View Poll Results: ADSL - DA ili NE

Voters
185. You may not vote on this poll
  • NE

    130 70.27%
  • DA

    55 29.73%
Page 3 of 17 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 406

Thread: ADSL...DA ili NE

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nakon toga se placa ADSL prikljucak
    ADSL prikljucak + ADSL Paket

    116 + 35 = 151 euro

    Ja sam od ICG-a dobio na onoj nagradnoj igri ADSL Paket 512/128 i koliko sam razumio na taj paket necu placati pretplatu prvi mjesec [a mozda i hocu?], cak i to nije problem toliki koliko je problem ogranicenje na 5 GB!

    Da je ogranicenje vece, recimo 10-15 GB za ovaj paket uzeo bih ADSL bez razmisljanja, ovako jos nisam siguran.

    Jebe nas telekom u zdrav mozak!

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma oni bre hoce da na silu prodaju preostale ISDN pakete.


    E Beli Dzaficu, znajte da i vi nosite dio odgovornosti za ovakvo monopolisticko ponasanje Telekoma, pa makar bili i u neznanju.

    Vi ste stvoreni da bi zastitili narod od ovakvog ponasanja a ne da Aminujete.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by x-files
    ISDN je provjerena linija, jer testiranje traje SAT vremena, sve manje od toga je, kako se ono kaze... :wink: .
    Testirali smo i ADSL over POTS i ima problema. To ti negdje prije rekoh, isto kao i ovo za "suvu" paricu.
    Cak i preko "suve" parice ima problema.
    Posto znam da tebe licno to interesuje :P , ono sto sam JA ispitivao bilo je cak razocarajuce. Premnogo slabljenja signala i gubitka brzine, cak do prekida konekcije. Mislis da bi bio zadovoljan ovakvom uslugom :?:
    Bilo ko :?:
    No, sve ce se ovo svesti na mlacenje prazne slame. Bolje VI (potencijalni korisnici) znate nego MI (zaposleni u Telekom grupi) koji smo bili od starta na ovom projektu...
    BTW Neki momci iz ICG su bili malo do SIOL-a i poznaju stvari (kako tehnicke tako i finansijske :wink: )
    To sam i chekao da chujem od nekoga. Vi necete da uvodite ADSL onamo dje su parice slabije. Vi necete da zamijenite te parice novima i omogucite ljudima (o svom inicijalnom troshku, a opet na ushtrb kompanije) ono shto svako drugi u svijetu je vec uradio...

    Ocete da, bukvalno, klepite 100E (pretpostavljam da ste toliko dobri) po jednom ISDN prikljuchku da biste nadoknadili troshkove i uveli 'nove' tohnologije i u samom startu zaraditi na njih.

    Svaka chast za takvo poslovanje. Tako je najlakshe poslovati u uslovima bez konkurencije. Samo se nadam da cete brzo zapasti pod kontrolu menadzera sa strane kako bi nam opushtili malo ogrlice oko vrata. Podavismo se.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by x-files
    Sale,
    ISDN je provjerena linija, jer testiranje traje SAT vremena, sve manje od toga je, kako se ono kaze... :wink: .
    Testirali smo i ADSL over POTS i ima problema. To ti negdje prije rekoh, isto kao i ovo za "suvu" paricu.
    Cak i preko "suve" parice ima problema.
    Posto znam da tebe licno to interesuje :P , ono sto sam JA ispitivao bilo je cak razocarajuce. Premnogo slabljenja signala i gubitka brzine, cak do prekida konekcije. Mislis da bi bio zadovoljan ovakvom uslugom :?:
    Bilo ko :?:
    No, sve ce se ovo svesti na mlacenje prazne slame. Bolje VI (potencijalni korisnici) znate nego MI (zaposleni u Telekom grupi) koji smo bili od starta na ovom projektu...
    BTW Neki momci iz ICG su bili malo do SIOL-a i poznaju stvari (kako tehnicke tako i finansijske :wink: )
    Pazi ovako....
    Posto ja ne znam kakva je situacija u ostalim gradovima ali za HN mogu opushteno da kazem kako cituacija stoji.
    U HN je nedavno menjana cela infrastruktura i ceo grad je prebacen na sestocifrene brojeve na nove digitalne centrale.
    Na par mesta u gradu su sagradjene nove centrale (jedna je na 100m od moje kuce) i time resen problem udaljenosti ili gubitaka kada neko treba da uvede neshto, nazovimo, specijalne vrste...tipa DSL ili ISDN ili u ovom slucaju ADSL.
    btw evo citam sada....ADSL moze da radi odlicno do 9km tako da....no comment

    Telekom shvatam kao ozbiljnu firmu sto se tice tehnicke spremnosti i znam da oni imaju podatak o svakom dijelu grada...republike...gde shta shteka ili ne shtima i gde ima uslova za neshto.
    Opet....pokazana je neozbiljnost. Ako je vec krenuto u ADSL kao neshto ozbiljno, treba osnovati lepo tim, ekipu, koja bi jednostavno bila zaduzena za tehnicu podrsku i da lepo ispita gde postoje uslovi a gde ne....jednostavno da budu spremni i brzi (a to ocito da sada nije funkcionisalo)
    Ista stvar je ucinjena sa kablovskim internetom u Beogradu. Potpuno ista.
    Postoje mjesta gde su uslovi slabiji i gde to ne funkcionise kako treba....tako lepo tehnicar jednostavno na kompjuteru ima sve podatke i kad korisnik pozove, on mu lepo kaze moze ili ne moze. To se zove zdrav posao....ili razum...
    Opet...gore postoje BSS i ICOM tako da ima konkurencije i monopol oko toga ne moze da se vodi kao shto moze ovde.

    Jos jedna stvar....
    Cela ova stvar bi bila mnogo realnija da se tih 5GB racuna na inostrani protok a da sve ono shto je unutar ICG mreze ne racuna.
    Znaci ovako il onako ja platim tih 5GB ali se trose samo na inostrani saobracaj. Mozda bi to bilo realnije.
    Opet...to bi bilo realno ostvarivo u slucaju da je ceo projekt vodio ICG. U ovom slucaju gde Telekom kupuje od ICG-a internet, to nije olaksica jer njih niko ne pita gde ide protok, vec im daju liniju pa kolko potrose...potrose.

    Jednom rijecju....RAZOCARAVAJUCE....da ne upotrebim neki drugi izraz.

    Pozdrav
    Marko

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma dajte ljudi svako mi se u svijet smije kad im spomenem ovo.

    samo mi kazu

    unlimited
    unlimited
    unlimited
    unlimited
    unlimited
    unlimited
    unlimited
    unlimited

    Sta Marko unutar mreze?

    Koji bi sajt ti to da gledash?

    Da se prebacamo sa pjesmama ... kao komunisti sto su pravili prugu s noge na nogu
    ne zezaj

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,717
    Thanks Thanks Given 
    788
    Thanks Thanks Received 
    241
    Thanked in
    181 Posts

    Default

    x-files, bio sam prisutan pri instalaciji ISDN-a gdje je testiranje trajalo onoliko koliko sam vec naveo. Covjek je rekao "ok moze". Kako je on testirao nivo signal/shum, to isto moze da se uradi i da je pots, a i da je "suva parica" u pitanju... Jer VI (iz telekom grupe) znate ADSL ide prije samog komutacionog polja, tako da ... tu pricu neka pricaju malo (ne)upucenijim korisnicima. Našli mene malog' :lolblue:

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Ma dajte ljudi svako mi se u svijet smije kad im spomenem ovo.

    samo mi kazu
    unlimited


    Sta Marko unutar mreze?

    Koji bi sajt ti to da gledash?
    Mislim konkretno na sledece:
    Download sa domacih sajtova - recimo download.cg.yu
    IRC, News, Mails, Games
    P2P izmedju korisnika.....

    Sve to je ono shto znaci.
    Ja vecinu saobracaja potrosim u lokalu.
    Malo IRC, malo email, malo news.....skupi se....uopstalom....bolje ista nego nishta.....

    A to shto ti se smiju...pa normalno....tamo te provajder juri da budesh njihov korisnik. Daju ti dva mjeseca free samo da bi nastavio posle da koristish njihove usluge....normalna stvar.

    Ali...tamo ima konkurencije....


    Sale....to shto govorish potpuno je tacno.
    Postavljanje ISDN-a traje "minut".
    Ma u principu ista stvar je kao kod kablovskog interneta. Zamisli da je koaksijalac POTS.
    Dodje covek, ukaci splitter i modem i zavrsi posao....
    Tako i ovde....u posti ukaci DATA, dodje, ukaci uredjaj i to je to.
    Da nece mozda da meri koliko mi je josh dugacak kabl.

    Btw....ADSL koristi 5w snage i ako moze da radi ISDN moze i ADSL tako da nema potrebe za zajednickim radom....

    Pozdrav
    Marko

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    LJUDII HAHAHA
    pogledajte u ZIMBABWE

    http://www.axxess.web.za/

    SELIIIM SE U AFFFRIKUUUU

    http://www.webafrica.co.za/solutions...cess_adsl.html

    a ti marko vidi o cemu ti razmisljash.... qq
    ubise te u ppojam neka tebe no sve nas....cccc

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    JAooo covece.... ovo je fuuuuuuuuuuuuu.....

    Pa jeli ovdje ostalo imalo dostojanstva....

    Pogledajte ovo:
    ADSL
    Asymetric Digital Subscriber Line - "Always on" 512kbps broadband connection with no call charges. Our ADSL service is Uncapped meaning there is no monthly 3GB traffic limit.
    A slusajte ovo:
    http://www.allyoucaneat.co.za/

    Unlimited Usage.

    Is your Internet Service Provider forcing you on their skimpy 3GB diet? With us it's — "All You Can Eat!"


    Yesterday's Heros.

    Top 5 users by traffic for the last 24 hours:

    [email protected]
    7,523,916,539 bytes

    [email protected]
    7,303,406,430 bytes

    [email protected]
    6,729,194,084 bytes

    [email protected]
    5,062,618,713 bytes

    [email protected]
    4,590,084,223 bytes


    Last Week's Heros.
    Top 5 users by traffic for the last 7 days:

    [email protected]
    46,000,587,459 bytes

    [email protected]
    31,441,317,854 bytes

    [email protected]
    29,667,908,489 bytes

    [email protected]
    29,513,744,567 bytes

    [email protected]
    22,456,043,743 bytes
    A ovo ce vas zapanjiti:

    Quote Originally Posted by Voocko
    Postoji izracun naravno, koji ima veze i sa poslovnom politikom. Da napravim ovu pricu interesantnom postavicu pitanje zna li neko koliko kosta 1 GB kod jednog lokalnog mobilnog operatera kod kojeg je 100 KB GPRS saobracaja 0.068 EUR bez PDV-a????

    Evo formule:

    1 GB * 0.068 EUR / 100 KB = 1024x1024 KB * 0.068 EUR / 100 KB = 1048576 KB * 0.068 EUR / 100 KB = 713.03 EUR!!!!

    Znaci isti GB kod mobilnog operatera kosta 713 EUR bez PDV-a, 100 puta skuplje, a ne placa protok nadprovajderu E sad mi reci dje je tu racunica i zasto se niko ne buni.

    Ovo su ipak telekomunikacije i tu vaze drugacija pravila od pravila ciste robne trgovine. Uostalom pogledajte okruzenje.
    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve bi to okej bilo da nema ogranicenja, pa cijene neka ostanu takve kakve jesu iako su enormne
    Daj sidjite malo u realnost, jel vam cilj sto vise adsl prikljucaka da drzite ili sto manje...kakva je logika s tim sto ste iznijeli na trziste

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Neznam sto da kazem nesto sam postao malaksao...

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale
    VoochkO nemoj tako da pricas oko over POTS i over ISDN... nije posteno... razumijem da moras tako da pricas, ali bolje da iscooliras neki topic, nego da pricas kako je "ISDN provjerena linija"... Dobro znamo da ADSL moze da radi i na "suvoj" parici, a testiranje parice traje manje od jednog minuta... ako se korisniku vec instalira ISDN za toliko vremena, zasto se ne bi i ADSL isto tako provjerila parica i reklo moze/ne moze... Siol na gubitku? :lolblue:
    Nije receno da ne moze. Moze naravno, i ovdje ce to krenuti za godinu dana sigurno, samo sada se daje prednost postojecim ISDN korisnicima i onima koji zele da ga uvedu, jer se ne zeli da se ADSL kapaciteti rezervisu za linije gdje se tek naknadno moze provjeriti da li je ADSL. Inace sve je OK sa POTSima. A za SiOL znam detalje, samo su u mocnoj TK grupi pa se obicnom posmatracu cini suprotno
    ... po meni imao se rashta roditi onaj...

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VoochkO
    Nije receno da ne moze. Moze naravno, i ovdje ce to krenuti za godinu dana sigurno, samo sada se daje prednost postojecim ISDN korisnicima i onima koji zele da ga uvedu, jer se ne zeli da se ADSL kapaciteti rezervisu za linije gdje se tek naknadno moze provjeriti da li je ADSL. Inace sve je OK sa POTSima. A za SiOL znam detalje, samo su u mocnoj TK grupi pa se obicnom posmatracu cini suprotno
    Ja opet tvrdim.....Telekom moze barem sa 70% ili 80% sigurnoscu da zna da li negde moze ili ne moze.

    I shta sada...ja npr. ocu ADSL i moram da kupim ISDN. Koji ce mi ***** onda ISDN ???
    Kupim ga....on pocne da mi kupi prasinu jer ja ionako ne koristim telefon (wireless rulez). Platim masu para da bi opet na kraju za par meseci kad se preselim u PG ili BG ja moram da vratim opremu koju sam PLATIO....TAJ FILM NECETE GLEAD....NEMA SANSE...

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xybrid
    Sve bi to okej bilo da nema ogranicenja, pa cijene neka ostanu takve kakve jesu iako su enormne
    Daj sidjite malo u realnost, jel vam cilj sto vise adsl prikljucaka da drzite ili sto manje...kakva je logika s tim sto ste iznijeli na trziste
    A ne samo to,

    Oprema ne bi smjela da kosta vise od 100e, red bi bio kad vec nesto placamo da bude nase.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EsCaPe
    Quote Originally Posted by VoochkO
    Nije receno da ne moze. Moze naravno, i ovdje ce to krenuti za godinu dana sigurno, samo sada se daje prednost postojecim ISDN korisnicima i onima koji zele da ga uvedu, jer se ne zeli da se ADSL kapaciteti rezervisu za linije gdje se tek naknadno moze provjeriti da li je ADSL. Inace sve je OK sa POTSima. A za SiOL znam detalje, samo su u mocnoj TK grupi pa se obicnom posmatracu cini suprotno
    Ja opet tvrdim.....Telekom moze barem sa 70% ili 80% sigurnoscu da zna da li negde moze ili ne moze.

    I shta sada...ja npr. ocu ADSL i moram da kupim ISDN. Koji ce mi ku*** onda ISDN ???
    Kupim ga....on pocne da mi kupi prasinu jer ja ionako ne koristim telefon (wireless rulez). Platim masu para da bi opet na kraju za par meseci kad se preselim u PG ili BG ja moram da vratim opremu koju sam PLATIO....TAJ FILM NECETE GLEAD....NEMA SANSE...
    Kao sto rekoh ADSL preko POTS-a ce poceti da se uvodi vjerovatno za godinu dana. Sada se daje prednost postojecim ISDN korisnicima i onima koji hoce da ga uvedu. U startu ce sigurno biti popusta na inicijalnu taksu ako se uzima ADSL+ISDN i to mislim ne malih, sto ce uskoro biti objavljeno.

    Manje bitan razlog za ISDN sam takodje naveo i pojasnicu ga jer je ocigledno povrsno poznavanje procesa. Naime kad bi neko ko ima POTS narucio ADSL za njega bi se logicki rezervisao port i ta rezervacija bi trajala najmanje 5-7 dana dok monter na terenu ne izmjeri sig/sum, koji je pomenuo Sale. Dakle, nema veze sa trajanjem testiranja. Ukoliko se tada ispostavi da korisnik ne moze da ima ADSL onda ispade da je dzaba bio rezervisan kapacitet za njega toliko vremena, a kapaciteti su ograniceni u prvom periodu i ne mogu se u bas 15-20 dana prosiriti (carina, uvoz, tender, itd.). Ponavljam, ovo nije kljucni razlog vec ono prethodno.

    Dalje Ideja je bila da se saobracaj unutar mreze ne tarifira, sto trenutno nije tehnicki moguce, ali ce se odmah po startu vjerovatno raditi na tome.

    Neke stvari stvarno nisu logicne kod ovog ADSL-a, ali sta je tu je. Ne moze se sve prvi dan
    ... po meni imao se rashta roditi onaj...

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.agentel.cg.yu/licence/licence.htm

    Posebne licence

    1. Telekom Crne Gore, operator fiksne telekomunikacione mreze
    i jos kaze:

    Opste licence

    1. Internet Crna Gora, Internet
    2. Transintercom, Internet
    ...
    4. Informatika Montenegro, Internet

    A sve ovo uporediti sa: http://www.telekom.cg.yu/adsl-more.asp

    ADSL paketi

    512 /128 Kbps M

    Deset do petnaest puta veće brzine u odnosu na klasični modem. Namijenjen fizičkim licima i manjim kompanijama koje imaju potrebu za brzim Internet servisima.
    Brzina prenosa: 512 /128 Kbps (download/upload)
    Mjesečni protok uključen u osnovnu cijenu: 5 GB

    Pretplata za fizička lica : 29,99 eura mjesečno
    Pretplata za pravna lica: 59,99 eura mjesečno

    1024/256 Kbps L

    Namijenjen naprednijim korisnicima za ličnu primjenu kao i manjim poslovnim korisnicima.
    Brzina prenosa: 1024/256 Kbps (download/upload)
    Mjesečni protok uključen u osnovnu cijenu: 10 GB

    Pretplata za fizička lica : 42,99 eura mjesečno
    Pretplata za pravna lica: 127,99 eura mjesečno

    2048/512 Kbps XL

    Namijenjen naprednijim biznis korisnicima.
    Brzina prenosa: 2048/512 Kbps (download/upload)
    Mjesečni protok uključen u osnovnu cijenu: 20 GB

    Pretplata za fizička lica : 84,99 eura mjesečno
    Pretplata za pravna lica: 213,99 eura mjesečno
    E sad mi nije jasno kako neko ko NEMA dozvolu od Agencije za telekomunikacije CG moze da daje uslugu pruzanja interneta? Mogu li ja to da uradim bez licence?
    Da li je Telekom CG uopste registrovan kod Privrednog Suda za pruzanje usluga interneta?

    Pozdrav


  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Voochko...sve to shto kazes je tacno...ali ja opet mislim...tj. ubjedjen sam da to moze mnogo brze da funkcionise.
    Ako se u svaki grad zaposli po jedan covek koji ce da radi tehnicko ispitivanje vezano za ADSL, mislim da sve moze da ide brze.

    Ja recimo radim Wireless za podrucje HN-a.
    Meni isto treba da odem do coveka da vidim gde je pa da montiram kabl, karticu, antenu, a pre svega toga da na svoj racunar izmjerim signal i vidim da li ce to da funkcionise.
    Ja jedan sam postavio gomilu korisnika u ovih mjesec dana....

    Ne kazem da je posao isti ali je vrlo slican.

    Opet napominjem da telekom sa 80% sigurnosti zna gde infrastruktura valja a gde ne, i sve to brze moze da ide ukoliko se napravi sektor za ADSL koji moze opushteno da cini jedna ili dve osobe za grad velicine HN-a.

    Takodje sam vec pomenuo da statisticki u saradnji sa ICGom mogli su da naprave sudiju ili pak biznis plan za ADSL i da sa velikom tacnoscu utvrde koliki broj korisnika bi uveo ADSL. Ocito da su oni isli linijom manjeg otpora i zanemarili sve to....to im se sada debelo odbija u glavu i mislim da ako ljudi jednostavno naprave otpor kakav je pokazan i ovde na ovom forumu, Telekom ce morati neshto da promeni u njihovom stavu o ADSL-u.
    Nece ADSL moci da prezivi od mozda nekih 100 ljudi (ni toliko), a mogli su da ih imaju 1000 (najmanje)

    Opet...iznenadjuje me cinjenica da se o ADSLu prica jos od pre dve godine kada je bilo predavanje na InfoFestu....a od tada do sada nisu mogli da izvrse nesto sto bi ih navelo da utvrde moguce propuste ili pak promasaje u celoj organizaciji.

    Sve u svemu...ja sam i dalje za BOJKOT ADSL-a.
    U medjuvremenu ako izvucem josh kakav dobar argument sa obrazlozenjem, radu cu ga objaviti.


    SAMO DA SKRENEM PAZNJU LJUDIMA IZ TELEKOMA: "POGLEDAJTE SEMAFOR (citaj 'glasanje') I VIDITE KAKO STVARI STOJE"


    Kako je krenulo morat ce u kladionice da stavljaju utakmicu:
    "TELEKOM" vs. "PEOPLE"
    Bas se pitam kakve bi kvote bile :twist:

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmmm
    E sad mi nije jasno kako neko ko NEMA dozvolu od Agencije za telekomunikacije CG moze da daje uslugu pruzanja interneta? Mogu li ja to da uradim bez licence?
    Da li je Telekom CG uopste registrovan kod Privrednog Suda za pruzanje usluga interneta?
    Shta ce im to hahaha

    U principu ti mozes sve da radish do onog trenutka kad pocnesh da bivash konkurencija. Tog trenutka tebe GASE i tu se sva prica zavrsava....already been there....

  19. #69
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa to da se prvo mora uvesti ISDN je cisti lopovluk :!: :!: :!:


  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    modernique
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by baki
    Quote Originally Posted by SKOJ
    Quote Originally Posted by Jack_The_Ripper
    Deru nas i ovako i onako...
    Dao 20Eur za 100 sati i ~10EUR za impulse ili 35 EUR za ADSL... Ne znam sto je bolje. Da ne spominjem pakete, npr. Standard 20EUR, i telefon te ladno moze izac preko 20EUR... Ma brooka.
    Evo gledam racun, mene su samo ICG impulsi za prosli mjesec kostali 62EUR (imam ISDN)... tako da mi se ADSL isplati kako god okrenem, ali su ovakvi uslovi stvarno goli bezobrazluk.
    Ako ti je rachun za telefon samo zbog ISDN-a, onda ti predlazhem od srca da se na ISDN-u zadrzhish. Toliko koliko si skinuo (a pretpostavljam da si 24/7 online ako ti je toliki rachun) sa ADSL-om bi te duplo vishe izashlo. Dnevno na preko ISDN-a mozhesh skinuti preko 1GB. Rachunaj koliko bi to zadovoljstvo na ADSL koshtalo...

    da si 24h nakacen na net to bi te kostalo 1.9872€ dnevno il 59.616€ mjesecno
    a za jeedan se moze teoreski skinut 675MB

    (naravno ova statistika vazi ako je veza 64 Kbps u pitanju)

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    EsCapE, upravo na osnovu plana je uradjeno ovako. Dakle, za ISDN korisnika koji placa neogranicen pristup + telefonski racun racunica je jasna sa ovim cijenama, a to su upravo korisnici kojima treba veca brzina i koji mogu sebi da je priuste. Tesko da ce onaj koji je za dialup u prosjeku davao mjesecno manje od 4 EUR odluciti da placa i 15 EUR, a ne 35 i procijenjeno je da ovakvi korisnici u pocetku nece ni prelaziti na ADSL.

    Zamjerke za inicijalnu taksu su mozda opravdane, ali za mjesecne cijene nisu bas. Mozda je sve moglo malo nize, ali realno ne ni izbliza toliko da bi ovi korisnici koji ovdje postuju bili zadovoljni. Znaci ADSL, kao i u svakoj tranziciji, nece svako odma uzeti. Kome treba uzece ga. Ko nece, sacekace.

    Btw. Koliko kosta taj wireless na istoj brzini kao ADSL? I koliko ima uplinka na aktivnog korisnika? Ako to bude povoljno, skidam kapu, ali znam koliko moze da kosta Mb/s...
    ... po meni imao se rashta roditi onaj...

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VoochkO
    EsCapE, upravo na osnovu plana je uradjeno ovako. Dakle, za ISDN korisnika koji placa neogranicen pristup + telefonski racun racunica je jasna sa ovim cijenama, a to su upravo korisnici kojima treba veca brzina i koji mogu sebi da je priuste. Tesko da ce onaj koji je za dialup u prosjeku davao mjesecno manje od 4 EUR odluciti da placa i 15 EUR, a ne 35 i procijenjeno je da ovakvi korisnici u pocetku nece ni prelaziti na ADSL.

    Zamjerke za inicijalnu taksu su mozda opravdane, ali za mjesecne cijene nisu bas. Mozda je sve moglo malo nize, ali realno ne ni izbliza toliko da bi ovi korisnici koji ovdje postuju bili zadovoljni. Znaci ADSL, kao i u svakoj tranziciji, nece svako odma uzeti. Kome treba uzece ga. Ko nece, sacekace.

    Btw. Koliko kosta taj wireless na istoj brzini kao ADSL? I koliko ima uplinka na aktivnog korisnika? Ako to bude povoljno, skidam kapu, ali znam koliko moze da kosta Mb/s...
    Ja dnevno trosim minimum 5 do 7 sati interneta.
    Jedno vreme sam trosio i do 15 sati dnevno.....tako da ne zelim da komentarisem.
    U principu...i da je tvoja prica tacna....moglo se izdvojiti recimo 50 linija i uredjaja za onoga ko bi uzeo preko POTS. Evo ja ti odma mogu ovde izbiflat imena i brojeve telefona ko bi to uzeo....samo da nisu ovakvi uslovi kakvi jesu.


    Sto se tice wireless-a, cela stvar je uradjena tako da preko nejga mozes da birash tri brzine. 64k, 128k i 256k
    Brzina je ista za downs. i uplo.
    Tarifira se tako shto morash da imash ciste sate...znaci ja uplacujem po 100 sati...
    64k - 1h vs. 1h
    128k - 1h vs. 2h - skida duplo brze
    256k - 1h vs. 4h - cetri puta brze

    Ja lepo upalim 256k kada treba neshto da skidam, ostalo teram na 64k jer mi je dovoljno za surf, IRC, MSN i sl.

    Pod ovakvim uslovima sigurno necu preci na ADSL.
    Da npr. kosta 50 eura ali da pod nekim drugim uslovima odmah bih uzeo....ali ovako....ISDN+116E....ma nema sanse....
    U tom slucaju Wireless RULEZ !!!
    Placam 40Eura mjesecno za 200 sati i radi ko bombona...ne treba mi ni telefon ni nishta....sedim, kuliram i radim shta hocu.
    Dial-Up i u ISDN verziji je smesan za ovo...

    Znaci...ako ne ADSL ovaj Wireless ne bi mjenjao ni za shta na svijetu !!!!

    Toliko...

  23. #73
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo povecajte limit i svi ce bit zadovoljni... npr 512Kb 15-20gb, 1Mb 30-40gb itd... shta ja mogu sa 5gb?

    recimo da korisnik hoce da skine samo pola dvd filma mjesechno (2gb), da je to aktivan gamer koji igra 2h dnevno (sad sam rachunao: counterstrike - pola sata igre malo vishe od 12mb protoka, znachi 2h: ~50mb x 30 = ~1.5gb), ajde sad da dodamo tome da surfuje, shalje/prima mailove, chatuje, skine poneku pjesmu i vec probio 5gb.. a shta bi tek bilo da je skinuo cjeli dvd?

    sa ovakvim uslovima, trebali ste umjesto bulleta u dijelu "SHTA OMOGUCAVA ADSL" staviti "ILI"... surfovanje ILI gledanje filmova(tj. filma) ILI slushanje internet radija ILI visoki kvalitet online gaminga...

  24. #74
    wlad Guest

    Default

    Ja pretpostavljam (i to prilicno sigurno ) zasto ICG nije dao FLAT pakete - zbog "mikroprovajdera". Da ICG da flat za 100EUR - uzme 10 ljudi i ladno ga "podeli" preko mreze (sto wired sto wireless) i to je onda -9 korisnika ICG ADSLa .

    U celoj prici podrazumevam ICG=TCG (ma kako se to kome ovde svidelo ).

    I jos nesto (za neupucene) TCG NE kupuje saobracaj od ICGa nego obrnuto!

    To sto TCG reklamira ADSL kao svoj servis je skroz diskutabilno - iz prostog razloga - pitajte onoga ko uvede ADSL kako se autorizuje - da li koristi ICG username/password ili neki drugi (TCGov). Da li TCG ima svoje IP servise (mail, news, chat i sl.) ili se sve svodi na ICG bazu usera, servise, IP brojeve i sl.

    To vam je isto (dragi moji ) kao da je TCG reklamirao GPRS kao svoju uslugu .

    Nego se sve bojim da ovo reklamiranje ADSLa kao TCG usluge ide u korist prestrojavanju (pred) kupovinu istog.

    No, za krajnje korisnike to nije ni bitno, bitno je koliko se plati i sta se dobije. Tako sada ocigledno TCG diktira uslove a ICG ih ispunjava . Dok se ne utvrdi ciji je to posao (ADSL), logicno je da je deljen, TCG prodaje portove (i radi sa "zicama" kao i do sada) a ICG daje uslugu - kao svuda u normalnom svetu.

    Dok se logika implementacije ADSLa u CG ne vrati u normalu (sada je totalno nenormalna) nema govora o "radosti" korisnika .

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,421
    Thanks Thanks Given 
    2,821
    Thanks Thanks Received 
    4,030
    Thanked in
    1,948 Posts

    Default

    Finansijske mogucnosti mi nisu takve da bih mogao da uzmem ADSL pogotovo sto bi kod mene bilo sa 56K na ADSL. Trenutna konekcija mi zadovoljava potreebe slanmja maila, chata i foruma, a za download trudim se da iskoristim univerzitetski lan pa preko CD i flashova da to donesem kuci, jer ovakve cijene i ogranicenja nisu za moj dzep. Sto se tice ogranicenja nije bas toliko nisko postavljeno, ljudi neceta valjda cije DVD filmove da skidate i cuda radite. Prosjecan surf,mail i download tesko ce vam prebacit 5GB.
    Pozdrav
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 3 of 17 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •