Results 1 to 3 of 3

Thread: Porijeklo misli

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default Porijeklo misli

    Odakle je porijeklo vase misli?

    Odakle izviru? Gdje se stvaraju?




    koje su vase perspektive na ovo pitanje?

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Mislim da tu nema pravog tj. tacnog odgovora,jednostavno dolaze same od sebe .
    ...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne nastaju bas same od sebe. Joseph Murphy knjigom DIE MACHT IHRES UNTERBEWUSSTSEINS stvorio je osnovu na cijoj bazi ljudi iz NEW AGE stvaraju nove knjige i nove ideje u stilu "svojim mislima stvaraj svijet...." Pozitivno misljenje i efekat placebo je odavno poznat, ali pretjerana vjera u njega moze voditi i do gubljenja svake veze sa stvarnosću ili Positive Thinking Syndrom. Neko moze do śutra tvrditi da stvarnost mijenjamo, ako svoju podsvijest nakljukamo sopstvenim "istinama" 'ja sam bogat, pametan uspjesan....' ona objektivna stvarnost ostaje nepromijenjena i sve po sistemu "taman naucio magare da ne jede, a ono crklo".
    Murphy to zeli nazvati "naucna molitva", ali je ipak blize ritualnim ceremonijama, mada niko ne moze iskljuciti koristi za pshicko zdravlje individue. Radjeni su neki eksperimenti sa mizernim efektima, ali mozda bi Septembar to mogao obraditi sa strane fizike i ciste nauke.
    Sistem kad sami stvaramo odredjene situacije imamo dvije mogućnosti: da negiramo ili njegujemo sopstvenu moć okrivljujući za sopstvene frustracije druge ljude.
    Nema osobe, mjesta ili stvari koja moze imati vlast nad nama jer mi stvaramo misli, iskustvo, sopstvenu stvarnost, vrijednosti.... Kad u svojoj podsvijesti stvorimo odnos mira, harmonije..., nesumljivo da ce se to reflektovati i na stvarni zivot, ali uvijek ostaju samo dva pravca na koje treba ne podsvjesno već svjesno odgogovriti koja je tvrdnja bolja.
    "Ljudi, okolina, sredina je uvijek protiv mone" ili druga " Svi ljudi na neki nacin pomazu".
    I jedno i drugo ubjedjenje ili samoubjedjenje je dio sopstvene stvarnosti mada se sasvim dijametralno manifestuje, a to sto mislimo i sudimo o sebi zivotu, okolini za nas postaje jedina istina. U neku ruku svi postajemo neka vrsta sekte za sebe i ona logika "pricaj ti sta oćes ja znam svoje".
    Govoreći uprosteno nasa podsvijest prima i akceptuje sve sto izaberemo gradeći nasa ubjedjenja tj. nasu sopstvenu istinu koja moze biti sasvim suprotna od objektivne stvarnosti.
    Namjerno sam pomenuo Marfija jer doktor tri vrste nauka bio je preteca ideje "pozitivnog misljenja" i na malo savremeniji nacin zavirio u unutrasnjost cojeka tj. njegov razum i duh. Vjerovatno je malo ko kao on pokazao pomoć onima koji imaju potrebu samopromjene, otkriti u sebi izvor snage i moći, volje, osloboditi se strahova.... ali sve je to do odredjene granice jer se cojek i vitaminima moze otrovati.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zen misli
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 296
    Last Post: 06-03-24, 22:07
  2. Njegoseve misli
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 44
    Last Post: 03-04-14, 13:57
  3. Mudre misli, izreke...
    By continue... in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 17
    Last Post: 16-06-11, 05:12
  4. Zadatak: Neko misli na Vas ?
    By septembar in forum Nauka generalno
    Replies: 5
    Last Post: 31-10-08, 19:11
  5. /Misli/ na mom stolu :?
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 31-12-04, 15:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •