Page 35 of 35 FirstFirst ... 253132333435
Results 851 to 874 of 874

Thread: Da li je religija odgovor na strah?

  1. #851
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a koja je ovo muka odje...na pleca VI bachena?

  2. #852
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    To nam Ego baca magije iz Double Dragona, naprijed nazad polukrug
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  3. #853
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imate Snezanu u bioskope sad! Bolja je to bajka no svaka religija na svijet!

    Uf kako bi volio da mi neko objasni sindrom vjerovanja u nesto cega nema ?! Znaci istorija za 2 razred srednje kaze da je 333 godine Konstadin zbog toga i toga uveo i hriscanstvo kao oficijalnu religiju Rima i napravio skup na kojem je Isus Hrist od mudraca i pokretaca jedne sekte proglasen BOGOM! Postujem ja Isusa Hrista kao jednog miroljubivog smrtnika koji je imao viziju kako da smiri tada narod i da ga okupi oko ''necega'' ali da mi ... ma slobodno mogu rec ... primitivci i dan danas u XXI vijeku hajvanisu o tome i ne prihvataju cinjenice ... e to mi jede na nerve!

    BOG ne postoji! Svi smo mi mali bogovi i nama samima se SVIJET vrti oko nas! Prihvatite da sami krojite svoju sudbinu i da ste sami krivi za sve lijepo i ruzno sto vam se desava! Kad se molite MOLITE SE SAMOM SEBI... Opameti te se ljudi pregazice vas vrijeme...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  4. #854
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crka moram priznat da nisam cuo jednostavniji a bolji odgovor od tvog.

    Ali moras se slozit sa cinjenicom da smo i mi zivotinje samo imamo razum da se brinemo o izgledu,mislimo slozenije i imamo tu misteriju smrti koja je i stvorila sva vjerovanja.
    Od nastanka majmuna pa preko mutiranja do nas jos se mozak nije razvio dovoljno kod svih da shvate poentu kako zivimo i da nista nije vazno i da nista nema cilj i da se nista zbog 'toga' ne desava meni,tebi...itd.

    Zasto je stanje ovako kako jeste?Pa jednostavno.

    Odgajaj dijete visoko u planinu,odvoj ga od sve tehnike i stalno mu pricaj kako kad Sunce zadje dolaze duhovi i znate sve ove standardne price ono ce kad odraste i da dodje u Las Vegas vjerovati u to,biti povucen,preplasen itd.To isto je radilo hriscanstvo,manje ostale religije,nauka je potiskivana,cinjenice skrivane,sve lazi i prevare,a kao rade dobro,a sto je najgore nijesi ni smio pomisliti da li ima neko gore ili dolje,nego sigurno da ima,takvo stanje stvara umno bolesne ljude koji se o jadu zabavljaju o necemu sto ne postoji.To je tuzno i zalosno, da covjek sam sebe ne poznaje i logicnu povezanost sa drugim ljudima,planetom Zemljom i svemirom,tuzno i zalosno.

  5. #855
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi ... Religija je nekad imala smisao sad vise nema... zasto? Jer smo napredovali i vise (da kazem vecinu i ako nije vecina al zelim da vjerujem da jes) ne moze da te zatupljuje niko a da mu ti to ne dozvolis... sad kao nikad do sad imas protok informacija OGROMAN i pristupacan 24/7! Religija nije losa stvar... citat iz KUMA objasnjava ''Ne mozes kriviti religiju zbog losih ljudi koji je vode'' ... Danasnje religije su izgubile smisao i sluze samo za okupljanje stoke... Pogledajte nase crkve ... sve se vozaju sa bmw prave ZGRADE inestiraju ... daj jbt koja ovca jos moze da vjeruje u takvu degradaciju... da ne pominjem Vatikan to je vec posebna prica.

    Religija ima svrhu ako joj se pristupi ZDRAVO i prihvatis da molitvama ljudski organizam dovodi sebe u blazeno stanje i daje sebi neku NADU ... a nadanje je jedno od najvecih pokretaca kod ljudi! ALI ne da nebulazite o bogu o alahu... I na kraju se svodite na nacionalizam preko religije i mrizte jedni druge!

    Doslo je vrijeme da se otrijezni narod i da svoje bogomolje gledao kao mjesta dje ce pronaci svoj mir i u tom miru ''popricati'' sa samim sobom ... iskristalisati stvari u svojoj glavi ... vidjeti dokle je stigao i sta mu je cinjet. Jer od ''zivotne guzve'' se vise ne mozemo za guzicu pocesat!

    E sad evo vam jedan primjer zasto treba da se opametite jer ako ne pocnete makar da razmislajte u ovom pravcu ... slobodno se mozete povezati sa likovima iz navedene price!

    - Na Pacifiku postoji jedno izolovano ostrvo za koje se nije znalo do II svijetskog rata a kamoli da je naseljeno. Neki od pilota ga je spazio i vidio da ima ljudi i nakon nekog vremena nadletio opet i bacio namirnice ljudima koji zive dolje i nastavio svoj put! E sad sto se desava i zapitajte se malo!?

    Poslije ne znam ni ja koliko godina dodje ekspedicja na to ostrvo i sta ZATICE! ZATICE DRVENU SKULPTURU NECEGA STO PODSIJECA NA AVION i ljude koji se mole oko tog ''aviona'' i obozavaju ga kao svoje boznastvo!!!

    POENTA AKO JE NISTE UFATILI!

    SVE STO JE NEPOZNATO NIJE BOG !!! SVEMIR NAM JE NEPOZNAT AL ZA 100 godina ce bit najnormalnije opalit na godisnji na obilazak mjeseca! OTVORITE SVOJE UMOVE!

    P.S. ako znam sto se ja cimam odje Ka da radim za Masone
    Last edited by Crka; 06-04-12 at 17:32.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  6. #856
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Od nastanka majmuna pa preko mutiranja do nas jos se mozak nije razvio dovoljno kod svih da shvate poentu kako zivimo i da nista nije vazno i da nista nema cilj i da se nista zbog 'toga' ne desava meni,tebi...itd.
    Mi jesmo majmuni. Ustvari vrsta majmuna. Engleska rijec za koju ne znam adekvatan prevod je "ape". Mi je tipicno prevodimo "majmun", i to je velika jezicka barijera iz koje proizilzi vecina problema o porijeklu ljudi. Homo sapiens pripada porodici majmuna.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Ape

    To je ono sto vecina vjernika i dalje ne zna. Oni ne shvataju da je homo sapiens podvrsta majmuna isto kao sto je tigar podvrsta macke. I nema sanse da to mozes da im dokazes. Ne, po njima mi smo stvoreni po bozijem liku i samo smo mi bitni i niko vise. Moras da budes stvarno mnogo arogantan i neupucen da pomislis da si tako vazan nekome kao sto vjernici misle da su vazni nekom tamo bogu. A svaki vjernik ima neki svoj pogled na boga koji je ustvari odraz njihove licnosti jer svako tumaci religijske spise na svoj nacin. Ego je tipican primjer.
    Last edited by VanjaTheMan; 06-04-12 at 20:43.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #857
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vanja dodatak The Man ti pasauje taman

    Inace bas bih volio da popricam sa nekim vjernikom koji ima ''petlje'' da se upusti u razgovor. Jer svaki razgovor koji sam pocinjao sa vjernicima ... je vec u startu bio osudjen na njihov pogled ono WTF ... sto mi diras moju bajku stoko jedna!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  8. #858
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podsjeti me priča o majmunima na jednog hrišćanskog propovjednika iz Amerike, i Ego-like dokaze božanskog stvaranja svijeta. ("Pogledaj ti to, čovječe!")
    Šteta samo što se u svoj argumentaciji nije sjetio evolucije i koja je to životinja koja jede banane. Ili makar to da banane ni približno nisu imale izgled i strukturu koju imaju danas.

    BEHOLD! THE ATHEISTS' NIGHTMARE!


  9. #859
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    A ja sve cudim odakle na mom polnom organu tri zareza gore, a dva dolje, da ga bolje zenska ruka dovati, sad znam.

    Ja sam preobracen.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  10. #860
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ray Comfort. Koji je to imbecil.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #861
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #862
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman im je prica ka ovom bananamenu
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  13. #863
    Join Date
    May 2011
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Čovjek je slab i lako salomiv. Dovoljan je i nespretan pad koji ga može koštati života.
    Čovjek ne može da utiče na negativne stvari koje mu se mogu desiti.
    Čovjek ne može da kontroliše baš sva dešavanja u svom životu.

    Kada bi čovjek bio primoran da razmišlja o svim negativnim stvarima
    koje ga mogu zadesiti i kada bi morao konstantno da preduzima mjere
    zaštite sebe i svojih bližnjih - vjerovatno bi poludio.

    Da li su možda izreke: ''Neka te Bog čuva.'', ''Dao Bog.'', ''Ne daj Bože.'' ,
    ustvari neka vrsta podsvjesnog ohrabrenja da je čovjek ipak zaštićen...?

    Da li je religioznost ustvari odgovor na sve stvari nad kojima čovjek nema kontrolu?

    Vjerujem da se ljudi najčešće okreću religiji kada ih zadesi neka nesreća,
    bolest, kada se osjećaju nemoćni i kada im jedino preostane nada da će
    ''neko jači'' priteći u pomoć.
    Otprilike kao malo dijete koje može mirno da se igra dok zna da su mu roditelji u blizini.

    Da li se religioznost kod čovjeka javlja kao odgovor na potrebu da ga neko čuva i pazi?
    Religija je neodvojivi deo naše ličnosti! Religija je potreba za obožavanjem našeg Stvoritelja i potreba za vođstvom od sttrane našeg Kreatora. Čovek je kreiran sa potrebom da sluša i sledi vođstvo našeg Tvorca.


    Jeremija je zapisao sledeće: Znam, Gospode, da put čovečji nije u njegovoj vlasti niti je čoveku koji hodi u vlasti da upravlja koracima svojim. (Jeremija 10:23)


  14. #864
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Dobrodosa.

    Koliko ima kontinenata?

    HAhahahahahahaha
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  15. #865
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    A kome ostavlja gramofon?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  16. #866
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluper View Post
    Religija je neodvojivi deo naše ličnosti!
    Kulture. Privremeno.

  17. #867
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ha evo ga novi Ego-Bluper.Nema kod njih je samo ovaj rekao ovko,ovako pise u knjigama prije 1000 godina...standard,no to smo davno prosli.

    Bluper sta je jos zapisao Jeremija i sta kaze drevni narod Inka i Maja jesu li ovo poslednja vremena?Da li se ovo Tvorac ljuti na nas,da li stize kazna,sta jos pise u tim starim knjigama,bas nas to zanima,da nije njih mi danas ne bi znali nista,nema sve se desava kako TVORAC radi i sve je zapisano da ce ovo biti?
    Zamislite ljudi TVORAC,STVORITELJ i SPASITELJ stvori Kosmos,jupiii mi smo glavni i ako se budemo molili bice nam sve oprosteno jejeeeeeee......

    ....a kome ostavljas safciger?

  18. #868
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluper View Post
    Religija je neodvojivi deo naše ličnosti! Religija je potreba za obožavanjem našeg Stvoritelja i potreba za vođstvom od sttrane našeg Kreatora. Čovek je kreiran sa potrebom da sluša i sledi vođstvo našeg Tvorca.


    Jeremija je zapisao sledeće: Znam, Gospode, da put čovečji nije u njegovoj vlasti niti je čoveku koji hodi u vlasti da upravlja koracima svojim. (Jeremija 10:23)

    Greote.
    In vino veritas

  19. #869
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluper View Post
    Jeremija je zapisao sledeće: Znam, Gospode, da put čovečji nije u njegovoj vlasti niti je čoveku koji hodi u vlasti da upravlja koracima svojim. (Jeremija 10:23)
    JEREMIJA ???!!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #870
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Family Guy point of view on religion

    .



    ________

  21. #871
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Kulture. Privremeno.
    Pun pogodak.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  22. #872
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post

    "Почетна разлика између јулијанског и грегоријанског календара од 10 дана, данас износи 13 дана, а након 2100. увећаће се на 14. дана (што значи да ће православниБожић падати од тада 8. јануара)."
    "Године се у хришћанском календару данас броје од рођења Исуса Христа. Године 523. папски намесник Бонифације наредио је монаху Дионисију Малом да одреди начин како ће се спроводити такозвано Александринско правило донето на Првом васељенском сабору у Никеји325. године, а које каже да ће се године бројати од рођења Исуса Христа. Дионизије је (погрешно) израчунао да је Исус рођен 25. децембра 753. године од оснивања Рима, и одредио да хришћанска (нова) ера почиње 1. јануаром 754. године која је названа 1. година нове ере. Како је Дионизије установио датум Христовог рођења није познато, али је познато да је Христ рођен у време владавине цара Ирода Великог који је умро 750. године од оснивања Рима, што значи да је Дионизије погрешио за најмање 3 године. Иако је ово убрзо схваћено, овакво погрешно бројање година задржало се до данас."

    "Током XX века, практично све православне земље, прешле су на употребу грегоријанског календара (у световне сврхе). Њихове православне цркве нису желеле да користе „католички“ календар, већ су тражиле усвајање новог календара који би био прецизнији од грегоријанског. Тако је на Свеправославном конгресу, 30. маја 1923. године усвојен Миланковићев календар. Међутим, како су све православне цркве аутокефалне, неке су цркве задржале употребу јулијанског календара (између осталих и СПЦ, иако је за нови календар усвојен њен предлог).

    ZAVRSAVAM PISANJE U OVOM POSTU JER JE SVAKI KOMENTAR SUVISAN!!!

    ISUS KAO I SVI PRETHODNI BOGOVI "RODJENI" SU I "VASKRSLI" DOKAZANO I OCIGLEDNO ASTROLOSKOG PORIJEKLA(POJAVA KOJA SE DESAVA OD 22 do 24.decembra SA KRETANJEM SUNCEM=CRUX!!!A ONDA 25-TOG!!!
    Attachment 82703Attachment 82704Attachment 82705

    EVO IZ BIBLIJE TRI KRALJA PRATE ZVIJEZDU NA ISTOKU I BEZGRESNO RODJENJE
    Attachment 82710
    JER 25.decembra SUNCE IDE STOPU GORE(VASKRSNUCE)
    Attachment 82711
    DOKAZI SU VISE NEGO JASNI O PAGANIZMU COVJECANSTVA!!!VASKRS,APOKALIPSE,BOZIC,PLACANJE GRIJEHA,SVECI(SVETOVNOST),BEZGRESNO ZACECE>>..
    TREBA LI JOS DOKAZA!!!IMA IH JOS!!!
    CIST PAGANIZAM I
    PERSONIFIKACIJA KOSMOSA I SUNCA!!!
    Attachment 82712


    Morao sam ponoviti a i osvjeziti temu korisno je.

  23. #873
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strah i zelje su razlog za izmisljanje Religija. Nek nam neko kaze ako se sjeca icega prije svoga rodjenja da je bio negdje pa cak i u ovom svijetu i u kakvom obliku i stanju je bio (ali da nam to dokaze) onda cu mu ja pokusati obezbjediti ulaznicu za raj, ako nisu jos sve rasprodate.

  24. #874
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    Strah i zelje su razlog za izmisljanje Religija. Nek nam neko kaze ako se sjeca icega prije svoga rodjenja da je bio negdje pa cak i u ovom svijetu i u kakvom obliku i stanju je bio (ali da nam to dokaze) onda cu mu ja pokusati obezbjediti ulaznicu za raj, ako nisu jos sve rasprodate.
    Pa vidis li koliko su ljudi cudni,niko od vjernika nista nije ni vidio ni dokazao,bez sto osjecaju i to lazu,ali vjeruju necemu sto je lazno a tome posvecuju zivot ili se plase kroz zivot bez dokaza.Pa vidis na kako opasnoj planeti zivimo.Mada to je sve u zavrsnoj fazi sa srecom.Jos je ostalo nekoliko procenata onih koji zive kroz dvije hiljade godina,neki zive jos kroz 500 zadnjih nek kroz 150 a neki kroz 90-te ali za 500 godina nece biti nista od toga bice samo onih najopasnijih koji zive danas kroz 2000 godina ali oni ce tada biti u kavezima u ZOO vrtovima ili u muzejima kao zivi dokazi evolucije.

Page 35 of 35 FirstFirst ... 253132333435

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. strah od braka
    By cocacolica in forum Ljubav
    Replies: 101
    Last Post: 16-04-07, 13:51
  2. Strah od ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 32
    Last Post: 20-06-05, 14:53
  3. Strah od istine
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-05, 02:56
  4. STRAH!!!
    By *monte* in forum Sve i svašta
    Replies: 88
    Last Post: 30-09-04, 09:15
  5. strah ???
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 14-09-04, 00:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •