Page 5 of 22 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 539

Thread: Gotovina osudjen

  1. #101
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo još jedan prilog tome - ko je gen. Ante Gotovina...
    Na snimku je sastanak sazvan po naređenju Gotovine manje od 24 časa od ulaska u Knin, a kao posljedica uočenih pojava paljevina i burulikanja pojedinih hrvatskih vojnika koje njihovi komandiri nisu htjeli ili mogli kontrolisati.
    Sve u pokušaju Gotovine da ih dozove pameti da se ponašaju ko uređena vojska a ne ko varvari i okupatori... Juče je taj Gotovina, koji se, možda i među rjeđima tamo, pokušavao ponašati kao profesionalni vojnik po cijenu da mu bude zamjereno od strane saboraca kojima je uskratio zadovoljstvo derneka, - osuđen na 24 godine zatvora.
    Sve što mi je želja bila jeste da zanemarite što mislite o Tuđmanu, Hrvatskoj, ili ratu i da se koncentrišete na ovog čovjeka jer on je osuđen a ne Tuđman ili neko drugi...
    Tvrdim da nema jednog jedinog čovjeka ako je ikada obukao uniformu da mu za riječi na ovom sastanku (koje ga više od bilo čega opisuju) ne bi skinuo kapu.
    Ali eto, ironijom sudbine, u Hagu je raspet ovaj čovjek a ne neki palikuća i vikend ratnik kakvih je (iako ne u većini) ipak bilo i u redovima u ratu (na vrat-na nos) stvarane hrvatske vojske. Kamo sreće da se neki "naš" oficir ovako obraćao našim sunarodnicima nad Dubrovnikom, koliko bi posljedice učinjenog bile umanjene...

    Ovo nije prilog slavljenju Gotovine već istini o ovom čovjeku. A onaj koji mrzi uvijek će naći povod za svoju mržnju pa makar ga morao izmisliti...



    Ne znam koliko ste obratili pažnju kada Gotovina pita đe su vatrogasci i đe su organi bezbjednosti. (???) Šta mislite, zašto bi neko tražio vatrogasna vozila ako mu je cilj da pali po gradu. Upravno suprotno. nedostatak vatrogasnih vozila je onemugaćavo gašenje nekih zapaljernih objekata od kojih su mnogi goreli (ne treba zaboraviti) i kao posljedica nekoliko sati ranije izvedene ariljerijske pripreme terena za nastupanje pješadije, tj. mnogi požari nisu namjerno kasnije podmetani već su trajali obzirom da ih niko nije gasio.
    Pa onda pitanje za vojnu policiju i druge službe bezbijednosti....Ne mora čovjek biti pravnik pa da se zapita što će čovjeku koji ubija i pali traženje povećanog angažovanja vojne policije i to po već ranije utvrđenom rasporedu koji je iako naređen izostao na terenu krivicom drugih a ne Gotovine.
    Takođe Gotovina nije u Kninu proveo ni čitav dan (i na snimku se čuje kada Gotovina kaže da Čermak preuzima upravu nad organizacijom života u gradu), a upravo ubijanja civila su uslijedila u mnogim slučajevima i nekoliko dana nakon "Oluje" tj onda kada je gen. Čermak bio odgovoran. To ne znači da je to Čermak naređivao ali nije očigledno imao autoritet da to spriječi za razliku od Gotovine kog su se vojnici plašili ukoliko je bio u blizini. Taj isti gen. Čermak je za optužnicu po komandnoj odgovornosti, pred sudom u Hagu juče oslobođen svake krivice što je još jedan doprinos tezi o avom apsurdu ove presude.

    Last edited by El Re; 16-04-11 at 16:44.

  2. #102
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova dva video klipa prikazuju kako je Genaral Gotovina ljut na svoje oficire jer nijesu ucinili nista da se sredi nered koji je Hrvatska vojsko ucinila i ostavila iza sebe,usporedjujuci
    ih sa najvecim vandalima.Ko pazljivo pogleda ovaj klip takodjer ce primjetit da on to sve tako ljutito govori jer u Knin trebaju doci novinari,predsjednik vlade,strani ambasadori..itd
    te je ljut jer ce to pred svijetom prikazati kakvo rasulo i nered je HV ostavila iza sebe i kako ce to osramotiti HV. O tome tu Gotovina prica,znaci zabrinut je zbog slike HV
    koja ce izaci u svijetu a koja je veoma sramotna i losa zbog stanja na terenu . Da i zabrinut je jer nijesu naljepljeni nekakvi plakati i izvjeseno dovoljno zastava i nema krizeva.

    Niti jednom rijecu Gotovina ne kudi oficire zbog stradanja zaostalih srpskih civila,paljenja srpskih kuca,vec je samo ljutit zbog toga kako ce u svijetu i pred delegacijama
    izgledati slika o Hrvatskoj vojsci koja je iza sebe ostavila nevidjeno razrusivanje,pljacku i vandalizam.

    Znaci svo ovo srdito ponasanje Gotovine spram oficira je zbog imidza HV-a u svijetu a ne zbog zabrinutosti o stradanjima srpskih civila i njiove imovine,
    tako da se ovim klipom ama bas nista u korist Gotovine ne dokazuje.

  3. #103
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uskok, ti bi to trebao znati bolje nego drugi - U SAMOM KNINU NAKON PADA GOTOVO DA NIJE BILO NIKOG OD SRBA! Dakle nikakve leševe nije morao da pominje. Ubijanje pojedinih civila dogodilo se u selima van Knina i to, interesantno, često i nekoliko dana nakon što je akcija već bila gotova. Ti dobro znaš da je Krajina (ne i Istočna Slavonija) bila i prije "Oluje" obzirom na veličinu mahom jako slabo naseljeno područje i da su privatni objekti van tih nekoliko krajinskih gradića bili jako raštrkani. Mogao si ubiti koga si htio a da pucanj ne čuje niko jer je prvi sljedeći komšija možda i kilometrima daleko. Posebno u Ličkom krasu, ali i šumovitom području Banije i Korduna. Tako da je pojedinim manjim grupa HR vojske bilo lako da ubiju nekog često i iz hira ili odmazde, a da to se sazna tek par nedelja kasnije.
    Da li shvataš što hoću reći?...
    Ja znam da tebe sve to podsjećanje sigurno boli kao čovjeka ali ipak moraš priznati da je većina onog što je Gotovina izrekao nespojivo sa onim što mu se stavlja na dušu optužnicom. Prosto, na bazi elementarne logike, je neobično da oficir koji želi da spali pobije sve živo, ovako kritikuje svoje vojnike upravo zbog onog što se njemu stavilo na dušu "mudrom" optužnicom iz Haga.
    Last edited by El Re; 16-04-11 at 17:20.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Uskok, ti bi to trebao znati bolje nego drugi - U SAMOM KNINU NAKON PADA GOTOVO DA NIJE BILO NIKOG! Dakle nikakve leševe nije morao da pominje. Ubijanje pojedinih civila dogodilo se u selima van Knina i to, interesantno, često i nekoliko dana nakon što je akcija već bila gotova. Ti dobro znaš da je Krajina (ne i Istočna Slavonija) bila i prije "Oluje" obzirom na veličinu mahom jako slabo naseljeno područje i da su privatni objekti van tih nekoliko krajinskih gradića bili jako raštrkani. Mogao si ubiti koga si htio a da pucanj ne čuje niko jer je prvi sljedeći komšija možda i kilometrima daleko. Posebno u Ličkom krasu, ali i šumovitom području Banije i Korduna. Tako da je pojedinim manjim grupa HR vojske bilo lako da ubiju nekog često i iz hira ili odmazde, a da to se sazna tek par nedelja kasnije.
    Da li shvataš što hoću reći?...
    Ja znam da tebe sve to podsjećanje sigurno boli kao čovjeka ali ipak moraš priznati da je većina onog što je Gotovina izrekao nespojivo sa onim što mu se stavlja na dušu optužnicom. Prosto, na bazi elementarne logike, je neobično da oficir koji želi da spali pobije sve živo, ovako kritikuje svoje vojnike upravo zbog onog što se njemu stavilo na dušu "mudrom" optužnicom iz Haga.
    Jedan si od rijetkih s kojima volim razgovarati jer razgovaraš argumentima protiv srpske zatupljenosti. Prokomentiraj ovaj video:


    Radi se o zarobljenom ranjenom Srbinu na području gdje u krugu 10 km nije bilo žive duše, svjedoka, ni psa ni mačke, ma ničega, osim nekoliko leševa srpskih vojnika koje su njihovi suborci junačine ostavili ko pse da tu iskrvare (kao i ovoga na snimci). Ovaj je ubačen u transporter i odveden u bolnicu. Mogao ga je ubiti bilo koji od ovih mojih suboraca iz 4. gbr (na koje sam preponosan) i da nikad nitko ne dozna što se i kako dogodilo. Mogli su ga jednostavno ostaviti da tu skapa kao pas i da mu kosti glođu divlje svinje i druge zvijeri. Mogli su ali nisu, a nisu jer su prvenstveno bili ljudi, a i postojala je zapovjed Ante Gotovine da se prema zarobljenicima i ranjenicima odnosi prema ženevskoj konvenciji. Vojnik Perić sa snimke je i dan danas živ čovjek. Nikad se nije zahvalio svojim spasiteljima, među kojima je i general Krstičević zapovjednik 4. gardijske brigade.

    Molim te prokomentiraj i ostale video zapise koje postavih jer s ovim nekim zatupljenicima i lažovima ne želim više komunicirati.

  5. #105
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicna presuda.Nadam se da ce i Seselj zaglaviti na jedno 30ak, Karadzic na dozhivotnu, i Mladic takodje kad ga uhvate/izruce, i da ce prica da se konacno zavrshi. Zlocin je zlocin, i mora biti osudjen, i nema tog nebeskog cilja kojim se moze opravdati. Oluja mozhda jeste bila opravdana u politickom i vojnom smislu, i jeste predstavljala oslobadjanje pokorene teritorije, ali ratne zlocine pocinjene za vrijeme te operacije nishta ne mozhe opravdati, i moglo se lako bez njih, ali se nije htjelo. A ko nije htio-Tudjman i njemu podcinjeni generali i komandanti, izmedju ostalih i Gotovina. Zato ce sada Ante fino u zatvor na duze godina, da se pridruzi srpskoj,muslimanskoj i albanskoj braci po oruzju i po zlocinu.

    @Braco, ja nisam ni srpski ni hrvatski "zatupljen", ali, kao stanovnik ovih prostora i ovog regiona imam i zelju i potrebu da svi zlocini i zlocinci, sa koje god strane dolazili,budu adekvatno kaznjeni, jer to je jednostavno neophodno. Iskreno da ti kazem, i Crna Gora nije nimalo chistih ruku u chitavom konfliktu, i nadam se da ce i gospodu koja su naredila agresiju na tvoj grad sustici slicne kazne.Neke je vec i sustigla.



    Da josh jednom ponovim, nadam se da i Seselj uskoro dobija istu porciju. Shto je vise ovakvih presuda, to ce se konacno srusiti mitovi nacionalne propagande, ponajvise srpske i hrvatske, a dva ce naroda, bez tereta proslosti na novim osnovama graditi svoje odnose. Taj je proces vec poceo, i ovo ga samo osnazuje.
    Last edited by Recordare88; 16-04-11 at 17:28.
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #106
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I molim te El Re prokomentiraj i ovaj dokaz o "progonu" iz Krajine (obrati pažnju na to tko je ovo izgovorio pred srpskim medijima):

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ke/505229.aspx

  7. #107
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Uskok, ti bi to trebao znati bolje nego drugi - U SAMOM KNINU NAKON PADA GOTOVO DA NIJE BILO NIKOG! Dakle nikakve leševe nije morao da pominje. Ubijanje pojedinih civila dogodilo se u selima van Knina i to, interesantno, često i nekoliko dana nakon što je akcija već bila gotova. Ti dobro znaš da je Krajina (ne i Istočna Slavonija) bila i prije "Oluje" obzirom na veličinu mahom jako slabo naseljeno područje i da su privatni objekti van tih nekoliko krajinskih gradića bili jako raštrkani. Mogao si ubiti koga si htio a da pucanj ne čuje niko jer je prvi sljedeći komšija možda i kilometrima daleko. Posebno u Ličkom krasu, ali i šumovitom području Banije i Korduna. Tako da je pojedinim manjim grupa HR vojske bilo lako da ubiju nekog često i iz hira ili odmazde, a da to se sazna tek par nedelja kasnije.
    Da li shvataš što hoću reći?...
    Ja znam da tebe sve to podsjećanje sigurno boli kao čovjeka ali ipak moraš priznati da je većina onog što je Gotovina izrekao nespojivo sa onim što mu se stavlja na dušu optužnicom. Prosto, na bazi elementarne logike, je neobično da oficir koji želi da spali pobije sve živo, ovako kritikuje svoje vojnike upravo zbog onog što se njemu stavilo na dušu "mudrom" optužnicom iz Haga.
    Ova dva klipa sto si postavio svjedoce o Gotovininoj zabrinutosti imidza HV-a zbog vandalizma i nereda koji su ostavili za sobom,
    Gotovina nije optuzen u Hagu zbog imidza HV-a vec zbog unaprijed smisljenog plana kojeg je on dio ,da se etnicki ocisti Krajina i osigura da se onemoguci povratak u sto vecem broju.
    Tako da ti ta dva video klipa ni pocemu ne idu u korist Gotovine odbrane.
    Tema razgovora na tvojijem klipovima dakle uopste ne ide u prilog Gotovininoj odbrani jer je u video klipu rijec o zabrinutosti Gotovine zbog imidza HV-a (a on zbog toga nije optuzen) (nekima treba ponoviti vise puta jer ne ZELE da cuju)
    a nigdje o zabrinutosti zbog plana etnickog ciscenja,ubojstava itd pocinjenih nad Krajiskim civilima,zbog cega je u stvari optuzen.
    Na audio zapisima ( i transkriptima tih zapisa) sa Brijuna je jasno dokazano da je Gotovina aktivno sudjelovao u planu nakane nasilnog etnickog ciscenja i to je glavni dokaz i to mu je presudilo.
    Pametnome i nepristranome dovoljno, pristranome nikad nije dovoljno ni kad mu sve das crno na bijelo.

    Ko jos uvjek nevjeruje neka procita ili poslusa transkripte.

  8. #108
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    gradonacelnik Splita Kerum obukao se u crno i na protestu izjavio da je ovo "nastavak srpske agresije" :???: Odrzao govor protiv Josipovica, Tadica, Srba i Jugoslavije, i onda zapevao "Srem, Banat i Backa, tri srca junacka"?! :?

    Cega se pametan stidi, budala se tim ponosi. Neke od slika koje stizu trenutno su groteska. jedno sigurno znam, da sam kojim slucajem gradjanin Hr stideo bih se ovih likova, kao sto se stidim mnogih likova sa ovdasnje scene.

    Zao mi je Josipovica koji je ubedljivo najnormalniji politicar u ovom regionu, nece mu biti lako sada jer kojekakvi ustasoidi ce pokusati da ga skinu, a verujem da ce i on morati da se sada posipa pepelom. Jos ce i ona saka Srba sto je ostala u HR da plati ceh.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...tu/547474.aspx
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  9. #109
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...samo je važno sve nazvati pravim imenom i neće biti nikakvih problema.Relativizacija zločina stvara potencijalno novi zločin!

  10. #110
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja se iskreno nadam da ovo neće pokrenuti nove probleme i nemile događaje.
    Slovenci to vide ovako:
    http://www.vijesti.me/svijet/delo-ha...e-clanak-15729
    Last edited by Kliker17; 16-04-11 at 18:42.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  11. #111
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    I molim te El Re prokomentiraj i ovaj dokaz o "progonu" iz Krajine (obrati pažnju na to tko je ovo izgovorio pred srpskim medijima):

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ke/505229.aspx
    Stari moj, to razumije svako ko želi i ko ima dovoljno mozga...Ali ja razumijem reakcije pojedinih,a i tebe takođe molim da KONAČNO shvatiš - ova i ovakve teme mnogo ne interesuju Crnogorce na ovom forumu pa oni ovo preskaču. Na ovakvim temama postuju ili Srbi ili oni sa dvojnim identitetom, zbog čega bi neko pomislio kako eto i Crnogorci (pošto je ovo crnogorski forum) slave presudu Gotovini. Crnogorcima na forumu su takve teme uglavnom smarajuće i oni jednostavno ne žele time da se bave. Ne bih ni ja da nisam sasvim slučajno vidio dernek oduševljenja domaćih Srba. Nek slave sretni i veseli bili, ali makar da se držimo činjenica...

    A u prilog tome što je i rečeno u emisiji RTS-a koju sam "zakačio" ovđe i koju molim sve da pogledaju, a nakon koje će svakom biti jasno da za odlazak Srba iz Krajine nisu krivi Hrvati a najmanje neki strašni Gotovina "bič Božiji" (jer ih Hrvati nisu uspjeli iseliti ni tokom WWII kad su imali svu silu moguću) već da su Srbe iselili "Srbi" iz Beograda i neki domaći Srbi iz "SNP-a i NOVE Krajine"" koji su ih podsticali da se isele namjerno produkovanim i podsticanim strahom od Hrvata i odmazde za pobunu protiv sopstvene države, plašeći ih da će im se desiti ne znam što. Sve samo zato što je neko želio izbrisati Srbe u Krajini kako bi dobio pravo da postoji Republika Srpska, u koju su trebali svi da se zaustave. Kada nisu Beograd im je ponudio da se sele na Kosovo.
    Kao dokaz možete vidjeti i ovaj kratki prilog koji je prikazan tokom suđenja u Hagu, a na kome se vidi da je stanovništvo već pripremano na (navodno stihijnu) evakuaciju i to po unaprijed zamišljenom scenariju. Ko izvodi ovakve vježbe, poput ove koju će te vidjeti ukoliko unaprijed ne planira bježaniju i samo čeka izgovor za nju??? Zato smatram da je nesretni srpski narod jedina i isključiva žrtva svojih političara. Ali evo svima prilike da odgledaju video pa ako imaju imalo mozga nešto im mora ovdje biti čudno...



    Takođe evo i priloga navodno strašnih Hrvata i njihove horde koja kasapi i komada sve Srbe kojih se dokopala. Obratite pažju na snimak na kom se jasno vidi kako se Srbi gotovo veselo i potpuno mirno kreću među vojsku HR kao na nekoj pijaci. Sve kao da hoće reći "jedva smo čekali da se ovo završi" ili "konačno je gotovo"...


  12. #112
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Niksic/Moskva
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje su tuzioci da pokupe ove silne dokaze sa foruma i oslobode siroma coeka, nije uredu da trune po zatvorima kad evo El Re kaze da oni tamo iz Haga nista ne znaju i nemaju dokaze nizasta.

  13. #113
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zaslap View Post
    Dje su tuzioci da pokupe ove silne dokaze sa foruma i oslobode siroma coeka, nije uredu da trune po zatvorima kad evo El Re kaze da oni tamo iz Haga nista ne znaju i nemaju dokaze nizasta.
    Pošto vjeruješ naprasno haškim sudijama i njihovoj pravdi onda su vjerovatno bili u pravu i da Naser Orić nije kriv, baš kao i Haradinaj i drugi kosovski zlikovci koje je taj isti sud u Hagu oslobodio??? E drugari moji... Lako li je manipulisati sa vama...

  14. #114
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    kad se sjetim dnevnika i vijesti iz krajine, kakve su ono paljevine bile, knindže leteći oklopni vozovi, kapetan dragan-supermen, tragikomično. Ako je nekome, ko je bio žrtva sa bilo koje strane u ovim sukobima, nečija osuda satisfakcija on je za mene više nego naivna osoba.

  15. #115
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Niksic/Moskva
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Pošto vjeruješ naprasno haškim sudijama i njihovoj pravdi onda su vjerovatno bili u pravu i da Naser Orić nije kriv, baš kao i Haradinaj i drugi kosovski zlikovci koje je taj isti sud u Hagu oslobodio??? E drugari moji... Lako li je manipulisati sa vama...
    Njih su oslobodili jer nisu imali dokaze sto ne znaci i da nisu krivi, nego necu da ulazim u to.Sa druge strane ti tvrdis da nije kriv a sigurno ga tamo nisu osudili tek tako. Pa da ti je iz oka ispao ne bi ga toliko branio.

  16. #116
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    koliko ja razumijem taj proces sudu je u ovom slucaju bio dovoljan samo taj transkript na osnovu koga su izveli sve ostalo, mogao je Ante da stoji ispred srpskih civila i prima metke umjesto njih isto bi mu bilo..iz transkripta se jasno vidi namjera o raseljavanju (pa bilo ono cak i mirnim putem) i to je sudu sasvim validan dokaz, s druge strane sam on koliko sam upoznat sa njegovim profesionalnim djelovanjem nikad nije bio nacionalista u tom smislu nego vojnik za pare, ne bi me ni najmanje cudilo kad bi za odredjenu svotu (koliko vecu to je vec pitanje) pristao tada da ratuje i na srpskoj strani..
    She is only here to annoy herself!

  17. #117
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    ako za Krajišnike svakog živog zabole *****, i svako smatra normalnim da ih ponižava, da se sprda njihovom tragedijom, možda jer su niža rasa, "servi", "zločinci", ponekad se odbija da se uopšte radi o ljudima itd. ja bar ne moram da se složim s tim, ako ništa drugo onda bar kao Srbin, mada sam 100% siguran da bih sve ovo isto govorio i da sam kojim slučajem Hrvat. Nacionalnost nije politički stav (bar ovde gde živim nije), nego stvar okolnosti.

    Da sam Hrvat, bio bi još kritičniji prema domoljubima tipa Kerum. Mnogo kritičniji. ***** je *****, bilo ono srpsko ili hrvatsko.

    Uostalom, iz ličnog iskustva Krajišnici su mi posle Makedonaca najomiljenija skupina iz bivse YU. I sad valjda treba da mislim da su ljudi veseli i srećni seli na traktor. Toliko izlapeo još nisam. Ali ne radi se čak ni o tome. Da ponovim - neko je pobio one ljude NAKON što je sve bilo gotovo i popalio kuće i to je razlog presude, a ne politika Beograda, Zagreba, itd. Razlog što su popaljene kuće je da se oni nikad ne vrate, kao na Kosovu. I zbog toga neko treba da odgovara, ispalo je da su to ovi generali, a trebalo je verovatno da bude Tudjman.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  18. #118
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    kad se sjetim dnevnika i vijesti iz krajine, kakve su ono paljevine bile, knindže leteći oklopni vozovi, kapetan dragan-supermen, tragikomično. Ako je nekome, ko je bio žrtva sa bilo koje strane u ovim sukobima, nečija osuda satisfakcija on je za mene više nego naivna osoba.
    Hvalim te Bože da ima onih koji su normalni i koji glavu koriste i za još ponešto osim da stave kapu na nju.

  19. #119
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    koliko ja razumijem taj proces sudu je u ovom slucaju bio dovoljan samo taj transkript na osnovu koga su izveli sve ostalo, mogao je Ante da stoji ispred srpskih civila i prima metke umjesto njih isto bi mu bilo..iz transkripta se jasno vidi namjera o raseljavanju (pa bilo ono cak i mirnim putem) i to je sudu sasvim validan dokaz, s druge strane sam on koliko sam upoznat sa njegovim profesionalnim djelovanjem nikad nije bio nacionalista u tom smislu nego vojnik za pare, ne bi me ni najmanje cudilo kad bi za odredjenu svotu (koliko vecu to je vec pitanje) pristao tada da ratuje i na srpskoj strani..
    Ovo je tolika nebuloza da ni sam vjerojatno nisi svjestan što si napisao.

  20. #120
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    koliko ja razumijem taj proces sudu je u ovom slucaju bio dovoljan samo taj transkript na osnovu koga su izveli sve ostalo, mogao je Ante da stoji ispred srpskih civila i prima metke umjesto njih isto bi mu bilo..iz transkripta se jasno vidi namjera o raseljavanju (pa bilo ono cak i mirnim putem) i to je sudu sasvim validan dokaz, s druge strane sam on koliko sam upoznat sa njegovim profesionalnim djelovanjem nikad nije bio nacionalista u tom smislu nego vojnik za pare, ne bi me ni najmanje cudilo kad bi za odredjenu svotu (koliko vecu to je vec pitanje) pristao tada da ratuje i na srpskoj strani..
    Koliko sam ja upuce, i koliko sam primjetio ovih dana u novinama, Ante je general! Čisto sumnjam da jednom generalu trebaju plaćenički novci, možda griješim, al' !!!

  21. #121
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zaslap View Post
    Njih su oslobodili jer nisu imali dokaze sto ne znaci i da nisu krivi, nego necu da ulazim u to.Sa druge strane ti tvrdis da nije kriv a sigurno ga tamo nisu osudili tek tako. Pa da ti je iz oka ispao ne bi ga toliko branio.
    E moj prijatelju,.. ...taj "Sud" je tu da donosi političke presude... Nema tu ni "p" od pravde. Čuješ "sud nije imao dokaza protiv Orića i onih Kosovara"... Ne nego je otužnicu napisao neki haški portir. Bilo mu dosadno pa tek onako presavio tabak i bez dokaza gurnuo u sanduče...Ne branim ja nikakvog crnog Gotovinu. Svakog vojnika je moguće osuditi za postupanje u ratu samo ako se to želi. Lakše nego bilo kog iz druge profesije. Problem je ova presuda jer je od onih koje vrijeđaju zdrav razum.
    Gotovina je vrlo svjesno i namjerno osuđen jer je među Hrvatima bio najveća ikona borbe za slobodu Hrvatske posle Tuđmana. A pošto im je Tuđman izmakao, na vrat-na nos, pošto je Sud u Hagu maltene pred krajem svog rada, nijesu se htjeli baviti pisanjem presude već su onu pripremljenu Tuđmanu pročitali njemu.
    Cilj presude je poniziti Hrvate i kompromitovati Domovinski rat kako bi se napravio vještački balans za odgovornost izbajanja rata i zločine u njemu. Samo tvrdim da su se itekako prevarili i da to Hrvati neće tako lako progutati. Zaista me ne bi iznenadilo da odgovor hrvatske vlasti i javnosti bude (posle dužeg vremena) jedinstven a on može stvoriti i vrlo ozbiljne probleme Evropi i SAD u planovima koje oni imaju za ovaj region. Jedna od posljedica može biti i ta da referendum o ulasku u EU bude odbijen. Ko poznaje Hrvate ovome se nimalo ne bi iznenadio.
    Mislim da su i Amerikanci shvatili da je ovo što je sud u Hagu uradio nešto što neće proći pa je njihov ambasador juče HITNO prenio stav State Department-a da SAD sa ovim nema ništa i da oni smatraju domovinski rat i Oluju legitimnim činom.
    Sve u svemu, ne bih ja još ništa slavio. Imaće ova priča i produžetke, pa se nadam da će Srbi s foruma i kad Sud ,makar donekle a ja očekujem i značajno,preinači odluku (a to zavisi samo od jedinstva hrvatske javnosti) takođe slaviti "pravednost" haških sudija.

    Orić nije osuđen jer se procjenjivalo da bi posle pogroma Bošnjaka u Srebrenici to izazvalo buru među Bošnjacima i okrenulo ih protiv Zapada kome odavno nisu oprostili što je (u liku Holanđana) dozvolio Mladiću da ih satre iako su jedinu nadu imali u njih koji su tu i bili navodno da ih štite.
    A presuditi Haradinaju, koji je legenda na Kosovu, bilo bi moguće samo u naučno-fantastičnom filmu. Da su to uradili svaki stranac sa Zapada na Kosovu bio bi imao najluđi strah da popije i običnu kafu u Prištini, a kamoli da tamo funkcionišu neki "Bondstilovi" i druge igračke Zapada. Tu cijenu Zapad nije bio spreman da plati i zato su (po meni) ovi teški i neopjevani zločinci i pušteni na slobodu.
    Last edited by El Re; 16-04-11 at 21:38.

  22. #122
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Ovo je tolika nebuloza da ni sam vjerojatno nisi svjestan što si napisao.
    "In the next few years, he participated in Foreign Legion operations in Djibouti, the Battle of Kolwezi in Zaire, and missions in the Ivory Coast, becoming Colonel Erulin's driver. After five years of service, he left the Legion with the rank of caporal-chef; he obtained French citizenship in 1979."

    "According to French police records, he became involved in criminal activities, which led to arrest warrants being issued for robbery and extortion; it has been reported that he served at least one two-year prison sentence, though this has been denied by his attorneys."

    Ako mene pitas on je nesto kultivisanija varijanta arkana..znas i mnogi Srbi danas arkana smatraju herojem, iako je istina potpuno drugacija..
    She is only here to annoy herself!

  23. #123
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    ako za Krajišnike svakog živog zabole *****, i svako smatra normalnim da ih ponižava, da se sprda njihovom tragedijom, možda jer su niža rasa, "servi", "zločinci", ponekad se odbija da se uopšte radi o ljudima itd. ja bar ne moram da se složim s tim, ako ništa drugo onda bar kao Srbin, mada sam 100% siguran da bih sve ovo isto govorio i da sam kojim slučajem Hrvat. Nacionalnost nije politički stav (bar ovde gde živim nije), nego stvar okolnosti.

    Da sam Hrvat, bio bi još kritičniji prema domoljubima tipa Kerum. Mnogo kritičniji. ***** je *****, bilo ono srpsko ili hrvatsko.

    Uostalom, iz ličnog iskustva Krajišnici su mi posle Makedonaca najomiljenija skupina iz bivse YU. I sad valjda treba da mislim da su ljudi veseli i srećni seli na traktor. Toliko izlapeo još nisam. Ali ne radi se čak ni o tome. Da ponovim - neko je pobio one ljude NAKON što je sve bilo gotovo i popalio kuće i to je razlog presude, a ne politika Beograda, Zagreba, itd. Razlog što su popaljene kuće je da se oni nikad ne vrate, kao na Kosovu. I zbog toga neko treba da odgovara, ispalo je da su to ovi generali, a trebalo je verovatno da bude Tudjman.
    ssin, ne radi se o tome...

    vjeruj mi ili ne, da mi je zaista i jedino (!) u čitavoj priči žao običnih ljudi koji su žrtve SVOJIH političara a ne nikakvog Gotovine. Ja ponavljam - Hrvati nisu uspjeli eliminisati Srbe za vrijeme WWI iako su imali svu silu iza sebe i podršku saveznika koji je zgazio čitavu Evropu. Srbi su se održali jer su ostali kraj svojih domova. Međutim sada im je rečeno OD STRANE DOMAĆIH POLITIČARA DA TREBA DA SJEDNU NA TRAKTORE I KRENU.

    Evo još jedan u obilju dokumentarnih snimaka na kome se vidi da se Hrvati (njihovi vojnici) iščuđavaju Srbima koji odlaze, a jedan ih pita čak "Ko vam je rekao da idete?!" na šta mu lik sa traktora kaže: "ne znam...ovo je sve krenulo..."... To ne znači da to Hrvatima nije odgovaralo, ali ih oni nijesu tjerali...Ma ljudi nije teško samo malo razmislite o onom što gledate i počećete da primjećujete čudne detalje...


  24. #124
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    "In the next few years, he participated in Foreign Legion operations in Djibouti, the Battle of Kolwezi in Zaire, and missions in the Ivory Coast, becoming Colonel Erulin's driver. After five years of service, he left the Legion with the rank of caporal-chef; he obtained French citizenship in 1979."

    "According to French police records, he became involved in criminal activities, which led to arrest warrants being issued for robbery and extortion; it has been reported that he served at least one two-year prison sentence, though this has been denied by his attorneys."

    Ako mene pitas on je nesto kultivisanija varijanta arkana..znas i mnogi Srbi danas arkana smatraju herojem, iako je istina potpuno drugacija..
    Gotovina nije nikakav srbomrzac...Čovjek je profesionalni vojnik i neko ko je osjećao potrebu biti u domovini koja je u ratu. Ja to ne zamjeram ni Arkanu. Razlika između njih jeste što su Arkanovi zločini dokazani i evidentni dok zločine koje je učinio Gotovina niko nije u stanju da konkretno navede.
    Meni je takođe jako smiješno da ljudi zaboravljaju da je Miloradu znanom Legiji (kog Srbi-patriJote) obožavaju hrvatski pasoš i smještaj u Mostaru obezbijedio upravo Gotovina koji je njegov stari drug iz (iste) Legije.

  25. #125
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Vidim da je suludo upuštati se u bilo kakvu raspravu,
    stoga prenosim dosta dobar, prije svega objektivan tekst sa index-a


    Šok nakon presude: Kako je državna propaganda zatrovala narod

    GODINAMA se nije smjelo znati za zločine u Oluji i nakon nje. Nije se smjelo znati za famozni sastanak na Brijunima. Nitko, uključujući osumnjičene, nije smio znati da Haag krajem devedesetih istražuje Oluju. Nismo smjeli znali tko je optužen, gdje se skrivaju dokumenti i dokazi, gdje su famozni topnički dnevnici i tko ih je uništio. Tijekom višegodišnjeg trajanja suđenja trojici generala nismo uopće znali kako teče sudski proces, već nam se u medijima sve prezentiralo iz perspektive obrane. I sada se svi čudimo kako su to naši generali osuđeni na visoke zatvorske kazne, za udruženi zločinački pothvat, za zločine o kojima se nije smjelo govoriti.
    Perfidna manipulacija
    Kao što je vladajuća propagandna mašinerija godinama narodu govorila da hrvatskih zločina nije bilo, tako mu sada govori da je za te zločine osuđen čitav narod. Perfidna manipulacija, tako tipična za HDZ.
    Trovanje traje punih petnaest godina. U euforiji nakon Oluje jedino su Feral i Novi list donosili izvještaje o ubojstvima i pljačkama, o paleži čitavih srpskih sela i napadima na izbjegličke kolone koje su milile prema Srbiji. Državna propaganda sve to je sustavno zataškavala. A one koji su o tome izvještavali proglašavala državnim neprijateljima. Bilo je, naime, popularno lagati u interesu Hrvatske.
    Izvješće HHO-a o zločinima nakon Oluje
    Kad je Hrvatski helsinški odbor sastavio izvješće o zločinima nakon Oluje, pobrojao mrtve civile i spaljene kuće, tek su se malobrojni mediji usudili o tome smjeli pisati.
    Potkraj devedesetih, kad se Haaško tužiteljstvo počelo zanimati za hrvatske osumnjičenike, Franjo Tuđman zabranio je bilo kakvu istragu Oluje i kontakt hrvatskih generala s istražiteljima. Da je Gotovina tada dobio priliku dati iskaz, možda ne bi zaglavio u Haagu.
    Ubijte glasnika!
    Državna propaganda godinama je skrivala informacije o Brijunskom sastanku, koji je sada postao okosnica presude Anti Gotovini i Mladenu Markaču, da bi se sada histerično upiralo prstom u Stjepana Mesića optužujući ga da je on taj krunski dokaz dostavio Haagu. Nije sporno što u transkriptu stoji, već kako se on našao u rukama "neprijatelja".
    I onda, kad je napokon dignuta optužnica protiv Gotovine, vlast ga je pustila da pobjegne, nije se znalo gdje se nalazi ni tko ga skriva, tko manipulira dokazima, tko ne daje Haagu topničke dnevnike i koje bi posljedice takvo ponašanje moglo imati za optužene generale.
    A sada, nakon všegodišnjeg laganja i manipuliranja, nakon medijskih izvještaja u kojima su se iznosili samo argumenti Gotovinina odvjetnika Luke Mišetića, hrvatski građani dočekali su presudu sa šokom i nevjericom.
    Otkud sada zločini?
    Otkud zločini kad nam nitko o njima nije govorio? Otkud udruženi zločinački pothvat, kad zločina nije bilo? Kako to da su generali osuđeni, kad je HDZ još jučer govorio da će biti oslobođeni?
    Narodu toliko zatrovanom propagandom teško je sada progutati niz događaja prezentiran haškom presudom: kako se na Brijunima - pored oslobođenja teritorija - planirao egzodus Srba, kako se nakon oslobođenja taj egzodus i dogodio, kako su Srbi su otišli, a oni koji su ostali ubijeni u krevetu, kako su njihove kuće spaljene, a njihov povratak godinama je onemogućavan, te da nitko zbog toga nije kažnjen.
    Kako se ne bi ljudi bacali kroz izloge
    Teško je narodu sve to prihvatiti kad je državna propagadna o svemu tome godinama šutjela, pravosuđe nije procesuiralo pljačkaše i ubojice, vlast je zabranila bilo kakvo procesuiranje Oluje, a državna politika godinama govorila kako su generali nevini. Kako se onda ljudi ne bi bacali kroz izloge?
    U tome su veliku ulogu odigrali isti oni mediji i novinari koji su nakon Oluje okretali glave i kamere od auta nakrcanih ukradenom srpskom robom, a sada na naslovnicama i u emisijama govore o herojima. Veliku ulogu odigrala je politika koja je pravdala hrvatske zločine i veličala hrvatske (osuđene) zločince, kao i Crkva koja je molila za hrvatske zločince.
    Zločin se pravdao domoljubljem
    Najmanje su krivi ljudi koji se bacaju kroz izloge. Oni koji nose Gotovinine slike i govore o bjelosvjetskoj zavjeri i nekakvom izjednačavanju Tuđmana i Miloševića. Oni su tek produkt atmosfere u kojoj se zločin pravdao domoljubljem, a laganje u interesu države proglašavalo patriotizmom.
    Njihov šok je autentičan, a nevjerica prirodna. Samo, jesu li šokirani i oni koji su ubijali starce, palili njihove kuće, pljačkali njihovu imovinu i fizički prijetili svakom srpskom povratniku? Nose li i oni na reveru sliku generala koji će robijati (i) zbog onoga što su oni učinili? Imaju li grižnju savjesti? Da, sigurno...
    The more things change, the more they stay the same.

Page 5 of 22 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hodorkovski opet osudjen
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 26
    Last Post: 04-01-11, 22:49
  2. “Republika” - GOTOVINA POBIO 200.000 SRBA U KRAJINI!
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 09-02-04, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •