Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 91

Thread: Treba mi prostora

  1. #51
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Znas sta mislim... Da bi to dobro funkcionisalo i da bi postojalo razumijevanje, jedna pored druge vrlo vjerovatno treba da budu jako slicne osobe. Sa slicnim potrebama, slicnim nacinima da se skupi energija za dalje, zeljom da se sam izbori sa problemima... Ono, svaka nesigurnost krece iz nerazumijevanja valjda.
    Ma ne moraju biti TOLIKOOOOO slicne... Najvazhnije da se razumiju cak I bez mnogo price.

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kad se ne razumiju bitno je da komuniciraju kako bi se sporazumjeli, a ne da se učaure u svom durenju. Iskreno, mrzim kad ljudi to očekuju, da im se misli čitaju. I sama znam katkad isto da očekujem i kad ukapiram samo zapitam sebe "A čime si ti to stavila do znanja da ti je to i to potrebno?". Prosto, niko nema kad da se non stop, isključivo i samo bavi nama da bi uvijek mogao u volju da nam uđe. Neko ti pročita misli 500 puta i ništa, 5 puta promaši, kuku njemu/njoj 6. puta.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  3. #53
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    A kad se ne razumiju bitno je da komuniciraju kako bi se sporazumjeli, a ne da se učaure u svom durenju. Iskreno, mrzim kad ljudi to očekuju, da im se misli čitaju. I sama znam katkad isto da očekujem i kad ukapiram samo zapitam sebe "A čime si ti to stavila do znanja da ti je to i to potrebno?". Prosto, niko nema kad da se non stop, isključivo i samo bavi nama da bi uvijek mogao u volju da nam uđe. Neko ti pročita misli 500 puta i ništa, 5 puta promaši, kuku njemu/njoj 6. puta.
    Upravo takooooooo... ObozhAJEM, chovjeche, kako razmishljash i funkcionishesh...

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala, hvala... Trebalo je dosta da se opametim. Doduše, da se ne lažemo, nijesam još uspjela u 100% slučajeva da ispoštujem sve gore navedeno, posebno u PMS-u. Ali se zaista trudim maksimalno i uglavnom uspijevam.
    Last edited by Danaida; 06-06-11 at 10:53.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ај, ипак..

    Простор је најпаметније одмах успоставити, па се некад мало стиснут, некад мало олабавит....
    Ни ја једноставно не умијем од тога правит велику филозофију.
    Нити ми је то атак на мене и мој ми его, нити сам неспремна у старту на све оно за шта бар претпостављам да ће и мени требат, а треба сваком с времена на вријеме, нако да се лажемо.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa da... svakom NEKAD treba i prostora i vremena... Ali, Boga mi, ja mogu samo za sebe da govorim... Kad krene da mi treba prostora...to ne sluti na NAJBOLJE... Shto opet ne znachi da sluti na totalni krah... Ali nekako ... cim se nadjesh u situaciji da osobi , RECIMO, koju volish ...i o kojoj mislish u kad krenesh na spavanje i kad se budish...i u medjuvremenu da TOJ osobi kazhesh..."znas...ne dajesh mi prostora..." ili "znash, meni treba prostora"...(PONAVLJAM, JA O SEBI GOVORIM )...Boga mi su tu prvi znaci da je NEDJE...NESHTO krenulo u nekom ne bash pozheljno smjeru...

  7. #57
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Pa da... svakom NEKAD treba i prostora i vremena... Ali, Boga mi, ja mogu samo za sebe da govorim... Kad krene da mi treba prostora...to ne sluti na NAJBOLJE... Shto opet ne znachi da sluti na totalni krah... Ali nekako ... cim se nadjesh u situaciji da osobi , RECIMO, koju volish ...i o kojoj mislish u kad krenesh na spavanje i kad se budish...i u medjuvremenu da TOJ osobi kazhesh..."znas...ne dajesh mi prostora..." ili "znash, meni treba prostora"...(PONAVLJAM, JA O SEBI GOVORIM )...Boga mi su tu prvi znaci da je NEDJE...NESHTO krenulo u nekom ne bash pozheljno smjeru...
    Ali pazi, ne mora da se radi o tome da tebi TA osoba treba da da prostora, nego jednostavno naiđe čovjeku momenat kad treba SVI da mu daju prostora. Jednostavno želi da je sam, treba mu neki mir, sam sebi je težak i ne želi da bude težak drugima. Najčešći uzroci mogu biti premor, stres i sl. Ja to u potpunosti shvatam, i ako se radi o takvom "davanju prostora" što da ne, ne vidim ništa čudno u tome. I meni treba nekad...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  8. #58
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hm kad mi treba prostora ne postoji bolji nacin za to vec da voljenu osobu ubacim da mi ga smanji, to treba mi prostyora je samo pokazatelje da do kraja to one potpune granice oslobadjanja sa partnerom ne mozete da idete podsvjesno iz ko zna kojeg razloga, ne znam sto da me pritisne i gusi i kako god, mogu da izlijecim pricom sa osobom koja me konta koja je uz mene i dijeli sve samnom

  9. #59
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Ali pazi, ne mora da se radi o tome da tebi TA osoba treba da da prostora, nego jednostavno naiđe čovjeku momenat kad treba SVI da mu daju prostora. Jednostavno želi da je sam, treba mu neki mir, sam sebi je težak i ne želi da bude težak drugima. Najčešći uzroci mogu biti premor, stres i sl. Ja to u potpunosti shvatam, i ako se radi o takvom "davanju prostora" što da ne, ne vidim ništa čudno u tome. I meni treba nekad...
    To je vec drugo, znam o chemu prichash Mada...ja nisam od ljudi koji trazhe MNOGO prostora...tako da... Prilagodljiva sam...iliti FLEXIBLE KAO LASTIKA

  10. #60
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ni ja od osoba kojima treba puno prostora i jesam i ja fleksibilna baš, ali recimo u trenucima PMS-a kad bih samo plakala, bolje da me pušti (iako bih najviše voljela da je tu...). Uh, neka, đe me nađoste...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Imas PM View Post
    hm kad mi treba prostora ne postoji bolji nacin za to vec da voljenu osobu ubacim da mi ga smanji,
    Naravno, pa ako se od te tjeskobe cojek ugusi bar slatka smrt

  12. #62
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar nije nekad bolje da sam prebrodiš to što znaš da će brzo da prođe, nego da voljenu osobu smaraš sa time? Meni bi to nekako bilo sebično. Mada se ja nekad ne mogu suzdržati, ali lijepo bi bilo kad bih mogla.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne shvataš me uopšte, ali nema veze, nemam ni vremena sad da objasnim šta sam htjela reći.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Imas PM View Post
    voljena osoba ako ti je dovoljno bliska, nece se smarati pa koliko god da je neka sitnica bila mala, ako vec smara se sa tim, i ti znas da ces je smoriti tu nesto ne stima
    Upravo, no npr zamisli slučaj djevojke koja je po veći dio dana provodila s momkom, koji je inače bio IDIJOT... I na kraju je to puklo. Pa sad s narednim neće da ponovi istu grešku (jer je jelte, pomislila kako je gušila prošlog)... A ovom novom to smeta, gori ga iznutra jer povazdan misli kako ga ona folira, dozira sve itd itsl.
    To je jedna od najgorih stvari koje ljudi mogu da dozvole sebi... Život na zacrtanom planovniku krčkanja na laganoj vatri...

    Dakle. Ljepše je uvijek biti iskren, otvoren, svoj, bez neke izražene samo-kontrole, da sve ide svojim tokom. I ako ste s pravom osobom, uspjeće
    Last edited by cvxcomputers; 06-06-11 at 14:40.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Upravo, no npr zamisli slučaj djevojke koja je po veći dio dana provodila s momkom, koji je inače bio IDIJOT... I na kraju je to puklo.
    Vala ti znas oraspoliziti zestoko. Chu prethodni bio idiot pa njega zamijenila na primjer sa mnom ili s tobom e neka je prosto onda prostor

  16. #66
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Primjer je iz bliskog drustva. Znas i sam kad muskarac hoce da odYebe zemsku, ne zna kako ce, pa ono "A precera ga vishe, gushish me" ili jednostavno izigrava gada dok ga ona sama ne shutne. Svakako, razlog nece biti jer su oni previse vremena provodili zajedno, vec jer se vise ne pronalaze/losa komunikacija/nesporazumi/ko zna sto sve. Sad, manje iskusna zena ce sebi po glavi "eh ja glupaca, zasto mi je ovo trebalo" pa ce iz pogresne skole nauciti los primjer.
    Svakako... Uvijek predlazem da se spale na lomachi autori knjiga i kolumni: "Zasto muskarci vole kuchke", "10 nacina da ga zavedete", "Budite tajanstveni, i lakse cete ga zadrzati" bla bla bla... :burp:
    Last edited by cvxcomputers; 06-06-11 at 14:50.

  17. #67
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Цвх (хахахаха, ћирилица и то), да се надовежем на ову упадицу Харијеву, не да ми ђаво мира, кад га ти искулира, а то никако није лијепо. Возим се ја (додуше, ја вожена), возиш се ти, стојимо једно поред другог на семафору, ја се окренем према теби, препознам те.. гледам да ти привучем поглед, да ти се јавим и то.. кад оћеш врага... цвх не скида поглед с кола.. загледа их са свијех страна, а ђевојку у њима ни да погледа. Јес да сам имала каубојски кафени шешир на челенки, али ипак.... женско је женско, па макар за један летимичан поглед.

    Није офф, факат. Без ако је и Харијев, а није ни његов.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovdje nije riječ o pauzi od dva ili 5 dana, makar se meni čini. Vala ko ne može partneru 5 dana za sebe dati ako mu je potrebno neka ga slobodno ostavi i nauči prvo da ne zavisi totalno od prisustva nekoga u svom životu, pa onda neka stupa u veze. Koliko sam ja shvatila, ovdje se radi o neodređenim pauzama, koje stopiraju veze na neko vrijeme, i to najčešće dok partner ne poče da nedostaje i javi se potreba za njom/njim. Ako se ta potreba ne javi zna se što je. Ne zamjeram onima koji mogu da izdrže stavljanje na pauzu na neodređeno. Ja iskreno nijesam taj tip.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  19. #69
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Ovdje nije riječ o pauzi od dva ili 5 dana, makar se meni čini. Vala ko ne može partneru 5 dana za sebe dati ako mu je potrebno neka ga slobodno ostavi i nauči prvo da ne zavisi totalno od prisustva nekoga u svom životu, pa onda neka stupa u veze. Koliko sam ja shvatila, ovdje se radi o neodređenim pauzama, koje stopiraju veze na neko vrijeme, i to najčešće dok partner ne poče da nedostaje i javi se potreba za njom/njim. Ako se ta potreba ne javi zna se što je. Ne zamjeram onima koji mogu da izdrže stavljanje na pauzu na neodređeno. Ja iskreno nijesam taj tip.
    This. Iskreno, ja da sam zatreskan pa da se cimam u nekim odredjenim vremenskim intervalima, znajuci da je taj neko malo ohladio pa ce mozda opet da se zagrije ili ne... To mi nista ne treba. Kad sam vec u vezi sa nekim, ne treba mi nedostajanje da me podsjeti koliko mi taj neko znaci sa vremena na vrijeme. Niti zelim da ta osoba razvija slicne mehanizme.
    A kad joj treba vrijeme da izgura neke svoje probleme, i kad joj je cijeli svijet stran a ne ja... to je vec druga stvar.
    Just to slip the skin...

  20. #70
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Цвх (хахахаха, ћирилица и то), да се надовежем на ову упадицу Харијеву, не да ми ђаво мира, кад га ти искулира, а то никако није лијепо. Возим се ја (додуше, ја вожена), возиш се ти, стојимо једно поред другог на семафору, ја се окренем према теби, препознам те.. гледам да ти привучем поглед, да ти се јавим и то.. кад оћеш врага... цвх не скида поглед с кола.. загледа их са свијех страна, а ђевојку у њима ни да погледа. Јес да сам имала каубојски кафени шешир на челенки, али ипак.... женско је женско, па макар за један летимичан поглед.

    Није офф, факат. Без ако је и Харијев, а није ни његов.
    I dobro si prosla. Da sam brzo vozio, vidio bih samo bijelu liniju, a perifernim vidom objekte sa strane (npr pjeshake) koje jelte, dozivljavam kao opstrukcije.
    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Ovdje nije riječ o pauzi od dva ili 5 dana, makar se meni čini. Vala ko ne može partneru 5 dana za sebe dati ako mu je potrebno neka ga slobodno ostavi i nauči prvo da ne zavisi totalno od prisustva nekoga u svom životu, pa onda neka stupa u veze. Koliko sam ja shvatila, ovdje se radi o neodređenim pauzama, koje stopiraju veze na neko vrijeme, i to najčešće dok partner ne poče da nedostaje i javi se potreba za njom/njim. Ako se ta potreba ne javi zna se što je. Ne zamjeram onima koji mogu da izdrže stavljanje na pauzu na neodređeno. Ja iskreno nijesam taj tip.
    Slazem se s tim, al neodredjenje pauze i stavljanje "na frizider"... Ako se to ikome javi, odmah zna da nesto nije u redu u vezi u kojoj je.
    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    This. Iskreno, ja da sam zatreskan pa da se cimam u nekim odredjenim vremenskim intervalima, znajuci da je taj neko malo ohladio pa ce mozda opet da se zagrije ili ne... To mi nista ne treba. Kad sam vec u vezi sa nekim, ne treba mi nedostajanje da me podsjeti koliko mi taj neko znaci sa vremena na vrijeme. Niti zelim da ta osoba razvija slicne mehanizme.
    A kad joj treba vrijeme da izgura neke svoje probleme, i kad joj je cijeli svijet stran a ne ja... to je vec druga stvar.
    Moze LOCK.
    +REP!
    Last edited by cvxcomputers; 06-06-11 at 16:50.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili ti treba prostor pa ga dobijes 100% za vazda ili cemo da se krpimo i borimo sa svim stvarima zajedno kako dolikuje. Ja kad sam govorila da mi treba prostora to je bio kraj, nema kompromisa i sredina.
    dva i dva su tri

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve pokusavam da se sjetim znam li ijedan par koji je pravio duge neodredjene pauze, koje nijesu bile kraj u stvari i ne mogu niti jednog da se sjetim... S druge strane, znam neke koji su raskidali pa se mirili. Tih je i poviše.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  23. #73
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    This. Iskreno, ja da sam zatreskan pa da se cimam u nekim odredjenim vremenskim intervalima, znajuci da je taj neko malo ohladio pa ce mozda opet da se zagrije ili ne... To mi nista ne treba. Kad sam vec u vezi sa nekim, ne treba mi nedostajanje da me podsjeti koliko mi taj neko znaci sa vremena na vrijeme. Niti zelim da ta osoba razvija slicne mehanizme.
    A kad joj treba vrijeme da izgura neke svoje probleme, i kad joj je cijeli svijet stran a ne ja... to je vec druga stvar.
    upravo tako...

    ali neko ranije pomenu da ne morash biti ZATRESKAN...da jednostavno mozhe da ti treba prostora...ako sam ja dobro skopchala...

  24. #74
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Sve pokusavam da se sjetim znam li ijedan par koji je pravio duge neodredjene pauze, koje nijesu bile kraj u stvari i ne mogu niti jednog da se sjetim... S druge strane, znam neke koji su raskidali pa se mirili. Tih je i poviše.
    ja znam parove koji su pravili pauze... (citaj: da bi se malo sa strane ...kako bih rekla...zabavili!?)... SMIJESHNO.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehehe, pa da. To mi sve nešto na to mirise...
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Izdavanje poslovnog prostora u NK
    By buzzmissman in forum Nekretnine
    Replies: 15
    Last Post: 03-05-11, 21:40
  2. Krivljenje prostora
    By Sandman in forum Nauka generalno
    Replies: 47
    Last Post: 18-05-09, 16:55
  3. Iznajmljivanje poslovnog prostora
    By Břgíńjĺ in forum Primorski
    Replies: 15
    Last Post: 28-02-09, 19:59
  4. Izolacija prostora ?
    By stefan123 in forum Muzika
    Replies: 4
    Last Post: 08-03-08, 12:26
  5. Malo prostora za Limuzine!
    By N-I-K-O in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 02-04-06, 22:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •