Results 1 to 23 of 23

Thread: Vma bg

  1. #1
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vma bg

    Zanima me da li je strancima, tj nama, skuplje lijecenje tamo? Da li ce recimo operacija kostati vise? Bez uputa od nasih nego tamo na konsultacije i placas ti za proceduru i sve

  2. #2
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam proveo dosta vremena na vma prosle godine(od kraja ljeta pa do skoro decembra) svako malo sam bio gore....prije svega imaju extra ekipu koja dobro obavlja svoj posao....osoblje,doktori,hirurzi....ja sam bio na gastroenteriologiju i hepatologiju...tu me je vodio dobar doktor Dino Tarabar a glavni je bio Doder....a bio sam gore,jer ova nasa velika drzavica i nasi strucnjaci pojma nisu imali koju sam bolest dobio i zasto mi se to sve desavalo...a imao sam ulcerozni kolitis-vec 2 godine...a inace nama Srbija ne treba nizasta ni za lijecenje ,ni za skolovanje....a svi bjeze gore kad im prigusti...no da se ne udaljavam od teme....
    Ja sam jedva nekako uspio dobiti uput na konzilijum u podgoricu,valjda su ljudi shvatili da je preozbiljna situacija i da je bolje da idem gore nego da me oni ispituju i ucese na meni...jer nisu ni znali sta je to ulcerozni kolitis,,a o nekim posebnim snimanjima da i ne pricam,,citava crna gora nije imala pojma kako se radi J pouch sa folijevim kateterom...ja sam bio na vma,morao sam hitno gore,zato sam posao bez upute i svega toga,i morao sam da polozim kauciju,koju sam kada sam dobio taj uput da mogu dase lijecim gore i to odobrenje,onda sam tu kauciju podigao,jer ja onda nisam placao nista nego osigurnaje i sta ti ja znam...samo sam platio participaciju kada sam izlazio a to je nesto sitno....i znam da je preskupo lijecenje-boravak u bolnicu,a za operaciju da i ne pricamo...znam par ljudi koji su bili iz Bosne i nisu imali uput,nego su placali iz svog dzepa svaki dan proveden u bolnicu-jedan dan im je bio oko 25 eura ako ne i vise...a najmanje moras da budes oko 10 dana u bolnicu radi ispitivanja i raznih pregleda i testova...a za operaciju nisam siguran koliko im je bila,ali znam da je bila nesto mnogo para...ali sta ce ljudi moraju da se lijece i da zive...
    Neznam kakva je situacija kod tebe,od cega bolujes i zasto ides na vma...jesi li pokusao da dobijes uput za vma ???
    Ja se nisam mogao operisati na vma,nego su me na kraju prebacili na klinicki centar Srbije i tamo sam se operisao kod najboljeg doktora u Srbiji a i u svijetu a to je Zoran Krivokapic...znaci nema boljeg,isto takodje ima extra ekipu koja radi sa njim,a to su Antic,BArisic,MArkovic....
    Mislim da je cijena za operaciju kao i za boravak u bolnicu jednaka za sve,samo sto ljudi iz Srbije imaju upute za lijecenje u odredjenu bolnicu i onda ne placaju nista...nisam sreo nijednog Srbina koji je placao na vma ili na klinicki centar...
    Eto mozda nisam nista pomogao,ali eto malo sam se raspisao,nadam se da mi neces zamjerit
    Ako ti bude trebao broj telefona sa vma,da pitas za informacije ili mail adresa od Dina Tarabara,ili sa klinickog centra dacu ti sve,kako bi se dobro raspitao o svemu i da znas koliko treba da pripremis love ili da pokusas da sredis taj uput...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde ne pricaj svasta. Nijesu znali sta je ulcerozni kolitis 2 godine i trebali da se uce na tebi. To je tako komplikovana bolest da je obavezno pitanje na kolokvijum studentima a u Crnu Goru niko nije znao. Inace Zoran Krivokapić ponekad operise i operisao je na nasem klickom centru i sa Lazovićem, Kastratovićem i Miloševićem sa Cetinja tako da ti je prica.....

  4. #4
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde ti m imalo pricaj o ulceroznom kolitisu.....ja kazem sto su meni rekli....ajde podji u podgoricu na klinicki i pitaj da li znaju uopste sta je snimanje J poucha sa folijevim kateterom ??? pa mi javi sta su ti rekli....
    Nemoj da mi pricas kad sam presao od Meljina,Risna,KOtora,Podgorice i niko veze nije imao sta je to i kako se to radi....
    Znam da Krivokapic dolazi u pg i daje predavanja drugima,a Lazovic je njegov ucenik bio.....tako da je uvjek bolje kod prof nego ucenika...i ne bi se nikad ni operisao kod nasih vele strucnjaka...iz dosta razloga....
    a druga stvar sto kazes za ulcerozni kolitis,,,da ti samo kazem da odje u cg nema terpaija kao u bg...bio sam u kotor kod dr Donkovica i trebao sam da primam one skupe terapije ciklosporin-vezan 7 dana 24 sata na infuziju dje ide jedna boca na 24 sata-to nisu imali ni taj aparat...onda terapija remikadom--kazu a taj lijek je preskup zato ga i nemamo....i sta ja da trazim tu,,da me kukljaju tabletama citav zivot i da uzmem jednu sobu tamo u bolnicu i tu se uselim....i sami doktori su rekli bolje da se ode za bg jer je bila opasna situacija....i da ti ne pricam.....

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sta bi ti uradio ili ne bi uradio nema nikakve veze sa tom pricom koju plasiras da nasi ljekari nijesu znali kakva je to bolest. Vidis koliko si sam konradiktoran u prici i pricas nesto sto nema blage veze sa istinom.
    Zoran dolazi, drzi predavanja ( inace napomena da se se predavanja ne daju) operise sa nasim hirurzima i oni ne znaju sta je ulcerozni kolitis već si ti morao otici za Beograd da bi oni to saznali. Smijesno nema sta.
    Jos smjesnije je sto se cudis da to nijesu mogli obaviti u Risnu ili Kotoru, a prije toga napises: "Ja se nisam mogao operisati na vma,nego su me na kraju prebacili na klinicki centar Srbije". Zbilja cudno da nesto u Risnu nemaju a garant nemaju ni u Savniku, ali mozda imaju u Pluzine.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ziv/a bila pa vidjela....
    tvoja sva prica je smijesna...i ti nemas blage veze sa tim svim stvarima....
    necu da priccam nekome ko nezna nista o tome i jos tvrdi nesto sto i nezna....
    da li bi ti posao/posla kod nekoga na neku ozbiljnu operaciju gdej treba da ti izvade debelo crijevo,,naprave paunch J i stave stomu na stomak(izvuku tanko crijevo na desnu starnu stomaka.... ) a da prije toga neko ne zna da uradi neki pregled koji je neophodan prije takve operacije ili prilikom skidanja stome-kese ????
    da li bi neko isao kod ljekara i rekao mu da je bolestan ima temperauru i grlo ga boli,,,a doktor mu kaze ja ti srecom oja ne znam to pogledat....ali evo ti neke injekcije ili tablete pa valjda ti prodje????
    tako da.....to je to

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pricas cojece bajke i sve se vise zapetljavas. Znas li ti koliko je uradjeno operacija debelog crijeva kod nas i otkad se to radi????? Sreća za crnogorsku medicinu sto ti trknuo do Beograda pa ćes sad objasnjavatii ljudima neke dijagnoze
    Nema aparata i bolje ljekarske usluge jer ti i tebi slicni sredjujete razne upute preko raznih veza i za slijpo crijevo i za stome i za hemeroide pa onda ispisujete nebuloze da kod nas dodje sa krvavim prolivom, a doktor ga salje da izvadi zub.
    Neka svak ide dje god oće da se lijeci ali za svoje pare pa neka onda prica sta oće. Ovako salju kumove i prijatelje za drzavne pare i zub da izvade u inostranstvo a kad dodje da salju one koji se moraju lijeciti van onda se nema para i trpe oni koji nemaju nekoga da im se "sredi".

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdrenalinSpeed View Post
    ...a bio sam gore,jer ova nasa velika drzavica i nasi strucnjaci pojma nisu imali koju sam bolest dobio i zasto mi se to sve desavalo...a imao sam ulcerozni kolitis-vec 2 godine...a inace nama Srbija ne treba nizasta ni za lijecenje ,ni za skolovanje....a svi bjeze gore kad im prigusti...no da se ne udaljavam od teme....
    nemoj se udaljavat da te zamolim
    this is pointless

  9. #9
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bolje bi tebi bilo da vise ne pricas nista jer nemas pojma o ovome....naravno da cu uvjek rec da ovi nasi vele strucnajci pojma nemaju na spram onih doktora u bg...nema tu nikakvih veza niti kumova niti nicega,,,nego su ljudi vidjeli kakva je situacija i dali uput jer da su me tu operisali ko zna dje bi sad bio...mozda se ne bi odje raspravljali ... ali sreca pa odoh gore u prave ruke...ako nisi procitao trazi se informacija za vma a ne za te tvoje doktore iz crne gore....
    neznam zasto skoro svi trce za beograd,,zasto dolaze doktori iz beograda da predavaju odje i da operisu ljude ??? kad mi imamo pored njih mnogo bolje doktore i hirurge...neznam zasto to sve...zasto mnogi idu u srbiju da se skoluju,,,neznam
    a ne pricaj ti nebuloze,,tebi zao drzave sto neke posalju za bg da se operisu i lijece...a ko drazi dava te pare svega ti ??? bice da vlada to sve finansira iz svog budzeta )))) naravno,zasto ne bi isao za bg i zasto mi ne bi socijalno ili sta li vec platilo to sve,,kad citav zivot uzimaju pare za osiguranje i svakakva chuda...i sad mi ti pricas tu nesto o trosenju drzave i nekom glupom sredjivanju....nikad nista nisam sredio za sebe preko neke veze...i niti cu...i uvjek cu trazit uput i sve to kako bi isao za bg da se lijecim i na kontrole...i tako
    ma necu vise da pisem nista na tvoje nebulozne komentare i zakljucke...to je sve bzv...
    Nedaj Boze da ti neko od porodice ode na drugi svijet radi greske pametnih i mnogo znajucih hirurga....pa onda ne bi sve tako mislila...i nedaj Boze da se nesto tesko razbolis ,,pa bi te onda pitao dje ces i sta ces..Nedaj Boze nikome bolesti...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dosta lekara je gore i specijaliziralo, to sto ima veze sa slucajem do slucaja i iskustva nema veze sa Crnom Gorom i Srbijom a politiku ostavite po strani jednom u zivotu.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Odoste s teme momcovi i djevojkee

    Sto se nase medicine tice, mene ne bi cudilo da jos lijece pijavicama i travama/vradzbinama kako smo napredni u tom polju
    rm -rf /

  12. #12
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Nasi doktori su takvi raspadi da nemam rijeci,nisu vidjeli djetetu probleme sa srcem i da ne podje u Beograd ne bi ga danas bilo.Maloumnici.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  13. #13
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Prvo treba da provjeriš ima li uopšte mjesta da te prime nema veze plaćaš li ili ideš sa uputom često su prebukirani a onda je pitanje kad će ti zakazati operaciju ako nije hitno može se čekati i po mjesec i više dana.Mislim da nisu preskupi boravak sa operacijom i oporavkom bilo je oko mjesec ipo dana koštao je oko 2200 eura mislim da je izvođenje same operacije i analize koštalo 1400 a smještaji hrana za tih mjesec i po 600 eura.Ako se uzme da stacionar u Codru košta dnevno 50 eura sve je jasno
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Nasi doktori su takvi raspadi da nemam rijeci,nisu vidjeli djetetu probleme sa srcem i da ne podje u Beograd ne bi ga danas bilo.Maloumnici.
    BTW
    većina jakih doktora iz VMA su Crnogorci
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    fakat je jedan, za te pare vise njege i detaljnih pretraga ce covjek dobit u vma i kraj price , svaka cast kbc-u crne gore, i nasim doktorima, al ipak mislim da je mizeran broj pravih strucnjaka, i onih koji idu u korak sa vremenom, i da nemavsi izbora primorani su da grabaju svaki dinar radeci po drzavnoj pa privatno gubeci tako nit za posao,
    sto puta sam naisao na te slike i sam kad sam radio analize, da me neki od mladih vrhunskih kadrova nemarom i trkom uniste za neke stvari
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Veliki je broj stručnjaka kod nas, samo se treba raspitati gdje rade i to je sve

    Boljević je savršen specijalista
    Minić (gastroenderolog)je jedan od najboljih u Evropi
    onaj kod picerije Venom je najbolji u EX YU
    u Kodri radi izuzetan ortoped (ne znam mu ime) ali je poznat
    Rakun sa CDM-a je dobar ginekolog

    što se VMA tiče isto je kao i kod nas, ako ćeš dobar tretman treba dobro da podmažeš
    kod nas je problem što recimo u KBC-u gdje je jedini uređaj za zračenje ta mašinerija je više vremena pokvarena nego što radi
    Last edited by Rakun; 16-05-11 at 12:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #17
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj tako o nasim superdoktorima...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je tako, kad se godinama ulagalo u BG, a ne u PG.........sramota.....
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  19. #19
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by berekina View Post
    To je tako, kad se godinama ulagalo u BG, a ne u PG.........sramota.....
    Kao što rekoh. Oprema nam se raspada

    Jedini aparat za zračenje (pu, pu, daleko bilo) je većinu vremena van funkcije, uređaj za Elektromagnetnu rezonancu nam se raspada, skeneri imaju otprilike isti problem, EEG aparati su nam stari po 30 godina. Čitavi sistem nam je u stanju raspada dok je čitava EX YU ulagala u Beograd, Zagreb, Ljubljanu, Sarajevo, Skoplje mi smo kao mali ostali u srednjem vijeku.Sva tehnika na VMA je ostala od vremena SFRJ.
    Crnogorci su više para uložili u druge republike nego u svoju jer je raspodjela išla prema broju stanovnika. Jedini put kada se ulagalo u Crnu Goru je bilo poslije velikog zemljotresa.

    Mada ne smijemo zaboraviti ni Hidroelektranu, doduše struja nije išla nama ali nema veze. Naši bojleri su mogli raditi i na drva

    Ali realno gledano to je bilo potpuno normalno. Više toga treba gradu od 2 miliona nego onome od 100 hiljada. Veće republike su bile "ravnopravnije" od nas, a mi smo bili najmanji.
    Naravno da nismo imali Medicinski fakultet u Crnoj Gori kad je CG imala 500~600 hiljada stanovnika i naravno da su naši ljudi poslije svršenog fakulteta i specijalizacije ostajali tamo đe su i zato su najbolji doktori na VMA Crnogorci. A osim toga mmi smo se uvjek palili na vojsku pa je normalno da su Crnogorski doktori stacionirani na Vojno Medicinskoj Akademiji
    Last edited by Rakun; 16-05-11 at 13:33.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kao što rekoh. Oprema nam se raspada

    Jedini aparat za zračenje (pu, pu, daleko bilo) je većinu vremena van funkcije, uređaj za Elektromagnetnu rezonancu nam se raspada, skeneri imaju otprilike isti problem, EEG aparati su nam stari po 30 godina. Čitavi sistem nam je u stanju raspada dok je čitava EX YU ulagala u Beograd, Zagreb, Ljubljanu, Sarajevo, Skoplje mi smo kao mali ostali u srednjem vijeku.Sva tehnika na VMA je ostala od vremena SFRJ.
    Crnogorci su više para uložili u druge republike nego u svoju jer je raspodjela išla prema broju stanovnika. Jedini put kada se ulagalo u Crnu Goru je bilo poslije velikog zemljotresa.

    Mada ne smijemo zaboraviti ni Hidroelektranu, doduše struja nije išla nama ali nema veze. Naši bojleri su mogli raditi i na drva

    Ali realno gledano to je bilo potpuno normalno. Više toga treba gradu od 2 miliona nego onome od 100 hiljada. Veće republike su bile "ravnopravnije" od nas, a mi smo bili najmanji.
    Naravno da nismo imali Medicinski fakultet u Crnoj Gori kad je CG imala 500~600 hiljada stanovnika i naravno da su naši ljudi poslije svršenog fakulteta i specijalizacije ostajali tamo đe su i zato su najbolji doktori na VMA Crnogorci. A osim toga mmi smo se uvjek palili na vojsku pa je normalno da su Crnogorski doktori stacionirani na Vojno Medicinskoj Akademiji
    ne bi se složila da je to normalno...., no to je što ima......
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Kako će u državi republika sa 600 hiljada stanovnika biti ravnopravna sa republikom koja ima 9 miliona. Zato smo i obnovili državnost da nam niko ne diktira
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #22
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kako će u državi republika sa 600 hiljada stanovnika biti ravnopravna sa republikom koja ima 9 miliona. Zato smo i obnovili državnost da nam niko ne diktira
    to si u pravu....po meni sve republike i pokrajine u jugi su trebale biti ravnopravne, e to bi bilo pravedno....iste mogućnosti svima....
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  23. #23
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Salju iz kbc-a na specijalizaciju i doucavanje i danas gore. Znam. A svakako i ovde, kao i gore, ima ljudi koji su svojom licnom srecom ili nesrecom prozvani d ana ovakve teme odgovaraju sa pohvalama ili mrznjom. Meni je dovoljno sto su ovde spasili jedan zivot meni bitan ali isto tako jedan je lekarskom greskom izbubljen. Nikad ne reci da se te stvari ne desavaju svugde. Sam poziv i odgovornost je za pohvalu. Liste cekanja za magnetnu su gore godinama unapred popunjene, stanje nigde nije idealno.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •