Results 1 to 14 of 14

Thread: Zaboravljeni rukopisi

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Zaboravljeni rukopisi

    Ovo je topic za one koji su nekad umisljali da imaju nesto originalno i zanimljivo da kazu i da to umiju da kazu na originalan i zanimljiv nacin, kroz formu pjesme, kratke price ili cak romana.

    Kao i za one koji namjeravaju da gorepomenutim vade vodu, na originalan i zanimljiv nacin.

    Kako ste se osjecali kad ste nakon nekog vremena nasli neke svoje skoro zaboravljene rukopise?
    Vecina ljudi je zla

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro pitanje.

    Svaki se put, ali baš svaki, začudim kako sam bila pametna u datom trenutku, i da li bih opet mogla tako nešto inteligentno da "bacim" na papir. Naravno da je prva pomisao nakon: "Ma, nema šanse!"

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se sablaznim kad procitam neke svoje stare pjesme ili price... ono kao, "yebote, kolko sam pametnija bila"
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gustav
    Dobro pitanje.

    Svaki se put, ali baš svaki, začudim kako sam bila pametna u datom trenutku, i da li bih opet mogla tako nešto inteligentno da "bacim" na papir. Naravno da je prva pomisao nakon: "Ma, nema šanse!"
    Taman je i kod mene tako :-) Negdje sam skoro nashla neke svoje pisanije iz treceg srednje, majko sveta kakve su to dosjetke, kakav humor, pronicljivost ... Ovo vazhi za priche i dnevnik, ali poeziju svoju kad vidim plachem o'smijeha, e to je vec strahota :mrgreen:
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa vjerovatno je to spordi zato sto
    ne, salim se.
    u skolskim danima si na neki nacin bio 'primoran' da se intezivno bavis literaturom, da razmisljas, da ucis i nesumnjivo se u tim trenucima javlja potreba da se izdignes ili bar pokusas biti iznad onoga sto citas ili ucis.
    zato je nekad nadahnuto i promisljeno. naravno, ukljuci u to i buntovnicki duh i pubertet i eto rezultata
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #6
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Preko Morace
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je i kod mene bilo,samo sto sam ja trenirao fudbal i bio na probu u Partizan(i nisam prosao) tako da sam posle toga okrenuo se skoli i faxu(i mnogo je bolje i lakse),samo ponekad se sjetim koliko je zabavno bilo da svake nedelje putujes i uvjek prijatelja oko tebe,ali najbolje od svega,pobijediti u gostima u Rozaje ,ee bilo je to nekada(ali nikad se ne zna,mozda...
    Ne isplati se živjeti u snovima i zaboraviti na život

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    u predvorju haosa
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gustav
    Dobro pitanje.

    Svaki se put, ali baš svaki, začudim kako sam bila pametna u datom trenutku, i da li bih opet mogla tako nešto inteligentno da "bacim" na papir. Naravno da je prva pomisao nakon: "Ma, nema šanse!"
    poznat mi je taj osjecaj. ali, pitam vas: zbog chega je tako? da li neko ima racionalno objashnjenje tog zanimljivog fenomena?!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cool York
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki moj "rukopis" posmatram kao "strano tijelo". Kao nešto što nema niti je ikad imalo veze samnom. Što je razumljivo s obzirom da sam ja jedna smirena osoba, a pišem isključivo pod uticajem snažnih emocija, bilo negatvnih, bilo pozitivnih. I onda mi je svaki rad, u zavisnosti od tadašnjeg psihičkog stanja, danas ili isuviše crn ili isuviše ružičast. Uvrnuto?

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by duschmann
    poznat mi je taj osjecaj. ali, pitam vas: zbog chega je tako? da li neko ima racionalno objashnjenje tog zanimljivog fenomena?!
    Odgovornost prema sebi, prema onome što se piše, prema već napisanom, i sl. Ukoliko, naravno, ne patimo od sujete i zacrtamo sebi da sve mora biti tako dobro kao prethodno...

  10. #10
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    PG
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    obično kad kopam po papirima da nađem nešto određeno naiđem na neku umotvorinu, onda je pročitam i napišem pored komentar iz sadašnje perspektive i datum. događa mi se da po par godina ne naiđem na isti papir pa onda komentarišem i rukopis i prošli komentar, super je to... Sad mi je mnogo lakše, imam blog neke od tih starih umotvorina sam prepisala upravo tamo
    Dance Like No One's Watching

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    ja se sablaznim kad procitam neke svoje stare pjesme ili price... ono kao, "yebote, kolko sam pametnija bila"
    e to to...
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    over the rainbow...
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by duschmann
    poznat mi je taj osjecaj. ali, pitam vas: zbog chega je tako? da li neko ima racionalno objashnjenje tog zanimljivog fenomena?!
    ne postoji neko posebno objasnjenje za to.um se stalno razvija,mjenjamo misljenje i stavove,i kad nadjemo tako neke zaboravljene spise,daleko smo od tog razmisljanja,a ono nam je djeluje super <ipak smo to mi >.
    The taste was sweeter...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    over the rainbow...
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cesto su moji zaboravljeni spisi pateticni,jer je vecina pisana u negativnom raspolozenju..i uvijek bacim neki komentar..
    The taste was sweeter...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by duschmann
    poznat mi je taj osjecaj. ali, pitam vas: zbog chega je tako? da li neko ima racionalno objashnjenje tog zanimljivog fenomena?!
    Možda zato što kada se krene starit odlazi se u neku kolotečinu
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 30-12-10, 20:09
  2. Zaboravljeni kosovski plan
    By Berankrsh69 in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-05, 14:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •