Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 61

Thread: Paolo Koeljo

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Paolo Koeljo

    ok. sigurna sam da vam ime ovoga pisca nije nepoznato i da ste culi za njegove knjige kao sto su Alhemicar, Veronika je odlucila da umre, Pored rijeke Pijedre sjedila sam i plakala .. i sada poslednja knjiga koju je izdao 11 minuta ..
    vase misljenje .. ?! da li vam se svidja njegov stil pisanja .. njegove knjige uopsteno !? :roll:
    ja mnogo volim njegoveeee knjigee :roll: :wink:

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Koliko ja znam, nije Paolo, nego PaUlo, a shto se tiche njegovih 'djela', za njih uvijek imam jedan, jedini komentar: PIH :!:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    Koliko ja znam, nije Paolo, nego PaUlo, a shto se tiche njegovih 'djela', za njih uvijek imam jedan, jedini komentar: PIH :!:

    draga KRKNA .. pisalo Paolo ili PaUlo sve sve jedno je zna se na kog se pisca misli ... uostalnom PaUlo je koliko ja znam po brazilskom a Paolo po Vuku iliti nasem .. no , svejedno ! :roll:
    Hvala za post u svakom slucaju .. i kritike i pohvale su u svakom slucaju dobro dosle ... stay cool :wink: 8)

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na obali rijeke Pjedre... malo savrshenstvo
    moje mishljenje

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence
    Quote Originally Posted by KRKNA
    Koliko ja znam, nije Paolo, nego PaUlo, a shto se tiche njegovih 'djela', za njih uvijek imam jedan, jedini komentar: PIH :!:

    draga KRKNA .. pisalo Paolo ili PaUlo sve sve jedno je zna se na kog se pisca misli ... uostalnom PaUlo je koliko ja znam po brazilskom a Paolo po Vuku iliti nasem .. no , svejedno ! :roll:
    Hvala za post u svakom slucaju .. i kritike i pohvale su u svakom slucaju dobro dosle ... stay cool :wink: 8)
    a ono, znash kako, ti ga mozesh po Vuku prekrstiti i u Petar (ne bi me chudilo), ali na svakoj njegovoj knjizi koju sam uspjela da vidim, pishe Paulo...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Khm...

    Ovo je ranije bilo, al nema veze...

    Suvise jednostavno, nesto sto "plijeni" upravo iz razloga sto je blisko ideologiji Novog doba - ima rjesenje za sve i svi se nalaze u tim knjigama, lako su pisane, za siroke narodne mase... S obzirom na to da je sve na veoma niskom nivou, od socijalnog i materijalnog statusa do kulturnog nivoa na kojem se nalazimo, ove knjige i njima slicen plijene svojim optimizmom i energijom koju sire dajuci covjeku mogucnost da misli i zeli da moze da se bori...

    Elem, da ne pisem disertaciju, ne svidja mi - suvise je otrcano i suvise filmski pisano, sa velikim pretenzijama da se dobije na popularnosti i tirazu - pravi bestseleri!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    Koliko ja znam, nije Paolo, nego PaUlo, a shto se tiche njegovih 'djela', za njih uvijek imam jedan, jedini komentar: PIH :!:
    ako znas da nije Paolo,trebala bi znati da nije ni Koeljo.
    Naravno da ga je cura ispisala onako kako ga mi izgovaramo.
    Elem,za Petu goru,dominantna recenica kriticara kaze,da je to knjiga cija ce ljepota duboko taknuti sve one ciji je zivot zavrijedio smisao.
    Radi se o biblijskoj prici o starozavjetnom proroku Ilijii,koja je posluzila Coelhu kao tema na kojoj je sagradio roman satkan od mudrosti i emocija.
    Coelho jeste pitak,ali ne i toliko plitak,da bi zasluzio necije gadjenje,kao u ovom slucaju.
    Od ukusa do ukusa,naravno.Jedino sto mi je stvarno totalno nesimpaticno i neozbiljno je,to sto ovdje negativne kritike nisu propracene nikakvim obrazlozenjem,vec si likovi daju dovoljno slobode da neciji rad ocijene ulicnim zargonom. al,valjda je to 'in'...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    wow, uchiteljice, potrudicu se da te ulichne zhargone vishe ne koristim, jer vidim da ste Vi gadljivi prema istima...U stvari, kad malo bolje razmislim, hocu..jer takva djela i 'sapunice' zasluzhuju gore pomenuti komentar od 3 rijechi...Prochitah tri knjige od njega 'Alhemichar' - Bozhe, gospode, ili sa mnom neshto nije u redu, pa poslije 7 x prochitane knjige, ja pojma nemam o chemu se tu radi..Ili niejsam dovoljno bistra da shvatim shta je pisac htio reci...A toliko volim zlato 8)
    'Priruchnik za ratnika svjetlosti' - mislim stvarno, toliko dubokoumno, jasno..da ja rijechi nemam...tu su mi nedje on i onaj kreten De Melo...
    'Veronika je odluchila da umre' - jedino chega se sjecam iz chitave knjige, to je ona scena njenog orgazma chini mi se (e sad vidi koliko me knjiga 'takla' kad sam jedino toga uspjela da se sjetim)...
    Je l' ti treba josh neshto 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako bih izdvajala neko do njegovih djela, onda bi to bili Alhemicar i Peta Gora. Iako me ni ta djela ne odusevljaju, imaju dobro ispricanu pricu... Opet, ja volim biblijske motive pa mozda i zbog toga...

    Ja jedino da sam mogla nesto vise naci je upravo u ovim dvjema knjigama... Razlog je sigurno u tome sto sam navikla na druga djela! Drugi stil, druge teme, a ne volim kad me nesto suvise podsjeca na nesto, iako nema te ideje koja nije starija od hiljade hiljada vijekova unazad. To niko ne moze opovrgnuti, drugo je sto smo svi mi ograniceni na nekom ili vise polja pa ne znamo dovoljno i upustamo se u kritike kojekakve vrste...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Balkan
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alhemichar..-savrshena knjiga...
    Mada i ova nova "Jedanaest minuta" nije uopshte losha...
    Anywhere...anyplace...always sweet and sexy...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alhemicar je pomalo boring i nije nista specijalno
    Veronika mi se dopala, mada sam je davno citao i jednom...
    Prirucnik ratnika svjetlosti mi je simpaticna knjizica. ali bas
    Djavo i gdjica Prim... pa pffff... cisto da citas mehanicki kad ti je bas dosadno...

    Nisam citao Na obali rijeke Pjedre... niti 11 minuta... mislim i da necu
    Sve se vremenom ofuca.



  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    pArAdIsE c|tY
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ao, pustite Krknu vise. Ima svoje misljenje, ne dirajte je. Ne svidja joj se i kraj. Kome se svidja, dobro jeste, kome ne, nikome nista.

    Dopada mi se Paulov (ili Paolov) stil pisanja. Njegova poetika u knjigama i njegov simbolicni jezik kojim se ne obraca nasem razumu, vec nasim srcima. Realistika i filozofija su odlike njegovog stila pisanja. Svaka njegova knjiga ima drugaciju pouku o zivotu. I sa svakim ponovnim citanjem nailazi se na nesto novo sto je htio da nam poruci. Najvise mi se dopadaju "Na obali rijeke Pjedre sjedjela sam i plakala" i "Djavo i gospodjica Prim". 8)

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitah "Alhemicara" i ne namjeravam nishta vishe od njega chitati, sem ako stvarno budem imala vremena na pretek.
    Ne volim knjige, poput njegovih, napisane, shto neko gore reche, za "shiroke narodne mase", niti knjige u kojima je, kao u Alhemicaru, sve "na tacni". Nishta me iz te knjige nije podstaklo na razmishljanje i nishta nije ostavilo neki poseban utisak.
    Tako da.. Koeljo? No, thanx.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    ns
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde, «Alhemicar» mi deluje kao knjiga koja je kod njega sazrevala dugo i zaista 'morala biti napisana'... ima iskrenosti.

    No, bas pre neki dan namerih da za praznik procitam «Jedanaest minuta»... Priznajem da sam odustala posle 30 strana...Toliko nebuloza na tako malo prostora odavno nisam procitala... :roll: Ili sam ja toliko razlicit senzibilitet pa ne mogu da 'domasim i shvatim' (je l' se primecuje kako se zestoko opirem porivu da kratko zakljucim: ljudi, pa to ni pas s maslom ne bi pojeo! :twisted: )...

    Da sad sve ne ostane na tome da se frljam proizvoljnim (dis)kvalifikacijama, evo odlomaka za 'pokrice':

    «Ceo njen svet srusio se u trenu, i ona je plakala do jutra, patila sledecih osam meseci i zakljucila da ljubav nije stvorena za nju niti ona za ljubav

    ... je l' to treba da bude neki logicki sled... ono: premise – zakljucak? I - kako neko ko drzi do moci i lepote reci, a prevashodno njihovog znacenja, moze da napise 'ceo njen svet se srusio u trenu'?

    «Malo-pomalo, osecala se kao da je krocila u raj, pogled joj se zamutio, usi zaglusile, a sve oko nje postalo je zuto, dok nije zajecala od slasti i dozivela svoj prvi orgazam. Orgazam! Uzitak! Bilo je to kao da se uznela u nebo i sada se spusta padobranom, lagano, prema zemlji.»

    ...nadam se da nije mnogo njih poverovalo da zene tako dozivljavaju orgazam... cak i one jako mlade... I jos jednom ono budalasto igranje sa znacenjem – kako se oseca onaj ko kroci u raj? Otkud Koelju to iskustvo? Bilo kome? Glupost!

    «Proslo je mnogo vremena pre nego sto je zakljucila da muskarci samo donose bol, nezadovoljstvo, patnju i osecanje sporog proticanja vremena.»

    ... ?????.... zasto ta njegova junakinja stalno nesto 'zakljucuje' tako definitivno i generalizirajuce?

    «Moc lepote: a kako svet dozivljava ruzne zene? Imala je nekoliko prijateljica koje niko nije primecivao i koje niko nije upitao: Kako si? I ma koliko to neverovatno zvucalo, te devojke su i te kako cenile ono malo ljubavi koju su primale, patile u tisini kad bi bile odbacene i trudile se da ne grade svoju buducnost na hipoteticnoj nadi da ce se nekom dopasti. Bile su nezavisnije, posvecenije sebi, iako je Marija smatrala da za njih svet sigurno predstavlja nepodnosljivo mesto.»

    ... ruzne zene zahvalno zobaju mrvice ljubavi, a usput su nezavisnije i posvecenije sebi? Kontradikcija na koju ovaj moj zenski mozak tiltuje...

    «Nemoj mi govoriti vi – rekao joj je, i Marija je primetila u njegovim ocima nesto sto je vec poznavala: plamen ljubavi. To ju je iznenadilo, jer je bila ubedjena da njenog gazdu zanima jedino seks, dok je sad njegov pogled govorio nesto sasvim drugo: «Mogu da ti ponudim dom, porodicu i novcanu pomoc tvojim roditeljima.» «

    ... e ovo je vec zona sumraka za moj pojam lepe knjizevnosti... mislim: njegov pogled je govorio: pa citat... Kamo ono da mi sami zakljucimo sta je taj pogled govorio iz predocene situacije...

    :roll:
    "...ja sam sebe manji komad... veci deo cini nomad"

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    JeftIna zabava za puk...
    Filozofija za fensere i vlasnice butika 8)
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  16. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije lose prepricao Bibliju u "Petoj gori".

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel' neko rekao Alhemichar?

    Uh, moram da stanem malo u odbranu Paola Koelja (ili Paula...) i njegovih djela...
    Prochitao sam sve, sem "Na obali rjeke Pjedre..." i moram da kazem da je pisac ostavio jako dubok utisak na mene... Naravno, prva knjiga je bila "Alhemichar" , i kritichari su dobro rekli , kada su je nazvali drugim "Malim princom". Jedna nevjerovatna, nesvakidashnja bajka...dodushe ne za svakoga...
    "Veronika..." je na mene ostavila dubok utisak...mozhda zato shto sam je chitao u jednom "tuznom" periodu zhivota... ta knjiga otvara mnoga pitanja,,,a mjesto vrshenja radnje je ludnica .
    "Djavo i gospodjica Prim", interensantna knjiga o borbi dobra i zla...koje (ocigledno) svako od nas posjeduje...

    da ne duzhim prichu...o ukusima ne vrijedi raspravljati...Ajde da se zadrzhimo na tome shta vam se najvishe dopada u knjigama. A oni koji ne vole Koelja... na gubitku su.
    Alhemichar, no shto! :)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alhemichar
    Naravno, prva knjiga je bila "Alhemichar" , i kritichari su dobro rekli , kada su je nazvali drugim "Malim princom".
    Nemoj, pls... ipak se ne moze staviti u ravan sa Malim princem!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko god on meni bio ogavan i tezak, milo mi je sto se ponekad oglase ovi koji ga vole : polako prerasta u opstu modu ne voljeti Koelja, da ne kazem, u snobizam, knjizevni snobizam koji mi je odvratan.
    one day, after school.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja bih voljela da se ovaj topic zatvori jer je odavno izasao iz knjizevnih okvira i rasprave o djelu, zajedno sa svojim "kolega topicom"
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da li mi se svidja njegov stil pisanja? zanimljivo pitanje posto sam oduvijek mislila da je njegova glavna mana to sto apsolutno nema stila. i nije mi jasno kako se tako polu-pismen prodaje. jos kad pomislim koliko lektora to prodje prije izdavanja, mogu zamisliti na sta to lici kad ga tek napise.
    enivejz, procitala sam dosta toga od njega, skoro sve (ne bih mogla da komentarisem da nisam) i mogu reci da mi se svidja veronika i 11 minuta, price nisu lose, ali kao sto rekoh fali mu stil i nesto sto bi ga ucinilo prepoznatljivim kao pisca, nesto originalno (kad kazem originalno, mislim karakterno, iskreno, neposredno).
    previse je komercijalan, i to ne zato sto se dobro prodaje, nego zato sto se kroz njegove recenice ne provlaci nikakva druga potreba osim ona za novcem i prosipanjem tripa o tome kako je on 'popio svu pamet svijeta'.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :arrow: e da, da dodam, za razliku od veronike i 11 minuta, koje su skoro svarljive alhemicar i peta gora su 2 nevidjene tragedije i sramote za knjizevnost

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam citala sve od Koelja (sve prevedeno,sad citam jednu na engl).
    Prvu njegovu knjigu sam procitala sa 15- Alhemicara (znam da mi se sada u ovim godinama ne bi svidjela ali tada,u tom periodu mi je zaista trebalo nesto takvo,...zatim je dosla "Na obali rijeke...." takodje u pravom momentu u 2. srednje ,.....Danas te knjige ne cijenim, medjutim Veronika za mene ipak ostaje nesto posebno ,skoro sam citala tu knjigu po drugi put ,naravno nije ostavila tako dubok utisak kao prvog puta ,ali ipak smatram da zaista vrijedi procitati Veroniku,11 minuta i ,Demon i gospodjica Prym (mada sam ovu poslednju knjigu citala prekasno,mislim citala sam je cim je prevedena na hrvatski,kod nas je dosta kasnije dosla ,ali kod mene su razmisljanja i dileme iz te knjige zavrsila u 1,2. srednje)..
    Uzmimo recimo tako prostu ali fenomenalnu bajku ( iz veronike ) o BUNARU, ko je citao sjetice se ,na tako jednostavan a istovremeno tako potpun nacin ,opisan pojam NORMALNOG. Zatim price bolesnika (osim veronike) u Viletu,..sam dozivljaj vileta od strane "normalnih"..... puno toga.....
    Zatim mit o radjanju DOBRA i ZLA (iz Demon i gospodjica )....
    Ima i neceg u 11 minuta ,ali sve njegove knjige sam citala cim su izdate ,...sad se slabo sjecam.

    Ali te knjige imaju 2 nivoa . Evo kako -ako ih cita neka domacica ili radnica u butiku (svjesna sam da su to bestseleri) one iz tih knjiga pokupe cistu fabulu ,...dok neko drugi izvuce recimo Sokratovski jednostavnu pricu o bunaru....

    Da, znam i slazem se sa Miss Kittin da on nema prepoznatljiv stil ,kao recimo Kundera,Eko ili Andric ,ali i dalje smatram da su "Veronika",11Minuta,i demon i gospodjica Prym [u][b]VRIJEDNE CITANJA :!:
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ljubitelji Koelja - uzivajte

    BRITANSKA NOVINARKA HEROINA NOVOG ROMANA PAULA KOELJA

    Osmomilionski tiraž

    [font=Verdana]Jedna od najpoznatijih britanskih stranih dopisnica koja je izvještavala s ratom zahvaćenih područja i osvajala nagrade postala je muzom romana koji će, po svemu sudeći, postati svjetski megahit. Dopisnica “Sunday Timesa” Kristina Lamb ni u najluđim snovima nije očekivala, kad je prije dvije godine odlazila na intervju s brazilskim piscem Paulom Koeljom, da će njihov razgovor završiti kao inspiracija za njegovu sljedeću knjigu. Sam je autor otkrio kako mu je razgovor sa Lamb u Francuskoj dao ideju za njegovu novu heroinu za roman “Zahir” koji će se, kako je najavljeno, pojaviti u osamdeset i tri zemlje i na četrdeset i dva jezika.
    U romanu nestaje glavna junakinja, ratni izvještač - nazvana Ester, a koju zatim traži njen muž - pisac.
    “Saznala sam tek kad mi je poslao primjerak svoje knjige”, izjavila je Lamb. “Napola mi je to laskalo, napola sam se zabrinula da bi to moglo ispasti grozno. Na sreću, glavna je junakinja vrlo zanimljiva i bezopasna”, izjavila je Koeljova “muza”. Sam pisac je praktično prisilno priznao da mu je Lamb poslužila kao inspiracija nakon što su brojne žene širom svijeta počele da tvrde kako su one zapravo Ester - među njima i bivša čileanska misica, Sesilia Bolok, italijanska glumica Valeria Golino, kao i neimenovana ruska modna dizajnerka koja tvrdi i kako je imala ljubavnu vezu s piscem. Lamb je medijima izjavila kako su ona i Koeljo proveli sate razgovarajući. “On je vrlo zanimljiva i harizmatična ličnost. I sama sam živjela u Brazilu, pa imamo puno toga zajedničkoga”. Ona dodaje kako u romanu prepoznaje neke od tema o kojima je pričala s piscem, a posebno se prepoznaje kad Koeljo opisuje težak život ratnih izvještača i poteškoće u usklađivanju takvog načina života sa porodičnim životom. Širom svijeta, kako su početkom nedjelje objavile portugalske novine “Correio da Manha”, štmpaće se osam miliona primjeraka romana “Zahira”, koji će Koeljo, ovog ljeta, predstaviti u Velikoj Britaniji.




    K.V.

    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Alhemichar
    Jel' neko rekao Alhemichar?

    Uh, moram da stanem malo u odbranu Paola Koelja (ili Paula...) i njegovih djela...
    Prochitao sam sve, sem "Na obali rjeke Pjedre..." i moram da kazem da je pisac ostavio jako dubok utisak na mene... Naravno, prva knjiga je bila "Alhemichar" , i kritichari su dobro rekli , kada su je nazvali drugim "Malim princom". Jedna nevjerovatna, nesvakidashnja bajka...dodushe ne za svakoga...
    "Veronika..." je na mene ostavila dubok utisak...mozhda zato shto sam je chitao u jednom "tuznom" periodu zhivota... ta knjiga otvara mnoga pitanja,,,a mjesto vrshenja radnje je ludnica .
    "Djavo i gospodjica Prim", interensantna knjiga o borbi dobra i zla...koje (ocigledno) svako od nas posjeduje...

    da ne duzhim prichu...o ukusima ne vrijedi raspravljati...Ajde da se zadrzhimo na tome shta vam se najvishe dopada u knjigama. A oni koji ne vole Koelja... na gubitku su.
    e pa odavno se jednom postu nisam ovako ismijala

    "moram da kazem da je pisac ostavio jako dubok utisak na mene... " - by Alhemicar.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •