Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Još njih da zbrinemo ...

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Cool Još njih da zbrinemo ...

    Uvijek mi je bila zanimljiva potreba ljudi koji su u vezi/braku da ''udome'' i sve svoje prijatelje.
    To je lijepo jer se nakon fakulteta sužava krug potencijalnih...
    pa valja pripomognut da se krug proširi, ali nekad zna i da davi...


    Pitanje za one koji su u vezi:
    Pokušavate li da usrećite svoje solo drugarice/drugove
    tako što ih upoznajete sa drugim solo drugovima/drugaricama?

    Pitanje za solo cure/momke:
    Opučiše li se neki vaši srećno upareni prijatelji da i vas 'udome' za
    ''ima ovaj moj jednog rođaka'' / ''kako ova moja ima jednu slatku drugaricu za tebe''?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najiskrenije mi jednom prilikom rekla kolegica s posla: "Ako smo se mi svi dosad unesrećili, ko si ti da ostaneš sretan? Traži si neku i ženi se!!!"

    Na vam šipak, nećete vi mene namamit u kućicu od medenjaka!

    :mad::mad::mad:

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    dobra ti je fora da saznaš ko je solo, a ko ne! :lolblue:

    šalu na stranu, mene neki drugovi i poznanici "opučaju" sa tim da "dovedem" neku drugaricu kad se dogovorimo da idemo negdje. iskreno, meni je to glupo. glupo mi je da kažem drugarici: e, imam momka za tebe, predobar je. pff... a onda, sa druge strane, ako počnu da izlaze, posle svog tog zajedničkog druženja, kad puknu, pukne i druženje i onda mi je sve to bezveze... ja nisam za...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #4
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kad puknu, pukne i druženje i onda mi je sve to bezveze...
    :mad::mad::mad:

    Ne samo to, već poslije još ispadneš papak i krivac što si ih uopće upoznao!!!

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    :mad::mad::mad:

    Ne samo to, već poslije još ispadneš papak i krivac što si ih uopće upoznao!!!
    ok je to, ako ja iniciram, a s obzirom da jedna strana traži, a druga je voljno pristala...ja sam off stvarno mi je glupo, jer se provodimo super kad se družimo, što god da radimo, a kasnije ili on ili ona nisu u društvu, a ja želim oboje da budu i to je bzvz...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #6
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    :mad::mad::mad:

    Ne samo to, već poslije još ispadneš papak i krivac što si ih uopće upoznao!!!
    U vecini slucajeva ispadne ovako .Mislim da se ne treba pretjerano mijesati nekome u te stvari..super je ono da svoga druga/drugaricu upoznas sa nekim koga takodje dobro znas,jer mislis da ce se njih dvoje slagati, ali sve preko toga (da ih nagovaras da izadju sa tom osobom ili slicno) kasnije ce dovesti samo do toga da neces ni pricati sa njima u slucaju njihovog raskida . Mada ima i onih koji zavrse srecno pa te v n n c s

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam solo, i imam sreću da me prijatelji ne opučaju, ali zato rodbinaaa.. Samo neka su mi zdravo svi koliko ih je.. Da me oće na mir ostavit!
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  8. #8
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rock'n'rolla View Post
    U vecini slucajeva ispadne ovako .Mislim da se ne treba pretjerano mijesati nekome u te stvari..super je ono da svoga druga/drugaricu upoznas sa nekim koga takodje dobro znas,jer mislis da ce se njih dvoje slagati, ali sve preko toga (da ih nagovaras da izadju sa tom osobom ili slicno) kasnije ce dovesti samo do toga da neces ni pricati sa njima u slucaju njihovog raskida . Mada ima i onih koji zavrse srecno pa te v n n c s
    Pa upravo, u takve stvari se najbolje ne petljat.

    Bilo je par puta da me jedna strana ispituje o drugoj, tu bi odgovor uglavnom bio - Ništa ja neznam. Toga se najpametnije držati. Na pitanje dali je osoba u vezi odgovarao bi neodređeno, tipa koliko ja znam nije ili slično.

    Sjetih se sad opet ćaće, ima tome više od 20 godina da se dogodilo, on i mater u nekoj trgovini i on mojoj materi prišapne kako je žena koja je kraj njih prošla ljubavnica jednog njihovog prijatelja.
    Naravno, nije imao pojma da je kraj njega i matere stajao njen muž.

    I tako im moj ćaća skoro brak upropastio.

    Last edited by Nanashi; 20-04-11 at 13:33.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Pokušavate li da usrećite svoje solo drugarice/drugove
    Ne, ali su pokusavale one mene.

    Hvala lepo!®

  10. #10
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Uvijek mi je bila zanimljiva potreba ljudi koji su u vezi/braku da ''udome'' i sve svoje prijatelje.
    To je lijepo jer se nakon fakulteta sužava krug potencijalnih...
    pa valja pripomognut da se krug proširi, ali nekad zna i da davi...

    Pitanje za solo cure/momke:
    Opučiše li se neki vaši srećno upareni prijatelji da i vas 'udome' za
    ''ima ovaj moj jednog rođaka'' / ''kako ova moja ima jednu slatku drugaricu za tebe''?
    mene ne da opučiše, nego me ubiše )...
    Od kad sam ispratio većinu prijatelja i prijateljica na ludi kamen tj od kad su se oni udomili , imam osjećaj da sve te đevojke koje dolaze sa mojim najbližim prijateljima na fuka ili u grad su u stvari đevojke koje bi da se udome (udomiti - po narodski ne mora da znači uvaljivanje i u većini slučajeva kad neko ne kapira odgovor: 'NE' (prvenstveno mislim na sretno zauzeto društvo) onda kod mene proradi inat, inat da budem baš džukela i iz inata da odbijem na bilo koji način tu đevojku (ne krivim nju ali aj sad..) koja je kao došla na fuka ili alkohol sa njima jer je čula da sam ja tamo neki opušteni i baš cool momak (ja sam kralj bez Danijele - to mi je šefica i voljela bi da se kao upoznamo...kad se inatim, tj kad osjetim da moji prijatelji to rade onda ne umijem da se ponašam (foliram se jer mi to baš smeta i obično ostavljam loš utisak . Ili je još jača fora, s obzirom da živim sam (imao sam tu sreću , prijatelji mi dolaze sa pitanjem i odgovorom: 'čovječe, živiš sam i umjesto da se smiriš, nađeš kakvu finu đevojku, ti si i dalje isti (ovo je lijepo kad ti kažu da se ne mijenjaš a mi ti imamo par drugarica koje rijetko kad izlaze u grad a fine su đevojke i što ne bi pokušao sa njima preko nas da se nađemo neđe po gradu, pa se lijepo i ispričate i još si ti komunikativan pa se pošalite (ko danas nije komunikativan? pa razmijenite brojeve tel i izađete par puta i poslije toga ženi (ovaj dio sa ženidbom mi je najjači) jer ne stoji samcu da ide sam kroz život a i ne stoji momku da se oženi u kasnim godinama (tada neću biti momak nego penzioner . Znači, blago rečeno, ovo je sistematsko i profesionalno otvaranje glave zato sam svoje bliske prijatelje koji su kroz brak ili sretne veze postali na neki način crnjaci stavio na distancu pošto ne kapiraju na drugačiji način što znači odgovor: 'NE'!
    Vi se smijete meni jer sam drugačiji, a ja se smijem vama jer ste svi vi isti

  11. #11
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene je rodbina pochela da opucha. Ono, jedinac, jedini unuk, blabla... Simpaticno mi je to. Sreca sto u mom gradu ne provodim mnogo vremena, inace bi mi vjerovatno i trazili neku "adekvatnu". Drustvo... nekako sa 26 godina se u muskom drustvu ne razmislja mnogo o tome. Vise se zacudimo kada neko odluci da se veze, ili udje u brak... A znam da ne bi trebali. 26 godina, ej...
    Just to slip the skin...

  12. #12
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    aoooooo kako mi je to tupavo...kao da su nesposobni,pa ja da im nalazim...ne razumijem to...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  13. #13
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    PG
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednom me je drug upoznao sa svojim drugom ne nekom koncertu i jos mi je pred njim rekao:'E ovakav momak je pravi za tebe' i ostavio nas dvoje da se upoznamo. Meni je toliko neprijatno bilo da sam cijelo vrijeme mislila kako da pobjegnem, što sam na kraju i uradila. Ne volim ja to, ne osjećam se lijepo u toj situaciji.. nekako je previse usiljeno
    ..obrisi savršenog jutra..

  14. #14
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    potpuno se slazem...nadasve glupe situacije...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Osoba koja malo odmakne u godinama a ne veze se ,polako gubi tu moc komunikacije, flerta ,gubi filing za osjecaj . Vremenom se sužava krug prijatelja , kontakata .... vezani smo za iste ljude ,iste rute ,manje ljudi upoznajemo ( individualno je ali u globalu je tako), tako da pomoc sa strane nije loša stvar.
    Ja sam za to da prijatelji upoznaju osobe koje misle da bi mogli ici zajedno, zasto da ne ,ali to raditi usiljeno i sa jasno iskazanom namjerom je totalno pogresno i izaziva kontra efekat. Ako nekog hoces da upoznas , neka bude totalno spontano ,neusiljeno , kao slučajno ....a, ako tu ima neceg desice se jedino na taj način.
    I ja sam solo ...... a sto tek meni rodbina radi ..... a kako me vide tako oči šire : a jos se nisi ženio? kad ces djecu podizati, nece te djeca zapamtiti sa kosom.... požuri dok su ti roditelji mladi da ti pomognu lalalala......
    Ludilom maskiram dosadu

  16. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Pitanje za one koji su u vezi:
    Pokušavate li da usrećite svoje solo drugarice/drugove
    tako što ih upoznajete sa drugim solo drugovima/drugaricama?
    Pa ne. Osim ako stvarno ne pomislim da bi bili super par i to pomenem na neki šaljiv i potpuno nenametljiv način, pa ako bi bili zainteresovani - zašto da ne?

    Quote Originally Posted by lunar
    a sto tek meni rodbina radi ..... a kako me vide tako oči šire : a jos se nisi ženio? kad ces djecu podizati, nece te djeca zapamtiti sa kosom.... požuri dok su ti roditelji mladi da ti pomognu lalalala......
    Haha... Imamo mi jednog kućnog prijatelja koji me svaki put sav srećan pita: "Oćemo li načinjat one metke, a?" - "Neka ih, neka..." I to bude sva priča. :mrgreen:
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prinuđen sam da nešto kažem inače bih primjenio opciju 'mahinalno' ...to 'ubačanje' trećih igrača ili 'bench players' na terenu nije toliko loša stvar ali kad pređe neku granicu normale e onda je zaebato, onda dolazi do pritisaka, do otvaranja glava i ostalih gluposti, čak i do svađa...tu treba čovjek da bude fleksibilan, uhhh...da sam znao da će me dugovezaši smarati oko 'bench players', davno bih našao duuuuuuugu vezu a ovako sam osuđen da slušam raznorazna pametovanja i opcije: 'ti možda znaš što je tebi dobro ali MI znamo što je za tebe najbolje'
    Vi se smijete meni jer sam drugačiji, a ja se smijem vama jer ste svi vi isti

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shone81 View Post
    prinuđen sam da nešto kažem inače bih primjenio opciju 'mahinalno' ...to 'ubačanje' trećih igrača ili 'bench players' na terenu nije toliko loša stvar ali kad pređe neku granicu normale e onda je zaebato, onda dolazi do pritisaka, do otvaranja glava i ostalih gluposti, čak i do svađa...tu treba čovjek da bude fleksibilan, uhhh...da sam znao da će me dugovezaši smarati oko 'bench players', davno bih našao duuuuuuugu vezu a ovako sam osuđen da slušam raznorazna pametovanja i opcije: 'ti možda znaš što je tebi dobro ali MI znamo što je za tebe najbolje'
    A ti naravno možeš da izabereš, da ne slušaš to uopšte
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tu sam mirna - drugarice su mi mahom neudate, a ove udate izgledaju nemaju kad za nos da se uhvate, a ne meni da traze muza
    Ako ostavimo po strani to sto nije ni bilo potrebe za tim - mislim da je jako riskantno baviti se tim zanimanjem i uopste pomisliti da bolje od nekog mozete naci njegovu drugu polovinu...
    Spajate prijatelje da ne bi bili sami i onda kad se posvadjaju i budu povrijedjeni, taktizirate kojeg od njih pozvati na bilo koji dogadjaj, jer ste sami tu kashu zakuvali. Neka hvala.
    Vjerujem u sve svoje prijatelje da mogu sami naci ono sto im najbolje odgovara.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  20. #20
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    A ti naravno možeš da izabereš, da ne slušaš to uopšte
    Vjerujući sebi u svemu, i na tom polju sam istrenirao mozak

    (Večeras je 14 god postojanja Irskog puba, biće masu đevojaka za mene i masu muškaraca za vas , koja đevojka voli Nuclear mamu i u opšteno stranu muziku, rado ću joj platiti piće a mene je lako prepoznati tamo...jedini igram i haos činim )
    Vi se smijete meni jer sam drugačiji, a ja se smijem vama jer ste svi vi isti

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    jedne prilike uz popodnevni ručak napravila sam dogovor s jednim drugom da ako se ne udam do 36-te, on će se žrtvovati, čisto da se ne kopam u porodičnu grobnicu i da se moji ne umore od brojanja rođendana 'najstarije radosti'..
    kad malo bolje razmislim, napravila sam dogovor sa dvojicom..pa sad ne znam što da činim...
    Najiskrenije, ne tješim sebe, ali isto mislim da ću ostati neudata..Kako starim sve više sijedim ...i izgleda da me je teško (za)voljeti...
    Last edited by KRKNA; 28-04-11 at 14:11.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niti mene ko opuča, niti ja koga opučam. Jedino društvo zna da me zeza na foru kad će svadba i sl, jer je "toliko očigledno koliko ste zaljubljeni". Ostalo lagano...
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,903
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,430
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    O Krkna, ja bih na tvom mjestu prodao priču nekom filmskom studiju. Oni bi mogli da snime film i da ga nazovu... ne znam... recimo "Vjenčanje mog najboljeg druga".

    Uh, pojma nemam odakle mi naviru ove ideje...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #24
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bec
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Pitanje za solo cure/momke:
    Opučiše li se neki vaši srećno upareni prijatelji da i vas 'udome' za
    ''ima ovaj moj jednog rođaka'' / ''kako ova moja ima jednu slatku drugaricu za tebe''?
    na

    Jao, ne pitaj! Svako, ali bas svako, od najdaljeg rodjaka, do poznanika koga nisam videla godinama, u zadnje vrjeme su se okomili na mene da me "udome". Kao, manje si vrjedna zato sto si sama, bar mi nabacise taj osjecaj. A da je to moja stvar zasto sam sama i koliko cu ostati sama, nikome ne pada na pamet. Jos, kao na pijaci, hvale mi prednosti, te ovaj je advokat, te onaj je ljekar, te ima kucu ovdje ili ondje, a ja da poludim na takvo provodadzisanje! Mislim da sam dosta poznanika izgubila u zadnje vrjeme, jer mnogi ne razumeju lepu rjec, pa sam ih oterala do vraga sa mjesanjem u moj privatni zivot. Sta imam ili nemam valjda je moja stvar i ne moram se pravdati dokonim babama koje se boje za to sto mi "prolaze godine uzalud". Ma, samo kad pomislim na takve, ja se iznerviram! Ako i ja budem takva dosadna babetina, bolje odmah da se ubijem.
    Smrt nije kad umres smrt je kad volis nekog a bez njega ostajes tada sve u tebi umire a ziv ostajes.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahaha e slatko me nasmija Krkna
    Mene vala drustvo ne dira,jos im/mi je rano
    Al rodbina tezinja po malo,sreca pa mi nemaju koga "preporucit" jer bi zveka bilo
    Ma neni su to gluposti,nit se kome mijesam u zivot,nit volim/dozvoljavam da se iko mijesa u moj,tako je najljepse
    Svak svoj pos'o,ko u aluminijski
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Učinjavanje sa njih pet
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 15
    Last Post: 23-06-09, 19:14
  2. Za njih nikad!
    By Stradivari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 48
    Last Post: 20-10-07, 00:01
  3. Jednoj (ili mozda vise njih) odivi PART II
    By x-files in forum Centralni
    Replies: 238
    Last Post: 27-05-05, 17:47
  4. Pitanje za Crnogorske Srbe (samo za njih)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 21-04-05, 02:57
  5. Mozete li bez njih?
    By Sick-Boy in forum Ljubav
    Replies: 39
    Last Post: 22-10-04, 14:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •