Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 167

Thread: MILENIUM bridge...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    1,598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Samo da kažem momčićima da je ovaj most prijeko potreban ovome usranome gradu i to pod jedan-da bi se rasteretila ova muka od saobraćaja koja se sve teže podnosi i pod dva-u dijelu đe se nalazi kasarna sprema se gradnja par ludačkih objekata među kojima će bit i neka moderna sala za rekraeaciju što nam je takođe PRIJEKO potrebno jelte...i to kad kažem NAM mislim na ljude koji žive u Podgorici (pogotovo centru)...a ne na ove što mrse muda preko foruma iz dalekih evropskih zemalja i koji uvijek najbolje znaju što i kako...

    Naravno da ovo TREBA da bude važnije od recimo postavljanja asfalta u Zagorič đe su mudraci prvo napravili 500 kuća,a onda je nekome palo na pamet da napravi i put do njih ili što je pun rupa put Nikšić-Boan-Žabljak đe ima više vukova nego ljudi...

    Podržavam svaku akciju koja će pomoć da se ovo selo jednog lijepog dana pretvori u grad.
    Last edited by okac; 18-03-05 at 01:06.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Nego, Hercules, da nece pilon malo vise da raste no 12m? Taj pilon treba da bude visok 57m, sto je vise no soliteri u Blok 5, a i procitah u novine prije jedno 10 dana da se betonira 12-ti od ukupno 22 segmenta pilona...
    To mi je rekao Mladen Ulicevic inace projektant mosta. Ako me on slagao lazem i ja vas
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by okac
    a ne na ove što mrse muda preko foruma iz dalekih evropskih zemalja i koji uvijek najbolje znaju što i kako...
    Ti ljudi zive u sredjenim zemljama gdje vecina stvari dobro fukncionise. Ne moze skodit CG njihovo misljenje. Uostalom, ne upravljaju 'ovi' iz evropskih i drugih zemalja Crnog Gorom svo ovo vrijeme no bas vi otamo, pa smo vidjeli dokle ste nas doveli.
    Quote Originally Posted by okac
    Naravno da ovo TREBA da bude važnije od recimo postavljanja asfalta u Zagorič đe su mudraci prvo napravili 500 kuća,a onda je nekome palo na pamet da napravi i put do njih ili što je pun rupa put Nikšić-Boan-Žabljak đe ima više vukova nego ljudi...
    To je glavni put koji prolazi kroz naselje i koji je tu ko zna od kad. A ljudi su poperili kuce dje ne bi smijeli jer su im mudraci kao ti to dopustili.
    Znaci ako Zabljak ima manju populaciju nego PG treba da ga se odreknemo?
    Treba da napravimo od PG velegrad a da sjever potpuno zapustimo, tako da i ovo malo naroda sto je ostalo gore predje da zivi u PG? Zalosno razmisljas.

    Quote Originally Posted by okac
    moderna sala za rekraeaciju što nam je takođe PRIJEKO potrebno jelte...
    Jeste, rekreativcu nas, nista na svijetu nam nije prece od toga. Ma ja bih zaustavio sve ostale projekte (zasta mi ne bi trebalo puno vremena jer se na prste mogu nabrojat) da ti napravim i saunu i bazen da bi mogao potpuno da se opustis.
    Last edited by shrek; 18-03-05 at 08:59.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #29
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    MA TI SI BISTRINA ZIVA ITO USTE POSEREBLJENA ! BOZE SVE LI ZNAS ,NEMO DA TE RUSI IZLUPEZAJU TE SI TOLKO BISTAR !!! NAJLJESE JE NAMA SA SEREBIJOM ,ADA VIDIS KOLKO SMO DALLLEEEKKKOOOO DOGURALI DOK SMO POD NJOM ?????? E BUDALE MAJKO BOGORODICO !!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Perfekcija od mosta, grad bukvalno na dlanu...Mogu mislit kako cu tek sad da se ulijenim i jos vise kasnim...
    [size=6]Once a Blue Always a Blue[/size]

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    MA TI SI BISTRINA ZIVA ITO USTE POSEREBLJENA ! BOZE SVE LI ZNAS ,NEMO DA TE RUSI IZLUPEZAJU TE SI TOLKO BISTAR !!! NAJLJESE JE NAMA SA SEREBIJOM ,ADA VIDIS KOLKO SMO DALLLEEEKKKOOOO DOGURALI DOK SMO POD NJOM ?????? E BUDALE MAJKO BOGORODICO !!
    Moj post, a ni topic, nema nikakve veze sa pitanjem Crne Gore i Srbije. Ali ti izgleda nisi sposoban da napises jedan post a da to ne umijesas. Ja mislim da ako se odvoji Crna Gora od Srbije ti ces izgubit smisao zivota.
    Al' ovo je Milova skola, za sve sto nam se desava kriva je Srbija i svi oko nas a ne mi sami.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shrek,shto ne napravis hotel na Zabljak?
    i to dobar hotel?
    dignes nivo turizma..
    a?

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad bih imao sredstava i kad bi vidio neku realnu dobit iz toga napravio bih ga sjutra.
    Ne dize se nivo turizma samo hotelom. Nivo turizma se dize dobrim pristupom turistickoj lokaciji, dobrim cijenama, dobroj usluzi, generalnoj ljubaznosti mjestana, prirodnoj i drugoj ocuvanosti mjesta... Ako nema toga, jos jedan hotel nece napravit nikakvu bitniju razliku.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozda most hoce?
    Nema nezavisnosti niti opstanka crnogorske nacije, jezika i crkve bez mosta

    S druge strane, ovaj most je i brana opstanku drzavne zajednice i svete Srpske pravoslvane crkve.

    Kad malo bolje razmisli covjek, ovom narodu ne trebaju mostovi. Skele su nama potpuno Ok
    Vecina ljudi je zla

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Kad bih imao sredstava i kad bi vidio neku realnu dobit iz toga napravio bih ga sjutra.
    pa tako rechi..shto ces gradit ako neces pare da ubijas...odlichno

    Quote Originally Posted by shrek
    Ne dize se nivo turizma samo hotelom. Nivo turizma se dize dobrim pristupom turistickoj lokaciji, dobrim cijenama, dobroj usluzi
    cijene i usluga valjda spadaju u domen hotela

    Quote Originally Posted by shrek
    generalnoj ljubaznosti mjestana, prirodnoj i drugoj ocuvanosti mjesta... Ako nema toga, jos jedan hotel nece napravit nikakvu bitniju razliku.
    i bravo...poslednje ali najsladje...shto radit ishta dok se narod ne promijeni,postavi crveni tepih i sredi shreku da dodje kao gazda...
    e blago tebi sa tvojim mozgom...

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa mosta na hotele sa hotela cemo na vile pa na zgrade...Ljudi most je odlican potez i za dobro je svih nas i ne rastezite glupu i prepricanu pricu 147 puta.

  12. #37
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    MONTENEGRO
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Montenegro Independent!

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    MA TI SI BISTRINA ZIVA ITO USTE POSEREBLJENA ! BOZE SVE LI ZNAS ,NEMO DA TE RUSI IZLUPEZAJU TE SI TOLKO BISTAR !!! NAJLJESE JE NAMA SA SEREBIJOM ,ADA VIDIS KOLKO SMO DALLLEEEKKKOOOO DOGURALI DOK SMO POD NJOM ?????? E BUDALE MAJKO BOGORODICO !!

    tako je zvek.. SAMO SAMOSTALNA !!!!!!!
    VIDIMO SE U ChITULJE!!!

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    pa tako rechi..shto ces gradit ako neces pare da ubijas...odlichno
    Hahaha! Pa nisam lud da ulazem nedje gdje bih poslovao sa gubitkom. A kad sam spomenuo dobit, mislio sam da iz toga profitiram ja, opstina i drzava CG.

    Quote Originally Posted by intruder
    cijene i usluga valjda spadaju u domen hotela
    Jes, i ti mislis da ce gost da bude u hotel po citav dan? Mislio sam na cijene i uslugu uopste, kao npr. cijena ski pasa, cijena pica u kaficima...


    Quote Originally Posted by intruder
    i bravo...poslednje ali najsladje...shto radit ishta dok se narod ne promijeni
    Istina ziva. Dokle god nam glavne teme budu Srpstvo i Crnogorstvo, je li onaj Musliman ili Pravoslavac... i dok nam bude bitnije sminkanje drzave od ulaganja u poljoprivredu,turizam... tesko da ce biti srece od nas.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi
    Ljudi most je odlican potez i za dobro je svih nas i ne rastezite glupu i prepricanu pricu 147 puta.
    Izgleda da je neophodno da se ova prica preprica jos 1000000147 puta da bi ti uvidio da gradnja mosta nije bila dobar potez. Oce li taj most doprinijet prihodima ljudi u narednoj sezoni koji zive u turizma? Jes, mora da ce dolazit iz Australije i Amerike da vide nas tek uradjeni most.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    shrek pametno zboris

    Realno gledano, treba sredstva ulagati u ove fabrike nesretne, poljoprivredu i turizam, a usput krpit ove puteve i zavrsavat zapoceto (ka npr taj put u zagoric). Pa kad malo ojacamo onda da prave mostovi, autoputevi, tuneli, ...
    No prije ce ljudi rec kako se mugi i milo odrijese da nam uljepsaju grad, a ustvari sve nam trulo i prodato

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E moji drugovi nadjite mi drzhavu koja je uspjela da napravi privredni rast bez infrastrukture !!!
    Nisam mogao da nadjem koliko je Hrvatska ulozhila u infrastrukturu , ali znam jedan podatak da ima 26 milijardi duga ali su joj putevi sato boli glava , pa su ove godine i samim tim imali veoma uspjeshnu turistichku sezonu , chini mi se da je profit bio 6 milijardi !!!
    Tako da vam ta pricha shto se tiche infrastrukture ne stoji nikako , putevi moraju da se rade ako mislish da se razvijaju nashe potencijalne najbogatije grane turizam i poljoprivreda !!!
    Josh jedan bitan faktor koji treba rijeshiti je Energija (Struja) nema razvoja bez toga , milsim da uvozimo blizu 100 miliona struje godishnje e sad zamislite da ta sredstva mogu da se ulozhe u neshto , ali ...... !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  17. #42
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    MONTENEGRO
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Dodatni Troskovi

    kako uvatih danas na blic... kazu da je most ispao 5m duzi i malo visi... tako da ce trebati jOs paraaaaaa za izradu... bice da se pune dzepoVii... pozelece uprava josh mostova...
    VIDIMO SE U ChITULJE!!!

  18. #43
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Eto djevojkama sa ekonomije blizi je grad, jedino za taj fax ne valja taj most e ko zna koliko ce ih sad biti na predavanja
    Opet ja, epaaa ne mogu mi nista ...

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Stetni
    shrek pametno zboris

    Realno gledano, treba sredstva ulagati u ove fabrike nesretne, poljoprivredu i turizam, a usput krpit ove puteve i zavrsavat zapoceto (ka npr taj put u zagoric). Pa kad malo ojacamo onda da prave mostovi, autoputevi, tuneli, ...
    No prije ce ljudi rec kako se mugi i milo odrijese da nam uljepsaju grad, a ustvari sve nam trulo i prodato
    Crna Gora nema sto da razvija privredu jer nikako nismo niti mozemo bit konkurentni na svjetsko trziste. Isto je i sa poljoprivredom. Svoje potrebe mozemo da zadovoljavamo ali sto se tice nekog izvoza sanse su nam male.
    Inace saobracajna infrastruktura je btna za ekonomski i privreni razvoj cijele Crne Gore. Pola puteva nije prohodno a snijeg pocne.
    Vampir iz sigurnosnih razloga je most produzen za 5 metara i pilon za 2 metra, sto je kostalo 170 00 eura dodatno kako rekose ovi iz opstine.
    Pzdrav
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Produzen zbog erozije na desnoj obali Morace - kako smo puni informacija! A treba jos 15m pilona da se izbetonira. Za 13. Jul najavljeno ne samo otvaranje mosta, no i novonastalog bulevara pored kasarne i bulevara koji ide pored ekonomskog. Bice masu rasterecen saobracaj. Ako ko ne treba da se zali na razvoj grada - onda su to Podgoricani.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr-Watson
    Inace, na ovom forumu ima grdilo gradova i masa projekata, diskusija i sl. samo mrcene Podgorice nidje (cak je i Tirana prisutna) pa ja scedoh da otvorim topic sa milom nam PG da nas predstavim svijet i Evropi (naako smo krenuli tamo uopste) no mi niko sliku ne posla nijednu, nidje na internet sto da iskopam, a nisam u PG da bi moga fotografisati, a mnogo mi je mrzno sto brat bratu 90% Evropljana nikad nije culo da PG uopste postoji.
    Cuo sam ja za taj forum. Daj nesto da radimo po tom pitanju. Evo cu ja slikat gradiliste mosta(nije kod mene digitalac, al ce Nokia fino da odradi posao, 640X480 nije lose za pocetak), i ove zgradice nove moderne, pa da ih postavljamo tamo.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    1,598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shrek dome moj vidim da si kapacitet neviđeni...

    Vidim da se priča raširila oko infrastrukture,turizma,države i tako to...ođe je riječ o lokalnom projektu...o pokušaju da se ljudima koji žive u glavnome gradu jedne države olakša život i rad....

    Ako ti to ne vidiš ili razumiješ ja ti ne mogu pomoć.
    Za to postoje specijalizovane ustanove zatvorenog tipa.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Izgleda da je neophodno da se ova prica preprica jos 1000000147 puta da bi ti uvidio da gradnja mosta nije bila dobar potez. Oce li taj most doprinijet prihodima ljudi u narednoj sezoni koji zive u turizma? Jes, mora da ce dolazit iz Australije i Amerike da vide nas tek uradjeni most.

    Neka nam oproste Budvani, Kotorani, Novljani...sto napravismo most i pokvarismo im sezonu. :roll:

    Bolje da smo za srbijance napravili modernije standove za leskovacki rostilj, pa da svi smrdimo zajedno. A kakva vam je prica, ne daj boze!

    Vi ste odlicni biznismeni ali sa tudjim parama!

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by okac
    Shrek dome moj vidim da si kapacitet neviđeni...

    Vidim da se priča raširila oko infrastrukture,turizma,države i tako to...ođe je riječ o lokalnom projektu...o pokušaju da se ljudima koji žive u glavnome gradu jedne države olakša život i rad....

    Ako ti to ne vidiš ili razumiješ ja ti ne mogu pomoć.
    Za to postoje specijalizovane ustanove zatvorenog tipa.
    Sve je to povezano. Evo cistog primjera.
    Recimo da imas kucu koja prokisnjava, dignutog parketa (od vlage), nemas grijanje u nju, polomljeno je par stakala... i umjesto da pocnes da popravljas nesto od toga ti kupis nov Sony televizor (iako vec imas neki stariji televizor, ali gube se programi (mi imamo Blazov i Vezirov most, koji nisu puno daleko)) i to pravdas time kao da je to posao dnevne sobe i to nema veze sa citavom kucom.
    Ja bih rekao da ti ne vidis o cemu se radi odje, ili 'pak vidis ali ne zelis da priznas da grijesis.
    Last edited by shrek; 21-03-05 at 15:57.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    ti kupis novu Sonyevu televiziju
    Kod nas postoji mala razlika izmedju televizije i televizora, ali to je vjerovatno zbog nase zaostalosti

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •