Page 11 of 22 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 539

Thread: Gotovina osudjen

  1. #251
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Venezuela
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ameri su pripomogli jer im je namjera bila, između ostalog, spriječiti novu Srebrenicu i pokolj u Bihaću i Cazinskoj krajini. I svaka im čast na tome. Do dan danas su naši najbolji saveznici.
    Griješiš, brate. Amerika je saveznik samo svojim interesima i nikom više! Oni su bezdušni, njih samo novac zanima. Kad im je odgovarao Milošević, davali su mu punu podršku i da je ostao uz njih, ne samo da ga ne bi zaustavili, nego bi ga i potpomogli da izvrši koliko god pokolja je potrebno. Kad se je Milošević okrenuo propadajućem režimu u SSSR, onda su Ameri okrenuli cijev sa Tuđmana na njega. Ako si čitao iz istorije nešto, znaš da je svaka balkanska država u ne tako dalekoj prošlosti bila marioneta neke velesile koja je na ovom području vidjela svoj interes. Znaš da je Srbija od dolaska Karađorđevića pa do 1991. bila marioneta zapadnodemokratskih država-Amerike, Engleske i Francuske.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

  2. #252
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na utakmicu srpske Jelen superlige između Vojvodine i Partizana, Novosađani su istrčali sa majicama "Mladić, srpski heroj"

    Click image for larger version. 

Name:	v203523p0.jpg 
Views:	95 
Size:	99.5 KB 
ID:	56254
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  3. #253
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Braco
    potpuno razumijem tvoju ogorcenost odlukom suda. Ante je za vas heroj, kao za nas Sava Kovacevic.
    Ipak za progon 250.000 ljudi, bez obzira ko sve oni bili i pod kojim uslovima su otisli, drzava Hrvatska mora da snosi odgovornost.
    Haski sud, po mome misljenju, institucija koje ce legitimisati stav da je rat u Yu bio jedno veliko etnicko ciscenje i da se za to moraju naci krivci.
    Tako to funkcionise u danasnjem svijetu
    .
    To danas nigdje ne funkcioniše tako, samo u tom Hagu, osnovno načelo kojeg se pridržava svaki sudija na ovom svijetu jeste ''Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno'', a onda se na to načelo slažu sva ostala načela u sudskoj praksi ... Znači, totalno ( ) smiješno ...

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Mislim da niko nema osnove za bilo kakvim likovanjem a posebno Srbi jer ce u narednih godine-dvije presude na racun Karadzica, Seselja i jos se uvijek nadam Mladaca biti mnogo gore od ove.
    Šešelja više nije moguće osuditi na toliko visoku kaznu zato što je preko 80% optužnice REVIDIRANO, i za isti taj obim (u malo prije navedenoj cifri) je sužena. Šešelju se trenutno sudi za psovanje, nepoštovanje suda, i pisanje knjiga. Vještački razvlače proces praveći pauze između zasjedanja čak do nekoliko mjeseci. Što se tiče tog slučaja, proces se nalazi u jednoj pat poziciji pošto politički sud nema dovoljno osnova da proglasi dr Šešelja krivim (po nalogu SAD-a) ,a s druge strane Rusija je u Dumi usvojila određene akte kojima je oformila komisiju za praćenje pomenutog procesa. Šešelja mogu da osude samo na provedeni vremenski period u pritovru (o čemu je bilo već riječi u sudnici) kao nekom kompromisu. Međutim, gospodin Šešelj je takvu vrstu dogovora jasno odbacio riječima '' 'il će sud da bude nokautiran, 'il ja '', ovim Šešeljevim riječima upravo u prilog ide i presuda Gotovini (koja još nije pravosnažna -ja mislim- ) jer će jedan dio krivice neposredno da bude otkolnjen sa njega ...


    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Ovo je u stvari svojevrstna najava toga.
    To nije ničega najava, jer nije moguće da se neko proglasi krivm dok mu se to ne dokaže pa makar on to bio i u bjekstvu jer je tada samo OSUMNJIČENI.

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Sud zeli dokazati da smo mi Balkanci divljaci. A to mi svi dobro znamo i bez njihovih presuda
    Jednostavno to je tako
    Stvarno mi je te žao ako imaš tako loše mišljenje o sebi, al' molim te da ne vrijeđaš one koji su ponosni na to što su Hrvati, Srbi, Bošnjaci itd. Nemam namjeru da ovdje prosipam neke 'bisere' ,al' vidiš norma 172. Dušanovog zakonika iz 1349. i 1354. u odjelku o Sudijama kaže: ''Sve sudije da sude po zakoniku, pravo, kako piše u zakoniku, a da ne sude po strahu od carstva mi.'' ... Kao što vidiš, ta norma propovjeda da je srpsko sudstvo u srednjevijekovnoj Srbiji imalo pravo da donosi odluke koje mogu da budu u suprotnosti sa carevom voljom !!! Npr. (bez namjere da sada ovde veličam srpsko pravo) Srbi su vjerovatno prvi u svijetu koji su imali jednu takvu normu dok još nije ni postojala prava sloboda, demokratija i sl. principa. Vidiš, zato se mi ne možemo da budemo divljaci, jer mi nismo pobili Indijance, niti smo bombardovali jadan Irak, a niti ćemo Libiju...

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Mislim da niko nema osnove za bilo kakvim likovanjem a posebno Srbi jer ce u narednih godine-dvije presude na racun Karadzica, Seselja i jos se uvijek nadam Mladaca biti mnogo gore od ove.
    U četvrtak je na Pravnom fakultetu u Banja Luci boravio ugledni advokat iz Kalifornije Piter Robinson (pravni savjetnik dr Karadžića). Održao je predavanja mojim kolegama i meni na temu '' Priprema odbrane dr Karadžića'', i prema njegovim riječima, tamo u tom 'sudu' optuženi i tužioci nemaju isti tretman. Npr. dok u tužiteljstvu radi preko 50 osoba koje pripremaju tužbu, idu na teren prikupljaju dokaze, a npr. u odbrani rade samo dvoje dr Karadžić i gospodin Piter Robinson koji su imali na smaom početku da obrade i prouče nekih 2.000 stranica kucanog teksta, čime je odbrana odmah oštećena na samom startu.Da bi tek posle u procesu dr Karadžiću blo dozvoljeno da dobije još 4 pravnika, pomoćnika. Iz ovog se jasno vidi da taj 'sud' ima unaprijed pripremljenu presudu koja ne može da se potkrijepi materijalnom istinom. Takođe treba reći da je dr Karadžić na ovom precusu uspješno dokazao, i opovrgnuo vještačenje Berka Zečevića, i dokazao da su na Markalama u Sarajevu Muslimani sami strijerali svoje civile kako bi svijet šokirali ''srpskom krvoločnošću''... Takođe, Piter Robinson tokom predavanja je kazao da su brojni profesori i najbolji studenti iz Francuske se angažovali da dobrovoljno volontiraju na pripremi odbrane dr Karadžića. Tako da kažem, da iz prve ruke znam, proces ide u dobrom smjeru i biće to još neke nove istine koje će da zabole malo i Bošnjake... Iz ovoga se vidi da sud pokušava da balansira, što nije dobro ...

    Evo link, slike i tekst sa predavanja koje nam je održao gospodin Piter Robinson ... ,a evo ti i izvorni link

    Predlažem da se ovaj topik pretvori u topik posvećen samo ovoj političkoj instituciji, zvanoj 'sud' u Hagu ...
    Last edited by salex; 18-04-11 at 01:00.

  4. #254
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    na Bojanu
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    To danas nigdje ne funkcioniše tako, samo u tom Hagu, osnovno načelo kojeg se pridržava svaki sudija na ovom svijetu jeste ''Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno'', a onda se na to načelo slažu sva ostala načela u sudskoj praksi ... Znači, totalno ( ) smiješno ...



    Šešelja više nije moguće osuditi na toliko visoku kaznu zato što je preko 80% optužnice REVIDIRANO, i za isti taj obim (u malo prije navedenoj cifri) je sužena. Šešelju se trenutno sudi za psovanje, nepoštovanje suda, i pisanje knjiga. Vještački razvlače proces praveći pauze između zasjedanja čak do nekoliko mjeseci. Što se tiče tog slučaja, proces se nalazi u jednoj pat poziciji pošto politički sud nema dovoljno osnova da proglasi dr Šešelja krivim (po nalogu SAD-a) ,a s druge strane Rusija je u Dumi usvojila određene akte kojima je oformila komisiju za praćenje pomenutog procesa. Šešelja mogu da osude samo na provedeni vremenski period u pritovru (o čemu je bilo već riječi u sudnici) kao nekom kompromisu. Međutim, gospodin Šešelj je takvu vrstu dogovora jasno odbacio riječima '' 'il će sud da bude nokautiran, 'il ja '', ovim Šešeljevim riječima upravo u prilog ide i presuda Gotovini (koja još nije pravosnažna -ja mislim- ) jer će jedan dio krivice neposredno da bude otkolnjen sa njega ...




    To nije ničega najava, jer nije moguće da se neko proglasi krivm dok mu se to ne dokaže pa makar on to bio i u bjekstvu jer je tada samo OSUMNJIČENI.



    Stvarno mi je te žao ako imaš tako loše mišljenje o sebi, al' molim te da ne vrijeđaš one koji su ponosni na to što su Hrvati, Srbi, Bošnjaci itd. Nemam namjeru da ovdje prosipam neke 'bisere' ,al' vidiš norma 172. Dušanovog zakonika iz 1349. i 1354. u odjelku o Sudijama kaže: ''Sve sudije da sude po zakoniku, pravo, kako piše u zakoniku, a da ne sude po strahu od carstva mi.'' ... Kao što vidiš, ta norma propovjeda da je srpsko sudstvo u srednjevijekovnoj Srbiji imalo pravo da donosi odluke koje mogu da budu u suprotnosti sa carevom voljom !!! Npr. (bez namjere da sada ovde veličam srpsko pravo) Srbi su vjerovatno prvi u svijetu koji su imali jednu takvu normu dok još nije ni postojala prava sloboda, demokratija i sl. principa. Vidiš, zato se mi ne možemo da budemo divljaci, jer mi nismo pobili Indijance, niti smo bombardovali jadan Irak, a niti ćemo Libiju...



    U četvrtak je na Pravnom fakultetu u Banja Luci boravio ugledni advokat iz Kalifornije Piter Robinson (pravni savjetnik dr Karadžića). Održao je predavanja mojim kolegama i meni na temu '' Priprema odbrane dr Karadžića'', i prema njegovim riječima, tamo u tom 'sudu' optuženi i tužioci nemaju isti tretman. Npr. dok u tužiteljstvu radi preko 50 osoba koje pripremaju tužbu, idu na teren prikupljaju dokaze, a npr. u odbrani rade samo dvoje dr Karadžić i gospodin Piter Robinson koji su imali na smaom početku da obrade i prouče nekih 2.000 stranica kucanog teksta, čime je odbrana odmah oštećena na samom startu.Da bi tek posle u procesu dr Karadžiću blo dozvoljeno da dobije još 4 pravnika, pomoćnika. Iz ovog se jasno vidi da taj 'sud' ima unaprijed pripremljenu presudu koja ne može da se potkrijepi materijalnom istinom. Takođe treba reći da je dr Karadžić na ovom precusu uspješno dokazao, i opovrgnuo vještačenje Berka Zečevića, i dokazao da su na Markalama u Sarajevu Muslimani sami strijerali svoje civile kako bi svijet šokirali ''srpskom krvoločnošću''... Takođe, Piter Robinson tokom predavanja je kazao da su brojni profesori i najbolji studenti iz Francuske se angažovali da dobrovoljno volontiraju na pripremi odbrane dr Karadžića. Tako da kažem, da iz prve ruke znam, proces ide u dobrom smjeru i biće to još neke nove istine koje će da zabole malo i Bošnjake... Iz ovoga se vidi da sud pokušava da balansira, što nije dobro ...

    Evo link, slike i tekst sa predavanja koje nam je održao gospodin Piter Robinson ... ,a evo ti i izvorni link

    Predlažem da se ovaj topik pretvori u topik posvećen samo ovoj političkoj instituciji, zvanoj 'sud' u Hagu ...
    Haski Sud je je prije svega vodjen politickom realnoscu i vara se ko misli da je primjena pravde na uobicajen nacin primarni stav istog . Na sudjenju u Ninbergu Rusima se nije sudilo za udruzivanje i unaprijed dogovor o podjeli Poljske sa nacistima 1939., a navodno na ustrb zrtava i borbu protiv fasizma . Naravno, pravi razlog je bio zakon jaceg .
    Zbog Vaseg vidjenja, predpostavljam struke i nepobitne cinjenice da je Karadzic ``dokazao `` da su Muslimani sami sebe STRELJALI na Markalama , haski Sud ustvari i postoji.

  5. #255
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    "legendarni Tuđmanov govor u Kninu"



    Poslušati od početka do kraja. Sad sam malo počeo da čeprkam i tražim govore, ova tema me do sada i nije zanimala toliko u svoj buri događaja u Srbiji poslednjih 15 godina.

    Kunem se da do sada nisam ni znao da je Tuđman bio do ove mere sumanut čovek. Pa ovo ni Milošević nije govorio, ovo samo može da se meri sa Šešeljem koji ipak nije "otac nacije".

    On ovde govori o istoriji, procentima, ideologija krvi i tla u najčistijem mogućem obliku.

    Govori faktički o tome da su Srbi oduvek strano telo, rak, remetilački faktor. Znači Srbi kao narod.

    Ja uopšte više ne sumnjam da je cilj ove nenormalne osobe bilo čišćenje Hrvatske od Srba.

    El Re, kako komentarišeš ovo?
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  6. #256
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    tako je, zbog ovakvih kakvi smo Hag i postoji. Bošnjaci su se samoubijali, Srbi su se samoproterali itd. ŽIVEO HAG.

    Quote Originally Posted by tarmi ricmi View Post
    H
    Zbog Vaseg vidjenja, predpostavljam struke i nepobitne cinjenice da je Karadzic ``dokazao `` da su Muslimani sami sebe STRELJALI na Markalama , haski Sud ustvari i postoji.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  7. #257
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gotovina oročena na 24 godine

  8. #258
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default Razum

    iz hrvatskih novina:

    "ajde idioti osvjestite se.... ovi ratovi su upravo započeli oni koji su danas bogataši a sami u ratu nisu sudjelovali...sve bivši komunisti ili udbaši, znali su oni vrlo dobro koliko je primitivan ovaj narod jednako kao i miliošević u srbiji, vrlo dobro je njima bilo jasno da će komunizam pasti a da oni partijski apartčici nemaju što ponuditi u smislu prosperiteta i ekonomskog napretka jer nemaju nikakvog znanja osim podobnosti koju su imali u bivšem sistemu, pa su naravno zaigrali na kartu nacionalizma i tobožnje opasnosti od onog drugog, jednako kao što smo mi uvjereni da su nam srbi smrtni neprijatelji tako su i oni tamo uvjeravali svoje od opasnosti od novog fašizma, mislite li da franji tuđmanu nije odgovarao milošević, on mu je došao kao naručen, jer da je kojim slučajem bio netko normalan u srbiji u to vrijeme, što bi to tuđman mogao ponuditi hrvatima,... rata nebi bilo , vrlo brzo bi se postavilo pitanje a tko si to ti franjo? što si bio i gdje za vrijeme bleiburga? što si i kakvu si ulogu imao u bivšem savezu komunista u bivšoj jugi? jer da su oni takvi domoljubi kako se predstavljaju nebi opljačkali vlastiti narod i razj*****li državu hrvatsku gurnuli nas u dužničko ropstvo, koji ste vi idioti ispranog mozga koji vjerujete u ideale države i vlasti, evo vam tog čermaka.. jel se itko zapitao od kud jednom monteru centralnog grijanja dvorac, a mnogim članovima HDZ i njihovim familijama toliko bogatstvo, a nitko od tih nije bio u ratu....i onda vi mislite da je ta grupa ljudi na čelu sa tuđmanom nešto radila 90 ih radi vas ili hrvatske , eee budale jedne... znate zašto vam se to događa zato jer naše društvo ima 0,0005 obrazovanih ljudi a ostatak su čobani bez trunke mozga koji samo mogu razmišljati crno bijelo, i zato što ste svi veliki vjernici , veliki vjernici imaju slijepu vjeru i slijepo vjeruju ne samo u boga nego i lopovima koji ih šišaju kao ovce i to vam rade godinama i radit će još dugo, jedino je znanje i kritičko razmišljanje ono što ljude može učiniti humanijma i jedno društvo naprednim, a ne slijepa vjera i domoljublje, ako imate samo ovo dvoje zadnje navedeno malo ste iznad životinjekoja je spremna ovom drugom prerezati grkljan samo ako to gazda naredi, a ovo sa gotovinom vam je najbolji primjer kako se država odnosi prema vama, jest mesić je dao transkripte istina je, ali je i tuđman potpisao suradnju sa tim sudom, kompletan HDZ je tog čovjeka locirao, uhitio i transferirao, dakle sve oni koji su na vlasti i sanader i šeks i tuđman i mesić itd a i ovi trenutni nisu niša bolji i prodali bi sve samo za privilegije.... nemojte padati u zamku oni su nas napali mi smo se branili.... to je vrhunska manipulacija, kvaka je u tome da svim ovim lopovima i u hrvatskoj i u srbiji treba neprijatelj o tome se radi da bi se i jedni i drugi mogli nezakonito obogatiti, j*****li vas generali i ratovi i p*** m***, što ne protestirate zbog toga što ste u dužničkom ropstvu, što vam je zemlja u rukama lopova koji će uskoro sve dati stranim bankarima u ruke, što imate toliko nezaposlenih, što vas seljačine tipa mamići sanaderi kerumi i takvi j***** godinama sa tom domoljubnom politikom koja mora mrziti srbe, pa j***** vas glupe rat davno prošao a gdje je to vaše blagostanje koje vam je tuđman obećavao... ovaj čermak je lijepo sada u svom dvorcu i težak 200 mil eura a vi ostali kopajte po kontejnerima, e budale jedne..."

  9. #259
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    na Bojanu
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prperovic0 View Post
    Akcija OLUJA je bila legitima sa aspekta oslobađanja teritorije Hrvtaske.
    Ne treba sporiti da su krajisnici prevareni vise puta i da su za njih izmedju dva zla pokusali odabrati ono manje opasno po goli zivot (govorim o narodu) -Milosevica . Pogrijesili su i to je evidentno , no ne znam , iskreno, ni sam kako bih razmisljao da me neko bachi sa troje djece tamo u to vrijeme. Dakle , ne sporim ni da je Hrvatska svakako branila svoje teritorije , ali se nikako ne slazem da nije kriva za egzodus i da za to ne treba odgovarati .
    Da li ce optuznica za Gotovinu pasti ili ne , ne znam , ali znam da je drzava Hrvatska , ako nije kriva za egzodus , svakako kriva za to sto ga nije sprijecila. Da li je Hrvatska tome i VRLO NUZNO u to vrijeme bila DORASLA ili ne, ostavicemo za neke analiticare, ali za mene je ZLOCIN u OBA SLUCAJA i smatram da bi tako svaki hrvat koji zaista vjeruje u svoju drzavu i bez obzira na patriotizam i u vecini ovakvih slucajeva, recimo i moralno opravdan stav , trebao i da razmislja.
    Last edited by tarmi ricmi; 18-04-11 at 09:58.

  10. #260
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    na Bojanu
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenocopy View Post
    iz hrvatskih novina:

    "ajde idioti osvjestite se.... ovi ratovi su upravo započeli oni koji su danas bogataši a sami u ratu nisu sudjelovali...sve bivši komunisti ili udbaši, znali su oni vrlo dobro koliko je primitivan ovaj narod jednako kao i miliošević u srbiji, vrlo dobro je njima bilo jasno da će komunizam pasti a da oni partijski apartčici nemaju što ponuditi u smislu prosperiteta i ekonomskog napretka jer nemaju nikakvog znanja osim podobnosti koju su imali u bivšem sistemu, pa su naravno zaigrali na kartu nacionalizma i tobožnje opasnosti od onog drugog, jednako kao što smo mi uvjereni da su nam srbi smrtni neprijatelji tako su i oni tamo uvjeravali svoje od opasnosti od novog fašizma, mislite li da franji tuđmanu nije odgovarao milošević, on mu je došao kao naručen, jer da je kojim slučajem bio netko normalan u srbiji u to vrijeme, što bi to tuđman mogao ponuditi hrvatima,... rata nebi bilo , vrlo brzo bi se postavilo pitanje a tko si to ti franjo? što si bio i gdje za vrijeme bleiburga? što si i kakvu si ulogu imao u bivšem savezu komunista u bivšoj jugi? jer da su oni takvi domoljubi kako se predstavljaju nebi opljačkali vlastiti narod i razj*****li državu hrvatsku gurnuli nas u dužničko ropstvo, koji ste vi idioti ispranog mozga koji vjerujete u ideale države i vlasti, evo vam tog čermaka.. jel se itko zapitao od kud jednom monteru centralnog grijanja dvorac, a mnogim članovima HDZ i njihovim familijama toliko bogatstvo, a nitko od tih nije bio u ratu....i onda vi mislite da je ta grupa ljudi na čelu sa tuđmanom nešto radila 90 ih radi vas ili hrvatske , eee budale jedne... znate zašto vam se to događa zato jer naše društvo ima 0,0005 obrazovanih ljudi a ostatak su čobani bez trunke mozga koji samo mogu razmišljati crno bijelo, i zato što ste svi veliki vjernici , veliki vjernici imaju slijepu vjeru i slijepo vjeruju ne samo u boga nego i lopovima koji ih šišaju kao ovce i to vam rade godinama i radit će još dugo, jedino je znanje i kritičko razmišljanje ono što ljude može učiniti humanijma i jedno društvo naprednim, a ne slijepa vjera i domoljublje, ako imate samo ovo dvoje zadnje navedeno malo ste iznad životinjekoja je spremna ovom drugom prerezati grkljan samo ako to gazda naredi, a ovo sa gotovinom vam je najbolji primjer kako se država odnosi prema vama, jest mesić je dao transkripte istina je, ali je i tuđman potpisao suradnju sa tim sudom, kompletan HDZ je tog čovjeka locirao, uhitio i transferirao, dakle sve oni koji su na vlasti i sanader i šeks i tuđman i mesić itd a i ovi trenutni nisu niša bolji i prodali bi sve samo za privilegije.... nemojte padati u zamku oni su nas napali mi smo se branili.... to je vrhunska manipulacija, kvaka je u tome da svim ovim lopovima i u hrvatskoj i u srbiji treba neprijatelj o tome se radi da bi se i jedni i drugi mogli nezakonito obogatiti, j*****li vas generali i ratovi i p*** m***, što ne protestirate zbog toga što ste u dužničkom ropstvu, što vam je zemlja u rukama lopova koji će uskoro sve dati stranim bankarima u ruke, što imate toliko nezaposlenih, što vas seljačine tipa mamići sanaderi kerumi i takvi j***** godinama sa tom domoljubnom politikom koja mora mrziti srbe, pa j***** vas glupe rat davno prošao a gdje je to vaše blagostanje koje vam je tuđman obećavao... ovaj čermak je lijepo sada u svom dvorcu i težak 200 mil eura a vi ostali kopajte po kontejnerima, e budale jedne..."
    Ovo je vise nego odlicno, ali narod ne voli kritike na svoj racun , tako da je u politici neprimjenjivo i samim tim i neupotrebljivo zato zguzvaj to i bachi u kosh ...

  11. #261
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Hartmann: Haag ima i druge dokaze, prije svega zakonska rješenja koja su donesena nakon 1995. godine, a kojima je izbjeglim Srbima bio zabranjen povratak

    Quote Originally Posted by INDEX.HR View Post
    FLORENCE HARTMANN, bivša glasnogovornica glavne haške tužiteljice Carle del Ponte, u razgovoru za slovensku POP TV izjavila je da velike zapadne sile nisu htjele da Haški sud Anti Gotovini i Mladenu Markaču odredi dugotrajne zatvorske kazne. "Neke su velesile željele da Gotovina bude oslobođen", kaže Hartmann.
    "Ima mnogo onih koji smatraju da države koje sudjeluju u ratovima na svom teritoriju ne bi trebale polagati račune kada se radi o ratnim zločinima. Hrvatska je imala pravo obraniti svoju nezavisnosti i cjelovitost, ali zločinački pothvat koji je za cilj imao etničko čišćenje Srba je postojao", uvjerena je Hartman.
    Bivša glasnogovornica Carle del Ponte kaže da sudsko vijeće nije udruženi zločinački pothvat dokazivalo isključivo brijunskim transkriptima, već Haag ima i druge dokaze, prije svega zakonska rješenja koja su donesena nakon 1995. godine, a kojima je izbjeglim Srbima bio zabranjen povratak. "To svjedoči da je postojala namjera da se oslobođeni teren etnički očisti", kaže Hartmann.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #262
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Hartmann: Haag ima i druge dokaze, prije svega zakonska rješenja koja su donesena nakon 1995. godine, a kojima je izbjeglim Srbima bio zabranjen povratak

    Upravo to i ne samo to. Hrvatska je donjela zakon po kojem svi stanari gube stanarsko pravo, tj. svi oni koji nisu otkupili stanove za koje su imali stanarsko pravo ili ako su placali u ratama nisu otplatili sve, nisu vise nikako mogli da povrate taj stan, da se vrate u njega, da ga konacno otkupe ili bilo sta slicno.
    Po dotadasnjim zakonima, stanarsko pravo je bilo samo korak do otkupa tog istog stana i sticanja vlasnistva nad istim.
    Ali bas zbog toga da bi bilo onemoguceno vracanje povratnika donesen je zakon kojim se stanarsko pravo ne priznaje, a sam zakon bilo je protivan Evropskom pravu.
    Jel treba nekog da "osvjescujem" sa cinjenicom koje su vam bile sanse da kao Srbin pocetkom devedesetih otkupite stan i da ste imali para, uknjizite stan na sebe ili sprovedete bilo koje gradjansko pravo (cak i dok je vazio stari zakon po kojem ste imali to pravo). E pa nije bilo nikakve sanse. A sve je to pocelo godinama prije nego je Oluja krenula.
    Valjda je to bila "predigra" Tudjmanovih garancija "toboz ljudska i gradjanska prava".
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  13. #263
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    "legendarni Tuđmanov govor u Kninu"

    On ovde govori o istoriji, procentima, ideologija krvi i tla u najčistijem mogućem obliku.

    Govori faktički o tome da su Srbi oduvek strano telo, rak, remetilački faktor. Znači Srbi kao narod.

    Ja uopšte više ne sumnjam da je cilj ove nenormalne osobe bilo čišćenje Hrvatske od Srba.

    El Re, kako komentarišeš ovo?
    ssin,

    počećeš da me ozbiljno brineš da nisi u stanju racionalno da posmatraš stvari... Zašto pitaš El Re-a??? Je li El Re ovđer branio Tuđmana i njegovu politiku? Je si li ti u stanju da razumiješ da Tuđman i Hrvati su dvije različite stvari, podjednako kao što Srbi nisu isto što Milošević. Ili po tebi jesu?
    Kako tumačim?? Kao post festum govor čovjeka koji je pomogao oslobođenju države i svoj uspjeh želio da eksploatiše do maksimuma raspirujući nacionalističke strasti. Pa mi smo to već gledali u Srbiji, a na određen (specifičan) način i u Crnoj Gori. Nema naroda kom ne možeš raspaliti nacionalizam. Najveći američki debil je na nacionalističkim strastima (nakon 2001.) uspio osvojiti naklonost obično umjerenih Amerikanaca i dobiti drugi mandat u Bijeloj kući.

    ja samo kažem:
    PRAVO HRVATSKE DA OKONČA POSTOJANJE PARADRŽAVE NA SVOJOJ TERITORIJI NIJE ZLOČINAČKI PODUHVAT. Koliko velikim slovima treba da napišem da bi neko konačno počeo da čita i utuvio to u glavu.

    Ovdje se dešava jedna jako ružna stvar! Pazite, pod izgovorom da Hrvati nešto nisu u stanju da shvate sugeriše se monstruozna teza da oni kao narod nijesu u stanju da shvate. Valjda zato što su retardirani??! Na taj ih se način dehumanizuje što je ružno i sramotno, a svakako to neće nikog usrećiti koliko god autor takvog teksta to priželjkivao.

    Hoće se u medijima iz regiona (pa i onim u CG) koji objavljući ove izjave i slike iz HR u svojim izvještajima, a sve uz skaradne komentare nekih "modernih novinara-evropejaca" i koji žele vještački sugerisati i stvoriti paralelu sa Srbijom i nacionalizmom '90-ih u njoj, a zaboravlja se da je tokom '90-ih postojao čitav jedan srpski intelektualni krem i veliki dio opozicije koji je bio protiv tog ludila. U HR imate situaciju da gotovo ne možete naći nikog (sem svega 3-4 domaća "novinara u pokušaju" koji bi majku rođenu prodali za malo publiciteta), dakle nema nikog ozbiljnog SLOVOM I BROJEM, koji će ovo ludilo presude Hrvatskoj (a ne generalima) za nekakav "zločinački poduhvat" ikada prihvatiti.
    Kako to da presudu osuđuju i svi borci za ljudska prava u HR i sve NVO u Hrvatskoj. Ama svako! Opet ponavljam - nikakav problem ne bi bio samo da je iz te presude izostala ta glupost o zločinačkom poduhvatu. Pa Hrvati su gotovo počeli bili da vjeruju da su i Gotovina i druga dva možda ipak krivi, jer je krivica generalima HVO prije njih zaista dokazana i javnost se pripremala na to da će možda biti osuđeni. Da su ih osudili protestvovali bi neki veterani i ultradesničari dan-dva i to bi bilo to. Međutim šok je nastao kada je Sud rekao da je oslobođenje Hrvatske bio "zločinački poduhvat"... Ali na žalost nema nikog u Srbiji (a i u CG) koji to želi objasniti narodu, već se gura teza o poludivljim Hrvatima-nacistima kojima mržnja kaplje iz očiju. E takvim izvještavanjima se podstiče nacionalizam!

    Ajde ljudi, kumum vas, samo malo zastanite i razmislite. Nije teško... Ne tretirajte Hrvate ko debile jer oni to nisu koliko god vi sebe uvjeravali da jesu.

    Ja samo razmišljam, kako li će tek ove novinare iz regiona biti stid kad Hag obori dio presude za "zločinački poduhvat"?! Kako li će tada objašnjavati svojim gledaocima/čitaocima da je Hag ipak Hrvatima dao za pravo i da oni nisu protestvovali bez razloga? Hoće li ih biti stid makar malo što su uzeli učešće u ovoj antihrvatskoj histeriji??? Eto, makar samo malo?... Ili će biti tada ponovo pjesma "Hag je smeće"...Izgleda da je Hag Ok samo kad podigrava našim najnižim strastima i udara po narodu kog smo 20 godina satanizovali i proglasili za arhi-neprijatelja. Žalosno je to i samo pokazuje stepen primitivizma koji je zavladao među svim ex-YU narodima, najmanje polovinom i zbog toga što imamo takve medije koji slavodobitno izvještavaju o presudama drugima dok za one kojima je presuđeno iz našeg tora proglašavaju za nepravedne i sramotne.
    Last edited by El Re; 18-04-11 at 12:09.

  14. #264
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svi ovi naknadni argumenti koji se pojavljuju kao plus optuznici, koliko se meni cini idu upravo u prilog onom sto tvrde Braco i El Re.
    Gotovina je osudjen i za ono nasto nije imao apsolutni nikakav uticaj.
    ....prije svega zakonska rješenja koja su donesena nakon 1995. godine, a kojima je izbjeglim Srbima bio zabranjen povratak

  15. #265
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Hartmann: Haag ima i druge dokaze, prije svega zakonska rješenja koja su donesena nakon 1995. godine, a kojima je izbjeglim Srbima bio zabranjen povratak
    A zašto Hag ne objavi takva dokumenta??? Zašto ih ne učini javno dostupnim??? Pa valjda je njemu u interesu da stvari izađu na vidjelo a ne da ih skriva i taji...Ajde hoću vjerovati da si inteligentan, pa se zapitaj... Zašto bi Hag tajio takva dokumenta? Ne razumijem zaista a pravom se bavim čitav život... Pa zar ne bi time upravo poput munje začepio svima usta??? Evo, ja ne negiram - daj da vidimo taj dokument.
    Florens Hartman, Karla del Ponte, trice i kučine...Kakav je to duo-debila nabolje je opisao njen bivši prvi saradnik tužilac Džefri Najs. Čitavu knjigu je napisala Del Ponteova a da JEDAN JEDINI dokaz nije ponudila ni za famoznu "žutu kuću" ali ni za Karadžića i Mladića koje je opisala ne kao tužioc već triler-majstor. Zato je uostalom i najurena iz Haga. Toj istoj Del Ponetovoj Milošević je pravio cirkuse u sudnici. Ona i njeni dokazi...

    Ja naravno sporim postojanje takvog dokumenta jer ne vidim zašto ne bi bio već objavljen i to nevezano za suđenje generalima, ali klučno pitanje zaista jeste (a upravo ovo što se Hari zapitao) - kakve veze imaju čak i neki eventualni dokazi (koje ponavljam niko vidio) sa nečim što se desilo prije i tokom "Oluje"? Kakve to veze ima s Gotovinom??? Je li Gotovina pisao zakone, uredbe i druga pravna akta RH???

    (moram biti odsutan zbog posla ali vratiću se u razgovor malo kasnije...)
    Last edited by El Re; 18-04-11 at 12:06.

  16. #266
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Hartmann: Haag ima i druge dokaze, prije svega zakonska rješenja koja su donesena nakon 1995. godine, a kojima je izbjeglim Srbima bio zabranjen povratak
    Ma koja zakonska rješenja? O čemu ona trkelja? Zar ti misliš, a vjerujem da si u stanju da misliš, da bi tužiteljstvo prešutjelo neke takve dokaze da ih je imalo? Pa Gotovinini branitelji, pogotovo Mišetić i Kehoe (koji je nekad bio haški tužitelj), su srušili svaku točku optužnice i ona je visila na vrlo klimavim nogama, a Hartman priča o nekim dokumentima za koje valjda samo ona zna. Gotovini nije presuđeno prema dokazima tužiteljstva, dakle prema pravu, nego prema političkom ključu - svi su jednako krivi. E pa neće ići.

  17. #267
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    A zašto Hag ne objavi takva dokumenta??? Zašto ih ne učini javno dostupnim??? Pa valjda je njemu u interesu da stvari izađu na vidjelo a ne da ih skriva i taji...Ajde hoću vjerovati da si inteligentan, pa se zapitaj... Zašto bi Hag tajio takva dokumenta? Ne razumijem zaista a pravom se bavim čitav život... Pa zar ne bi time upravo poput munje začepio svima usta??? Evo, ja ne negiram - daj da vidimo taj dokument.
    Florens Hartman, Karla del Ponte, trice i kučine...Kakav je to duo-debila nabolje je opisao njen bivši prvi saradnik tužilac Džefri Najs. Čitavu knjigu je napisala Del Ponteova a da JEDAN JEDINI dokaz nije ponudila ni za famoznu "žutu kuću" ali ni za Mladića kojeg je opisala ne kao tužioc već triler-majstor. Zato je uostalom i najurena iz Haga. Toj istoj Del Ponetovoj Milošević je pravio cirkuse u sudnici. Ona i njeni dokazi...
    Moj stav o Haškom sudu si mogao pročitat' nekoliko stranica prije.
    Upošte mi nije namjera glorifikacija te igračke velikih sila. Samo sam prenio nove informacije.
    Zar je zabranjeno pejstat' neki sadržaj koji je diametralno suprotan tvojim uvjerenjima.
    Nećemo se valjda voditi politikom cenzure koju primjenjuju korporatistički mediji.

    Ako smo konstatovali o kakvoj je tvorevini riječ, sasvim je suvišno pitat' "Zašto bi nešto tajio"?
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #268
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Moj stav o Haškom sudu si mogao pročitat' nekoliko stranica prije.
    Upošte mi nije namjera glorifikacija te igračke velikih sila. Samo sam prenio nove informacije.
    Zar je zabranjeno pejstat' neki sadržaj koji je diametralno suprotan tvojim uvjerenjima.
    Nećemo se valjda voditi politikom cenzure koju primjenjuju korporatistički mediji.

    Ako smo konstatovali o kakvoj je tvorevini riječ, sasvim je suvišno pitat' "Zašto bi nešto tajio"?
    Nije zabranjeno pejstati ništa što ide u prilog temi, ali je poželjno razmišljati i pokušati protumačiti pejstano. Barem bi trebalo biti ako hoćemo razvijati neku normalnu diskusiju a ne se baviti tračevima.

  19. #269
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Svi ovi naknadni argumenti koji se pojavljuju kao plus optuznici, koliko se meni cini idu upravo u prilog onom sto tvrde Braco i El Re.
    Gotovina je osudjen i za ono nasto nije imao apsolutni nikakav uticaj.
    Ne trebas biti genije da shvatis da mu je na "cehu" presude naplaceno i vise nego je popio. Postoji sansa da je "popio" najmanje od svih, ali teorije da nije "pio", tesko da mogu proc.
    Kao posljednji u "kafani" platio je ne samo svoj "cug" nego i "cug" drugih.

    Upleli smo se u ovu pricu, jer pojedini negiraju i "kafanu" i "pijenje".
    A onda je Hag porucio-pili ste i prepili.

    Po presudama Haskog tribunala di su neki za ubijanje dobili 7 godina robije, kao da je falsifikovao dokumenta, a ne ucinio najteze kazneno dijelo, di su neki "krivci" oslobodjeni...ocigledno je da tu, usred prava, ima "upliva" raznoraznih politickih struktura i ko zna kojih lobija. To je nesporno.

    Ovde se na forumu, "vatra" raspalila jer je godinama bilo negirano da je Oluja imala posljedice, u vidu zrtava koje niko nit je pominjao, nit je brinuo za to, niti je ikome bilo stalo da se nadju ti koji su to uradili. Ili se pokusalo umanjiti broj tih zrtava, blago sprdajuci se kako su se oni sami ubili ili su ih ubili "njihovi".
    A jos je smjesnije cuti kako svi ti koji su otisli, posli su potpuno dobrovoljno. Pa nakon poprilicnih tortura, ogranicavanja ljudskih i gradjanskih prava, prozivanja, ugrozavanja i izazivanja straha, ko je lud da ostane. Ako je to "potpuna dobrovoljnost", onda ni more nije slano.
    Akcija Oluja je bila takva svetinja, da nista lose nije moglo "ici" u kontekstu sa njom.
    I koliko god da je ta "patriotska igra" imala svoju legitimnost, neki su se u njoj "preigrali".
    E sad, sto je mozda "najbolji plesac" u toj igri proglasen za "najgoreg plesaca" to je vec neka druga "politicka" prica.

    Nesporno je da je hrvatski vrh imao plan da se oslobodi Srba. I radilo se sve sto se moglo da se oni "izguraju" iz zemlje. Tudjman je jos od dolaska na vlast govorio da zeli "cistu" Hrvatsku. Kad je plan uspio, onda se radilo sve da se oni vise nikada ne vrate.
    I reci kako su oni mogli slobodno da ostanu, kako je njima tamo kao manjini bilo sve super, kako su se svi sokirali kad su oni odlucili da se ukrcaju na traktore je i vise nego deguntantno.
    To sto je "otac nacije" ostavio u amanet da neko drugi placa njegove dugove, o tome se trebalo misliti ranije, a ne pustiti da im Hag poruci da ima istine u onoj narodnoj- "ko sa djavolom tikve sadi o glavu mu se razbiju", pa se sad lako sokirat.
    Last edited by GYPSY; 18-04-11 at 12:58.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  20. #270
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  21. #271
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ssin,

    počećeš da me ozbiljno brineš da nisi u stanju racionalno da posmatraš stvari... Zašto pitaš El Re-a??? Je li El Re ovđer branio Tuđmana i njegovu politiku? Je si li ti u stanju da razumiješ da Tuđman i Hrvati su dvije različite stvari, podjednako kao što Srbi nisu isto što Milošević. Ili po tebi jesu?
    Kako tumačim?? Kao post festum govor čovjeka koji je pomogao oslobođenju države i svoj uspjeh želio da eksploatiše do maksimuma raspirujući nacionalističke strasti. Pa mi smo to već gledali u Srbiji, a na određen (specifičan) način i u Crnoj Gori. Nema naroda kom ne možeš raspaliti nacionalizam. Najveći američki debil je na nacionalističkim strastima (nakon 2001.) uspio osvojiti naklonost obično umjerenih Amerikanaca i dobiti drugi mandat u Bijeloj kući.

    ja samo kažem:
    PRAVO HRVATSKE DA OKONČA POSTOJANJE PARADRŽAVE NA SVOJOJ TERITORIJI NIJE ZLOČINAČKI PODUHVAT. Koliko velikim slovima treba da napišem da bi neko konačno počeo da čita i utuvio to u glavu.

    Ovdje se dešava jedna jako ružna stvar! Pazite, pod izgovorom da Hrvati nešto nisu u stanju da shvate sugeriše se monstruozna teza da oni kao narod nijesu u stanju da shvate. Valjda zato što su retardirani??! Na taj ih se način dehumanizuje što je ružno i sramotno, a svakako to neće nikog usrećiti koliko god autor takvog teksta to priželjkivao.

    Hoće se u medijima iz regiona (pa i onim u CG) koji objavljući ove izjave i slike iz HR u svojim izvještajima, a sve uz skaradne komentare nekih "modernih novinara-evropejaca" i koji žele vještački sugerisati i stvoriti paralelu sa Srbijom i nacionalizmom '90-ih u njoj, a zaboravlja se da je tokom '90-ih postojao čitav jedan srpski intelektualni krem i veliki dio opozicije koji je bio protiv tog ludila. U HR imate situaciju da gotovo ne možete naći nikog (sem svega 3-4 domaća "novinara u pokušaju" koji bi majku rođenu prodali za malo publiciteta), dakle nema nikog ozbiljnog SLOVOM I BROJEM, koji će ovo ludilo presude Hrvatskoj (a ne generalima) za nekakav "zločinački poduhvat" ikada prihvatiti.
    Kako to da presudu osuđuju i svi borci za ljudska prava u HR i sve NVO u Hrvatskoj. Ama svako! Opet ponavljam - nikakav problem ne bi bio samo da je iz te presude izostala ta glupost o zločinačkom poduhvatu. Pa Hrvati su gotovo počeli bili da vjeruju da su i Gotovina i druga dva možda ipak krivi, jer je krivica generalima HVO prije njih zaista dokazana i javnost se pripremala na to da će možda biti osuđeni. Da su ih osudili protestvovali bi neki veterani i ultradesničari dan-dva i to bi bilo to. Međutim šok je nastao kada je Sud rekao da je oslobođenje Hrvatske bio "zločinački poduhvat"... Ali na žalost nema nikog u Srbiji (a i u CG) koji to želi objasniti narodu, već se gura teza o poludivljim Hrvatima-nacistima kojima mržnja kaplje iz očiju. E takvim izvještavanjima se podstiče nacionalizam!

    Ajde ljudi, kumum vas, samo malo zastanite i razmislite. Nije teško... Ne tretirajte Hrvate ko debile jer oni to nisu koliko god vi sebe uvjeravali da jesu.

    Ja samo razmišljam, kako li će tek ove novinare iz regiona biti stid kad Hag obori dio presude za "zločinački poduhvat"?! Kako li će tada objašnjavati svojim gledaocima/čitaocima da je Hag ipak Hrvatima dao za pravo i da oni nisu protestvovali bez razloga? Hoće li ih biti stid makar malo što su uzeli učešće u ovoj antihrvatskoj histeriji??? Eto, makar samo malo?... Ili će biti tada ponovo pjesma "Hag je smeće"...Izgleda da je Hag Ok samo kad podigrava našim najnižim strastima i udara po narodu kog smo 20 godina satanizovali i proglasili za arhi-neprijatelja. Žalosno je to i samo pokazuje stepen primitivizma koji je zavladao među svim ex-YU narodima, najmanje polovinom i zbog toga što imamo takve medije koji slavodobitno izvještavaju o presudama drugima dok za one kojima je presuđeno iz našeg tora proglašavaju za nepravedne i sramotne.

    Naravno da ja razumem da su Hrvati i Tuđman dve različite stvari. Zato nigde, ni u jednom mom postu - nikada - nisam napao Hrvate generalno kao kolektiv.

    Međutim, izgleda da upravo ti i Braco sve ovo shvatate kao napad na Hrvate i Hrvatsku, iako je sudac na početku čitanja presude jasno rekao da je Hrvatska imala legitimno pravo na vojnu akciju. Dakle u startu je napravljena ograda i potvrđeno je da se ne radi o tome.

    Takođe, kritika Tuđmana nije kritika Hrvata i Hrvatske. Insistiranje da je to napad na Hrvate i Hrvatsku učiniće Hrvatskoj štetu a ne korist.

    Ja uporno ponovaljam da je ovo prilika da se napravi otklon od loših stvari u prošlosti. Umesto toga, vidimo kratkoročnu nacionalističku histeriju prevarenog i izmanipulisanog (pritom prilično opljačkanog) naroda od koga su sakrivane neke stvari a obilato su im puštani Thompson i Škoro, tobože progonjeni a istinski superzvezde medijske. Nije posebno teško običnog čoveka naterati da padne na patetiku. I onda ga ubediti : ja sam tvoj bog, otac, bez mene ne bi bilo ni tebe ni hrvatske ni ničega. I onda caaaapp ukradi, zdipi, opljačkaj...jer niko ne gleda.

    To je samo reakcija ljudi koji se s pravom osećaju prevarenim. A prevarila ih je njihova primitivna elita.

    ali naravno - uopšte ne mislim da su Hrvati glupi. Mislim da je sve ovo kratkog daha i zato kažem pričaćemo za par meseci ponovo.

    Po pitanju Tuđmanovog govora - ovo je toliko morbidno da po meni ne može nikako da se opravda, naravno da ništa slično nikada nismo videli u Crnoj Gori - ni blizu toga. Samo sam od Šešelja slušao ovakve stvari, koje bih nazvao laprdanjima da nisu izašle iz usta predsednika jedne države i kao takve imaju ogromnu težinu.

    - Gotovina je bio komandant snaga koje su sprovele Oluju.
    - Sud je ocenio da je cilj Oluje osim stavljanja teritorije pod zakonsku vlast i čišćenje od ljudi nepoželjne etničke grupe.
    - Slušajući Tuđmanove reči nemam razloga da sumnjam da je on kao predsednik Hr imao takav cilj.

    Može se pokazati da je Gotovina manje kriv ili čak nevin. Ali u nameru čišćenja Srba iz Hr više nikada neću sumnjati sad kada sam malo proučio podatke.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  22. #272
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ni na nebu ni na zemlji View Post
    ovo je kvalitetan tekst i zasluzuje da se citiraju delovi:

    Jesu li Hrvatska ili Oluja u presudi kao takve označene kao zajednički zločinački pothvat?


    Ne i ne. Ponavljam, ne i ne. Tko drukčije kaže, kleveće i laže. Ne morate vjerovati meni, pogledajte sami: sažetak presude je dostupan na 'našem' jeziku ovdje, dok je presuda dostupna na engleskom u dva dijela, ovdje i ovdje. Sudac Orie je u sažetku presude izričito rekao kako se ovaj predmet "ne bavi niti pitanjem legalnosti pribjegavanja ratu, odnosno vođenja rata. Središnje pitanje ovog predmeta je: jesu li srpski civili u Krajini bili meta zločina i treba li optužene držati kazneno odgovornima za te zločine". U paragrafu 13 presude, Pretresno vijeće također vrlo jasno kaže kako se u predmetu ne sudi "izboru Hrvatske da pribjegne operaciji Oluji u svojoj borbi protiv krajiških Srba. Zajedničkim zločinačkim pothvatom nije označena sama Oluja, nego odluka hrvatskog čelništva da etnički očisti srpsko stanovništvo iz Krajine uz vršenje drugih, pratećih zločina.

    Kada je Tribunal ustanovio da je hrvatsko vodstvo imalo namjeru protjerivanja Srba i da je tu namjeru ostvarilo, on time nije osporio pravo Hrvatske da uspostavi kontrolu nad svojom teritorijem, uključujući tu i upotrebu oružane sile protiv pobunjenika. Drugim riječima, nije problem bio u korištenju sile kao takve, nego u načinu na koji je ona korištena, protivno međunarodnom pravu. Također, kada je Tribunal u slučaju Milutinović našao da je postojao zajednički zločinački pothvat srpskog čelništva da protjera albansko stanovništvo s Kosova, on time nije osporio tadašnje pravo Srbije da silom uguši pobunu na dijelu svog teritorija, nego odluku srpskog čelništva da pribjegne etničkom čišćenju tog teritorija.

    Zašto je ova presuda u Hrvatskoj doživljena kao napad na Oluju ili na samu Hrvatsku? Zato što dominantni nacionalistički narativ u Hrvatskoj, kao i u Srbiji i Bosni, počiva na amoralnom stavu da se u pravednom, obrambenom ratu ne mogu činiti ratni zločini, barem ne kao dio državne politike. Upravo je taj stav i omogućio vršenje ratnih zločina, jer je svakoj zaraćenoj strani njena stvar pravedna. Zato i npr. gradonačelnik Zagreba tvrdi kako je "apsurdno nazvati oslobađanje okupiranih područja vlastite države zločinačkim pothvatom". Iako je Tribunal izričito rekao da ne spori "oslobađanje okupiranih područja" kao takvo – Bandiću je to jedno te isto. Hrvatska politička elita predstavlja presudu Tribunala kao osporavanje prava Hrvatske da oslobodi svoj teritorij, jer njoj smeta činjenični nalaz Tribunala da su zločini bili dio državne politike Hrvatske, kao sredstvo i cilj ratovanja; ne plod djelovanja nekih loših pojedinaca, nego plod djelovanja same te elite. Drugim riječima, Tribunal je ustanovio da je Tuđmanova vlast u svojoj biti, ako ne po svom obujmu, bila isto tako balkanska, sirova i kič kao i ona Slobodana Miloševića. To boli, a posebno boli HDZ Jadranke Kosor i njegove restlove.


    Koji su bili dokazi za postojanje takvog pothvata tijekom Oluje?


    U paragrafu 2.314 presude, Tribunal je na sljedeći način definirao zajednički zločinački pothvat tijekom Oluje:


    Pretresno vijeće nalazi da su pripadnici hrvatskog političkog i vojnog vodstva dijelili zajednički cilj trajnog iseljenja srpskog civilnog stanovništva iz Krajine korištenjem sile ili prijetnje silom, što je bilo jednako i uključivalo je progon (deportaciju, prisilno premještanje, protupravne napade protiv civila i civilnih objekata, i diskriminatorne i restriktivne mjere). Svrha zajedničkog zločinačkog pothvata nalagala je da broj Srba preostalih u Krajini bude sveden na minimum, ali ne nužno i da srpsko civilno stanovništvo bude u potpunosti izmješteno (prijevod moj).

    Ukratko, zajednički zločinački pothvat činilo je etničko čišćenje Srba iz Krajine. Ponovno, Tribunal nije smatrao zločinačkom odluku hrvatskog vrha da silom uguši pobunu u Krajini i povrati kontrolu nad hrvatskim teritorijem, nego njegovu odluku da iz Krajine protjera srpsko stanovništvo. Po nalazu Vijeća, ključni sudionici ovog zločinačkog pothvata bili su Franjo Tuđman i njegovi bliski suradnici, poput Gojka Šuška (paragraf 2.315 i dalje).

    Pri dokazivanju postojanja ovog zajedničkog zločinačkog pothvata, Vijeće je uzelo u obzir sljedeće činjenice:

    - Veliki broj pojedinih zločina, poput ubojstava, nečovječnog postupanja ili pljačkanja imovine, te masovni egzodus srpskog civilnog stanovništva;

    - Brijunske transkripte, kao i transkripte s više drugih sastanaka hrvatskog čelništva;

    - Svjedočenje Petera Galbraitha, bivšeg veleposlanika SAD-a u Hrvatskoj;

    - Javne izjave Franje Tuđmana;

    - Diskriminatorske mjere koje su hrvatske vlasti poduzele za onemogućavanje ili otežavanje povratka prognanih Srba, posebno zakonodavne mjere u pogledu napuštene imovine;

    - Mjere koje su hrvatske vlasti poduzele ili razmatrale radi poticanja naseljavanja etničkih Hrvata na području Krajine;

    - Propuštanje hrvatskih vlasti da efikasno istraže i kazneno gone pojedinačne zločine počinjene s hrvatske strane tijekom i poslije Oluje.

    (Vidi odjeljak 6. presude, a posebno paragraf 2.303 i dalje.)

    Netočno je, dakle, reći, kao što je to izjavio prof. Puhovski, "da je transkript brijunskog sastanka jedini dokaz na kojem se temelji teza o udruženom zločinačkom pothvatu, [te]... da je Čermak oslobođen samo zato što nije bio na tom sastanku". O Čermaku više dolje. Kakva bi presuda bila bez brijunskih transkripata teško je reći, ali oni sigurno nisu bili jedini relevantni dokazi.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  23. #273
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tarmi ricmi View Post
    Haski Sud je je prije svega vodjen politickom realnoscu i vara se ko misli da je primjena pravde na uobicajen nacin primarni stav istog .
    U doktrinama teorije, sitema prava postoje četiri velike oblasti ,a to su : unutrašnje pravo, međunarodno pravo, monetarno pravo, javno pravo. Međunarodno pravo je nastalo više običajnim, neko faktičkim putem i u sebi sadrži odredbe koje su nastajale međudržavnim ugovorima. Na taj način, norme internog državnog poretka su direktno presađene u nadržavni (međunarodni pravni predak) poredak. Prema tome, on može da se samo navodi tim pravom koje je presasđeno iz internog poretka. To što čini sud se naziva pravnim presedanom. Odnosno, kao što smo vidjeli, taj isti nije u mogućnosti da obavlja svoj posao na stručan i profesionalan način, jer su podložni pristiscima sa strane te ne mogu da formiraju svoje slobodno sudsko uvjerenje.



    Quote Originally Posted by tarmi ricmi View Post
    Zbog Vaseg vidjenja, predpostavljam struke i nepobitne cinjenice da je Karadzic ``dokazao `` da su Muslimani sami sebe STRELJALI na Markalama , haski Sud ustvari i postoji.
    To nije vidjenje moje struke, to je vidjenje određenog kruga stručnjaka koji se bave balistikom, i koji su utvrdili, da navedeni projektili nije mogao da pobije toliko osoba...

  24. #274
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Прича о "добровољности" одласка српског цивилног становништва није уопште правно релевантна.Одлазак избеглица је скоро увек добровољан, човек сам одлучи да оде сем ретких случајева када неке снаге врше принудну депортацију што није била преовлађујућа пракса у ратовима у бившој СФРЈ.Увек се створе неки услови због којих избеглице "добровољно" одлуче да оду, због неког зла које им се вероватно ставља у изглед, а за протеривање је одговоран онај ко прети наношењем одређеног зла.

    Још је глупља прича да не би дошло до убијања српских цивила да су Срби масовније остали, да би хрватски бојовници који су спремни да закољу неког деду или бабу зазирали од присуства сведока и да не би смели да раде оно што су чинили.Логично је да би у таквој ситуацији дошло до још већег броја злочина и репризе усташких покоља из времена НДХ, јер у том случају не би морали да траже неке усамљене старце по селима.

    Одсуство озбиљније међународне реакције указује да би без одјека остали и масовнији злочини да су Срби масовније остали и да је убијено 20 000 или 50 000 Срба и ту масовност злочина не би имало утицаја.Сада би се лицитирало бројкама и негирало би се од Хрватске да је уопште затечено толико Срба , да су убијени, и ко их је убио.Негира се и постојање усташких стратишта из доба НДХ па би и ово било негирано и заташкано.

    У кривичном поступку се не могу утврђивати субјективне ствари као што је умишљај и кривична одговорност окривљеног непосредно јер нико не може да уђе у главу окривљеног да види шта је мислио, јер окривљени (скоро) увек негира да је крив.
    Из објективних чињеница, масовног уништења стамбених објеката, убијања преосталих цивила, напада на избегличке колоне и одвођења људи из њих, утврђују се субјективна обележја кривичног дела.Одсуство масовнијег кривичног прогона лица која су уништавала имовину и убијала цивиле, као и одсуства значајније реакције војне и цивилне полиције указује да су та лица деловала са изричитом или прећутном сагласношћу командних структура, укључујући војни, полицијски и политички врх Хрватске.
    Наравно, окривљени може доказивати да је учинио све што је у његовој моћи да то спречи и казни, али у погледу овога терет доказивања је на њему.Конструкција командне одговорности сама по себи подразумева да уколико се докаже да је окривљени имао ефективну моћ команде над одређеним јединицама и да су припадници тих јединица чинили ратне злочине, да је формирана претпоставка кривице окривљеног коју он може обарати доказивањем да је све учинио што је могао да то спречи или казни.Само незнање за одређене злочине не извињава.То би подразумевало да Готовина документује своје тврдње писменим наредбама, пријавама тужилаштву , дисциплинским одлукама, одлукама о лишењу слободе против огромног броја лица која су уништавала имовину и убијала цивиле.Свега тога није било и то сви врло добро знамо.
    Такође морао би да докаже да је уништење стамбених објеката и убијање цивила било неорганизовано и стихијски , што је имајући у виду масовност ових појава врло мало вероватно.У том случају би опет одговарао по командној одговорности али не и за УЗ подухват.

  25. #275
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Nije zabranjeno pejstati ništa što ide u prilog temi, ali je poželjno razmišljati i pokušati protumačiti pejstano. Barem bi trebalo biti ako hoćemo razvijati neku normalnu diskusiju a ne se baviti tračevima.
    Kako razlučiti što je trač a što istinita vijest?

    Hoćeš reći da je poželjno umijeće pravilnog tumačenja kojeg ste iskazali vas dvojica(braco i El Re).
    Žašto baš vaši stavovi trebaju bit' relevantniji od stavova ostalih učesnika ove rasprave?

    Ja vas ne shvatam ozbiljno jer u vašim elaboratima ( za više tačaka) je prisutna visoka doza pristrasnosti,
    a to, za bilo kakvo istraživanje nikako nije dobro.

    To što si bio sudionik domovinskog rata nije ključna karakteristika u donošenju ispravnih zaključaka.
    Ne zaboravi da upravo sudionici svih ratova se podvrgavaju intenzivnom programiranju uma.
    Na kraju je kasno, kad shvate da ne postoje vrijednosti za koje su krvarili.

    Kao branitelj, jesi li se borio za ovakvu Hrvatsku?
    Vjerujem da nisi.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 11 of 22 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hodorkovski opet osudjen
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 26
    Last Post: 04-01-11, 22:49
  2. “Republika” - GOTOVINA POBIO 200.000 SRBA U KRAJINI!
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 09-02-04, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •