Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 278

Thread: iskustvo na forex-u

  1. #1
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default iskustvo na forex-u

    interesuje me vase misljenje o forexu ,kao i dal niko ima iskustvo sa trgovinom na forexu...nisam nasao nista o ovom na forumu pa ne zamerite ako ponavljam temu.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam se registrovao na srpski foreks zbog mnogo jednostavnijeg softvera i mnogo bolje obavjestenosti saradnika. imate svog savjetnika, dobijate dnevne izvjestaje, koji su u cent tacni i koji su veoma pouzdani, nema nista bolje. za pocetak napravite demo account na koji dobijete 100.000$, pa polako. i niej bas kao na youtube-u da imate dnevni profit od par hiljada vec je to u pocetku sitnije, srazmjerno ulaganju.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    momo jel ti imas otvoren realan racun il koristis samo demo ?a koji srpski ,ima ih vise ?i koliko si u forexu?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam se u zadnjih par mjeseci malo uputio u to. U Beogradu sam, išao sam na kurs u Admiral Markets. Ukoliko želiš da trguješ, oni su ti najbolji.
    Imaju najmanji spread i prilično dobru edukaciju, i za početak ti daju račun sa 50$ koji je odličan da osjetiš kako je kada to radiš sa pravim novcem. Takođe ne bih ti savjetovao da vršiš bilo kakve uplate pa ni onda kad ti izgleda da si postao genije jer to nikada nije tako (ukoliko se nisi istrenirao već nekoliko mjeseci). To su nam pričali na kursu, naravno svi smo mislili nama se to neće desiti, a svima nam se desilo. Sa trgovanjem se treba ponašati bez ikakvih emocija, čim napraviš dvije loše trgovine treba gasiti kompjuter ne nastavljati, gasiti kada si u minusu a pustiti da ide kada si u plusu.
    Ovako to izgledaju glupi savjeti ali nisu, jer ljudska psiha radi nešto potpuno suprotno a u to ćeš se uvjeriti kad kreneš trgovati pravim novcem.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    igy jel sam placas taj kurs il ti je to uz neku odredjenu uplatu islo?pogledo sam AM sajt nisam siguran sta im ovo znaci dnevni i nocni spred?ako naplacuju oba ,a cesto se oduze pozicije ,mnogo je to.cudi me da niko ne otvara na ovom nasem atlas brokeru.koliko vidim kod njih je fiksan spred.jes da mnoge brokerske kuce nude ove bonuse i slicne stvari al mislim da je sve to sarenilo da skrene pogled sa glavnih stvari.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trodnevni kurs i knjigu dobijaš prvom uplatom u Admiral Markets (dakle ne plaća se dodatno).
    Pazi spread se računa samo kad otvoriš poziciju . Na AM je spread na EUR/USD preko dana jedan pip a uveče i noću dva pipa, trgovanje uveče i noću se nikako ne preporučuje ( malo se trguje tada i zato se spread povećava).

    Atlas ti ne bih preporučio. Spread im je npr. na EUR/USD konstantno tri pipa - fiksno ( na nepovoljniji spread ja nisam nailazio ) , edukacije se naplaćuju a podjednako su dobre kao ove u AM, da ne nabrajam dalje .
    Last edited by igy; 23-04-11 at 16:41.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa to je ok ako taj kurs dodje besplatan.a na atlasu je 2 pipsa fiksan ,bar tako stoji na sajtu.al u svakom slucaju je povoljnije kad je jedan pips.a reci mi ti si iz srbije ?imas li kakvu litereturu o forexu ?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To na Atlasu ti je za VIP račune, za obične račune je 3 pipa.

    Iz Crne Gore sam ali studiram u Beogradu. Ako otvaraš iz CG račun u AM zatraži da ti pošalju poštom knjigu, vjerujem da će ti uraditi to. Preporučio bih ti ovaj sajt, a pogotovo njihov forum, odličan je http://www.forexsrbija.rs/

  9. #9
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ulazio sam na ovaj sajt al ga nesto mnogo nisam zagledo.al preglacu ga malo bolje na tvoj predlog.a u tome i jeste problem sa ovim sajtovima brokerskim,uvijek stave nesto sto se ne odnosi na nas vec je to u odredjenim situacijama.zato i na sve gledam skepicno,to jes ne znas u kojem grmu lezi zec .ova mi bi dobra ....a sigurno je mogu poslat u elektronskoj formi...ma vidjecu otvoricu njihov demo racun pa cu malo trgovat.dajul tehnicu analizu za korisnike demo racuna ?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tehnicku analizu imas na www.admiralmarkets.rs , pogledaj imaš sa desne strane.
    Ovdje možeš naći neke dobre strategije http://www.forexsrbija.rs/forum/vase-strategije/ , otvori demo račun i isprobavaj sve prije nego ulatiš pravi novac. Poslao sam ti private poruku ako želiš da dobiješ bonus koji je u toku trenutno a uslov je jedini da prođeš neki simulator , pa ako želiš pošalji mi tvoj mail kako bi dobio uputstva šta da popuniš.
    Potrajaće 10 minuta ali dobije 100$ bonusa za trgovanje.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li ko kakvu prognozu za e/$......dje ce ici gore il dolje?

  12. #12
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Na koji period mislis? Podrazumijeva se da budes rezervisan prema ovome sto cu reci, ali za ocekivati je da ce ostvariti (kratkorocni) rast, jer grcki parlament mora podrzati Vladin predlog i povratiti povjerenje trzista u valutu. U utorak i srijedu bi trebalo da trzista reaguju i obezbijede umjereni ili blagi rast (i, uz manje oscilacije, vjerovatno odrzavanje trenda u toku jula).

    Da ne zanemarimo teoriju, ako ishod glasanja bude suprotan ocekivanjima, Grcka ce formalno bankrotirati, a onda se vise nece postavljati pitanje da li ce euro padati, nego da li ce opstati Eurozona.

    _______

  13. #13
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo danas se obistini tvoja rognoza,JAL CARGO,svaka cast.a odnosilo se na neki kraci period,jel na duze je nezahvalno prognozirat.interesantno je da trziste ne reaguje kao prije na izvestaje.a sto se tice grcke meni se cini da nije problem da usvoji parlament vladin plan nego da ne dodje do nekih vecih sukoba u grckoj...

  14. #14
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Da, trziste ne reaguje jer je u velikoj mjeri izgubilo povjerenje u euro, a bogomi i u Grke i njihovu pamet. Koliko god bilo racionalno i ocekivano da predlog prodje, glasanje ce biti neizvjesno i zbog cinjenice da u samoj vladajucoj vecini ne postoji uobicajeno "jednoglasje", dok je opozicija, koja bi mogla nadoknaditi eventualni manjak glasova u PASOK-u, deklarativno protiv predlozenih vladinih mjera. Doduse, EU je protekle nedjelje vrsila pritisak na opoziciju, a Papandreu se prilikom izglasavanja povjerenja njegovoj vladi osigurao tako sto je kupio dvojicu opozicionih poslanika, iako mu njihovi glasovi nijesu trebali, sto znaci da ce i ovog puta to biti mjera obezbjedjenja.

    Realno je da se i danas (srijeda) nastavi rast i predje granicu 1,44, ali pitanje je sta planiraju demonstranti i koliko su organizovani. Mozda neki incident povremeno prekine ili odlozi zasijedanje, sto bi moglo da utice na oscilacije kursa.
    ______
    Last edited by Jal Cargo; 29-06-11 at 04:29.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    grcka je zaplela konce maksimalno,tamo je sve moguce,cim su i granicni prelazi povremeno zatvoreni.nego sta mislite u vezi povecanja kamatne stope u evropi.moje misljenje je da i pored nagovestaja za povecanje da nece nista od toga biti jel bi dodatno zakonplikovalo krizu.procito sam neke izvestaje BANKE ZA MEDJUNARODNA PORAVNJANJA, da ona sugerise da dodje do povecanja kamatnih stopa.e sta ce presudit vidjecemo...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pohvale jal cargo opet si pogodio pravac kretanja e.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Hvala. dzon1, mislim da ce u julu povecati kamatne stope, ECB izgleda insistira na tome.

    ______

  18. #18
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Po predvidjanjima, ECB bi trebala svaka tri mjeseca da povecava kamatne stope za 1/4 ( 0.25 %) kako bi drzala pod kontrolom inflaciju koja je trenutno problematicna. Cilj je da se dodje do decembra 2011. na 1.75 %, s mogucnosti blagog rasta kamatnih stopa i u 2012 godini. Ipak, to su samo predvidjanja, u sadasnjoj neizvjesnoj situaciji moze se desiti da povecaju kamatnu stopu u julu i da je vec u avgustu moraju spustiti, ne zna se. Trichet je vec prije par mjeseci najavio povecanje kamatne stope za jul, sto je i potvrdio u ovom mjesecu. U julu bi kamatna stopa trebala da se poveca do 1.5 % sto ce uticati na kurs e/$. S druge strane, FED rjesava iste probleme na sasvim drugaciji nacin, ekspanzivnom politikom, sto moze dovesti do povecanja razlike izmedju americkih i evropskih kamatnih stopa, sto bi dovelo do vecih oscijalicija i rizika na evropskom trzistu.

    Posto slabo citam nase novine, pisu li kojim ce intenzitetom reagovati kamatne stope crnogorskih banaka na rast Euribor-a? Uticaj na cuvene obligacije?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Pocetkom godine, iz Centralne banke je poruceno da ocekuju pad kamata, dok su banke bile... iskrenije, prognozirajuci da novac vrlo vjerovatno nece pojeftiniti, bez obzira na kretanja Euribor-a.

    Inace, grcki parlament je prihvatio Vladin paket mjera, sjutra se glasa o zakonu, sto je formalnost.

    ECB ce vjerovatno podici stopu, ali to u ovakvim okolnostima ne znaci nuzno i rast eura, mada bi bilo logicno.

    __________

  20. #20
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa jel moguce da vec zauzimaju pozicije za povecanje kamatne stope,cim euro raste i pored ovih demostracija po grckoj i slabih izvestaja za iz euro zove...a cudno je meni ovo maksimalo i kad pogodim smer kretanja ociste me sa pozicije sa nekim naglim promenom smera...nadam se da imate vise srece od mene..

  21. #21
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Da, moguce je. Cilj ECB je da drzi inflaciju oko 2 %. Sadasnja stopa inflacije je premasila 2% (2.6 %), dakle ECB bi po pravilu trebala da reaguje povecanjem referentnih kamatnih stopa koje su bile na najnizem mogucem nivou vec tri godine. Jesu li u pravu, i kakve ce posledice imati takve manovre, moze se samo predvidjati (oni i sami priznaju da moze doci do negativnih efekata u kracem periodu). Problem je sto se sve vrti oko interesa finansijskog svijeta kome ne odgovara rast inflacije jer u sustini je diskutabilno reci da je inflacija od 2.6 % previsoka. S druge strane, sve i da jeste previsoka, ta inflacija u ovom periodu zavisi od kretanja cijena petrolia i primarnih materija. Ako povecaju kamatne stope ne mogu uticati na cijenu istih jer ona zavisi od potraznje Amerike, Kine itd. Znaci i pored svih tih manovri, inflacija bi mogla i dalje da raste a uz to bi pravna i fizicka lica bila prinudjena da otplacuju kredit po vecim kamatnim stopama ( kad se poveca referenta kamatna stopa banka istog trenutka proslijedi efekte monetarne politike svojim klijentima,dok nije bas tako u obratnom slucaju).

    Nemoj da gledas sto bi bilo logicno za 'spas covjecanstva' ,vec gledaj interese Wall Street-a i svjetskih banaka, tad ce sve poprimiti drugaciju logiku
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Euro je danas ocekivano presao 1,45, ali mislim da ce u toku jula morati da cesce bude ispod ove granice, u karakteristicnim (i vjerovatno manjeg obima) oscilacijama.

    ____

  23. #23
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma nije mi jasno zasto nekat trziste ne reaguje na vijesti a nekat prati treng pa makar bio i suprotan od vijesti.danas na vijesti iz usa u 14-30 koje su bile negativne za $ jedva se pokrenulo cak u jednom momenku pocelo da ide u kontra smeru,i posto su ogranicena u malom br pipsa odma se zatvaraju pozicije.a sad vidim da je ipak ojaco e.koji je predlog za br pipsa za ogranicenje gubitka.ja stavljam od 8 do 15.al uvijek me pociste i ako posle ode u tom smeru,ko da neko igra protiv mene .doduse sad koristim dosta plutajuci stop.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    dzon1, ja nijesam na Forex-u, tako da je bolje da pitas nekog ko ima vise iskustva sa "interfejsom".

    Trziste u ovakvim okolnostima (krize Eurozone) ne moze uvijek reagovati ocekivano jer, recimo, vijest iz ECB o povecanju stopa moze preklopiti nepovoljna vijest iz Portugalije, kao sto je nedavno bio slucaj. Euro je tada, umjesto da raste, neocekivano zabiljezio pad. Najavljeno povecanje stopa iz ECB pratice sigurno negativni signali iz Spanije , Portugalije, pa i Grcke, zato treba biti pazljiv.

    _________

  25. #25
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel cargo ,sobzirom kako pogadjas kretanje kursa,mozda bi trebo da razmislis i o Forex-u .a doskocicu im ja glave ...jednog dana

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telenor - modem 19E ima li ko iskustvo
    By NAND in forum Internet
    Replies: 81
    Last Post: 23-03-11, 11:26
  2. Replies: 39
    Last Post: 06-10-10, 16:56
  3. Iskustvo sa slijepim mačetom
    By nina5 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 28-02-09, 17:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •