Results 1 to 21 of 21

Thread: Malo stvarne situacije..

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Malo stvarne situacije..

    (Placenici zaobidjite topik, da ve zamolim)

    Da popricamo malo o stvarnoj situaciji za razliku od vaseg dnevnog prepucavanja i glupiranja po ovom forumu.
    Prosjecna plata u Februaru u Crnoj Gori iznosi 196 evra.
    Potrosna korpa u Februaru u Crnoj Gori iznosi prema podacima republickog centra za statistiku 241 evro, dok sindikalci tvrde da je 269 evra (+/- par evra, nisam siguran) a gradjani na ankete odgovaraju 400-500 evra.
    Naravno potrosna korpa je za cetvoroclanu porodicu, i ubraja najpotrebnije namjernice medju koje sam zapazio (iz priloga) da je mlijeko ono iz kesa (najjeftinije), leb isto tako, margarin onaj Dobro Jutro isto najjeftinije i tako redom.
    Znaci bukvalno da prezivis, sa najgorom hranom.. E sad sto mene interesuje:
    Dje je skolstvo?
    Dje su racuni (za telefon, za vodu, za struju)?
    Dje je odjeca?
    Dje je obuca?
    Dje su dzeparci za djecu?
    Dje su pare za izlaske?
    Dje su pare da se popije kafa?
    Dje su pare za kakav poklon?
    Dje su pare ako je kakva nesreca?
    ....
    I tako se moze nabrajat godinama..

    I o kakvoj Evropi mi pricamo? O kakvom napretku mi pricamo?
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Takve su ti sve zemlje u okruzenju. U Srbiju je jos gore. Evo Rumunija ce uc u EU, a tamo je prosjecna plata manja no u Crnu Goru.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naglasio sam da ostavimo po strani dnevno politicka prepucavanja, ti ako ne mozes da shvatas ja cu ti nacrtat il' jednostavno nemoj da odgovaras. Mrzim da se javljam na prvi post na topik, al' imam osjecaj da ce otic u stranu o kojoj ja ne zelim da pricam niti me posebno interesuje.
    Srbija me interesuje taman kolko lanjski snijeg, a Rumunija nece u EU, da si ti ziv i zdrav jos dugo. No Bugarska.
    I nije tako u okruzenju. Ja ne zelim da se poredim sa Srbijom, Albanijom, Bosnom.. Okruzenje je i Italija. (Radi raznih nacionalista, necu pominjat Hrvatsku)
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znas za onaj vic kad Englez kaze da zaradjuje 1500 funti mjesecno, od toga plati stan 700, pa hranu 300 i veli "ja ne znam dje mi podju onih preostalih 500". Pa veli Njemac koji zaradjuje 2000 eura mjesecno da placa stan 1000 maraka, hranu 500 i zbori "ja ne znam dje mi podju on preostali euri". Crnogorac veli da prima 200 eura mjesecno, od toga placa stan 200 eura, za hranu 300 i veli "ja ne znam okle mi tolke pare".
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    (Placenici zaobidjite topik, da ve zamolim)

    Da popricamo malo o stvarnoj situaciji za razliku od vaseg dnevnog prepucavanja i glupiranja po ovom forumu.
    Prosjecna plata u Februaru u Crnoj Gori iznosi 196 evra.
    Potrosna korpa u Februaru u Crnoj Gori iznosi prema podacima republickog centra za statistiku 241 evro, dok sindikalci tvrde da je 269 evra (+/- par evra, nisam siguran) a gradjani na ankete odgovaraju 400-500 evra.
    Naravno potrosna korpa je za cetvoroclanu porodicu, i ubraja najpotrebnije namjernice medju koje sam zapazio (iz priloga) da je mlijeko ono iz kesa (najjeftinije), leb isto tako, margarin onaj Dobro Jutro isto najjeftinije i tako redom.
    Znaci bukvalno da prezivis, sa najgorom hranom.. E sad sto mene interesuje:
    Dje je skolstvo?
    Dje su racuni (za telefon, za vodu, za struju)?
    Dje je odjeca?
    Dje je obuca?
    Dje su dzeparci za djecu?
    Dje su pare za izlaske?
    Dje su pare da se popije kafa?
    Dje su pare za kakav poklon?
    Dje su pare ako je kakva nesreca?
    ....
    I tako se moze nabrajat godinama..

    I o kakvoj Evropi mi pricamo? O kakvom napretku mi pricamo?
    To je vjestina zivljenja. I ja dok sam bio tamo trosio sam vise nego sto sam zaradjivao. Tada su bilo oni cekovi, ali i drugo vrijeme. Kako to nasi uspijevaju Bog jedan zna, ali narod ipak zivi. Nisam cuo da je neko umro od gladi.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Veliki problem lezi, Petre, sto je srazmjera prosjecnih plata i cijena u zemljama u okruzenju mnogo manja, negoli u CG (evo vec 2 godine ljetujem u Bugarskoj i mogu ti reci da su cijene uzasno pristupacne u poredjenju s nasim; 400g izvrsne piletine na meksicki nacin- oko 2 eura u prosjecnom restoranu :-).

    Nego, sto bi rekao Zvonko Mihajlovski, Statistika je kao bikini: pokazuje sve, a ne otkriva nista.

    Ali ovo jeste zanimljivo pitanje. Kontam da se ljudi odricu mnogih stvari, kako bi sastavili kraj sa krajem. Da ne pominjem da je u PG jos i najbolje, jer vecina novca lezi upravo tu. Ali ne mogu ni da zamislim kako ljudi zive na sjeveru npr. Kako se ljudi snalaze i kako su se moji roditelji na prpimjer snalazili za vrijeme inflacije, ja ne znam alli im se divim. A jos vise se divim svima koji potpuno ravnodusno posmatraju svoje zivotarenje

    A sve se to desava u vremenu kad je ljude bulvalno sramota priznati da su siromasni...
    Vecina ljudi je zla

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    I o kakvoj Evropi mi pricamo? O kakvom napretku mi pricamo?
    Za tu "Evropu" i taj nacin zivota treba raditi.Kako ocekujes napredak u drzavi u kojoj drustvo vodi razgovor oko nacije,jezika,crkve a ne vodi racuna o ekonomskim problemima koji tiste ovo drustvo koje je u zadnjih 15 godina debilnom politikom (svih onih koji su ucestvovali u vlasti-DPS,SNP...) dovedeno do rasula.Nama ce trebati dugo vremena da se vratimo na standard koji smo imali krajem 80-tih, a moze se misliti koliko ce nam trebati vremena da bi dostigli neki prosecni evropski standard.Previse je ta Evropa otisla naprijed za nas koji smo izgubili jedno 15 godina,a gdje smo bili-nigdje i sto smo cinjeli-nista.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Veliki problem lezi, Petre, sto je srazmjera prosjecnih plata i cijena u zemljama u okruzenju mnogo manja, negoli u CG (evo vec 2 godine ljetujem u Bugarskoj i mogu ti reci da su cijene uzasno pristupacne u poredjenju s nasim; 400g izvrsne piletine na meksicki nacin- oko 2 eura u prosjecnom restoranu :-).

    Nego, sto bi rekao Zvonko Mihajlovski, Statistika je kao bikini: pokazuje sve, a ne otkriva nista.

    Ali ovo jeste zanimljivo pitanje. Kontam da se ljudi odricu mnogih stvari, kako bi sastavili kraj sa krajem. Da ne pominjem da je u PG jos i najbolje, jer vecina novca lezi upravo tu. Ali ne mogu ni da zamislim kako ljudi zive na sjeveru npr. Kako se ljudi snalaze i kako su se moji roditelji na prpimjer snalazili za vrijeme inflacije, ja ne znam alli im se divim. A jos vise se divim svima koji potpuno ravnodusno posmatraju svoje zivotarenje

    A sve se to desava u vremenu kad je ljude bulvalno sramota priznati da su siromasni...

    E to je to! Srazmjera plata i prosjecnih cijena. Sto bi trebalo ucinjet u CG da bi se te cijene spustile malo?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    E to je to! Srazmjera plata i prosjecnih cijena. Sto bi trebalo ucinjet u CG da bi se te cijene spustile malo?
    Nista, cekao da umre Milo i sa njim Evro.
    Uvela gospoda evro, a imaju inflaciju (prica se da je 9-10%). Nemojte samo da mi neko pominje Centralno ****** CG (banka) i njihove namjestaljke oko inflacije.
    Zamislite sad da uvozimo iz te iste Evrope i USA 95% stvari (znaci placamo u Devizama), te moramo na te njihove uvezene stvari da dodamo nasu inflaciju i ostale dazbine. E sad neka mi neko objasni kako ce taj isti artikal iz godine u godinu da bude jeftiniji!? Valjda ce biti skuplji za razliku u inflaciji izmedju nas i te Zapadne zemlje iz koje smo uvezli. Ako samo uzmemo primjer da je inflacija u EU i USA oko 2-3%, shvatice i njajgluplje govedo da ce svake godine nasa kupovna moc biti manja za razliku u inflaciji izmedju nas i njih.
    Ali nasem gubavcu guvernantu banke (ponasa se kao da je njegova), tako nesto nije jasno pa je izasao prije neki dan da prosipa sarene laze kako nam je Evro mnogo dobrih stvari donio (gladi ponajvise-kazem ja)!
    Ovako prolaze svi koji uvedu dolarizaciju a nemaju nikakve ekonomije!
    Jos malo pa nestalo!Suska se suska da je trezor prazan a nelikvidnih na pretek!
    Vidimo se na demonstracijama gladnih uskoro!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Euro nije uzrok visokim cijenama, no uvoz. Trebali bi da se posvetimo proizvodnji hrane u samu Crnu Goru, a ne da uvozimo iz drugih drzava. To je samo pitanje organizacije poljoprivrednog sektora.

    Pominjanja da je euro kriv ne baziraju se na cinjenice, no na faktu da je tim osobama krivo sto nemamo srpski dinar.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    To je vjestina zivljenja. I ja dok sam bio tamo trosio sam vise nego sto sam zaradjivao. Tada su bilo oni cekovi, ali i drugo vrijeme. Kako to nasi uspijevaju Bog jedan zna, ali narod ipak zivi. Nisam cuo da je neko umro od gladi.
    Zhiva istina prijatelju!
    Io ci credo!

    Welcome



  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Euro nije uzrok visokim cijenama, no uvoz. Trebali bi da se posvetimo proizvodnji hrane u samu Crnu Goru, a ne da uvozimo iz drugih drzava. To je samo pitanje organizacije poljoprivrednog sektora.

    Pominjanja da je euro kriv ne baziraju se na cinjenice, no na faktu da je tim osobama krivo sto nemamo srpski dinar.
    Dosao policajac u slasticarnu i pita:
    - "Kakvih imate kolaca?"
    Prodavacica će ti njemu:
    - "Imamo raznih oblika i velicina."
    Na to će policajac:
    - "Dajte mi dva oblika i tri velicine."

    ps. Obavezno se javi da ti neko pregleda 'glashu', dok jos nije kasno!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jelisaveta
    Dosao policajac u slasticarnu i pita:
    - "Kakvih imate kolaca?"
    Prodavacica će ti njemu:
    - "Imamo raznih oblika i velicina."
    Na to će policajac:
    - "Dajte mi dva oblika i tri velicine."

    ps. Obavezno se javi da ti neko pregleda 'glashu', dok jos nije kasno!

    HAHAHA

    Rechi mi, jesi li ti Crnogorka (mislim iz Crne Gore) ili iz Srbije?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ni ona ne zna
    Io ci credo!

    Welcome



  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    (Placenici zaobidjite topik, da ve zamolim)

    Da popricamo malo o stvarnoj situaciji za razliku od vaseg dnevnog prepucavanja i glupiranja po ovom forumu.
    Prosjecna plata u Februaru u Crnoj Gori iznosi 196 evra.
    Potrosna korpa u Februaru u Crnoj Gori iznosi prema podacima republickog centra za statistiku 241 evro, dok sindikalci tvrde da je 269 evra (+/- par evra, nisam siguran) a gradjani na ankete odgovaraju 400-500 evra.
    Naravno potrosna korpa je za cetvoroclanu porodicu, i ubraja najpotrebnije namjernice medju koje sam zapazio (iz priloga) da je mlijeko ono iz kesa (najjeftinije), leb isto tako, margarin onaj Dobro Jutro isto najjeftinije i tako redom.
    Znaci bukvalno da prezivis, sa najgorom hranom.. E sad sto mene interesuje:
    Dje je skolstvo?
    Dje su racuni (za telefon, za vodu, za struju)?
    Dje je odjeca?
    Dje je obuca?
    Dje su dzeparci za djecu?
    Dje su pare za izlaske?
    Dje su pare da se popije kafa?
    Dje su pare za kakav poklon?
    Dje su pare ako je kakva nesreca?
    ....
    I tako se moze nabrajat godinama..

    I o kakvoj Evropi mi pricamo? O kakvom napretku mi pricamo?
    Nas problem je sto vecina naroda ne zeli da vidi ovo sto si ti naveo vec lazu sami sebe. Vlada Crne Gore, umjesto da novcano i drugim nacinima ohrabri poljoprivredu na sjeveru, doprinese turizmu na primorju i sjeveru, ulozi u ove zalosne puteve, gradi mostove kao da smo u punom procvatu.
    Izgleda da ce morati prosjecna plata da bude 0 eura, da bi ovaj zalosni narod shvatio ko ih vodi.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Nas problem je sto vecina naroda ne zeli da vidi ovo sto si ti naveo vec lazu sami sebe. Vlada Crne Gore, umjesto da novcano i drugim nacinima ohrabri poljoprivredu na sjeveru, doprinese turizmu na primorju i sjeveru, ulozi u ove zalosne puteve, gradi mostove kao da smo u punom procvatu.
    Izgleda da ce morati prosjecna plata da bude 0 eura, da bi ovaj zalosni narod shvatio ko ih vodi.
    To je tacno, Shrek. Ali ja ne vidim ko bi bio sposobniji od ove vlasti osim GZP. Zar mislis da je prosrpska opozicija koji pjevaju i trube o klanju onih koji nijesu hriscani bolja?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne. Ali tu je Liberalni Savez, sad i Liberalna partija.. Mozda oni nisu puno bolji ali vlast treba da se mijenja cim pocne pogresno da radi svoj posao. Tako ce mozda nici i jos neka nova partija a ovako DPS se uvjezbao i ne dopusta nijednom individualcu, a kamoli partiji, da nikne i bude im dostojan rival.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    To je tacno, Shrek. Ali ja ne vidim ko bi bio sposobniji od ove vlasti osim GZP.
    Toooooooo, gazdaaaa!!!
    Uf, sto se ti ableci nece vise transformisat' u politicku partiju, pa da krenu u pohod na parlament i fotelju predsjednika.
    MI SMO MEDOVI, MEDO JE NAS! Hahahaha...

  19. #19
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze se odmah ocekivati rast standarda jer je u Crnoj Gori do 1998 buio marionetski rezim koji je radio u inetersu Srbije.Dake i u Evropskim zemljama se poslije II svjetskog rata cekalo bar 15-20 godina do boljeg standarda!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    Ne moze se odmah ocekivati rast standarda jer je u Crnoj Gori do 1998 buio marionetski rezim koji je radio u inetersu Srbije.Dake i u Evropskim zemljama se poslije II svjetskog rata cekalo bar 15-20 godina do boljeg standarda!
    U Crnoj Gori je, manje vise, od 1990 godine isti rezim. Eto, proslo je 15 godina pa umjesto boljeg sve nam je gori i gori standard.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Toooooooo, gazdaaaa!!!
    Uf, sto se ti ableci nece vise transformisat' u politicku partiju, pa da krenu u pohod na parlament i fotelju predsjednika.
    MI SMO MEDOVI, MEDO JE NAS! Hahahaha...
    A sto treba da radimo dok se ti ableci ne transformisu u politicku partiju? Da sjedimo i gledamo kako nas ovi vuku u sve vise i vise prema dnu?
    Sto duze cekaju veca je sansa da ih Milo podmiti i pocne da radi sa njima.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sexy vicevi...
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-06, 22:46
  2. S V A S T A R A
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-04, 14:26
  3. Malo 'nedavne' istorije!
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-04, 09:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •