Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 109

Thread: Pomen - zasluzio je

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pomen - zasluzio je






    Danas 12. Marta navrsava se dve godine od kako je zlocinacka ruka sarajevskog deco-ubice Zvezdana Jovanovica povukla oroz na snajperskoj puski „hekler koh g3“, usmrtivsi na radnom mjestu Premijera Vlade Srbije - Zorana Djindjica.

    I posle dvije godine inspiratori i narucioci ovog ubistva nijesu izvedeni pred lice pravde iako su poznati. Izvrsiocima je sudjenje u toku, ali se neprestano sabotira i odugovlaci, jer politicki zastitnik i inspirator zlocina, preko svoja dva « bijesna pseta » u liku ministara pravde i unutrasnih poslova neprestano kidise na sud. Cilj ovog ataka je pokušaj da to suđenje ne uspe i da ishod bude nametnut, da se kaže da nije reč o političkom ubistvu nego kriminalnoj bandi, a da Đinđić bude predstavljen kao šef bande.

    Sta ocekivati od vlade koja stiti i krije ratne zlocince i njenog presednika koji je svemu ovome politicki kisobran?

    Pokojni Premijer Zoran Djindjic je prvi demokratski izabrani presednik Vlade Srbije koji je krupnim koracima krenuo da vadi zemlju iz blata u koju su je “antihasko bratstvo” (institucije u Srbiji) uvukli.

    Neka mu je rahmet dusi i vecna slava!

    Amin!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...јесте стварно,широка завјера ''ратних злочинаца'', ''Милошевићевих олигарха'', СПЦ... против сиротог премијера који је хтио само да реформише Србију.

    Мало ко зна да је земунски клан требао бити похапшен 13.3.2003. што значи да је би под сталном присмотром тако да није могао ни мању ствар да уради а не убиство предсједника владе!

    Истина је да су Ђинђића жртвовали његови.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NLO

    Мало ко зна да је земунски клан требао бити похапшен 13.3.2003. што значи да је би под сталном присмотром тако да није могао ни мању ствар да уради а не убиство предсједника владе!
    Pod cijom prismotrom, pa zar Zvezdan nije bio pripadnik JSO - jedinice SUP-a ?

    Zar Bracanovic i deo BIA-e nije bio ukljucen u cijelu stvar?

    Poznato je sta vi hocete, vec sam naglasio. Mada danasnja DS na celu sa kohabitantom Tadicem podrzava Zoranove ubice, zato se polako i osipa. Ubrzo ce se sve videti.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Djindjic je najveci Srbin 20-og vijeka.

    Uglavnom su Crnogorci vladali Srbijom, i vazda je Srbija nahebavala zbog toga.

    Djindjic je Srbiju izvadio iz g*****.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    156
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da nije imao podrsku takvih kao vi mozda bi jadnik jos bio ziv.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pera63
    Da nije imao podrsku takvih kao vi mozda bi jadnik jos bio ziv.
    Evo mufljuzchino, pa citaj malo:


    Beograd -- Bivši šef Biroa Vlade za komunikacije Vladimir Popović optužio je DS da podržava snage koje stoje iza ubistva Zorana Đinđića


    U intervjuu za "Građanski list", Popović je rekao da Zoran Đinđić nije mogao da pretpostavi da će njegovi naslednici iz DS omogućiti onima koji su kočili reforme i učestvovali u zaveri i pripremi njegovog ubistva da olako dođu do vlasti, a da ih na toj vlasti DS još i podržava.

    "Između ubijenog premijera i sadašnjeg predsednika Srbije i lidera DS-a Borisa Tadića nije bilo bliskosti, već je vladala obostrana antipatija. To zna skoro svaki član DS-a. Ta međusobna različitost vremenom je postajala sve veća, pa se, recimo, poslednju godinu ili dve taj odnos sveo na potpun prekid komunikacije. Tadiću, međutim, i pored hiljada svedoka toga odnosa ne smeta da danas, kad mu to zatreba, sebe naziva nastavljačem Zoranove politike", rekao je Popović.

    "Kako je potpredsednik velike opozicione stranke, koja je bila najveća pretnja Miloševićevom režimu, bio tako omiljen među pojedinim generalnima u vojsci, poput bivšeg načelnika Generalštaba Vojske SCG Branka Krge? Mislim da građani Srbije već naziru odgovor, a brzo će saznati i detalje tog čudnog prijateljstva", kaže Popović.

    Popović kaže da ono što je Đinđić počeo rušenjem Miloševićeve diktature proces koji ne može biti zaustavljen i koji ni stotine Koštunica i kohabitanata iz DS-a neće moći da zaustave. "Zato je, u to ćemo se brzo uveriti, Zoran ipak bio u pravu kada je rekao da, ubivši njega, ubice neće ubiti i reforme", rekao je Popović.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svakako je zaslužio... 8)
    Neka mu je lak beton... :?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I drugi narodi su ponizavali i sramotili svoje najbolje sinove,
    balkanski narodi svoje najbolje, ne samo da ponizavaju nego i ubijaju.

    Nikad se krst nije tovario na nishtavila, djubrad i zlochince balkanskih naroda,
    nego na najbolje , najposhtenije i najsposobnije a raja marva, jedna stoka grdna je sa strane krshima, pljuvanjem, blatom i govnima gadjala najbolje, da se njihovo nishtavilo i lichna bijeda ne uporedjuje sa nekim chasnim i poshtenim.

    Istorija se ponavlja, za knjigu " KRAJ ISTORIJE" imati ce materijala , kada svi narodi i narodnosti, odvoje zito od kukolja i izberu, najbolje, najsposobnije i najposhtenije da ih vode u buducnost.

    Razlika izmedju andjela i djavola,
    Nijesu samo rogovi i rep,
    Hebena je raja, kad je narod slijep.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by pera63
    Da nije imao podrsku takvih kao vi mozda bi jadnik jos bio ziv.
    Evo mufljuzchino, pa citaj malo:


    Beograd -- Bivši šef Biroa Vlade za komunikacije Vladimir Popović optužio je DS da podržava snage koje stoje iza ubistva Zorana Đinđića


    U intervjuu za "Građanski list", Popović je rekao da Zoran Đinđić nije mogao da pretpostavi da će njegovi naslednici iz DS omogućiti onima koji su kočili reforme i učestvovali u zaveri i pripremi njegovog ubistva da olako dođu do vlasti, a da ih na toj vlasti DS još i podržava.

    "Između ubijenog premijera i sadašnjeg predsednika Srbije i lidera DS-a Borisa Tadića nije bilo bliskosti, već je vladala obostrana antipatija. To zna skoro svaki član DS-a. Ta međusobna različitost vremenom je postajala sve veća, pa se, recimo, poslednju godinu ili dve taj odnos sveo na potpun prekid komunikacije. Tadiću, međutim, i pored hiljada svedoka toga odnosa ne smeta da danas, kad mu to zatreba, sebe naziva nastavljačem Zoranove politike", rekao je Popović.

    "Kako je potpredsednik velike opozicione stranke, koja je bila najveća pretnja Miloševićevom režimu, bio tako omiljen među pojedinim generalnima u vojsci, poput bivšeg načelnika Generalštaba Vojske SCG Branka Krge? Mislim da građani Srbije već naziru odgovor, a brzo će saznati i detalje tog čudnog prijateljstva", kaže Popović.

    Popović kaže da ono što je Đinđić počeo rušenjem Miloševićeve diktature proces koji ne može biti zaustavljen i koji ni stotine Koštunica i kohabitanata iz DS-a neće moći da zaustave. "Zato je, u to ćemo se brzo uveriti, Zoran ipak bio u pravu kada je rekao da, ubivši njega, ubice neće ubiti i reforme", rekao je Popović.
    A to ako je lajao Beba Popovic mora biti 100% tacno je li?
    Debilcino svi znaju ko je i sta je Beba Popovic... jedna obicvna ljiga za koju niko ne zna u koju se misiju rupu sakrio... uostalom kad je ubijen Djindjic on i njegovi su bili na vlasti pa sto onda ne uhapsise te koje on danas optuzuje... slina... i nemoj mi copy/paste praviti sa nekih dziberskih kvazi-demokratskih sajtova i na tome zasnivati svoje stavove... fakat je da se o tome ne zna... mozda nikad necemo ni saznati sta je stvarno bilo... isto tako je fakat da je beba popovic jedan diletant, huskac i lazov... to Srbija dobro zna... tako da ne moras ti da se nalazis pametan i da seres ovuda... beri svoju brigu... ne pricaj o necemu o cemu pojma nemas...

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Milos Vasic: Tu bandu je trebalo likvidirati i rasterati jos u novembru 2001.
    Pise: Dnevnik

    – Ako neko nije zadovoljan ovom knjigom, neka sedne i napise novu – konstatovao je novinar Milos Vasic, autor knjige “Atentat na Zorana”, i dodao da uoci dvogodisnjice od ubistva premijera “unosi red u uzvitlanu gomilu nasih utisaka o ubistvu DJindjica” rasvetljavajuci “doba kada je mafija pokusavala da dodje do drzave”.

    – Ne bavim se Zoranom DJindjicem vec tim dripcima i tim sljamom, pratim ih iz minuta u minut: gde je, kada i kod koga ko otisao, ko je kome dao auto, “munuo” lovu, ko je koga smestao u “stekove”, jer mi je bilo bitno da ispratim zaverenike od pocetka zavere pa do kraja, do panike i propasti, dok nisu pohapseni ili se sami prijavili – kaze Vasic u intervjuu za “Dnevnik”.

    Koja je Vasa istina, ko je ubio premijera Djindjica?

    – Citirao bih Bobu Selenica da “postoje razne istine”. Ja sam pristalica kriminoloske istine zasnovane na cinjenicama, jer sam tako formiran u mladosti posto sam bio “milicajac na ulici”. Moja istina u ovoj stvari se podudara s prvobitnom optuznicom protiv njih vise od 40, kada je u dokaznom, temeljitom policijskom, tuzilackom, vestackom i drugom radu utvrdjeno da je to to. Da li ce to proci do pravosnazne presude meni je svejedno. Neka se time bave pravnici, ja sam novinar.

    Kazete da niste uspeli da dodjete do nalogodavca atentata?

    – Nisam. Mozda ga je bilo, ali u kriminalistici vi radite s onim sto imate, a ne onim sto nemate. Ako ga nema, onda ga nema.

    Sta je s “teorijom zavere” s mnogopominjanim stranim sluzbama?

    – Teorija zavere je masovna endemska umna bolest u Srba, ali i kod Hrvata i ostalih. To su muke malih naroda, kojima je najlakse da kao oni starci iz “Zlatnog teleta” sede po kafanama u Odesi i bistre belosvetsku politiku dok im revolucija grmi preko ledja. Nema nista od kojekakvih “teorija zavere”, nema indicija, nema nicega. Od DJindjicevog ubistva nikada se nece napraviti DZon Ficdzerald Kenedi varijanta, u kojoj ce citava gomila pisaca, De Lilova ili DZejmsova Ejvorija, pisati po nekoliko knjiga u kojima se oko Kenedijevog ubistva ispredaju kojekave fantasticne “teorije zavere” i budalastine. To je lako stivo za pred spavanje. Ja sam se bavio onim sto postoji, sto je mnogo teze. Imam, doduse, jednu knjigu proze za sobom, ali ova, “Atentat na Zorana”, nije to.

    Konstatovano je da je premijera ubio “mafijaski kartel”?

    – To je konstatacija naseg sjajnog mladog filozofa Nenada Dimitrijevica, koji zivi i radi u Budimpesti. On u jednom tekstu uvodi pojam “kartel”. Ja se u samom uvodu “Atentata na Zorana” pozivam na to, jer je sjajna kvalifikacija.

    Sta se krije iza “kartela”?

    – To su interesne grupe, koje su od privilegovane trgovine cigaretama, tecnim gorivom, strateskim materijalima i narkoticima napravile industriju koja je bila pod drzavnom zastitom. Tacnije, pod zastitom Savezne uprave carina, DB i Javne bezbednosti za vreme zlocinacnog rezima Slobodana Milosevica.

    To znaci da oni stoje iza DJindjicevog ubistva?

    – Da. Njihovi glavni eksponenti, a to su ovaj deo koji je oznacen kroz elemente DB-a i njihove paravojne formacije JSO, “zemunski klan” kao dominantna kriminalna organizacija, i to transnacionalna u ovom delu Evrope, uz podrsku podmicenih elemenata u pravosudju, tuzilastvima i medicini. Ima nekoliko lekara za koje je velika steta sto nisu u zatvorima. To su isti oni koji su potpisali lekarska opravdanja svakom od dripaca da bi im obezbedili alibi za ubistva koja su bila jasna, kao sto se sada ispostavlja iz svedocenja vestaka crnogorske policije o tome ciji su sve otisci nadjeni po Budvi, u slucaju atentata na Vuka Draskovica.

    Postojala je istovremeno jedna vrlo opasna tvrdnja o povezanosti premijera DJindjica s kriminalom. Koliko je ona tacna?

    – Nije tacna uopste. Sam Zoran s takvima nije imao veze. Ne moze se iz okolnosti da je Dragoljub Markovic iz Surcina bio skolski drug i komsija LJubise Cumeta Buhe izvoditi dalekosezan zakljucak da je Zoran bio povezan sa kriminalom. Djindjic tog Cumeta nije mogao da vidi ocima i njegova svaka druga-treca recenica je bila: “Hoce li neko tu dzukelu da mi skine s vrata?” Zoran je imao pametnija posla. Uostalom, danas sam doznao jedan detalj, koji je ekskluziva za vas. Bliski savetnik Milana Panica mi prica danas da nema tog politicara u Srbiji koji nije dosao kod Panica da ga “klepi za neku kintu”. Jedini koji nije dosao bio je Zoran Djindjic. Kako mi taj covek kaze, da se ne ugruvam ponovo, moram da se izvadim na to, dolazio je i Kostunica. Zoran nije jer je imao svoje linije finansiranja stranke, koje su sasvim drugacije i nemaju nikakve veze s tom bandom.

    Rekli ste da ce se uvrediti i DS. Zbog cega?

    – Verujem da ce se od celokupne prvobitne ekipe Zoranovih saradnika najmanje uvrediti Cedomir Jovanovic. S njime sam razgovarao satima i Jovanovic je vrlo znacajan izvor gomile stvari koje on licno zna i bio je neposredni ucesnik. Ostalima nece biti ugodno, a i cilj mi nije bio da svi budu srecni.

    A zbog cega ce istina koju iznosite, kako tvrdite, “do besa dovesti” DS i Kostunicu?

    – Zato sto je DS nerazdvojni deo politickog konteksta u kojem se to sve dogadja. Ta stranka mrtvih puvala je sebi dozvolila skandalozno bezocne istupe tokom predizborne kampanje, a da ne govorim o njihovim svadjama s DS-om i Zoranom Djindjicem dok je bio ziv. Cinjenica je da ih je Djindjic dosta surovo sutirao gde je stigao, za sta postoje mentalitetski, ideoloski i drugi razlozi. A i Zoran, kao sto je poznato, nije bio sklon postupanju “u rukavicama”. Drugo stvar je sto je DS u pravu u velikom delu svojih resantimana koji se ticu izbacivanja poslanika iz Skupstine i ostalog. Ali Zoran je takodje u pravu da njemu u Vladi sedi kao potpredsednik Aleksandar Pravdic i DS koji ne radi nista u Vladi koalicije DOS osim sto saplice. A onda izadju jer su uvredjeni, iako nista nisu radili. I kad Dejan Mihajlov napravi neopevano ****** citajuci Marsicaninovo saopstenje u kojem optuzi DS da je ubio DJindjica, oni ga proteraju u srpski Sibir za generalnog sekretara Vlade. Oni, jednostavno, ne mogu da priznaju da je bilo ko od njih bilo sta pogresio. Naravno da ih Zoran nije podnosio.

    Iz svega sto tvrdite cini se da su bile vrlo nepravedne pojedine insinuacije da je Kostunica bio umesan u tragicni dogadjaj?

    – Kostunica sigurno nije umesan, niti je bilo ko iz DS-a umesan u ubistvo Djindjica. Ali su oni stvorili jednu politicku klimu koja je mogla biti ohrabrujuca ovim pociniocima. Racunice “zemunca” i JSO-a nisu krivica DS-a i Vojislava Kostunice.

    Koja je uloga “nosaca kovcega” u srpskim desavanjima?

    – Moram da priznam da je sve to poteklo iz jednog mog dosta iznerviranog teksta, kada su razni, na celu s Bebom Popovicem, poceli da se siroko razmahuju teskom rukom tokom vanrednog stanja. I ja sam napisao da nece valjda svako ko se uhvatio za Zoranov kovceg sada da bude nedodirljiv. I onda je moj glavni urednik Dragoljub Zarkovic napisao uvodnik “Nosaci kovcega” zbog kojeg su oni poludeli. Na kraju se citava svadja koju smo imali s Bebom i Vladom Srbije ispeglala uz razumne razgovore, jer su percepcije u dramaticnom trenutku bile razlicite. Cinjenica je, koju sam kasnije cuo, da je kovceg bio toliko tezak da su ga morala nositi sestorica i onda je tu upao kum Miodrag Kostic – Kole, posto je zdrav i jak. To je bila zgodna metafora u jednom trenutku, ali ne bih joj vise davao politicka znacenja, jer je prica potrosena, a anegdotskog je tipa.

    I Dragoljub Markovic Krmivo je bio u tom kontekstu?

    – Pa i on, kao veoma blizak Zoranu. Mislim da je i on tu spadao nekako normalno, kao i ostali, bilo sto su veliki i jaki kao Dragan Sutanovac, ili sto su bili bliski Djindjicu.

    A mesto Bebe Popovica?

    – I Beba Popovic nije nimalo slucajno tu. To je jedna od retkih ekskluziva pod kojim se okolnostima on udaljio oktobra 2002. godine iz Srbije. U javnosti je legenda da ga je Zoran oterao jer je bio grub prema medijima. Popovic je imao “tesku ruku” uvek, ali nije to razlog, ali o tome procitajte u knjizi.

    Kazete da se Popovic nije slucajno nakon ubistva pojavio u Vladi Srbije?

    – Nije slucajno, jer ga je Zoran pozvao pocetkom 2003. godine da se vrati jer su desavale vrlo vazne stvari, ali nevezane za Biro za komunikacije, vec mnogo vaznije, jer se spremalo veliko finale akcije “Svedok”, koja je verovatno najznacajnija policijska akcija u ovoj zemlji koja je trajala od avgusta 2002. godine, pa do, prakticno, 12. marta. Popovic je u toj akciji, kao direktno podredjen Djindjicev covek za vezu, imao veoma znacajnu ulogu.

    Kolike su sanse Srbije da se sa sudjenjem za ubistvo Djindjica oslobodi kartela?

    – Mislim da smo se u akciji “Sablja” svega toga potpuno oslobodili i da je scena organizovanog kriminla, sto bi rekli kompjuterasi, “resetovana”. Znaci, bara je ispraznjena od krokodila i sada su i policija i BIA u velikoj prednosti. To se vidi i iz rezultata nakon akcije. Bez obzira na kolebanja policijskih statistika rasvetljavanja krivicnih dela, rezultati su impresivni. Ali, to moram da priznam i ministru Jocicu. Performansa policije je malo pala, ne mnogo zbog sitnicave i revansisticke politike u MUP-a. Ali, kao celina, policija radi sjajno. Tu smo stvar s tim kartelima rascistili jednom za svagda.

    Sta niste rekli?

    – Nekoliko stvari koje se ticu privatnosti odredjenih ljudi u koju necu da ulazim, nedokazive cinjenice i izvore, jer ljude moram da cuvam, posto poseduju dragocene informacije.

    NE POSTUJU SE DOGOVORI SA SLJAMOM

    Sta je s pricom koja je kolala u medijima da je Djindjic tokom petooktobarskog prevrata dao obecanja, medju njima i Legiji, pa je pokusao da ih izneveri?

    – Ne verujem da je pokusao da ih izneveri. Tada je bio jasan, jednokratni dogovor: mi vas ne diramo, vi nas ne dirajte. I taj dogovor je bio ispunjen, nije bilo problema. To nije znacilo; ja cu tebe pokrivati u kriminalnim radnjama i u svemu. To sto je Legija bio sjajan takticar i veliki spletkaros, to je jedno sasvim drugo pitanje, koje nema veze sa Zoranom i nacinom na koji je Legija mahao okolo svojim navodni, prijateljstvima i dogovorima. To je sasvim druga prica. Zoranu su zamerali da je makijavelista, a ja da nije dovoljan. Makijaveli kaze u “Gledaocu” da dobro delo vise obavezuje onoga koji ga je ucinio, nego onoga kome je ucinjeno. Djindjic to nije mogao da shvati. Ne postuju se dogovori sa sljamom. Ne postuju se iznudjena obecanja. Makijaveli bi ga isamarao da je ziv. Tu bandu je trebalo likvidirati, raspustiti, rasterati najkasnije negde novembra 2001. godine, kada su pravili onaj cirkus od oruzane pobune. A to sto je Vlada DOS-a bila impresionirana Legijom i njegovom gomilom propalica, to je njihov problem, i ja im to zameram u knjizi na otvoren nacin i mnogi ce se zbog toga uvrediti.

    ZASTO SU SE „SKLONILI” MIRA I SESELJ

    Nakon ubistva premijera mnogi su ukazivali na cinjenicu da je Mira Markovic napustila zemlju, a Vojislav Seselj na brzinu otisao dobrovoljno u Hag?

    – Tu postoji razlog. Mira Markovic je imala i potreban i dovoljan razlog da se izgubi, bez apsolutno ikakvog obzira na ono sto se dogadjalo i u to ona, jadna, nije bila upucena. Zena se, jednostavno, izvukla jer joj je pretio neposredni sudski progon zbog kojekakvih stanova i budalastina. To se zna i tu je stvar jasna i ne bih mogao nju uopste da povezem s atentatom. Ona je jedno jadno stvorenje. Voja Seselj je, s druge strane, bio vrlo dobro upucen u “zemunske” i ostale poslove. Ako izuzmemo onaj jako vazan deo njegove licnosti mahnitog, samoubilackog Hercegovca koji je uveren da moze da ode u Hag i rastera Haski tribunal ko “macke s jebista”, ja mislim da je pragmatican deo Seseljevog odlaska bio u tome sto je kao inteligentan covek shvatio da ovi smeraju nesto, i to krajnje nezgodno, da ce napraviti cudo i pokoru. I zakljucio je da je nakon atentata kod “Limesa” najpametnije da se on ispali u Hag i pre nego sto je mislio. Jer je osecao da je najbolje da ne bude tu kada se to “nesto” bude desavalo – i tu je bio potpuno u pravu. Lepse mu je tamo.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion

    A to ako je lajao Beba Popovic mora biti 100% tacno je li?
    Debilcino svi znaju ko je i sta je Beba Popovic... jedna obicvna ljiga za koju niko ne zna u koju se misiju rupu sakrio... uostalom kad je ubijen Djindjic on i njegovi su bili na vlasti pa sto onda ne uhapsise te koje on danas optuzuje... slina... i nemoj mi copy/paste praviti sa nekih dziberskih kvazi-demokratskih sajtova i na tome zasnivati svoje stavove... fakat je da se o tome ne zna... mozda nikad necemo ni saznati sta je stvarno bilo... isto tako je fakat da je beba popovic jedan diletant, huskac i lazov... to Srbija dobro zna... tako da ne moras ti da se nalazis pametan i da seres ovuda... beri svoju brigu... ne pricaj o necemu o cemu pojma nemas...
    Konjoslove imbecilni. Bebi Popovicu, po svim mogucim anketama, vjeruje preko 60% Srbije ( vise nego crkvi i vojsci ) zato sto covjek govori istinu. To sto se privremeno sklonio je sasvim normalno, jer ako je zlocinacka vlada ubila Zorana Djindjica, zasto ne bi i njega Bebu? Pa zar nijesu pobili sve sto je licelo na demokratiju.

    Nema vam spasa dok se ne povatate za sopstvene guse i razbodete medjusobno. Monog vas se zlocinaca i krvoloka nakotilo. Idete sigurno u tom pravcu ...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Novi Sad -- Vuk Drašković je u Novom Sadu izjavio da su Studija o izvodljivosti i priključenje Partnerstvu za mir bitni za razgovore o Kosovu.

    Ako naša zemlja dobije pozitivnu Studiju o izvodljivosti i ako se priključimo Partnerstvu za mir do leta, kada se očekuju razgovori o statusu Kosova, postoje šanse da Kosovo, uz visok stepen autonomije, ipak ostane u granicama Srbije, smatra lider Srpskog pokreta obnove i šef diplomatije Srbije i Crne Gore, Vuk Drašković.

    On je na sednici pokrajinkog odbora SPO-a rekao da za dobijanje pozitivne Studije i priključenje Partnerstvu za mir ipak moramo ispuniti određene uslove. Drašković je na sednici pokrajinskog odbora svoje stranke ocenio da nacija ne može da gradi svoju sreću na veličanju zločina i slavljenju zločinaca.

    Samim tim, osumnjičeni za ratne zločine ne mogu kočiti celu naciju, a ubice premijera Đinđića ne mogu se veličati, što je sada slučaj, kaže Drašković. "Njegove ubice po sudnicama Srbije, po većini medija Srbije, promovišu se danas u heroje. Ljudi koje međunarodni sudovi sumnjiče da su prekršili neka pravila rata, jer i u ratu postoje neka ljudska pravila koja se moraju poštovati, ucenjuju naciju i zatvaraju joj put ka Evropi", kaže Drašković.

    On smatra i da je Studija o izvodljivosti priključenju Evropskoj Uniji pred nama, ali i da su neophodni odlučniji potezi sudstva i policije, kako bi se do pozitivne Studije i došlo. Dobijanje pozitivne Studije, kao i mogućnost priključenja naše zemlje Partnerstvu za mir su, sa druge strane, veoma bitni i za razgovore o konačnom statusu Kosova. "Ako učestvujemo u dijalogu, a pre toga dobijemo Studiju izvodljivosti, otvorena vrata ka Briselu, uđemo u Partnerstvo za mir, naše šanse da maksimalno
    zaštitimo prava srpskog naroda na Kosovu i Metohiji i da se izborimo za to da se ne menja ni granica ni njen kvalitet, mislim na našu granicu prema Albaniji, postaju više nego izvesne", kazao je Drašković.

    On najavljuje i da će pregovori o statusu Kosova početi u junu ili julu. Ukoliko do tada ispunimo pomenute uslove, šansa da Kosovo dobije visok stepen autonomije, ali ne i nezavisnost, postaje više nego izvesna, rekao je Drašković, a prenosi dopisnik B92 Miroslav Zadrepko.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: Pomen - zasluzio je

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Pokojni Premijer Zoran Djindjic je prvi demokratski izabrani presednik Vlade Srbije...
    ...koji nikad ne bi došao na to mjesto da mu put nije prokrčio prvi demokratski izabrani predsjednik Srbije! 8)

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trt.

    Niko za Mlitavog nije cuo dok ga Djindjic nije ufatio za rukav i dovukao na govornicu.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Beba optuzio DS da podrzava one koji su pripremili Djindjicevo ubistvo

    Bivsi sef Biroa Vlade za komunikacije Vladimir Popovic optuzio je, u intervjuu za novosadski “Gradjanski list”, Demokratsku stranku da podrzava snage koje stoje iza ubistva Zorana Djindjica. Popovic je rekao da Djindjic nije mogao da pretpostavi da ce njegovi nasljednici iz DS omoguciti onima koji su kocili reforme i ucestvovali u zavjeri i pripremi njegovog ubistva da olako dodju do vlasti, a da ih na toj vlasti DS jos i podrzava.

    Izmedju ubijenog premijera i sadasnjeg predsednika Srbije i lidera DS Borisa Tadica nije bilo bliskosti, vec je vladala obostrana antipatija. To zna skoro svaki clan DS. Ta medjusobna razlicitost vremenom je postajala sve veca, pa se, recimo, poslednju godinu ili dve taj odnos sveo na potpun prekid komunikacije. Tadicu, medjutim, i pored hiljada svedoka toga odnosa ne smeta da danas, kad mu to zatreba, sebe naziva nastavljacem Zoranove politike”, rekao je Popovic, prenijeli su on line mediji.

    Popovic je najavio da ce gradjani Srbije “brzo saznati detalje tog cudnog prijateljstva” izmedju sadasnjeg predsjednika Srbije Borisa Tadica i pojedinih vojnih generala.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Niko za Mlitavog nije cuo dok ga Djindjic nije ufatio za rukav i dovukao na govornicu.
    Tacno! Bio mu je neophodan neko koga ce narod prihvatiti, sto Djindjic licno nije bio... 8)

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa kako mu je prokrcio put kada niko nije cuo za njega? Djindjic je bio lider DOS-a - ne Mlitavi. DOS je pobijedio, Djindjic je dobio mjesto premijera, a Mlitavog su dovukli na mjesto predsjednika jer nije bilo drugog u DOS-u koji se na ovaj ili onaj nacin nije obrukao. Mlitavi je svo vrijeme sjedio u kancelariji i bavio se legalistikom, jelte. A poslije dosao na svrsen cin.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PODGORICA - Analiticar Zoran Lutovac u izjavi za Antenu M kaze kako je Srbija, nakon smrti Zorana Djindjica, pocela da gubi na medjunarodnom kredibilitetu, te da neodlucna politika doprinosi da se kljucne stvari unutar zemlje sporije rjesavaju.

    "Srbija se od smrti Zorana Djindjica promenila, ali cini mi se ne na bolje iako je on u svojoj skoro testamentarnoj recenici rekao , ako mene ubiju nece zaustaviti Srbiju. Cini mi se da je Srbija bila zaustavljena na neki nacin, da je Srbija koja je u njegovo vrijeme bila, na medjunarodnom planu , svakako lider u regionu.

    Dakle, zemlja koju su gledali sa postovanjem i u regonu i u Briselu, poslije njegove smrti postala zemlja koja je gubila na kredibilitetu, zemlja koja je ono sto je steceno poslije 5. oktobra, mamedjunarodnom imidzu pocela polako da kruni, svojom neobicnom politikom koja je doprinijela tome, da se neke kljucne stvari unutar same Srbije , sporije rjesavaju upravo zbog tog medunarodnog polozaja".

    Pitali smo I autora knjige Atentat na Zorana I novinara Milosa Vasica koliko se I u kom smislu Srbija promjenila od smrti Zorana Djindjica: "Smrt Zorana Djindjica jeste promijenila Srbiju na gore. Prije sveg ai inajvise zato sto su preduzeti zestoki napori da posto je Zoran ubijen da se ubije i njegova politicka vizija Srbije . To je ono protiv cega cemo morati da se borimo u godinama koje dolaze."

    Knjiga "Atentat na Zorana", koja je stampana u 50 hiljada primjeraka, rasprodata je za dva dana i izdavaci, Narodna knjiga, Politika, nedeljnik Vreme i RTV B92 odlucili su da dostampaju tiraz prvog izdanja.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ciljevi koje je zagovarao i sredstva koja je koristio niko ne moze ni na koji nacin nazvati losim, opasnim, nasilinim, nehumanim, dapace. Potezi koje je povlacio su bili korisni za Srbiju kao drzavu. Oni koji su ga ubili nisu napravili nikome uslugu, ni sebi ni Srbiji, nikome. I sam je izjavio da ne vidi kako ce njegova smrt doprinijeti bilo cemu. No, neki ljudi zive izgleda samo kad nekome nanose zlo. Svoje dobro vide u nesreci drugih. ... I velika je uvreda kada ovaj topic postavljaju oni koji se dice svojim nacionalistickim strastima isto kao i oni koji su ubili Djindjica. Sramno i jadno.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Gile_sampion

    A to ako je lajao Beba Popovic mora biti 100% tacno je li?
    Debilcino svi znaju ko je i sta je Beba Popovic... jedna obicvna ljiga za koju niko ne zna u koju se misiju rupu sakrio... uostalom kad je ubijen Djindjic on i njegovi su bili na vlasti pa sto onda ne uhapsise te koje on danas optuzuje... slina... i nemoj mi copy/paste praviti sa nekih dziberskih kvazi-demokratskih sajtova i na tome zasnivati svoje stavove... fakat je da se o tome ne zna... mozda nikad necemo ni saznati sta je stvarno bilo... isto tako je fakat da je beba popovic jedan diletant, huskac i lazov... to Srbija dobro zna... tako da ne moras ti da se nalazis pametan i da seres ovuda... beri svoju brigu... ne pricaj o necemu o cemu pojma nemas...
    Konjoslove imbecilni. Bebi Popovicu, po svim mogucim anketama, vjeruje preko 60% Srbije ( vise nego crkvi i vojsci ) zato sto covjek govori istinu. To sto se privremeno sklonio je sasvim normalno, jer ako je zlocinacka vlada ubila Zorana Djindjica, zasto ne bi i njega Bebu? Pa zar nijesu pobili sve sto je licelo na demokratiju.

    Nema vam spasa dok se ne povatate za sopstvene guse i razbodete medjusobno. Monog vas se zlocinaca i krvoloka nakotilo. Idete sigurno u tom pravcu ...
    A dje si ti to cuo glibu?Na B92 mozda?Odjebi ti od Srbije i zabi nos tamo i svoja posla gledaj, nemoj ovde da huskas glibu placenicki...

  21. #21
    big giant head Guest

    Default

    gile, aj polako na masinski pa zajedno sa amfilohijem, pahomijem, obrazovcima i ostalim pravim srbima svrsavaj na svjatog nikolaja velimirovica i ostalne sataniste. a u medjuvremenu se upoznaj sa charima pravopisa.

    shto se djindjica tice, daleko od toga da je bio savrsen i on je koketirao sa nacionalistima jedno vrijeme, ali boljem od njega se srbija nije mogla nadati, niti ce boljeg imati u skorijoj buducnosti.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    9. Maj 1999 Zajednicka izjava Zorana Djindjica i Mile Djukanovica upucena NATO-u:"Nemojte potpisivati nikakav sporazum o kraju bombardovanja, jer to omogucava Milosevicu da se odrzi na vlasti" (nemacki list "rajn-cajtung")

    21. Maj 1999 Zoran Djindjic se zali Rojtersu da ga okrivljuju za poziv na nastavak bombardovanja (prenosi agencija Rojters)

    17. Maj 1999 Zoran Djindjic: "Ako se zivotna situacija naroda u Srbiji pogorsa i ako se unisti energetski sistem drzave, Milosevic ce morati da potpise sve sto zahtevate. (Izrealski list "Haaerz")

    17. Maj 1999 Zoran Djindjic: "Jugoslavija se mora bombardovati" (Der Spiegel 20/1999: http://www.spiegel.de/spiegel/0,1518,23433,00.html

    21. Maj 1999 Pitanje: "Zasto ne trazite od NATO-a kraj bombardovanja? Djindjic odgovara: "To nije realisticno" (Nemacki list "tagescajtung")

    26. Maj 1999 Djindjic ponavlja svoj poziv na bombardovanje Jugoslavije i izjavljuje "Ja sam najomrazenija osoba u Srbiji" (nemacki dnevnik na ZDF).

    malcice se zajebo :cry:

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion

    A dje si ti to cuo glibu?Na B92 mozda?Odjebi ti od Srbije i zabi nos tamo i svoja posla gledaj, nemoj ovde da huskas glibu placenicki...
    Gile splacino, bolje se informisi, pa onda dodji da diskutujes.

    Do tada. Shibe!!!!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    gile, aj polako na masinski pa zajedno sa amfilohijem, pahomijem, obrazovcima i ostalim pravim srbima svrsavaj na svjatog nikolaja velimirovica i ostalne sataniste. a u medjuvremenu se upoznaj sa charima pravopisa.

    shto se djindjica tice, daleko od toga da je bio savrsen i on je koketirao sa nacionalistima jedno vrijeme, ali boljem od njega se srbija nije mogla nadati, niti ce boljeg imati u skorijoj buducnosti.
    Nekrstu kako te sramota nije da pominjes Nikolaja Velimirovica... glibu... a i dodji da me ti naucis pravopisu... debilcino... dva padeza znas... bravu... stidi se guzice kad obraza nemas...

    ma sto uopste raspravljam sa ovim glibovima i nekrstima ovde.... ima onaj odozgo... ima ga da je mis... dovesce on sve u red...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    ....ima onaj odozgo... ima ga da je mis... dovesce on sve u red...
    Dje li ces se ti kriti ako taj odozgo bude zavodio red????
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •