Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 48 of 48

Thread: Papa ?

  1. #26
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pogresno me shvatate,nisam fresko napaljen na pravoslavlje i srBstvo ne brinite,niti mi je neko rekao nesto o katolicima,jednostavno mi je smijesan taj odnos katolika prema obicnom covjeku(svesteniku),po meni to je vjerski fanatizam kao sto napisah.I to vase istoriisjko pracenje zivota jednog covjeka,odjedanput ste covjeka proglasili nacistom samo kako bi izjednacili ponasanje i grijehove dvije crkve,to kao dam sam ja rekao da je Papa pedofil samo zato sto u svoje redove ima bolesnih ljudi.

    Nije mi ni bila namjera da krenem da se prepucavamo ko ja je crkva prava ko ja je kriva niti da provociram kao sto sam rekao u prvom postu.Samo po meni cini mi se da pravoslavni odnos sa narodom sa obicnim svijetom je prirodniji i blizi za razliku od katolickog,zato i potenciram cijelo vrijeme da mi je smijesno da se ovaj vozi u blindirani auto medju svojim ljudima,shvatam da ni Amfilohije nije cvjecka od covjeka,shvatam da ni pravoslavna crkva nije bez grijehova kao sto sam u nekim drugim temama pisao ali moj je neki stav da u nasem narodu ne vlada tolika zaludjenost za jednim covjekom kao sto to vlada po katolickim zemljama,nije mi jasan taj odnos,zato sam i postavio pitanje zbog cega,jer ocigledno za jednim covjekom se pravi tolika fama i da idu dotle da se proglasava svecem,da se organizuju doceci,mise na javnim trgovima.Zato i napisah da nisam skoro cuo da je neki nas svestenik,duhovni poglavar digao toliku famu kao papa i naveo sam primjer patrijarha Pavla koji nijedanput se nije isticao u javnosti kao Papa iako ima istu funkciju i znacaj.

    Taj odnos patrijarha Pavla prema nazovimo ih gresnim ljudima u svojim redovima mozda u nekim trenucima nije bio ispravan,nekad su bili kontradiktorni sami sebi ali jesi li cuo za ijedan slucaj poslije Pahomija da se desio,vezan za djecu i seksualno zlostavljanje,mislim da ne,dok kod Katolika se bukvalno desavalo da se Papa izvine porodicama dok sjutra se opet u novine pojavi naslov sa novim zlostavljanim djetetom samo u drugoj drzavi,mozda stoji ta cinjenica da je to veca crkva i da nije lako kontrolisati toliki broj svestenika ali moraces priznati da to nije opravdanje.Isto tako mislim da ni u Ruskoj pravoslavnoj crkvi nije bilo slucajeva zlostavljane djece kao sto je to bio slucaj sa katolicima.
    Bako, jebeš li što?

  2. #27
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Prije svega,da ti skrenem paznju,na jedan detalj koji ti promice - ljudi su razliciti. Koliko god djelovalo poput izlizane fraze, mnogo sto sta potice upravo od nerazumijevanja razlicitosti, sto potvrudjuje i ova tema. Zato je lako i odgovoriti na tvoju nedoumicu - ne razumijes katolicke vjerske praktikante jer ti nisi jedan od njih, nikakva filozofija. Dal te osudjujem zbog toga? Ne, al moj savjet ti je da ipak ne stavljas SVE SVOJE na prvom mjestu (kao u ovom slucaju pravoslavlje), pokusaj da budes objektivan i stavis se u kozu drugih (katolckih vjernika)...naravno ako zelis da razumijes njihov nacin razmisljanja. Ukoliko si tip osobe koja ima teske i nefleksibilne stavove trazi svoje sledbenike koji ce ti klimati glavom,al nemoj se onda maskirati glagolom 'razumijeti'.

    Posto zivim u zemlji katolika, na 15 minuta od centra katolicke vjere, imam dosta prijatelja njihove vjere. Interesantno je da kad udjete u njihove kuce zapadne vam za oko KRST iznad vrata. Ne samo u privatnim domovima,vec i u italijanskim institucijama mozete pronaci iste. Cak i u osnovnim i srednjim skolama,u svakoj ucionici je okacen krst,iako je oko tog istaktnutog simnbola u poslednje vrijeme bilo problema jer je Italija postala multietnicka zemlja. Meni se licno desavalo da dodje svestenik u stanu u kom sam zivjela nekada (zgrada se nalazila pored crkve,u sustini svaka manja zona ima svoju crkvu) kako bi osvestao stan jednom godisnje. U toj zgradi mislim da sam bila jedina koja nije isla na njihove mese,mise (kako se kaze,ovo mjesam uvijek?). Cin krstenja im je drugaciji od naseg,i do sad nisam upoznala nijednog italijana/ku koji nije krsten/a.Cak i oni koji su ateisti(a takvih je vrlo malo) su krsteni (jer prvi dio tog cina se obavi jos dok su bebe) i moram da priznam da se svi zacude kad im kazem da nisam krstena. PRije mjesec dana kad je bila 'beatificazione' pape,ne mogu vam opisati koliko je vjernika bilo u mojoj zoni. Na parkingu, registracije autobusa iz svih zemalja Evropske Unije. Ljudi koji su spavali na ulici,autobusima itd samo da bi prisustvovali ceremoniji.

    Brajanovo iscudjavanje nad okupljanjem u Hrvatskoj me podsjeti na jednu scenu koju sam vidjela u skorije vrijeme,setajuci kroz Vatikan.Na sred male rakrsnice sa sve semaforima ,zaustavljen automobil,u njemu neki svestenik u crnoj mantiji sa bijelim okovratnikom (ne bih vama znala koji je cin imao,niti ko je bio),al u par sekundi oko njega se pokupila masa naroda predvodjena jednim karabinjerom koji je prisao da mu poljubi ruku.Meni je bilo nejasno svo to ushicenje oko cike u crnoj mantiji zato sto ja ne dozivljavam svestenike na taj nacin. Kakav god bio moj dozivljaj vjere, za mene su svestenici obicni ljudi, i nemam nikakvu potrebu da im poljubim ruku. Zato ti rekoh na pocetku, tesko je shvatiti razlicitosti

    Posto vidim da pravis poredjenje izmedju pravoslavnih i katolickih vjernika,cak i ako uzmes samo po broju katolika i pravolsavaca , pripisi prvima rezlutat 1-0. I ne samo,broj onih koji praktikuju katolicku vjeru je mnogo veci od pravoslavnih vjerskih praktikanta,pogotovo ako uzmemo pravoslavce sa brdovitog Balkana.Zasto je tako? Moras poci od istorije i vidjeti razvoj Crkve u nasim zemljama i sve okolnosti koje su uticale na isti i uporediti sa mocnom katolickom crkvom (koja je vjekovima cak kontrolisala i ekonomiju cijele Evrope a i sire). Zatim uporedi uticaj crkve na svakodnevni zivot gradjana,u cemu ti mogu pomoci gore napisani primjeri. Naravno,ovdje generalizujem,mora se uzeti u obzir da imas i u pravoslavnoj vjeri ljudi koji su pokorni svojoj vjeri,postuju je i praktikuju je ,vjeruju u crkvu,smatraju svestenike svetim licima (dakle isto kao u slucaju katolika koje navedoh prije)...

    Da dokrajcim poredjenja pravoslavnih i katolika, mogli bi uporediti Vatikan sa Manastir Ostrogom. Znaci li tebi sta posjeta Manastiru? NE mora tebi licno da znaci,al sigurno poznajes mnogo ljudi koji redovono ga posjecuju .Da li njih smatras fanaticima? Da li su ti oni cudni?NE znam i nije bitno,bitno je samo da uspijes da pronadjes ravnorpavne parametre za poredjenje. Vjernik ili nevjernik,pravolsavac ili katolik - ko je u pravu, ko je pametniji,ko je bolji covjek,ne bih sudila po dozivljaju vjere ni po praktikovanju iste.

    Nadam se da sam ti dala odgovor makar na jedan dio tvojih nedoumica.

    Pozdrav
    Last edited by AltaMarea88; 07-06-11 at 08:36.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    kako se odje radi kloniranje sto se tice politike i slicnih stvari?
    Obični sveštenik rimokatoličke crkve? - Najjača izjava svih vremena!
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  4. #29
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Složićemo se da katolička crkva ima mnogo bolji marketing.

  5. #30
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zašto hiljade ljudi na misama jedu iz jedne kašike iz koje je prije njih sasvim moguće jeo neki gubavac?Zašto tumbaju novorođenu đecu u vodu da bi im mogli okačit krst oko vrata?Zašto skaču po ciči zimi u rijeke da se dokopaju komada drveta?Zašto rade ovo i još gomilu nebuloza,poput tog čekanja pape?
    Zato što po cijenu gubitka zdravorazumskog razmišljanja žele da svu odgovornost za svoje postupke prebace na nekog nevidljivog čarobnjaka i njegovu ekipu,zato što žele da imaju nešto za šta će da se uhvate pri pomisli na smrt.Eto zašto.
    Raise my hammer,take my aim

  6. #31
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    BOMBE, RAŠPE, LIVORVERI Boris Dežulović: Dani ponosa i slave Croatia Airlinesa

    Dragi mladi prijatelji, ne dopustite da vas zavedu privlačna obećanja lakoga uspjeha, načinu života koji daju prednost izgledu, na štetu nutrine, rekao je Sveti otac Benedikt XVI. mladima na Trgu bana Jelačića. “Ne popuštajte kušnjama da se pouzdate u posjedovanje, u materijalne stvari, odričući se slijediti istinu koja ide dalje, poput visoke zvijezde na nebu, kamo vas Krist želi povesti”, poručio im je papa: “Dopustite da vas povede u Božje visine!”
    Airbus 320 ‘Dubrovnik’ napušta hrvatski zračni prostor u pratnji dvaju MIG-ova Hrvatskog ratnog zrakoplovstva /DAVOR PONGRAČIĆ / Cropix Prastara je ta stvar s “lakim uspjehom”, “posjedovanjem” i “materijalnim stvarima” nauštrb “nutrine” i “istine”. Papa koji nosi crvene Pradine cipele i skupocjene Moreschine mokasinke od klokanove kože zna valjda sve o tome.
    Pretpostavimo za potrebe ovog ogleda čak i da je vanjska manifestacija raskoši u službi posredovanja “nutrine”.

    Pretpostavimo i da je Crkva u pravu kad pretpostavlja kako je njeno stado obična stoka koja Riječ Božju ne bi shvatila ni prihvatila kad bi je tumačio neki bosonogi asket u dronjcima umjesto u svili i kadifi, i na magarcu umjesto u papamobilu. Pretpostavimo da je “slijediti istinu” lakše kad “istina” korača u Pradinim cipelama. Pretpostavimo dakle da “način života koji daju prednost izgledu” u tom slučaju ne ide “na štetu”, već izravno u korist “nutrine”.

    Zašto, međutim, ta ista “istina” živi “život koji daje prednost izgledu” i onda kad taj izgled nitko ne vidi, dakle kad “izgledom” i “materijalnim stvarima” ne osnažuje Riječ Božju? Milijun je svakodnevnih primjera, evo jednog nasumičnog.

    Avion Croatia Airlinesa kojim je papa Ratzinger otputovao iz Zagreba u Rim preuređen je specijalno za tu priliku, cijeli timovi inženjera i tehničara danima su u hangaru na Plesu preuređivali Airbus 320 u leteći papamobil, povadili sjedišta iz business klase i sklopili mali, ali raskošni papinski salon, samoborska tvrtka Kristal izradila je posebnu seriju kristalnih čaša za vino, karlovački Kordun specijalni komplet pribora za jelo, katering je krcao raznovrsne delicije i sanduke vrhunskih vina, polomili su se ljudi iz Croatia Airlinesa i državnog protokola da Airbus pretvore u papavion, a sve za - šezdesetak minuta leta.

    Za jedan beznačajni sat u životu Svetog oca, u kojemu neće predvoditi euharistijsko slavlje niti svjedočiti “istinu koja ide dalje, poput visoke zvijezde na nebu”, već samo “Božjim visinama” putovati od točke A do točke B.
    - Poštovani putnici, dobrodošli na let Croatia Airlinesa na liniji Zagreb-Rim – govorio je glas iz zvučnika dok je lijepa stjuardesa pred Poštovanim Putnikom izvodila onu pantomimičarsku točku sa smješkanjem i mahanjem rukama.
    Kuckaju čaše

    - Izlaz za slučaj opasnosti nalazi se u Vašoj iskrenoj, čvrstoj vjeri i ustrajnoj molitvi Gospodinu Bogu Ocu Svemogućemu. Podsjećamo vas da je pušenje zabranjeno tijekom cijelog leta.

    Jedva su dočekale stjuardese da se ugasi onaj znak za obavezno vezivanje, pa se razletjele avionom gurajući kolica puna mediteranskih specijaliteta i arhivskih vina, uz plemeniti zvuk kuckanja kristalnih čaša.

    - Hvala, ne bih ništa – rekao je kratko Sveti otac, pa se nekako raznježio vidjevši razočarane poglede stjuardesa. - Dobro, može kikiriki i čaša vode.

    Cijenu cijelog tog historijskog putovanja nije teško saznati, dovoljno je da nazovete Croatia Airlines i pitate ih koliko bi koštalo da isprazne let za Rim za vas i nekoliko prijatelja, novac nije u pitanju, samo vas zanima koliko bi stajalo da za taj let izvade sjedišta u business klasi i urede luksuzni salon s kateringom iz Esplanade. Bit će drago ljudima u Croatia Airlinesu, nemojte sumnjati u to: prošlu su godinu završili sa stotinu i šezdeset milijuna kuna u minusu.

    Papa je, međutim & naravno, sve dobio mukte, a koliko je poznato nije se nešto ni bunio zbog cijelog tog preseravanja. Cijena, uostalom, ni za Crkvu u Hrvata, ni za Airlines u Hrvata - a ni za ovaj ogled - nije važna. Nije važan ni taj jedan let.

    Primjera besmislenog rasipanja novca ima bezbroj, ovo je samo jedan od njih. Joseph Ratzinger nije imao pojma, niti je morao imati, koliko se ljudi polomilo i koliko je novca potrošeno da bi on sat vremena drijemao u avionu pretvarajući se da kontemplira.

    Što se njega tiče, on je mladima održao nadahnutu propovijed o “kušnjama materijalnih stvari na štetu nutrine”, poručujući neka “dopuste Kristu da ih povede u Božje visine”, a onda bez osobitih nesporazuma sa samim sobom dopustio Kristu da ga povede u Božje visine s kristalnim čašama, šampjerom al forno i sandukom Miloševa Stagnuma iz 2003.

    Letjeli su avionima Croatia Airlinesa razni celebrityji, premijeri i predsjednici, pop zvijezde i ruski tajkuni, svijet dakle koji po definiciji “daje prednost izgledu”, “lakom uspjehu” i “materijalnim stvarima”, sve “na štetu nutrine”, ali ni za jednog zrakoplov nije posebno uređivan: u leteći salon, divnog li paradoksa, preuređen je samo za potrebe jedinog od svih celebrityja na čitavom svijetu koji po definiciji ne mari ni za izgled, ni za laki uspjeh, ni za materijalno, već za duhovnu “nutrinu”.
    Policijska racija

    Papa, kao i njegovi niži oficiri, nije od našeg svijeta. O njihovoj se “nutrini” brine udvorički katering o trošku smrtnika koji sa beštekom u prtljazi ne mogu proći već i aerodromski checking. Naši životi, u strogo teološkom smislu, ne vrijede isto. Dan-dva prije papinog dolaska – samo još ovaj primjer – policija je od stanara u zgradama na trasi papamobila oduzela više od tisuću komada vatrenog oružja!

    Zagrepčani svih ovih godina žive u njihovu susjedstvu i prolaze ulicama kojima je prošao papa, ali nikad policija nije napravila raciju i oduzela sve te duge i kratke cijevi. U cjelokupnoj povijesti Vatikana nijedan papa nije u Hrvatskoj ubijen vatrenim oružjem, istodobno svake godine od metka pogine tridesetak Hrvata, pa ipak je tih hiljadu pištolja i pušaka oduzeto samo dok je u državi boravio Sveti Otac.

    Po istom onom divnom apsurdu, jedini od svih na nišanima cijevi duž Ilice i Ksaverske ceste koji po definiciji ne mari za svoj zemaljski život.
    I koji, kad mu dođe vrijeme, neće čekati redovni let i stajati u redu za checking, već će u Božje visine luksuzno preuređenom business klasom.

    boris dežulović


    http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx

  7. #32
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Zovu ga svetim jer ga vole - evo mi prvi imamo svetog petra cetinjskog a kolko mi se cini nikakva cuda nije cinio.
    Ono malo turaka što je preteklo je tvrdilo da su vidjeli kako mu konj lebdi iznad zemlje kad god se nađe 'u gužvu' i da mu mač svijetli... Fizički se možda malo isticao ali samo on je mogao da drži svoj mač, toliko je bio težak...
    ne zaboravi ono brži od metka i jači od lokomotive

    Ima zaluđenih osoba svugdje u svijetu
    da danas kod nas dođe onaj ruski pop (popeo mi se ) ljudi bi dubili na glavi dan i noć da mu budu blizu nebi li ih ugušio kandilom

    jedina razlika je što su katolici uvjek bili veći vjernici od pravoslavaca( kod nas je to moda tek u zadnjih 20-tak godina) pa se to na njima više primjećuje. A osim toga katoličanstvo ima veći kontinutet jer su pri šizmi pravoslavci obacili hijararhiju originalnog hrišćanstva dok su je katolici zadržali
    Last edited by Rakun; 09-06-11 at 22:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #33
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Složićemo se da katolička crkva ima mnogo bolji marketing.
    mislim da su sa ovim papom pali na najniže grane do sada

    Nekako su mi krst i svastika uvjek bili dvije strane iste medalje.što i sadašnji papa(nekadašnji NAZI podmladak) potvrđuje na donjoj slici. Kako je sladak majka ga nemala


    SIEG HEIL, SIEG HEIL, SIEG HEIL, JA JA ZER GUD, OF TRT GEVEZN ZAJN

    Prošli papa Poljak, a sadašnji Nacista, kako bi se slagali da je kojim slučajem onaj stari živ
    Last edited by Rakun; 11-06-11 at 10:54.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #34
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ..............................................
    Last edited by BLACKeagle; 10-06-11 at 00:04.

  10. #35
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Need2rock View Post
    A zašto hiljade ljudi na misama jedu iz jedne kašike iz koje je prije njih sasvim moguće jeo neki gubavac?Zašto tumbaju novorođenu đecu u vodu da bi im mogli okačit krst oko vrata?Zašto skaču po ciči zimi u rijeke da se dokopaju komada drveta?Zašto rade ovo i još gomilu nebuloza,poput tog čekanja pape?
    Zato što po cijenu gubitka zdravorazumskog razmišljanja žele da svu odgovornost za svoje postupke prebace na nekog nevidljivog čarobnjaka i njegovu ekipu,zato što žele da imaju nešto za šta će da se uhvate pri pomisli na smrt.Eto zašto.
    Haha posteno si mi nasmijao.Ja sam katolik,vjernik,redovno idem u crkvu a jos se nijesam sreo niti sam cuo da katolici bilo gdje imaju takve obicaje koje si ti gore naveo.Pomijesao si ih sa nekim pravoslavnim obicajima.Ako si ateista nemoj ovako neukusno da napadas druge jer tako ce te samo ismijavati i vjernici a i ateisti.

  11. #36
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Haha posteno si mi nasmijao.Ja sam katolik,vjernik,redovno idem u crkvu a jos se nijesam sreo niti sam cuo da katolici bilo gdje imaju takve obicaje koje si ti gore naveo.Pomijesao si ih sa nekim pravoslavnim obicajima.Ako si ateista nemoj ovako neukusno da napadas druge jer tako ce te samo ismijavati i vjernici a i ateisti.
    on je samo usporedio tu gomilu nebuloza s nebulozom čekanja pape....
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  12. #37
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Haha posteno si mi nasmijao.Ja sam katolik,vjernik,redovno idem u crkvu a jos se nijesam sreo niti sam cuo da katolici bilo gdje imaju takve obicaje koje si ti gore naveo.Pomijesao si ih sa nekim pravoslavnim obicajima.Ako si ateista nemoj ovako neukusno da napadas druge jer tako ce te samo ismijavati i vjernici a i ateisti.
    Nisam ih ni pomenuo kao katoličke običaje.To su pravoslavni običaji.
    Običaji se razlikuju od religije do religije,način razmišljanja ne,tako da se sve to može strpeti u isti koš.
    Raise my hammer,take my aim

  13. #38
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    PG
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    mislim da su sa ovim papom pali na najniže grane do sada

    Nekako su mi krst i svastika uvjek bili dvije strane iste medalje.što i sadašnji papa(nekadašnji NAZI podmladak) potvrđuje na donjoj slici. Kako je sladak majka ga nemala


    SIEG HEIL, SIEG HEIL, SIEG HEIL, JA JA ZER GUD, OF TRT GEVEZN ZAJN

    Prošli papa Poljak, a sadašnji Nacista, kako bi se slagali da je kojim slučajem onaj stari živ
    Papa-Ratzi je bio najblizi od svih kardinala pokojnom J.Pavlu drugom..
    Ali ono sto me najvise fascinira je njegovovo obrazovanje(vjerovatno je najveci teolog danasnjice),kao i njegov karakter:
    -stidljiv,miran i povucen..tako nesto se ne ocekuje od bivseg prefekta katolicke kongeracije za nauk vjere..U zadnje tri decenje on je najmocniji covjek u katolickoj crkvi,a jako je konzervativan,i opasan..
    On je kriv za prikrivanje slucajeva pedofilije,za zabranu upotrebe prezervativa i kontracepcije(zbog cega umire ogroman broj ljudi od polno prenosivih bolesti)..a za psiho-teror da ne pricam..


  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Billie Jean View Post
    Papa-Ratzi je bio najblizi od svih kardinala pokojnom J.Pavlu drugom..
    Ali ono sto me najvise fascinira je njegovovo obrazovanje(vjerovatno je najveci teolog danasnjice),kao i njegov karakter:
    -stidljiv,miran i povucen..tako nesto se ne ocekuje od bivseg prefekta katolicke kongeracije za nauk vjere...

    Moj rodjak je svestenik i uspio je nagovoriti Kardinala Joakima Maesnera (biskup najvece biskupije, u Kelnu, bio je dobar sa Jovanom i sad sa Benediktom) da dodje na selo (tamo gdje smo i ja i ovaj svestenik rodjeni). Dosao je dva puta, prije 3-4 godine i sad, i imao sam priliku da slusam njegovu pricu o jednim i o drugim. Izmedju ostalog kaze ovo sto si ti rekao, da je Benedikt XVI bio najblizi Jovanu Pavlu i da je Benedikt najjaci teolog.
    Evo sto je izjavio za njega: Er hat die intelligenz von 12 professoren und fromm wie ein kind am tag seiner ersten kommunion.
    TAKUMI

  15. #40
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    ljudi su razliciti.
    Zašto ekstremni eufemizam?


    Quote Originally Posted by Billie Jean View Post
    vjerovatno je najveci teolog danasnjice
    Smiješan koncept.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Romikatoličanstvo se otrglo od pravog pravoslavnog puta Hrišćanske vjere i religije. MAda u potonjim vremenima vratiće se na pravi put i opet će Hristova crkva biti ujedinjena.

  17. #42
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by northman View Post
    Romikatoličanstvo se otrglo od pravog pravoslavnog puta Hrišćanske vjere i religije. MAda u potonjim vremenima vratiće se na pravi put i opet će Hristova crkva biti ujedinjena.
    Veliki teolože. Katoličanstvo je doslijednije starom Hrišćanstvu od Pravoslavlja
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #43
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    156
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    мислим да је било шта друго сувишно причати...адујте га на твитеру,ја вјерујем да је сад онлајн -.-

  19. #44
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    ​Vala bi ga trebalo ispljeskati malo.

  20. #45
    Join Date
    May 2011
    Location
    birziminium
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeli istina da kad se bira papa da moraju svi da ga uvate za testise da vide jeli musko?!....kad sam ovo cuo smija sam se sat vremena
    KOSOVO SRPSKO OSTACE!

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neko ti je to lose objasnio i valjda ti je objasnio zasto se to radilo i kako se radilo i ocito si pogresno cuo da ga svi pipali. Sad se to sazna mnogo ranije i znaju

  22. #47
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fkbpg View Post
    jeli istina da kad se bira papa da moraju svi da ga uvate za testise da vide jeli musko?!....kad sam ovo cuo smija sam se sat vremena
    istina je da ga pipkaju za testise, otuda i riječ TEST.
    Da vide da je muško, jer se dešavalo da na papski tron pretenduju žene.
    To radi posebna komisija iskusnih pipača, ne svako, već iskusni znalci.
    Ako prođe test, pipkanja testisa, bude pravo muško, ne evnuh ili žena, onda ide dalje, konklava i ostalo.

    valjda ti je jasno što jevreji i pravoslavni nose brade. Neće ljudi da imaju to neprijatno iskustvo da ga drugi muškarac testira.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by northman View Post
    Ako prođe test, pipkanja testisa, bude pravo muško, ne evnuh ili žena, onda ide dalje, konklava i ostalo.
    Tačno je da se na taj način provjeravalo(Prošlo vrijeme) da li je muško


    STOLICA ZA PREGLED

    Quote Originally Posted by northman View Post
    valjda ti je jasno što jevreji i pravoslavni nose brade.
    1. od kad je svijeta postoje žene sa tolikom količinom testosterona da imaju bradu (možeš ih vidjeti u nekim Cirkusima)
    2. Evnuh može da ima bradu
    Quote Originally Posted by northman View Post
    Neće ljudi da imaju to neprijatno iskustvo da ga drugi muškarac testira.
    Svi muškarci sa CDM-a će jednog dana ići kod proktologa pa ćemo svi da vidimo šta je to neprijatno iskustvo.
    Last edited by Rakun; 19-08-11 at 08:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Papa napadnut
    By Tyler in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 26-12-09, 12:01
  2. Papa vs Islam
    By Edgar in forum Religija i filozofija
    Replies: 117
    Last Post: 01-02-07, 12:33
  3. papa u sarajevu
    By innominato2 in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 11-05-06, 20:06
  4. Novi Papa
    By Trinity from Zion in forum Religija i filozofija
    Replies: 12
    Last Post: 28-04-05, 17:03
  5. Umro Papa!
    By forumen in forum Politika generalno
    Replies: 46
    Last Post: 03-04-05, 15:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •