Results 1 to 19 of 19

Thread: "Pati, kurvo!"

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default "Pati, kurvo!"

    Na ovaj post me inspirirao Kittinkin topic sa pitanjem za momke...



    Poprilicno cesto se pojavi netko s pricom tipa "sto da radim da bih osvojio/osvojila curu/decka". I onda se jako cesto pojave "savjeti" tipa "nemoj (joj) nikako pokazati koliko ti je stalo", "pusti (je) nek se malo rostilja", "daj joj do znanja da ima drugih cura kol'ko hoces", "zene su ti takve, kad vidi da ju zanimas onda ce te vrtit oko malog prsta"itditditd.


    E sad, meni je jasno da su u pohodima "ajmo nesto podmetnut pod sebe" dopustena sva sredstva, od lazi do razbacivanja "e, bas si mi super" izjavama (i natrag). Medjutim, smatra li stvarno netko ovdje da je "rostiljanje nesudjene ljubavi necijeg zivota" dobar pocetak veze za koju bi covjek htio da potraje dulje od gasenja cigarete nakon seksa...? Mislim, u osnovi se ljudima savjetuje da u mogucu vezu udju neiskreni i da glume ono sto nisu i kakvi nisu, da ne govorim kako je u temelju "metode" prijedlog da se curu/decka za svaki slucaj prvo malo "izgazi" ne bi li shvatili kakva ih je sreca zadesila time sto su "odabrani" (odatle i citat poznatog - makar meni omrazenog - estradnog umjetnika Sinise V. kaonaslov topica).


    A ako je vec tako, zasto ne usavrsiti metodu pa preporuciti da se potencijalnu ljubav svog zivota za pocetak mlatne buzdovanom i odvuce
    u svoju spilju, eda bi ona poslije vidjela o kakvom se njeznom i nadasve romanticnom muskarcu radi. Onako, specifican oblik skidanja zvijezda s neba (ta ce fakat vidjet sve zvijezde). Recitiranje Joksimovica (u spilji, mislim) opcionalno.


    Eto. I sad sam ja, kojem je to poprilicno bljak, "filozof"...
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znachi, istina i nishta drugo do istina, bez taktiziranja i mudrovanja... pa shta bude?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskreno i samo iskreno pa koliko god loshe ili bolno ili neuspjeshno bilo....Kod mene je prioritetna iskrenost.
    A tzv. "mudre" uhhhh ... nego zhivot je chudan, upravo one dobijaju mnogo vishe , ali ne i kvalitetno . Ipak mislim da mushkarac umije razluchiti gdje je prisutno mudrovanje a gdje iskrenost ....e sad... na njemu je da izabere shta mu vishe godi. Ima nas svakavnih

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    a bogomi je totalna iskrenost kobna. ne znam kako to vi zene (adrijana i la_bambola) ne staviste u svoje postove?!? cudi me to od vas, s obzirom da ste oni...
    naravno, povjerenje je osnovna stvar ALI, treba cuvat nesto i za "posle".
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Cool

    Sve u granicama.Nije dobro biti previse iskren,a ni zamaskiran.Svi mozemo da osjetimo trenutak da nekom kazemo na pr. da ga volimo,uz malo vise vremena,i tada to treba reci.Obicno u tom trenutku kad pokazemo svoju unutrasnju stranu osjetimo i da li je on taj koji vrijedi za jednu takvu iskrenost i uopste emociju.A sto se tice obratne situacije koja je ipak teza ako znamo da smo voljeni a ne uzvracamo treba naci nacina da ta istina ne bude previse gruba jer vjerujem da sve to moze da nam se vrati kroz neku sasvim drugu osobu...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by GAGA
    a bogomi je totalna iskrenost kobna. ne znam kako to vi zene (adrijana i la_bambola) ne staviste u svoje postove?!? cudi me to od vas, s obzirom da ste oni...
    naravno, povjerenje je osnovna stvar ALI, treba cuvat nesto i za "posle".
    bice da ni ja ni la_bambola nismo mislile na bezrezervnu iskrenost na startu...
    kada udjesh bez lazhi u jednu vezu imash miran san i ne planirash unaprijed svaku izgovorenu rechenicu...
    volim otvoren pristup... ako lazhesh, ne ljuti se kad njega uhvatish u lazhi...
    ako varash, nemash pravo na pobunu usljed njegove prevare...
    nekako mi se chini da kako veza pochne, tako ce se i zavrshiti... sve zavisi od osnova na kojima se gradi od prvog dana...
    argo, ovo "roshtiljanje" je prije svojstveno mladjim narashtajima...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazhem se .....PO JUTRU SE DAN POZNAJE !

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    sto ti je iskustvo jado moj
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    balansiranje.
    ovdje u stvari najvise zavisi od toga sta podrazumijevas pod iskrenoscu
    a mnogi kad cuju da treba biti iskren misle da to znaci da treba toj osobi da kazes sve ali bas sve o sebi i odma. sve u svoje vrijeme. u protivnom, osoba pobjegne. mislim da cesto ljudi koji zele iskrenost u vezi (bar se meni desavalo tako) pocnu odma da ti trljaju o svojoj proslosti, i onda sve to zavrsi tako sto ostanes opterecen necijom prosloscu prije nego sto si uspio tu osobu stvarno da upoznas. i onda je gledas i upoznajes kroz tu prizmu proslosti, i na osnovu toga donosis zakljucke
    naravno, treba se i otvoriti ali ne svakome i ne odmah.
    ja sam jednom napravila gresku da sam momku, (za koga mi je bilo stalo da izmedju nas bude nesto 'vise'), nakon par izlazaka izvalila jednu onako tesku epizodu koja mi se dan prije desila sa jednim bivsim. zasto? zato sto mi je bilo stalo i sto sam htjela da momak shvati zasto sam sa njim na distanci. on je naizgled reagovao super, proveli smo super ostatak veceri zajedno i... poslije toga smo se culi par puta, ali se nismo vise vidjeli.
    pouka?
    sve u svoje vrijeme.
    ja sam napravila ogromnu glupost, jer sam momku koga jedva poznajem rekla kako imam tog nekog davnog bivseg koji me zivka i zeli da se nadje sa mnom zbog neceg. to je bila jedna nezakljucena prica koja je isplivala na povrsinu, i ja sam htjela konacno da je zakljucim bas zato sto sam stvarno htjela nesto sa tim novim momkom.
    a on je tu moju iskrenost shvatio kao upozorenje da ja jos uvijek nesto zelim sa tim momkom, znaci potpuno suprotno.
    toliko o iskrenosti i postovanju druge osobe.
    iskrenost je mac sa dvije ostrice, pogotovo ako ne poznajete osobu kojoj se povjeravate ili ako niste jos sigurni sto posto sta ta osoba zeli od vas.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam mislio na iskrenost kako se to ovdje shvatilo (to bi bilo previse), vec vise na "stavimo karte na stol i otvoreno recimo sto se ocekuje od cijele ove situacije, druzenja...". A ne, kako se cesto vidi "ja malo bi, pa malo ne bi, pa cu se praviti da me nije briga, a ti skaci oko mene kao da imas gliste u guzici, pa ovo, pa ono, pa povuci-potegni", "malo cu se praviti da sam ono sto nisam, izreklamirati se najbolje sto mogu a kad te zadobijem, maska ce pasti i pokazat cu svoje pravo lice". Dr. Jekyll pri zavodjenju, Mr. Hyde kad se zavede.

    Na kraju sve posaljes u PM i odes u zalazak sunca sa osmijehom na usnama.

    Dosta, zurim se...
    Last edited by Argonaut; 21-03-05 at 16:45.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    C E N T A R
    Posts
    644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iskreno odma reci sto ima$ jer ako taktiziras nista od toga tako se meni cini
    we`re cumming in peace

    Ja_sam_uobrazen_a_ti

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaebi ti iskrenost, davno je to bilo ono sto je potrebno vezi...sada sve ide u pm.
    Tj. budi iskren koliko taj neko zasluzuje.
    LiFe iS a BiTcH, dEaL wItH iT oR DIE!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss Kittin
    ja sam napravila ogromnu glupost, jer sam momku koga jedva poznajem rekla kako imam tog nekog davnog bivseg koji me zivka i zeli da se nadje sa mnom zbog neceg. to je bila jedna nezakljucena prica koja je isplivala na povrsinu, i ja sam htjela konacno da je zakljucim bas zato sto sam stvarno htjela nesto sa tim novim momkom.
    He, a sto si mu uopste pricala o bivsem, a nisu mu rekla da sa njim zelis nesto "vise"? Zamisli te koordinacije iskrenosti. Niko te ne pita za bivseg momka a ti o tome pricas nekome kome ne pricas da zelis sa njim da imas nesto vise?!? I sjajno je takodje to da pricas takve stvari nekome koga jedva poznajes, kao i to da sa tim koga jedva poznajes hoces da imas nesto vise?!? Kako je to moguce? Jesi li tom pricom o svom bivsem u stvari htjela da se nabacis novom momku? Jel' on trebao da pokaze razumijevanje za tvoje "jade", ili si ga naprosto htjela malo "po.ebati" i mozdano i fizicki, tako da se zainteresuje za duzi period, he. Mozda je prica o bivsem u stvari bilo obavjestavanje potencijalnog novog da si slobodna. Itd. Mnogo je toga nerecenog, ali osnovno je da si tom momku koga "jedva znas" trebala pricati iskreno o tome kako hoces da imas sa njim nesto "vise" a ne pricu o nekom svom bivsem momku. Ili, mogli ste pricati o udobnosti stolica na kojima sjedite dok hvatate prve emocionalne biljeske iz iskustva. ...
    Totalna iskrenost je ideal kome se tezi u zivljenju ljubavi. To znaci da sve nije ni moguce ni potrebno odmah reci, vec se to desava postupno u toku upoznavanja. Biti iskren znaci prije svega reci iskreno sta i kako u odgovarajucem trenutku. Naknadna iskrenost kao i naknadna pamet ne vaze. Takodje, biti iskren znaci ne lagati, ne manipulisati, ne iskoristavati, ne obmanjivati i zloupotrebljavati, ... uglavnom, "ne praviti racun bez krcmara" ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Eto. I sad sam ja, kojem je to poprilicno bljak, "filozof"...
    Argonaut, dosado jedna Stvar je bas ta, ne samo u vrebanju novih potecijalnih zenki ili muzjaka da logika ne prestavlja monotoniju, ne samo kod omladine nego i ostalih, prije je da se sto vise sebi ugodi na sve moguce nacine kao i drugima. Uvijek je tu jedna vrsta egoizma koja covjeka donekle i tjera da se odzava u drustvu u kojemu bas ionako gdje mi sami po sebi ne volimo da gubimo prestavja normalnost u kojoj iskrenost nije dobrodosla, cak je iskren biti sa onima koji nisu je nepozeljno i odbojito kao i slicno sto ne donosi brzo zadovoljstvo i korist. Da li je zbilja rostiljanje pocetak dobre veze, se moze reci po tadasnjim interesima da jeste..heh. Ljubav ima jasne i konkretne interese koje kod mene u ljubavi ne prave razliku odnosno se razlikuje sta je svrha necega a sta ne, odnosno da ljubav zna sto zeli a sta ne kao i hoce li nesto da se (u)radi ili ne. To se moze najbolje znati kad zivimo u ljubavi odnosno u znanju koje potice iz ucenja i da to ucenje prestavlje sposobnost ravnopravnog uzimanja i davanje koje u ljubavi izmedju dvoje ljudi i ne samo izmedju njih govori da taj odnos prestavlja obostrano razumijevanje, potporu, postovanje i otvorenost koja zivi i zivjece u dobrim i losim vremenima. Dakle, to je jedan ideal kojima vecina i ne tezi jer ne osjecaju potrebu sa time niti se u prepostavci moze znati sta prestavlje tacno to stanje duha. Ovako kako biva u svakodnevnici je da imam interes da te skinem ili ti mene da oljustis, da te speglam i ostalo u tome da su obe strane zadovoljnje, gdje ja taj odnos moram da odrzavam da ne bi ispao glup jadan i dosadan. A ko zeli to u odnosu kad to nije nigdje pozeljno. Ni tamo ni ovamo je da prvo sebi treba da udovoljim u kojemu druga strana cini meni zadovoljstvo kao i ja njoj. Sad da li je nesto dobro kao u vecinskom trazenju i nudjenju mozemo(u datoj situaciji) najbolje sami znati sta je da i ne i gdje to zavisi od druge strane kako se ponasa prema istom.
    Last edited by enex; 21-03-05 at 18:47.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    iskrenost? hm, das nekom srce na tanjiru, mislish da je on/ona prava i za****sh se... i shto onda?
    i kad ti se to desi, doticnu osobu zamrzish, ne zato shto te odbila/ismijala ili nesto trece, vec zato shto zbog njega/nje vishe nikad necesh moci da uradish istu stvar za nekoga ko je to zasluzio.
    i na kraju...

    "...mrzim te oci mrachne i duboke,
    kunem te noge pred kojima padam,
    i altar tijela gdje u prahu lezim;

    bozanska zeno, unuko visoke
    pramajke Eve, pred tobom sam Adam,
    i jer te volim, ja od tebe bjezim."

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Arghh, ljudi, citate li vi uopce sto san napisao? Pojedini su shvatili bit onoga sto sam htio reci, ali neki su u svemu ovome vidjeli samo apsolutnu iskrenost bez pokrica i ispovjedanje nekome tko to jos nije zasluzio.

    Kittinka i jos pojedini su dali par dobrih hinteva... kako je ono islo, balansiranje? Naravno, svakom po zasluzi, nekim cemo se osobama vise otvoriti, nekima manje. No, to se sve odnosi na osobu sa kojom smo vec zapoceli nesto, a sto je nadislo onu fazu udvaranja. KOliko cemo se kome otvoriti ovisi o nama samima, nasim ocekivanjima, ali ponajvise od one druge osobe.

    No, u ovom topicu tema nije (ne)iskrenost u vezi, tema je (ne)iskrenost pri pokusajima da se veza ostvari i glumljenje necega sto nismo. Ajmo rebootat topic, pa ispocetka.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neznam i nisam siguran da odmah i sa svakim treba biti potpuno iskren sve zavisi od prilike do prilike i sta zelite imati ili koliko daleko zelite ici sa tom osobom.Neke veze su samo trenutne ili onako spontane zasto zamarati i sebe i druge svojom prosloscu i zeljama posebno u pocetku normalno da ce takvi izlivi povjerljivosti vjerovatno drugoj osobi biti cudni i mozda dosadni.
    Povjerenje i se gradi po meni vremenom a za sve ima vremena i pravih trenutaka da se to kaze naravno ne treba cekati da veza pukne ili da partner u vezi treba citati neke signale ili izmedju redova i ako nesto smeta ili nije u redu bolje je ipak reci u startu i odrediti neke da nazovem granice do kojih se moze?
    Iskrenost da ali lagano,ipak je bolje zastiti sebe ono u slucaju da to ipak nije prava osoba za vas.....lakse se dise kasnije svakako...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    No, u ovom topicu tema nije (ne)iskrenost u vezi, tema je (ne)iskrenost pri pokusajima da se veza ostvari i glumljenje necega sto nismo. Ajmo rebootat topic, pa ispocetka.
    Nista mi nema gore kad moram da lazem tu osobu sa kojom bi htio eventualno nesto vise da uspostavim, cak mi je trebalo prilicno vremena da shvatim zasto imam neka losa osjecanja prema toj osobi iako ih ne zelim odnosno zasto su ti losi ljudi po meni kad lazu sebe da se obmanjuju radi nekog po meni jeftinog zadovoljstva. Nevjerovatno izgleda kako su ljudi providni kad lazu, kako mi izgledaju smijesno(bez ironije) kako se trude da osvajaju razna zadovoljstva, razna osjecanja da zadovolje bez da se dublje zapitaju u instanci svog postojanja. Znam da postoje interesi, zasto ne bi ti interesi pocivali na pocetku stvaranje neke veze na otvorenosti koja nece da se ustrucuje radi sebe nje/njega da laze. Imam svoje shvatanje o tome tako da pomen o apsolutnoj iskrenosti ima kod mene prioritet koji je se ukratko u proslom postu pokazao, bez kojeg post ne bi imao takvu strukturu. Nisam ulazio u zarenje i parenja takozvanih veza jer u njih i ne ulazim niti imam potrebu na takav nacin jer su mi neprijatne sto znaci da su mi strane....

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy patnja ... NE

    Neiskrenost u pokushaju da se veza ostvari ???
    Tada je tek necesh ostvariti ...mozhda hocesh na dan ili par sati dok istina ne izadje na vidjelo, ali chemu to?
    Kako se iskvario ovaj svijet ... Citiracu stih iz jedne pjesme :
    POGLEDAJ , KAKO JE LJUBAV POJEFTINILA
    PO SVIJETU SE SHUNJA IZLIZANIH CIPELA :neutral:
    Zhalosno kako je JEDNOSTAVNOST postala raritet ...:mad:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •