Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 85 of 85

Thread: Posesivnost i ljubomora

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno... Biti umjereno ljubomoran je po meni ok, još više ako to osoba ispoljava na neki duhovit nesmarački način. Ja zaista ne pucam od ega i sigurnosti u sebe, da mislim da me na svijet nema, pa da moj partner ne može nikad i nikako naći bolju. A nije ni slijep, oči ga solidno služe. Ali nijesam ni nesigurna do te mjere da bih ga u kavezu držala. Svjesna sam da na silu ništa ne može, pa da se na glavu poperi čovjek, tako da mi je posesivnost zaista strana, a ljubomora u malim dozama, shodno situaciji, nije.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  2. #77
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Naravno... Biti umjereno ljubomoran je po meni ok, još više ako to osoba ispoljava na neki duhovit nesmarački način. Ja zaista ne pucam od ega i sigurnosti u sebe, da mislim da me na svijet nema, pa da moj partner ne može nikad i nikako naći bolju. A nije ni slijep, oči ga solidno služe. Ali nijesam ni nesigurna do te mjere da bih ga u kavezu držala. Svjesna sam da na silu ništa ne može, pa da se na glavu poperi čovjek, tako da mi je posesivnost zaista strana, a ljubomora u malim dozama, shodno situaciji, nije.
    Upravo tako...

  3. #78
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Naravno... Biti umjereno ljubomoran je po meni ok, još više ako to osoba ispoljava na neki duhovit nesmarački način. Ja zaista ne pucam od ega i sigurnosti u sebe, da mislim da me na svijet nema, pa da moj partner ne može nikad i nikako naći bolju. A nije ni slijep, oči ga solidno služe. Ali nijesam ni nesigurna do te mjere da bih ga u kavezu držala. Svjesna sam da na silu ništa ne može, pa da se na glavu poperi čovjek, tako da mi je posesivnost zaista strana, a ljubomora u malim dozama, shodno situaciji, nije.
    Normalno.
    Svaka normalna osoba je svjesna toga da ne moze zadrzati nekoga silom, ljubomorom i raznim drugim bespotrebnim ekscesima. Sve sto on zeli da se desi, desice se pa taman da ga u stopu pratis po cijeli dan tako da je suludu uopste govoriti o tome.
    Samo sam htjela reci da mi je mnogo smijesno kad ljudi predstavljaju sebe kao operisane od ovih osjecanja, isto kao da tvrdis da si cijeli zivot srecan i da te nikad nije snasla tuga. Uauu kako je to kul...
    budimo malo realni.

  4. #79
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Kuci
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Čitala sam jedan članak o razlici između posesivnosti i ljubomore, gdje se tvrdi da ljudi često brkaju ova dva. Zanima me šta je po vama jedno a šta drugo i koje su granice izdržljivosti koje imate kada su upitanju posesivnost i ljubomora? Možemo prodiskutovati i o tome da li smatrate sebe ljubomornima i/ili posesivnima i šta to sa sobom nosi?
    Granice izdrzljivosti? Cim se mora trpjeti taj boluje i od jednog i od drugog, pa bolje sve to otvoreno i jasno bez "bolovanja". Sto je moje, moje je. A sta nosi sa sobom, e pa "zavodnice" i "igracice" treba smiriti bez filozofiranja jer filozofiranje ne razumiju.
    SHape k' sebi!

  5. #80
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    fm group, na ono gore sto ne moz da vjerujes, lako im je tako reagovati, sve samci
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #81
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Ja chini mi se za VAS koji "NIJESTE POSESIVNI", kako ti reche, nijesam rekla nishta... Samo sam podrzhala NECESOVU izjavu da je "ono shto je moje samo MOJE" ...ovdje je samo upotrijebljena prisvojna zamjenica MOJE i dala svoje tumachenje toga... TJ da ni sama ne smatram OVO posesvnoscu no normalnim ochekivanjem, iako vele da nosim "ruzhichaste naochare"

    Izvinjavam se ako sam "isprovocirala" da se pogreshno shvatanje onoga shto sam napisala...

    Evo izvinjavam se josh jednom

    A kad je zbilja pravo tumachenje posesivnosti u pitanju...potpisujem u potpunosti ono shto si kazala...
    ovo je moj forum i ja te pitam što oću:mrgreen:
    dobro je to djaole, samo mi je tvoj post poslužio kao šlagvort za diskusiju

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Kad covjek cita ovo rekao bi da su svi forumasi operisani od osjecanja (cast izuzecima), da se nikad nisu brecnuli kad im neko "takne u partnera" i da imaju toliko samopouzdanja da ne bi ni pred Monikom Beluci trepnuli.

    Covjek nije kamen i mora imati i ova (negativna) osjecanja pa htio to da prizna ili ne.
    Stvarno bih voljela da vjerujem u vasu pricu ali mi je suprotno realnosti da covjek moze u svim situacijama da bude ravnodusan- utopija.
    Niko ne kaže da je imun na ljubomoru, posesivnost je druga priča, medjutim, ljubomoru normalnog intenziteta, i što je najvažnije, onda kad ima razloga za to. Po meni nije normalno biti ljubomoran na nešto imaginarno, nije normalno biti ljubomoran samo zato što sam iskonstruisala sled dogadjaja u svojoj glavi, ničim izazvana.
    S tim u vezi, ja apsolutno nikad ne pomislim da je moj partner sa nekom drugom ženom ako kasni kući... Apsolutno NIKAD ne pomislim da mu je žena sa kojom je sjedio u društvu, slučajno ili ne, potencijalna ljubavnica, nikad mu ne pretresam džepove da bih nešto našla niti mi pada na pamet, ne provjeravam da li me je lagao, ničim izazvana...Ovo podrazumijeva, da ako mi je rekao da je bio u bioskopu i 3 ujutro, a ja znam da STER ne radi nako do ponoći, svakako neću reći "a, mora da su ga otvorili za njega"...ljubomora izazvana time što vidim da se nešto promijenilo, što vidim da se često gubi iz kuće a ne znam dje je, što miriše na ženske paarfeme koji nijesu moji kad dodje doma, fleke od karmina, neobjašnjive modričice na raznim mjestima, nezainteresovanost za mene- to su situacije na koje sigurno ne bih bila imuna, i tu bih sigurno iskazala vrlo veliku dozu ljubomore.
    Ono što mene uvijek iznova impresionira na forumu, jeste što oni koji su ljubomorni nikako ne mogu da shvate da postoji neko ko jednostavno nije ljubmoran...ponavljam, bez razloga!
    Tvrdim, da nikad, apsolutno nikad, nijesam napravila svom partneru ljubomornu scenu, kao ni sama nijesam bila izložena "maltretiranju" zbog ljubomore svog partnera! Ne, nijesam kamen, naprotiv, jako se sjekiram ako mi se čojak ne javlja na tel...ali umjesto da mislim da nešto "delje" nedje po gradu (kao moja sestra, ona uvijek misli da sve žene ovoga svijete trče za njenim čojekom!) ja se mislim oću li zvat hitnu ili policiju, da se nije dje suturao s kolima...svi smo drugačiji
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #82
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Niko ne kaže da je imun na ljubomoru, posesivnost je druga priča, medjutim, ljubomoru normalnog intenziteta, i što je najvažnije, onda kad ima razloga za to. Po meni nije normalno biti ljubomoran na nešto imaginarno, nije normalno biti ljubomoran samo zato što sam iskonstruisala sled dogadjaja u svojoj glavi, ničim izazvana.
    S tim u vezi, ja apsolutno nikad ne pomislim da je moj partner sa nekom drugom ženom ako kasni kući... Apsolutno NIKAD ne pomislim da mu je žena sa kojom je sjedio u društvu, slučajno ili ne, potencijalna ljubavnica, nikad mu ne pretresam džepove da bih nešto našla niti mi pada na pamet, ne provjeravam da li me je lagao, ničim izazvana...Ovo podrazumijeva, da ako mi je rekao da je bio u bioskopu i 3 ujutro, a ja znam da STER ne radi nako do ponoći, svakako neću reći "a, mora da su ga otvorili za njega"...ljubomora izazvana time što vidim da se nešto promijenilo, što vidim da se često gubi iz kuće a ne znam dje je, što miriše na ženske paarfeme koji nijesu moji kad dodje doma, fleke od karmina, neobjašnjive modričice na raznim mjestima, nezainteresovanost za mene- to su situacije na koje sigurno ne bih bila imuna, i tu bih sigurno iskazala vrlo veliku dozu ljubomore.
    Ono što mene uvijek iznova impresionira na forumu, jeste što oni koji su ljubomorni nikako ne mogu da shvate da postoji neko ko jednostavno nije ljubmoran...ponavljam, bez razloga!
    Tvrdim, da nikad, apsolutno nikad, nijesam napravila svom partneru ljubomornu scenu, kao ni sama nijesam bila izložena "maltretiranju" zbog ljubomore svog partnera! Ne, nijesam kamen, naprotiv, jako se sjekiram ako mi se čojak ne javlja na tel...ali umjesto da mislim da nešto "delje" nedje po gradu (kao moja sestra, ona uvijek misli da sve žene ovoga svijete trče za njenim čojekom!) ja se mislim oću li zvat hitnu ili policiju, da se nije dje suturao s kolima...svi smo drugačiji
    isto to, samo ti potrošiš više riječi! i odmah da ti kažem nemoguće je da ne raščupaš neku ženu, jer svako jutro namigne tvom suprugu :lolblue:

  8. #83
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne bih svega mi, izuzev ako bi on njoj namignuo, njega bih raščupala, inače, što nju da raščupavam? Neće mi ona čuvat porodicu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #84
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne bih svega mi, izuzev ako bi on njoj namignuo, njega bih raščupala, inače, što nju da raščupavam? Neće mi ona čuvat porodicu
    Ne bih takla ni njega ni nju nego bi ih pustila tamo neka zmigaju cijeli dan ako ih volja, da ako im oci ostanu u komadu od zmiganja.
    ove gore primjere sto si navela sve je ok, narocito se pronadjoh u onome kako pomislis na najgore kad se ne javlja (da mu se ne daj boze sta nije desilo).
    Mada sve te navedene situacije nisu ni priblizno onome sto bi kod mene izazvalo ljubomoru.

    Necu ni da se trudim da objasnjavam jer ovdje pojedini ljudi samo cekaju priliku da se uhvate za jednu rijec da obrnu kontekst recenog i usmjere beskonacnu raspravu u pogresnom pravcu.

  10. #85
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ja da ne bih razmišljao o tome, ja fino đevojku u katastar upišem i nosim posjedovni list vazda sa sobom. Jedino sam bio ljubomoran kad je procjenitelj došao da izmjeri kvadraturu, pa mi je mjerkao đevojku u gornje kvadrate. Ja tako.

    Za sve eventualne sporove, obraćam se nadležnom sudu u Podgorici. Ako je đevojka iz Podgorice.
    hhahahahahahahah samo da ti ne kaze da ces je morat kad tad prodavat.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Posesivnost...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 35
    Last Post: 31-05-10, 02:36
  2. Ljubomora
    By Kaljestro in forum Ljubav
    Replies: 43
    Last Post: 01-04-10, 20:20
  3. Ljubomora
    By odli in forum Ljubav
    Replies: 137
    Last Post: 19-10-07, 16:55
  4. Posesivnost
    By getaway blues in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 27-08-07, 19:18
  5. ljubomora
    By DiDa in forum Ljubav
    Replies: 48
    Last Post: 01-04-05, 20:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •