Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 46

Thread: Tzv. zenkulica-muskarci

  1. #1
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default Tzv. zenkulica-muskarci

    ...o kojima se povede diskusija na jednom od prethodnih thread-ova, te me uputise na nick 'sparco' da razjasnim svoje dileme.Na njegov predlog odlucih da otvorim ovu temu.

    ''Moram...
    Smetaju mi muskarci 'zenkulice'. Pa otkud jednom muskarcu potreba da prica sa mnom o ciklusu,depilaciji,shopping-u (ja njih biram bas da bismo pricali o neobicnim temama )?OVo je bio samo primjer,ima tu jos dosta prisvojenih zenskih osobina sa njihove strane,al necu ulaziti u detaljnu analizu,na srecu onih koji budu citali ovaj post. Jel ja imam previse stroge kriterijume kad je rijec o pojmu 'muskarac' ?A nemammm,mada moram priznati da bi im opet uvela vojni rok,cisto da ojacaju malo Da,treba da ojacaju,ne volim slabasne muskarce,jer ja sam zensko,a on treba da je musko!!!!E tako.

    Zivjeli MUSKARCI sa odsluzenim vojnim rokom .
    By neshvacena dusa ''

    Prodiskutujmo.
    P.S.Vidi se da se nisam trudila
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nema veze... podrska, do daljnjeg.. Ali, dje zuris? Potrudi se, isprovociraj nas maksimalno... izvuci i najgore zlo iz nas
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hm dosli smo vec na drugoj temi do dijela da su ti muskraci rasli uz majku, dominantnu i okruzeni uglavnom sestrama kao prvo, pa da vidimo dalje sto je jos razlog. uglavnom sve je iz kuce, sad cija je krivica je pitanje vece
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milija nam je nesto ona tamo tema, izgleda

    Ne znam, neko je jednostavno pogodniji za oblikovanje, ne mora nuzno svak ko je odrastao uz uglavnom zensko drustvo, bit zenstveni muskarac (:mrgreen, al je vecina tako. Mozda se to rodi tako, da mu je milije u zenskom drustvu i u zenskim temama
    Nepodobna za vaspitavanje.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Vidim ja da ovdje nije ispostvan dogovor,al nema veze,odradicu ja svoj dio zadatka profesionalno .
    Dakle,da vam malo priblizim temu,u prethodnom razgovoru neko navede da su krive majke i njihova urodjena zasticenost prema sinovima ili da su takvi muskarci druzili se sa sestrama i njihovim drugaricama u djetinstvu.Moze biti.
    Sa druge strane ne prihvatam poredjenje zenkulica muskaraca i meteroseksualaca jer ne mora ovaj prvi biti odrzavan muskarac,to je nesto u njegovoj biti,u njegovom karakteru,nesto sto ja sve vise primjecujem u muskom rodu. I ne,mozda je malo smijesan termin,al iako kazem 'zenkulica' ne mislim na isfeminizirane muskarce.
    Za mene su oni jednostavno tipicni primjeri slabasnih muskaraca u odnosu na koje uopste nije problem biti superiorniji.Ko voli,nek izvoli,ja ne
    P.S.Nemate vise pravo izbora,od sada morate pisati ovdje na zadatu temu,a ne na nekom drugom topiku,pravila foruma
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sumnjam da se rodi tako, mora negdje u toku odrastanja pokupiti taj momenat
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja sam ovdje iznijela moje misljenje da mi se ne dopadaju gorenavedni tipovi muskaraca,sto ne znaci da je slucaj sa svim zenama.Stavise,vjerujem da odredjenim zenama prija da imaju momka-druga,sa kojim mogu pricati o toj nekoj svakodnevnici,al ja se zbilja najezim kad podjem u shopping te me musko lice pita 'a sta si kupila'.Da da ,sve cu da ti nabrajam...

    Skrenimo malo sa ove banalne teme,koliko ste se puta vi zene nasle u situaciji u kojoj se osjecate jacim polom od muskarca? Koliko su zaista muskarci jaci pol u danasnjem drustvu? Da naglasim,nisam feministkinja i postujem muskarce,al ne mogu da odolim ovakvim pitanjima. Ja ozbiljno mislim da bi bilo dobro uvesti vojni rok,isto znaci godinu dana odsustva od kuce,brige o samom sebi,izlaska iz toplog doma.Imam jos ideja al necu ih pisati da vas ne sokiram

    Jedno pitanje i za muskarce,koliko vam se dopada djevojka-drug,dakle cura sa kojom cete da diskutujete o fudbalu,koja se razumije u automobile i koliko imaju 'konja i cuda',itd?

    P.S.Dosta materijala za razgovor,necu vise postavljati pitanja jer mi je ova tema previse inspirativna pa da ne odem u nedogled.
    Last edited by AltaMarea88; 16-05-11 at 12:12.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    meni cura mora uvijek bit najbolji drug, posle sto god hoce, to je pomalo i kljuc veze da imas drugara saputnika zar ne ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    sumnjam da se rodi tako, mora negdje u toku odrastanja pokupiti taj momenat
    To je neki gentski/urođeni poremećaj, to je tako od rođenja, takvi muskarci rode sa sa viskom ženskih hormona a sa manjkom muskih i takve osobe imaju ženske sekundarne polne karakteristike.
    Ista je stvar kod zenskog pola kad imaju visak muskih hormona, tzv muškarače.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ali je ovdje naglaseno da nije rijec o isfeminiziranim muskarcima, nego onima koji se malo vise interesuju za tzv. zenske stvari.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Meni ne smeta ako ga nesto zanima u granicama normale,znaci zanima se...svidja mi se kad voli da zna nesto o stvarima s kojim se zanimaju i zene,onoliko koliko i njih iznenadi pozitivno kad zena nesto zna o fudbalu,autobomilizmu i sl.Sad recimo da me pita neko od drugova gdje sam kupila neki sal i sjutra ga vidim sa istim oko vrata e to bi stanje bilo zabrinjavajuce.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #12
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Da ali je ovdje naglaseno da nije rijec o isfeminiziranim muskarcima, nego onima koji se malo vise interesuju za tzv. zenske stvari.
    Hvala.Rekoh ja da sam ovdje,uglavnom, neshvacena i ne vara me utisak
    Moze li moderator premjestiti NHM ov post sa teme 'Izbjegavam muskarce koji su' na ovu temu?Njegov odgovor je srz teme.Kao sto on rece ,da vam pojasnim,ne radi se o isfeniziranim muskarcima vec vise o maminim i tatinim sinovima, njihovoj (ne)sposobnosti da se probijaju sami kroz zivot i svim propatnim zenskim sindromima koje oni imaju u svojim ''genima''.
    Last edited by AltaMarea88; 16-05-11 at 19:15.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam zadnja generacija koja je trebala da sluzi vojni rok. I odlucih da to eskiviram, sacekam godinu dana da sve to prodje... Cini li me to manje muskarcOm? Mada, vjerovatno nijesam dobar primjer, posto je moj posao u buducnosti povezan sa vojskom, sto me bas bas cini srecnim.

    O automobilima pojma nemam, fudbal generalno ne volim, volim jedan klub, i to bas jeste dio mog identiteta... Manje muskarac?

    Jednom mjesecno se druzim sa kremom za piling... Dva puta u zivotu depiliraK stomak, i bas bi me interesovalo sta bi cura mislila o tome, maljavi muskarci ili ne... Manje muskarac?


    Nego, najvise me u svoj ovoj prici interesuje... Sta znaci to, biti "superioran u odnosu na nekoga"?
    Last edited by getaway blues; 17-05-11 at 00:28.
    Just to slip the skin...

  14. #14
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    al ja se zbilja najezim kad podjem u shopping te me musko lice pita 'a sta si kupila'.Da da ,sve cu da ti nabrajam...
    Ja ne vidim sto je strasno u tome? Ja postavim to pitanje cisto onako, ne zato sto me sad pretjerano zanima sto je sve u kesama, ali eto ne znam zasto bih izbjegavao pitanje. Opusti se malo

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    ...o kojima se povede diskusija na jednom od prethodnih thread-ova, te me uputise na nick 'sparco' da razjasnim svoje dileme.Na njegov predlog odlucih da otvorim ovu temu.

    ''Moram...
    Smetaju mi muskarci 'zenkulice'. Pa otkud jednom muskarcu potreba da prica sa mnom o ciklusu,depilaciji,shopping-u (ja njih biram bas da bismo pricali o neobicnim temama )?OVo je bio samo primjer,ima tu jos dosta prisvojenih zenskih osobina sa njihove strane,al necu ulaziti u detaljnu analizu,na srecu onih koji budu citali ovaj post. Jel ja imam previse stroge kriterijume kad je rijec o pojmu 'muskarac' ?A nemammm,mada moram priznati da bi im opet uvela vojni rok,cisto da ojacaju malo Da,treba da ojacaju,ne volim slabasne muskarce,jer ja sam zensko,a on treba da je musko!!!!E tako.

    Zivjeli MUSKARCI sa odsluzenim vojnim rokom .
    By neshvacena dusa ''

    Prodiskutujmo.
    P.S.Vidi se da se nisam trudila
    podržavam! Ponekad mi dodje da im zabranim prisustvo na ženskom kutku jer me zbilja izludjuje njihova potreba da se umiješaju u razgovor o mjesečnom ciklusu, brushalterima...dakle, da se apeluje da im se opet pod "obavezno" podvede vojni rok!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Gataway i Mojsije, vi mi na suptilan nacin govorite da ja volim drvosjece...al ipak nemojmo potcjenjivati moj senzibilitet.
    Ovdje se ne radi o mjerenju necije muskost po broju dlaka,odgledanim fudbalskim utakmicama ili poznavanju automobila. Ne i ne! Ovdje se ne radi o isfeminiziranim muskarcima koji su vidno zenstveni,ovdje se ne radi o muskarcima koji se odrzavaju i vode racuna o licnoj higijeni. NE! Zasto me ne shvatate? Znam da sam losa u objasnjavanju jer se uglavnom ne trudim da objasnim,idem uvijek na to da me neko shvati ili ne ,bez mnogo 'recepata' sa moje strane,al to logicno da teze funkcionise na jednom mjestu gdje se nalaze razliciti ,meni nepoznati, ljudi...

    Pa da probam da ucinim ono u cemu sam losa,da objasnim...Ipak cu improvizovati Procitajte NHM-ov post na ovu temu,iako se s pojedinim stavovima slazem,al je dobra smjernica za ono sto zelim da objasnim ( pogrijesio je topik na kom je odgovorio,zato prenosim ovdje):

    ''Znam nekoliko ženkulica i svi su, mahom, malo feminizirani. Bukvalno drugarice svojim drugaricama, koleginicama... Nijednog od njih ne viđeh sa đevojkom. Ne znači da su nezaintresovani za đevojke.

    Možda je bolji izraz za temu mamini i tatini sinovi, ili razmažena žgepčad nesposobna za život. Oralno-receptivi karakter, da se izrazimo Frojdovom paćenićkom terminologijom. Ako je neko rastao pod majčinim skutom, neće njegova žena ili đevojka njime dominirat, nego majka uz koju je odrastao. Ako je živa. U suprotnom, može da bude belaja između dvije dominante žene. Majka uvijek pobjeđuje. Osim ako se snaha i svekrva ne nađu na nekoj tački, a onda je žgepčetu pukla pogibija.

    Postoje i mamini sinovi koji nisu beskičmeni, nego jednostavno slabi na majku koja može, svjesno ili nesvjesno, da sprečava sina da se osamostali. Na ovaj ili onaj način. Takve mi je najviše žao: stalo mu i do jedne i do druge, poštuje i jednu i drugu, a ne može da udovolji i jednoj i drugoj. Alkoholizam - majka (ili žena) privremenog zaborava. Muka je kad se zaborav kontinuirano održava.

    Vojsku sam izbjegao. Najbolje je da mi se godinu dana neki iskompleksirani svako-mi-trpa-ženu-dok-sam-odsutan oficirčić derinja za svaku sitnicu. a gubim godinu dana koje mogu mnogo produktivnije iskoristit. Da li je uopšte logično da me neko na silu odvede na godinu dana, da me redovno pizdi, a onda da mi da pušku u ruke? Još neko vidi problem u ovoj slici? Ili sam ja lud, ili je taj cijeli sistem bio naopak.

    EDIT: Tek sad viđeh da se odgovor može odnositi na dvije teme istovremeno. Neka bude tako. ''

    1.problem:Mjesanje muskog roda u zenska posla. Kao sto i zvoncica rece,dovoljno je vidjeti koliko muskarci vole da zavire na forumski dio 'zenski kutak' da shvatite moje negodovanje. Ne kazem ja da treba praviti selekciju i stavljati barijere za bilo kakvu pricu,al meni iskreno nije nimalo primamljivo da pricam sa muskarcima o nekim iskljucivo zenskim stvarima,mozda je to neki cudan moj stav,mozda tako druge zenske osobe ne razmisljaju,zato bih voljela da se izjasne.Ne znam zasto al mene ne zanima da pricam sa bilo kojim muskarcem depliram li se hladnim ili toplim voskom ili pak epilatorom,ne zanima me da pricamo o majicici koju sam ja kupila,o uloscima koje koristim itd...Muskarci,zasto vas to uopste zanima?Zar ne mozete obuzdati malo svoju radoznalost i ostaviti zenama njihov 'zenski kutak'?(da me ne shvatite bukvalno,ne pricam sad o forumu,zato je pod znacima navoda...hah,sad previse objasnjavam)
    JA sam ovu radoznalost primjetila kod velike vecine muskog roda kojeg ja poznajem,normalnih muskaraca,nikakvih curica -muskaraca.

    2.problem:Slabasnost muskog roda. Zar ne bi trebalo muskarac da bude jaca polovina,neko ko ce da te zastiti,uz koga ces se osjecati sigurnom? Ja razumijem da svako ima svoje slabosti,nisam protiv toga da muskarac zaplace,da pokaze svoje emocije,covjek je i cijenim to...ali ostani uvijek musko!Musko ili jesi ili nisi,i jedan muskarac je svjestan svoje jacine koju ima ili nema,kao sto je jedna zena svjesna jel zenstvena ili nije,to znas jednostavno negdje u sebi. Necu ovdje da objasnjavam mnogo...neki osvrt je napravio NHM pa ce dobro posluziti.Sto se tice vojske,to je bila jedna malo iskarikirana ideja kako ocvrsnuti muskarca,nisam bas toliko sasava da dizem revoluciju i osnivam vojne brigade.Stoji da je danas muskarac previse zasticen u djetinstvu,mazen i razmazen,ko tu grijesi ne znam.Ja ne mogu majke optuzivati sto su razmazile svoje sinove,vjerujem da je to normalno (tako meni moja mama kaze i ja joj vjerujem ),al mozda bi ih bas trebalo gurnuti malo prije da se osamostale,ili cak u ranom djetinstvu da provode vrijeme i uz oca ,a ne samo uz majku...eto...imala bih ja tu dosta predloga,al zelim da vidim kako vi razmisljate na ovu temu jer me interesuje.

    Sad sam bila jasnija...pa i ne objasnjavam tako lose
    P.S.Obojala sam u plavo NHM-ov post,da se vidi da je muski post
    Last edited by AltaMarea88; 17-05-11 at 08:50.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja bas nista ne pretpostavljah o tvojim ukusima... Interesuje me samo, dje su te neke granice, kad prepoznate da je to "to nesto" ili ne.

    Oko mijesanja u zenska posla... Ne znam, tu i dalje ne uspijevam da uhvatim sustinu. Ako ona ima frku 4-5 dana sa ciklusom, i prolazi kroz bolove i milion problema oko toga... ne mislim da je to nesto sto treba da bude taboo tema za nas dvoje. Ni iz jednog drugog razloga - nego iz brige. Ako primijetim novi dzemper na njoj ili nove lijepe baletanke - naravno da cu prokomentarisati. Nemamo pravo na ukus? Mogu da nam se svidjaju auspusi i shofershajbne na nekakvim mashinama, ali oko necega sto vi same smatrate umjetnoscu i jeste dio onoga kako vi kanalisete sopstvenu zenstvenost - nemamo pravo da komentarisemo, jer nas to cini manje muskarcima?

    A slabasnost muskog roda... Ne znam, mi reagujemo na tatine princeze oko kojih moras da se slomis da bi izvukao gram emocije, vi reagujete na mamine sinove... Tu vjerovatno tesko da mogu biti objektivan. Znam da taj osjecaj sigurnosti i oslonca treba da bude obostran. Znam i to da generalno - mnogo manje osoba od 25 godina razmislja o licnoj odgovornosti, obavezama, potrebi da se stvori nesto, nego u generacijama nasih roditelja. Bile te osobe muskarci ili zene.

    Ta neka "musko" kategorija i prica o nekoj jacini mi je prilicno maglovita i i dalje nejasna, iskreno podsjeca me na alpha-male stereotipe.

    NHMov post... nije mi jasna analogija po kojoj neciju blagu ili manje blagu isfemeniziranost povezuje sa odrastanjem "pod maminom suknjom". Analogija nema veze sa zivotom, razlozi za neciju isfemeniziranost su mnoooogo kompleksniji i viseslojni od toga. Interesantno, vecina tih nadobudnih ultra-muskaraca koji pucaju od te muske jacine blabla koje znam... su po pravilu bas, bas mamini sinovi.
    Just to slip the skin...

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,431
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Analogija ne postoji, veza ne postoji. Zato je i napisano u posebnom pasusu, zato drugi pasus počinje konstatacijom da bi, umjesto ženkulice, temi bolje pristajao naziv mamini i tatini sinovi. Nedvosmisleno je da ženkulice ne povezujem sa kasnije pomenutim pojmovima.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #19
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Ja bas nista ne pretpostavljah o tvojim ukusima... Interesuje me samo, dje su te neke granice, kad prepoznate da je to "to nesto" ili ne.

    Oko mijesanja u zenska posla... Ne znam, tu i dalje ne uspijevam da uhvatim sustinu. Ako ona ima frku 4-5 dana sa ciklusom, i prolazi kroz bolove i milion problema oko toga... ne mislim da je to nesto sto treba da bude taboo tema za nas dvoje. Ni iz jednog drugog razloga - nego iz brige. Ako primijetim novi dzemper na njoj ili nove lijepe baletanke - naravno da cu prokomentarisati. Nemamo pravo na ukus? Mogu da nam se svidjaju auspusi i shofershajbne na nekakvim mashinama, ali oko necega sto vi same smatrate umjetnoscu i jeste dio onoga kako vi kanalisete sopstvenu zenstvenost - nemamo pravo da komentarisemo, jer nas to cini manje muskarcima?

    A slabasnost muskog roda... Ne znam, mi reagujemo na tatine princeze oko kojih moras da se slomis da bi izvukao gram emocije, vi reagujete na mamine sinove... Tu vjerovatno tesko da mogu biti objektivan. Znam da taj osjecaj sigurnosti i oslonca treba da bude obostran. Znam i to da generalno - mnogo manje osoba od 25 godina razmislja o licnoj odgovornosti, obavezama, potrebi da se stvori nesto, nego u generacijama nasih roditelja. Bile te osobe muskarci ili zene.

    Ta neka "musko" kategorija i prica o nekoj jacini mi je prilicno maglovita i i dalje nejasna, iskreno podsjeca me na alpha-male stereotipe.

    NHMov post... nije mi jasna analogija po kojoj neciju blagu ili manje blagu isfemeniziranost povezuje sa odrastanjem "pod maminom suknjom". Analogija nema veze sa zivotom, razlozi za neciju isfemeniziranost su mnoooogo kompleksniji i viseslojni od toga. Interesantno, vecina tih nadobudnih ultra-muskaraca koji pucaju od te muske jacine blabla koje znam... su po pravilu bas, bas mamini sinovi.
    Sad mi dodje da postavim jedno bezobrazno (nije vulgarno) pitanje,al necu iz postovanja prema sagovorniku nepoznatome,suzdrzacu se .
    Hvala na odgovoru,nismo se shvatili,komplikujes iako sam ja objasnila na sta se odnosi termin 'zenkulica'.
    Potrudila sam se,objasnila sam....da jos objasnjavam?Ne,jer znam da sam bila sasvim jasna u prethodnom postu.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hajde na pm, bas me interesuje...
    Just to slip the skin...

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Getaway je inace pun suprostavljeno(/t)sti A voli i da pise, i da sve dovodi u pitanje i tako... pravo slatko kucno (forumsko) mezimce

    Ja bih ti odgovorila na sva pitanja odjednom (o manje vs vise muskarac) - Svako ima svoj ukus. Ne moze ti nijedna zena dati univerzalni (pa ni za samu sebe) odgovor - Kod nekog muskarca joj se moze svidjeti maljavost, a drugom moze oprostiti sto ne navija za... Real?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Hajde na pm, bas me interesuje...
    Rekla sam da cu se suzdrzati...i jesam.

    Raquel,ja sam bas i navela da vjerovatno dosta zena nema ovakvih vrsta kritika.Interesovala su me razna misljenja,cak mi se i vise dopadaju razmisljanja suprotna mome jer nije bas interesantno samo klimati glavom . Tema je nastala iz sale,u neku ruku na tvoju inicijativu... Real?Ne pratim fudbal,a ni tenis Salu na stranu,shvacena si
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ni ja tenis, vec imam jednog forumskog favorita po tom pitanju - ne bi se on i ja puno svadjali... Ali, Real je... Real
    Salu (ili ne) na stranu, svidja mi se i tvoja osobina (bice da nam je ista) o neklimanju glavom A i post je bio za getaway-a, mada znam da znas :*

    Zenkulice su, po mojoj nekoj definiciji, neko ko ne priznaje da ga zene ne zanimaju u seksualnom (rogobatno, ali aj) smislu (vec muskarci), i to nece priznati (ni sebi) i to ce opravdati apsolutno svime, sem onim sto je najveca vjerovatnoca. Daleko od toga da me zanima njihova seksualnost ili ulazenje u polemike, objasnjavanja, igre za navlacenjem (znam ljude koji sebi daju sve to za pravo, samo li nanjuse) ali mi ih nedje bude zao. Iskreno.
    Last edited by Raquel; 17-05-11 at 21:52.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ah moram progovorit :devil:
    ne volim gore opisane muskarce,tatine i mamine sincice koji ne umiju nos obrisat i bla bla. . .
    doduse nemam nista protiv njih,al malo dalje od mene
    e sad sto se tice price o "zenskim temama" to mi ne smeta uopste,jer kako imam vise drugova nego drugarica i s obzirom na odnos kakav imamo najnormalnije mi je pricanje i o muskim i o zenskim temama. . .
    dosta "zenskih momenata" sam prebrodila zahvaljujuci drugu najboljem i to mi je najnormalnija pojava.
    a ne smeta mí ni pitanje sta sam kupila,koje je cesto preformulisano u "jesi kupila sto da valja" narocito ako se posjetio butik donjeg vesa taj dan. . . Muskarci ko muskarci :devil:
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  25. #25
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,250
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Ja nemam nikakav problem s muškarcima o kojima ovde govorite, i ne znam tačno šta im se to zamera na ovoj temi. Ali baš mi nije jasno.

    Što nisu muškarci? Što nisu muževni? Što se ne uklapaju u zaštitnik i opskrbljivač profil?
    Pa to se bar na prvi pogled vidi kod njih. Veliki procenat ih je nesposobnih i razmaženih, al' glume frajere sveudilj.

    (veliki procenat je politićki korektan izraz za debela većina; znamo da ja inače nisam PC nikoliko, nego aj')

    Onda mi njegova majka, ravno 10 minuta nakon što smo se upoznale/srele prvi put u životu, postavlja pitanje Umeš li da kuvaš?, i na moj potvrdan odgovor kaže Pa mogla bi ti da mu nakuvaš i doneseš, pružajući mi Tupperware koji bi trebalo da upotrebim za tu namenu. Al' on je frajer. Al' baš, ono, frajer.
    Odnosno, na prvi, drugi i n-ti pogled tako deluje. Nekome ko pojma nema.


    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja ne mogu majke optuzivati sto su razmazile svoje sinove
    Ja mogu. To i činim.

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    vjerujem da je to normalno
    Newsflash: nije normalno.

    Nije normalno da se do tridesete ne nauče osnovne stvari. Da nije u stanju s 30 godina da se u potpunosti, od najbanalnijih sitnica do kardinalnih stvari brine za sebe. A ako ustreba, za još nekog, zašto ne.


    Ne zato što očekujem hauzmajstora i ratnika, bobesačuvaj, nego jer si valjda za 3 decenije života nekog vraga naučio. Za sebe i radi sebe, ne da bi spašavao dames in distress.

    Odnosno, zapitam se Gde si ti bio, stari moj, trideset godina?! Gde si to i pod kakvim okolnostima rastao kad elementarne stvari ne umeš?!.

    Da je sreće, priroda bi to sama regulisala i dotićni bi otpadali kao genetski škart. Scout's honest. Ovako ostaje na svakoj ženi ponaosob da probere. A nagon za razmnožavanjem je zajebana stvar.


    Edit:

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    tipicni primjeri slabasnih muskaraca u odnosu na koje uopste nije problem biti superiorniji
    Nadam se da si se nenamerno ovako nespretno izrazila. Zašto bi po automatizmu bila superiornija od ovakvih ili onakvih? Osećaš li se po defaultu superiornije u odnosu s bilo kojim muškarcem homoseksualne orijentacije?


    Hm.
    Last edited by cowgir|; 09-06-11 at 07:51. Reason: Nabijem vas i vaše zvezdice. Nije svaka reč za koju ne znate šta znači psovka.
    ​Ne čitam s razumevanjem.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Eh,ti muskarci...
    By Oljce in forum Ljubav
    Replies: 112
    Last Post: 29-07-07, 16:40
  2. muskarci
    By GAGA in forum Ženski kutak
    Replies: 78
    Last Post: 03-05-07, 12:39
  3. Muskarci s bradom
    By Bonja the Zmaj in forum Sve i svašta
    Replies: 65
    Last Post: 25-01-07, 16:56
  4. Najzgodniji muskarci
    By Lilija in forum Ženski kutak
    Replies: 1
    Last Post: 12-02-06, 17:36
  5. Muskarci da li bi se vi...
    By Sparrow in forum Sex i erotika
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-05, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •