Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 87

Thread: Crna Gora!

  1. #26
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Shrek!
    Na pitanje sam ti dao odgovor? nijesam ocekivao savjet no podrsku od tebe???
    No ja ostajem pri svome, Zelim C.Goru samo Nezavisnu a nikako u nikakvoj zajednici sa bilo kim, ovo ti govorim radi dugogodisnjeg iskustva.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    red je na tebe da navedes neki pozitivan.
    Ja ne zastupam ni nezavisnost a ni zajednicu, vec samo trazim od vas, upucenih u to, da mi navedete dobre i lose strane zajednice, odnosno nezavisnosti.
    Slazem se da je nesaradnja Srbije sa Hagom i samim tim usporavanje ulaska u EU validan i dobar razlog. E sad jedno pitanje, mislis li da ce zajednica pustit da nas Milo Marlboro predvodi u EU? Ja mislim da ce mu stici pozivnica iz Haga i iz Italije cim postane beskoristan i smetnja EU, odnosno Americi. Onda nastaje novi problem jer gospodin Djukanovic nece htjeti da isporuci sam sebe Hag-u.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Shrek,

    Nije isto imat 300 EUR u Holandiju i 300 EUR u Crnu Goru. Osim toga, vecina Crnogoraca ima kucu na selo i tamo moze nesto da zasadi i da drzi malo stoke itd. A ja odje moram sve kupovat iz prodavnice, sto je extremno skupo. Dakle, razlika je velika. Osim toga, vec sam reka da sam ja ovamo dosa 2002-e godine, a do tada sam radio u CG. Tako da vrlo dobro znam kako je zivjet u Crnu Goru i znam da se nista nece promijenit i kad se vratim.
    Po cijenama je isto ili skoro isto imat 300 eura u CG ili u EU. Crnogorcima te kuce na selo mogu pomoci da eventualno skrpe kraj sa krajem. I dalje smatram da gradjani treba neuporedivo vise da budu optereceni zivotnim standardom nego Srpstvom, Crnogorostvom, odvajanjem...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Право збориш Енексе! Свака част! Нећу понављати оно што си ти већ рекао, већ бих само додао да је независност Црне Горе итекако имала смисла у доба владавине Слобе Милошевића! У то време сам и ја подржавао независност Црне Горе.

    Поздрав,
    Vec si rekao dolje sto bih i ja rekao; "da je za tu nezavisnost potrebna vecina gradjana, koje tad u vrijeme Milosevica nije bilo kao sto je i danas nema". Znaci nije postojala niti postoji vecina koja je potrebna da bi se ostvario zeljeni cilj ne samo kod naroda nego nema ni unutar politicara jasan stav o referendumu kojeg (ne)zele da raspisu. Danasnja vlast je ta koja je se nekad kunila u "bratstvo i jedinstvo" juznih slavena, kao jucer i prije komunizma i u njegovo vrijeme(manjina) zagovarala "samo sloga srbina spasava" a danas i prije bi to bilo "cojstvo i dostojanstvo" koje kao takvo ne pravi granicu odnosno ne bi je trebalo praviti izmedju naroda. Narod, ljudi, razne etnicke grupacije koje zive na jednom odredjenom podrucju zahtijevaju sto bolju samoorganizaciju, koja je potrebna da bi zivjeli u miru i zadovoljstvu. Jedni, drugi i treci u dobronamijeri, zagovaraju( isto samo drugo pakovanje) sto vecu jedinstvenost koja ima cilj da se ne samo u miru sprovodi nego i u ratu cijim se vecim dijelom opet treba kriviti iste te osobe koje nemaju te osobine u kojima su se stvorile i stvaraju jednostrano koristenje na stetu ostalih. Ovdje bi se moglo kao i negdje drugdje u neslogi stanje svest na pitanje; " ko tu pije a ko placa". Jasno je kao dan sto vec rece neko da narod koji zivu na ovom podrucju placa i placao je vise no sto mora. Oni koji podrzavaju politiku i velicavaju ga ne samo u duhovnom nego i u materijalnom bogatstvu Milu Djukanovica u osobi koja je odgovorna za mnoga uzasna zlodjela jeste stvar nekog inata, sebicnosti,ugoditi nekoga i neceg sto trenuto izgleda dobro za njih ne brigajuci ih u tom nailazenju mnogo za ostale sugradjane. Biti slijep pred ocima i gledati svoje jednostrane interese kao sto je zagovaranje necega sto se zove nezavisnost nece donijeti niti skinuti krivicu proslosti(prije nam je nesto bilo dobro ,sad vise nije tako ce i onda biti sutra, samo da se ja ne osjecam nekako ili nikako kriv). Problem je kod politicara koji zagovaraju jedu od dvije opcije(sto i cini sam Djukanovic) da nemaju jasaniji demokratski brzi progres u kojemu bi ja kao gradjanin te republike-drzave trebao da jasno znam o cemu je rijec. No, trazenje i nudjenje identiteta u naciji, nacionalizmu nije rijesenje jer mi sami nemamo ono svoje "ja" koje ce nam reci da bi to u takvoj situaciji(kad postoje bolje solucije) trebalo da bude sporedna stvar. Svak ima pravo da se osjeca kako zeli no to zagovaranje i sirenje strasti od vladajuce garniture kao i ostalih politicara i posrednih u katastrofalnom stanju republike ili drzave nije u zajedenickom interesu jer prekriva prvo nuznu odgovornost, nesposobnost da se ogromno lose socijalno stanje stanovnistva poboljsa gdje je ekonomicnost pitanje znacaja i preduslova za sto bolje zivljenje radi istog.Ovde bi se moglo pitati i traziti odgovore kao i davanje krivice drugima i trecima ali je uvijek od vlasti da sto vise moguce uradi i ulozi da se stanje drustva(pojedinca jer oni sacinjavaju to drustvo) maksimalno poboljsa i da pritom se ti isti politicari u ovoj nevolji kakva jeste ne ustrucavaju da sami prvo zapostave svoje uzarene stolice i da krenu konacno da rade. No, vidno je da Djukanovic ima sve moguce nacine, da ima moc da manipulise narodnom masom, tako da se ta njegova nestrucnost, nesposobnost u bavljenju politike, okarakterice kao dobra ili kako se veli u izborima da biramo izmedju dva losa. Sad bi mogli i trebali slobodno da biramo unutar nas gdje ne postoje negativni pritisci sa strane. Zasto je pitanje nezavisnosti, referenduma kod Djukanovica prioritet koji nece i oce da ih raspise. On zna da ima tu dvije opcije tako da mu se ne namece. Njegov najveci cilj jeste da on ocuva svoju vlast gdje pitanje referenduma jeste i nije pitanje. Uvodjenje na mala vrata pitanja kao sto je jezik, zastava je prije svega stvar ljudi bas pojedinca koji zivi u istoj a ne ubijedjena koja se laznim moralom sire. Sirenje morala jeste bitno gdje tu niko ne bi trebao da bude zapostavljen. Politicki svijestan gradjanin nece dati da mu se ovakva vrsna propaganda politika namece cak ce ukazati na nepravilnosti, na zrtve ukoliko je sposoban za to. Tada sa pogleda vece svijesti ovo danasnje podrzavanje istog bi znacilo da aktuelna vlast biva proslost koja bi pravno morala da plati za svoja zlodijela. Uvijek je gdje krenas ako zelis dobro; stvar razuma, jedinstvenosti bilo tu unutar naseg vlastitog doma ili izmedju prijatelja, komsije, sela, vece narodne grupacije bilo to u Crnoj Gori, Srbiji, Evropskoj zajednici i ostalim sa kojima (ne)posredno zivimo i od kojih smo (ne)ovisni na nacin da mi a to jest prvo "indivudum" da slobodno bira a da pritom damo i drugim slobodu koja nece nas ugrozavati odnosno da nama daju slobodno i nezavisno razmisljenje kojeg uveliko nema. Znaci vlada jedno veliko prezivljavanje (da izuzmem profitere) gdje je za isto odgovornna bivsa i sadasnja politika tog istog politicara Mile Djukanovica koji je na vlasti, koji vjesto za sebe koristi neobrazovanost naroda kojeg tlaci svojim jednoumljem umijesto da pruzi sve moguce dostupne nacine da ne budu zrtve koje sada traze nekog i nesto i nude gdje nikad jedan posten i iskren covjek (bilo to Crnogorac, Srbin, Podgoricanin, Beogradjanin i ostali kako ih nazivamo da bi znali odakle su/smo odnosno da se sami identificiramo, kome kraju i kulturi pripadamo i ostalo) ne bi radio.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    ..... Pitam se kako bi bilo da se referendum odgodi za poslije ulaska u EU?
    Pozdravaljam razmisljenje cija opsta kompetentnost je za pohvalu. Lijepo bi i korisno bilo za sve nas vidjeti da razmisljanja budu sto nezavisnija/neovisnija i gdje ovo pitanje referenduma/nezavisnosti kako ga vidis u praksi prestavlja politicki cin vladajuce elite da pridobije sto vise pristalica zagovorom o samostalnosti. Obmanjivanjem od realnih desavanja i pogoda u drustvu govori trenutno da se od vladajuceg rezima Djukanovica&Co ne ocekiva nesto brzo sto bi promijenilo bolju situaciji u zemlji. Vidno je da Djukanovic ne igra otvorenim kartama niti je to ikad radio. Upravo si sebi postavio pitanje koje meni postavlja novo a to je; da Djukanovic moze da o(p)stane na vladi i to onoliko dugo koliko uspije da zavarava isti taj narod odnosno da u nezavisnoj ili zajednickoj drzavi moze jos dugo da vlada. Sta mislis, da li postoje neke druge inicijale u odnosu posto je Djukanovic(skretna tacka od vaznijih potreba) sad najvaznija licnost u inicijativi za samostalnu Crnu Goru? Sta bi i koga bi mogli i trebali da biramo danas u Crnoj Gori da bi bilo bolje u skorijoj buducnosti odnosno da pitanje samostalnosti/zajednice ne bude prioritet posto znamo vecinski da gradjanji jedva zive skupljajuci kraj sa krajem? Sta mislis o tome da se odrzi jedan probni referendum(kad se vec stalno odlaze) koji nece povuci odmah samostalnost/zajednicu, pa da se stvarno vidi kakvo je misljenje kad naroda?

  6. #31
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shrek!
    Vrlo me iznenadjujes, svi isto govorite MILO Malboro/ ali niko do sada nema konkretniji dokaz osim rekla kazala, daje Milo ucinijo bilo sto protiv ustava YU koji je jos uvijek na snazi siguran sam vec bi bijo pod kljuc? ali ovako po onoj staroj: pricajte usta da nijeste pusta.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    Shrek!
    Vrlo me iznenadjujes, svi isto govorite MILO Malboro/ ali niko do sada nema konkretniji dokaz osim rekla kazala, daje Milo ucinijo bilo sto protiv ustava YU koji je jos uvijek na snazi siguran sam vec bi bijo pod kljuc? ali ovako po onoj staroj: pricajte usta da nijeste pusta.
    Samo to moze i da ga spasi, da ga oni optuzuju zbog sverca i krsenja sankcija, tako da se zaboravi na ostale stvari koje je radio na stetu naroda Crnogorskog.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  8. #33
    big giant head Guest

    Default

    generalno, razlozi za nezavisnost crne gore su prestali da postoje, iz razloga navedenih od strane nihila, enexa i ostalih. medjutim, to stoji kada je u pitanju zajednica sa srbijom prije 12. marta 2003. jer sadasnja srbija je mnogo bliza onoj iz marta 1993 nego onoj iz 2002. imajuci u vidu ne bash veliku zelju aktuelne vlasti da se saradjuje sa hagom, sto za posledicu ima cinjenicu da cemo (SCG) EU uci u najboljem sluchaju 2015. crna gora bi mogla da se okarakterishe kao 'talac'.

  9. #34
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Moze nam bit grdno ka nezavisna drzava, a moze bit i lijepo. Isto tako i da smo u zajednicu sa Srbijom. To ce sve zavisit od ljudi koji su na vlast.


    ova recenica sasvim dovoljno govori.
    svaka cast na konstataciji
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Хаг је довољно јак разлог за независност Црне Горе! Ту нема говора!

    Мило би мога да то искористи у кампањи за независност ЦГ. Питање је само како ће се то са Хагом завржити? Како сада стоје ствари, постоје добре шансе да се у Хаг пошаљу и преостали бегунци.

    Само да додам, ја тај суд у Хаг-у не сматрам правном, већ политичком организацијом. Србија је изгубила рат и сада више нема избора него да се повинује победнику. А победник парви (политичке судове). И то је то!
    Last edited by kefalo; 24-03-05 at 17:23.
    Главу дајем крајину не дајем ...

  11. #36
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Ja ne zastupam ni nezavisnost a ni zajednicu, vec samo trazim od vas, upucenih u to, da mi navedete dobre i lose strane zajednice, odnosno nezavisnosti.
    Slazem se da je nesaradnja Srbije sa Hagom i samim tim usporavanje ulaska u EU validan i dobar razlog. E sad jedno pitanje, mislis li da ce zajednica pustit da nas Milo Marlboro predvodi u EU? Ja mislim da ce mu stici pozivnica iz Haga i iz Italije cim postane beskoristan i smetnja EU, odnosno Americi. Onda nastaje novi problem jer gospodin Djukanovic nece htjeti da isporuci sam sebe Hag-u.
    Sta mislis kao nosilac topica o tome; kako da se aktuelno stanje u Crnoj Gori poboljsa? Sta treba da se desi da bi se vlast Djukanovica i njegovih slijedenika upametila? Da li je to uopste moguce poslije ovih dugih i iskvarih harangi koja je donijela propast i unistila moral gradjana, koji sad u takvoj situaciji u tom gubitku nude istim nezavisnost kao rijesenje da izadju nevini iz basne odnosno da bace krivicu na Srbijance a da pritom nadju srecni kraj odnosno pocetak neke nove intrige? Da li postoji jedan validan nacin koji bi ih zakonski smijenio i kaznio i sl za zlodijela koja su nanijela svojom vladavinom prije kao i sada, ili to nije moguce? Mozes sam da prepostavis da Djukanoviceva vlast moze da traje do smrti i jos dalje. Kako ga mozemo kao narod skinuti a da pritom vodimo brigu o onim ljudima koji zagovaraju nezavisnost kao i zajednicu. Da li postoje po tebi neka stranka ili stranke ili slicno koji nemaju na umu skretanje sa svakodnevnice. Eksistencijalne potrebe kao sto je hrana, tecnost, stambeno pitanje su minimalne skoro i slabo odrzavajuce kao i sto je pitanje sigurnosti gradjana u istom mali i u daleko losim uslovima kako bi se trebalo biti odnosno kako bi se moglo. A ostalo da ne spominjem. Kako da se ovaj narod probudi iz letargije na jedan nacin koji vise nece donositi ni fizicke ni psihicke zrtve?

  12. #37
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Хаг је довољно јак разлог за независност Црне Горе! Ту нема говора!

    ППП Мило малборо би мога да то искористи у кампањи за независност ЦГ. Питање је само како ће се то са Хагом завржити? Како сада стоје ствари, постоје добре шансе да се у Хаг пошаљу и преостали бегунци.

    Само да додам, ја тај суд у Хаг-у не сматрам правном, већ политичком организацијом. Србија је изгубила рат и сада више нема избора него да се повинује победнику. А победник парви (политичке судове). И то је то!
    Da je pravde, iskrene ravnopravnosti u odnosenju sa jednom i drugom stranom onda ne bi istovremeno 50 Hag-skih kapaciteta bilo dovoljno, zadovoljavajuce da svim (in)direktnim zlocincima pruzi to isto koliko toliko pravno branjenje kojeg prije nije bilo od strane MZ da bi se upravo sva ta uzasna dijela u pocetku pravno usmijerila odnosno pozitivizmom presijekla. Da je pravde danas ne bi samo u tom politickom sudu sjedio Milosevic i ostali nego bi se tu i nasao Milo i Momir i svi ostali u bivsoj SFRJ kao i mnogi Medjunarodni zvanicnici koji nisu htijeli da sprijece upravo ovo zlo koje nas je zadesilo, nego su gledali samo svoje licne egoisticke interese odnosno drzave u kojoj zive.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi Milo che po ostvarivanju njegovog cilja, a to je Nezavisna Republika Crna Gora, otici sa politichke scene i prepustiti nekom drugom da vodi Nezavisnu Crnu Goru... Nemojte se uzrujavati oko toga da li che EU dozvoliti Milu da vodi Crnu Goru
    Io ci credo!

    Welcome



  14. #39
    kravac Guest

    Default

    Prtar Mrvaljevic:Moze nam bit grdno ka nezavisna drzava, a moze bit i lijepo. Isto tako i da smo u zajednicu sa Srbijom. To ce sve zavisit od ljudi koji su na vlast.

    Zasto je po meni bolja nezavisnost? Zato sto cemo onda lakse zaokruzit pitanje Crnogorske nacije, a to je pitanje jezika, pitanje crkve, sami cemo ic na svjetska takmicenja u sportu ili evroviziji itd. To sve doprinosi zaokruzivanju naseg nacionalnog identiteta. Mene je to pitanje vaznije od zivotnog standarda. Jer sto ce mene da imam malo vise para kad je u pitanju Crnogorstvo za koje bi poginuo. Za mene je pitanje Crnogorskog identiteta pitanje casti i dostojanstva, a to se ne moze zamijenit sa malo krtole ili kace sira iz Srbije (mada je iz Madjarske jeftinije).

    E dok je ljudi koji ovako misle nema srece za Crnu Goru,odmah da kazem da nisam niti prosprski niti procrnogorski orjentisan ali ljudi kos nas su prilicno necivilizovani,hiljadam kilometara daleko od zapadnog nacina razmisljanja,ja mislim da su SCg jedina zemlja na svijetu gdje jos uvijek prodju ima politika koja igra na nacionalnu karu.Nacije su najveca glupost ikada izmisljena,politika za storna za neobrazovane mase koje velike rijeci "uzdizu na nebo".Valjda ljudi trebaju vec jedanput da shvate da im je ekonomski interes prije svega a ne glupavi nacionalni identitet.Inace vidim da se ovdje spominje masa glupost,ko ne zna nacionalizmi su stvore prije otprilike 2 vijeka.Ne znam sve je ovo nekako jadno...
    Last edited by kravac; 24-03-05 at 17:22.

  15. #40
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kravac
    Valjda ljudi trebaju vec jedanput da shvate da im je ekonomski interes prije svega a ne glupavi nacionalni identitet.Inace vidim da se ovdje spominje masa glupost,ko ne zna nacionalizmi su stvore prije otprilike 2 vijeka.Ne znam sve je ovo nekako jadno...
    Nacije u danasnjem smislu jesu (stvorene prije dva vijeke, ili tada se rodio nacionalizam), ali patriotizam je postoja od pamtivijeka.

    Velis ti nijesi ni prosrpski ni procrnogorski orijentisan! A ja te pitam volis li ti drzavu u koju zivis ili te samo interesuje da imas vise para? Pitam te, sto je to grijeh bit "procrnogorski orijentisan" za Crnogorca u Crnu Goru? Je li ovo jedina nasa drzava ili imamo jos neku nedje drugo pa ovu mozemo i bachit?

    Za mene je vazna drzava nasa, zbog ocuvanja nasih obicaja, naseg govora, nase istorije i crkve, da svedemo to sve na rijeci "naseg identiteta".

    Velis na zapad nema nacionalizma!? Ima isto ka svudje drugo, no oni imaju svoje pa se ne primjecuje, ali kad ih malo pecnes vjerum mi da su gori no mi. Svako se ponosi svojom zemljom (za razliku od 40% Crne Gore).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Crna Gora u prostoru i vremenu

    Nansen u svom govoru 1915, braneci pravo Belgije i Srbije da samostalno traze svoj put u prostoru i vremenu, obogacen iskustvom borbe Norveshke za svoju potpunu samostalnost od Kraljevine Shvedske, koristi sledece argumente koje ja dopunjavam lichnim stavovima.

    Pod Austro-ugarskom i Turskom imperijom i uopshte pod velikim imperijama dolazi do stagnacije, veliko-srBska ili jugoslovenska imperija, ako dopunimob Sovjetsku imperiju, sve su to grobnice naroda ili u najboljem sluchaju zatvori.

    Uspjeh Grchkih gradova, gradskih republika Italija, komuna-Njemachka, kantona Shvajcarska, bivshih jugo republika-Balkan, vidi se da kada se drzave usitne i u tim malim zajednicama odvoji zito od kukolja, dolazi do razvoja od velikog znachaja za cijelo chovjechanstvo.

    Danas male zemlje kao Danska, Norveshka i Shvedska sluze za primjer velikim imperijama, kako se brine o svojim gradjanima.

    Ako nekoliko imperija trazi pravi put u prostoru i vremenu,
    mnogu su manje shanse da nadju tu stazu, ako se 200 nezavisnih drzava, svaka na svoj nachin i svaka prti svoju stazu i trazi svoj pravac,
    mnogo su vece shanse da i corava koka zrno nadje.

    Mnogo je jacha motivacija, moja lichna da pomazem i ulazem u Crnoj Gori ako postane nezavisna, jer nemam volje da kupujem tenkove agresivnim generalima ili da poklanjam stanove i auta optuzenim za ratne zlochine, sedmi bataljon, tenkove sa cijevima uperenim na Cetinje, dzipove popa Rista sa Arkanovim ratnicima u Cetinjski manastir, slikanje svetog Save po Crnogorskim svetinjama, ucjene vojske i prodavanje Crnogorske zemlje Crnogorcima i gradjanima Crne Gore, toliko ponizenja za ovih 15 godina, malo koji narod bi mogao mirno da podnosi, ali nashe podjele i teshke pogibije od 1918 do 1925 i od 1941 do 1945 je opametio gradjane, tako da se Slavkovci, Milovci i Momirovci ne poklashe medjusobno, sachuvashe druge od sebe, shto se ne moze reci za druge na balkanskim prostorima.

    Crna Gora ima pravo kao i druge republike da trazi svoje mjesto u prostoru i vremenu, za nashu buducnost ce biti odgovorni ljudi u Podgorici ,
    dosta je bilo korishcenja Beograda kao glavnog krivca za sve nashe nevolje,
    odgovorne treba privesti pravdi, pred nezavisnim sudovima od policije izvrshne vlasti, koja ima pravo da privede korumpirane sudije ako su dokazi validni.

    Kad se zakonodavna, sudska i izvrshna vlast izbore za samostalnost,
    sa samostalnim univerzitetom i akademijom nauka, Crna Gora ima shansu da pochne da prti stazu i trazi svoje mjesto medju druge civilizovane narode.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Kad se zakonodavna, sudska i izvrshna vlast izbore za samostalnost, sa samostalnim univerzitetom i akademijom nauka, Crna Gora ima shansu da pochne da prti stazu i trazi svoje mjesto medju druge civilizovane narode.
    Zakonodavna, sudska i izvrsna vlast nisu samostalne zato sto ih sve, vec 15 godina, direktno kontrolise DPS. Ista stvar je i sa UCG, a CANU je odbila poslusnost, pa je DPS stvorio DANU. Crna Gora je talac DPS politike i vlasti, i to je glavni razlog zasto CG ne moze da bude bogatija, stabilnija i prosperitetnija. Da je DPS, onaj njen dio koji se i tako danas naziva, u vrijeme raspada SFRJ mislio na nezavisnost CG ona bi odavno bila nezavisna kao i sve ostale republike, ali plaseci se rata kojim bi izgubili vlast, odrekli su se nezavisnosti u korist vlasti. Danas pricaju price o nezavisnosti u korist vlasti. DPS je upropastio i zloupotrebio ideju nezavisnosti CG i to i dalje radi. I tu je ona glavna stvar, civilizovani narodi svoju civilizovanost imaju zahvaljujuci svojim institucijama, prije svega drzavi, a to ova u CG nikad nije bila, niti je danas. Nekad se oslanjala na BG, a sada pravi dramu od tog oslanjanja, sve zbog vlasti, a ne zbog CG i njenih gradjana.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #43
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Ljudi Milo che po ostvarivanju njegovog cilja, a to je Nezavisna Republika Crna Gora, otici sa politichke scene i prepustiti nekom drugom da vodi Nezavisnu Crnu Goru... Nemojte se uzrujavati oko toga da li che EU dozvoliti Milu da vodi Crnu Goru
    Ja se (ne)uzrujavam sto je ne samo tebi oprao mozak, nego i mnogim ostalim, kojima nije dao i neda perspektivu, da sto nezavisnije zive i rade na nacin koji danas ne bi stvarao ne(s)trpljivost, lazni ponos, laznu podrsku radi interesa, glad, jad i ostalo sa cime se dice te neodvojive cinjenice od nacionalizma i mrznje prema ostalima(koji nisu istog misljenja) kojeg i ti i tvoji slicni zagovaraci "Crnologije", prezentirate. Nije on samo tu kriv, ali je on jedan od njih, koji je mogao drugacije, ali nije, i gdje ga ti kao i ostali podrzavate da vlada i da pritom jos zadugo nece da odgovara za svoja zlodijela. No, nasao se covjek zagovarati "Crnogorstvo", kojeg bi se svaki "casni i dostojanstveni" covjek, ne samo Crnogorac stidio. Izgleda da se "istinama", uvijek najteze pogleda u oci.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    No, nasao se covjek zagovarati "Crnogorstvo", kojeg bi se svaki "casni i dostojanstveni" covjek, ne samo Crnogorac stidio.
    Jes, svi se nasi preci stidjese Crnogorstva! Da te to nijesu u SANU ili SPC naucili? Ne znam okle drugo bi moga iznijet ovako nesto.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Ja se (ne)uzrujavam sto je ne samo tebi oprao mozak, nego i mnogim ostalim, kojima nije dao i neda perspektivu, da sto nezavisnije zive i rade na nacin koji danas ne bi stvarao ne(s)trpljivost, lazni ponos, laznu podrsku radi interesa, glad, jad i ostalo sa cime se dice te neodvojive cinjenice od nacionalizma i mrznje prema ostalima(koji nisu istog misljenja) kojeg i ti i tvoji slicni zagovaraci "Crnologije", prezentirate. Nije on samo tu kriv, ali je on jedan od njih, koji je mogao drugacije, ali nije, i gdje ga ti kao i ostali podrzavate da vlada i da pritom jos zadugo nece da odgovara za svoja zlodijela. No, nasao se covjek zagovarati "Crnogorstvo", kojeg bi se svaki "casni i dostojanstveni" covjek, ne samo Crnogorac stidio. Izgleda da se "istinama", uvijek najteze pogleda u oci.
    Ne radi se odje o ispiranju mozga dragi enex. Jednostavno ne vidim ko bi mu mogao parirati, ko bi mogao biti bolji od njega. Takav neko ne postoji. Ja ne velim da mi je dao perspektivu, ali isto tako bih naglasio da u Crnoj Gori josh niko ne umrije od gladi, a chisto sumnjam da ce se to ikad desit. Ne prezentujem ja nikakvu "Crnologiju" shto ti velish, ver prezentujem svoje, a i mishljenje vecine ljudi u Crnoj Gori. Ne znam o kakvom lazhnom ponosu ti prichash chovjeche? Nema toga Crnogorca koji se stidi toga jer je Crnogorac, a kao shto Petar reche nema toga nasheg pretka da se stidio jer je Crnogorac, no je vazda onaj barjak nosio ponosno, visoko uzdignute glave.
    Io ci credo!

    Welcome



  21. #46
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Za mene je vazna drzava nasa, zbog ocuvanja nasih obicaja, naseg govora, nase istorije i crkve, da svedemo to sve na rijeci "naseg identiteta".
    Ko zivi u toj nasoj drzavi odnosno ko bi zivjeo u toj drzavi koju zelis? Kako (da) se osjecaju drugi ljudi koji ne misle tako kao i ti odnosno koji imaju drugacije razmisljenje, obicaje, drugu vjeroispovijest odnosno ne pripadaju istoj etniji? Zelis kako da im prodas "nas identitet" ili ces reci da ga ne prodajes odnosno da ga nudis ili prezentiras ili kako vec?

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Svako se ponosi svojom zemljom (za razliku od 40% Crne Gore).
    Prije sam ti postavio pitanja, no si ih ignosirao, gdje sam te pitao; ko i sta sacinjava to "Crnogorstvo"? Pozivas se na "cast i dostojanstvo" koje krase/krasilo Crnogorce, odnodno da je za tebe pitanje Crnogoskog identiteta prije svega pitanje "casti i dostojanstva" koji se ne moze zamijenit sa malo krtole ili kace sira iz Srbije, mada ti je iz Madjarske jeftiniji. Da li je to ta "cast i dostojanstvo" kako se moze citati u tvojim komentarima? Na kraju bih te upitao; da li i ko se ponosi tim procentima koje navodis, a ko ne? I kakva je struktura Nacionalizma na zapadu, u drzavu u kojoj trenutacno zivis? Da li se razlikuje od tvoje. Na kojoj osnovi?
    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Jes, svi se nasi preci stidjese Crnogorstva! Da te to nijesu u SANU ili SPC naucili? Ne znam okle drugo bi moga iznijet ovako nesto.
    Ovdje cu te opet upitati sta je to Crnogorstvo? Nije mi poznat SANU, gdje si ocigledno mislio na: Srpsku akademiju nauka i umetnosti. Takodjer mi je malo i poznata SPS, vjerovatno: Srpska Pravoslavna Crkva, kojoj ne pripadam odnosno nisam njeni slijedbenik, vjernik niti bilo ciji, (radi boljeg ponanstva) vec sam humanista, slobodnjak koji zagovara; "slobodu pojedinca, njegovo slobodno i neovisno razmisljenje kao najveca vrijednost koja postoji", kao i drusta u kojemu zivi.
    Last edited by enex; 24-03-05 at 20:58.

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Uspjeh Grchkih gradova, gradskih republika Italija, komuna-Njemachka, kantona Shvajcarska, bivshih jugo republika-Balkan, vidi se da kada se drzave usitne i u tim malim zajednicama odvoji zito od kukolja, dolazi do razvoja od velikog znachaja za cijelo chovjechanstvo.
    Е Миловане, Миловане. Очигледно је да си се искрено потрудио да кажеш нешто паметно, међутим исто тако је очигледно да паметно ништа ниси рекао!

    По овоме што си овде написао, твоја препорука САД-у, Италији и Мемачкој је да се подхитно растуре зато што су веома неуспешне због своје величине! Да није смешно било би жалосно!

    Поменуо си "УСПЕХ" бивших Југо-република. Наш народ би рекао "ил` је луд ил` му смрде ноге"? О ком то успеху ти причач молиме те? Опет кажем да није смешно, било би жалосно!

    Quote Originally Posted by milovan
    ...toliko ponizenja za ovih 15 godina, malo koji narod bi mogao mirno da podnosi...
    У тих задњих петнаест година Црну Гору је водио ППП Мило Малборо! А по твојом коментарима, изгледа да си ти лично подржавао Милову методологију рада која уккључује понижења!

    Quote Originally Posted by milovan
    Crna Gora ima pravo kao i druge republike da trazi svoje mjesto u prostoru i vremenu, za nashu buducnost ce biti odgovorni ljudi u Podgorici ,
    Ја то право у потпуности признајем, и мислим да је крање време да од ППП Мила Малбора тражите д аиспуни обећања и организује референдум.
    Главу дајем крајину не дајем ...

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Ne radi se odje o ispiranju mozga dragi enex. Jednostavno ne vidim ko bi mu mogao parirati, ko bi mogao biti bolji od njega. Takav neko ne postoji.
    Да, ППП Мило Малборо је БОГ. ППП Мило Малборо је незаменљив. Сви остали су глупи само је он паметан.

    Знаш шта Дезерт Игле, одлично вас је ППП Мило Малборо издресирао!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Smjenjivost

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Jednostavno ne vidim ko bi mu mogao parirati, ko bi mogao biti bolji od njega. Takav neko ne postoji.
    Smjenjivost je glavno obiljezje demokratije, jer se pokazalo da kad neko "zajase" bez ove obaveze smjenjivosti nema namjeru da skida bez cuda. Dakle, ne radi se o pariranju vec o sistemu. Za to ti je USA odlican primjer. Citavu svoju moc USA ne temelji na nekim nezamjenjivim likovima vec na sistemu koji ukljucuje antimonopolske zakone, ukljucujuci ove politicke.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #50
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Homoljac,

    To su argumenti Frdhofa Nansena (Nanses dijalog centar) rektora univerziteta u Oslo, koji je dao svoj doprinos osamostaljivanju Norveshke od Shvedske,
    a ove argumente je koristio 1915, da brani Srbiju i Belgiju od imperija na njihovo pravo da biraju svoj put, mozda bi ti vishe volio da je Austrija u posjedu Srbije i danas, to je bila jaka imperija, bjezali ste petama u guzicu preko Albanije od te imperije, a ostavili Crnogorce da vam brane odstupnicu na Mojkovcu na minus dvadeset "C.

    Ti si sigurno kompententan, da ocjenjujesh Nansenove argumente,
    ja mogu samo da se divim takvom chovjeku sa tim vizijama u tom teshkom vremenu.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 12:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Vlahovic: Crna Gora ne želi da bude neciji pristup na more !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-05, 04:39
  5. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 11:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •