Page 4 of 22 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 539

Thread: Gotovina osudjen

  1. #76
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    Ali radi se o tome što je čovjek osuđen za nešto što mu je nametnuto.

    Najveća pravda bi bila da su osuđeni oni koji su doista ubijali. Naravno, ti se nikad neće pronaći.
    GYPSY, možeš na to gledati kako god želiš ali meni je "plemenitije" ratovati za pare nego iz ludila i mržnje.
    Takav mentalni sklop mi je nekako prihvatljiviji, i osobno puno bolje izlazim na kraj s pragmatičnim, hladnim osobama, na neki način mi čak i gode.
    Ovdje govorimo o optužnici koja se polomila na leđima krive osobe.
    Što se mene tiče, ako je osobno ubijao, pa nek mu se za to sudi i nek robija (kao Norac), ali Gotovina je osuđen za ajd' recimo nečije "stanje uma" a on to stanje uma s tom osobom ne dijeli.
    U tome je problem.

    E vidis ja se ne slazem sa tim da je "plemenitije" ratovati za pare, nego zbog emocije.
    Bas ako moramo da "razvalimo" taj pojam "ratovanja" i "plemenitije" sto mi nikako ne ide zajedno u istoj recenici.
    Kad imas emociju, ma koliko god ona pogubna bila na kraju, imas neki "okidac" u zlocinu, pa se i da, donekle, makar pokusati shvatiti kad se neko ubije zbog ljubavi, mrznje, strasti, bijesa, zavisti, ljubomore, osvete, straha......ma koje god emocije.
    Ubijati za pare, sa odsustvom bilo koje emocije je najgori stepen. I najotezavajuca okolnost.Uz zlocin, imas i koristoljublje.
    Ili da okrenemo na pravnicki dio. Kad postoji emocija, ne uvik, ali najcesce ubistvo je u afektu, covik u trenutku ima pomracenje svijesti, ne rezonuje najbolje, "ponesu" ga osjecanja i ubije. Ne mozes opravdati ubistvo, ali mozes razumijeti emociju i nagon.

    Ubistvo bez emocije, za pare, bez afekta je cisto ubistvo sa predumisljajem. Ubica nema suzenje svjesti, emocija ne diktira stanje duse, nema "okidaca".....
    Ubica, potpuno hladan i svjestan svega ubija. U tom slucaju tesko da mozes naci neko opravdanje.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  2. #77
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GYPSY View Post
    E vidis ja se ne slazem sa tim da je "plemenitije" ratovati za pare, nego zbog emocije.
    Bas ako moramo da "razvalimo" taj pojam "ratovanja" i "plemenitije" sto mi nikako ne ide zajedno u istoj recenici.
    Kad imas emociju, ma koliko god ona pogubna bila na kraju, imas neki "okidac" u zlocinu, pa se i da, donekle, makar pokusati shvatiti kad se neko ubije zbog ljubavi, mrznje, strasti, bijesa, zavisti, ljubomore, osvete, straha......ma koje god emocije.
    Ubijati za pare, sa odsustvom bilo koje emocije je najgori stepen. I najotezavajuca okolnost.Uz zlocin, imas i koristoljublje.
    Ili da okrenemo na pravnicki dio. Kad postoji emocija, ne uvik, ali najcesce ubistvo je u afektu, covik u trenutku ima pomracenje svijesti, ne rezonuje najbolje, "ponesu" ga osjecanja i ubije. Ne mozes opravdati ubistvo, ali mozes razumijeti emociju i nagon.

    Ubistvo bez emocije, za pare, bez afekta je cisto ubistvo sa predumisljajem. Ubica nema suzenje svjesti, emocija ne diktira stanje duse, nema "okidaca".....
    Ubica, potpuno hladan i svjestan svega ubija. U tom slucaju tesko da mozes naci neko opravdanje.
    Vidi GYPSY, opet odlazimo u offtopic.

    Pokušaj ostavit emocije po strani i uđi u raspravu hladne glave.

    Ozbiljno sad, ovakva prepucavanja ne vode nikuda, ajmo se za razliku od većine dosadašnjih postova držati činjeničnog stanja i presude.
    Bilo bi šteta da ova tema propadne jer ovdje imamo poligon koji trpi različita mišljenja.
    Kao što rekoh, na mom domicilnom forumu nema argumentirane diskusije, tamo dobih govnenom motkom po glavi.

    Last edited by Nanashi; 16-04-11 at 12:13.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  3. #78
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    Ali radi se o tome što je čovjek osuđen za nešto što mu je nametnuto.
    Što se mene tiče, ako je osobno ubijao, pa nek mu se konkretno za to sudi i nek robija (kao Norac), ali Gotovina je osuđen za ajd' recimo nečije "stanje uma" a on to stanje uma s tom osobom ne dijeli.
    U tome je problem.
    U cemu je problem?
    Ajde da uprostimo stvari.
    Ti naprimjer imas neko "stanje uma". Hoces da "osvojis" neki dio svita, po bilo koju cijenu. I trazis od mene da ti "pomognem" u tome. Ja bas i ne razumim tu tvoju "osvajacku" potribu, ali ti pomazem da je ostvaris.
    Tvoj "um" i moje "ruke" cine odredjeni zlocin.
    I za taj zlocin jednako smo krivi, jer smo i jedan i drugi uzeli ucesce u njemu.
    KAd bi nam sutra sudili, velike su sanse da bi ti dobio cak i manju kaznu od mene.
    Zasto? Zato sto bi tebi "pronasli" jedan veci stepen "ludila", rekli bi kako imas kompleks Napoleona, kako postoje elementi psihoze, ne bas totalne uracunljivosti, pomalo i neuroticnosti.... prosto rekli bi-nije covik sav svoj pa se zanio.
    Ja, koja san svjesno ucestvovala u tome, a nisam bila vodjena emocijom, nemam psihoze, komplekse i zablude.. ne samo sto te nisam zaustavila u tom "pohodu", nego sam jos i uradila sve da ti ostvaris svoje "stanje uma".

    Ne mogu da tvrdim, nisam ih poznavala, ali imam razloga da mislim da ideju Hitlera i njegovo "stanje uma" mozda bas i nisu razumili i dijelili ni Gering, ni Gebels, ali su ucinili sve da se to ostvari. Sta vise, nisu ucinili nista da zaustave njegovu zabludu.
    Jednom od njih, to nedjeljenje "stanja uma" bas i nije bila olaksavajuca okolnost kad su mu sudili u Nirnbergu.

    Opravdanje bilo koje vrste da je neko osudjen jer nije dijelio stanje uma, za mene i nema neke logike u bilo kom slucaju.

    P.S. Bez ikakve namjere da nekog uporedjujem, da pravim paralele, ovo je vise ovako kao neki primjer.
    Last edited by GYPSY; 16-04-11 at 12:27.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  4. #79
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    Vidi GYPSY, opet odlazimo u offtopic.

    Pokušaj ostavit emocije po strani i uđi u raspravu hladne glave.

    Ozbiljno sad, ovakva prepucavanja ne vode nikuda, ajmo se za razliku od većine dosadašnjih postova držati činjeničnog stanja i presude.
    Bilo bi šteta da ova tema propadne jer ovdje imamo poligon koji trpi različita mišljenja.
    Kao što rekoh, na mom domicilnom forumu nema argumentirane diskusije, tamo dobih govnenom motkom po glavi.

    Ali ja uopce nisam imala namjeru da se prepucavam. Ja san samo iznila svoje misljenje, bez ikakve namjere da tebi neko tvoje misljenje osporavam. SAMo moj pogled na sve ovo.
    Ako tebi djeluje ko moj pokusaj prepucavanja, ja odustajem od bilo koje price. CAk nisan ovo dozivjela ni ko raspravu, cisto iznosenje vidjenja stvari.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  5. #80
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Nije stvar u kolonama, to je organizovani zbeg, stvar je najvise u ovima sto su ostali, po prirodi stvari oni su verovatno bili i najneviniji jer bi inace prvi otisli, medju njima je bilo puno starih ljudi. Ubijani ko pascad pred svojim kucama kad je sve bilo vec gotovo pa paljene kuce. Tako je ubijen i đed moga kuma Jerkovića, najboljeg čoveka kojeg poznajem, koji je izbegao citav taj rat i koji (sto mi je skoro neverovatno) ni pre a ni posle toga nikada ruznu rec o Hrvatima kao narodu nije izgovorio preda mnom. Mada je on poseban lik, neposoban za mrznju i svadju bilo sa kim, ja bas i nisam takav. Uostalom, evo ti naseg forumasa Uskoka koji je odatle, ja mu verujem i mislim da nije ostrascen.

    Da li je postojala namera da se Srbi tamo trajno svedu na sto manji broj?

    Ja shvatam stavove i emocije prosecnog Hrvata danas, ali - za te stvari se sudilo a ne za odbranu zemlje od agresije i tako to treba posmatrati. Žalim krajiški narod koji je u to teško vreme od pocetka devedestih zastrašivan i huškan i iz Beograda i iz Zagreba. Tesko je bilo ne biti izmanpulisan uz onakvo istorijsko secanje. Dovedeni su pred svršen čin i postali žrtveno jagnje i predmet raskusurivanja nacionalističkih srpskohrvatskih apetita.

    Ali ono sto je poenta - sta god ko mislio, iz svih onih sramnih rabota 90tih, generalno nista dobro nije izaslo, samo stvari za stid, uz pojedinacne svetle primere ljudskosti. Zato sve ovo treba poravnati i zasaditi kukuruz, da bude bar neke koristi.

    Sto se Gotovine tice, on je imao problema sa zakonom od ranije zbog nekakvih pljacki u inostranstvu, kao i mnogi veliki ratnici 90tih sa svih strana. Tesko da se mogu identifikovati s njim kao likom.
    ssin,

    čast mi je uvijek bila razmijeniti mišljenje sa tobom... Volim da te čitam jer mislim da si razuman Srbin i da stvari posmatraš na nivou principa.
    Ono što si napisao je ipak uopšten pogled iz perspektive od 15 i više godina kasnije, kada se svi trude da se zaliječe rane. I hvala Bogu da se to radi. Bez pomirenja Srba i Hrvata kao dva najveća naroda na zapadnom Balkanu nema ni mira za nas oko vas.
    Ipak, grijeh je izjednačavati odgovornost napadača i napadnutog. A Haški Sud je ovom presudom to ipak učinio čime nam je zapravo poslao poruku da velike sile smatraju da smo svi ovđe stoka. Možda i jesmo ali ja ne planiram aplaudirati haškim majmunima zbog toga što u pauzi između dva igranja golfa žele ispisati istoriju mog i naroda s kojima sam živio nekada u istoj državi. Prosto ne pristajem na to.... Dovoljno mi je što pripadam generaciji kojoj je ukradena mladost da bih još sad i aplaudirao matorim bitangama iz Haškog Tribunala koji žele pokupiti poene na tragediji naroda do kojih držim. Oni su mi isto poput komšija koji su puštili da muž prebije ženu kao mačku zato što mu je rekla da ga ostavlja, gledali kako je razvlači za kosu i pali njene stvari dok svi to gledaju s perverznim uživanjem. A kad je ona uzela kakvu lopatu i šinula ga po glavi, komšije su rekli ajde da sad svi sjednemo i zabavljamo se narednih 10 godina tako što ćemo slušati vašu intimu i pokušati da utvrdimo ko je kriv, a nakon čitavog tog cirkusa odlučili - vi ste stoka! E hvala Haškom Tribunalu ime mu se zlatilo za vazda...Ali nije ovo njihova jedina presuda koja je ruganje pravu. Gotovo sve do jedne njihove presude su političke.
    Jedini "Haški Tribunal" koji je imao smisla mogao je biti onaj o kom su se trebali dogovoriti zaraćeni narodi sa sudijskim vijećem koje bi činili predstavnici svih naroda. TVRDIM DA JE TO BILO IZVODLJIVO posebno uz pritisak moćnog Zapada da je on to zaista želio, a nama bi pomoglo da se zaista sami zapitamo šta se desilo. Naravno da to nije bilo u interesu Zapadu jer ko bi posle imao potrebu za njegovim uslugama...A eto, paralelno sa tim nadnacionalnim Sudom trebali su ići svuda po bivšoj zemlji ad hoc "Vijeća pomirenja" po ugledu na ona u Južnoj Africi nakon aparthejda đe bi svi zajedno u istoj prostoriji slušali šta su jedni drugima radili pokušavajući da shvate zašto, a kako se takvo nešto više nikad ne bi desilo.
    Ja sam izrazito prozapadno orjentisan ali reći ću ovo - toga koga je Zapad mirio i pravdu mu utvrđivao duboko žalim jer mu sreću sigurno nije donio.

    Što se tiče Gotovine... Je li ja tebi izgledam ko Gotovinin fan?? Ja ne tvrdim da je on nevin, već da je ono za šta je optužen najobičnija isfabrikovana i vrlo poželjna izmišljotina. Ta njegova presuda mi liči podjednako na sve političke presude ikad izrečene. Po meni je i suđenje Miloševiću bio cirkus i suđenje Šešelju, i suđenje svima pred tim sudom. I ne samo pred tim političkim Sudom. Po meni se ta suđenja ne razlikuju od političkog iživljavanja nad vezanim Mihailovićem ili Stepincem ili čak i većini optuženih u Nirnbergu. Sve su to suđenja đe je osuda unaprijed bila odlučena i sve što se iščekivalo je visina kazne.
    Pa pogledajte kakav cirkus je bio oko suđenja Kosovarima Hajradinaju i družini. Ispade da su sadili krompir tokom rata...
    PREMA HAŠKOM SUDU IMAM GAĐENJE I TO JE MOJ STAV. To nije Sud koji treba da donese pravdu već napiše novu istoriju maloljetnim i maloumnim narodima...

    I ne krijem, duboko mi je žao Hrvata zato što je presuda najmanje osuda nekih komandanata. Ta presuda kvalifikacijom o "zločinačkom poduhvatu" je presuda pravdi. Kad bi se ravnali prema toj presudi nijedan narod ne bi imao pravo da pokušava da guši oružanu pobunu. Ali nije to meni ni baš toliko iznenađenje. Ja sam se slično osjećao i kada je Srbiji (kroz suđenja za Kosovo) isto tako donešena presuda da ona nije smjela gušiti oružanu pobunu oružjem - što je ludilo. Nijedna zemlja od tih što su delegirale te sudije ne bi ni trepnula da uguši svaku pobunu na svoj teritoriji u krvi. Nisu li to Britanci radili u S. Irskoj, Francuzi još u zametku na Korzici, Španci i danas na najbrutalniji način uskraćuju pravo Baskijcima da izađu iz zemlje,..itd... Umoran sam da pišem više... Nadam se da si shvatio što želim reći...
    Urlanje od sreće zato što je neko udario po glavi vašeg komšiju i to bez ikakvog smisla, a samo zato jer sa istim imate neke nerašćišćene račune - vrhunac je nemorala i onaj ko to čini zaslužuje prezir.
    Last edited by El Re; 16-04-11 at 12:41.

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    To nije Sud koji treba da donese pravdu već napiše novu istoriju maloljetnim i maloumnim narodima...
    e pa jbg, nije taj sud napravio te narode maloljetnim i maloumnim..
    She is only here to annoy herself!

  7. #82
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaslužena kazna za zločine koji su počinili, najveće etničko čišćenje poslije drugog svjetskog rata, što potvrdjuje da je Hrvatska nastala na zločinima. Ovako nešto trebalo se desiti još prije 65 godina, da se kazne Ustaše za sva zlodjela u Drugom svjetskom ratu. Hrvati su navikli da im svi dosadašnji zločini prolaze nekažnjeno pa se sada našli u čudu.
    I samo da dodam da ova presuda dovodi u pitanje i legitimnost cijele Hrvatske. Srbi bi trebalo da traže najmanje autonomiju za RS Krajinu...
    Last edited by MOLER; 16-04-11 at 13:02.

  8. #83
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e pa jbg, nije taj sud napravio te narode maloljetnim i maloumnim..
    Ne, to je izraz njihove istorijske nesreće i nedoraslosti... Ali to što si ti naivan ne daje meni za pravo da ja tvoju naivnost iskorištavam kako bih zadovoljavao svoje interese. To je zločin i vrhunac nemorala i MNOGO je ozbiljnije od nečije naivnosti i nedoraslosti.
    Pomenuh prije presude tog istog Haga Kosovarima... Zašto niko njih ne osudi??? Zato što bi Zapad izgubio naglo popularnost kod svih Kosovara, a ako osudi neke Srbe i neke Hrvate naći će se neki drugi Srbi i neki drugi Hrvati koji će se staviti u službu Zapadu pljujući i izrugujući se osuđenim sunarodnicima... Južnoslovenski narodi nisu slučajno toliko dugo bili pod raznoraznim okupacijama... Prosto imaju tu sklonost da ih je lako okretati jedne protiv drugih i unutar sebe, a za račun drugih i da ne govorim...
    Eto, i današnje Njemce su ubijedili da je ideja nacionalnog ujedinjenja (ne govorim o kasnijem ludilu osvajanja tuđeg i holokaustu koji je proizišao iz izopačenog uma njegovog tvorca) već samo ideja - zločin i da je potpuno ispravno što su Njemci posle WWII protjerani sa najmanje trećine njemačkog etničkog prostora. Pa kad su mogli ubijediti Njemce što u isto ne bi ubijedili i Srbe i Hrvate... Ispade da je pravda kad Njemci, Rusi, Mađari, Srbi i Hrvati i ko zna koji žive u najmanje 3 a neki i u 5-6 država, ali taj princip ne važi za Amerikance, Engleze i Francuze... Oni valjda kao viša rasa imaju pravo da žive u etnički objedinjenim državama pa pride i da odlome komad tuđeg prostora i zapišaju ga kao svoj...
    Last edited by El Re; 16-04-11 at 13:09.

  9. #84
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MOLER View Post
    Zaslužena kazna za zločine koji su počinili, najveće etničko čišćenje poslije drugog svjetskog rata, što potvrdjuje da je Hrvatska nastala na zločinima. Ovako nešto trebalo se desiti još prije 65 godina, da se kazne Ustaše za sva zlodjela u Drugom svjetskom ratu. Hrvati su navikli da im svi dosadašnji zločini prolaze nekažnjeno pa se sada našli u čudu.
    I samo da dodam da ova presuda dovodi u pitanje i legitimnost cijele Hrvatske. Srbi bi trebalo da traže najmanje autonomiju za RS Krajinu...
    Moliš li se svaki dan da proradi neki vulkan poput Svete Helene i zbriše Hrvatsku sa lica Zemlje. Ili makar da ih svaki dan trese neki zemljotres nalik na Fukušimu? ... Svašta li sve čovjek pročita...

  10. #85
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Evo vam link za transkripte sa Briona đe je dogovarana akcija pa sami prosuditi ako ovo nije plan za etničko čišećenje onda ne znam šta je.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/547318.aspx
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  11. #86
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hrvati ne shvataju da im niko ne osporava OLUJU sa stanovništva oslobađanja zemlje.Konstantno ponavljaju da je to bila legitimna akcija, umjesto da potenciraju zločine svojih jedinica.Načinom na koji Hrvati(skoro svi) danas brane OLUJU je veoma loš za buduće odnose sa Srbijom.Činjenice su dokazane na sudu, u pitanju je protjerivanje i moraju se kazniti vinovnici tog nečovječnog postupanja.Neka slika današnje Hrvatske asociraju Srbe na neka strašna vremena za taj narod.Jednoglasna podrška ,,oslobodiocima" kojima se ne nalazi loša, tamna strana će odvesti Hrvate unazad.Ta nacija mora da se suoči sa ovom odlukom suda i da prebrodi period koji je pred njom.Nikad se ne smije izbiti iz vida da veliki zločini koji su učinjele ustaše prema Srbima u II svetskom ratu nikada nijesu rasvjetljeni a počinioci su svoj spas našli u Južnoj Americi.Tito je umnogome relativizovao taj sramni period nacističke države Hrvatske i sada se , nadam se privremeno, vraća sve kao bumerang.
    Transkript tih priprema za iseljenje Srba je previše jasan da tu nema nekih dilema.
    Ponavljam svega bi ovog bilo manje da su Hrvati malo bolje upoznati sa svojom nedavnom istorijom gdje je bio plan 1/3 Srba pobiti, 1/3 pokatoličiti a 1/3 protjerati.Nekažnjen zločin inicira ponovni zločin.Narod u Hrvatskoj imao je idiličnu sliku, posebno mlade generacije , o svojoj državi neznajući kako se ta država stvarala.
    zato Hrvati pamet u glavu i sučite sa sa svojim zločinima, tako ćete ući u red civilizovanih naroda i na djelima a ne samo na riječima.Želim Hrvatima da uspiju ali moraju mnoge ideale nazvati pravim imenom!

  12. #87
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Evo vam link za transkripte sa Briona đe je dogovarana akcija pa sami prosuditi ako ovo nije plan za etničko čišećenje onda ne znam šta je.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/547318.aspx
    Nije to sporno... Ali kakve to veze ima sa Gotovinom???... Đe su masovne grobnice žrtava Gotovine i Markača?? Djelo postoji samo ako je izvršeno. A pomjeranje 150 000 Srba iz Krajine organizovali su (stihijno) lokalni Srbi a ne Gotovina. Ni Mladić nije mogao pobiti sve Srebreničane da su oni ostali kućama, već kad su krenuli u zbjeg. Kada je zbjeg formiran Hrvati su mogli da vježbaju gađanje po njemu, da su htjeli, koliko je bio izložen njihovoj paljbi. No oni to nisu učinili, Zašto bi??? Pa njima je upravo odgovaralo ono što su Srbi učinili. Krajinu su od Srba "oslobodili" Srbi a ne Hrvati.
    Stradanje nekoliko stotina civila u oslobođenom prostoru bivše Krajine bila je upravo u odgovornosti generala Čermaka (koji je jedini političar među ovom trojicom) i INTERESANTNO jedino je njega Sud oslobodio!!
    Zato je ta presuda smejurija...
    A za "Brione" se moglo suditi isključivo njegovim tvorcima Tuđmanu, Šušku i ekipi. To je bio spisak njihovih želja. Gotovina s tim nema veze... U svom jadnom i bijednom pokušaju da iskoriste rad na suđenju Tuđmanu koji im je neplanirano izmakao time što je umro, oni su klasičnim nasiljem imputirali Gotovini ono što je bilo napisano za Tuđmana,
    Last edited by El Re; 16-04-11 at 13:29.

  13. #88
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Evo vam link za transkripte sa Briona đe je dogovarana akcija pa sami prosuditi ako ovo nije plan za etničko čišećenje onda ne znam šta je.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/547318.aspx

    Ma neeeee druze, ti si to umislio i pogresno zakljucio. Kakvo ciscenje, kakvi planovi, kakve namjere.
    Ti sto su "ocisceni" su sami krivi jer su trazili "detrdzent".
    I nije bitno sto su "cistaci" dosli sa "praskom", koji peche oci i boli, jer "ciscenje" je bilo iz dobre namjere. I svako ko se pobunio zbog "ciscenja" zaista je bahat i nezahvalan.
    I sad kad im neko kaze, da "ciscenje" bas i nije bilo po pravilima "sanitarne" sluzbe, sad ispada da "ciscenja" nije ni bilo iako je ocigledno i coravom, da su svi nosili "kantice", "spuzve", "dzogere", "metle"......

    E to kakvih sve "opravdanja" covik moze procitati i koliko "negiranja" ljudi sebi mogu dozvoliti, to je prosto nevjerovatna stvar.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  14. #89
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne znam zašto se vraćam, ali jednostavno ne mogu šutjet. Prvo Hari tebi zamjeram što dozvoljavaš ovakav naslov teme. Nadam se da se barem malo sramiš što si ovo dozvolio.

    Prva žrtva Domovinskog rata, što se u Hrvatskoj često pogrešno prikazuje, je policajac srpske nacionalnosti Goran Alavanja iz Zadra na kojega je, zajedno sa kolegama Stevanom Bukaricom i Jovom Graorcem, bez ikakvog povoda iz zasjede otvorena vatra 23. studenog 1990. godine na križanju ceste Obrovac-Benkovac-Žegar. Goran Alavanja je poginuo na licu mjesta. Josip Jović je ubijen 31. ožujka 1991. u zasjedi koju su postavili srpski naoružani civili na Plitvičkim jezerima. Hrvatska policija šalje pojačanje ali helikoptere presreću avioni jugoslavenskog ratnog zrakoplovstva i prisilno ih vraćaju u Zagreb.

    U Borovu selu lokalni četnici (naoružani civili s šubarama i kokardama) ubijaju dva i zatvaraju dva policajca koji su došli skinuti jugoslavensku zastavu i zamijeniti je legalnom hrvatskom trobojnicom. Iz Vinkovaca prema Borovu selu kreće autobus regularnih snaga hrvatske policije u namjeri da oslobodi zatočene kolege i izvuče tijela dvoje ubijenih. Na ulazu u Borovo selo im je postavljena podla zasjeda iz koje je otvorena vatra po autobusu iz kojega još nitko nije izašao. Tom prilikom je ubijeno 12 hrvatskih policajaca. Njihova tijela su izvučena tek nekoliko dana poslije. Bili su izmasakrirani do neprepoznatljivosti, odrezanih ušiju, iskopanih očiju, prerezanih vratova, odsječenih jezika i prstiju (njihove slike su obišle cijeli svijet)....

    Hrvatsko selo Kijevo (naseljeno uglavnom Hrvatima) je okupirano i blokirano. Okupirala ga je JNA na čelu s Mladićem, koja nije dozvoljavala hrvatskom crvenom križu da se selu dostavi pomoć u hrani, vodi i lijekovima što je protivno svim normama humanog ponašanja. U Splitu zbog toga kreću demonstracije pred zgradom komande JNA. Tom prilikom JNA izdaje zapovjed za otvaranje vatre po okupljenim i nenaoružanim demostrantima, ali zapovjed admiral Bocinov odbija zapovjed zbog čega je poslije osuđen i zatvoren u Beogradu odakle je uspio pobjeći u Makedoniju. Ondašnje makedonske novine su masu puta pisale o tim događajima pa i o tome da postoji mogućnost da je Saško Gešovski ubijen metkom u leđa koji je opalio pobješnjeli oficir JNA koji je prije toga automatskom puškom pucao u zrak da bi otjerao demostrante. Svi makedonski mediji su pisali o tome, a makedonska javnost, što je vidljivo prema komentarima na youtube i drugdje, je uvjerena u ovu tezu. Nebitno, sve da je ubijen metkom iz mase neistina je da je udavljen. Vojnik s transportera Svetlančo Nakov, čija je snimka davljenja prikazana toga dana, danas je živ i zdrav i izvukao se bez ogrebotine.

    Nakon toga u Kninu počinje progon nesrpskog stanovništva. Neki su odmah zatvarani u kazamate kninske tvrđave, a neki od njih iz njega nikad nisu izašli. Počinju prva puškaranja, a potom i razaranje hrvatskih sela Kijeva i Kruševa. Rat se širi i na Slavoniju. Počinju i ratni zločini. Prvo u potpunosti spaljeno selo su Ćelije iz kojega je protjerano svih 200-tinjak stanovnika, a u kojemu je kasnije pokopano najmanje 16 tijela ubijenih među kojima 11 onih koje je pobio Arkan sa svojim Belim orlovima. Zatim slijedi banijsko selo Kuljani u kojemu su 26. srpnja 1991. četnici pobili neutvrđeni broj civila svih starosnih skupina. Potom u srpnju i kolovozu 1991. slijede pokolji u Zamočama, Strugi, Kozibrodu, Dalju, Lovincu, Kraljevčanima, Bjelovcu, Pecki, Čuntiću, Dragotincu, Žutoj Lokvi, Skeli...
    Last edited by bracodubrovnik; 16-04-11 at 13:47.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U rujnu 1991. kreću pokolji u Graboštanima, Stublju, Majuru, Četekovcu, Balincima, Čojlugu, Kusonjama, Petrinji, Grabovcu, Plitvicama (ubijeno troje djece). U listopadu te godine kreću pokolji u Gornjem Viduševcu, Čorcima, Vagancu, Lovasu, Širokoj Kuli, Novom selu, Bukovcu, Karancu, Skakavcu, Brešanima, Baćinu i Lipovači.


    U studenom je 4.11. ubijeno 76 civila u Petrinji, 7.11. u Poljanku 6 civila, 8.11. opet u Petrinji 42 civila od kojih 16 djece, 9.11. u Erdutu je ubijeno 15, a 11.11. još 5 civila Mađara i Hrvata. Slijedi pokolj u Saborskom, a onda dva najveća zločina Ovčara i Šakbrnja. Na Ovčari je pobijeno oko 250-260 ranjenika i ratnih zarobljenika, u Škabrnji 43 civila, starca, žene i djeca među kojima i nekolicina branitelčja Škabrnje. Broj ubijenih u Škabrnji je tijekom okupacije mjesta narastao na 86. Naravno sve straiji civili.
    Do kraja godine počinjeni su masakri u selima: Klancu (20 civila), Dabru (7), Vrhovinama (osam), Smoljancu (7), Čanku (7), Gornjim Jamama (15 civila od kojih 3 malodobne djece), Voćin i Hum (47 civila), Kostrići (16 civila od čega dvoje djece od 2 i 4 godine starosti u majčinom naručju), Joševici (21 civil od čega 4 djece), Erdutu (7 ljudi) i Jasenicama (5 staraca).


    Godine 1992. izvršeni su pokolji u Polju i Lađevačkom selištu (10 civila), Šašićima kod Knina (4 civila od kojih dvoje djece). Sljedeće godine počinjen je masakr u Medviđi gdje je ubijeno 10 civila. Još uvijek se ne zna gdje se nalazi preko 1200 nestalih hrvatskih vojnika i civila za kojima se i dan danas traga. Još uvijek se traga za masovnim grobnicama po Baniji i Slavoniji.


    Te 1991. godine u Hrvatskoj je prognano oko 700.000 ljudi od čega je 150.000 izbjeglo diljem Europe, a ostali po brojnim izbjegličkim kampovima u Hrvatskoj.
    Last edited by bracodubrovnik; 16-04-11 at 13:49.

  16. #91
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo za sve srpske fašiste i njihove simpatizere koji urlaju od sreće što ih je Haški Sud ubijedio da je kažnjen krivac za pad Krajine, a kao podsjećanje šta se desilo i kako je zaista pala Krajina. Pošto neki debili samo što me ne optuže da mi je drago što su rastjerani ljudi iz svojih kuća, a da ne bi bilo kako ja serviram eto neke hrvatske izvore, evo im jedna dosta korektno urađena emisija RTS-a o padu Krajine, pa možda KONAČNO shvate ko je istjerao Srbe iz Hrvatske. Da li ih je gonio Gotovina ili ih je neko namjerno plašio Gotovinom po prethodno utvrđenom planu da napušte svoja ognjišta...





















    Last edited by El Re; 16-04-11 at 15:17.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Oluja je ponos hrvatskog naroda i to nijedna sudska presuda na svijetu neće promijeniti. Presuda generalima Gotovini i Markaču, hrvatskim herojima, je politička a ne pravna. Slijedi žalbeni postupak koji će to, iskreno se nadam, i dokazati. Olujom je u ustavno pravni poredak RH vraćeno preko 30 % okupiranog područja s kojeg je 1991./1992. prognano svo hrvatsko življe. Hrvatska država je zakonom amnestirala većinu Srba koji su sudjelovali u oružanoj pobuni protiv Hrvatske, točnije sve one za koje je dokazano da nisu počinili veće zločine. Za zločincima se i dalje traga, a ovi događaji u Haagu će, nadam se, dovesti do toga da se ukine ta amnestija i da se sudi svima koji su pokrenuli i sudjelovali u pobuni. Iz Knina i s područja Krajine nitko nije prognan nego su je napuštali prema zapovjedi Mile Martića a za bijeg se pripremali uvježbavanjem još u srpnju 1995. godine ( ). Dio stanovništva je pobjegao iz straha od odmazde (s obzirom na sve navedene zločine koje su počili Srbi, vjerujem da su ovi imali razloga strahovati). Manji dio onih koji je ostao je ubijen, što je bez ikakve sumnje zločin, a zločinci polako ali sigurno izlaze pred sud i odlaze na robiju. Veći dio onih koji su ostali i dan danas tu žive a brojni od njih će svjedočiti profesionalnom odnosu HV i policije. Dostavljani su im hrana, voda, cigarete, lijekovi i svi drugi oblici pomoći potrebne za koliko toliko normalan život. O tome su svjedočili nebrojeno puta.



    U postrojbama HV je bio i jedan manji broj onih kojima tu nije smjelo biti mjesta jer im je cilj bio čista osveta, no veći dio HV je prema zarobljenicima i civilima postupao prema svim konvencijama. Priča o spašavanju vojnika Perića: . Nekoliko puta sam pričao o našem odnosu prema civilima koje smo nalazili po srpskim selima. Ni jednome od njih nije pala dlaka s glave, a dio njih smo izvukli i odveli na sigurno. Kraj rata su dočekali živi i zdravi. Gotovina je između ostalog osuđen za prekomjerno i neselektivno granatiranje Knina. Što je s neselektivnim i prekomjernim granatiranjem Vukovara, Dubrovnika, Osijeka, Zadra, Karlovca, Šibenika, Siska, Vinkovaca....sve mjesta i gradovi na koje je pojedinačno palo od pedeset do sto pa i više puta više granata? Tko je kažnjen za sva ova sranja i zločine i kolike je kazne dobio???? Jedino Mile Martić (kojemu je potvrđena presuda) je dobio više od Gotovine (34 godine), a svi ostali manje. No eto, svakoj budali svoje veselje, ali ja znam, siguran sam, da se najslađe smije (mada to nije za smijeh) onaj tko se zadnji smije.



    Za ove pobjeglice iz Hrvatske. Ovdje više nikad niste dobrodošli jer širite laži. Lojalni Srbi su i onda i danas bili cijenjeni hrvatski građani, pogotovo oni koji su s nama rame uz rame stali u obranu svoje jedine Domovine. Mogao bih ovdje danima nabrajati njihova imena ali neću. Dovoljno je reći da je na našoj strani bilo Srba na koje su pucali njihovi najbliži. Moj najbolji prijatelj i suborac je bio Nikšićanin čija su braća bili četnici i pucali po njemu kao po psu. Danas je pokojni, pokopan je u Crnoj Gori. Na žalost ne znam gdje da mu pođem na grob i zapalim svijeću. Ne znam gdje jer ga nisu smjeli sahranit u Nikšić da mu Srbi ne seru i ne pišaju po grobu.


    p.s. Još jednom Hari, ti si uvijek bio čovjek, ne znam kako si dozvolio da netko pokrene temu s ovakvim naslovom sa zlonamjernim i podlim, niskim, primitivnim isticanjem slova U. Možda nisi spazio pa pogledaj još jednom. Ako je ovo forum namijenjen Srbima i Crnogorcima, a želite potjerati sve ostale, onda brate recite tako.
    Last edited by bracodubrovnik; 16-04-11 at 13:55.

  18. #93
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ssin,

    čast mi je uvijek bila razmijeniti mišljenje sa tobom... Volim da te čitam jer mislim da si razuman Srbin i da stvari posmatraš na nivou principa.
    Ono što si napisao je ipak uopšten pogled iz perspektive od 15 i više godina kasnije, kada se svi trude da se zaliječe rane. I hvala Bogu da se to radi. Bez pomirenja Srba i Hrvata kao dva najveća naroda na zapadnom Balkanu nema ni mira za nas oko vas.
    Ipak, grijeh je izjednačavati odgovornost napadača i napadnutog. A Haški Sud je ovom presudom to ipak učinio čime nam je zapravo poslao poruku da velike sile smatraju da smo svi ovđe stoka. Možda i jesmo ali ja ne planiram aplaudirati haškim majmunima zbog toga što u pauzi između dva igranja golfa žele ispisati istoriju mog i naroda s kojima sam živio nekada u istoj državi. Prosto ne pristajem na to.... Dovoljno mi je što pripadam generaciji kojoj je ukradena mladost da bih još sad i aplaudirao matorim bitangama iz Haškog Tribunala koji žele pokupiti poene na tragediji naroda do kojih držim. Oni su mi isto poput komšija koji su puštili da muž prebije ženu kao mačku zato što mu je rekla da ga ostavlja, gledali kako je razvlači za kosu i pali njene stvari dok svi to gledaju s perverznim uživanjem. A kad je ona uzela kakvu lopatu i šinula ga po glavi, komšije su rekli ajde da sad svi sjednemo i zabavljamo se narednih 10 godina tako što ćemo slušati vašu intimu i pokušati da utvrdimo ko je kriv, a nakon čitavog tog cirkusa odlučili - vi ste stoka! E hvala Haškom Tribunalu ime mu se zlatilo za vazda...Ali nije ovo njihova jedina presuda koja je ruganje pravu. Gotovo sve do jedne njihove presude su političke.
    Jedini "Haški Tribunal" koji je imao smisla mogao je biti onaj o kom su se trebali dogovoriti zaraćeni narodi sa sudijskim vijećem koje bi činili predstavnici svih naroda. TVRDIM DA JE TO BILO IZVODLJIVO posebno uz pritisak moćnog Zapada da je on to zaista želio, a nama bi pomoglo da se zaista sami zapitamo šta se desilo. Naravno da to nije bilo u interesu Zapadu jer ko bi posle imao potrebu za njegovim uslugama...A eto, paralelno sa tim nadnacionalnim Sudom trebali su ići svuda po bivšoj zemlji ad hoc "Vijeća pomirenja" po ugledu na ona u Južnoj Africi nakon aparthejda đe bi svi zajedno u istoj prostoriji slušali šta su jedni drugima radili pokušavajući da shvate zašto, a kako se takvo nešto više nikad ne bi desilo.
    Ja sam izrazito prozapadno orjentisan ali reći ću ovo - toga koga je Zapad mirio i pravdu mu utvrđivao duboko žalim jer mu sreću sigurno nije donio.

    Što se tiče Gotovine... Je li ja tebi izgledam ko Gotovinin fan?? Ja ne tvrdim da je on nevin, već da je ono za šta je optužen najobičnija isfabrikovana i vrlo poželjna izmišljotina. Ta njegova presuda mi liči podjednako na sve političke presude ikad izrečene. Po meni je i suđenje Miloševiću bio cirkus i suđenje Šešelju, i suđenje svima pred tim sudom. I ne samo pred tim političkim Sudom. Po meni se ta suđenja ne razlikuju od političkog iživljavanja nad vezanim Mihailovićem ili Stepincem ili čak i većini optuženih u Nirnbergu. Sve su to suđenja đe je osuda unaprijed bila odlučena i sve što se iščekivalo je visina kazne.
    Pa pogledajte kakav cirkus je bio oko suđenja Kosovarima Hajradinaju i družini. Ispade da su sadili krompir tokom rata...
    PREMA HAŠKOM SUDU IMAM GAĐENJE I TO JE MOJ STAV. To nije Sud koji treba da donese pravdu već napiše novu istoriju maloljetnim i maloumnim narodima...

    I ne krijem, duboko mi je žao Hrvata zato što je presuda najmanje osuda nekih komandanata. Ta presuda kvalifikacijom o "zločinačkom poduhvatu" je presuda pravdi. Kad bi se ravnali prema toj presudi nijedan narod ne bi imao pravo da pokušava da guši oružanu pobunu. Ali nije to meni ni baš toliko iznenađenje. Ja sam se slično osjećao i kada je Srbiji (kroz suđenja za Kosovo) isto tako donešena presuda da ona nije smjela gušiti oružanu pobunu oružjem - što je ludilo. Nijedna zemlja od tih što su delegirale te sudije ne bi ni trepnula da uguši svaku pobunu na svoj teritoriji u krvi. Nisu li to Britanci radili u S. Irskoj, Francuzi još u zametku na Korzici, Španci i danas na najbrutalniji način uskraćuju pravo Baskijcima da izađu iz zemlje,..itd... Umoran sam da pišem više... Nadam se da si shvatio što želim reći...
    Urlanje od sreće zato što je neko udario po glavi vašeg komšiju i to bez ikakvog smisla, a samo zato jer sa istim imate neke nerašćišćene račune - vrhunac je nemorala i onaj ko to čini zaslužuje prezir.
    Hvala ti. Ja mislim da je situacija jasna, sudi se za zločine a ne sudi se Hrvatima kao narodu. Svako ko smatra da je ovo osuda hrvatskog naroda sebi pravi medvedju uslugu i svrstava se u red onih sto bi radije ukrili prljavstinu i zlocine.

    I odmah da kazem da ne zelim da izjednacavam krivnju za onaj sramotni rat. P omeni je to bratoubilacki rat, iako se mnogi nece i ne moraju sloziti sa mnom, njihova stvar. Najveca krivnja je u Beogradu. Ima i drugih, manjih, a posle Beograda ide na red Zagreb po stepenu krivice i odgovornosti. Dakle ostavimo se toga ko je poceo na ovoj temi, jer to nije sustina

    U pravu si, nastojim stvari da sagledam na nivou principa i ko je pratio sta pisem zna da sam pozdravio svaku odluku haskog tribunala, a za one koje su po mom misljenju bile sporne nisam krivio sud nego eventualno nesposobno tuzilastvo. (inace ja sam uvek odvajao sud i tuzilastvo i mislim da je tuzilastvo pod odredjenim politickim uticajem odredjenih zemalja.) I nadam se i nestrpljivo ocekujem da Mladic zavrsi u Hagu, ne zbog EU nego zbog samog sebe i zbog pravde, a voleo bih da mu sudi beogradski sud i da ga pravedno osudi po dokazima i cinjenicama. (sto se nece desiti samom cinjenicom da je to ingerencija Haga - sto su potpisali i Slobo i Franjo, koje je verovatno smrt spasila haske presude).

    Haski sud i postoji zato sto nikad pojedini zlocini ne bi bili kaznjeni. Da je Hrvatska sama procesuirala zlocine do ovoga nikad ne bi doslo i ne bi dosla u pitanje njihova borba za svoju zemlju. Oni to nisu ucinili, i sada je hrvatska javnost sokirana jer su slusali TV a ne svoju glavu. Senlucili su mnogi, previse njih, radovali se javno nestanku svojih sugradjana ne shvatajuci koliko je to za njih same veliki gubitak i materijalni i moralni. Ko je ikada odgovarao sto je deda mog kuma Jerkovica, starac od 70 i kusur godina ubijen kao pasce na pragu spostvene kuce koja je potom zapaljena? Koga je boleo **** za to u Hr? Mozda je i neke boleo, ali sudove i tuzilastvo ocigledno nije, znaci da ti sudovi ne valjaju, ne valja takva drzava - ne valja im poso.

    Ono sto se radi sada na ulicama Hrvatske je neopisiva patetika, trebalo bi za tu dozu patetike izmisliti novu rec. Ovi sto se seku staklom, mogu da poseku i **** svoj koji ih boli za svoje sugradjane Srbe svoj kad su vec kod toga. Pa ja sam toga gledao po Srbiji vec, u slicnom intezitetu. Ovo me podseca na histeriju u Srbiji i price o svetskoj zaveri, pa onaj jos nesrecnik na skupu objavi kako je Hag "srbijanski cetnicki sud". Kako da ne. Meni nikad nije problem da kazem popu pop a bobu bob, a prijatelja u Hr imam mnogo vise od prosecnog stanovnika srbije i crne gore.

    Vidi, mi se razlikujemo u misljenju. Ja sam razocaran odavno, smatram da mi uglavnom i jesmo stoka, i kao sto sam i rekao, smatram da sve ovo treba poravnati i zasaditi kukuruz, pa da prodje jedno najmanje 1000 godina da se sva ova bruka i sramota zaboravi. Čast svetlim primerima ljudskosti.

    Ko neće suseda za brata imaće tuđina za gazdu. Udri Ameriko, Rusi, Turci, ko god, samo udri.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post

    p.s. Još jednom Hari, ti si uvijek bio čovjek, ne znam kako si dozvolio da netko pokrene temu s ovakvim naslovom sa zlonamjernim i podlim, niskim, primitivnim isticanjem slova U. Možda nisi spazio pa pogledaj još jednom. Ako je ovo forum namijenjen Srbima i Crnogorcima, a želite potjerati sve ostale, onda brate recite tako.
    Braco, za ovoliko godina koliko smo odje zajedno valjda si primijetio da je ovaj forum za sve koji oce da fino diskutuju. Prihvatam tvoju krtiku za naslov, a vjerovao ili ne tek kad si napisao primijetio sam. Nije pravdanje ali tek sinoc kad sam dosao pokusao sam srediti da sadrzaj teme makar izgleda na diskusiju.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Malo o ponašanju HV tijekom i poslije Oluje (ono što vaši mediji nikad nisu objavili):



    Malo o Kninu nakon oslobođenja (obratite pažnju na zgrade i stambene objekte. Ovi civli koji puše, sjede i razgovaraju s hrvatskim vojnicima su SRBI):


    a onda malo o Vukovaru nakon ulaska četnika (obratite pažnju na zgrade i stambene objekte. Ova kolona civila su HRVATI. Ovaj na štapu kojega vode ovi sa šubarama je ubijen ko pas. Tijelo mu, koliko ja znam, ni do dan danas nije pronađeno.):


    Tko je odgovarao za ovo prekomjerno i neselektivno razaranje Vukovara? A Gotovina je između ostalog osuđen i zbog "bezobzirnog" razaranja!

    Poruka ovome Bošnjaku Dobruskom: Tvoji postovi su, pretpostavljam, zahvala generalu Gotovini što je Olujom spriječio da Bošnjaci iz Bihaća i Cazinske krajine nisu doživjeli sudbinu Srebrenice? Sram te bilo. Pođi u Bihać i reci svojim sunarodnjacima ovo što si ovdje pisao.
    Last edited by bracodubrovnik; 16-04-11 at 14:37.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Braco, za ovoliko godina koliko smo odje zajedno valjda si primijetio da je ovaj forum za sve koji oce da fino diskutuju. Prihvatam tvoju krtiku za naslov, a vjerovao ili ne tek kad si napisao primijetio sam. Nije pravdanje ali tek sinoc kad sam dosao pokusao sam srediti da sadrzaj teme makar izgleda na diskusiju.
    Ako je tako onda praštam. Znam da nisi takav čovjek jer sam svašta ovdje doživljavao ali o tebi mislim sve najbolje.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Ono sto se radi sada na ulicama Hrvatske je neopisiva patetika, trebalo bi za tu dozu patetike izmisliti novu rec. Ovi sto se seku staklom, mogu da poseku i **** svoj koji ih boli za svoje sugradjane Srbe svoj kad su vec kod toga. Pa ja sam toga gledao po Srbiji vec, u slicnom intezitetu. Ovo me podseca na histeriju u Srbiji i price o svetskoj zaveri, pa onaj jos nesrecnik na skupu objavi kako je Hag "srbijanski cetnicki sud". Kako da ne. Meni nikad nije problem da kazem popu pop a bobu bob, a prijatelja u Hr imam mnogo vise od prosecnog stanovnika srbije i crne gore.
    Među onima koji su sinoć na Stradunu, a vjerujem i drugdje po Hrvatskoj, prosvjedovali protiv ove sramtotne političke odluke haaškog tribunala je bilo najmanje dvadesetak mojih prijatelja i suboraca Srba i Crnogoraca. Svakom lojalnom Srbinu koji je devedesetih Hrvatsku prihvatio kao svoju jedinu Domovinu ova odluka je pala jednako teško kao i bilo kojem Hrvatu.

  23. #98
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Među onima koji su sinoć na Stradunu, a vjerujem i drugdje po Hrvatskoj, prosvjedovali protiv ove sramtotne političke odluke haaškog tribunala je bilo najmanje dvadesetak mojih prijatelja i suboraca Srba i Crnogoraca. Svakom lojalnom Srbinu koji je devedesetih Hrvatsku prihvatio kao svoju jedinu Domovinu ova odluka je pala jednako teško kao i bilo kojem Hrvatu.
    Ne treba da nasedate na priče o slavnim borbama i herojstvu. Toga 90tih diljem bivse YU jednostavno nije bilo. Bilo je to uglavnom nasilje prema sebi najslicnijima, uglavnom po ledjima civila. Kao neko ko je napadnut i bio u situaciji da brani vlastiti prag trebalo bi da shvatis koliki je strah i psihoza vladala kod Krajisnika koje je plasio i huskao Beograd i Zagreb paralelno. U strahu se cine nerazumne stvari a u datom trenutku samo se potpirivalo i pretilo, niko da pokusa da smiri.

    Ja podrzavam hrvatsko pravosudje u proganjanju onih koji su cinili uzasne zlocine prema hrvatskom civilnom stanovnistvu. Zakazali su vam sudovi oko zlocina nad hrvatskim Srbima, ma sta ti mislio o tome. Pazi, ne krivim ja tebe licno, ti to i nisi mogao da znas u svom onom nacionalistickom transu. Da, bez sumnje bi se vecina Srba itekako radovala isto tako, mislim i vise, da su vojno porazili kosovare i vratili se na Kosovo ocisceno od mrskih "Siptara".

    Medjutim, da ti kažem iskreno... Hrvatska bez Srba nije bolja zemlja. Naprotiv, to i nije prava Hrvatska. Dubrovcani kao i drugi imaju pravo sada da mrze Srbe, pa i mene zbog stvari koje su im se dogodile i ja to shvatam i prihvatam. Zanimljivo, jedino u DU sam u Hr imao neke, doduse sitnije, neprijatnosti. Ono sto ne shvatam je da oni koji su sami bili zrtve agresije ne mogu pojmiti stepen katastrofe citavog jednog naroda, Krajisnika. Pa to su biblijske razmere covece, ode sva istorija i kultura i vekovi zajednickog zivota u par dana.

    Sve to je jedna velika sramota svih nas, i nema nikakvih razloga niti Srbi da likuju i šenluče sada, ni Hrvati da plaču i režu se. Na Gotovini se polomilo, a naći će se način da se odvoji ono što je bilo časno od onog što je bilo nečasno. Srbi kažu "vreme je majstorsko rešeto". Inace ne mogu a da ne primetim da je doticni kao i mnogi na svim zaracenim stranama jedan lik krajnje sumnjive proslosti. Doslo takvo vreme pa isplivalo sve i svasta i eto bivsi robijasi postali vojskovodje i nacionalne ikone i heroji. Zelim ti svako dobro, i mislim da ako iskreno i otvoreno sagledas stvari nema razloga da budes tuzan.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  24. #99
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Definitivno, za mene je vise od kazne Gotovini i Markacu, najbitnija definicija da se radi o Zajednickom zlocinackom poduhvatu na cijem je celu bio Franjo Tudjman

    Iz Brijunskih transkripta je ocigledno, da cilj operacije nije bio samo vracanje teritorije pod hrvatsku kontrolu, vec i potpuno protjerivanje srpskog stanovnistva i to: Namjernim bombardovanjem civilnih ciljeva, ubijanjem, paljenjem civilne imovine, stvaranjem atmosfere straha, nekaznjavanjem pojedinacnih zlocina...i da ne nabrajam.

    Postoji hiljade dokumentovanih izjava Franje Tudjmana, u audio, video i tekstualnom formatu, kojim cak i prije rata jasno najavljuje sta je krajnji cilj. Brijunski trasnkripti su samo krunski dokaz kako je isplaniran i ostvaren taj cilj.

    Potpuno razumijem histeriju koja je nastala u Hrvatskoj zbog toga sto presuda rusi svu mitologiju izgradjenu oko dogadjaja koji hrvati smatraju svojom najvecom vojnom pobjedom u istoriji (izgleda da za tisucu godina drzavnosti nisu imali vecu). Za Srbe ipak, presuda je mala satisfakcija jer je Hrvatska svoju namjeru i ostvarila - Srba tamo vise nema.

  25. #100
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Braco,
    Vidim da si dobro naucio novu hrvatsku istoriju, ona koja je napisana da bi se opravdalo i sto ima i sto nema opravdanja.
    Da ti mjenjam "pogled na svijet" necu, ali isto tako necu, a da ne reagujem na neke dijelove tvog pisanja.
    Jos ni u jednom tvom obracanju nisi nasao ni malo razumijevanja za dogadjaje, za zlocine, za zrtve, uvijek sve opravdavas kako je neko drugi kriv, samo Hrvati nisu.
    A upravo te "teorije" mi se najvise gade.
    Dvadeset godina posli ti I dalje "guras" svoj "mit o nevinosti".
    I nakon sto vam Hag poruci da je doslo vrime kad bajke vise nisu u modi, ti na sve to kazes- Oluja je ponos.
    SA jednog stanovista I jeste, dio teritorije je ociscen, dobilo se sto se htjelo, na jedan perfidan nacin natjerani su ljudi da napuste svoj dom I nikom nista.
    Ali uvik ostaje I ona druga strana medalje.
    DA nisam I sama ucestvovala u toj "olimpijadi" mozda bi I ja gledala samo onu "zlatniju" stranu.
    Prvo sto ti zamjeram u tvojoj istini je pokusaj da u svemu stigmatises sve sto ima ikakvi srpski predznak.
    Lora-od 7 nacionalnosti starjesina koje su se tog dana nalazile u komandi vojnopomorske oblasti u momka Makedonca navodno puca niko drugi nego starjesina SRbin. TAko si pisao onaj dan. Bas Srbin. Zamisli, cila vojska je spala na to, da ne mogu da se brane, vec "mole" momka od 18 godina da puca na narod. I kad on nije htio pucali su mu u ledja. Naravno ko ce drugi nego Srbin. AKo ti I dalje vidis stvari na taj nacin, ti gledaj, a meni se place.
    Uz duzno postovanje prema tvojim saznanjima o tom dogadjaju, ti si ipak bio malo dalje nego ja u tom trenutku.
    Tog istog dana "propaganda o poludjelim cetnicima" koji dolaze da porobe Hrvatsku cini da ja jedva spasavam svoj zivot. U skoli nastavnica poziva sve Hrvate da se obracunaju sa svime sto je srpsko.I to prolazi, niko nije rekao-ajde ne lupaj. Zbog djela srpske krvi koji imam, masa razularenih, podivljalih, nekontrolisanih faca krece na mene. Spasava me drug Hrvat.
    I euforija krece, u slicnom fazonu, sa istim pristupom, sa istim slikama koje su se I jucer mogle vidjeti na dnevniku.
    Masa kad krene I najvece kukavice se ohrabre da povrijede.
    Moj grijeh je bio sto sam imala srpske krvi I nije mi pomogla ni cinjenica da imam I hrvatske krvi. I nije mi pomogla ni cinjenica da Hrvatsku volin kao svoj dom. "Ukopala" su me srpska krvna zrnca. Pri tome, nisam imala nikakvih veza ni sa Krajisnicima, ni sa pobunama, ni sa bilo cim. Bila san maloljetna djevojcica koja nije znala sta je snaslo.
    Izbacena sam iz skole, nedugo posli toga, bez ikakvog razloga. Prvog dana kad vise nije bilo obrazovanja za mene, ta ista nastavnica ulazi u razred, vidi da me nema I kaze-E danas smo cisti.
    E vidis, taj dio price niko ne spominje, a na taj dio price nikako se ne moze biti ponosan. I to je ova druga strana medalje, koju takvi kao ti uporno odbijaju da vide. RAzumijem da tada I nije moglo biti vidljivo, ali danas, kad su mnoge stvari otkrivene I dalje gurati staru pricu kako je ili crno ili bijelo je zaista glupo, jer nam je svima jasno da postoji I sivo.

    Od majke Hrvatice I oca Srbina (najgora kombinacija devedesetih) za mene je nemoguce govoriti ista lose o ta dva naroda, jer bi automatski govorila o sebi lose. Mislin da san cak I malobrojna koja moze potpuno identicno voljeti I jedne I druge.
    Ali pun mi je kofer svih tih bolesnih prica I navijanja za jednu stranu. Pun mi je kofer da slusam kako je jedna zrtva vrijednija od druge. Kako je neko mogao ubijati I biti heroj, a drugi biti zlocinac. I sve bi ovo rekla I prvom Srbinu koji bi pokusao da me ubijedi da su srpski zlocini bili "nebeska" stvar.

    Ako ucinis sve da nekog otjeras, a coviku ne treba velika inteligencija da shvati kolike su mu sanse za opstanak ako ostane ili ode, ne mozes reci da je neko dobrovoljno otisao.
    Isto ko sto I Hrvati nisu dobrovoljno napustali Srbiju nakon "govora" radikala.

    Zato Braco, doslo je vrime da se stvarima pogleda u oci, bez predrasuda, bez euforije, bez laznih istina. Pusti prazne price o nevinosti, o herojstvu, o idealizmu.
    Neki pohodi bili su zlocini, bez obzira je li neko ponosan na njih ili ne, a zlocini svi moraju biti kaznjeni, bez obzira kojoj strani pripadali. Svaka zrtva ima svog dzelata, a svaki dzelat mora platiti kaznu za svoje djelo.
    Mozda ti mislis da nema zrtava, ili da dzelat nije dzelat ili da je sve bilo samoubistvo, ali to jos uvik ne znaci da si ti u pravu I to jos uvik ne znaci da to isto misli I zrtva.
    Last edited by GYPSY; 16-04-11 at 16:10.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

Page 4 of 22 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hodorkovski opet osudjen
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 26
    Last Post: 04-01-11, 22:49
  2. “Republika” - GOTOVINA POBIO 200.000 SRBA U KRAJINI!
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 09-02-04, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •