Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Zacepljenje uva, gluvoca...

  1. #1
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default Zacepljenje uva, gluvoca...

    Ljudi ja nista ne cujem na desno uvo ljudi, samo zujanje, kad legnem na lijevo na jastuk, mrtva tisina, ne mogu me topovi cimnut, sto mi to moze bit?

    Ne boli, samo imam osjecaj pritiska u uvo, i zuji neprestano, ja ne znam sto da radim, ubicu se
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  2. #2
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozda malo upale uva, pocetak infekcije, zacepljenje kanala raznim izlucevinama, fino lepo kod cika doce, sa usima se ne igras, odma odma hop ajde sad kad sam rekao, dr lalevic doma nadji nedje broj i nema greske

  3. #3
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Imas PM View Post
    mozda malo upale uva, pocetak infekcije, zacepljenje kanala raznim izlucevinama, fino lepo kod cika doce, sa usima se ne igras, odma odma hop ajde sad kad sam rekao, dr lalevic doma nadji nedje broj i nema greske
    Nije upala, kad ne boli, sjutra idem kod specijaliste da vidim sto mi je, ne vjerujem da infekcija, izlucevine takodje nisu, ja ne znam sto je ovo, ko zna sto mi moze bit, volim vas sve da znate, da sam volio...
    Quote Originally Posted by Ognjena View Post
    Znas sto ces, ono sto i gluvi kucko
    A ja bih moja Ognjena, ja bih, da iskoristim ovo malo zivota sto mi je ostalo, barem nekoga da usrecim mojom trenutnom agilnoscu
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    zujalo je i meni, jedno 5-6 dana, onda poce i drugo, pravac kod doktora, ispiranje, ciscenje, sad cujem sve i svasta
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ljudi ja nista ne cujem na desno uvo ljudi, samo zujanje, kad legnem na lijevo na jastuk, mrtva tisina, ne mogu me topovi cimnut, sto mi to moze bit?

    Ne boli, samo imam osjecaj pritiska u uvo, i zuji neprestano, ja ne znam sto da radim, ubicu se
    Podji na ispiranje ushi.
    Ima da budesh kao ponovo rodjen
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    zujanje ti je simptom tinitusa, povreda nerva, mada je to obicno na oba uha, googlaj malo o tome

  7. #7
    Join Date
    May 2010
    Location
    TG
    Posts
    423
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    možda te šibnula promaja po uši.
    Ili moj dobri prijatelju Rušo.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podji neka ti isperu to i zdravo. Onim preslatkim spricem, ka za kolace.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znaci ako ne boli da nije neka infekcija.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ako mozes nabavi cuvarkucu, probaj sa njom. Iscijedi sok u sipaj u uvo. Ako je nemas dje nabaviti, samo zini pa cu ti je ja donijeti!

    http://www.herbateka.eu/cuvarkuca

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    ja ne znam sto da radim, ubicu se
    Nemoj se ubijati makar ti morali to uvo amputirati

  12. #12
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Moja majka ima isti problem vec mjesec dana. Probala je sa cuvarkucom, al nista. Bila je kod doktora koji joj je pripisao neke tablete za pritisak, medjutim, i dalje joj ne prestaje zujanje. Imate li nekog doktora da preporucite,a da je strucan stvarno za ove probleme? I gdje se radi uopste to ispiranje usiju?

    Unaprijed zahvalna.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to se meni desava svako malo, posto sam u mladosti imao 4 upale uva. u sustini nemoj da se brines nije apsolutno nista strasno. doslo je do zacepljenja kanala, i jedini nacin da ga otvoris je ispiranjem uva. reci ce ti i specijalista sjutra da stapice za usi slucajno ne koristis vec da ispiras vodom, jer stapici samo jos vise utvrdjuju to unutra. i meni je ista situacija trenutno, i to na desno bas, a redovno mi se desi oba. mozes ga otvoriti tako shto ces tush nakriviti da ti voda ide pravo u kanal, mada je mnogo lakse da podjes tamo da ti to oni odrade za 2 minuta... jedini problem je cekanje reda... znam da ti ne izgleda da je tako, jer si ga sigurno cackao i pokusavao otvoriti, ali vjeruj mi da jeste i da je dovoljno duboko da ne mozes ni prstom ni stapicem da ga otvoris...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Moja majka ima isti problem vec mjesec dana. Probala je sa cuvarkucom, al nista. Bila je kod doktora koji joj je pripisao neke tablete za pritisak, medjutim, i dalje joj ne prestaje zujanje. Imate li nekog doktora da preporucite,a da je strucan stvarno za ove probleme? I gdje se radi uopste to ispiranje usiju?

    Unaprijed zahvalna.
    Jacimovic ako radi vishe, Mirko Popovic, Ljubomir Todorovic.
    Rade neki od njih u Codru ako joj je muka da cheka.


    Jednostavno nekome se cerumen luchi u mnogo vecim kolichinama i dolazi do zachepljenja uha.

    Ispiranje se radi obichnom vodom mlakomi posebnim shpricem a na kraju se vadi sisaljkom koja ulazi do 4cm u uho.

    Ne boli nishta.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Heh, ma kakvi doktori i bakraci i ispiranja, nasao sam rjesenje - hidrogen peroksid 3 %!! Fino odvojite pola sata, i svake 5 minuta sipate hidrogena u uvo, to jado - sve izije, ka virus
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Heh, ma kakvi doktori i bakraci i ispiranja, nasao sam rjesenje - hidrogen peroksid 3 %!! Fino odvojite pola sata, i svake 5 minuta sipate hidrogena u uvo, to jado - sve izije, ka virus
    Ne bih se ja tako sa uvom igrao.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  17. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Ja sam imao dUmrem zbog tih zajebancija. Ne igraj se podji kod doktora.

    Zivot dugujem Jacimovicu.
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Fino je kad ne znate nista pa se mozete zajebavat'...dobro prodjete,nadjete doktora da valja u zadnji tren,spasite sluh...Neko posle samo jedne upale vise nikad nece moci da cuje kao nekad i zna koliko je psihicki tezak procjes privikavanja na tako nesto i uopste kako se mijenja drustveni zivot jer vam se mora ponavljati po neka rijec i s vise paznje vam se pricati uopste nesto,a otkrivate jedan novi dar-citanje sa usana...Kad zazuji ili zaboli sjednite na forum,pitajte,zezajte se,pa prolazite kasnije kroz navedeno...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #19
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde ovdje da postavim.
    Nikad prije danas mi se ovo nije dešavalo.Svakih sat - sat i po imam osjećaj kao da mi je uletio minijaturni helikopter u desno uvo.Ali bukvalno.Traje minut - dva i prestane kao što se i pojavilo.Što je to?Oću li umrijet?
    Raise my hammer,take my aim

  20. #20
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uvo ne posmatraj kao zaseban organ(imas spoljasnje,srednje,unutrasnje uvo koje nervom ide do nekog centra u mozgu),a zujanje (ili tinitus) je samo simptom. Moze bit u vezi sa krvnim pritiskom (i povisenim i snizenim),sa glavoboljom,sa poremecenim ciklusima sna,itd,ukratko,mozes konsultovat:kardiologa,neurologa,ORL-ga da bi provalio sta ti je.
    Lijepo li je nista ZNAT.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ljudi ja nista ne cujem na desno uvo ljudi, samo zujanje, kad legnem na lijevo na jastuk, mrtva tisina, ne mogu me topovi cimnut, sto mi to moze bit?

    Ne boli, samo imam osjecaj pritiska u uvo, i zuji neprestano, ja ne znam sto da radim, ubicu se
    Blago tebE, mene su zujala oba, i boljela me je glava cijeli dan nakon što je moj ludi brat pucao u zatvoreni prostor...

  22. #22
    Join Date
    May 2011
    Posts
    580
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni su ushi zacepljene godinama. Sad nijesu mnogo ali zimi ne cujem djao popio pogotovo u jutro kad se probudim i ima onog gliba kolko oces. Isao po doktora isrpijerali mi ali nista nije pomoglo a doktor kaze da je sve cisto. Jedino pomaze kad ih onim stapom izbodem pa onda prorade
    Podji kod doktora ne igraj se ozb ti kazem ipak je to uvo No ja tebi pricam a i meni je muka da odem pa kad se iskomplikuje zavrsio sam ga
    Sad mislim da mi nijesu zacepljena ili sam se mozda navika ali kad zijevam stalno mi pucketa u usi kao da ima vode
    A kad su mi bila zacepljena osjecaj je isti ka kad idete put Cetinja pa vam se zacepe i morate da zijevate da bi ih ocepili.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    najvece naselje u pg
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guns roses View Post
    Meni su ushi zacepljene godinama. Sad nijesu mnogo ali zimi ne cujem djao popio pogotovo u jutro kad se probudim i ima onog gliba kolko oces. Isao po doktora isrpijerali mi ali nista nije pomoglo a doktor kaze da je sve cisto. Jedino pomaze kad ih onim stapom izbodem pa onda prorade
    Podji kod doktora ne igraj se ozb ti kazem ipak je to uvo No ja tebi pricam a i meni je muka da odem pa kad se iskomplikuje zavrsio sam ga
    Sad mislim da mi nijesu zacepljena ili sam se mozda navika ali kad zijevam stalno mi pucketa u usi kao da ima vode
    A kad su mi bila zacepljena osjecaj je isti ka kad idete put Cetinja pa vam se zacepe i morate da zijevate da bi ih ocepili.
    Ista stvar je bila samnom dok nisam operisao uvo kod najbolje doktorice (za te stvari) na Balkanu Jeshic. Ona je iz Srbije ali dolazi jednom mjesecno bas da bi operisala par pacijenata i vrati se. Jos nije imala kiksa kazu. Meni je uvo sad ka novo
    Last edited by CurvaNord; 06-07-11 at 11:21.

  24. #24
    Join Date
    May 2011
    Posts
    580
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko te je kostala ta operacija? i jesi li ima polip?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slusna Protetika i Funkcionalna Dijagnostika dr.prim.Milutin Jacimovic,Ulica Bracana Bracanovica 52,Podgorica(zgrada Vampirica)


    Pregled je 15e...mikroskoposki,sto je prebitno!!!Poslusajte me,zaobidjite nase komunjarice od doktora,koji ce da vam daju nerezonski terapije.Ovaj covjek je meni glavu spasio.Inace radi preko 20 god.na VMA...I dolazi cetvrtkom u pg.Kod drzavnih klinika,prevelike su guzve da bi vam se doktor posvetio....tako da su male ove 15e,vjerujteeee!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •