Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 89

Thread: Razvedeni

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default Razvedeni

    (ne)ljudi često razgovaraju o predrasudama različitih vrsta...Ovakva situacija uvijek daje povoda za priču, šuškanja, licemjerstvo i sl...

    Po vašem mišljenju koje su to predrasude sa kojima se susrijeću razveden muškarac / žena kad je u pitanju njihov emotivni život?

    Kakvo je Vaše iskreno mišljenje o njima - tj. da li bi se upustili u vezu-brak sa osobama koji imaju propao brak iza sebe?

    Kako gledate na takav izbor nekoga iz porodice, kruga prijatelja?

    Da li i kakve teškoće - probleme mogu imati osobe koje se upuste u vezu - brak sa razvedenim osobama?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Ja se i dalje nadam da su ljudi shvatili da je ovo 21. vijek i da smo se pomjerili od onoga da je žena "domaćica i majka", a muž onaj koji radi i zarađuje.
    Danas žene rade, imaju posao, neke imaju i svoj stan, doprinose porodici jednako, ako ne i više od muškarca. E, što se toga tiče, napredovali smo.
    Nekad sam, kroz priče, slušala termin "raspuštenica". I, koliko se sjećam, pogrdan je bio. Korišćen je u kontekstu nečega što ne valja. Danas čujem "razvedena". I tu smo napredovali.

    Kakvo je Vaše iskreno mišljenje o njima - tj. da li bi se upustili u vezu-brak sa osobama koji imaju propao brak iza sebe?
    Što se mene tiče, ne razlikuju se od onih koji su raskinuli vezu. Razlika je u papiru i bez papira. A pravi se razlika između udovaca i razvedenih.
    Što se tiče upuštanja u vezu...nije mi se desilo da se zatelebam , čak ni da se muvam sa razvedenim muškarcem. Ali mi ne bi smetalo, i briga bi me bila što kaže okolina.
    Kako gledate na takav izbor nekoga iz porodice, kruga prijatelja?
    Ok mi je sasvim...Ako je nekome brak propao, nije život stao. Ide se dalje, i taj mora da živi. Ne mora da se učauri i da do kraja života bude sama/c zato što primitivni ljudi lijepe etiketu na nju/njega. Iz tog razloga je ženi teže nego muškarcu. A sa druge strane, većinom iz braka muškarci izađu "slobodni", majka dobije djecu, većinu vremena su kod nje, a on kao momak.
    Meni ne bi smetalo da neko moj kući dovede partnera, bez ili sa djecom...na kraju krajeva, ta djeca nisu kriva za tuđi neuspjeh...
    Što se tiče ovih teškoća...ako partnera prihvate takvog kakav jeste, bez predrasuda šta će ko reći, ne vidim problem nikakav...Jedino ostaje taj pritisak familije.

    nadam se da nisam bila konfuzna, s obzirom da se budim sat vremena, ali mi ne ide nikako...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Ja se i dalje nadam da su ljudi shvatili da je ovo 21. vijek i da smo se pomjerili od onoga da je žena "domaćica i majka", a muž onaj koji radi i zarađuje.
    Danas žene rade, imaju posao, neke imaju i svoj stan, doprinose porodici jednako.
    Ovo je samo sad jel? Koliko se ja sjecam i nasi roditelji 40 godina unazad oboje rade i kakve to veze ima sa "domacica-majka"?
    Smeta li joj posa da bude odlicna majka, odlicna domacica itd...?
    Ne kapiram kakve veze ima 21 vijek sa ovim?
    Treba li ako je 21 vijek da ga svatimo tako moderno da mozete konopac oko vratada nam bachite i povuchete nas ono kad treba mindzu da vam polizemo i da pritom podijelimo spremanje rucka u kucu ono tipa - tvoja je kuhinja srijedom cetvrtkom i petkom a moja je preostali dio nedjelje?

    Ahhh ... Sve lijepo pricas ali kad krenes ovako odma mi stanes na zulj

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ovo je samo sad jel? Koliko se ja sjecam i nasi roditelji 40 godina unazad oboje rade i kakve to veze ima sa "domacica-majka"?
    Smeta li joj posa da bude odlicna majka, odlicna domacica itd...?
    Ne kapiram kakve veze ima 21 vijek sa ovim?
    Treba li ako je 21 vijek da ga svatimo tako moderno da mozete konopac oko vratada nam bachite i povuchete nas ono kad treba mindzu da vam polizemo i da pritom podijelimo spremanje rucka u kucu ono tipa - tvoja je kuhinja srijedom cetvrtkom i petkom a moja je preostali dio nedjelje?

    Ahhh ... Sve lijepo pricas ali kad krenes ovako odma mi stanes na zulj
    Joj, Niko...totalno si me pogrešno shvatio...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ovo je samo sad jel? Koliko se ja sjecam i nasi roditelji 40 godina unazad oboje rade i kakve to veze ima sa "domacica-majka"?
    Smeta li joj posa da bude odlicna majka, odlicna domacica itd...?
    Ne kapiram kakve veze ima 21 vijek sa ovim?
    Treba li ako je 21 vijek da ga svatimo tako moderno da mozete konopac oko vratada nam bachite i povuchete nas ono kad treba mindzu da vam polizemo i da pritom podijelimo spremanje rucka u kucu ono tipa - tvoja je kuhinja srijedom cetvrtkom i petkom a moja je preostali dio nedjelje?

    Ahhh ... Sve lijepo pricas ali kad krenes ovako odma mi stanes na zulj
    Izvinjavam se shto cu skrenuti sa teme...ali moram mu ovo napisati, pa odma brisite...

    Elem.. tu sam te chekala.... tacno sam znala da ces TI da upadnesh sa prichom ovdje...ali tacno!!!
    Uhhhhhhhh...KAKO VOLIMMMMMMMMMMMMMM kad nekad tako pomalo primitivno razmishljash... Zashto bi bio problem da ti nekad skuvash neshto...??? Ako zhena radi...i dodje kuci, i treba da opee, i treba da opegla, da skuva, i da pocisti, i da TEBI ugodi i da SVAKOME ugodi, i da je UVIJEK nasmijana i da na kraju legne i "rashiri noge" kad vama odgovara (izvinjavam se na prostakluku...ali se toliki revolt javio u meni....grrrrrrrrrrr...):P PU

    I kakve ovo sad veze ima sa razvodom??? :P :P

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Zashto bi bio problem da ti nekad skuvash neshto...??? [/COLOR][/I]
    Nemam ja problem sa tim nikako sigurna budi da se zeni olaksa u nekim momentima i da prosto imas osjecaj za nju kao osobu
    u momentima kad joj je nesto tesko pa je iznenadis time da je docheka kuci ruchak gotov itd itd. Sve je to za ljude,
    samo ne volim kad se generalizuje ono spremanje kuce "podijeljeno ravnopravno" da se zna kojim danima on sprema a kojim onda
    kao da je to sad nesto najnormalnije...
    Mislim...sto cu kad ne volim da se ide u krajnost (sem kad je Sex u pitanju )

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Nemam ja problem sa tim nikako sigurna budi da se zeni olaksa u nekim momentima i da prosto imas osjecaj za nju kao osobu
    u momentima kad joj je nesto tesko pa je iznenadis time da je docheka kuci ruchak gotov itd itd. Sve je to za ljude,
    samo ne volim kad se generalizuje ono spremanje kuce "podijeljeno ravnopravno" da se zna kojim danima on sprema a kojim onda
    kao da je to sad nesto najnormalnije...
    Mislim...sto cu kad ne volim da se ide u krajnost (sem kad je Sex u pitanju )

    Cuti tu... Da te ne znam, pa da kazhem...mene si nashao je l'? ...pomislila bih da ti umijesh shto mimo kafe ili chaja skuvat! Ti...kecelja...shporet...i aparat za gashenje pozhara... Xaxaxaxaxaxaxxaxa :******

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Tako i ja mislim, ako ne bih bila apsolutno sigurna, ne bih ulazila u brak. Mada ne planiram to u životu, al eto, to je neko moje razmišljanje.
    Poenta je u tome, da ako udješ u brak uložiš cijelu sebe da ga održiš! Sam od sebe trajati neće, preko nekih stvari se mora preći, nešto se mora "progledati kroz prste" i boriti se da opstane, a ne na prvoj prepreci pokupiti kofere i vratiti se majci!
    Dugo, dugo sam u braku i sigurno smo i moj čojak i ja imali mnogo "primjedbi" na ono drugo...pobogu, nije niko savršen! najlakše je bilo reći "zbogom"
    navikli smo da živimo sa manama onoga drugoga i tolerišemo ih jedno drugome, ponekad puknemo pa se posvadjamo (sve oko istih stvari) a nekad ne reagujemo

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pa tako svi misle ali ne ispadne tako. Nije valjda da poznajete nekoga koji se ozenio ili koja se udala da bi se namjerno poslije razvodili. Kosta to djao crni i para i zivaca
    složiću se da bi to tako trebalo da bude, medjutim, svjedok sam da su mnoge mlade žene i muškarci ušli u brak potpuno nepripremljeni na ono što ih čeka kad je zajednički život u pitanju, što samo sa sobom povlači da jednostavno nijesu razmišljali koliko je to krupna promjena u ogroman korak u životu, i naravno, brže su se razvodili no što su se vjenčali, ili slučajevi kad se mladi odlučuju na brak potpuno spremni da se razvedu onog momenta kad se njihov partner ne pokaže onako idealan kako im se čini u početku...ni to nije razmišljanje "ovo će biti za cio život"...ja sam u moj brak ušla noseći breme u vidu razmišljanja "da li ću biti dovoljno snažna i razumna da ovaj brak potraje do smrti jednoga od nas" na mojim "mladim plećima"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    složiću se da bi to tako trebalo da bude, medjutim, svjedok sam da su mnoge mlade žene i muškarci ušli u brak potpuno nepripremljeni na ono što ih čeka kad je zajednički život u pitanju, što samo sa sobom povlači da jednostavno nijesu razmišljali koliko je to krupna promjena u ogroman korak u životu, i naravno, brže su se razvodili no što su se vjenčali, ..............
    nepripremljeni, nedorasli obavezama, nedozreli..... sve to je cinjenica ali im se ne moze odreći da nijesu vjerovali da je to do kraja zivota. Ja znam neke ( a i ti vjerovatno) koji nikad neće "zrenuti" za brak i ozbiljne obaveze pa i ne ulaze u te avanture, ali kad udju onda su i sigurni i presigurni mada se nikad ne zna da im ta sigurnost ne bude sigurna ka vrbov klin

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Pa znam ja to, ne ispadne tako onima koji lako uđu u to... Možda sam ja postala teška godinama, al sigurno je da drugačije razmišljam u odnosu na recimo 5 godina unazad. Desi se i kad sam u nešto sigurna da ga razlažem na 100 razlomaka. Možda je to loše, al nijesam poslije toga 2 puta na istu stvar pogriješila..
    Svako iskustvo sa sobom nosi pluseve i kod tebe je ocito, a i ja razlozim sve zivo na 100 cinilaca i vazda se za.... na istu stvar Valjda tako zbog horoskopa
    Last edited by Hari Krisna; 20-05-11 at 14:01.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ovo je samo sad jel? Koliko se ja sjecam i nasi roditelji 40 godina unazad oboje rade i kakve to veze ima sa "domacica-majka"?
    Smeta li joj posa da bude odlicna majka, odlicna domacica itd...?
    Ne kapiram kakve veze ima 21 vijek sa ovim?
    Treba li ako je 21 vijek da ga svatimo tako moderno da mozete konopac oko vratada nam bachite i povuchete nas ono kad treba mindzu da vam polizemo i da pritom podijelimo spremanje rucka u kucu ono tipa - tvoja je kuhinja srijedom cetvrtkom i petkom a moja je preostali dio nedjelje?

    Ahhh ... Sve lijepo pricas ali kad krenes ovako odma mi stanes na zulj
    Kad ti neko stane na zulj, prvo o cemu treba razmisljat' valjda je zasto je taj zulj uopste tu.

    Moj otac, evo 30 godina vrlo tradicionalnog braka... Svaki treci dan u prosjeku prchka nesto u kuhinji, jer mu je to merak, nadje super nacin da sebi ispuni popodne i napravi zezanciju od svega toga...
    Just to slip the skin...

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pa tako svi misle ali ne ispadne tako. Nije valjda da poznajete nekoga koji se ozenio ili koja se udala da bi se namjerno poslije razvodili. Kosta to djao crni i para i zivaca
    Pa znam ja to, ne ispadne tako onima koji lako uđu u to... Možda sam ja postala teška godinama, al sigurno je da drugačije razmišljam u odnosu na recimo 5 godina unazad. Desi se i kad sam u nešto sigurna da ga razlažem na 100 razlomaka. Možda je to loše, al nijesam poslije toga 2 puta na istu stvar pogriješila.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Poenta je u tome, da ako udješ u brak uložiš cijelu sebe da ga održiš! Sam od sebe trajati neće, preko nekih stvari se mora preći, nešto se mora "progledati kroz prste" i boriti se da opstane, a ne na prvoj prepreci pokupiti kofere i vratiti se majci!

    Ne razumijem zašto si mi ovo napisala.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Kad ti neko stane na zulj, prvo o cemu treba razmisljat' valjda je zasto je taj zulj uopste tu.

    Moj otac, evo 30 godina vrlo tradicionalnog braka... Svaki treci dan u prosjeku prchka nesto u kuhinji, jer mu je to merak, nadje super nacin da sebi ispuni popodne i napravi zezanciju od svega toga...
    poenta mog posta da ja, na muškarce koji kuvaju, ne gledam kao na papke. uostalom , najbolji svetski kuvari su muškarci.
    i nisam pisala o tome da treba da se dijeli posao po kući, samo da se divim ženama koje imaju posao, stignu da skuvaju, operu, opeglaju...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #13
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i u najgoru ruku plemenitije je razvesti se i razici ko ljudi, nego ostanak vranja svadje i kojekakvo zlo, da bio bi sa razvedenima, jer sto rece gooza nasa , nikakva razlika ka sa osobom koja je iz veze izaslai podrzavam izbor svih oko mene po ovom pitanju stavise brat mi se smuvao sa zenom poznanika, i sad su zajedno i sa njeno 3 djece ;p

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    a obrati pažnju samo na poznate ličnosti. neki od njih imaju i po 3, 4 braka iza sebe, pa nikome ne smeta. i svaka otpočeta veza im je vjeridba! šta? to ih razlikuje od nas običnih smrtnika? niđe veze...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #15
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo tako, nego elem kad imas i dalje sirotinjski prosti malogradjanski tako reci mentalitet, onda je lakse smesti se o tudjem jadu i praviti prazne price od toga . sp.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ma, svi mi možemo da osuđujemo dok se nama ne desi, a onda to nije ništa strašno:ni biti razveden, ni biti sa nekim ko je razveden. pa, nije gubav!
    zamisli, jedan čovjek je oženio razvedenu ženu i to je njegov 4 brak znači, njoj nije smetalo, čak joj nije pravilo problem to što su se prethodne 3 žene zvale isto kao i ona!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma gluposti, danas ljudi s reda sa oženjenima imaju afere, a ne razvedenima. Naravno ovo prvo ne podržavam. Svaki razvod je dobar, jer je def trebalo da se desi. Nevjerovatno mi je kad ljudi mogu da budu u raspalom braku u kojem svako radi što mu volja, ili se svađaju po cijeli dan i tako non stop. E to mi nije normalno, a ovo ostalo me ne zanima. Ako je normalna osoba ne bi mi smetalo ni što je razveden ni što ima đecu... Mislim da je istina, kao što neko reče, da je teže za žene jer kod njih ostaju đeca i onda to mogu muškarci shvatiti kao teret.
    Last edited by Danaida; 19-05-11 at 09:10.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  18. #18
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    (ne)ljudi često razgovaraju o predrasudama različitih vrsta...Ovakva situacija uvijek daje povoda za priču, šuškanja, licemjerstvo i sl...

    Po vašem mišljenju koje su to predrasude sa kojima se susrijeću razveden muškarac / žena kad je u pitanju njihov emotivni život?
    Ah...konacno...pikanterijeeeeeeee Pustiiiii me da opaliiiimmmmmmm po razvodu u razvedenimaaaaa ... :P LoL...

    Ne svidja mi se to shto u nashem drushtvu postoje predrasude o razvodima i razvedenim muskarcima i , naraFFFski, raspushtenicama - "lijep" sinonim za razvedenu zhenu... Pffffff... Ogavno...
    Ne vidim, kao prvo, zashto bi se tudji zhivot toliko ticao ikoga uopshte??? A kao drugo...Zar treba neko da svoj JEDAN zhivot potroshi unesrecujuci prvo sebe pa onda i drugu osobu ako vec ne ide???? BUDALASTINE. Nemam nishta protiv razvoda... Prva sam za to da se razilazi ako se ne mozhe zajedno sa papirom ili bez, bilo teshko ili lako...jer covjek mora biti posten prema sebi i prema drugoj osobi, i prozivjeti ovako kratak zivot kako sleduje..

    Kakvo je Vaše iskreno mišljenje o njima - tj. da li bi se upustili u vezu-brak sa osobama koji imaju propao brak iza sebe?


    Nemam nishta protiv toga... Vec sam svojim stavom o razvodu i glupavim predrasudama rekla shto mislim...

    Da li i kakve teškoće - probleme mogu imati osobe koje se upuste u vezu - brak sa razvedenim osobama?



    E u tom ZECU lezi GRM To je obicno problem...jer svi krenu da grinjaju i da pripisuju djecu, kopilad, ku****luke...itd... Treba imati m00da...i boriti se za neshto ako osjecate da to NESTO zavrijedjuje da se za to borite.
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 19-05-11 at 09:10.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    na startu da razjasnimo da postoje dvije vrste razvedenih osoba :
    s jedne strane imamo one koji su ostavljeni, a s druge strane imamo inicijatore tog , po meni, traumatičnog iskustva..

    Prva barijera sa kojom se susrijeću ljudi koji su razvedeni, posebni oni ostavljeni, je nepovjerenje..Rane su svježe, pa mnogi od njih još ne žele da se upuštaju u nove 'podvige'..a opet s druge strane takvim osobama se ne treba postavljat ni kao neko ko će im pokazati svijetlo na kraju tunela - uz svu najbolju volju... Stvari treba pustiti da idu svojim tokom...Povjerenje se ionako vremenom i iskustvom stiče, ono se ne poklanja...
    Što se mene tiče nije samo propao brak nešto od čega ljudi trebaju da se 'plaše'..Mene zabrinu i duge veze koje su mi u istom rangu sa ovim 'ozvaničenim' u opštini - crkvi, a rezultirale su krahom - neuspjehom.
    Još uvijek nijesam imala takvo iskustvo, dajem mišljenje na osnovu tuđih iskustava...
    a sve zavisi od toga kako neko ko je razveden prezentuje to svoje stanje.. Da li kao prednost, ili kao falinku...Da ne rečem tragediju...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nigdje dvojni moral nase sredine nije izrazen kao kod odnosa prema osobama kojima brak nije uspio. Za muskarce manje vise se i ne gleda, ali su zato zene automatski casćavane epitetom raspustenica. Sve je super ako neka djevojka ima i pedeset veza, promijeni pola navijaca neke fudbalske ekipe ona nije ni raspustena ni raspustenica, ali ako se neka baksuzulja uda za jednon jedinog pa nesto ne uspije onda je raspustenica
    Quote Originally Posted by KRKNA View Post

    Još uvijek nijesam imala takvo iskustvo, dajem mišljenje na osnovu tuđih iskustava...
    a sve zavisi od toga kako neko ko je razveden prezentuje to svoje stanje.. Da li kao prednost, ili kao falinku...Da ne rečem tragediju...
    Nijesam ni ja imao takvo iskustvo i ja se samo vezem sa onim japanskog stila "niko tak'o", a sa druge strane ne bih mogao sebi dozvoliti da mi neka izvanja strinina tetka rece " auuuu dje ćes sa njom ona je raspustenica, a ti si djetić bez mane"

  21. #21
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post

    Nijesam ni ja imao takvo iskustvo i ja se samo vezem sa onim japanskog stila "niko tak'o"...
    Salis se, zar ne? Vidjash se sa klinkama od po 14, 15 god? Mislim to ti je to u danashnje vrijeme...cast izuzecima, naravno

  22. #22
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A onda se umijesa familija .... kad najzad prihvati tu situaciju sa razvodom... i krene da trazi novog/u muza/zenu razvedenoj osobi ih onda nastaje cirkus.
    dva i dva su tri

  23. #23
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    a bi li prihvatile muskarca koji je razveden a djeca kod njega? da li bi prihvatili I tu djecu? naravno ako vam se on djasvi

  24. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da i ja nesto kazem iz licnog iskustva.
    Sve je to super sto ste svi ispricali ali kamo srece da svi tako misle.
    Srela sam se sa svakakvim predrasudama i osudama. Naravno i sa ljudima bez toga. Vidjela ko su mi prijatelji. Pravo da vam kazem, boljelo me uvo, i meni to sad zvuci nestvarno ali nikad se nisam iznervirala, samo sam se smijala.I sad je tako.
    E sad postoji razlika izmedju razvedenih sa djecom i razvedenih bez djece. Ja nisam imala djecu pa sam sve to dozivjela kao vezu koja nije uspjela i nije mi zao.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Da i ja nesto kazem iz licnog iskustva.
    Sve je to super sto ste svi ispricali ali kamo srece da svi tako misle.
    Srela sam se sa svakakvim predrasudama i osudama. Naravno i sa ljudima bez toga. Vidjela ko su mi prijatelji. Pravo da vam kazem, boljelo me uvo, i meni to sad zvuci nestvarno ali nikad se nisam iznervirala, samo sam se smijala.I sad je tako.
    E sad postoji razlika izmedju razvedenih sa djecom i razvedenih bez djece. Ja nisam imala djecu pa sam sve to dozivjela kao vezu koja nije uspjela i nije mi zao.
    Thumbs up za tebe

    U pravu ste da postoji ta razlika ...

    Ja neshto ne znam...kako bih reagovala... Vjerovatno da mi se neko bash svidja...mozhda mi ne bi smetalo...ne mogu da kazhem...ne znam...

    Moguce je i da bi doshlo do trenutka kad bi i zasmetalo neshto... ako znam... Ne znam nisam pametna...



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •