Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 161

Thread: Viori li se, viori hrvatska zastava u sred Kotora...

  1. #1
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Viori li se, viori hrvatska zastava u sred Kotora...

    U nadi da ipak neko uticajan iz Kotora svraca na forum, iznjecu primjedbu vezanu za hrvatski konzulat i njihovu zastavu na samom ulazu u stari grad Kotor. Mada, nisam siguran da li je ovdje vec potezano ovakvo pitanje, pretpostavljam da jeste nekada...

    Da se odmah razjasnim. Nemam nista protiv te drzave, niti njenih ljudi, pa tako ni protiv zastave i konzulata. Jedino sto mi logiku šamara jeste polozaj, odnosno lolacija konzulata- Bukvalno na pragu starog grada. Mislim da to nema, ali bas nikakvog smisla. Nista slicno nisam vidio niti u jednoj susjednoj drzavi, a bogami ne mogu ni da zamislim crnogorsku zastavu koja se viori na sred Straduna. Cak sam siguran da bi ta zastava bila odavno pocjepana i zapaljena tamo. Nazalost...

    Nego, ono sto me kao covjeka koji zeli dobro crnogorskom turizmu najvise vrijedja jeste to sto ce 90% stranih turista obisavsi Kotor otici sa ubjedjenjem da su bili u Hrvatskoj. Sto mi lici na besplatnu propagandu hrvatskog turizma u sred srca crnogorskog.

    Ne znam ko je odgovoran za ovu suludost, ali bi trebalo uputiti apel kotorskoj opstini za preseljenje hrvatskog konzulata na neko drugo mjesto. Na primjer, nedje pored SPC!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	s.jpg 
Views:	276 
Size:	74.6 KB 
ID:	59477  
    Last edited by Black_Pirate; 18-06-11 at 22:44.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bio sam prisutan kad su micali zastavu regularne velicine, pa stavljali jos vecu. to je dokaz da se radi o cistom bezobrazluku. bar ja to tako tumacim... mada, u pg isto, u samom centru, njemacka zastava. sta znam... meni iskreno bode oci jer iza toga stoji politicka propaganda. da sam 100% siguran da nije tako, lagano bih je iskulirao. sto, stoji i srpska, samo na manje prometnom trgu.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    iskreno da vam kažem, kad sam ja išla da tražim taj konzulat, jedva sam ga našla, a na ulazu je. u svakom slučaju, bolje da imaju vidljivu zastavu nego grafit sa slovima od 2m.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    sto, stoji i srpska, samo na manje prometnom trgu.
    Kad sam zadnji put bio u starom gradu, na pravoslavnoj crkvi je visila tolika ogromna trobojka s ocilima da to nije bilo normalno.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  5. #5
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bio sam prisutan kad su micali zastavu regularne velicine, pa stavljali jos vecu. to je dokaz da se radi o cistom bezobrazluku. bar ja to tako tumacim... mada, u pg isto, u samom centru, njemacka zastava. sta znam... meni iskreno bode oci jer iza toga stoji politicka propaganda. da sam 100% siguran da nije tako, lagano bih je iskulirao. sto, stoji i srpska, samo na manje prometnom trgu.
    Eto to nisam htio da pomenem, ali yes mi se ucinjelo da je nesto veca nego zadnji put kada sam je vidio ( uocljivija )

    Pretpostavljam da Hrvati dobro placaju nekom lopovu iz opstine tu lokaciju, zajedno sa zastavom.... ali me cudi narod sto cuti..

    Sramota je.. Krece sezona, turista je sve vise... uglavnom ljudi naprave krug kroz grad, izvrse nuzdu u javni i izadju napolje, dje ih opet na izlazu ceka hrvatska zastava.. a da usput nidje ne sretnu crnogorsku.

    Pocice sa utiskom doma da je Montenegro gradic u Hrvatskoj.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ajmo da je zapalimo odma!
    Vise mi smeta ona sa 4C srpska na crkvu... Ova ima pravo i tu treba da stoji, stavise ne smeta mi na prozor neko da je nakaci ako oce
    rm -rf /

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Da se vise radi na turizmu i propagandi Kotora turiste ne mi mogla zbuniti nikakva zastava pa kolika god da je. Samo treba raditi na izgradjivanju brenda grada Kotora, pa ce se lako za zastave i gluposti.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da se vise radi na turizmu i propagandi Kotora turiste ne mi mogla zbuniti nikakva zastava pa kolika god da je. Samo treba raditi na izgradjivanju brenda grada Kotora, pa ce se lako za zastave i gluposti.
    You must spread some Reputation around before giving it to Mojsije again.

    ja od svojih problema ne bih ni primjetila takve stvari, al ajd...bitno je da je u ko riješen problem "mirisa", pa sad može bilo šta da se rešava

  9. #9
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Ajmo da je zapalimo odma!
    Vise mi smeta ona sa 4C srpska na crkvu... Ova ima pravo i tu treba da stoji, stavise ne smeta mi na prozor neko da je nakaci ako oce
    Ne treba je spaliti, samo je treba maknuti sa vrata starog grada i okaciti na neko drugo, neutralno mjesto. I to sve iz jasnih i logicnih razloga. Zdravom umu vidljivih.
    Da se vise radi na turizmu i propagandi Kotora turiste ne mi mogla zbuniti nikakva zastava pa kolika god da je. Samo treba raditi na izgradjivanju brenda grada Kotora, pa ce se lako za zastave i gluposti.
    Naravno da treba raditi, ali ne pod zastavom tudje drzave.

    A radi se sporo, nespretno i pogresno. Ali to je druga prica, koja doduse kumuje ovoj suludosti sa hrvatskom zastavom.

    Kotor je sinonim za crnogorski turizam. Ogroman resurs za njegovu buducnost i razvoj. Pa prema tome, treba biti pazljiv kada je u pitanju brend tog grada. Narocito u slucaju ovako male, nepoznate i nerazvijene drzave.

    ja od svojih problema ne bih ni primjetila takve stvari, al ajd...bitno je da je u ko riješen problem "mirisa", pa sad može bilo šta da se rešava
    Cudi me da imas vremena za forum pored toliko problema i obaveza. Ta zastava je odavno tu, i ljudi jesu navikli, kao da je nema, ali to nije opravdanje za njen ostanak, vec razlog za dodatno cudjenje i zgrozavanje nad turistickom svjescu Kotorana.
    Last edited by Black_Pirate; 15-06-11 at 00:18.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    bio sam prisutan kad su micali zastavu regularne velicine, pa stavljali jos vecu. to je dokaz da se radi o cistom bezobrazluku. bar ja to tako tumacim... mada, u pg isto, u samom centru, njemacka zastava. sta znam... meni iskreno bode oci jer iza toga stoji politicka propaganda. da sam 100% siguran da nije tako, lagano bih je iskulirao. sto, stoji i srpska, samo na manje prometnom trgu.
    Kako ti znas kolika je to regularna velicina, kolike su te mjere?Kako znas da nisu drzali manju, pa su onda stavili onoliku koliko treba?

  11. #11
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Black_Pirate View Post
    Ne treba je spaliti, samo je treba maknuti sa vrata starog grada i okaciti na neko drugo, neutralno mjesto. I to sve iz jasnih i logicnih razloga. Zdravom umu vidljivih.

    Naravno da treba raditi, ali ne pod zastavom tudje drzave.

    A radi se sporo, nespretno i pogresno. Ali to je druga prica, koja doduse kumuje ovoj suludosti sa hrvatskom zastavom.

    Kotor je sinonim za crnogorski turizam. Ogroman resurs za njegovu buducnost i razvoj. Pa prema tome, treba biti pazljiv kada je u pitanju brend tog grada. Pogotovo kada je u pitanju ovako mala i nepoznata drzava.


    Cudi me da imas vremena za forum pored toliko problema i obaveza. Ta zastava je odavno tu, i ljudi jesu navikli, kao da je nema, ali to nije opravdanje za njen ostanak, vec razlog za dodatno cudjenje i zgozavanje nad turistickom svjescu Kotorana.
    A treba li mac onu 4s od 10 metara?

  12. #12
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vjerovatno se takmici SPC sa konzulom Hrvatske ko ce vecu zastavu da ima ,ovi dzedaji imaju vecu,dok zagrebacki decki imaju zastavu na bolju lokaciju,tako da je mrtva trka,jedino da ubace novu diciplinu u takmicenju "mila nasa zastava na vise slika" gdje ce se takmiciti cija zastava se nalazi na vise inostranih fotografija.Samo trebaju vidjet da se ne desi neki ekces kao na referendum dje je glasao i mrtav i ziv
    Bako, jebeš li što?

  13. #13
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Igor R

    To je drugo pitanje, neuporedivo osjetljivije, s obzirom koliko problema ova zemlja ima sa crkvama.

    Ali ako mene pitas, ja se slazem. Treba i tu maknuti. Na Crkvama ne treba da se viore nikakve zastave, vec samo krst da sija.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Black_Pirate View Post
    @Igor R

    To je drugo pitanje, neuporedivo osjetljivije, s obzirom koliko problema ova zemlja ima sa crkvama.

    Ali ako mene pitas, ja se slazem. Treba i tu maknuti. Na Crkvama ne treba da se viore nikakve zastave.
    Treba mac samo onu 4s jer se ona viori sa crkve, a ova se viori jer je tu konzulat.
    Onamo sigurno nije mala kirija za onaj prostor, tako da ne vjerujem da je opstini lose

  15. #15
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Treba mac samo onu 4s jer se ona viori sa crkve, a ova se viori jer je tu konzulat.
    Onamo sigurno nije mala kirija za onaj prostor, tako da ne vjerujem da je opstini lose
    E pa to i jeste osnovni problem. Nekome je u fotelji udobno i puca mu.. za turisticku prepoznatljivost starog mu grada Kotora i malene mu Crne Gore. Ljudi cute, kolektivna turisticka svijest na nivou golubova.

    Sta uopste i treba da ih bude briga, kad ce se kase i kese i ove sezone ionako napunit od patlidzan turizma.
    Last edited by Black_Pirate; 15-06-11 at 00:13.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Black_Pirate View Post
    E pa to i jeste osnovni problem. Nekome je u fotelji udobno i puca mu.. za turisticku prepoznatljivost starog mu grada Kotora i malene mu Crne Gore. Ljudi cute, kolektivna turisticka svijest na nivou golubova.

    Sta uopste i treba da ih bude briga, kad ce se kase ove sezone ionako napunit od patlidzan turista.
    Nemaju oni para za Kotor, patlidzan turisti idu u Canj, Sutomore, HN.....

  17. #17
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislio sam na nivou drzave... jebe im se za drevni Kotor i njegove kulturno istorijske vrijednosti, kad im kesu napuni canj... sa pljeskavicama i secernom vunom

  18. #18
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za vasu informaciju, trobojka sa 4C je crkvena zastava, pravoslavna. to je jedini razlog, i sumnjam da postoji neki drugi s obzirom da se radi o kotorskoj opstini. kao drugo, sumnjam da su hrvati ista dali para za onu zastavu jer, boli ih znas sta za kotor, nego je to nasa dugogodisnja politika uvlacenja u guzicu svima od kojih bi mogli imati neke koristi. vezano jos za to, ne tako davno po cijeloj crnoj gori su bili bilbordi sa parolom da smo hrvati i da zborimo hrvatski. znas kad bi mi mogli to staviti nedje po hrvatskoj???? nikad, a mozda ni tada... ista stvar bi se desila i sa nasim konzulatom, recimo, u dubrovniku. takvu lokaciju, a jos i luksuz zastave u centru bi mogli da sanjamo. kao trece, regularna velicina zastave je 5 sa 2m, koliko sam ja upoznat. a ova sto sada visi je dugacka i preko 6 metara...

    p.s. ne vrijedam nikoga, niti pokusavam da nekog podcijenim, a nekog uzdignem. samo pokusavam biti objektivan. kao sto je co'ek rekao, a to je ziva istina - turisti odlaze iz kotora sa ubjedjenjem da su obisli neki hrvatski grad. nego i to je dobro s obzirom da su mogli otici odavde, pa prcati kasnije kako su bili u makedoniju i kako imamo prekrasno more. hrvatska je ipak ono... na glasu
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  19. #19
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    za vasu informaciju, trobojka sa 4C je crkvena zastava, pravoslavna. to je jedini razlog, i sumnjam da postoji neki drugi s obzirom da se radi o kotorskoj opstini. kao drugo, sumnjam da su hrvati ista dali para za onu zastavu jer, boli ih znas sta za kotor, nego je to nasa dugogodisnja politika uvlacenja u guzicu svima od kojih bi mogli imati neke koristi. vezano jos za to, ne tako davno po cijeloj crnoj gori su bili bilbordi sa parolom da smo hrvati i da zborimo hrvatski. znas kad bi mi mogli to staviti nedje po hrvatskoj???? nikad, a mozda ni tada... ista stvar bi se desila i sa nasim konzulatom, recimo, u dubrovniku. takvu lokaciju, a jos i luksuz zastave u centru bi mogli da sanjamo. kao trece, regularna velicina zastave je 5 sa 2m, koliko sam ja upoznat. a ova sto sada visi je dugacka i preko 6 metara...

    p.s. ne vrijedam nikoga, niti pokusavam da nekog podcijenim, a nekog uzdignem. samo pokusavam biti objektivan. kao sto je co'ek rekao, a to je ziva istina - turisti odlaze iz kotora sa ubjedjenjem da su obisli neki hrvatski grad. nego i to je dobro s obzirom da su mogli otici odavde, pa prcati kasnije kako su bili u makedoniju i kako imamo prekrasno more. hrvatska je ipak ono... na glasu
    REP+ za glupost posta

  20. #20
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cuj turisti ce misliti da su bili u Hrvatskoj... Mozda ne znaju pokazati CG na karti svijeta, ali valjda znaju kuda idu. Ako ne znaju da su u CG onda sigurno nece znati ni prepoznati Hrvatsku zastavu. Cudni razlozi za premjestanje konzulata...
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moje zastave uvijek su iste boje, na njima ljubav caruje nek kaci ko sto oce, igrajmo se na drugim temama
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  22. #22
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sirenita View Post
    Cuj turisti ce misliti da su bili u Hrvatskoj... Mozda ne znaju pokazati CG na karti svijeta, ali valjda znaju kuda idu. Ako ne znaju da su u CG onda sigurno nece znati ni prepoznati Hrvatsku zastavu. Cudni razlozi za premjestanje konzulata...
    Da, da, poznato je to vec.. kako ljudi kad zadju u ovu nesretnu goru, znaju dje su.. odmah se sjete .. Albanija bijese.. ili Kroejša

    ovi sto se ne sjete tad, kasnije, kada nam vide zastavu, odmah povezu kockice i radosno uskliknu .. eviva

    Ne znaju oni dje idu.. Uzmu im pare, natovare ih na jedan brod i paket im nazovu "mediterrian crouisngnsaf tournre ", a onda ih setaju kao zombije po drazvama... dok im vodic blebece nesto, sto niko od njih i ne slusa..

    No, ja predocio gresku.... ko je nije vidio prije, nece je vidjeti nikada... u krajnjem slucaju, ne razmisljamo svi na temu kako doprinjeti turistickom identitetu ove zemlje..... opet i opet nazalost, .. ali se eto nadam da ce ove rijeci mozda doci do bar jednog razumnog covjeka koji ima uticaja da to pitanje potegne negdje bitnije..
    Last edited by Black_Pirate; 15-06-11 at 02:05.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Nemaju oni para za Kotor, patlidzan turisti idu u Canj, Sutomore, HN.....
    jes jes u kotor idu japanci engelzi italijani koji naruce espreso i to im je citavi trosak....a ona 4s i treba da se vijori

  24. #24
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni bas puca k za to...

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    meni bas puca k za to...
    Pridruzujem se cestitkama.
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pucnjava u sred grada !!!
    By PERPER in forum Primorski
    Replies: 10
    Last Post: 30-05-10, 13:50
  2. Radovi u sred turisticke sezone
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 29-06-06, 15:10
  3. Automobili po sred korza...
    By Fidel Castro in forum Primorski
    Replies: 9
    Last Post: 20-05-05, 15:16
  4. UZBUNA HRVATSKA ZASTAVA NA LOVCENU - SRAMOTA BRACO POBOGU
    By kujundzic in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 16-02-05, 12:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •