View Poll Results: ADSL - DA ili NE

Voters
185. You may not vote on this poll
  • NE

    130 70.27%
  • DA

    55 29.73%
Page 1 of 17 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 406

Thread: ADSL...DA ili NE

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ADSL...DA ili NE...pod datim uslovima...

    E pa ovako....

    Malo sam ovih dana gledao i raspitivao se vezano za ADSL...sada cu vam prezentovati do kakvih sam zakljucaka dosao....

    Hajdmo sada ispocetka da izracunamo koliko para dodje prikljucak ADSL-a onome ko ima obican telefonski prikljucak i onome ko ima ISDN prikljucak.
    Potrebno je napomenuti da je inace za uvodjenje ADSL-a obavezno postojanje ISDN prikljucka....to cu vec kasnije detaljnije pojasniti.


    U svim slucajevima cu racunati da se radi o fizickim licima i pretplati na prvi ADSL paketu gde su pogodnosti sledece:
    - Brzina prenosa: 512 /128 Kbps (download/upload)
    - Mjesecni protok ukljucen u osnovnu cijenu: 5 GB

    Isto tako racunam da je tamo gde se spominje ISDN, u pitanju Start Paket


    Pa da krenemo:


    Uvodjenje ADSL-a kod obicnog dial-up korisnika

    Da bi obican korisnik uveo ADSL, Telekom prvo trazi da on ima ISDN prikljucak
    - ISDN prikljucak = 186 EURA

    Nakon toga se placa ADSL prikljucak
    - ADSL prikljucak = 116 EURA

    I sada josh da se plati ADSL paket
    - ADSL paket = 35 EURA

    Prema tome, da bih ja samo namirisao ADSL moram izdvojiti 337 EURA

    Naredni mesec, kada dodje telefonski racun, korisnik mora platiti sledece (neizbezno):
    - ISDN Pretplata (duplo skuplja od obicnog pretplatnika) = 5.12 + PDV = (6 EURA)
    - Radio difuzna pretplata = 3.5 EURA
    - ADSL paket = 35 EURA

    Znaci ja svaki mjesec moram platiti 44.5 EURA da bih valjano imao ADSL - i to je neizbezno



    Uvodjenje ADSL-a kod ISDN korisnika

    Da bi ISDN korisnik uveo ADSL, potrebno je da izdvojite pare sa sledece resurse

    Potreban je ADSL prikljucak
    - ADSL prikljucak = 116 EURA

    I da se plati ADSL paket
    - ADSL paket = 35 EURA

    Znaci to vas dodje 151 EURO
    Ono sto je opet neizbezno sledeci mjesec...to je onih 44.5 EURA pretplate



    E sada...shta je dramaticno kod svega ovoga...
    Najdramaticnija je cinjenica da za ADSL tehnicki uopste nije potrebno imati ISDN...Potrebno je samo da imate telefonsku liniju
    Koja je onda svrha uvodjenja ISDN-a ako cu ja koristiti ADSL. Pa nisam lud da placam 186 EURA samo zbog toga shto cu kada okrenem broj cekati pola sekunde manje - mislim da niko nije toliko lud.

    Na primer...ja bih prvi uzeo ADSL ali me sputava potreba za ISDN-om....
    Pa ja da sam na pocetku video da je ISDN neshto pozitivno, ne bih kod sebe kuci uzeo dva odvojena telefonska broja vec bih uzeo ISDN

    Voleo bih da cujem komentar ostatka Internet populacije kao i njihova razmisljanja o ovom potezu....


    Takodje, video sam da se pojavljuju pitanja vezana o tome ko vodi celu ADSL kampanju i ko je tu glavni.
    Sada cu ukratko da vam objasnim.

    Obzirom da je cela infrastruktura u vlasnistvu Telekoma, oni su krenuli u ostvarenje tog projekta na nacin da oni vrse prikljucak korisnika.
    ICG u tome ima samo shto Telekomu isporucuje Internet link.

    Pozdrav
    Marko
    Last edited by EsCaPe; 30-03-05 at 10:34.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad sam chuo da se shushka o ADSL-u (josh davne 2003) odma sam pomislio 'moram to da imam'. Ne zamjerite, malo sam bolestan za novim tehnologijama...

    Ostao sam pri tome dok izbachishe cijene i pakete. Bezobrazluk je shto napravishe, ali im je sve dozvoljeno. Necu se mnogo $ekirat' jer znam da ce te cijene ici na dolje kad uvide da ce spliterima proc rok trajanja jer niko u domacinstvo nece ubachit ADSL.

    Radim, i zhivim solidno i mogao bih neosjetno uvesti ADSL. Necu iz principa puniti dzepove ljudima koji samo chitaju ovo i kojima se brci smiju svakom novom priljuchku. Necu da podrzhavam ovo monopolsko ponashanje.

    Da uvedem ASDL i da NE MOGU koristiti niti jednu jedinu prednost ADSL-a jer me ogranichava protok? Oni se sigurno shale...

    Od 5GB protoka, oko 3.5GB mi je download. Da im placam 10E za 1GB? Ko je ovdjenake normalan...

    Iskreno se nadam da ce i ostatak korisnika bojkotovati ovu akciju. Mozhda se jednom usaglasimo i uradimo neshto konstruktivno...
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    497
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    smece
    while True:
    suplje, prazno = prazno, suplje

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    PG
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by baki

    Ostao sam pri tome dok izbachishe cijene i pakete. Bezobrazluk je shto napravishe, ali im je sve dozvoljeno. Necu se mnogo $ekirat' jer znam da ce te cijene ici na dolje kad uvide da ce spliterima proc rok trajanja jer niko u domacinstvo nece ubachit ADSL.



    Od 5GB protoka, oko 3.5GB mi je download. Da im placam 10E za 1GB? Ko je ovdjenake normalan...

    Iskreno se nadam da ce i ostatak korisnika bojkotovati ovu akciju. Mozhda se jednom usaglasimo i uradimo neshto konstruktivno...
    potpuno se slazem!!sramota je sta napravise od lijepe ideje...PIH!!!

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, stvarno ste nenormalni ako ste mislili da cete koristiti ADSL za skidanje filmova, muzike i raznih zajebancija po cijeni od 5 eura. Kod nas U CG-u bi svi da imaju najnovije, najbolje i najbrze a da ga ne plate preko neke mizerne cijene. Sto kazu, koliko para toliko i muzike.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dexonj2004
    Ljudi, stvarno ste nenormalni ako ste mislili da cete koristiti ADSL za skidanje filmova, muzike i raznih zajebancija po cijeni od 5 eura. Kod nas U CG-u bi svi da imaju najnovije, najbolje i najbrze a da ga ne plate preko neke mizerne cijene. Sto kazu, koliko para toliko i muzike.
    Veceras cu napisati josh jedan opsiran text, a vezan za to kada provajder treba da uvede ADSL i shta je potrebno da bi ceo projekt uspeo, bio profitabilan, a pristupacan bukvalno svakome. To je odradio SiOl u Sloveniji i svaka im cast....

    Pozdrav
    Marko

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dexonj2004
    Ljudi, stvarno ste nenormalni ako ste mislili da cete koristiti ADSL za skidanje filmova, muzike i raznih zajebancija po cijeni od 5 eura. Kod nas U CG-u bi svi da imaju najnovije, najbolje i najbrze a da ga ne plate preko neke mizerne cijene. Sto kazu, koliko para toliko i muzike.
    Šta omogućava ADSL?

    *Brz pristup vijestima i drugim sadržajima na webu
    *Gledanje filmova (muzickih i drugih spotova, video programa) i brzo *preuzimanje velikih fajlova
    *Istovremeno telefoniranje i surfovanje
    *Brža i potpunija komunikacija (brzo slanje vecih attachment-a) sa *prijateljima posredstvom e-maila, Mesenger-a (komunikatora) i td…
    *Brže i potpunije korišćenje Interneta kao enciklopedije (kao priručnika sa najraznovrsnijim sadržajima)
    *Efikasnije online rezervacije
    *Efikasniju trgovinu preko Interneta
    *Jednostavnije i brže traženje proizvoda i usluga (recimo, iznajmljivanje stana, prodaja automobila, tehničke opreme…)
    *Jednostavniju i bržu komunikaciju s bankom (provjera stanja, plaćanje računa)
    *Slušanje Internet radia uz još veći komfor
    *Za mladu populaciju, visoki kvalitet online gaming-a

    Kao sto vidiš dječače ADSL se promoviše kao tehnologija za gledanje filmova itd...A za slanje e-mail-ova i chat meni je dovoljan ProGPRS.Dostupan mi je svuda i u svakom trenutku,a ove smijurije ponuda Telekoma Crne Gore ne zaslužuju ništa drugo do bojkot.

    PS.Neka Promonte učini nešto slično ka o što je Vipnet učinio hrvatskom telekomu(EDGE,UMTS za 20Eur-a 512MB-sasvim dovoljno za surf,chat,e-mail)pa da vidite kako cijene idu dolje.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EsCaPe
    Quote Originally Posted by dexonj2004
    Ljudi, stvarno ste nenormalni ako ste mislili da cete koristiti ADSL za skidanje filmova, muzike i raznih zajebancija po cijeni od 5 eura. Kod nas U CG-u bi svi da imaju najnovije, najbolje i najbrze a da ga ne plate preko neke mizerne cijene. Sto kazu, koliko para toliko i muzike.
    Veceras cu napisati josh jedan opsiran text, a vezan za to kada provajder treba da uvede ADSL i shta je potrebno da bi ceo projekt uspeo, bio profitabilan, a pristupacan bukvalno svakome. To je odradio SiOl u Sloveniji i svaka im cast....

    Pozdrav
    Marko
    Samo imaj u vidu da je SiOL samostalno u dobrim gubicima na ADSL-u i TV-u, a da Telekom Slovenije kao majka firma namjerno pravi te gubitke da bi zadrzao monopolski polozaj i da bi formirao odgovarajucu bazu korisnika za dalje tj. da bi dobitak grupe bio veci!

    U analizi pomeni da je SiOL govorio da je ADSL bez ISDN/a tehnicki nemoguc prve dvije godine, pa su ih korisnici kasnije tuzili.

    Itd. Itd.
    ... po meni imao se rashta roditi onaj...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    pa ajde sad vi iz ICG iskreno recite,ako ocete,koji je cilj uzimanja ADSLa...
    *Brz pristup vijestima i drugim sadržajima na webu-moze i sa DIAL UP
    *Gledanje filmova (muzickih i drugih spotova, video programa) i brzo *preuzimanje velikih fajlova-kako,kad imamo limit od 5Gb za najmanji paket,a papreno naplacujete svaki sledeci
    *Istovremeno telefoniranje i surfovanje-moze i sa ISDN
    *Brža i potpunija komunikacija (brzo slanje vecih attachment-a) sa *prijateljima posredstvom e-maila, Mesenger-a (komunikatora) i td…-opet LIMIT
    *Brže i potpunije korišćenje Interneta kao enciklopedije (kao priručnika sa najraznovrsnijim sadržajima)-?????!!!!!a ovo dialup ne moze?
    *Efikasnije online rezervacije-ni ovo dialup ne moze
    *Efikasniju trgovinu preko Interneta-a ovo je za dialup NEMOGUCE
    *Jednostavnije i brže traženje proizvoda i usluga (recimo, iznajmljivanje stana, prodaja automobila, tehničke opreme…)-?!!!???
    *Jednostavniju i bržu komunikaciju s bankom (provjera stanja, plaćanje računa)-?????!!!!!!!!
    *Slušanje Internet radia uz još veći komfor-ukljucite obicni radio i uzivajte
    *Za mladu populaciju, visoki kvalitet online gaming-a-idite u igraonicu,bolji je osjecaj,a mnooogo manje kosta

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VoochkO
    Samo imaj u vidu da je SiOL samostalno u dobrim gubicima na ADSL-u i TV-u, a da Telekom Slovenije kao majka firma namjerno pravi te gubitke da bi zadrzao monopolski polozaj i da bi formirao odgovarajucu bazu korisnika za dalje tj. da bi dobitak grupe bio veci!
    To stvarno nisam znao....

    Quote Originally Posted by VoochkO
    U analizi pomeni da je SiOL govorio da je ADSL bez ISDN/a tehnicki nemoguc prve dvije godine, pa su ih korisnici kasnije tuzili.

    Itd. Itd.
    Pa ovi kako su krenuli...isto ce zavrsit

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EsCaPe
    Quote Originally Posted by VoochkO
    Samo imaj u vidu da je SiOL samostalno u dobrim gubicima na ADSL-u i TV-u, a da Telekom Slovenije kao majka firma namjerno pravi te gubitke da bi zadrzao monopolski polozaj i da bi formirao odgovarajucu bazu korisnika za dalje tj. da bi dobitak grupe bio veci!
    To stvarno nisam znao....

    Quote Originally Posted by VoochkO
    U analizi pomeni da je SiOL govorio da je ADSL bez ISDN/a tehnicki nemoguc prve dvije godine, pa su ih korisnici kasnije tuzili.

    Itd. Itd.
    Pa ovi kako su krenuli...isto ce zavrsit
    To su kombinacije u TK biznisu. A sto se tice ovdje, poznato je da je moguce i preko POTS uz neke modifikacije, samo ce poceti kasnije, tako da ako neko nece da uzme ISDN moci ce da saceka npr. godinu dana i da uvede bez ISDN-a. U SiOL-u su govorili da je nemoguce tj. lagali su korisnike.

    Poenta sa ISDN/om je ta da prvo tamo gdje radi ISDN radice i ADSL. U kod POTS/a nije toliko sigurno. Posto su pocetni kapaciteti ograniceni, a kad korisnik naruci ADSL mora da se izvrsi rezervacija kapaciteta kada bi islo i preko POTS-a u dosta slucajeva bi rezervaija stojala par dana i oni koji vec imaju ISDN bi moguce dosli u situaciju da im se saopsti da nema kapaciteta iako se ispostavi da POTS korisnik ne moze da instalira ADSL zbog kvaliteta linije. Dakle, jasno je da se daje prednost ISDN korisnicima i time utice na podizanje kvaliteta korisnicke infrastrukture.
    ... po meni imao se rashta roditi onaj...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Voochko....iskreno mislim da to nije problem.
    Telekom je ipak ozbiljna firma i nije ona narucila 10 rutera i splittera i da im je frka.
    Oni su prvo trebali da odrade ozbiljan biznis plan za ADSL.
    Uostalom...cela infrastruktura je njihova i oni tacno mogu da znaju gde je moguce uvesti ADSL preko POTS-a a gde ne.
    U tom slucaju se lepo otvori jedan Tech Support gde ti lepo nazovesh i informises se o tome da li kod tebe kuci to moze da ide.

    Obzirom da celu ovu stvar Telekom radi u saradnji sa ICG-om oni su mogli da naprave proracun kojim bi mozda pogresili u +/-20% i imali bi cifru koliko korisnika bi htelo da uvede ADSL.

    Opet kazeem...ozbiljna su firma tako da mislim da nabavka opreme nije problem...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default SiOl i ADSL

    Evo moje price koju obecah...

    Pre sve godine na InfoFestu u sklopu predavanja ICG-a bilo je jedno predavanje na temu ADSL-a gde je celo predavanje vodio predstavnik SiOl-a iz Slovenije (nisam siguran...cini mi se da je to bio cak i direktor kompanije)

    Covek je odrzao stvarno fin govor gde je sve bilo lepo objasnjeno.
    Najvise me zainteresovao deo koji govori o temi "Kada je provejder spreman za ADSL".
    Nakon razmatranja te teme definitivno sam shvatio da to kod nas nikada nece biti uvedeno ili mozda i ako bude...bit ce u nekoj mnogo losoj varijanti.

    Kako me taj dionajvise zanimao, najbolje sam ga zapamtio, tako da mislim da on uz ovu temu najvise pristaje.

    Iz cele price zakjlucak bi bio taj da je provajder spreman za ADSL onoga trenutka kada ima toliko razvijene servise i usluge da korisnike zadrzi unutar svoje mreze.
    Ukoliko provajder uspije u tome, ADSL je potpuno profitabilan (provajder placa samo usluge telekomu), dok ukoliko korisnik koristi ADSL za download sa stranih lokacija i ide van mreze provajdera u tom slucaju ADSL postaje neprofitabilan.
    Cela ova prica je vezana za FULL ADSL....tj za ADSL bez ogranicenja.
    Znaci da bi ADSL bio pogodan za provajdera, on predhodno mora da napravi jaku mrezu servisa (TV, NEWS, DOWNLOAD, CHAT, GAME....) i jednostavno navici korisnika da koristi te pogodnosti shto je vise moguce.

    Medjutim....moj zakljucak iz svega toga je da ICG to nikada ne moze da postigne (ili bar ne u skorom roku)
    Kada kod nas pomenesh da imash brzu vezu...prva asocijacija je download do ZORE.
    Slovenci su odradili sistem ADSL TV-a kao i josh nekih pogodnosti ADSL-a. Vidim da VooChko sada kaze da imaju gubitke zbog TV-a, ali cini mi se da tada nisu imali....kada je odrzavano predavanje.

    Uglavnom...tada ICG nije davao znake nekog otvaranja slicnih servisa u cilju zadrzavanja korisnika unutar mreze tako da sam iz toga zakljucio dve stvari:
    - ADSL nece skoro iako se pricalo bukvalno kao: "Evo ga tu je"
    - I kada dodje, nece biti tako jednostavan i jeftin.

    Oba zakljucka su bila tacna....


    Sada na kraju price, Telekom je uzeo da odradi ADSL sistem. U principu, kako god okrenete, Telekom mora da ucestvuje u ADSL-u.....ili kao posrednik (da ICG koristi njegovu infrastrukturu) ili kao direktni provajder ADSL-a (da Telekom uvodi i naplacuje ADSL a da od provajdera uzima interent (cak ne mora ni od provajdera uzimati interent ako obezbede sebi link do Slovenije))
    Telekom se ocito odlucio na varijantu koja je profitabilnija. Uzeo je sam da odradjuje ADSL unutar svoje infrastrukture. Koliko je to legalno obzirom da Telekom nije provajder ne znam...
    Telekom je sada lepo odradio svoje neke pakete i nametnuo svoju politiku uvodjenja ADSL-a i to je to. Ili oces ili neces....treceg nema.
    Oni uzimaju sada Internet od ICG-a i plasiraju ga po svojim uslovima. Koristio ADSL unutar ICG mreze ili van nje, oni su udarili LIMIT i to je to...

    Ono shto moze da se nagadja je to da ako Telekom nije obavezan nekim ugovorom sa ICG-om, sada posle ove privatizacije moze opushteno da se registruje kao provajder i da bude takva konkurencija ICGu u pruzanju Internet usluga da je to totalno porazavajuce.
    Ja ovo samo nagadjam.....ne mora da bude tacno....ali je sigurno ostvarivo obzirom da Telekom vise nije vlasnistvo CG-a vec stranih investitora (prevashodno Madjara)

    Kuda sve ovo ide i kako ce se situacija razvijati....pojma nemam....ali ako se ne desi neki jaki bojkot ovog ADSL-a...nishta bolje nece biti....

    Pozdrav
    Marko

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Čini li se to meni il je 1MB preko ADSL-a skuplji nego preko GPRS-a?
    Oće li se neko sjetiti da odgovori na pitanje šta se dobija za 99,99€ pošto ADSL ruter i spliter ostaju u vlasništvu telekoma.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceman
    Čini li se to meni il je 1MB preko ADSL-a skuplji nego preko GPRS-a?
    Oće li se neko sjetiti da odgovori na pitanje šta se dobija za 99,99€ pošto ADSL ruter i spliter ostaju u vlasništvu telekoma.
    Za 99.99€ + PDV dobijash to da ti se olaksha dzep.
    To ti je neshto kao njihova dobrocudnost da te prikljuce na DATA LINK za ADSL, a opremu ti samo pozajmljuju dok ti imash para da placash minimum 35€ mjesecno.
    Kada prestanedh da imash para...dodju lepo i uzmu ti to.

    Skontao sada ?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceman
    Čini li se to meni il je 1MB preko ADSL-a skuplji nego preko GPRS-a?
    Oće li se neko sjetiti da odgovori na pitanje šta se dobija za 99,99€ pošto ADSL ruter i spliter ostaju u vlasništvu telekoma.
    http://www.cafemontenegro.com/forumi...0&start=90
    ... po meni imao se rashta roditi onaj...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: SiOl i ADSL

    Quote Originally Posted by EsCaPe
    Iz cele price zakjlucak bi bio taj da je provajder spreman za ADSL onoga trenutka kada ima toliko razvijene servise i usluge da korisnike zadrzi unutar svoje mreze.
    Ukoliko provajder uspije u tome, ADSL je potpuno profitabilan (provajder placa samo usluge telekomu), dok ukoliko korisnik koristi ADSL za download sa stranih lokacija i ide van mreze provajdera u tom slucaju ADSL postaje neprofitabilan.
    SiOL je TV uveo skoro 3 godine posto je poceo sa ADSL-om, sopstveni radio oko godinu poslije pocetka

    Lako je sa stanovista izgradjenog i stabilizovanog servisa pricati lijepe price koje nisu vazile za njih. U startu su imali ihaha cijene, a i nakon 4 godine i dalje niko u Si ne nudi ADSL osim njih, drzava ih stiti jer su dio slovenackog Telekoma
    ... po meni imao se rashta roditi onaj...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: SiOl i ADSL

    Quote Originally Posted by VoochkO
    Quote Originally Posted by EsCaPe
    Iz cele price zakjlucak bi bio taj da je provajder spreman za ADSL onoga trenutka kada ima toliko razvijene servise i usluge da korisnike zadrzi unutar svoje mreze.
    Ukoliko provajder uspije u tome, ADSL je potpuno profitabilan (provajder placa samo usluge telekomu), dok ukoliko korisnik koristi ADSL za download sa stranih lokacija i ide van mreze provajdera u tom slucaju ADSL postaje neprofitabilan.
    SiOL je TV uveo skoro 3 godine posto je poceo sa ADSL-om, sopstveni radio oko godinu poslije pocetka
    Konkretne podatke stvarno ne znam.

    Znam da je i tada rekao da su u startu imali mnogo problema i na kraju je bila preporuka da provajderi ne bi trebali pocinjat sa ADSLom ukoliko nemaju jake servise unutar svoje mreze.....kako bi gubitci bili sto manji a pristupacnost sto veca...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    966
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deru nas i ovako i onako...
    Dao 20Eur za 100 sati i ~10EUR za impulse ili 35 EUR za ADSL... Ne znam sto je bolje. Da ne spominjem pakete, npr. Standard 20EUR, i telefon te ladno moze izac preko 20EUR... Ma brooka.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jack_The_Ripper
    Deru nas i ovako i onako...
    Dao 20Eur za 100 sati i ~10EUR za impulse ili 35 EUR za ADSL... Ne znam sto je bolje. Da ne spominjem pakete, npr. Standard 20EUR, i telefon te ladno moze izac preko 20EUR... Ma brooka.
    ADSL ne mozes uporedjivati sa Dial-Up-om i to NIKADA
    Sve bi bilo dobro da nisu postavili monopol na taj nacin da morsh da imash ISDN i to shto su globalno ogranicili protok....aj da su stavili download 5GB pa i moze da prodje nakako...ali d+u 5GB...BRUKA

    Josh jedan problem je taj shto ja platim 116 EURA i oprema ide njima ako ja pozelim da gasim ADSL
    SHta sada....ja sam ovde u HN josh do septembra i posle toga niko nece koristiti internet. Ja ako uzmem ADSL, u septembru mi oni dolaze da uzmu opremu a ja im platio 116 EURA.

    To je ipak malo previse....ne mogu naci rec za to shto se radi...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EsCaPe
    Josh jedan problem je taj shto ja platim 116 EURA i oprema ide njima ako ja pozelim da gasim ADSL
    SHta sada....ja sam ovde u HN josh do septembra i posle toga niko nece koristiti internet. Ja ako uzmem ADSL, u septembru mi oni dolaze da uzmu opremu a ja im platio 116 EURA.

    To je ipak malo previse....ne mogu naci rec za to shto se radi...
    Ti prodaj nekome taj modem i spliter u pola cijene, da izvuces makar koju paru

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN, Montenegro, YU
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni
    Quote Originally Posted by EsCaPe
    Josh jedan problem je taj shto ja platim 116 EURA i oprema ide njima ako ja pozelim da gasim ADSL
    SHta sada....ja sam ovde u HN josh do septembra i posle toga niko nece koristiti internet. Ja ako uzmem ADSL, u septembru mi oni dolaze da uzmu opremu a ja im platio 116 EURA.

    To je ipak malo previse....ne mogu naci rec za to shto se radi...
    Ti prodaj nekome taj modem i spliter u pola cijene, da izvuces makar koju paru
    Krele...pa to je njihovo...kad raskinemo ugovor...oprema ostaje njima po ugovoru...

  23. #23
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Strucni medicinski naziv za ovo sto radi Telekom u vezi sa ADSL-om jeste ONANIJA MOZGA.. i to mozgova onih koji misle da se ovo sto oni nazivaju ADSL-om isplati koristiti.
    Ako vec kazu da se ADSL koristi za download filmova onda bih ja volio da mi kazu u koliko epizoda treba podijeliti 1 film DVD (~8GB) kvaliteta da bi se odgledao za godinu dana,naravno uz jednu epizodu mjesecno jer su im i paketi sa limitima na mjesec dana.
    Unaprijed hvala za odgovor

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    :oops:

    Pozdravice ih velika vecina za ovaj ADSL, vidim lijepo.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    C E N T A R
    Posts
    644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma ne znam s nama vazda neki djavo mora doc da nesto upropasti mada ja mislim da ce kad se proda telekom isto u paketu idu monet i internet CG pa da ce madjari morat da osvajaju trziste i da ce bit ka u bg 25 e kartica i cepa$ mjesec dana kolko oce$ ...
    we`re cumming in peace

    Ja_sam_uobrazen_a_ti

Page 1 of 17 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •