Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 89

Thread: Razvedeni

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default Razvedeni

    (ne)ljudi često razgovaraju o predrasudama različitih vrsta...Ovakva situacija uvijek daje povoda za priču, šuškanja, licemjerstvo i sl...

    Po vašem mišljenju koje su to predrasude sa kojima se susrijeću razveden muškarac / žena kad je u pitanju njihov emotivni život?

    Kakvo je Vaše iskreno mišljenje o njima - tj. da li bi se upustili u vezu-brak sa osobama koji imaju propao brak iza sebe?

    Kako gledate na takav izbor nekoga iz porodice, kruga prijatelja?

    Da li i kakve teškoće - probleme mogu imati osobe koje se upuste u vezu - brak sa razvedenim osobama?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Ja se i dalje nadam da su ljudi shvatili da je ovo 21. vijek i da smo se pomjerili od onoga da je žena "domaćica i majka", a muž onaj koji radi i zarađuje.
    Danas žene rade, imaju posao, neke imaju i svoj stan, doprinose porodici jednako, ako ne i više od muškarca. E, što se toga tiče, napredovali smo.
    Nekad sam, kroz priče, slušala termin "raspuštenica". I, koliko se sjećam, pogrdan je bio. Korišćen je u kontekstu nečega što ne valja. Danas čujem "razvedena". I tu smo napredovali.

    Kakvo je Vaše iskreno mišljenje o njima - tj. da li bi se upustili u vezu-brak sa osobama koji imaju propao brak iza sebe?
    Što se mene tiče, ne razlikuju se od onih koji su raskinuli vezu. Razlika je u papiru i bez papira. A pravi se razlika između udovaca i razvedenih.
    Što se tiče upuštanja u vezu...nije mi se desilo da se zatelebam , čak ni da se muvam sa razvedenim muškarcem. Ali mi ne bi smetalo, i briga bi me bila što kaže okolina.
    Kako gledate na takav izbor nekoga iz porodice, kruga prijatelja?
    Ok mi je sasvim...Ako je nekome brak propao, nije život stao. Ide se dalje, i taj mora da živi. Ne mora da se učauri i da do kraja života bude sama/c zato što primitivni ljudi lijepe etiketu na nju/njega. Iz tog razloga je ženi teže nego muškarcu. A sa druge strane, većinom iz braka muškarci izađu "slobodni", majka dobije djecu, većinu vremena su kod nje, a on kao momak.
    Meni ne bi smetalo da neko moj kući dovede partnera, bez ili sa djecom...na kraju krajeva, ta djeca nisu kriva za tuđi neuspjeh...
    Što se tiče ovih teškoća...ako partnera prihvate takvog kakav jeste, bez predrasuda šta će ko reći, ne vidim problem nikakav...Jedino ostaje taj pritisak familije.

    nadam se da nisam bila konfuzna, s obzirom da se budim sat vremena, ali mi ne ide nikako...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i u najgoru ruku plemenitije je razvesti se i razici ko ljudi, nego ostanak vranja svadje i kojekakvo zlo, da bio bi sa razvedenima, jer sto rece gooza nasa , nikakva razlika ka sa osobom koja je iz veze izaslai podrzavam izbor svih oko mene po ovom pitanju stavise brat mi se smuvao sa zenom poznanika, i sad su zajedno i sa njeno 3 djece ;p

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    a obrati pažnju samo na poznate ličnosti. neki od njih imaju i po 3, 4 braka iza sebe, pa nikome ne smeta. i svaka otpočeta veza im je vjeridba! šta? to ih razlikuje od nas običnih smrtnika? niđe veze...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo tako, nego elem kad imas i dalje sirotinjski prosti malogradjanski tako reci mentalitet, onda je lakse smesti se o tudjem jadu i praviti prazne price od toga . sp.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ma, svi mi možemo da osuđujemo dok se nama ne desi, a onda to nije ništa strašno:ni biti razveden, ni biti sa nekim ko je razveden. pa, nije gubav!
    zamisli, jedan čovjek je oženio razvedenu ženu i to je njegov 4 brak znači, njoj nije smetalo, čak joj nije pravilo problem to što su se prethodne 3 žene zvale isto kao i ona!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma gluposti, danas ljudi s reda sa oženjenima imaju afere, a ne razvedenima. Naravno ovo prvo ne podržavam. Svaki razvod je dobar, jer je def trebalo da se desi. Nevjerovatno mi je kad ljudi mogu da budu u raspalom braku u kojem svako radi što mu volja, ili se svađaju po cijeli dan i tako non stop. E to mi nije normalno, a ovo ostalo me ne zanima. Ako je normalna osoba ne bi mi smetalo ni što je razveden ni što ima đecu... Mislim da je istina, kao što neko reče, da je teže za žene jer kod njih ostaju đeca i onda to mogu muškarci shvatiti kao teret.
    Last edited by Danaida; 19-05-11 at 10:10.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    (ne)ljudi često razgovaraju o predrasudama različitih vrsta...Ovakva situacija uvijek daje povoda za priču, šuškanja, licemjerstvo i sl...

    Po vašem mišljenju koje su to predrasude sa kojima se susrijeću razveden muškarac / žena kad je u pitanju njihov emotivni život?
    Ah...konacno...pikanterijeeeeeeee Pustiiiii me da opaliiiimmmmmmm po razvodu u razvedenimaaaaa ... :P LoL...

    Ne svidja mi se to shto u nashem drushtvu postoje predrasude o razvodima i razvedenim muskarcima i , naraFFFski, raspushtenicama - "lijep" sinonim za razvedenu zhenu... Pffffff... Ogavno...
    Ne vidim, kao prvo, zashto bi se tudji zhivot toliko ticao ikoga uopshte??? A kao drugo...Zar treba neko da svoj JEDAN zhivot potroshi unesrecujuci prvo sebe pa onda i drugu osobu ako vec ne ide???? BUDALASTINE. Nemam nishta protiv razvoda... Prva sam za to da se razilazi ako se ne mozhe zajedno sa papirom ili bez, bilo teshko ili lako...jer covjek mora biti posten prema sebi i prema drugoj osobi, i prozivjeti ovako kratak zivot kako sleduje..

    Kakvo je Vaše iskreno mišljenje o njima - tj. da li bi se upustili u vezu-brak sa osobama koji imaju propao brak iza sebe?


    Nemam nishta protiv toga... Vec sam svojim stavom o razvodu i glupavim predrasudama rekla shto mislim...

    Da li i kakve teškoće - probleme mogu imati osobe koje se upuste u vezu - brak sa razvedenim osobama?



    E u tom ZECU lezi GRM To je obicno problem...jer svi krenu da grinjaju i da pripisuju djecu, kopilad, ku****luke...itd... Treba imati m00da...i boriti se za neshto ako osjecate da to NESTO zavrijedjuje da se za to borite.
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 19-05-11 at 10:10.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    na startu da razjasnimo da postoje dvije vrste razvedenih osoba :
    s jedne strane imamo one koji su ostavljeni, a s druge strane imamo inicijatore tog , po meni, traumatičnog iskustva..

    Prva barijera sa kojom se susrijeću ljudi koji su razvedeni, posebni oni ostavljeni, je nepovjerenje..Rane su svježe, pa mnogi od njih još ne žele da se upuštaju u nove 'podvige'..a opet s druge strane takvim osobama se ne treba postavljat ni kao neko ko će im pokazati svijetlo na kraju tunela - uz svu najbolju volju... Stvari treba pustiti da idu svojim tokom...Povjerenje se ionako vremenom i iskustvom stiče, ono se ne poklanja...
    Što se mene tiče nije samo propao brak nešto od čega ljudi trebaju da se 'plaše'..Mene zabrinu i duge veze koje su mi u istom rangu sa ovim 'ozvaničenim' u opštini - crkvi, a rezultirale su krahom - neuspjehom.
    Još uvijek nijesam imala takvo iskustvo, dajem mišljenje na osnovu tuđih iskustava...
    a sve zavisi od toga kako neko ko je razveden prezentuje to svoje stanje.. Da li kao prednost, ili kao falinku...Da ne rečem tragediju...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A onda se umijesa familija .... kad najzad prihvati tu situaciju sa razvodom... i krene da trazi novog/u muza/zenu razvedenoj osobi ih onda nastaje cirkus.
    dva i dva su tri

  11. #11
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    a bi li prihvatile muskarca koji je razveden a djeca kod njega? da li bi prihvatili I tu djecu? naravno ako vam se on djasvi

  12. #12
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da i ja nesto kazem iz licnog iskustva.
    Sve je to super sto ste svi ispricali ali kamo srece da svi tako misle.
    Srela sam se sa svakakvim predrasudama i osudama. Naravno i sa ljudima bez toga. Vidjela ko su mi prijatelji. Pravo da vam kazem, boljelo me uvo, i meni to sad zvuci nestvarno ali nikad se nisam iznervirala, samo sam se smijala.I sad je tako.
    E sad postoji razlika izmedju razvedenih sa djecom i razvedenih bez djece. Ja nisam imala djecu pa sam sve to dozivjela kao vezu koja nije uspjela i nije mi zao.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Da i ja nesto kazem iz licnog iskustva.
    Sve je to super sto ste svi ispricali ali kamo srece da svi tako misle.
    Srela sam se sa svakakvim predrasudama i osudama. Naravno i sa ljudima bez toga. Vidjela ko su mi prijatelji. Pravo da vam kazem, boljelo me uvo, i meni to sad zvuci nestvarno ali nikad se nisam iznervirala, samo sam se smijala.I sad je tako.
    E sad postoji razlika izmedju razvedenih sa djecom i razvedenih bez djece. Ja nisam imala djecu pa sam sve to dozivjela kao vezu koja nije uspjela i nije mi zao.
    Thumbs up za tebe

    U pravu ste da postoji ta razlika ...

    Ja neshto ne znam...kako bih reagovala... Vjerovatno da mi se neko bash svidja...mozhda mi ne bi smetalo...ne mogu da kazhem...ne znam...

    Moguce je i da bi doshlo do trenutka kad bi i zasmetalo neshto... ako znam... Ne znam nisam pametna...



  14. #14
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja licno ni svoju ne zelim a ne tudju da podizem, oprosti izvini bate ali ajde ti pud kuce sa sve djecom
    dva i dva su tri

  15. #15
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    Ja licno ni svoju ne zelim a ne tudju da podizem, oprosti izvini bate ali ajde ti pud kuce sa sve djecom
    nice one

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nigdje dvojni moral nase sredine nije izrazen kao kod odnosa prema osobama kojima brak nije uspio. Za muskarce manje vise se i ne gleda, ali su zato zene automatski casćavane epitetom raspustenica. Sve je super ako neka djevojka ima i pedeset veza, promijeni pola navijaca neke fudbalske ekipe ona nije ni raspustena ni raspustenica, ali ako se neka baksuzulja uda za jednon jedinog pa nesto ne uspije onda je raspustenica
    Quote Originally Posted by KRKNA View Post

    Još uvijek nijesam imala takvo iskustvo, dajem mišljenje na osnovu tuđih iskustava...
    a sve zavisi od toga kako neko ko je razveden prezentuje to svoje stanje.. Da li kao prednost, ili kao falinku...Da ne rečem tragediju...
    Nijesam ni ja imao takvo iskustvo i ja se samo vezem sa onim japanskog stila "niko tak'o", a sa druge strane ne bih mogao sebi dozvoliti da mi neka izvanja strinina tetka rece " auuuu dje ćes sa njom ona je raspustenica, a ti si djetić bez mane"

  17. #17
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post

    Nijesam ni ja imao takvo iskustvo i ja se samo vezem sa onim japanskog stila "niko tak'o"...
    Salis se, zar ne? Vidjash se sa klinkama od po 14, 15 god? Mislim to ti je to u danashnje vrijeme...cast izuzecima, naravno

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne vidjam se djecom nikako, već sa ovim "cast izuzecima" i sve je ka u svetim knjigama "ko trazi taj nadje "

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta hvali "djeci"? Ko voli nek izvoli al se zna KO SA DJECOM SPAVA-UPISAN SE BUDI! hhahahahahah
    Nego, da se vratim na topic..
    Osoba bliska meni se razvodi, i nacin kako se sve odigralo me je bas povrjedio..Bzvz.. Zao mi je sto ljudi , kod nas vecinom muskarci, ne razmisljaju i posljedicama ... Zasto nema vise nikakvih vrijednosti? Zasto nam je drustvo ovakvo kakvo jeste? Zato sto nema PORODICE, koja je osnovna "celija" drustva.
    (Ne mislim na brak , kao preduslov za porodicu. Znam porodice koje funkc.extra i ako nema tog potpisa)
    Takodje nedavno se prijateljica razvede posle 2 mjeseca- ih...koje su tu tek price bile... Raspustenica..a ko zna sto je napravila..e qq..no srecom nije pila kad je izlazila u grad-pa je narod bio blag. Ni dao Bog da se ja razvedem- Ne bi me ni Po, Ni Rajna a ni Sava i Dunav oprali..hahahah Narod :burp:
    Jel moguce da su svi forumasi mimo ovog naroda?!hahahahaha
    Last edited by MALAodSKANDALA; 19-05-11 at 16:35.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MALAodSKANDALA View Post
    Takodje nedavno se prijateljica razvede posle 2 mjeseca- ih...koje su tu tek price bile...
    Bogomi dugo izdurali u braku

  21. #21
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad ne mozes covjeka dovoljno upoznati
    ... a da nam pri tom ne oguli parce koze i ne otkine komad nas samih.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene jako nerviraju komentari na tudje brakove, kako je nekome (prijatelju, komsiji, kumu) extra u braku ili kako je neki brak los... place mi se od muke kad cujem takve komentare.
    U ovoj konzerva sredini naravno da ce razvedeni naici na dosta predrasuda, kritika itd.
    Ja ne bih razbijala glavu oko nepostojecih problema, kad bi me snaslo onda bih mislila o tome 8)

    Kako bi gledala na slucajeve iz mog kruga prijatelja ili porodice... samo im pozelim srecu i da su zdravo, svako svoju pjesmu bira.
    Na kraju svako treba da zivi zivot za sebe a ne za komsije, babe savete i prijatelje pa da mi se desi nesto slicno vjerovatno me ne bi dotaklo komentarisanja.

    p.s. strucnjaci smo da od svega napravimo spansku seriju bez potrebe

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam zašto bi me zanimalo što će tetka reći na ovu temu, kad me ne zanima šta ima da kaže na bilo koju drugu. Iskreno, poslije nekih godina ne bi trebalo da nas zanima šta bilo ko kaže na bilo koju privatnu temu ako ih za mišljenje ne pitamo. Nego mi smo naopaka sredina u kojoj neki i sa 50 dozvoljavaju da im roditelji kroje život. Ovdje često roditelji na djelima funkcionišu po principu "ja sam ti život dao, ja ću ti ga i uzeti" a na riječima je potpuno druga priča. Naravno krivice ima i u nama đeci jer smo navikli da zavisimo od njih i da im se na život penjemo dok ne umru.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  24. #24
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako si udana a imas 20 god: "a....mlada se boga mi udala...dijete je to jos,nista ne prodje"
    Ako nisi udana a imas 30: "ima li sta novo?a...dobro,polako samo...bice"
    Ako si udana sretno i na vrijeme: "kako ti je u brak,slusa li te muz,djeca...od cega zivite,koliko imate soba,koje su boje zidovi..."
    Ako si udana a los ti je brak:"uh...vidjela sam ti boga mi muza nedje sa nekom djevojkom prodje u auto,ne vidjeh kakva bjese..."
    Ako si razvedena:"ee kako se raspusti,ostavi je muz,sto ce sad...niko vise nece s njom htjet"
    itd.....

    Uvjek se nadje neka tetka gdje god da stojis da smisli nesto.Etikete su svuda.I zanimanja tudjim zivotima.
    Al se onako se za sebe slatko ismijem D.Radovicu,("Zenski razgovori") :

    Čim je crn i ima brkove, znaj koliko je sati.Ti su najopasniji...ti crni sa brčićima...Ako hoćeš mir u kući, nađi za muža nešto plavo i belo, malokrvno.To nije neka velika sreća, ali bar znaš da imaš muža.
    Za ljubav i tako...ti crni su idealni...Ali za brak - nikako. :roll: :mrgreen:
    Koliko sam ja gledala, svi najveći ljubavnici na filmu su crni i imaju brčiće.Taj film u kome se oni pojave ne može da prođe bez neke gužve, prevare...valjda im je takva krv...
    A pošto brak nije film...jel' tako?Bolje nam je da nađemo nešto plavo, tiho i mirno...Tu je mnogo veća sigurnost i garancija.

    Last edited by Artemis; 19-05-11 at 18:34.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A imam ja plavo da plavlje ne može biti, a manit odrt, ni miran ni tih. Ali je zlatan... i posvećen jako.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •