Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 109

Thread: Pomen - zasluzio je

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Nista se nije znalo! Ni ko koga, ni ko sa kim, ni zasto!Znalo se samo jedno - mi(demokrate) protiv njih(socijalista i komunista) i gotovo! A sad da izvines niti se zna ko koga jebe ni ko koga kupuje...pi... sve gola olos i sve po nasim ledjima... evo... opet se iznervirah... a tetka me zaklela da se ne bavim politikom

    Naravno da debilima, kao sto si ti, ni najjasnija situacija nije bistra. Slacino i vrapci na grani znaju ko je ubio Djindjica,samo ti imbecilu ne.
    Organizovao Legija, oroz povukao Zveki! A ko je narucio? Samo mi nemoj prepricati ono sto ti je beba ispricao neku vece kad ti je staru taslacio! Glibu!

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I da, rekoh da necu sa tobom da se raspravljam!Sa glibom koji misli da se u prostorijama mense jede! Ne mogu sebi to da dozvolim! Ovom prilikom jos jednom apelujem da se momku daju pare za konop ili pistolj, da casno okonca svoj zivot! Probuseni kurtoni nikome ne trebaju!Posto znam da ce se naci neko dobra srca ko ce mu toliko ucinjeti od ovog momenta ovaj glib, smrad, debil, ljigavstina, splak, brav i td. i td. za mene je mrtav!

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Gile, ovco kuso-repata, ovnu, kolicnik inteligencije se meri u amfiteatru pred kompetentnim profesorima, a ne u studentskoj menzi bilmezu.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

    Ljudi zivota vam vidite sta je frajer napisao na moje pominjanje mense!!!



    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A

    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!

    QQ majko sa kim se ja raspravljam! Oce li mi ko dati kanap da se objesiiiiiiiiiim!QQ sta sam sebi dozvolio!Dajte mi pistolj ovaj moj zakoci!QQ izdade me u nevrijemeeeeeeeeeeeeee!

    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA

    Dajte momku kanap, dajte momku pistolj... pomozite mu molim vas! :yipiiii: :lolblue: :lolblue:

    Vidis glupanderu da ti se treba crtati. Nisi sposoban da svatis najobicniju stvar.

    Taj prijedlog sa pistooljem najbolje je da sam realizujes pucajuci sebi u glavu ispunjenu vakumom. Da u njoj ima ishta svatio bi poruku, sta sam ti htio reci, jer si ti za zooloski vrt, a ne za testiranje u Mensi - Sbije i Crne Gore.
    Jeste salio si se ti... jesu li ti to rekli sad kad si na google otkucao mensa... aj mrs odavde... svi su vidjeli tvoje obrazovanje...
    Vrati se slinavac nepismeni, pa procitaj ponovo poruku i to uradi jos nekoliko puta, valjda ces svatiti - glupanderu.

    A, ovo drugo, sam saznao od tvoje sestre, saptalami je na uvo dok se navlacila. :roll:

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Gile, ovco kuso-repata, ovnu, kolicnik inteligencije se meri u amfiteatru pred kompetentnim profesorima, a ne u studentskoj menzi bilmezu.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

    Ljudi zivota vam vidite sta je frajer napisao na moje pominjanje mense!!!



    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A
    HAHHHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH A

    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!
    Kakav debiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!

    QQ majko sa kim se ja raspravljam! Oce li mi ko dati kanap da se objesiiiiiiiiiim!QQ sta sam sebi dozvolio!Dajte mi pistolj ovaj moj zakoci!QQ izdade me u nevrijemeeeeeeeeeeeeee!

    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA

    Dajte momku kanap, dajte momku pistolj... pomozite mu molim vas! :yipiiii: :lolblue: :lolblue:

    Vidis glupanderu da ti se treba crtati. Nisi sposoban da svatis najobicniju stvar.

    Taj prijedlog sa pistooljem najbolje je da sam realizujes pucajuci sebi u glavu ispunjenu vakumom. Da u njoj ima ishta svatio bi poruku, sta sam ti htio reci, jer si ti za zooloski vrt, a ne za testiranje u Mensi - Sbije i Crne Gore.
    Jeste salio si se ti... jesu li ti to rekli sad kad si na google otkucao mensa... aj mrs odavde... svi su vidjeli tvoje obrazovanje...
    Vrati se slinavac nepismeni, pa procitaj ponovo poruku i to uradi jos nekoliko puta, valjda ces svatiti - glupanderu.

    A, ovo drugo, sam saznao od tvoje sestre, saptalami je na uvo dok se navlacila. :roll:
    Vidite ljudi, prazan post... svasta... ovo nikad nije bilo na CDM forumima... kao neko poslao a u stvari nista ne pise... prazno sve... A cuh li ja maloprije da je neko pucao?Niste zar dali pistolj onom Dobruskom? Ja sam se salio samo Nije metak za covjeka... trebalo ga je dati crncima da mu odrade jedan dzidzi midzi do smrti, a uz to i na kevu i sestru i na sve zensko u familiju da mu se malo izdzidzimidzaju... **** ga kad ne shvatate salu...

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Napravih lapsus gore... htjedoh reci - metak je za covjeka- .... za njega svakako nije bio... ali **** ga, kao sto rekoh, ne shvatiste moju salu....

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion

    Vidite ljudi, prazan post... svasta... ovo nikad nije bilo na CDM forumima... kao neko poslao a u stvari nista ne pise... prazno sve... A cuh li ja maloprije da je neko pucao?Niste zar dali pistolj onom Dobruskom? Ja sam se salio samo Nije metak za covjeka... trebalo ga je dati crncima da mu odrade jedan dzidzi midzi do smrti, a uz to i na kevu i sestru i na sve zensko u familiju da mu se malo izdzidzimidzaju... **** ga kad ne shvatate salu...
    Gile, nepismeni bilmezu. Nauci se da komuniciras kao normalan covjek, pa so onda javi. Do tada idi vezbaj debilchino.

    P.S.

    A metak cu ja dati tvojoj mami i sestri, da se ne sjekiraju.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Brate, ne moze mi niko reci da Djindjic nije znao da Ceda ide kod Siptara i Legije... utvrdjeno je da je isao... zasto, istraga ce pokazati! Legija je izjavio da je prodavao drogu iz trezora!
    Tebi je dovoljno sto je Ceda isao kod njih, a nemas pojma zasto je isao? A znas li da su i Siptar i Legija i jos mnogi drugi bili ispoastave dotadasnje DB i da su predstavljali dio grupacije za najmracnije intervencije i poslove? I kad preuzmes drzavu na nacin na koji je preuzimana u kojoj su tajne sluzbe tvorci i kontrolori glavnih mafijaskih klanova sta mozes i trebas da radis? Moras da razgovaras i da se sastajes sa svakojakom kriminalnom bagrom jer je potrebno obezbijediti normalno funkcionisanje drustva. Padom Milosevica, mafijaski klanovi su se poceli ponasati divlje, niko ih nije mogao kontrolisati. A sto se tice prodavanja droge iz trezora, sto prica Legija, zar to tebi ne djeluje blesavo. Droga da se cuva u trezoru?!? Kojem trezoru? Za koga se cuva ta droga? Odakle ta droga? I zasto nije unistena kao sto se to inace sa drogom radi? Otkud to Legija moze da zna? Sta je to on bio pa moze da zna sta je Ceda dolazio i radio? ... Ta prica je previse naivna i neprovjerljiva. ... Ne znas da li je prica istinita a pretpostavljas da je o tome Djindjic morao znati?!?
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Postoji mnogo rupa u citavoj prici oko atentata...
    U citavoj prici o atentatu postoji samo jedna prica, a to je da je ubijen premijer Srbije u sred bijela dana. Taj atentat su izvrsili profesionalci, placene ubice, koje je stvarao i kojim je upravljao bivsi Milosevicev rezim, a koji se oslanjao na ekstremnu srpsku desnicu, tipa seseljeve SRS, kao sto se danas Milo oslanja na ekstremnu crnogorsku desnicu zvanu "dukljani", najvise prisutnu u SDP. ... U toj prici oko atentata ce ubice biti otkrivene, ali pravi inspirator i nalogodavac vrlo tesko jer takve stvari se rade isposredovano, na nacin na koji je nemoguce doci do njih. No, ocigledno je neko ko je bio povezan sa tajnim sluzbama i znao mehanizme kojim se izdaje takvo naredjenje. ... I ta cinjenica sto su neki nestali, a neki pogubljeni moze znaciti ukrivanje tragova, a pitanje je ko ih krije, jer policija nije preko noci promijenjena i mnogi ostaci starog rezima su i tada i danas zivi i djelatni. No, kako bilo, Djindjiceva smrt nikako nije mogla ici na ruku bilo kome u DS jer se time naglo uvodila nestabilnost i rezultat je bio ovaj koji jeste, slabljenje DS i gubitak vlasti. Ako se zna da je Kostunica postao glavni Djindjicev protivnik u to vrijeme a nakon atentata na njega zauzeo politicke pozicije oko kojih se upravo sukobljavao sa Djindjicem onda bi po logici stvari trebalo kod Kostunice traziti odgovore na mnogo stosta, pogotovo sto je on bio u vezi sa tajnim sluzbama kao predsjednik SRJ, kao sto je bio Milosevic prije njega. ... Dalji razvoj situacije u DS je procedura stvaranja novog lidera u stranci i sa Djindjicevom smrcu nema neke narocite veze. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  8. #58
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    ali ti si covece dozvolio sebi da u onakvom kontekstu pomenes SvNikolaja a niti znas ko je ni sta je ni kakav je covjek i mirotvorac bio...
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Evo vidis BGH... samo ti se kaze... vazda je tacno ono sto budala i glupan ismijava...
    Gile,ljudi koji se dive Nikolaju Velimirovicu, covjeku koji je mogao da napise ovo:
    "Ipak se mora odati postovanje sadasnjem nemackom Vodji(misli se na Hitlera), koji je kao prost zanatlija i covek iz naroda uvideo da je nacionalizam bez vere jedna anomalija, jedan hladan i nesiguran mehanizam.
    I evo u XX veku on je dosao na ideju Svetog Save, i kao laik preduzeo je u svom narodu onaj najvazniji posao, koji prilici jednom svetitelju, geniju i heroju. A nama je taj posao svrsio Sveti Sava, prvi medju svetiteljima, prvi medju genijima i prvi medju herojima u nasoj istoriji..." (Nacionalizam Svetog Save - V. Nikolaj Velimirovic).

    su najobicniji idioti.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    ali ti si covece dozvolio sebi da u onakvom kontekstu pomenes SvNikolaja a niti znas ko je ni sta je ni kakav je covjek i mirotvorac bio...
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Evo vidis BGH... samo ti se kaze... vazda je tacno ono sto budala i glupan ismijava...
    Gile,ljudi koji se dive Nikolaju Velimirovicu, covjeku koji je mogao da napise ovo:
    "Ipak se mora odati postovanje sadasnjem nemackom Vodji(misli se na Hitlera), koji je kao prost zanatlija i covek iz naroda uvideo da je nacionalizam bez vere jedna anomalija, jedan hladan i nesiguran mehanizam.
    I evo u XX veku on je dosao na ideju Svetog Save, i kao laik preduzeo je u svom narodu onaj najvazniji posao, koji prilici jednom svetitelju, geniju i heroju. A nama je taj posao svrsio Sveti Sava, prvi medju svetiteljima, prvi medju genijima i prvi medju herojima u nasoj istoriji..." (Nacionalizam Svetog Save - V. Nikolaj Velimirovic).

    su najobicniji idioti.
    Sama cinjenica da citat pocinje sa IPAK jasno govori da je citat izvucen iz konteksta... ako samo malo bolje pogledas jasno ces vidjeti da nicim nije velicao Hitlera vec da je htio pokazati na primjeru Hitlera koliko je vjera vazna za jedan narod... ja isto smatram da je Hitler bio genije... ali ako kazem da je genije ne kazem da odobravam zlodjela koja je on cinio...mislim da sam ti to fino objasnio... naravno ti to neces prihvatiti jer na to gledas samo onako kako zelis da gledas... tako da ne znam zasto sam ti uopste objasnjavao...

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Brate, ne moze mi niko reci da Djindjic nije znao da Ceda ide kod Siptara i Legije... utvrdjeno je da je isao... zasto, istraga ce pokazati! Legija je izjavio da je prodavao drogu iz trezora!
    Tebi je dovoljno sto je Ceda isao kod njih, a nemas pojma zasto je isao? A znas li da su i Siptar i Legija i jos mnogi drugi bili ispoastave dotadasnje DB i da su predstavljali dio grupacije za najmracnije intervencije i poslove? I kad preuzmes drzavu na nacin na koji je preuzimana u kojoj su tajne sluzbe tvorci i kontrolori glavnih mafijaskih klanova sta mozes i trebas da radis? Moras da razgovaras i da se sastajes sa svakojakom kriminalnom bagrom jer je potrebno obezbijediti normalno funkcionisanje drustva. Padom Milosevica, mafijaski klanovi su se poceli ponasati divlje, niko ih nije mogao kontrolisati. A sto se tice prodavanja droge iz trezora, sto prica Legija, zar to tebi ne djeluje blesavo. Droga da se cuva u trezoru?!? Kojem trezoru? Za koga se cuva ta droga? Odakle ta droga? I zasto nije unistena kao sto se to inace sa drogom radi? Otkud to Legija moze da zna? Sta je to on bio pa moze da zna sta je Ceda dolazio i radio? ... Ta prica je previse naivna i neprovjerljiva. ... Ne znas da li je prica istinita a pretpostavljas da je o tome Djindjic morao znati?!?
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Postoji mnogo rupa u citavoj prici oko atentata...
    U citavoj prici o atentatu postoji samo jedna prica, a to je da je ubijen premijer Srbije u sred bijela dana. Taj atentat su izvrsili profesionalci, placene ubice, koje je stvarao i kojim je upravljao bivsi Milosevicev rezim, a koji se oslanjao na ekstremnu srpsku desnicu, tipa seseljeve SRS, kao sto se danas Milo oslanja na ekstremnu crnogorsku desnicu zvanu "dukljani", najvise prisutnu u SDP. ... U toj prici oko atentata ce ubice biti otkrivene, ali pravi inspirator i nalogodavac vrlo tesko jer takve stvari se rade isposredovano, na nacin na koji je nemoguce doci do njih. No, ocigledno je neko ko je bio povezan sa tajnim sluzbama i znao mehanizme kojim se izdaje takvo naredjenje. ... I ta cinjenica sto su neki nestali, a neki pogubljeni moze znaciti ukrivanje tragova, a pitanje je ko ih krije, jer policija nije preko noci promijenjena i mnogi ostaci starog rezima su i tada i danas zivi i djelatni. No, kako bilo, Djindjiceva smrt nikako nije mogla ici na ruku bilo kome u DS jer se time naglo uvodila nestabilnost i rezultat je bio ovaj koji jeste, slabljenje DS i gubitak vlasti. Ako se zna da je Kostunica postao glavni Djindjicev protivnik u to vrijeme a nakon atentata na njega zauzeo politicke pozicije oko kojih se upravo sukobljavao sa Djindjicem onda bi po logici stvari trebalo kod Kostunice traziti odgovore na mnogo stosta, pogotovo sto je on bio u vezi sa tajnim sluzbama kao predsjednik SRJ, kao sto je bio Milosevic prije njega. ... Dalji razvoj situacije u DS je procedura stvaranja novog lidera u stranci i sa Djindjicevom smrcu nema neke narocite veze. ...
    Nemam sta reci osim da se slazem... kad sam napisao da se zataskava naravno da sam mislio na to da se nalogodavci nikad nece saznati... najmanje je bitno oce li Legija i ostali dobiti 35 ili 40 godina... to znamo i bez suda... ne mora se ni cekati presuda...

    Vjerovo ili ne sto se tice droge, nadjena je u trezoru odma posle 5. oktobra... to je bilo i na TV-u i u svim medijima... i kao spaljena je u kotlovima Kolubare... ali prc, Legija kaze da je prodata... mozda laze a mozda i ne... to mi ne znamo jel da?Mi smo na TV-u samo vidjeli da pale dzakove a sta je bilo u njima to niko(od nas smrtnika) ne zna...

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    17. Maj 1999 Zoran Djindjic: "Jugoslavija se mora bombardovati" (Der Spiegel 20/1999: http://www.spiegel.de/spiegel/0,1518,23433,00.html
    dovoljan razlog da ga nema :twisted:
    Ne bih bas tako rekao, ali... Covjek koji zeli da njegova zemlja bude bombardovana, da se na taj nacin pritisnu njegovi politicki neistomisljenici, da bombe nasih "prijatelja" tjeraju zlo sa nasih prostora i ujedno mu krce put ka funkciji prvog covjeka Vlade koju je toliko zelio... definitivno nije prijatelj toj zemlji i definitivno joj ne zeli dobro. Cilj opravdava sredstva? E, ne bih se bas slozio... U tom bombardovanju nije stradala samo vojna infrastruktura i ljudstvo (cak nisam siguran da li su nas uopste i poljuljali na tom planu gledajuci one ooogromneee kolone tenkova i vojne masinerije koja se netaknuta vracala sa Kosova), vec su stradali i civilni objekti, i televizije, i bolnice... stradali su nevini ljudi, kolone izbjeglica, djeca... Kolateralna steta? Pa, jeste... tako mu nesto dodje kad bi se sluzili tom cinicnom zapadnjackom terminologijom... :roll:

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Quote Originally Posted by Karma
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    17. Maj 1999 Zoran Djindjic: "Jugoslavija se mora bombardovati" (Der Spiegel 20/1999: http://www.spiegel.de/spiegel/0,1518,23433,00.html
    dovoljan razlog da ga nema :twisted:
    Ne bih bas tako rekao, ali... Covjek koji zeli da njegova zemlja bude bombardovana, da se na taj nacin pritisnu njegovi politicki neistomisljenici, da bombe nasih "prijatelja" tjeraju zlo sa nasih prostora i ujedno mu krce put ka funkciji prvog covjeka Vlade koju je toliko zelio... definitivno nije prijatelj toj zemlji i definitivno joj ne zeli dobro. Cilj opravdava sredstva? E, ne bih se bas slozio... U tom bombardovanju nije stradala samo vojna infrastruktura i ljudstvo (cak nisam siguran da li su nas uopste i poljuljali na tom planu gledajuci one ooogromneee kolone tenkova i vojne masinerije koja se netaknuta vracala sa Kosova), vec su stradali i civilni objekti, i televizije, i bolnice... stradali su nevini ljudi, kolone izbjeglica, djeca... Kolateralna steta? Pa, jeste... tako mu nesto dodje kad bi se sluzili tom cinicnom zapadnjackom terminologijom... :roll:
    Milosevic nije bio samo neistomisljenik vec prije svega diktator i njega se s vlasti nije moglo skinuti bez sile, sto se na kraju desilo, a ni tada ne bi bilo moguce da narod u Srbiji nije iskusio ratne bombe koje su do tada padale svuda osim po Srbiji i CG. Tek kada je NATO pokazao svoju moc pala je smijesna prica o snazi jugoslovenske vojne sile na koju se Milosevic oslanjao a narod vecinom u to vjerovao. Zasto NATO nije unistio vojsku, a postedio civile, je u stvari taktika kojom se pokazivalo civilima da treba da smijene vlast ili ce se zbog te vlasti suociti sa najjacom vojnom silom na svijetu. No, Zapad nije bombardovao Srbiju zbog toga sto voli da oslobadja zemlje od diktatora, vec zbog sirenja na istok, a u tome je Milosevic bio prepreka koju je trebalo maknuti. Vojsku nije trebalo unistiti jer neko mora da cuva mir. Vojska sama nije nista kriva, njome upravlja vlast. Trebalo je smijeniti vlast, a vlast smjenjuje narod, milom ili silom. Djindjic nije mogao nagovoriti NATO da bombarduje Srbiju, a njegova izjava je imala je tezinu politickog lidera koji treba da makar dijelu stanovistva ukaze kako drugog izlaza nema. ... A onda, citav DOS je saradjivao sa tim Djindjicem koji je dao tu "strasnu" izjavu, ukljucujuci i Kostunicu koji je to kritikovao ali je ladno pristao da bude predsjednik koga ce na skupovima promovisati Djindjic. ... Dakle, bombardovanje je pomoglo rusenju Milosevica, a od kad je njegova vlast srusena, ne zivi se mnogo bolje, ali se lakse dise. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #63
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Milosevic nije bio samo neistomisljenik vec prije svega diktator i njega se s vlasti nije moglo skinuti bez sile, sto se na kraju desilo, a ni tada ne bi bilo moguce da narod u Srbiji nije iskusio ratne bombe koje su do tada padale svuda osim po Srbiji i CG. Tek kada je NATO pokazao svoju moc pala je smijesna prica o snazi jugoslovenske vojne sile na koju se Milosevic oslanjao a narod vecinom u to vjerovao. Zasto NATO nije unistio vojsku, a postedio civile, je u stvari taktika kojom se pokazivalo civilima da treba da smijene vlast ili ce se zbog te vlasti suociti sa najjacom vojnom silom na svijetu. No, Zapad nije bombardovao Srbiju zbog toga sto voli da oslobadja zemlje od diktatora, vec zbog sirenja na istok, a u tome je Milosevic bio prepreka koju je trebalo maknuti. Vojsku nije trebalo unistiti jer neko mora da cuva mir. Vojska sama nije nista kriva, njome upravlja vlast. Trebalo je smijeniti vlast, a vlast smjenjuje narod, milom ili silom. Djindjic nije mogao nagovoriti NATO da bombarduje Srbiju, a njegova izjava je imala je tezinu politickog lidera koji treba da makar dijelu stanovistva ukaze kako drugog izlaza nema. ... A onda, citav DOS je saradjivao sa tim Djindjicem koji je dao tu "strasnu" izjavu, ukljucujuci i Kostunicu koji je to kritikovao ali je ladno pristao da bude predsjednik koga ce na skupovima promovisati Djindjic. ... Dakle, bombardovanje je pomoglo rusenju Milosevica, a od kad je njegova vlast srusena, ne zivi se mnogo bolje, ali se lakse dise. ...
    Postavlja se pitanje, da li je moglo da se izbjegne Nato aktiranje na tadasnju SRJ? Kako i zasto?
    Hvala

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Postavlja se pitanje, da li je moglo da se izbjegne Nato aktiranje na tadasnju SRJ? Kako i zasto?
    Mislis da se srusi Milosevic bez NATO intervencije, ili, da se ne srusi Milosevic, vec samo da ne bude NATO ataka? Na sta mislis?

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Postavlja se pitanje, da li je moglo da se izbjegne Nato aktiranje na tadasnju SRJ? Kako i zasto?
    Hvala
    Ma, kada je Dindjic u pitanju, apsolutno me ne zanima da li je moglo bez NATO agresije. Cinjenica je da je covjek zelio bombardovanje, da se protivio izvjesnim teorijama o mogucem prekidu bombardovanja, zalagao se da se njegova zemlja obasipa bombama NATO-a... Pa, kako se moze reci da je taj covjek cestit? Kako? Kakva je to ljudskost, molim te? Ja tu primjecujem samo sebicne politicke ciljeve, a koncepti bazirani na "oslobodjenju" Srbije i Crne Gore usled jedne tako "humanitarne" akcije kao sto je bilo bombardovanje je toliko providan i patetican paravan, da ja ne mogu vjerovati da to kod nekih pije vodu. Da li bi ti, nihile, podrzavao da se jedna takva akcija najjace vojne sile na svijetu sprovodi nad tvojom zemljom, nad tvojim sugradjanima? Da li bi ti, enex? Je l' to primjer jednog casnog i rodoljubivog drzavnika? Nemojte, ljudi, molim vas... To su sramne stvari i mene apsolutno ne zanima ko je sve bio pod kisobranom DOS-a i kakav je ko od njih... Pricamo o Djindjicu, a meni se on tu definitivno smucio. Ako u nama jos uvijek postoje neke vrijednosti i zive neki ideali, bilo da je to nekima Njegos, nekima Karadjordje... mozete li ih zamisliti u takvoj ulozi? Tesko... Neke stvari i neke vrijednosti se ne daju mijenjati i treba im biti dosledan. Ljubavi prema svom narodu i svojoj zemlji ili ima, ili nema. A Djindjicu je toga definitivno falilo, za razliku od njegove ljubavi prema fotelji i funkciji prvog covjeka Vlade... pa mogu oni sad pravit' sveca od njega po 100-tinu puta ako hoce, boli me ****...
    Cu's, politicar koji je iscrpio sva svoja politicka rjesenja, pa je pokusao da objasni bar dijelu svom naroda kako se on zalaze sada za silu kao jedino rjesenje, a vi gradjani... vi se posakrivajte u podrume dok nam nasi "prijatelji" budu przili i nebo i zemlju... To je za vase dobro... PIH! :?

  16. #66
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bolje je reshenje, da Slobodan , Mira i Marko dozivotno zrtvuju svoj narod i shalju svoj narod kao topovsko meso, od Triglava pa do Vardara, do zadnjega SrBina, radi svojih lichnih interesa.

    Djindjic je oslobodio svoj narod od najveceg neprijatelja tog naroda i smjestio ga u Hag, sad Srbija moze da bira , hoce li u svijetlu proshlost ili ce da gradi svijetlu buducnost za svoju djecu, uporedjivati hiljadu zrtava od NATO bombardovanja, sa stotine hiljada shirom bivshe domovine i milionima izbjeglica, je nepristojno.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    uporedjivati hiljadu zrtava od NATO bombardovanja, sa stotine hiljada shirom bivshe domovine i milionima izbjeglica, je nepristojno.
    Tacno, zbog takve filozofije mi se i smucio. I on i Milo Djukanovic. Ljudi koji su u stanju izvoditi takve bolesne komparacije sa ljudskim zivotima (gubicima) i samo u tom domenu traziti rjesenja (valjda zbog svoje intelektualne i diplomatske inferiornosti, pa su "politicka" rjesenja za njih nesto sto samo oduzima vrijeme), su za mene neljudi. Savjesnom covjeku (politicaru, mada to dvoje vec tesko ide zajedno) nikad ne bi trebalo da bude rjesenje nesto sto ce za svoju posledicu neminovno imati hiljade i hiljade zrtava. To je suludo! Zrtva je zrtva, ali ljudska je nesto sto ne smije biti cijena nikad! Time su samo pokazali koliko (ni)su odmakli od svog prethodnika u pogledu etike.
    Sta mislite, kakvu reakciju moze izazvati takva izjava jednog "dragulja" nase politicke scene kod majke kojoj je od NATO bombi stradao sin, cerka, muz...? Kakvu? A, opet, kakvu reakciju mogu izjave Slobodana Milosevica izazvati kod majke kojoj je sin stradao na hrvatskom ratistu? Gadjenje i prezir u oba slucaja, jer takvi ljudi su karijeriste, a ponajmanje patriote i rodoljubi. Identicni mentalni sklopovi, koji su dugi niz godina idealizovali Sloba i od njega pravili nacionalnog heroja, sada od Djindjica prave sveca. Nasem narodu je uvijek potreban neki "uzor", neki "svetac", kojeg, kao po pravilu, boli qurac za njegov narod i samo mu je bitno kako da se docepa veceg parceta kolaca...

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Ma, kada je Dindjic u pitanju, apsolutno me ne zanima da li je moglo bez NATO agresije. Cinjenica je da je covjek zelio bombardovanje, da se protivio izvjesnim teorijama o mogucem prekidu bombardovanja, zalagao se da se njegova zemlja obasipa bombama NATO-a...
    Apsolutno je u tome stvar da se njegova izjava posmatra u kontekstu tadasnjeg stanja u zemlji a ne kao njegova zelja. Ta izjava nije njegova zelja nego politicka izjava i svakome je bilo jasno da se Milosevicev rezim nece moci ukloniti bez sile kojom je i vladao. Jedini nacin da se Srbija i Crna Gora pocnu izvlaciti iz desetogodisnjeg propadanja jeste bila pojava neke vece sile koja ce kod naroda izazvati zelju za rusenjem Milosevica. Prekid bombardovanja kad je jednom pocelo do ispunjavanja zahtjeva medjunarodne zajednice u vezi Kosova naprosto nije trebalo biti. Koji je smisao da se malo bombarduje, pa malo ne, a uslovi se ne ispunjavaju? ...
    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Pa, kako se moze reci da je taj covjek cestit? Kako? Kakva je to ljudskost, molim te? Ja tu primjecujem samo sebicne politicke ciljeve, a koncepti bazirani na "oslobodjenju" Srbije i Crne Gore usled jedne tako "humanitarne" akcije kao sto je bilo bombardovanje je toliko providan i patetican paravan, da ja ne mogu vjerovati da to kod nekih pije vodu.
    O kakvoj cestitosti i ljudskosti pricas, kad smo svi bili na rubu egzistencije i ponizeni kako ljudska bica? Zahtjev da se bombarduje je bio ocajnicki vapaj da se propasti stane na kraj bilo kakvim sredstvima. To je bila pragmaticna izjava, a inace je Djindjicev pristup u politici bio pragmatican. Najbrzi i najjednostavniji nacin do vracanja Srbije u evropske i svjetske tokove, nazalost, vodio je preko bombardovanja. Svakako, Djindjic je imao politicke ambicije, ali koji ih to politicar nema? A tu pricu da se Djindjic zalagao za bombardovanje samo zbog toga da bi osvojio vlast je prizemna prica njegovih politickih protivnika, narocito radikala i nacionalista, koji su citavu zemlju i narod doveli bas do tog bombarderskog epiloga.
    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Da li bi ti, nihile, podrzavao da se jedna takva akcija najjace vojne sile na svijetu sprovodi nad tvojom zemljom, nad tvojim sugradjanima?
    Ja sam to podrzavao u vrijeme kada se desavala i podrzacu uvijek kada se radi o situaciji koja je bila. ... Jos se sjecam kakvu je odvratnu propagandu napravila Miloseviceva masinerija sa onim natpisom "Target" kojim su prakticno svi gradjani trebali da ga zastite svojim tijelima. Za mene zemlja u kojoj vladaju diktatori nije moja zemlja i sve sto ce doprinijeti da se to stanje promijeni, da bi moja zemlja bila ponovo moja, da bih se u njoj osjecao makar dobro, ako ne i sjajno, treba da se ucini.
    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Ljubavi prema svom narodu i svojoj zemlji ili ima, ili nema. A Djindjicu je toga definitivno falilo, za razliku od njegove ljubavi prema fotelji i funkciji prvog covjeka Vlade... pa mogu oni sad pravit' sveca od njega po 100-tinu puta ako hoce, boli me ****...
    Upravo je bombardovanje i borba za oslobodjenje svoje zemlje od diktatora, a kasnije i danonocan rad na reformama pravi pokazatelj ljubavi prema narodu i zemlji. On u fotelji nikada nije ni bio niti je u njoj uzivao, za razliku od Milosevica koji je iz fotelje vodio gomilu ratova i svakim ojadio i svoju i druge zemlje. ... Ako vec ne kuzis o cemu se radi, uzmi da imas siledziju u porodici koji vas sve drzi u poslusnosti i siromastvu, svadja sa okolinom i dovodi citavu familiju u sukob sa okolinom. I dodje tako jedan dan policija (a SAD je preuzela tu ulogu i u tome je UN uglavnom podrzavaju) kaze dodje sa nalogom da se prekine to maltretiranje ukucanja i komsija a ovaj se zabarakadira u kucu i sve vas naoruza da ga branite, pricajuci kako time branite svoju kucu i svoju cast i postenje. Sta bi ti ucinio?
    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Cu's, politicar koji je iscrpio sva svoja politicka rjesenja, pa je pokusao da objasni bar dijelu svom naroda kako se on zalaze sada za silu kao jedino rjesenje, a vi gradjani... vi se posakrivajte u podrume dok nam nasi "prijatelji" budu przili i nebo i zemlju... To je za vase dobro... PIH! :?
    Ne no je treba reci jedite korijenje a ja cu da vas guzim i gadjate prackama satelite... 8)
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #69
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Istoričarka Latinka Perović – Đinđić ostao simbol reformi

    Na sceni politika kontinuiteta sa starim režimom

    NOVI SAD - Istoričarka Latinka Perović ocijenila je da je ubijeni srpski premijer Zoran Đindjić za svoje protivnike "danas mnogo opasniji mrtav nego živ".
    Ona je u intervjuu za novosadski "Dnevnik" ocijenila da je Đinđić ostao simbol reformi i "faktor kristalizacije" u Srbiji.
    Prema njenim riječima, činjenica da je prva godina nakon Đinđićevog ubistva potrošena u kompromitovanju njegove vlade nagovijestila je politiku kontinuiteta sa starim režimom. Dodala je da je danas ta politika opstruisanja reformi "dešifrovana", što se pokazalo prilikom obilježavanja druge godišnjice ubistva.
    -Dok je prošle godine bilo teško naći čovjeka koji bi o njemu govorio, danas već ima mnogo knjiga, filmova i emisija posvećenih njemu. Zato mislim da se pokazalo da je Đinđić, kao strateg reformi u Srbiji i čovjek koji je pokušavao da brzo riješi njena otvorena državna pitanja, za mnoge opasniji mrtav nego živ, rekla je Latinka Perović.
    Ocjenjujući da dvije godine poslije atentata na Đinđića nema bitnih promjena u Srbiji, ona tvrdi da se pokazalo da su jako bila "opasna oklijevanja oko saradnje sa Hagom".
    Današnji odnos političke elite u Srbiji prema Hagu odvija se, prema njenim riječima, na "način koji predstavlja duboko potcjenjivanje javnosti".
    -Sva ta halabuka s kojom se haški optuženici sad ispraćaju i njihovo prikazivanje kao nacionalnih heroja, iako oni tamo ipak idu da odgovaraju za vrlo teške optužbe, zapravo je novi vid nastavka našeg sukobljavanja sa svijetom i krunjenja povjerenja tog svijeta u naše unutrašnje potencijale da te teškoće ratnog nasljeđa možemo da prevaziđemo, smatra Latinka Perović. (Beta)

    http://www.republika.cg.yu/naslovna....t&id=15489

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Лично ми га је било жао. Историја ће рећи више о томе.
    Нисам склон ни слушати превелике хвалоспјеве, а још мање цитате из књига олоша из неких тамо кланова.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Da li bi ti, nihile, podrzavao da se jedna takva akcija najjace vojne sile na svijetu sprovodi nad tvojom zemljom, nad tvojim sugradjanima?
    Ja sam to podrzavao u vrijeme kada se desavala i podrzacu uvijek kada se radi o situaciji koja je bila. ...
    No comment...
    Quote Originally Posted by nihil
    Upravo je bombardovanje... pravi pokazatelj ljubavi prema narodu i zemlji.
    No comment...
    Quote Originally Posted by nihil
    Ako vec ne kuzis o cemu se radi, uzmi da imas siledziju u porodici koji vas sve drzi u poslusnosti i siromastvu, svadja sa okolinom i dovodi citavu familiju u sukob sa okolinom. I dodje tako jedan dan policija (a SAD je preuzela tu ulogu i u tome je UN uglavnom podrzavaju) kaze dodje sa nalogom da se prekine to maltretiranje ukucanja i komsija a ovaj se zabarakadira u kucu i sve vas naoruza da ga branite, pricajuci kako time branite svoju kucu i svoju cast i postenje. Sta bi ti ucinio?
    Sigurno ne bih trazio da mi se kuca obasipa bombama, otrovima, osiromasenim uranijumom... Previdjas da ta "kuca" nije ni malo mala. U njoj ima i onih koji nikako ne mirisu tog siledziju i za koga nikad ne bi uzeli oruzje u ruke, a takvi su stradali. Bilo je i mnogo onih, cijele kolone, koji su bili na putu da napuste tu ludu kucu, ali ih je ta policija pobila. Kakva je to akcija policije onda? Svakako se ne bih slozio sa takvom idiotskom metodikom. To, da pojasnim, od mene ne pravi saveznika tom siledziji, vec razumnog covjeka koji ne vidi nista dobro u smrti nevinih ljudi. Ko ce uspjeti to da objasni porodicama poginulih u toj "intervenciji"? Sa ljudskim zivotima kalkulacija nema. Policija, ako vec ima za cilj da stavi lisice na ruke siledziji, treba to i da radi. A ne da ubija neduzne i nevine stanare te kuce, dok siledziju i onaj naoruzani dio stanara ostavlja netaknut. Cilj policije je bio da ubijanjem neduznih natjera onaj ostatak stanara da sami stisnu petlju i skinu siledziju? Kakva je to policija onda??? :?

  22. #72
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Quote Originally Posted by big giant head
    a sta je to beba rekao po chemu bi se zakljuchilo da je lazov i budala?
    i sta je to pozitivno u vezi sa nikolajem? shto je hvalio hitlera? sto je najveci antisemitista koji je ikad hodao ovim prostorima?
    chak i da uzmemo kao pretpostavku da ja nemam pojma o nikolaju(sto, btw nije sluchaj) sama chinjenica kakvi ga odvratni likovi brane dovoljna je da kod normalne osobe izazove gadjenje. isto tako, kad vidim ko napada bebu popovica odmah mu sve vjerujem. da ne govorimo o chinjenici da su njegovu prichu potvrdili mnogi, a nijedan od strane bebe optuzhenih velikih srba i patriota nije demantovao bilo sta od onoga sto je taj zli beba popovic rekao, vec se njihova reagovanja svode na sprdanje sa nejgovim nadimkom i pokusaje duhovitosti koji su blago recheno neukusni kada se pricha o stvarima koje je beba popovic pominjao u insajderu.
    ako mislish da terba vishe da se vjeruje jednom vucelicu, stanishicu i markovicu protiv kojih si,kazesh protestovao, nego bebi popovicu, koji evo, ni meni nije najdraza osoba na ovome svijetu jer JESTE antiratni profiter,ali radije cu vjerovati i podrzati antiratnog profitera nego ratnog. razlika postoji, i ogromna je
    ne znam na koji nachin razgovarash sa univerzitetskim profesorima, ali to, pored toga sto zvuchi stravichno prepotentno, a bez ikakvog osnova, ne govori ama bash nista,ako znamo ko su neki od univerzitetskih profesora
    a izvini sto sam te optuzio za pljuvanje djindjica, pomjeshao sam te sa nekim od inteligentnih primjeraka sa prethodne strane.
    Pa stanishic je njegov drugar jebote... ti nisi bas upucen izgleda... oni su bili na "prst u bulju"... ima nekih stvari koje je beba rekao a koje su tacne... moj prvi reply je strogo okrenut protiv debila kao sto je dobrusky a koji vjeruje da je Kostunica i sadasnja vlada direktno odgovorna u ubistvo Djindjica(i to je izjavio Popovic a to mu se svakako ne moze vjerovati) a svi znaju da to vese s mozgom nema niti da bilo ko u to u Srbiji vjeruje... i onda se nadje ovaj Dobrusky da ovde plasira lazi i da sere i laje po Srbiji... no tako i mora kad svoje zemlje nema... a ti me cudis... napao si mene, nisi ni procitao na sta se moj post odnosi a ispljuvao si me tamo... rekao si mi da sam nepismen zato sto koristim arhaicne izraze(one koji se govore na planinama )...ja u tome ne vidim nista lose... sta vise mnogo su mi simpaticniji nego ovi danasanji(iskuliraj, opusteno i sl. primjeri amerikanizacije naseg jezika)... ako se ti toga stidis onda imas ozbiljan problem... ja se ponosim svojom zemljom, svojom crnom gorom,svojom srbijom i jezikom svojih predaka!!!

    P.S. Pominjes da neko danas brani Nikolaja Velimirovica!Niti sam cuo da ga ko napada niti da ga ko brani!!! On je svetac covjece! Ti mi reci ko ga to u Srbiji napada?O cemu pricas??????????????????????????Ti iz amerike bolje znas sta se u Srbiji radi?Pa ni na jednoj televiziji niti u bilo kojim novinama nisam cuo tu glupost da neko za nesto napada SvNikolaja! Strasno.... ne mogu se vise raspravljati sa tobom stvarno... imas neke svoje stavove, ja tu ne mogu promjeniti nista... samo me je pogodilo da si me onako ispljuvao bez razloga...
    ako se pitash ko redovno pricha o nikolaju velimirovichu: jednom sedmichno se na masinskom fakultetu organizuju veceri u kojim uchestvuju razne fasisticke organizacije( obraz npr.) i koji razlgabaju o nevidjenoj mudrosti svjatog nikolaja koji je tako dobro zamjetio kako je hitler genije(i to u djelu koje se zove 'nacionalizam svetog save' sto je glupost za sebe), sto si vidim i ti primjetio, sto govori o tebi sasvim dovoljno. a napadaju ih ono malo preostalih zdravih ljudi u srbiji.

    a sto se tiche toga da je beba bio dobar sa stanisicem, iz kojih ti to izvora znash? shta, rekao legija, ili mozda kostunica?
    ako mogu i imati rezervu prema nome sto beba pise,onda svakako vjerujem milosu vasicu, autoru knjige atentat na zorana,koji je vjerovatno najbolji i najugledniji novinar u srbiji a potvrdjuje sve sto je beba pricao.
    i gdje to beba grijesi kad optuzuje kostunicu? i pazi, on nije rekao da je kostunica platio nekome da ubije djindjica, vec da je bio 'politicki kisobran',to je sasvim jasno bilo i prije i posle ubistva.

    u nekoj novinarskoj reportazi prije par godina je lijepo recheno: kostunica je seselj u prahu.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Sigurno ne bih trazio da mi se kuca obasipa bombama, otrovima, osiromasenim uranijumom... Previdjas da ta "kuca" nije ni malo mala. U njoj ima i onih koji nikako ne mirisu tog siledziju i za koga nikad ne bi uzeli oruzje u ruke, a takvi su stradali. Bilo je i mnogo onih, cijele kolone, koji su bili na putu da napuste tu ludu kucu, ali ih je ta policija pobila. Kakva je to akcija policije onda? Svakako se ne bih slozio sa takvom idiotskom metodikom. To, da pojasnim, od mene ne pravi saveznika tom siledziji, vec razumnog covjeka koji ne vidi nista dobro u smrti nevinih ljudi. Ko ce uspjeti to da objasni porodicama poginulih u toj "intervenciji"? Sa ljudskim zivotima kalkulacija nema. Policija, ako vec ima za cilj da stavi lisice na ruke siledziji, treba to i da radi. A ne da ubija neduzne i nevine stanare te kuce, dok siledziju i onaj naoruzani dio stanara ostavlja netaknut. Cilj policije je bio da ubijanjem neduznih natjera onaj ostatak stanara da sami stisnu petlju i skinu siledziju? Kakva je to policija onda??? :?
    Dakle, nisi dao odgovor, sta bi ucinio vec samo sta ne bi ucinio. To je slicno onom hipi poklicu koji se svodi na izraz "ne znamo sta hocemo ali znamo sta necemo". To nije aktivnost kojom ces da uklonis siledziju. Siledzija je takav da je zbog njegovog ponasanja (politike) nastradalo hiljade nevinih i stradanje se nastavlja, a efikasan nacin da ga se zaustavi prouzrokovace nevine zrtve. Sta uraditi? Da li napraviti bolan rez koji ce omoguciti da stradanje koje siledzija stalno proizvodi prestane ili pustiti da se stradanje nastavi? To je stvar slicna operaciji, pri kojoj se pored bolesnog tkiva odstranjuje i obliznje zdravo (nevino) tkivo. Treba li takvu operaciju napraviti ili ne? ... Cilj bombardovanja je bio visestran, protjerati vojsku sa Kosova, onesposobiti objekte vazne za komandovanje, onemoguciti snabdjevanje i proizvodnju oruzja, onesposobiti izvore energije i transportna sredstva, ali istovremeno i proizvesti kod stanovnistva strah i nesigurnost, a odatle i osudu rezima koji ih je u takvu situaciju doveo. ... Uglavnom, Milosevicev rezim nije se mogao zamijeniti bez nasilja, a kad je ono primijenjeno nevini iza kojih se taj rezim krio su stradali. Sta tu ima sporno?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Uglavnom, Milosevicev rezim nije se mogao zamijeniti bez nasilja, a kad je ono primijenjeno nevini iza kojih se taj rezim krio su stradali. Sta tu ima sporno?
    Sporno je zalagati se za opciju u kojoj su zrtve nevinih neminovne. Takvi ljudi za mene nisu nikakve velicine, vec naprotiv. Kukavice koje su svjesne svoje inferiornosti i zato bacaju sve karte na nasilje, krv i "policiju", za koju znaju da nece unistiti "siledziju", vec nevine stanare... ali to je zrtva, **** ga... To je tzv. "bolan rez". Takva ti je politika nasih "svetaca"... :roll:

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Quote Originally Posted by big giant head
    a sta je to beba rekao po chemu bi se zakljuchilo da je lazov i budala?
    i sta je to pozitivno u vezi sa nikolajem? shto je hvalio hitlera? sto je najveci antisemitista koji je ikad hodao ovim prostorima?
    chak i da uzmemo kao pretpostavku da ja nemam pojma o nikolaju(sto, btw nije sluchaj) sama chinjenica kakvi ga odvratni likovi brane dovoljna je da kod normalne osobe izazove gadjenje. isto tako, kad vidim ko napada bebu popovica odmah mu sve vjerujem. da ne govorimo o chinjenici da su njegovu prichu potvrdili mnogi, a nijedan od strane bebe optuzhenih velikih srba i patriota nije demantovao bilo sta od onoga sto je taj zli beba popovic rekao, vec se njihova reagovanja svode na sprdanje sa nejgovim nadimkom i pokusaje duhovitosti koji su blago recheno neukusni kada se pricha o stvarima koje je beba popovic pominjao u insajderu.
    ako mislish da terba vishe da se vjeruje jednom vucelicu, stanishicu i markovicu protiv kojih si,kazesh protestovao, nego bebi popovicu, koji evo, ni meni nije najdraza osoba na ovome svijetu jer JESTE antiratni profiter,ali radije cu vjerovati i podrzati antiratnog profitera nego ratnog. razlika postoji, i ogromna je
    ne znam na koji nachin razgovarash sa univerzitetskim profesorima, ali to, pored toga sto zvuchi stravichno prepotentno, a bez ikakvog osnova, ne govori ama bash nista,ako znamo ko su neki od univerzitetskih profesora
    a izvini sto sam te optuzio za pljuvanje djindjica, pomjeshao sam te sa nekim od inteligentnih primjeraka sa prethodne strane.
    Pa stanishic je njegov drugar jebote... ti nisi bas upucen izgleda... oni su bili na "prst u bulju"... ima nekih stvari koje je beba rekao a koje su tacne... moj prvi reply je strogo okrenut protiv debila kao sto je dobrusky a koji vjeruje da je Kostunica i sadasnja vlada direktno odgovorna u ubistvo Djindjica(i to je izjavio Popovic a to mu se svakako ne moze vjerovati) a svi znaju da to vese s mozgom nema niti da bilo ko u to u Srbiji vjeruje... i onda se nadje ovaj Dobrusky da ovde plasira lazi i da sere i laje po Srbiji... no tako i mora kad svoje zemlje nema... a ti me cudis... napao si mene, nisi ni procitao na sta se moj post odnosi a ispljuvao si me tamo... rekao si mi da sam nepismen zato sto koristim arhaicne izraze(one koji se govore na planinama )...ja u tome ne vidim nista lose... sta vise mnogo su mi simpaticniji nego ovi danasanji(iskuliraj, opusteno i sl. primjeri amerikanizacije naseg jezika)... ako se ti toga stidis onda imas ozbiljan problem... ja se ponosim svojom zemljom, svojom crnom gorom,svojom srbijom i jezikom svojih predaka!!!

    P.S. Pominjes da neko danas brani Nikolaja Velimirovica!Niti sam cuo da ga ko napada niti da ga ko brani!!! On je svetac covjece! Ti mi reci ko ga to u Srbiji napada?O cemu pricas??????????????????????????Ti iz amerike bolje znas sta se u Srbiji radi?Pa ni na jednoj televiziji niti u bilo kojim novinama nisam cuo tu glupost da neko za nesto napada SvNikolaja! Strasno.... ne mogu se vise raspravljati sa tobom stvarno... imas neke svoje stavove, ja tu ne mogu promjeniti nista... samo me je pogodilo da si me onako ispljuvao bez razloga...
    ako se pitash ko redovno pricha o nikolaju velimirovichu: jednom sedmichno se na masinskom fakultetu organizuju veceri u kojim uchestvuju razne fasisticke organizacije( obraz npr.) i koji razlgabaju o nevidjenoj mudrosti svjatog nikolaja koji je tako dobro zamjetio kako je hitler genije(i to u djelu koje se zove 'nacionalizam svetog save' sto je glupost za sebe), sto si vidim i ti primjetio, sto govori o tebi sasvim dovoljno. a napadaju ih ono malo preostalih zdravih ljudi u srbiji.

    a sto se tiche toga da je beba bio dobar sa stanisicem, iz kojih ti to izvora znash? shta, rekao legija, ili mozda kostunica?
    ako mogu i imati rezervu prema nome sto beba pise,onda svakako vjerujem milosu vasicu, autoru knjige atentat na zorana,koji je vjerovatno najbolji i najugledniji novinar u srbiji a potvrdjuje sve sto je beba pricao.
    i gdje to beba grijesi kad optuzuje kostunicu? i pazi, on nije rekao da je kostunica platio nekome da ubije djindjica, vec da je bio 'politicki kisobran',to je sasvim jasno bilo i prije i posle ubistva.

    u nekoj novinarskoj reportazi prije par godina je lijepo recheno: kostunica je seselj u prahu.
    Ma sta da ti pricam.... kao da ce nesto doprijeti do tvoje usijane glave... samo cu ti reci, sto se tice SvNikolaja... objasnio sam na prethodnoj strani...necu se ponavljati... no naravno ti imas svoj pogled na to... da si ti zdravo, vrijeme ce pokazati ko je ko!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •