanjem ostala je u sjenci huliganskog napada članova Konferencije te partije na novinare i snimatelje, koji se samo čudom završio najprizemnijim uvredama.
    Na ulaznim vratima Vladinog doma na Cetinju, nakon završetka devete redovne konferencija LS, nekoliko delegata je počelo da psuje i vrijeđa predstavnike medija, optužujući ih da su oni krivi za eutanaziju LS.
    “Majku vam ...”, “Špijuni”, “Milova g...”, “plaćenici”, samo je mali dio bogatog arsenala kojim su delegati iskalili svoj bijes nad petnaestak zapanjenih predstavnika gotovo svih crnogorskih medija. U juče usvojenoj deklaraciji Konferencije LS kaže se da su “svi mediji u Crnoj Gori pod kontrolom mafije, a lažno se predstavljaju kao demokratski i nezavisni”.
    Na novinarku agencije Beta Oliveru Nikolić, nakon što je zatražila da prestanu sa uvredama, krenulo je nekoliko prisutnih očigledno sa namjerom da je udare.
    Iako je bilo predloga da se događaj bojkotuje, novinari i snimatelji su potom zabilježili kratku izjavu Slavka Perovića.
    Na žalbu da su predstavnici medija vrijeđani, politički lider LS Vesna Perović je rekla: “To je vaš problem”.
    Prilikom izlaska izvještača iz sale, scenario dobija na dramaturgiji - delegati povlače za rukav i prijete snimateljima i fotoreporterima “Dana” i “Vijesti”, u stilu “lobanju ću ti otvoriti, ako slikaš“, a najdeblji kraj izvukao je kamerman TV IN koji je bukvalno izguran iz hodnika.
    Nakon nekoliko razmijenjenih riječi sa Dževdetom Pepićem, koji se predstavio kao novinar, na Srđana Jankovića iz Radija “Slobodna Evropa” nasrnulo je nekoliko delegata, a fizički obračun je spriječio jedan od trojice policajaca koji su obezbjeđivali skup.
    Tih nekoliko minuta meteža, ali i pozivanja na mir malobrojnih, pribranih članova LS i novinara, nekoliko izvještača je nazvalo “atmosferom linča”.
    “Da je samo neko udaren, ne znam kako bi prošli”, rekao je jedan od reportera sa posljednjeg skupa stranke koji je početkom devedesetih bila simbol nezavisnosti Crne Gore i antiratnog pokreta.


    V.Ž.


    Autokrata je uništio stranku


    “Stranka nije mogla da izdrži duboku autokratiju koja je svaki pokušaj konstruktivne kritike smatrala neprijateljskim činom, zbog čega je lider, pošto je to doživljavao kao opšti napad na njega, organizovao kaznene ekspedicije i grupe za pritisak po Cetinju. Ljudi su napuštali stranku kako ne bi doživljavali teške neprijatnosti, pljuvanje, psovanje i viku po ulici”, kaže osnivač i nekadašnji član rukovodstva LS Stevo Vučinić.
    Prema njegovim riječima, to je dobro funkcionisalo u malim gradovima kao što su Budva, Kotor, Cetinje, pa i Nikšić.
    “Kada vas neko proziva po ulici i naziva svakakvim imenima - lupežu, fukaro, budalo, bitango, kada uličari jednog doktora nauka nazovu riječima nedostojnim čovjeka, ne preostaje mu ništa već da se povuče da i dalje ne bi doživljavao teške neprijatnosti”, rekao je Vučinić.
    Po njemu, stranka je zadala sama sebi težak udarac kada je radikalno promijenila politiku.
    “Pa je od jedne crnogorske liberalne stranke, koja je trebala da pripremi i sprovede preporod crnogorskog društva, postala paračetnička organizacija zbog čega su je ljudi masovno napustili. Ona je doživjela slom onog momenta kada više nije bila ni crnogorska ni građanska stranka”, smatra Vučinić.



    Osipanje 1990.

    Odmah poslije osnivanja iz stranke odlaze Anđe Kapičić i Jakov Mrvaljević.
    1993.
    Iz stranke isključen Miodrag Vlahović, za čije napredovanje u stranci je, između ostalih, lobirao prvi predsjednik LS Velimir Koko Vujović.
    1994.
    Poslije sukoba sa Slavkom Perovićem stranku napuštaju predsjednik mladih liberala Predrag Vušurović, potpredsjednik Miodrag Vukmanović, i članovi najužeg rukovodstva Stevo Vučinić i Predrag Vulikić.
    1995-1996.
    Iz Liberalnog saveza odlaze poslanici Miodrag Burzan, Vladimir Nikaljević, Milorad Vukotić, Dragan Ivančević, Savo Jablan i Zoran Ljumović, kao i stranački funkcioneri Vukić Pulević i Slobodan Racković.
    2001.
    Is stranke su isključeni zaslužni predsjednik dr Radoslav Rotković i predsjednik mladih Krsto Pavićević, koji su bili protiv formiranja saveza sa prosrpskim strankama.
    2004.
    Zbog afere Grbalj i sukoba Slavka Perovića sa tadašnjim liderom Miodragom Živkovićem raskol u LS.




    Izborni rezultati

    1990.
    LS nastupa u Savezu reformskih snaga Jugoslavije koji osvaja 42.940 glasova i 17 mandata. LS-u je pripao jedan
    1992.
    Izlazi samostalno, osvaja 35.564 glasa i 13 mandata
    1996.
    U koaliciji Narodna sloga sa Narodnom strankom osvaja 74.963 glasa i 19 mandata
    1998.
    Izlazi samostalno i osvaja 21.612 glasova i 5 mandata
    2001.
    Izlazi samostalno i osvaja 28.746 glasova i 6 mandata
    2002.
    Izlazi samostalno, osvaja 20.306 glasova i 4 mandata




    Đukanović: Neće mi nedostajati


    Podgorica - Predsjednik Vlade Milo Đukanović saopštio je sinoć da mu neće nedostajati Liberalni savez.
    “Neće mi nedostajati nimalo zato što mislim da je onaj LS, koji je zaista baštinik jedne odlične i očigledno prosperitetne političke ideje, u međuvremeno urušen upravo trulim dnevnopolitičkim kompromiserstvom ljudi koji su predstavljali njegov uži kabinet”, kazao je Đukanović novinarima u Podgorici.
    On je ocijenio da odluka o prestanku djelovanja LS predstavlja “logičan epilog onoga što je to društvo radilo od svoje partije tokom svih ovih godina”.
    “Ali želim još jednom da ponovim moje puno poštovanje za ideju koju je baštinio LS, koju i dalje baštini i moje uvjerenje da će ljudi koji su iskreno pripadali toj partiji zbog te ideje, nastaviti da je njeguju i da joj daju podršku do njenog konačnog ostvarenja”, rekao je premijer.
    On je odbacio optužbe da je vlast planirala da ugasi LS, tvrdeći da bi to uradila da je namjeravala, te da je teško polemisati sa nečijim iracionalnim strahovima.


    Nđ.R.


    http://www.vijesti.cg.yu

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Govor Slavka Perovića (skinuto sa www.lscg.cg.yu)

    Slavko Perović – Vjerovali smo da se neđe kriju, komunističkom prevarom u lance svezani, oni brkati junaci i njihove moćne ruke koje držahu pred osvajačkom stravom i užasom najmoćnijih evropskih vojnika i ubica, handžar krvavi i krst časni i da će, širokim putem koji im je, ne minom, nego čelom, kroz krš crni crnogorski otvorio Liberalni savez, da će projuriti, ama da ih stić nećemo moći!





    (Cetinje, www.lscg.cg.yu, 24. Mart 2005. godine) - Poštovani liberali, kada smo u najtežim mogućim uslovima osnivali Liberalni savez, zapisali smo, osim drugih, i tri velike stvari.

    Prva je bila da je Liberalni savez stranka političkog diskontinuiteta što je trebalo da znači i poruči da crnogorski Liberali nijesu politički nasljednici ni četnika, ni komunista, ni zelenaša i ne znam koga sve ne ko se na ovim prostorima međusobno primitivno klao i ubijao kako bi, navodno, donio konačnu i vječnu sreću ovome narodu. Rekli smo – ne, mi nećemo ni u krv, ni na nož, ni u pogibije. Mi nijesmo pećinski no moderni ljudi. Rekli smo – izašli smo iz pećina naših predaka da se ogrijemo na suncu moderne misli. Rekli smo – nećemo oko ognja i ognjišta, nećemo ni uz gusle ni niz gusle, rekli smo nećemo ni uz ojkanje ni uz hojkanje, rekli smo nećemo ni uz ambijentalne podlosti i lukavstva, rekli smo – nećemo još mnoga toga! Naprotiv! Rekli smo – mi ćemo na razum, na savjest, na ljubav, na zdravu ljudsku pamet, na, nadali smo se, prirodni ljudski osjećaj razlikovanja dobra od zla, osjećaj prirodnog morala, onog morala koji je vječno ostao zapisan u Svetim knjigama i svetim spisima antičkih mislilaca. Danas ću vas ovđe potsjetiti da na tim premisama koje su neupitne i zapisane u Svetim knjigama i svetim spisima antičkih mudraca, premisama koje se ne mogu podvrći kritici, koji su, jednostavno opšte prihvaćene kao vječne i nepromjenjljive istine – počiva čitavi demokratski svijet.

    Druga velika stvar koju smo zapisali bila je – nećemo se udvarati bilo kojem političkom, socijalnom ili bilo kojem drugom sloju. Nećemo, jer istina koju nosimo je prirodna istina oko koje se moraju i trebaju okupiti svi oni koji su željni slobode. Nećemo, smatrali smo, jer je Crna Gora komunizmom i prethodnim režimima, iskobljeno, iskopano društvo, društvo u mrklome mraku svojih predrasuda, kako istorijskih, tako i svih ostalih. Nećemo se udvarati, jer nema potrebe da se udvaramo, jer u mrklome crnogorskome, u mraku mraka Gore Crne prirodno je da se stane ispod Sunaca, prirodno je da se izbjegne oštrica mača ili udarci ćuskija koji te mlate decenijama, pa i još mnogo duže! Očekivali smo – prirodno je da se uhvatimo svi za ruke, za ramena i da zajedničkom elementarno, osnovnom voljom u tom mrklome mraku samo zajedno zapjevamo melodiju od ne više od tri tona koja zvuče ovako – mi hoćemo slobodu! – i da sve bude dovoljno, da se sloboda rodi ili porodi, tu, na naše oči!

    Treća velika stvar koju smo zapisali jeste da baštinimo etičke tradicije Crne Gore, tradicije čojstva i junaštva. Vjerovali smo da su te tradicije, razorene komunizmom, ipak, neđe duboko kriju sačuvane u sjećanju ovog naroda i da samo traže mali prolaz pa da kao moćni vodopad ponovo riknu ili roknu iz duše ovoga naroda, vjerovali smo da se neđe kriju komunističkom prevarom u lance svezani oni brkati junaci i njihove moćne ruke koje držahu pred osvajačkom stravom i užasom najmoćnijih evropskih vojnika i ubica, handžar krvavi i krst časni i da će, širokim putem koji im je, ne minom, nego čelom, kroz krš crni crnogorski otvorio Liberalni savez, kažem metaforično, da će pojuriti, projuriti, ama da ih stić nećemo moći!

    Trebam li danas da pričam da smo na kičme i ramena naša iz mrtvijeh digli i uzdigli ideju demokratske i nezavisne Crne Gore i još mnogo, mnogo toga! I treba li da vas potsjećam da su i tada, i onda, i onomad, umjesto prirodnog savezništva – samo dolazila opravdanja uvijena u milione velova onih abijentalnih podlosti o kojima vam govorih – jer, to nije pametno, a što će vam to, a vidite li da ćete glave izgubit, a vidite li da ćete izginut, poginut, a ja ne mogu, a ja imam familiju, a ja imam ovo, pa ono, a bogami Slavko, ja sam ti stari čojek, a što ćete vi protiv sile Miloševićeve - pa sve do onoga, stvarno, nepodnošljivo podloga - ja se, Boga mi, ne bavim politikom, ja se u nju ne razumijem, ili, ja sam pošten, pa me politika ka prljava rabota i nedostojna poštena čoeka ne zanima – pa sve tako i sve nanovo, ali – stalno isto!

    E, sad se svi oni bave politikom, eno ih kako redom svi zoblju iz korita mafijaškoga, svi s promocije na promociju, svi iz udruženja u udruženje, a svi zakićeni orlovima na junačka prsa crnogorska, pljujući po nama sve po narudžbi, naplaćujući u zlatu najprofitabilnije crnogorsko zanimanje, istovremeno i najsramnije, zvanje bivšeg liberala!

    Gospodo crnogorska,

    Sveti Petar Cetinjski, slava mu i milost – uradio je svoje, ali, na žalost žalosnu - nije imao za koga! Od 1997, od pucanja na dvoje one sramotne stranke koju je, kao i sve ostale – upamtite ovo za svagda i dobro, osnovala udba, ponavljam – udba, pa do dan-danas, moglo se ostvariti skoro sve što je zapisano u našem programu, ali nije! Trenutak je da pred vama postavim pitanje – zašto? I da pokušam da dam odgovore, jer je ovo trenutak o kojem ćete pričati vašim unucima!

    Te 1997 zbog svađe oko procenata podjele švercerskog blaga, ondašnji, zajednički DPS je pukao na dvoje. S obzirom da je Bulatović bio osoba organa vojne bezbjednosti, Đukanoviću, koji je htio da prigrabi sve za sebe, već tada odrađen od strane Zapada da stane u ešalon protivnika Miloševića ostao je hladni račun – nemam đe, nego među Crnogorce! To ne mogu niti smijem još uraditi sasvim otvoreno, ali će moja udba preparirati nekolike antene liberalnoga pokreta! Kojega pokreta, pitam vas? Pa liberalnoga, naravno!

    I umjesto da se iskoristi fantastična šansa koja se ostvarivala jedinim logičnim potezom – dodatnim ojačavanjem Liberalnog saveza koji bi tim činom DPS stavio pod liberalnu kontrolu, preparirane antene nijesu žalile ni para ni truda da po sto puta obigraju svaku zabit crnogorsku i saopšte da treba podržati, ne nikako Liberalni savez, no njegovoga krvnika, jer, eto, krvnik je postao preko noći Crnogorac od jučerašnjega četnika, ratnoga huškaca i krvnog neprijatelja Liberalnog saveza, a mi smo takvi crnogorci da mu sve treba oprostiti i dati mu blanko sve na dlanu, jer on zna kako će! Ne trebam da vam govorim da se sva udba stavila u pogon, da su naše antene, a među njima prve i dio uglednika iz ondašnjeg našeg poslaničkog kluba, pa onda redom do svih, ama svih takozvanih intelektualaca i, naravno sva ona bivša i *****vom metlom 1989. izšutirana funkcionerska elita zajedno sa svojom udbom! Rezultat parlamentarnih izbora je bio katastrofalan i znakovit po liberale – 6,3%! Postalo mi je jasno da je tih sramotnih 6,3% stvarni odraz istinskog crnogorskog karaktera, crnogorske duhovnosti, crnogorske bleferske i lažne, a sitno-račundžijske ljudskosti! Nikada, dok moje srce kuca, pluća dišu i oči vide, nikad kažem, neću zaboraviti grke suze Đika Đikanovića dok je svoje štake cijele cijelcate izlijepio sa naljepanicama na kojima je stajao taj sramotni rezultat, tih 6,3% i tako “opremljen” pošao na rehabilitaciju u Igalo! Tada mi je postalo jasno da je kičma našeg političkog projekta, to naše uvjerenje u postojanje osnovnih kolektivno ugrađenih, elementarnih da elemntarniji ne mogu biti, moralnih postulata pukla u stotine komada koje više niko sastaviti neće!

    Pokušavajući da nađem izlaz, pokušavajući da skrenem pažnju na užas i užasne posljedice demonske prevare koja nas već jede i proždire, pokušavajući da skrenem pažnju da su se lažni crnogorski džamadani obukli da bi se ukrao naš sveti program kako bi se sa tim programom trgovalo, a pod njim nastavila najužasnija narodna pljačka ikad viđena na evropskim prostorima, odlučio sam da taj Znak, ta Opomena, taj vrisak sirene u noći bude moja ostavka! Pitam vas – ko je to, u crnogorskom društvu, osim vas, uopšte registrovao? Kad kažem – registrovao - svi su registrovali, viđeli i osjetili i svi su ćutali kao ribe da ne poremete noćni mir mafijaškog bosa! A zapamtite – ja sam u onom trenutku bio prvi lider jedne političke stranke na cipan-cijelom brdovitom Balkanu koji je podnio ostavku! I sam zapanjen podatnošću čeličnijeh i brkatijeh Crnogoraca, ali i Albanaca i Muslimana i Hrvata i dijela Srba za čija su prava Liberali htjeli bez razmišljanja dati svoje glave da je trebalo, zapanjen stopostotonošću uspjeha onih sramotnih 6,3% mafijaški bos je, siguran u uspjeh jer njegova policija radi sa šljamom, mirno i sigurno izdao naređenje – morate komrpomitovati Slavka Perovića, morate jer nije na prodaju sa njegovim Liberalima! Ni on, a ni oni što su ostali s njim! Lažem li što ođe ljudi? E sad vas moram podsjetiti – viđeste li današnje naslovne strane takozvane crnogorske štampe? A sjetite se koliko se miliona puta u toj štampi pomenulo – rizničar pa rizničar? Pa onda – portparol pa portparol? I tako u nedogled! A tek priče po kafanama, trotoarima, plažama, trgovima, svadbama, sahranama? A sjećate li se svake šuše i maruše – njih na milione, što su iz noći u noć na čuvenoj TVCG pod upravom, koga nego bivših liberala, čerečili mene zajedno sa vama – govoreći sve same laži! Je li već tada narod sve znao – jeste! Je li narod već tada sve vidio – jeste! Je li narodu, već tada, sve bilo jasno! Jeste!

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    (nastavak)

    Moramo dalje, gospodo!

    Naredna provjera bili su lokalni podgorički izbori 2000-te. Računali smo – ajde ako su im dali apsolutnu vlast na republičkom nivou, ali će se imati valjda malo pameti, malo zrna soli i malo morala – jer, ipak se treba revanširati, makar nešto, makar malo, tim liberalima, a da ne pominjem elementarni politički rezon koje bi razumjele i klonirane ovce – da nikad ne treba dati sve jednoj partiji pa makar na njenom čelu stajao i sam Hrist – neka mi bude oprošteno. Dali su vlast na republičkom nivou mafiji, daj da učinimo napor pa da u Podgorici damo šansu onim liberalima, onima koji nas nikad ne prevariše, koji čudo učinješe, koji se dokazaše i pokazaše na svaki način nezabilježen na ovim prostorima. Moram vam reći da smo mi u vrhu navijali da mafija imenuje za kandidata onoga koga je imenovala jer smo mislili da on nema šanse kao konkurent pokojnome Miroslavu! Nije bilo čojka ni ženske banice u Podgorici koja za onoga njihovoga nije rekla svega i svačega, a našega Miroslava uzdigla pravo među zvijezde, đe mu je i mjesto! I da vam ne pričam da smo imali ravnih 57 izbornih tribina, kampanju koja nikad do tada nije viđena na ovim prostorima! I? Naš Miroslav, zajedno sa nama, samljeven je izbornim rezultatom, kao što je svima znano.

    Naredna prilika ukazala se 2001-e, kada smo, sa svega 7,8% postali tas na vagi! I dan-danas vagam da li je taj tas bio projektovan ili je bio statistička greska mafijaške mašinerije! Ako je bio projektovan ideja toga projekta je mogla biti da se liberali, naravno bez parlamentarnog obezbijeđenja, uvuku u vlast i tamo skuvaju koruptivnim i drugim metodama. A da je to bio cilj dokazuje činjenica da je nastala prava panika, pravo ludilo kada sam rekao da liberali hoće sa DPS-om isključivo zbog raspisivanja referenduma i da je jedini njihov zahtjev veoma skroman i beznačajan po DPS – mi, naime, sasvim skromno tražimo samo dodatnih pet mandata, ništa više i ništa manje. Svi ministri njima, ukupno 11 mandata nama, tačno onoliko koliko nam je pokradeno! Stvar je bila u tome da sa ukupno 11 mandata mafija nije mogla da nas zamijeni sa poslaničkim klubom Narodne stranke koji je stajao spreman. Sa njima su imali deset i to je bilo nepremostivo! Danas mogu reći da smo već tada bili odrađeni od strane osobe koja je onda bila naš prvi čovjek koji se pojavio sa takozvanim reformskim programom takvog obima i sadržaja koji je mogla da realizuje samo koalicija koja u parlamentu ima apsolutnu vlast! Reći ću vam da je taj takozvani program, a sve isprepisivane demokratske trice i kučine, jednostavno iza leđa rukovodstva stranke izdiktiran od strane osobe koja se danas lažno pretstavlja kao nezavisni reformator u Crnoj Gori, radeći, naravno, za vlast! Nije bilo šanse da se trstenski račundžija i advokat ubijedi u jednostavnost dobitne kombinacije. Od one osobe koju smo od milošte zvali visibabom, ispravio se drveni telegrafski direk koji nije htio da odustane od očigledne gluposti koju je zastupao. Meni se stvorio led oko srca, ali, bilo je kasno! Objedinjeni zahtjev je odbijen od strane mafije koja se tako spasila, ali su mediji preparirali javnost da smo mi odbili mafiju.

    Da bi u nastaloj situaciji trenutno istestirali koliko je autonomna kompletna srpska opozicija ponudili smo joj da ona podrži našu manjinsku vladu – što je, opet, bila dobitna kombinacija. Liberali imaju parlamentarnu većinu, referendum je izvjestan, mafija je istoga časa u opoziciji. Sve stranke su izblefirale da podržavaju, ali naravno, pronađena je narodna stranka da kaže svoje istorijsko ne! Trebam li da vas pitam kome je ovakav razvoj događaja najviše odgovarao, koga je ostavio na vlasti? Mafiju, naravno. A ko je lažno i brutalno optužen – liberali naravno.

    I želim da vam skrenem pažnju na ovom mjestu – pojmite li koliko je samo na ovom primjeru, od naše strane urađeno da se iščupa za liberale sve što je bilo moguće, a bilo je moguće? I onda se vi dovedete u situaciju koja vam se udbaški namjesti, da nekome liberalu, ili nekim liberalima, tamo neđe nešto nije jasno, pa valjda ja lično, moram ići da mu sve ove, najsuptilnije političke kombinacije crtam na pak-papiru! A vođstvo stranke se bira da bi vodilo stranku između dva kongresa, ono mora imati podršku svakog člana na neviđeno! Tako se radi svuda u demokratskom svijetu! Sjećate li se kad je šef ovdašnje mafije obišao zadnji put svoju bazu ili pošao kod nekoga njegovoga nezadovoljnika da mu objazni zašto je, eto, potpisao beogradski sporazum? Kad je to uradio?

    Pa radi samo o golim materijalnim interesima i da smo sami. Ali, nijesmo bili sami! Bili su tu naši veliki lavovi, gromade ljudske poput Marka Vešovića i Radoša Rotkovića neka ih je stid i sram što su preko judinih srebrnjaka obezbijedili svoje staračke penzije!

    Odlučili smo, znajući mafijinu prevaru glede referenduma, da joj damo parlamentarnu podršku samo i isključivo zbog referenduma na godinu dana u parlamentu nastavljajući da djelujemo kao najžešća opozicija! Lažem li što? Potsjetiću vas da je ona kampanja od naše strane vođena kako bi se ljudima objasnilo da mafija laže, da će ući u moratorijum! Mafija se na Cetinju zaklela da lažemo mi! Đe je danas i onda bila istina?

    Vesna Perović je postala predsjednik parlamenta i neviđenom brzinom, zahvaljujući svome talentu, šarmu i svemu ostalome što je krasi, postala gotovo najpopularnija politička ličnost u Crnoj Gori? A onda je, kao i u mom slučaju, udba pokrenula mašineriju. Vesna je ostala ista kao i onda, ali je danas izubijana i izranavljena. Kroz slične postupke prošli su svi članovi mrskog Malog kabineta. Zašto? Zato što se kao naši gradonačelnici, liše našega Miroslava i mladoga Aleksića, prodaše mafiji!

    Nakon godinu dana, ada čuš, mafija je slagala, nije raspisala referendum! Šef mafije se vratio iz Beograda i znalo se da za taj svoj čin nikoga nije pitao u svojoj takozvanoj stranci, nije imao odlukicu ni jednog jedinog organčića svog strankoida. Kad smo mi izašli strankoid je i dalje protivustavno držao vlast nekih osam mjeseci, a kad su izbori konačno raspisani što se desilo – glat je ponovo dobio, a na lokalnom nivou čak i 30.000 glasova više nego prije potpisivanja beogradskog sporazuma! Po kome se pljuvalo? Po liberalima.

    Ja naivni, očekivao sam pismo izvinjenja od Marka Vešovića, pismo pokajanja od Radoša Rotkovića, izlazak iz parlamenta i povratak onoga tobože mladog čovjeka iz crnogorskog parlamenta. Da li je bilo ikakvog otpora, podnese li ko ostavku, zakuka li ko? Reče li mu iko osim nas javno i ubrk – izdajniče i lažove?

    I mogao bih ovako da vam zborim danima, danima i danima, ali neću. Ali vam moram ipak reći, samo malo o nikšićkim izborima. Ponovo smo imali najboljeg kandidata – strašnoga Miloša Barovića. Nema tice koja u Nikšiću nije rekla – vitez! Nema tice u Nikšiću koja za mafijinoga čoeka i našega bivšega nije u glas ponovila – šljamovi! Urađena je fenomenalna kampanja, rezultat je poznat! Narod je, po ko zna koji put, prevario samoga sebe!

    Zašto je sve ovo ovako?

    Zato što smo očajno loš svijet, loš narod koji iskrenost gleda kao vrhunski stepen prevare. Proputovao sam dosta zemljinog šara, vidio čuda, sreo se sa nekim od najznačajnijih ljudi ovoga doba, pročitao tone i tone i ne znam što sve ne, ali vam jedno mogu posvjedočiti – niđe, ama baš niđe na svijetu bijelome se ne priča o stvarima koje se smatraju elementarnim – to su osnovna čast i osnovno poštenje! Samo u Crnoj nam Gori svakoga dana možete čuti, viđeti i prisustvovati milijardama dnevnih zaklinjanja u ove kategorije, pa onda u obraz, pa u ovo, pa u ono – rezultati su vidljivi na svakom koraku!

    S druge strane, a primjereno kolektivnoj vrijednosti našega svijeta, u Crnu nam je Goru, a posredstvom USAID-a i NDI-a uvezen izborni sistem poznat pod nazivom “siguran glas”. Tim sigurnim glasom održavaju se svi latino-američki diktatorski režimi, ali ne samo tamo, najnoviji primjer je Irak. U Iraku se glasalo na isti način kao što se glasa u Crnoj Gori! I u mnogim drugim unesrećenim zemljama svijeta. Smatra se, naime, da su bolji bilo kakvi izbori, od nikakvih. I mi se slažemo. Ali se ne slažemo da je Crna Gora danas u takvom stanju, da ne može imati prave i poštene izbore! Ako su se ovakvi izbori praktikovali dok je na vlasti bio Milošević, nema više nikakvog razloga da se oni i dalje praktikuju. A praktikuju se jer daju ogromnu, nedostižnu prednost faktoru koji drži vlast. Zamislite zemlju od pedest miliona ljudi. Zamislite stotine hiljada izbornih štabova, zamislite na desetine hiljada automobila, zamislite broj onih koji su zaduženi da izvlače ljude iz kuća, zamislite samo stavku gorivo plus telefoni, zamislite aktiviste po terenu, zamislite štogod možete zamisliti i na to dodajte puno nezamislivoga i dobićete istinu o “sigurnom glasu”. Ko to može da plati? Samo onaj ko drži vlast! U političkoj teoriji te zemlje se nazivaju zemljama formalne demokratije. Ali ima jedna bitna razlika! Listom svi narodi u kojima se tako odigravaju izbori kako bi se ropstvom narodnim pokrivala njegova neviđena pljačka i derikožaštvo, protiv toga se bune! Dižu se revolucije, organizuju se pokreti, ulazi se u otvorene političke i druge tuče sa režimom, a ovdje, u Crnoj Gori, postoji samo jedna tuča, tuča da se postane dio režima, makar njegov zadnji šraf kojim se jedva održava daska na nekoj raspaloj WC šolji. Osim nas liberala i još nekih sitnih izuzetaka, ovdje u Crnoj Gori postoji samo jedna parola – svi smo mi ON, da mu ime ne pominjem!

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    (nastavak)

    KO se stavlja prvi u funkciju odbrane narodnih interesa? Ko? Pa njegova inteligencija! U Crnoj Gori je njegova inteligencija listom izdala svoj narod i služi za njegovo potpuno podvođenje interesima mafije, što je nečuveno!

    Možemo se danas zapitati i dati konačan odgovor na jedno veoma čudno pitanje: Zašto je ovdašnjem šefu mafije bilo toliko strašno i toliko progonilački i toliko podlo i toliko udbaški i toliko nisko i toliko nesojski, potrebno uništenje jedne male stranke koju je sveo mafijaškim mehanizmima i opisanim izbornim sistemom u kojem niko dok je svijeta i vijeka ili dok se sistem ne promijeni ne može pobijediti drugi, osim on lično? Nastavak pitanja glasi: Zašto mu je bilo potrebno da iz Liberalnog saveza stvori čak tri lažne liberalne partije? Odgovor je samo jedan: Šef mafije pred svijetom i pred gospodom Bogom nikada neće moći da opravda nečuveni zločin neviđene pljačke, degradacije i posrnuća u svakom smislu prema svom narodu i zločin svih njegovih ličnih dosadašnjih izdaja koje je počinio potirući sve ljudske obzire i božije zakone, a služeći samo jednoj crkvi i samo jednom Bogu – OPLJAČKANOM, POKRADENOM, KRVAVOM DOLARU.

    Dakle, šef mafije je ostao zapanjen, što bi se reklo iznenađen i uvrijeđen da ni jedan njegov udbaški i mafijaški mehanizam koji je primijenio prema Liberalima nije dao željeni rezultat.

    Zato je šef mafije odlučio da nas uništi posredstvom opisanih lažnih a suštinski, neslobodnih i nedemokratskih izbora kruneći nas na svakim izborima malo po malo, hraneći na svoje mafijaško korito naše otpadnike, govoreći preko svojih lažnih demokratskih medija i lažnih javnih servisa o nama liberalima sve ono što on zapravo jeste, nadajući se da će dočekati taj dan da kaže – Liberali nisu ušli u crnogorski parlamanet i da se predstavi prema svijetu kao čovjek koji je dobio volju čitavoga naroda.

    Gospodo, ovim današnjim činom mi ga sprečavamo u tom paklenom naumu, mi kažemo: Ono što smo radili i uradili časno hrabro, pametno i pošteno u posljednjih 15 godina ostavljamo u trajno nasljeđe svim živim poštenim i onima koji će se tek roditi kao anker, kao sidro, kao vrh, kao zastavu i kao dokaz da se može kad se hoće i kao dokaz da se nikad ne treba biti kukavica – jer život je samo jedan, a njega ispunjavaju samo hrabri. A to ste bili vi moji dragi Liberali.

    Takođe, ovaj današnji čin neviđen u modernoj istoriji je krunski dokaz predstavnicima demokratskog svijeta koji sjede u svojim udobnim kancelarijama u Podgorici, debelo plaćeni za promicanje domokratije, a ne za milovanje mafijaškog krzna, da u Crnoj Gori nema demokratije osim lažne, nema višepartizma osim lažnog, nema slobodnih medija osim lažnih, nema nezavisnih institucija osim lažnih, nema ekonomskog progresa osim lažnog. I nema ništa osim jedne monstruozne laži kojoj smo dali ispravno ime – MAFIJA.

    Takođe, ovaj današnji čin jeste i izraz naše najveće ljubavi, našeg patriotizma, upućenog kao posljednji vapaj prema ovom narodu koji je počeo da se slaže sa svojim uništiteljima i koji mu daje podršku. Ovaj čin je krik satkan u pitanje – KUDA STE KRENULI I KUDA IDETE CRNOGORCI? Takođe, ovaj današnji čin je čin hrabrih i odvažnih, čin onih koji su spremni i koji su to hiljadama puta dokazali da preuzmu sopstvenu odgovornost u svoje ruke i da poruče ovome gladnome narodu – Ne borasmo se mi za vlast, nego se borasmo za tebe narode, i mi mu danas sa Cetinja poručujemo – SVE TI SREĆNO I VESELO BILO.

    Molim Vas da razumijete da je ovo viteški čin kojim izbjegavamo mafijinu giljotinu koja je već postavila rulju oko nje, koja je već našla dželata, naoštrila sječivo i već se čuje urlik – DAJTE GLAVU LIBERALA. Ovim činom toj ološkoj ološi poručujemo – NEĆETE DOBITI NAŠU GLAVU.

    Prijatelji, nevjerovatno teško je, bilo donijeti ovakvu odluku i ne zamjerite mi danas i ovđe, nikome nije teže nego meni, ali, sa druge strane, uvjeravam vas, da sam srećan i poručujem vam da trebamo biti srećni što smo spriječili njihov posljednji, monstruozni i dugo pripremani naum. Takođe o ovome bi se moglo danas, dugo i naširoko razgovarati, i znam da bi mi svi, mogli da ispričamo svoje priče kao što sam ja danas ovđe ispričao moje viđenje stvari koje je suva istina, kao što postoji suvo zlato. Zato vas molim da ovaj trenutak, ovaj veliki istorijski trenutak sačuvamo u punoj njegovoj svečanosti u punoj njegovoj ozbiljnosti i da razumijemo, oko ove stvari svaka dalja priča je izlišna. Ono što Vam obećavam, i ne molim Vas nego tražim da mi vjerujete je sljedeće – Ovaj današnji čin nije čin predaje, nije čin posrnuća, nije čin stavljanja krstaša na pola koplja – ovaj današnji čin jeste čin zatvaranja samo jednog poglavlja naše neopisive i junačke borbe i početak drugog poglavlja, a nastavak naše borbe junačke u kojoj ćemo brže nego što mislite i brže nego što se nadate i brže nego što sanjati možete, slobodno i visoko podići krstaš barjak u slobodnoj, demokratskoj i nezavisnoj Crnoj Gori.

    Sad Vas molim da saslušamo tekst deklaracije i molim vas da je jednoglasno usvojimo.

    Živjela slobodna i nezavisna Crna Gora.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    LIBERALNI SAVEZ CRNE GORE - POLITIČKA DEKLARACIJA IX REDOVNE KONFERENCIJE LIBERALNOG SAVEZA CRNE GORE ODRŽANE NA CETINJU DANA 24. Marta 2005. godine



    LIBERALNI SAVEZ CRNE GORE
    IX REDOVNA KONFERENCIJA
    Cetinje, 24. 03. 2005.



    POLITIČKA DEKLARACIJA IX REDOVNE KONFERENCIJE LIBERALNOG SAVEZA CRNE GORE ODRŽANE NA CETINJU DANA 24. Marta 2005. godine



    (Cetinje, www.lscg.cg.yu, 24. Mart 2005. godine) - I danas potvrđujući sve političke rezolucije i deklaracije koje su usvojene na svim prethodnim redovnim ili vanrednim Konferencijama Stranke, koje su održane od dana njenog osnivanja 26. Januara 1990. godione do danas;

    Izražavajući uvjerenje da je Stranka u političkom smislu bila jedina istinska demokratska stranka u Crnoj Gori;

    Podsjećajući na sve napore koje je Stranka uložila na stvaranju demokratskog ambijenta i povoljne političke klime za početak pozitivnog tranzicionog procesa, prelaska iz rigidnog komunističkog u moderni demokratski sistem;

    Razumijevajući da je kroz svoj petnaestogodišnji rad od strane, nekada komunističkog, a sada mafijaškog sistema sa ozbiljnim karakteristikama fašističkog, bila i ostala tretirana kao državni neprijatelj broj jedan;

    Razumijevajući da je crnogorski komunistički sistem evoluirao do lažnog višepartijskog sistema, a koji je u suštini mafijaški;

    Sa žaljenjem konstatujući da je crnogorski mafijaški sistem planski uspio da u lažnom parlamentarnom sistemu konstituiše njemu lojalnu opoziciju;

    Podsjećajući da su svi takozvani crnogorski izbori bili izvršeni pod presijom i manipulacijom režima, a planski tehnološki sprovedeni po metodi "siguran glas";

    Znajući da je tehnologija "sigurnog glasa" preuzeta iz iskustva brojnih latino-američkih diktatura te da joj se objektivno nije moguće suprotstaviti;

    Podsjećajući da su svi mediji u Crnoj Gori pod kontrolom mafije, a lažno se predstavljaju kao demokratski i nezavisni;

    Sa prezirom konstatujući da je crnogorska inteligencija podredila narodne interese interesima mafije, predajući ga tim činom pod potpunu vlast mafije;

    Sa nevjericom i tugom, konstatujući da najšire narodne mase i ako im je učinjeno sve to što im je učinjeno, i pored opšte besciljnosti, apatije i nedostatka optimizma, što je planski urađen proces od strane crnogorske državne mafije, ne nalaze motivacije, želje, ni potrebe, da se na bilo koji način suprotstave mafijaškom režimu, već se svi napori usmjeravaju samo prema jednom cilju - kako da se režimu priđe i postane njegov šraf;

    Uočavajući da su izbori u Crnoj Gori obična farsa u kojoj djelovi naroda učestvuju samo i isključivo zbog prodaje svoga glasa;

    Kao istinska liberalno - demokratska stranka, uočavajući procese fašističke satanizacije Liberalnog saveza Crne Gore prema kojem se planski od strane mafijaškog režima usmjerava ogromno nezadovoljstvo naroda;

    Smatrajući, što je potvrđeno na svim izborima u Crnoj Gori, da je ogromna većina glasova u Crnoj Gori objektivno svjesna svih političkih, socijalnih, ekonomskih i drugih tokova, te da svi u Crnoj Gori znaju da je za njihovo očajno stanje kriva crnogorska državna mafija, koja se lažno predstavlja kao demokratska organizacija socijalističke orjentacije,

    Mi crnogorski Liberali, nakon petnaestogodišnjeg, ispravnog, iskrenog, demokratskog i patriotskog rada, mi koji smo iznijeli na svjetlost dana ISTINU o Crnoj Gori, mi koji smo uprkos svima, iznjedrili sveti projekat demokratske i nezavisne Crne Gore, koji je brutalno pokraden od strane mafijaškog režima, a mafijaški režim, umjesto osude tog sramotnog čina, za tu krađu bio nagrađen od strane crnogorske inteligencije;

    Mi koji smo obnovili svetu autokefalnu Crnogorku crkvu;

    Mi koji smo osnovali preko deset institucija, koje su do jedne korumpirane od strane mafijaškog režima, mi koji smo u cilju demokratske edukacije Crnogoraca objavili na desetine knjiga i pokrenuli nekoliko listova i časopisa, kako bi spriječili planirani politički masakr Liberalnog saveza Crne Gore, što je osnovna zamisao crnogorskog mafijaškog režima,

    danas, ovdje na Cetinju, đe smo osnovani, objavljujemo

    da ne ne nalazimo prostora za naš daljnji politički rad u organizacionom obliku političke stranke,

    pa cjelokupnoj crnogorskoj i široj javnosti, uspravni kao vazda, uspravni i časni, ispravni i crnogorske patriote saopštavamo da

    Liberalni savez Crne Gore danas 24. Marta 2005. godine prekida svoje političko djelovanje.

    Ova odluka ne znači da kao pojedinci i kao ljudi nećemo nastaviti da se borimo za svete ideale zacrtane u političkom programu Liberalnog saveza Crne Gore.

    (sa www.lscg.cg.yu)

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Shto mi je zao tih novinara u p.m.
    P r i m o r a c

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valja da se izvinem, jer "Desert Eagle" nije jedini moderator, koji učestvuje na politici, vidi npr. i "Shocker'a".
    Ipak ostajem pri tome, da moderatori ne bi trebali da učestvuju, odnosno da imaju neki drugi nik gde im ne stoji moderatura. Radi fernosti...

    Pozdrav.
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  10. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Problem je u tome sto su Liberalima usta bila puna moralnih tema, demokratije, Evrope i sl. Ovo kako su se na kraju ponasali je suprotno tome. Pogledajte dolje sta je Vesna Perovic rekla.

    Od naroda „gori” novinari

    Iako su organi LS uredno pozvali medije da nakon konferencije od čelnika stranke dobiju informacije o donijetim odlukama, novinari, kamermani i fotoreporteri, bili su na najgori mogući način ponižavani, psovani, a bilo je i pokušaja fizičkog napada, nakon konstatacije jednog od novinara da samo rade svoj posao.
    Delegati LSCG počeli su vrijeđati novinare prije početka konferencije, nazivajući ih špijunima, Milovim ulizicama, i drugim imenima najgore vrste, optužujući ih da su odgovorni za opštu situaciju u Crnoj Gori i raspad njihove partije.
    Po izlasku iz Vladinog doma, gdje je konferencija održana, većina članova LS nastavila je da upućuje pogrdne riječi okupljenim predstavnicima medija, koji su sa nevjericom pratili cijelu situaciju. Kasnije su veći incident spriječili pripadnici cetinjske policije.
    Na primjedbu,koju su novinari uputili predsjednici LS Vesni Perović, da su bili napadnuti, ona je uz osmijeh kazala: „To je vaš problem”.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amaro99
    Problem je u tome sto su Liberalima usta bila puna moralnih tema, demokratije, Evrope i sl. Ovo kako su se na kraju ponasali je suprotno tome. Pogledajte dolje sta je Vesna Perovic rekla.

    Od naroda „gori” novinari

    Iako su organi LS uredno pozvali medije da nakon konferencije od čelnika stranke dobiju informacije o donijetim odlukama, novinari, kamermani i fotoreporteri, bili su na najgori mogući način ponižavani, psovani, a bilo je i pokušaja fizičkog napada, nakon konstatacije jednog od novinara da samo rade svoj posao.
    Delegati LSCG počeli su vrijeđati novinare prije početka konferencije, nazivajući ih špijunima, Milovim ulizicama, i drugim imenima najgore vrste, optužujući ih da su odgovorni za opštu situaciju u Crnoj Gori i raspad njihove partije.
    Po izlasku iz Vladinog doma, gdje je konferencija održana, većina članova LS nastavila je da upućuje pogrdne riječi okupljenim predstavnicima medija, koji su sa nevjericom pratili cijelu situaciju. Kasnije su veći incident spriječili pripadnici cetinjske policije.
    Na primjedbu,koju su novinari uputili predsjednici LS Vesni Perović, da su bili napadnuti, ona je uz osmijeh kazala: „To je vaš problem”.

    Bilo mi je zao kad sam cuo da se gasi LSCG, ali kad sam im cuo govore (imate tonske zapise na www.lscg.cg.yu) vise mi ih nije za. Tolko su pljuvali, a najvise na bivse prijatelje. Da ti se smuci.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  12. #37
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default "Republika" o LSCG

    Liberalni savez prestao je juče da postoji. Označen je kraj 15-togodišnjeg djelovanja partije koja je bila jedan od nosilaca antiratnog pokreta na ovim prostorima.
    Stranku, koja je bila sinonim borbe za crnogorsku nezavisnost ubili su skoro desetogodišnji sukobi u malim i velikim kabinetima, ali prije svega posljednja faza neprincipijelnih kolaboracija sa prosrpskim pa čak i nacionalističkim strankama. Članstvu je bilo je teško objasniti da je do nezavisne Crne Gore moguće doći koketiranjem sa partijima koje baštine herojske pohode na Vukovar, Sarajevo i Srebrenicu...

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by Carski
    Valja da se izvinem, jer "Desert Eagle" nije jedini moderator, koji učestvuje na politici, vidi npr. i "Shocker'a".
    Ja sam moderator na Budva. Vec godinu i nesto, tj. od kad se otvorio taj podforum.
    I imam potpuno ista prava na sve podforume kao i ti, sem na podforum Budva, za koji sam zaduzen da kontrolisem.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...................!

    Quote Originally Posted by amaro99
    Liberalni savez prestao je juče da postoji. Označen je kraj 15-togodišnjeg djelovanja partije koja je bila jedan od nosilaca antiratnog pokreta na ovim prostorima.
    Stranku, koja je bila sinonim borbe za crnogorsku nezavisnost ubili su skoro desetogodišnji sukobi u malim i velikim kabinetima, ali prije svega posljednja faza neprincipijelnih kolaboracija sa prosrpskim pa čak i nacionalističkim strankama. Članstvu je bilo je teško objasniti da je do nezavisne Crne Gore moguće doći koketiranjem sa partijima koje baštine herojske pohode na Vukovar, Sarajevo i Srebrenicu...
    Mozemo li se kako dogovorit da ti ja isplatim ono sto si od plate odvaja, da vise ne tandaras?
    Caesar`s wife must be above suspicion

  15. #40
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh sunce te ne****lo, shto su ga sada na****li reformisti. je*em ti kachamak, sad su ga tek na****li lopov medo i ekipa.
    daklem, bez obzira na porodichnu vezu s dzovnom i cestazzbirom i na sva neslaganja s njiovijem blejanjima, zao mi je veke. nju je ****o ko je stigao, iz****na, prenerazenog pogleda i izbuljenih ochiju ostala je u nevjerici. prv pitanje je bilo a dnevnice? ko ce ni davat dnevnice?
    shjati svaka chas, sad je vrijeme za rehabilitaciju, vele da i chesi i braca slovaci imaju dobre doktore i senatorijume, a sve pod firmom shirenja demokratije i zatiranja komunizma. nek bira, po vezi ove obnovljene aftokefalne crkve nek ide u katolichke samostane i senatorijume u cheshku,a a i blize mu je doma, il nek iskoristi dobre veze koaliciJonih partnera sa slovachkom pravoslavnom svetosavskom crkvom i ode u jedan od namastira na frishku goru na duovno ozdravljenije! vrijeme je, zreo je za to!!
    alah je i dalje veliki, gleda ne sve nas i poruchuje da definitivno alah ne mijenja sudbinu jedne nacije dok se oni sami ne umijeshaju i sami je promijene. shjata, alahov telal, shucur alahu i tebe politichka dzenaza. a zao mi je shto ne satrijesmo dubrovnik, no se milo sad izvlachi.
    alaaaahuuuuu suuuneeeeetttttt, bbuuuureeeeeek vaskreeeeseeeeee!!!!!!!

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    LSCG se do zadnjeg dana zalagao za suverenu, demokratsku i medjunarodno priznatu Crnu Goru!
    Da li sve ove osnovne uslove moze Milo ispunit?
    NE MOZE!
    Veliki crnogorci ce za koju godinu slavit nezavisnu Crnu Goru, ali Crnu Goru koja nece imati nijednu svoju firmu! Sve su prodali! Sve su pokrali!
    LSCG je mnogo grijeshio, zbog toga je i zavrshio kako je zavrshio, ali, da mu je narod vishe vjerovao - danas bi, siguran sam, bilo sve mnogo bolje!
    P r i m o r a c

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by amaro99
    Problem je u tome sto su Liberalima usta bila puna moralnih tema, demokratije, Evrope i sl. Ovo kako su se na kraju ponasali je suprotno tome. Pogledajte dolje sta je Vesna Perovic rekla.
    Problem je sto ti ne razlikujes prepucavanje rezimskih novinara sa opozicionim politicarima od katastrofalne politike vladajuce oligarhije. Ponasas se prema onoj "vidjeti trunku u tudjem oku a ne vidjeti balvan u svom". Ti ne vidis kako sve ove godine DPS svim mogucim nacinima kontrolise politicku scenu u CG kao sto je Milosevic kontrolisao u Srbiji. Ne vidis da se treba boriti protiv prevrtacke i prevarantske politike DPS koja je kompromitovala svaku ideju pa i ideju nezavisne CG do te mjere da se izmedju gradjana CG zamece kavga, sve na istu foru koju je Milosevic praktikovao cijelo vrijeme svoje vlasti. Tebi je to sve malo i nebitno u odnosu na poteze LSCG i razmirica u njemu. E pa kad je tako, sto onda jednostavno ne budes dio DPS i zivis u miru i ljubavi sa vodjom, a ne da se zamajavas sa LSCG? Niko ne kaze da su politicari u LSCG bezgresni niti da su im potezi bili sjajni, pa ni to da vodeci likovi nemaju mane, ali sve je to beznacajno u odnosu na porazavajuce rezultate DPS vladavine. Tebi nije problem DPS nego LSCG, a to je nedopustivo i moze biti objasnjeno jedino tvojim prihvatanjem DPS propagande i nista vise. ZAsto si ti to prihvatio, zbog love, zbog neznanja, zbog sujete ili ko zna zbog cega nije bitno, koliko je bitno da ti sam sebi uskracujes promjenu rezima koji ti ne odgovara. E to je porazavajuce i ako se neko bavi politikom na nacin LSCG onda mu je bolje da napusti politiku jer od takvih gradjana ne moze ocekivati podrsku za bilo sta. ... Uglavnom, ako ti je sada lijepo i ako su tvoji snovi, zelje i nadanja ispunjeni, ako ces da izjavis isto sto i Djukanovic, onda zivi u ljubavi sa njim i sretnim narodom u sretnoj nezavisnoj, pravnoj i bogatoj drzavi CG do koje ce ta ljubav sigurno dovesti.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja ipak mislim da ce za koji mjesec poslije Kongresa ovaj naslov trebati prepraviti u Novi pocetak LSCG

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znate li kad je ono Mujo postavljen za partijskog sekretara?
    Rekli mu u preduzecu da bi dobro bilo da bude partijski sekretar, a on, ko iz topa, pristao, samo da mu jos objasne sto je to.
    I, kazu mu da je partija velika kompozicija voza koja juri ko metak, a sekretar, on, Mujo, njena lokomotiva.
    Jedina je, rekose, kocnica na tome putu nacionalizam.
    Srecan Mujo pozuri da se pohvali, kome drugom -Fati.
    -Ja sam ti, bona, posto partijski sekretar.
    -Sto ti je, bolan, to? - glupo ce, ko vazda, Fata.
    - Vidi, vako, mi smo ti jedan voz, ja sam ti lokomotiva i picimo, picimo, picimo... da nema nacionalizma - odosmo u pizdu materinu...
    ...
    E, sad se glavna kocnica nase mile kompozicije makla. Makli su se klipovi iz tockova koji vode pravo u svijetlu evroatlanskutranzicionureformsku buducnost, ili mujovski receno - u pizdu materinu! Srecno ti putovanje najCrn(j)a Goro! Ne vracala se otud!

  20. #45
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pravo zborish, ma krivo stojish. lajacete vi josh, nije ovo kraj, vi ste ka koprive, kad je bog vidio da ne moze da vas sve unishti, onda ve je stavio u chorbu s ostalijem biljem, da dajete gorchinu!!! svw u autobus i ekspresno za praha da se trupno lijechite. dako nije kasno!!

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    Znate li kad je ono Mujo postavljen za partijskog sekretara?
    Rekli mu u preduzecu da bi dobro bilo da bude partijski sekretar, a on, ko iz topa, pristao, samo da mu jos objasne sto je to.
    I, kazu mu da je partija velika kompozicija voza koja juri ko metak, a sekretar, on, Mujo, njena lokomotiva.
    Jedina je, rekose, kocnica na tome putu nacionalizam.
    Srecan Mujo pozuri da se pohvali, kome drugom -Fati.
    -Ja sam ti, bona, posto partijski sekretar.
    -Sto ti je, bolan, to? - glupo ce, ko vazda, Fata.
    - Vidi, vako, mi smo ti jedan voz, ja sam ti lokomotiva i picimo, picimo, picimo... da nema nacionalizma - odosmo u pizdu materinu...
    ...
    E, sad se glavna kocnica nase mile kompozicije makla. Makli su se klipovi iz tockova koji vode pravo u svijetlu evroatlanskutranzicionureformsku buducnost, ili mujovski receno - u pizdu materinu! Srecno ti putovanje najCrn(j)a Goro! Ne vracala se otud!
    Ta kocnica je tolko izlizana da je bilo vrijeme promijenit je.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 25-03-05 at 20:34.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E Petre, od kad si se pojavio tacno sam znao za koga si. Kolko kosta mjesecno da pises?
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    E Petre, od kad si se pojavio tacno sam znao za koga si. Kolko kosta mjesecno da pises?
    Ti Sh0cker idesh od jednog do drugog i peckash.

    Imash li kakvog drugog posla?

  24. #49
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam prije pola godine doznao od jednog clana LSCG da je Slavko navodno uzeo od Mila pare da unisti LSCG. Ne znam da li je to bilo tacno, ali rezultat je jasan. Ova me vijest nije iznenadila.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A Miko slucajno je izasa iz afere cist jel? I izvlacio se da on to ne radi (sam cin) a prije toga napakovao cijelu ideju!

    Dobrusky, zajebo si se sinoc pa ti krivo? Bojim se da je njima ovo jedini posao.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kraj MMS-ovanja za dz...
    By Tha_Maddog in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 18
    Last Post: 11-10-04, 17:53
  2. Dodje i kraj....
    By zaro in forum Olimpijske Igre
    Replies: 31
    Last Post: 31-08-04, 23:08
  3. Kraj zajednickom opozicionom djelovanju
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 16-07-04, 10:28
  4. Vajt: Kraj drzavne zajednice 2005. godine
    By Nije bitno... in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 61
    Last Post: 14-02-04, 13:25
  5. Kraj partije
    By MK_NL in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 01-02-04, 22:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •