Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 122

Thread: Urasli nokat

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Urasli nokat

    Help!
    Znam kako spriječiti, ali kad se već desi - kako liječiti (a da nije hirurgija)?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neki dobri pediker......
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  3. #3
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    i pazi se infekcije,
    i nikad hirurgija.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ja sam operisala urasle nokte na palčevima nogu, obje strane, oba palca i "čupali" su mi nokat i od tad sam počinula...i sad zna da zaboli, ali lako to sama riješim.
    Prvo sam godinama išla pedikiru, tamo su mi to nekako pokušavali sredjivati, ali to je bilo mnogo bolno i više nijesam mogla da trpim taj bol!
    pošla sam na operaciju poslije 5-6 godina mučenja, i sad lijepo natopim dvije vatice 3% hidrogenom, stavim na nokte, zavijem u plastičnu kesu i obujem čarape (da ne spadne kesa) ono se toliko raskvasi da ujutro bez problema sve počistim, maknem te urasle vrhove dobrim makazama i to je to!
    Meni se ne vidi na noktima da imam probleme, nijesu mi krivi nego pravilnog oblika, samo me bole
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da nosis obuću ka sto se u Komane nosi ne bi morala na operacije

  6. #6
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,528
    Thanks Thanks Given 
    5,405
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    ZNam 5 ljudi koji su isli na operaciju i svima se vratilo...
    Odem ja na operaciju i isprepadam se dok sam cekao jer je neka zena kukala na sve strane i uteknem onako junacki
    Nedje me nauce da odem kod ZORANove zene i dam joj ja tad 5 maraka i ona meni to rijesi i dan danas se vise nije nista vratilo i nikakav bol ne osjecam.
    Preporucio jos nekolicini osoba i one nikad vise od kojih je jedna imala tri opercije, jedna nije htjela i dan danas nece da me poslusa pa je evo i dan danas sa bokvicama po noga i tako dalje....
    vjeruj mi nista operacija podji tamo i rijesice ti, malo zaboli ali vrlo malo i pocinula si sto prije odes to bolje ja sam tek posle godinu posao. Palac mi je bio kao macija glava cini mi se obzirom da sam tad aktivno trenirao fudbal, a desavalo mi se da me konobar nagazi u lokal i da direktno padnem u nesvijest...uzas

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Kantarionovo ulje! Mnogo pomaze, kako-ne znam, ali pomaze. Meni je pomoglo.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moj brat je imao to na nozni prst,napravili mu neku malu intervenciju,i od tada nije vise imao problema.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ZNam 5 ljudi koji su isli na operaciju i svima se vratilo...
    Odem ja na operaciju i isprepadam se dok sam cekao jer je neka zena kukala na sve strane i uteknem onako junacki
    Nedje me nauce da odem kod ZORANove zene i dam joj ja tad 5 maraka i ona meni to rijesi i dan danas se vise nije nista vratilo i nikakav bol ne osjecam.
    Preporucio jos nekolicini osoba i one nikad vise od kojih je jedna imala tri opercije, jedna nije htjela i dan danas nece da me poslusa pa je evo i dan danas sa bokvicama po noga i tako dalje....
    vjeruj mi nista operacija podji tamo i rijesice ti, malo zaboli ali vrlo malo i pocinula si sto prije odes to bolje ja sam tek posle godinu posao. Palac mi je bio kao macija glava cini mi se obzirom da sam tad aktivno trenirao fudbal, a desavalo mi se da me konobar nagazi u lokal i da direktno padnem u nesvijest...uzas
    Zavisi na šta liči prst. Išao sam i ja u Zoranov salon dva puta, drugi put je rađeno 45 minuta na živo, smrklo mi se pred oči, ali bukvalno sam krenuo da padam u nesvijest. Uspio sam da kažem da prestanu i da mi donesu vode, ali svoj glas čuo nisam. Naravno, poslije se problem vratio. To je bilo između operacija, kad mi je bilo muka ponovo kod doktora da idem.

    Ukupno četiri operacije odrađene, tri na palcu jedne noge, jedna na palcu druge noge. Poslije dvije bezuspješne operacije na jednoj nozi (malo ja kriv, malo doktor koga sam kasnije htio da zovem da koljemo jagnjad za neki praznik, bio bi od pomoći. Makar ja tako mislim), otišao u đavola palac na drugoj nozi. Tada pođoh kod nekog hirurga koji je to normalno odradio, pa sam poslije toga po treći put operisao i onaj prvovjenčani palac. To je bila zadnja operacija neđe prije šest ili sedam godina, nisam siguran.

    Pouka - vrlo ozbiljno da se shvati ta glupost.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Da nosis obuću ka sto se u Komane nosi ne bi morala na operacije
    hahahahhahaha sad vidjeh ovo......i istina ti je živa

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ZNam 5 ljudi koji su isli na operaciju i svima se vratilo...
    Odem ja na operaciju i isprepadam se dok sam cekao jer je neka zena kukala na sve strane i uteknem onako junacki
    Nedje me nauce da odem kod ZORANove zene i dam joj ja tad 5 maraka i ona meni to rijesi i dan danas se vise nije nista vratilo i nikakav bol ne osjecam.
    Preporucio jos nekolicini osoba i one nikad vise od kojih je jedna imala tri opercije, jedna nije htjela i dan danas nece da me poslusa pa je evo i dan danas sa bokvicama po noga i tako dalje....
    vjeruj mi nista operacija podji tamo i rijesice ti, malo zaboli ali vrlo malo i pocinula si sto prije odes to bolje ja sam tek posle godinu posao. Palac mi je bio kao macija glava cini mi se obzirom da sam tad aktivno trenirao fudbal, a desavalo mi se da me konobar nagazi u lokal i da direktno padnem u nesvijest...uzas
    Meni su preporučivali Slavicu, ali ne, hvala, bol nijesam više mogla da trpim i najbolje ga sama sebi nanosim dok to sredjujem....uostalom imala sam jako veliko urastanje koje je jedino operacijom uspjelo da se riješi, i zadovoljna sam....mada znam da mnogima ne urade kako treba i da se ponovo i ponovo operiše
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaciiii. Samo kad se sjetim toga bolaaaaa. Vjerovali ili ne ja sam na pete hodao od bola! 4 operacije lijevog palca sa obe strane! 5 operacija desnog palca sa obe strane! To je uzas uzasa! 5 godina! Svako ljeto operacija! I cim dodje vrijeme da se nose cipele opet naticanje, gnojenje palceva do velicine 3 palca!
    Sve je to tako bilo dok me zadnji put, prije 3 god operisao Aligrudić. Čovjek mi je otkinuo dvije trecine nokta na oba palca. Izgledaju uzasno i dan danas, ali ne brine me mnogo, jer nema vise nenormalnog bola!

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    interesantno da meni nikad nije gnojilo, ali je bilo prilično duboko i stalno sma govorila da kad bi me neko nagazio, bila bih spremna da pucam u toga nekoga....dakle, bol koji je nepodnošljiv, bukvalno!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Nemam problem, ali zuci kao neki horor. Cush urastao mi nokat i na kraju umres od uraslog nokta ...

    Kakvih bolestina sve ima... tacno treba obuvat samo FILA papuce


  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Meni se ovaj horor desio još dok sam bio u osnovnoj školi. Posle 3mjeseca liječenja, stavljanja raznih obloga i prženog luka, spasio me je nekakav slovenački sprej za povrede, kojeg sam baš obilno stavio da ubije sve te bakterijice.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ZNam 5 ljudi koji su isli na operaciju i svima se vratilo...
    Odem ja na operaciju i isprepadam se dok sam cekao jer je neka zena kukala na sve strane i uteknem onako junacki
    Nedje me nauce da odem kod ZORANove zene i dam joj ja tad 5 maraka i ona meni to rijesi i dan danas se vise nije nista vratilo i nikakav bol ne osjecam.
    Preporucio jos nekolicini osoba i one nikad vise od kojih je jedna imala tri opercije, jedna nije htjela i dan danas nece da me poslusa pa je evo i dan danas sa bokvicama po noga i tako dalje....
    vjeruj mi nista operacija podji tamo i rijesice ti, malo zaboli ali vrlo malo i pocinula si sto prije odes to bolje ja sam tek posle godinu posao. Palac mi je bio kao macija glava cini mi se obzirom da sam tad aktivno trenirao fudbal, a desavalo mi se da me konobar nagazi u lokal i da direktno padnem u nesvijest...uzas
    Ja sam bio kod Zoranove zene i rijesila mi je problem na par mjeseci. Kad se ponovo javio, posao sam u Codra-u i operisao me je neki stari hirurg. Od tada, sve je super. Nikad problema nijesam imao a proslo je 7-8 godina. Nije mi skinuo cijeli nokat vec samo pola, ali mi je hiruski uklonio dio zadebljanog mesa sa jedne strane. Sve super izgleda sad i sumnjam da ce ikad vise urasti taj nokat
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam odlicno iskustvo sa operacijom, ne znam u cemu je problem. Alternativni metodi znaju da uzrokuju puno muke, posebno za aktivne, znam par zanemarenih slucajeva koji su postali jako opasni. Lagana ruka Dr Albijanica je to bez greske odradila...

    p.s. Urastao nokat je tipican primjer pravila po kome je bolji gram prevencije od tone ljekova. Ljudi, kidajte nokte pazljivo i sve ce biti u redu...

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Ja sam bio kod Zoranove zene i rijesila mi je problem na par mjeseci. Kad se ponovo javio, posao sam u Codra-u i operisao me je neki stari hirurg. Od tada, sve je super. Nikad problema nijesam imao a proslo je 7-8 godina. Nije mi skinuo cijeli nokat vec samo pola, ali mi je hiruski uklonio dio zadebljanog mesa sa jedne strane. Sve super izgleda sad i sumnjam da ce ikad vise urasti taj nokat
    ajde molim te reci koliko je to zadovoljstvo koštalo....ja sam na osiguranje u KBC operisana, ambulantno i nijesam ništa platila ali sam poznavala hirurga i to mi je zbilja sjajno uradio onda kad je meni odgovaralo, pa da znam ako se ponovi, mada evo 4, 5 godina nemam probleme
    zapravo imam, ali uspijevam sama da riješim i ne vidi se baš ništa, imam lijepe nokte

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    Ja imam odlicno iskustvo sa operacijom, ne znam u cemu je problem. Alternativni metodi znaju da uzrokuju puno muke, posebno za aktivne, znam par zanemarenih slucajeva koji su postali jako opasni. Lagana ruka Dr Albijanica je to bez greske odradila...

    p.s. Urastao nokat je tipican primjer pravila po kome je bolji gram prevencije od tone ljekova. Ljudi, kidajte nokte pazljivo i sve ce biti u redu...
    Uh, tačno! Reci gdje radi dr Albijanić? Ja znam za oftalmologa dr Albijanić, ženu? Nemam pojma da ima hirurg Albijanić?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Uf makse, zamisli sazuje ti se neka sa ovim problemima i kaze poljubi mi stopala, hahahahhahahaha
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Ništa dok bijela ljubav iz prsta ne procuri...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #20
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Uf makse, zamisli sazuje ti se neka sa ovim problemima i kaze poljubi mi stopala, hahahahhahahaha
    " Oliž' me, bolan, od glave do pete"
    "Isisaj mi tekucine sve"
    Nepodobna za vaspitavanje.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Uh, tačno! Reci gdje radi dr Albijanić? Ja znam za oftalmologa dr Albijanić, ženu? Nemam pojma da ima hirurg Albijanić?
    Dr Drago Albijanic, radi na odjeljenju hirurgije IBD-a, iliti Djecije bolnice. On je djeciji hirurg i urolog, to mu je specijalizacija, ali je meni radio par nekih 'lokalnih' zahvata (nokat i jos po nesto). Veliki strucnjak i jako prijatan covjek.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam ovaj problem vec duze vrijeme ali od skoro (prije mjesec, dva) je pocelo i da gnoji. cistim svaki dan po 2, 3x hidrogenom ali dzaba. sta mi je cinjet?

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    tek sad vidjeh.....prvo, OBAVEZNO kupi mast antibiotsku GENTAMICIN, pa antibiotski spray BIVACIN (ili zamjenu ako nemaju bivacin) pa prvo obilato isprskaj bivacinom, pa kad se osuši, namaži gentamicinom, isto obilato i tako prespavaj, ujutro ponovi! I ponavljaj dok ti bol ne prestane!
    Čim ti se taj gnoj makne i taj bol (koji je neizdrživ prestane) natopi dobro dva tufera od vate sa 3% hidrogenom, staavi na bolni nokat,navuci kesu i nazuj čarape preko kese, da ne spadne kesa i vatica i da ostane mokro do ujutro, pa ujutro pažljivo ovim:

    prvom i drugom spravom na desnoj strani ovog pribora za nokte, prvo istružeš svu "prljavštinu" naslage ispod nokta, pa lijepo pažljivo ga malo po malo podigneš, pa kad naiđeš na to što te boli jako probaš da ga malko recneš makazicama (samo nokat) i da lijepo "isčupaš"...kad sve završiš, možda malko i prokrvari, odmah obilato nasuti hidrogenom , pa bivacinom i kad se sve osuši gentamicinom namazati! Vidjećeš da će ti pomoći a i jednom parmjeseci ćeš to raditi i neće te više nokat boljeti
    ja sebi tako pomažem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    auh
    vec me je Sh0ne jutros savjetovao...kantarion (domaci) da stavljam i vrlo brzo ce proci. mada i kad prodje trebace mi ova oprema kako bih izvadio taj urasli dio nokta. dje da je trazim?
    Last edited by clapton; 27-01-12 at 23:32.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Svakako ce ti oprema dobro doci kada se smanji otok.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mičite Ban Ćipuru istoga momenta ako imate nokat obraza!
    By rogavcevic in forum Sve i svašta
    Replies: 91
    Last Post: 07-01-11, 23:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •