Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 89

Thread: Razvedeni

  1. #26
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Eto ti vidis



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A kad ga zapita on će odma sve to sto si navela priznati

  3. #28
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,250
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by yyy View Post
    Samo hoću da kažem da, kad su razvedeni muškarci u pitanju, treba biti oprezan. Razvod braka nije mala stvar i iza njega uvijek stoje dobri razlozi.
    Što nikako ne važi u obrnutom slučaju, jer žena ne može biti loša strana tog razvedenog braka, ne. Mora da je on kriv, ženskaroš, kockar, ispičutura, lenjivac. Skot bezosećajni, u svakom slučaju. Stoga nema potrebe da muškarce upozoravamo na raspuštenice, to su sve vile i anđeli koje su zli muži napucali.

    Pođi lovit' gušterice. Nadam se da nikada nećeš biti u prilici ikoga da savetuješ.

    Da budem malo

    OT:
    Razvedeni ftw., moje iskustvo je krajnje pozitivno.
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    PG
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by yyy View Post
    Ako kojim slučajem u životu natrčite na razvedenog muškarca, prvo se zapitajte ’Zašto se razveo?’ Iza onoga ’Nije nam išlo’, može da se krije svašta. Npr. da je on tu svoju jadnu ženu maltretirao fizički ili psihički, da je možda kockar ili ženskaroš. Ne smatram da to što je neko razveden obavezno znači da mu nešto fali. Moguće je da je neko skroz OK, ali da stvarno ’Nije išlo’. Štaviše, možemo i ovako da se spetljamo sa momkom za koga će se kasnije, i to najčešće tek u braku, ispostaviti da je loš izbor. Samo hoću da kažem da, kad su razvedeni muškarci u pitanju, treba biti oprezan. Razvod braka nije mala stvar i iza njega uvijek stoje dobri razlozi.


    a ne padne ti na pamet kakvih zena ima (a u velikom porastu je taj tip) dje je jedna od solucija i skakanje s nekog mosta da se tog jada otarasis (ako u nekom slucaju sebe kaznis na takav nacin) a ne razvod braka,ima i muskaraca svakakvih vala budala i kretena, ali sigurno skoro isti broj i zena sa istim osobinama kad je u pitanju los brak i trazenje krivca za to. Zamisli samo kad bi sve zene kao ti razmiljale tako o razvedenim muskarcima i bile tako, a bas se da primjetiti,objektivne,jer kao i sto si napisala po tebi je muskarac sve kriv ili nije islo (takodje kriv ali los pokusaj za ublazavanje tog negativnog stava)
    Die When You Can Do No More Damage!!!

    SUPERJOINT RITUAL

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by yyy View Post
    Samo hoću da kažem da, kad su razvedeni muškarci u pitanju, treba biti oprezan. Razvod braka nije mala stvar i iza njega uvijek stoje dobri razlozi.
    Sve to stoji, u pravu jesi, ali opet ne mora da znači da bi takva veza odmah bila osuđena na propast...Sve zavisi od tebe, tvojih stavova, tolerancije, očekivanja ..ja njega, ukoliko mi se takav svidi, posmatram kao muškarca, a ne kao nekog 'polovnjaka', kako im tepaju...
    Ukoliko bi takav imao djecu, obzirom na to da ih obožavam nemam namjeru niti bih se zvala čovjekom da na bilo koji način pokušam da udaljim đecu iz naše priče ili sputavam na bilo koji način njihovu povezanost...Kad vidim sa kakvim se sve problemima nose mnoge žene da bi postale majke, ja ih smatram blagoslovom, a ne prikolicama i 'teretom'...što se mene tiče, podizana bi bila ka' da su moje parče mesa...Takvu situaciju i aktere u istoj morate prihvatiti sa bezrezervnom ljubavlju ...u suprotnom đavolisaste rabotu...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  6. #31
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Ja se slazem sa yyy u tome da treba biti obazriv ali pogresno je da se misli da je iskljucivo samo jedno od njih krivo,bilo zena bilo muz.Krivi su oboje,nisu se slagali,srusio im se brak...nije prvi ni poslednji,i naci ce i jedno i drugo nekog ko ce im vise odgovarati.Imaju i jedno i drugo pravo za slicnog sebi i ako im je islo lose to nikako ne znaci da ce ici lose i sa nekim novim-treba dati sancu da se neko pokaze i dokaze.Sto se tice prihvatanja djece ja to gledam ovako-ako doistinu prihvatas nekog onakvog kakav je prihvatices i ono sto ide sa njim...



    "Ako mene pitate, ja sam za opreznost, za preventivu. Sa muževima se nikad ne zna...Žena mora svakog trenutka da bude spremna na sve.Za svaki slučaj.Zato ja stalno držim u predsoblju spakovam kofer sa mojim stvarima.Ono što mi je najpotrebnije, to držim u koferu.I moj muž to zna.Ako se nešto dogodi, ako me izda ili izneveri, ja uzimam kofer i odlazim.
    S vremena na vreme promenim stvari u koferu, operem ih, ispeglam, provetrim - pa opet u kofer!
    Taj mi kofer stoji kao onaj pesak za gaženje požara...Ako ne bude požara, molim!Nećemo upotrebiti pesak.I da vidite, moj muž malo cvikuje od tog kofera.Možda bi nekad i pokušao nešto ali ga taj kofer i isprati i dočeka.Ne može a da ne misli na njega.To ga, razumljivo, nervira i iks puta me molio da sklonim kofer da ga više ne nerviram, ali ja neću!Samo tako mogu da te sačuvam, ako se nerviraš.Ako te uhtvatim, ako ti nađem karte u džepu, ja tog trenutka odlazim i nikad se više ne vraćam.
    Prema tome, možemo da se volimo, i sve normalno, ali kofer ima da stoji tamo gde sam ga ostavila! "

    Last edited by Artemis; 19-05-11 at 22:54.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #32
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    (ne)ljudi često razgovaraju o predrasudama različitih vrsta...Ovakva situacija uvijek daje povoda za priču, šuškanja, licemjerstvo i sl...

    Po vašem mišljenju koje su to predrasude sa kojima se susrijeću razveden muškarac / žena kad je u pitanju njihov emotivni život?

    Kakvo je Vaše iskreno mišljenje o njima - tj. da li bi se upustili u vezu-brak sa osobama koji imaju propao brak iza sebe?

    Kako gledate na takav izbor nekoga iz porodice, kruga prijatelja?

    Da li i kakve teškoće - probleme mogu imati osobe koje se upuste u vezu - brak sa razvedenim osobama?
    Zbog sredine kakva jesmo, imaće probleme, mislim, još dugo, dugo, jer ovo nije mentalitet koji se preko noći mijenja! Lično nemam ništa protiv razvedenih niti muškaraca niti žena, ne bi mi to bio opredjeljujući faktor kad bih brak trebala da sklopim, ali svakakomoram naglasiti da znam da nikome iz moga okruženja ne bi bilo milo...naravno, govorim o sebi kao mladoj djevojci koja se udaje prvi put, za razvedenog čovjeka...mislim da nikome ne smeta razvedeni sa razvedenim...to je opcija koja je normalna u ovoj sredini, mada je ženama uvijek teže, to je činjenica!
    Šta je to u ljudima, pa ne vide dalje od nosa, i ne kontaju da to što je neko imao jedan brak uopšte ne znači da je imao više od toga jednoga partnera, ne znam...zapravo znam...jedan partner znači da se snaha "heftala" sa sigurnošću, a ako je imala 101-ga, ali nezvanično, to komšije, rodjaci, kumovi i prijatelji neće znati...to smo mi...

    Propali brak bez djece je jedna priča, zapravo, uvijek se može naći izgovor za razvod, naravno, kod onih koji opravdavaju svoju djecu kod prijatelja, kumova, rodjaka ili zbog razvoda ili zbog vjenčanja sa raspuštenicom/raspuštenikom (je li ovo muški rod?), ovo je sjajan izgovor, ali propali brak sa djecom je druga priča...
    Nijesam oduševljena, ne zato što ne bih mogla biti "majka" tudjem djetetu, nema toga djeteta koje ne bih voljela, nego nijesam sigurna da bi to dijete mene prihvatilo kao "majku" pored žive majke...moramo se složiti da je prilično diskutabilno koliko bi bivša žena bila blagonaklona prema, recimo, blagonaklonosti svog djeteta prema "maćehi", a to su situacije koje obavezno radjaju probleme. Djeca u svakom slučaju ne bi smjela biti faktor smetnje, i moralo bi se raditi na tome.
    Ako bih nekog čovjeka zavoljela, njegova djeca mi nikako ne bi bila smetnja, i razlog raskida, s tim što bih vrlo oprezno uopšte krenula u tu avanturu sa čovjekom koji ima djecu, da budem precizna!

    Kao majka, ne bih nikako mogla da "branim" ili da se bunim zato što moj sin želi brak sa ženom koja je razvedena i zbilja ta činjenica ne bi uopšte uticala na moje mišljenje o njoj, medjutim, ako bi ona imala djecu i dovela ih u brak sa mojim sinom, priznajem da ne bih pucala iz tetejca od sreće...za one koji ne razumiju, ne bih branila, pravila scene, mrzjela djecu ili snahu, jednostavno ne bih bila najsrećnija majka na planeti...valjda kao svaka majka snahu zamišljam nekako, po mome, šta će moj sin izabrati to je ipak samo njegova stvar, ali ja imam pravo da budem blago razočarana


    Quote Originally Posted by yyy View Post
    Ako kojim slučajem u životu natrčite na razvedenog muškarca, prvo se zapitajte ’Zašto se razveo?’ Iza onoga ’Nije nam išlo’, može da se krije svašta. Npr. da je on tu svoju jadnu ženu maltretirao fizički ili psihički, da je možda kockar ili ženskaroš.
    I ovo je jedna od predrasuda, jer UVIJEK, zapamti, uvijek su dvoje krivi za razvod!
    To što je on radio u prvom braku ne znači da će u drugom! kao ni to što je ona radila u prvom ne znači da će raditi u drugom...reakcije ljudi su uvijek odgovor na akciju..ma kakve bile. Nemojte se busati da muž vara tek tako, da žena vara tek tako. Naravno, problemi su mnogo dublji od jedne puke prevare
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    To što je on radio u prvom braku ne znači da će u drugom! kao ni to što je ona radila u prvom ne znači da će raditi u drugom...reakcije ljudi su uvijek odgovor na akciju..ma kakve bile. Nemojte se busati da muž vara tek tako, da žena vara tek tako. Naravno, problemi su mnogo dublji od jedne puke prevare
    Sve zavisi od cojeka jer ima onih koji je svakoj sljedećoj zeni jos visa avetinja, a i sasvim suprotnih. Moja tetka se udala za "raspustenjaka" i posto je navodno prvu zenu tukao, maltretirao.... porodica sve u lelek, a na kraju ispalo da se jadnik nije smio ziv cuti. Kad se dernjala na njega ja se sazalio pa ga śetovao da joj da po usima, a to se zavrsilo sto je i mene isćerala iz "njene" kuće sto joj se petljam u brak
    Htjeli mi priznati ili ne brzo ce i kod nas biti vise raspustenika i raspustenica no onih klasicnih brakova jer neće vise niko nikoga da trpi, a nase toboznje patrijarhalno vaspitanje je da prostite jedna velika nasa prdnjava i u dosta slucajeva ona prica "drzte lopova". Skoro ka u onom vicu kad se fina i postena iz nekih vrleti udavala pa pjevala " zbog moje seljacine nema vise ****cine

  9. #34
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Raspustenica" i "raspustenik" - pogrdni i odvratni nazivi za ljude koji nisu imali srece, pa se eto razveli. Koliko god da se borimo protiv predrasuda, drustvo nam je takvo da samim tim sto jos uvijek koristi ove nazive, pljuje na te ljude i obiljezava ih kao niza bica. Kao produkt neuspjelog braka odlicno znam s kakvim se problemima susretala moja majka bas u ovom smislu, znam koliko je patila i koliko je prisutno to ocrnjivanje ljudi kojima ne ide u zivotu na bilo kom polju. Ne govorim o svima, ali dobra vecina ljudi ima predrasude o razvedenim ljudima. Kao sto Tyna rece - ukoliko uspiju u ignoranciji onih koji vole da sude, bolje po njih.

  10. #35
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    [B]


    "Ako mene pitate, ja sam za opreznost, za preventivu. Sa muževima se nikad ne zna...Žena mora svakog trenutka da bude spremna na sve.Za svaki slučaj.Zato ja stalno držim u predsoblju spakovam kofer sa mojim stvarima.Ono što mi je najpotrebnije, to držim u koferu.I moj muž to zna.Ako se nešto dogodi, ako me izda ili izneveri, ja uzimam kofer i odlazim.
    S vremena na vreme promenim stvari u koferu, operem ih, ispeglam, provetrim - pa opet u kofer!
    Taj mi kofer stoji kao onaj pesak za gaženje požara...Ako ne bude požara, molim!Nećemo upotrebiti pesak.I da vidite, moj muž malo cvikuje od tog kofera.Možda bi nekad i pokušao nešto ali ga taj kofer i isprati i dočeka.Ne može a da ne misli na njega.To ga, razumljivo, nervira i iks puta me molio da sklonim kofer da ga više ne nerviram, ali ja neću!Samo tako mogu da te sačuvam, ako se nerviraš.Ako te uhtvatim, ako ti nađem karte u džepu, ja tog trenutka odlazim i nikad se više ne vraćam.
    Prema tome, možemo da se volimo, i sve normalno, ali kofer ima da stoji tamo gde sam ga ostavila! "

    Davno ništa gluplje ne pročitah.

  11. #36
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam dva primjera iz moje okoline, dvoje ljudi u ranim tridesetim, muskarca i zene... Koji su bili u svojim brakovima, nekako usli u to bez mnogo presije i smatrali to normalnim, samo produzetak veze... i onda otprilike posle nekog istog perioda od godinu dana rasturili svoje brakove. Oboje - sa argumentom - ljubav je prosla sa njihove strane, gusilo ih je to...

    Sta znam, ljudi na razlicite nacine dozivljavaju brak i ulaze u sve to... Meni je argument ovo dvoje ljudi dobar za neku vezu koja puca, ali za brak, nekako mi je... bljak. Ja prvi ne bih ulazio u brak da ne osjecam da je to TO, za danas, za sjutra, za 50 godina... Bez te neke sigurnosti u sopstvena osjecanja i emocije te osobe, zaista ne bih. A opet, imam i primjere tih nekih drugih, koji kroz sve to nekako lagano, kao kupit' nove carape, pa ih posle nekog vremena poderati i baciti... Medju njima i neke osobe za koje znam da su inteligentne, osjecajne, izuzetni prijatelji. Njihovo pravo da se tako ponasaju i uredjuju svoj zivot, naravno... ali pored sebe nikad nikako ne bih mogao zamisliti takvu osobu.
    Just to slip the skin...

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako i ja mislim, ako ne bih bila apsolutno sigurna, ne bih ulazila u brak. Mada ne planiram to u životu, al eto, to je neko moje razmišljanje. Ne bih imala ništa protiv nekoga ko je razveden, al opet, mislim da su takve osobe već dale veliki dio sebe, plašim se da su to na neki način *potrošeni* ljudi. Ada evo ja poslije duge veze, pa nijesam što sam prije bila, a ne neko poslije razvoda... Što znam, ne mogu biti isključiva, al mislim da bih takvom nekom pružila šansu.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  13. #38
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Imam dva primjera iz moje okoline, dvoje ljudi u ranim tridesetim, muskarca i zene... Koji su bili u svojim brakovima, nekako usli u to bez mnogo presije i smatrali to normalnim, samo produzetak veze... i onda otprilike posle nekog istog perioda od godinu dana rasturili svoje brakove. Oboje - sa argumentom - ljubav je prosla sa njihove strane, gusilo ih je to...

    Sta znam, ljudi na razlicite nacine dozivljavaju brak i ulaze u sve to... Meni je argument ovo dvoje ljudi dobar za neku vezu koja puca, ali za brak, nekako mi je... bljak. Ja prvi ne bih ulazio u brak da ne osjecam da je to TO, za danas, za sjutra, za 50 godina... Bez te neke sigurnosti u sopstvena osjecanja i emocije te osobe, zaista ne bih. A opet, imam i primjere tih nekih drugih, koji kroz sve to nekako lagano, kao kupit' nove carape, pa ih posle nekog vremena poderati i baciti... Medju njima i neke osobe za koje znam da su inteligentne, osjecajne, izuzetni prijatelji. Njihovo pravo da se tako ponasaju i uredjuju svoj zivot, naravno... ali pored sebe nikad nikako ne bih mogao zamisliti takvu osobu.
    AMIN!!! Boze, kako voli da cujem muskarca koji tako prica... To je rijetkost danas... *Ne zamjerite vi koji ste u onih 2% koji tako govore

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Tako i ja mislim, ako ne bih bila apsolutno sigurna, ne bih ulazila u brak. Mada ne planiram to u životu, al eto, to je neko moje razmišljanje. Ne bih imala ništa protiv nekoga ko je razveden, al opet, mislim da su takve osobe već dale veliki dio sebe, plašim se da su to na neki način *potrošeni* ljudi. Ada evo ja poslije duge veze, pa nijesam što sam prije bila, a ne neko poslije razvoda... Što znam, ne mogu biti isključiva, al mislim da bih takvom nekom pružila šansu.
    Pa tako svi misle ali ne ispadne tako. Nije valjda da poznajete nekoga koji se ozenio ili koja se udala da bi se namjerno poslije razvodili. Kosta to djao crni i para i zivaca

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Ja se i dalje nadam da su ljudi shvatili da je ovo 21. vijek i da smo se pomjerili od onoga da je žena "domaćica i majka", a muž onaj koji radi i zarađuje.
    Danas žene rade, imaju posao, neke imaju i svoj stan, doprinose porodici jednako.
    Ovo je samo sad jel? Koliko se ja sjecam i nasi roditelji 40 godina unazad oboje rade i kakve to veze ima sa "domacica-majka"?
    Smeta li joj posa da bude odlicna majka, odlicna domacica itd...?
    Ne kapiram kakve veze ima 21 vijek sa ovim?
    Treba li ako je 21 vijek da ga svatimo tako moderno da mozete konopac oko vratada nam bachite i povuchete nas ono kad treba mindzu da vam polizemo i da pritom podijelimo spremanje rucka u kucu ono tipa - tvoja je kuhinja srijedom cetvrtkom i petkom a moja je preostali dio nedjelje?

    Ahhh ... Sve lijepo pricas ali kad krenes ovako odma mi stanes na zulj

  16. #41
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ovo je samo sad jel? Koliko se ja sjecam i nasi roditelji 40 godina unazad oboje rade i kakve to veze ima sa "domacica-majka"?
    Smeta li joj posa da bude odlicna majka, odlicna domacica itd...?
    Ne kapiram kakve veze ima 21 vijek sa ovim?
    Treba li ako je 21 vijek da ga svatimo tako moderno da mozete konopac oko vratada nam bachite i povuchete nas ono kad treba mindzu da vam polizemo i da pritom podijelimo spremanje rucka u kucu ono tipa - tvoja je kuhinja srijedom cetvrtkom i petkom a moja je preostali dio nedjelje?

    Ahhh ... Sve lijepo pricas ali kad krenes ovako odma mi stanes na zulj
    Joj, Niko...totalno si me pogrešno shvatio...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #42
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ovo je samo sad jel? Koliko se ja sjecam i nasi roditelji 40 godina unazad oboje rade i kakve to veze ima sa "domacica-majka"?
    Smeta li joj posa da bude odlicna majka, odlicna domacica itd...?
    Ne kapiram kakve veze ima 21 vijek sa ovim?
    Treba li ako je 21 vijek da ga svatimo tako moderno da mozete konopac oko vratada nam bachite i povuchete nas ono kad treba mindzu da vam polizemo i da pritom podijelimo spremanje rucka u kucu ono tipa - tvoja je kuhinja srijedom cetvrtkom i petkom a moja je preostali dio nedjelje?

    Ahhh ... Sve lijepo pricas ali kad krenes ovako odma mi stanes na zulj
    Izvinjavam se shto cu skrenuti sa teme...ali moram mu ovo napisati, pa odma brisite...

    Elem.. tu sam te chekala.... tacno sam znala da ces TI da upadnesh sa prichom ovdje...ali tacno!!!
    Uhhhhhhhh...KAKO VOLIMMMMMMMMMMMMMM kad nekad tako pomalo primitivno razmishljash... Zashto bi bio problem da ti nekad skuvash neshto...??? Ako zhena radi...i dodje kuci, i treba da opee, i treba da opegla, da skuva, i da pocisti, i da TEBI ugodi i da SVAKOME ugodi, i da je UVIJEK nasmijana i da na kraju legne i "rashiri noge" kad vama odgovara (izvinjavam se na prostakluku...ali se toliki revolt javio u meni....grrrrrrrrrrr...):P PU

    I kakve ovo sad veze ima sa razvodom??? :P :P

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Tako i ja mislim, ako ne bih bila apsolutno sigurna, ne bih ulazila u brak. Mada ne planiram to u životu, al eto, to je neko moje razmišljanje.
    Poenta je u tome, da ako udješ u brak uložiš cijelu sebe da ga održiš! Sam od sebe trajati neće, preko nekih stvari se mora preći, nešto se mora "progledati kroz prste" i boriti se da opstane, a ne na prvoj prepreci pokupiti kofere i vratiti se majci!
    Dugo, dugo sam u braku i sigurno smo i moj čojak i ja imali mnogo "primjedbi" na ono drugo...pobogu, nije niko savršen! najlakše je bilo reći "zbogom"
    navikli smo da živimo sa manama onoga drugoga i tolerišemo ih jedno drugome, ponekad puknemo pa se posvadjamo (sve oko istih stvari) a nekad ne reagujemo

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pa tako svi misle ali ne ispadne tako. Nije valjda da poznajete nekoga koji se ozenio ili koja se udala da bi se namjerno poslije razvodili. Kosta to djao crni i para i zivaca
    složiću se da bi to tako trebalo da bude, medjutim, svjedok sam da su mnoge mlade žene i muškarci ušli u brak potpuno nepripremljeni na ono što ih čeka kad je zajednički život u pitanju, što samo sa sobom povlači da jednostavno nijesu razmišljali koliko je to krupna promjena u ogroman korak u životu, i naravno, brže su se razvodili no što su se vjenčali, ili slučajevi kad se mladi odlučuju na brak potpuno spremni da se razvedu onog momenta kad se njihov partner ne pokaže onako idealan kako im se čini u početku...ni to nije razmišljanje "ovo će biti za cio život"...ja sam u moj brak ušla noseći breme u vidu razmišljanja "da li ću biti dovoljno snažna i razumna da ovaj brak potraje do smrti jednoga od nas" na mojim "mladim plećima"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Zashto bi bio problem da ti nekad skuvash neshto...??? [/COLOR][/I]
    Nemam ja problem sa tim nikako sigurna budi da se zeni olaksa u nekim momentima i da prosto imas osjecaj za nju kao osobu
    u momentima kad joj je nesto tesko pa je iznenadis time da je docheka kuci ruchak gotov itd itd. Sve je to za ljude,
    samo ne volim kad se generalizuje ono spremanje kuce "podijeljeno ravnopravno" da se zna kojim danima on sprema a kojim onda
    kao da je to sad nesto najnormalnije...
    Mislim...sto cu kad ne volim da se ide u krajnost (sem kad je Sex u pitanju )

  20. #45
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Nemam ja problem sa tim nikako sigurna budi da se zeni olaksa u nekim momentima i da prosto imas osjecaj za nju kao osobu
    u momentima kad joj je nesto tesko pa je iznenadis time da je docheka kuci ruchak gotov itd itd. Sve je to za ljude,
    samo ne volim kad se generalizuje ono spremanje kuce "podijeljeno ravnopravno" da se zna kojim danima on sprema a kojim onda
    kao da je to sad nesto najnormalnije...
    Mislim...sto cu kad ne volim da se ide u krajnost (sem kad je Sex u pitanju )

    Cuti tu... Da te ne znam, pa da kazhem...mene si nashao je l'? ...pomislila bih da ti umijesh shto mimo kafe ili chaja skuvat! Ti...kecelja...shporet...i aparat za gashenje pozhara... Xaxaxaxaxaxaxxaxa :******

  21. #46
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ovo je samo sad jel? Koliko se ja sjecam i nasi roditelji 40 godina unazad oboje rade i kakve to veze ima sa "domacica-majka"?
    Smeta li joj posa da bude odlicna majka, odlicna domacica itd...?
    Ne kapiram kakve veze ima 21 vijek sa ovim?
    Treba li ako je 21 vijek da ga svatimo tako moderno da mozete konopac oko vratada nam bachite i povuchete nas ono kad treba mindzu da vam polizemo i da pritom podijelimo spremanje rucka u kucu ono tipa - tvoja je kuhinja srijedom cetvrtkom i petkom a moja je preostali dio nedjelje?

    Ahhh ... Sve lijepo pricas ali kad krenes ovako odma mi stanes na zulj
    Kad ti neko stane na zulj, prvo o cemu treba razmisljat' valjda je zasto je taj zulj uopste tu.

    Moj otac, evo 30 godina vrlo tradicionalnog braka... Svaki treci dan u prosjeku prchka nesto u kuhinji, jer mu je to merak, nadje super nacin da sebi ispuni popodne i napravi zezanciju od svega toga...
    Just to slip the skin...

  22. #47
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pa tako svi misle ali ne ispadne tako. Nije valjda da poznajete nekoga koji se ozenio ili koja se udala da bi se namjerno poslije razvodili. Kosta to djao crni i para i zivaca
    Pa znam ja to, ne ispadne tako onima koji lako uđu u to... Možda sam ja postala teška godinama, al sigurno je da drugačije razmišljam u odnosu na recimo 5 godina unazad. Desi se i kad sam u nešto sigurna da ga razlažem na 100 razlomaka. Možda je to loše, al nijesam poslije toga 2 puta na istu stvar pogriješila.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Poenta je u tome, da ako udješ u brak uložiš cijelu sebe da ga održiš! Sam od sebe trajati neće, preko nekih stvari se mora preći, nešto se mora "progledati kroz prste" i boriti se da opstane, a ne na prvoj prepreci pokupiti kofere i vratiti se majci!

    Ne razumijem zašto si mi ovo napisala.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    složiću se da bi to tako trebalo da bude, medjutim, svjedok sam da su mnoge mlade žene i muškarci ušli u brak potpuno nepripremljeni na ono što ih čeka kad je zajednički život u pitanju, što samo sa sobom povlači da jednostavno nijesu razmišljali koliko je to krupna promjena u ogroman korak u životu, i naravno, brže su se razvodili no što su se vjenčali, ..............
    nepripremljeni, nedorasli obavezama, nedozreli..... sve to je cinjenica ali im se ne moze odreći da nijesu vjerovali da je to do kraja zivota. Ja znam neke ( a i ti vjerovatno) koji nikad neće "zrenuti" za brak i ozbiljne obaveze pa i ne ulaze u te avanture, ali kad udju onda su i sigurni i presigurni mada se nikad ne zna da im ta sigurnost ne bude sigurna ka vrbov klin

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Pa znam ja to, ne ispadne tako onima koji lako uđu u to... Možda sam ja postala teška godinama, al sigurno je da drugačije razmišljam u odnosu na recimo 5 godina unazad. Desi se i kad sam u nešto sigurna da ga razlažem na 100 razlomaka. Možda je to loše, al nijesam poslije toga 2 puta na istu stvar pogriješila..
    Svako iskustvo sa sobom nosi pluseve i kod tebe je ocito, a i ja razlozim sve zivo na 100 cinilaca i vazda se za.... na istu stvar Valjda tako zbog horoskopa
    Last edited by Hari Krisna; 20-05-11 at 14:01.

  24. #49
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Kad ti neko stane na zulj, prvo o cemu treba razmisljat' valjda je zasto je taj zulj uopste tu.

    Moj otac, evo 30 godina vrlo tradicionalnog braka... Svaki treci dan u prosjeku prchka nesto u kuhinji, jer mu je to merak, nadje super nacin da sebi ispuni popodne i napravi zezanciju od svega toga...
    poenta mog posta da ja, na muškarce koji kuvaju, ne gledam kao na papke. uostalom , najbolji svetski kuvari su muškarci.
    i nisam pisala o tome da treba da se dijeli posao po kući, samo da se divim ženama koje imaju posao, stignu da skuvaju, operu, opeglaju...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #50
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Tako i ja mislim, ako ne bih bila apsolutno sigurna, ne bih ulazila u brak. Mada ne planiram to u životu, al eto, to je neko moje razmišljanje. Ne bih imala ništa protiv nekoga ko je razveden, al opet, mislim da su takve osobe već dale veliki dio sebe, plašim se da su to na neki način *potrošeni* ljudi. Ada evo ja poslije duge veze, pa nijesam što sam prije bila, a ne neko poslije razvoda... Što znam, ne mogu biti isključiva, al mislim da bih takvom nekom pružila šansu.
    Uopste se ne slazem sa ovim boldovanim. Voljela sam ljude i prije braka pa me te ljubavi nisu "potrosile". Brak ako je bio los ne znaci da je bio destruktivan. Mozda su postojale neke druge nepremostive razlike, shvate ljudi da ne ide tako i to je to. Ne znaci da ih to potrosi. Razvod jeste stresan (nekome manje nekome vise), uostalom i raskidi su stresni. Posle neceg takvog covjek moze na momenat na padne ali kad ustane krece iz pocetka.
    Svaka nova ljubav je bolja i jaca od prethodne. Bar kod mene.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •