Page 12 of 22 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 539

Thread: Gotovina osudjen

  1. #276
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kako razlučiti što je trač a što istinita vijest?

    Hoćeš reći da je poželjno umijeće pravilnog tumačenja kojeg ste iskazali vas dvojica(braco i El Re).
    Žašto baš vaši stavovi trebaju bit' relevantniji od stavova ostalih učesnika ove rasprave?

    Ja vas ne shvatam ozbiljno jer u vašim elaboratima ( za više tačaka) je prisutna visoka doza pristrasnosti,
    a to, za bilo kakvo istraživanje nikako nije dobro.

    To što si bio sudionik domovinskog rata nije ključna karakteristika u donošenju ispravnih zaključaka.
    Ne zaboravi da upravo sudionici svih ratova se podvrgavaju intenzivnom programiranju uma.
    Na kraju je kasno, kad shvate da ne postoje vrijednosti za koje su krvarili.

    Kao branitelj, jesi li se borio za ovakvu Hrvatsku?
    Vjerujem da nisi.
    Prelijep dan za gubljenje vremena po forumima (mislim na sebe)

    Ja se druže nisam borio ni za ovakvu ni za onakvu Hrvatsku, jer što to uopće znači "ovakvu" Hrvatsku? Ja sam uzeo oružje u ruke kad su neki pijani razbojnici u hordama došli na MOJ kućni prag i počeli pucati po mojoj obtelji, meni, mojim prijateljima i svima ostalima koji su Hrvatsku smatrali svojom državom. Dakle ja sam se prvenstveno borio da bih obranio svoju obitelj, sebe i sve ostale koje navedoh. Sekundarni cilj mi je bio slobodna i od Jugoslavije neovisna država a upravo takva je ona danas. Dakle, ako si me to pitao, da, ja sam se borio za "ovakvu" Hrvatsku.

    Apropo članka koji si citirao. Florence Hartmann, da prostiš, sere, jer:
    1. Ako je istina ono što ona priča onda se presuda i bez dokaza obrane ili tužiteljstva znala godinama unaprijed. Jer neće tužiteljstvo u ladici držati neke bitne (možda i ključne) dokaze kojima može pojačati tužbu i oboriti sve navode obrane. Ako ih već drži u ladicama onda znači da je presuda donesena davno prije pa nije ni bilo potrebe iznositi ih.

    2. Mahanje nekim novim dokazima za koje nitko ne zna je u najmanju ruku neozbiljno i potvrđuje tezu da je tužiteljstvo zajedno sa sudskim vijećem iskonstruiralo monstruoznu optužnicu i presudu, pa sad kad se narod digao na noge, a neke zemlje EU i Amerika staju u obranu Hrvatske, to isto tužiteljstvo i sudsko vijeće dovedeno pred zid maše nekakvim navodnim, ali nevidljivim dokazima i nudi "opravdanje" za ovakvu sramotnu presudu.

    Teško je ovdje raspravljati s bilo kim jer vi nemate i ne možete imati predožbu svega onoga što se događalo tih ratnih godina, a svatko od vas, pa i ja, će sva svjedočanstva tumačiti na svoj način. Evo ovaj fantom priča o vjerojatnom pokolju 20 ili 50 tisuća Srba u slučaju da su ostali u Hrvatskoj. Zašto nije rekao o mogućem pokolju 20 ili 50 tisuća Bošnjaka iz Bihaća i okolice da nije bilo Oluje? Tko ozbiljan može s njime raspravljati?

    Drugi nudi mišljenje srpskog stručnjaka za pravo i to nailazi na odobravanje, a da ja sad ovdje izbacim stotinjak mišljenja hrvatskih stručnjaka za pravo rekli bi da sam pristran i da sam zaslijepljen nacionalizmom ili što ti ja znam. Zato nisam htio komentirati transkripte, govor Tuđmana iz Knina (na kojemu su ovdje u komentarima, vjerojatno namjerno, preskočene njegove rečenice: "u kojoj mora biti mjesta ne samo za sve naše ljude nego u kojoj moraju..." i "koje sam u Gospiću pozvao da se vraćaju...". Kako ozbiljno raspravljati kad je i ovdje već godinama unaprijed osuđen i Gotovina i Tuđman i Oluja i sve ostalo? Pogotovo kad je čovjek u značajnoj manjini u kakvoj sam ja. Namjera mi je oduvijek bila otvoriti vam oči u nekim stvarima jer dosta toga niste znali (dobio sam desetke privatnih poruka u kojima mi ljudi zahvaljuju na nekim novim činjenicama koje su vaši mediji zataškivali). U nekim stvarima sam uspio, u većini nisam, a često se puta pitam što mi sve to treba.
    Last edited by bracodubrovnik; 18-04-11 at 14:46.

  2. #277
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    na Bojanu
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    [QUOTE=salex;2178482]U doktrinama teorije, sitema prava postoje četiri velike oblasti ,a to su : unutrašnje pravo, međunarodno pravo, monetarno pravo, javno pravo. Međunarodno pravo je nastalo više običajnim, neko faktičkim putem i u sebi sadrži odredbe koje su nastajale međudržavnim ugovorima. Na taj način, norme internog državnog poretka su direktno presađene u nadržavni (međunarodni pravni predak) poredak. Prema tome, on može da se samo navodi tim pravom koje je presasđeno iz internog poretka. To što čini sud se naziva pravnim presedanom. Odnosno, kao što smo vidjeli, taj isti nije u mogućnosti da obavlja svoj posao na stručan i profesionalan način, jer su podložni pristiscima sa strane te ne mogu da formiraju svoje slobodno sudsko uvjerenje.
    Posto je ovo najozbiljnije sto si napisao u ovo kvotanje evo i tebe jedan
    Lijepo ti pise da je haski Sud dokazao da se nece bakcati onim elementima kojima bi mi htjeli vec da ce raditi po svome i apsolutno uz politicku kontrolu velikih sila. To sto je nama s pravnog aspekta to sada problem , to je druga prica, osim ako ne smatras da haski Sud postoji voljom ex -yu drzava . Mislim da smo o pravnim definicijama i pravnoj etici uopste , trebali razmisljat dok smo klali, palili i ubijali pa i dok smo sve to posmatrali i cutali . Problem Indijanaca , koje nisi izostavio da pomenes , ni dan danas nije rijesen , pa bi te ako nista u ime njih zamolio da procitas jos nesto iz zakona i postujes direktno kao opomenu haskom Sudu.
    Sto se tice Karadzica,nakon 4 godine razvaljivanja po Sarajevu i toliko mrtve djece i neduznih , sad potpisujem da ce dobiti vise od Gotovine, a po kom pravnom osnovu ostavicemo balisticarima i francuskim dobrovoljcima i analiticarima.

  3. #278
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oslobodili ste Hrvatsku od Srba koji su tu živjeli i naselili Hrvate iz BiH i Kosova. Nisu se valjda i oni spontano naselili u Krajini?
    Hrvatska je preranom smrću dr Franje bila spriječena da se još i ranije suoči sa svojom stranom etničkog inženjeringa.
    Je li je dan časni i pošteni oficir platio? Jeste. JE li Hrvatska morala da se suoči sa ovakvom kaznom? jeste.

    Ostaje Udruženi zločinački poduhvat i promjena kalnedara
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  4. #279
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Moje mišljenje o samoj Operaciji Oluja je nešto slično Harijevom (koliko sam ga shvatio) tj. da nemam dovoljno informacija o tome iako su ovđe postavljani mnogi video klipovi. Radi se o tome što ne želim mnogo da znam o tome. Linija manjeg otpora, pa ne zamjerite jer ono što sam čitao tj. gledao o ratu u Ex-Yu mi je bilo veoma mučno. Pa kad proradi moj mazohizam odmah ću pogledati jer mi je lakše da neke stvari ne znam. To kažem zato što ulaženje u raspravu sa manjkom informacija ne volim, iako mnogima to ne predstavlja problem. Ipak, par stvari koje sigurno znam ću reći pošto sam u to vrijeme bio punoljetan. Moguće je da će doprinijeti raznjašnjavanju situacije.
    Situacija u Kninskoj Krajini nije nimalo crno-bijela. Veliki je strah bio kod lokalnih Srba zbog genocida u Drugom svjetskom ratu i strah od istog scenarija je bio razumljiv. Strah naravno ne opravdava dalje postupke ali je problem što Franjo Tuđman nije uradio ništa konkretno da toga starha ne bude. To je sa njegovog stanovišta (bolesnog) bilo razumljivo jer u haosu i međunacionalnoj mržnji se najlakše vlada i dolazi do vlasti. Da se samo malo potrudio možda ne bi do svega ni došlo. Možda i bi ali se onda ni ne bi postavljala sumnja u odgovornost kao što je to kristalno jasno u Bosni i Hercegovini što se najbolje vidi u broju žrtava i odmjeru nacionalnosti tih žrtava pogotovo u prvoj godini rata a pogotovo civilnih žrtava. Sa druge strane Miloševićeva propaganda iz Srbije je bila takva da se taj strah podgrijavao do neslućenih visina. Vade se kosti iz jama iz drugog svjetskog rata, sjećam se tadašnjih emisija RTB-a a kosti su se nosile i kroz Srbiju da narod gleda. Samo što se izložbe nijesu otvarale sa tim kostima kao eksponatima. Mržnja među narodom je rasla prema Hrvatima što je automatski izazivalo i kontramržnju. I to se sve dogodilo za godinu, dvije od Evropskog prvenstva u košarci koje se održavalo u Zagrebu a na kom se klicalo Jugoslaviji i Vladu Divcu vrlo često. Tako da me ne može niko ubijedit da je tada postojala ikakva srbofobija makar kod ogromne većine Hrvata. Naravno, ovdje valja pomenuti i memorandum SANU i Miloševićevo „orgijanje“ po Kosovu, buđenje srpskog nacionalizma što su hrvatski iskoristili i eto belaja. Ali hajde da se služimo činjenicama. Bilo kako bilo Hrvatska je raspisala referendum o samostalnosti što im je bilo zagarantovano pravo po Ustavu SR Hrvatske. Referendum je pokazao da se ogromna većina građana odlučila za nezavisnost. Na stranu to što su to bili gotovo isključivo Hrvati sa pravnog stanovišta to je bilo nebitno (nijesam pravnik ali ovo je jasno i radniku javno-komunalnog preduzeća Čistoća). Svaka dalja priča oko legitimnosti RSK je izlišna i pored nečijeg subjektivnog i navijačkog posmatranja. Sa tog stanovišta je i sama operacija oslobođenja uzurpiranog dijela teritorije svakako legitimna. Podvlačim ovo bez obzira na to što neko mislio o Hrvatima, Srbima i slično. E sad je li izvođenje Operacije Oluja bilo dobro ili ne kao i uloga Gotovine ostavljam na vama da prosudite a vi koji ste izložili svoje dokaze o samoj operaciji ćete mi, vjerujem, oprostiti što to ignorišem zbog svog zdravlja i pokušaja da se ne nerviram previše. Interesantno je da i pored nezakonitog uzurpiranja dijela hrvatske teritorije (opet podvlačim sa stanovišta prava) i poslije srušenog Vukovara što je u ovdašnjim medijima predstavljeno kao da su ga Hrvati srušili (?!), januara 1995. kontakt grupa SAD-a, Evropske Unije, Rusije i Ujedinjenih Nacija je predočila hrvatskim vlastima kao i vlastima krajiških Srba plan Z4 koji bi praktično omogućio Srbima u Hrvatskoj državu u državi. Evo plana pa sami procijenite.
    http://www.b92.net/specijal/oluja/in...&nav_id=173983

    Vlasti krajiških Srba su ovaj plan odbile. E sad možete samo zamisliti koliko vas je Bog (za vjernike), priroda (za ateiste), Bog ili priroda (za agnostike) obdario pameću da ovo odbijete. Vjerovatno im je Oluja kasnije bila prihvatljivija.
    Još bih nešto rekao povodom izvještavanja ovdašnjih medija tokom Oluje. Dakle, niko tada ovdje nije izvještavao o tome osim o „napadima hrvatskih snaga i junačnoj odbrani snaka VRSK“. Sjećam se kad je radio Antena M jedina objavio vijest da je Knin pao i da rijeke krajiških Srba idu prema Srbiji ili Crnoj Gori. Počeli su da stižu pozivi građana za koje je Antena M kao i sve što nije propagiralo srpski fašižam bio ustaški medij. Javljaju se ljudi i psuju i prijete govoreći „Ma kakvi pao Knin... Lažete... Kako vas nije sramota...“ Sa druge strane državni mediji izvještavaju kako se Knin drži i kako hrvatske snage trpe ogromne gubitke. Ali pazite, nedjelju dana otkad je u Kninu broj Srba bio na nivou statističke greške za državne medije se, pak, Knin hrabro držao. E pa jedan od glavnih na tadašnjoj Televiziji Crne Gore je bio Emilo Labudović čiji su dnevnici bili preko sat vremena, sadašnji istaknuti član i poslanik Nove Srpske Demokratije. Pošto vidim da se javljaju podržavaoci te stranke naka pitaju fino čika Emila zašto se to tad radilo (arhiva RTCG iz ratnog perioda je naprasno nestala). Ja ne mogu da tvrdim jer nemam dokaza, ali niko me ne može ubijediti da Operacija Oluja nije još jedan „džentlmenski“ dogovor Miloševića i Tuđmana kao što je to bio dogovor o podjeli Bosne i Hercegovine u Karađorđevu marta 1991.
    Dick Laurent is dead!

  5. #280
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Moje mišljenje o samoj Operaciji Oluja je nešto slično Harijevom (koliko sam ga shvatio) tj. da nemam dovoljno informacija o tome iako su ovđe postavljani mnogi video klipovi. Radi se o tome što ne želim mnogo da znam o tome. Linija manjeg otpora, pa ne zamjerite jer ono što sam čitao tj. gledao o ratu u Ex-Yu mi je bilo veoma mučno. Pa kad proradi moj mazohizam odmah ću pogledati jer mi je lakše da neke stvari ne znam. To kažem zato što ulaženje u raspravu sa manjkom informacija ne volim, iako mnogima to ne predstavlja problem. Ipak, par stvari koje sigurno znam ću reći pošto sam u to vrijeme bio punoljetan. Moguće je da će doprinijeti raznjašnjavanju situacije.
    Situacija u Kninskoj Krajini nije nimalo crno-bijela. Veliki je strah bio kod lokalnih Srba zbog genocida u Drugom svjetskom ratu i strah od istog scenarija je bio razumljiv. Strah naravno ne opravdava dalje postupke ali je problem što Franjo Tuđman nije uradio ništa konkretno da toga starha ne bude. To je sa njegovog stanovišta (bolesnog) bilo razumljivo jer u haosu i međunacionalnoj mržnji se najlakše vlada i dolazi do vlasti. Da se samo malo potrudio možda ne bi do svega ni došlo. Možda i bi ali se onda ni ne bi postavljala sumnja u odgovornost kao što je to kristalno jasno u Bosni i Hercegovini što se najbolje vidi u broju žrtava i odmjeru nacionalnosti tih žrtava pogotovo u prvoj godini rata a pogotovo civilnih žrtava. Sa druge strane Miloševićeva propaganda iz Srbije je bila takva da se taj strah podgrijavao do neslućenih visina. Vade se kosti iz jama iz drugog svjetskog rata, sjećam se tadašnjih emisija RTB-a a kosti su se nosile i kroz Srbiju da narod gleda. Samo što se izložbe nijesu otvarale sa tim kostima kao eksponatima. Mržnja među narodom je rasla prema Hrvatima što je automatski izazivalo i kontramržnju. I to se sve dogodilo za godinu, dvije od Evropskog prvenstva u košarci koje se održavalo u Zagrebu a na kom se klicalo Jugoslaviji i Vladu Divcu vrlo često. Tako da me ne može niko ubijedit da je tada postojala ikakva srbofobija makar kod ogromne većine Hrvata. Naravno, ovdje valja pomenuti i memorandum SANU i Miloševićevo „orgijanje“ po Kosovu, buđenje srpskog nacionalizma što su hrvatski iskoristili i eto belaja. Ali hajde da se služimo činjenicama. Bilo kako bilo Hrvatska je raspisala referendum o samostalnosti što im je bilo zagarantovano pravo po Ustavu SR Hrvatske. Referendum je pokazao da se ogromna većina građana odlučila za nezavisnost. Na stranu to što su to bili gotovo isključivo Hrvati sa pravnog stanovišta to je bilo nebitno (nijesam pravnik ali ovo je jasno i radniku javno-komunalnog preduzeća Čistoća). Svaka dalja priča oko legitimnosti RSK je izlišna i pored nečijeg subjektivnog i navijačkog posmatranja. Sa tog stanovišta je i sama operacija oslobođenja uzurpiranog dijela teritorije svakako legitimna. Podvlačim ovo bez obzira na to što neko mislio o Hrvatima, Srbima i slično. E sad je li izvođenje Operacije Oluja bilo dobro ili ne kao i uloga Gotovine ostavljam na vama da prosudite a vi koji ste izložili svoje dokaze o samoj operaciji ćete mi, vjerujem, oprostiti što to ignorišem zbog svog zdravlja i pokušaja da se ne nerviram previše. Interesantno je da i pored nezakonitog uzurpiranja dijela hrvatske teritorije (opet podvlačim sa stanovišta prava) i poslije srušenog Vukovara što je u ovdašnjim medijima predstavljeno kao da su ga Hrvati srušili (?!), januara 1995. kontakt grupa SAD-a, Evropske Unije, Rusije i Ujedinjenih Nacija je predočila hrvatskim vlastima kao i vlastima krajiških Srba plan Z4 koji bi praktično omogućio Srbima u Hrvatskoj državu u državi. Evo plana pa sami procijenite.
    http://www.b92.net/specijal/oluja/in...&nav_id=173983

    Vlasti krajiških Srba su ovaj plan odbile. E sad možete samo zamisliti koliko vas je Bog (za vjernike), priroda (za ateiste), Bog ili priroda (za agnostike) obdario pameću da ovo odbijete. Vjerovatno im je Oluja kasnije bila prihvatljivija.
    Još bih nešto rekao povodom izvještavanja ovdašnjih medija tokom Oluje. Dakle, niko tada ovdje nije izvještavao o tome osim o „napadima hrvatskih snaga i junačnoj odbrani snaka VRSK“. Sjećam se kad je radio Antena M jedina objavio vijest da je Knin pao i da rijeke krajiških Srba idu prema Srbiji ili Crnoj Gori. Počeli su da stižu pozivi građana za koje je Antena M kao i sve što nije propagiralo srpski fašižam bio ustaški medij. Javljaju se ljudi i psuju i prijete govoreći „Ma kakvi pao Knin... Lažete... Kako vas nije sramota...“ Sa druge strane državni mediji izvještavaju kako se Knin drži i kako hrvatske snage trpe ogromne gubitke. Ali pazite, nedjelju dana otkad je u Kninu broj Srba bio na nivou statističke greške za državne medije se, pak, Knin hrabro držao. E pa jedan od glavnih na tadašnjoj Televiziji Crne Gore je bio Emilo Labudović čiji su dnevnici bili preko sat vremena, sadašnji istaknuti član i poslanik Nove Srpske Demokratije. Pošto vidim da se javljaju podržavaoci te stranke naka pitaju fino čika Emila zašto se to tad radilo (arhiva RTCG iz ratnog perioda je naprasno nestala). Ja ne mogu da tvrdim jer nemam dokaza, ali niko me ne može ubijediti da Operacija Oluja nije još jedan „džentlmenski“ dogovor Miloševića i Tuđmana kao što je to bio dogovor o podjeli Bosne i Hercegovine u Karađorđevu marta 1991.


    Srbi su htjeli da teritorije gdje žive Srbi prisajedine Srbiji.
    Srbija nikada nije željela iskreno da pomogne Srbima u Hrvatskoj da se legalnim putem izbore za svoja prava.

    Hrvatska je 1990g. izbacila iz Ustava Srbe kao konstitutivan narod( isti status kao Hrvati) i pretvorila ih u manjinu.
    Hrvatska je uspostavila simbole pod kojim su Srbi ubijani, protjerivani i pokatoličeni u II svjetskom ratu.
    U Hrvatskoj nikada nije bilo pravog okršaja izmedju dvije strane.Ili je ( na početku ratova) srpska strana bila nadmoćna ili je pri kraju rata hrvatska strana bila nadmoćna.
    Vojnicima-djeci koja su bila u kasarnama, isključivanja je voda, struja..blokirani su hermetički.
    Nijesu im dali da u miru napuste zemlju.
    Sjećamo se svi onog ,,junaka" u Splitu koji davi vojnika-dječaka i spremaju mu linč!
    Teško je to bilo vrijeme...
    Mnogo se lagalo u korist srpske strane a bogami se mnogo danas laže u korist hrvatske strane.Mislim na pojedine medije u CG.
    Uvijek će mi biti enigma kako neko može i da pomene MORINJ a LORA mu je u kući!
    Ajde oni, ali i mi ćutimo.
    Definitivno mi smo kao mala djeca u odnosu na Srbe i Hrvate-mislim na strast za ,,namećanjem istine".
    Dovoljno mi je kada uporedim Mandića koji ,,gladuje" sa burecima od Vukčevića i onu budalu od Tome Nikolića koji završi u bolnici i ne želi da prima infuziju.kreten!

  6. #281
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prperovic0 View Post
    Srbi su htjeli da teritorije gdje žive Srbi prisajedine Srbiji.
    Srbija nikada nije željela iskreno da pomogne Srbima u Hrvatskoj da se legalnim putem izbore za svoja prava.

    Hrvatska je 1990g. izbacila iz Ustava Srbe kao konstitutivan narod( isti status kao Hrvati) i pretvorila ih u manjinu.
    Srbija je još puno prije Vojvodinu i Kosovo izbacila iz Ustava kao AP, ali to se zaboravi bez ikakvih problema. Kao i planovi o svim Srbima u jednoj državi unutar K-K-V granice. Srbi ovdje i jesu bili manjina i danas su i uvijeki će biti. Manjina s puno više prava nego ostali manjinski narodi.
    Hrvatska je uspostavila simbole pod kojim su Srbi ubijani, protjerivani i pokatoličeni u II svjetskom ratu.
    Koji su to simboli? Šahovnica? Ajde uozbilji se i prošetaj do Gazimestana.
    U Hrvatskoj nikada nije bilo pravog okršaja izmedju dvije strane.Ili je ( na početku ratova) srpska strana bila nadmoćna ili je pri kraju rata hrvatska strana bila nadmoćna.
    Jok, Vukovar je izmišljen, a u Dubrovniku smo mi palili gume. Dok ste bili jači, nije vam bilo strano srušit cijeli grad do temelja.
    Vojnicima-djeci koja su bila u kasarnama, isključivanja je voda, struja..blokirani su hermetički.
    Nijesu im dali da u miru napuste zemlju.
    Sjećamo se svi onog ,,junaka" u Splitu koji davi vojnika-dječaka i spremaju mu linč!
    Djeci? I zamisli isključivana voda i struja? Ma baš smo bezobrazni bili. Trebali smo im cvijeće nosit svaki dan. I moliti Boga da nam se u Beogradu smiluju i vrate nam oteto oružje Teritorijalne zaštite i omoguće da se branimo. To je oružje koje smo najvećim dijelom mi Hrvati kupili. Naravno, trebali smo sjedit skrštenih ruku i goloruki čekat Miloševićevce, Arkanovce, Bulatovićevce i Šešeljevce, a one po kasarnama draškat po jajcima i tepat im da lakše zaspu.
    Kome nismo dali da u miru napusti zemlju?
    Junaka u Splitu se sjećaš, a ne sjećaš se više junačina s tenkovima i transporterima iz Kijeva koji su blokirali selo i prvoga ga poravnali kad su krenuli. To se zove selektivno pamćenje. Ili onako kako ti u datom trenutku odgovara, jel da? No od tebe me, majstore, ništa ne može iznenaditi. Ti si onaj koji se čudom čudio kako Hrvatska ima obraza ne poslati kanadere da gase požare u Crnoj Gori, a pritom ti nije nimalo bitno što nama ovdje gine 11 vatrogasaca. E to je već bezobrazno, pa me zato ni ne čudi tvoje laprdanje o Morinju i Lori. I daj Boga ti, ne glumi Crnogorca kad to nisi. Nije ti potreba.
    Last edited by bracodubrovnik; 18-04-11 at 17:38.

  7. #282
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prperovic0 View Post
    Definitivno mi smo kao mala djeca u odnosu na Srbe i Hrvate-mislim na strast za ,,namećanjem istine".
    Kako ovo preskočih majko Isusova? Unaprijed se ispričavam na off topicu ali brate mili, što je previše, previše je!

    Jeli mi vjeruješ da sam se sad isplakao od smijeha .
    - 30.000 usta*a od čega je polovica Kurda, Arapa, Singapuraca kreće na Boku.
    - Svaki dan gine 600 usta*a ali ih njihovi spaljuju, bacaju u more ili sakrivaju u podzemlju.
    - Dubrovčani pale gume na Stradunu.
    - Srpskoj djeci režu uši i prave đerdane.
    - Kolju svoje koji im se protive pa su mesaru XY-u silovali 11-godišnju kćer i ženu u Konavlima na njegove oči a onda ga zaklali.
    Da još nabrajam?

    Definitivno moj favorit (kamikaze iz Koreje 3:46 minuta):


    Hrvati su bili amaterčine za vas!
    Last edited by bracodubrovnik; 18-04-11 at 18:13.

  8. #283
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Drugi nudi mišljenje srpskog stručnjaka za pravo i to nailazi na odobravanje, a da ja sad ovdje izbacim stotinjak mišljenja hrvatskih stručnjaka za pravo rekli bi da sam pristran i da sam zaslijepljen nacionalizmom ili što ti ja znam. Zato nisam htio komentirati transkripte, govor Tuđmana iz Knina (na kojemu su ovdje u komentarima, vjerojatno namjerno, preskočene njegove rečenice: "u kojoj mora biti mjesta ne samo za sve naše ljude nego u kojoj moraju..." i "koje sam u Gospiću pozvao da se vraćaju...". Kako ozbiljno raspravljati kad je i ovdje već godinama unaprijed osuđen i Gotovina i Tuđman i Oluja i sve ostalo? Pogotovo kad je čovjek u značajnoj manjini u kakvoj sam ja. Namjera mi je oduvijek bila otvoriti vam oči u nekim stvarima jer dosta toga niste znali (dobio sam desetke privatnih poruka u kojima mi ljudi zahvaljuju na nekim novim činjenicama koje su vaši mediji zataškivali). U nekim stvarima sam uspio, u većini nisam, a često se puta pitam što mi sve to treba.
    Diskusija sluzi za uzajamno otvaranje ociju,ja licno uvek sam spreman da se korigujem i ne izbegavam nikakvu temu i nista mi nije unapred zadato. Mislim da je tema bitna i ne mislim da je ovo gubljenje vremena,i mislim da svi cene tvoj doprinos temi narocito sto si svedok nekih dogadjaja.

    Moj motiv za diskusiju je obicno da razjasnim sebi neke stvari. U tom cilju cesto znam i da isprovociram diskusiju (naravno ne mislim na vredjanje, to je vec gubljenje vremena) da bi se nesto iz svega toga iskristalisalo, kad vec politicari ne znaju ili nece to da rade.

    Osim tebe bilo je jos koliko mi se cini troje diskutanata iz Hr. Prilicno se misljenja razlikuju, pritom vidim da se radi o dobronamernim ljudima u svim slucajevima. Razlike su veoma uocljive i unutar istog "nacionalnog korpusa" tako da nije crno bela situacija svakako, nadam se da ces se bar s time sloziti.

    Sto se Tudjmana tice, mrka kapa. Niste se s njim usrecili. Mi jos manje sa Milosevicem.

    Pozdrav!
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  9. #284
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Diskusija sluzi za uzajamno otvaranje ociju,ja licno uvek sam spreman da se korigujem i ne izbegavam nikakvu temu i nista mi nije unapred zadato. Mislim da je tema bitna i ne mislim da je ovo gubljenje vremena,i mislim da svi cene tvoj doprinos temi narocito sto si svedok nekih dogadjaja.

    Moj motiv za diskusiju je obicno da razjasnim sebi neke stvari. U tom cilju cesto znam i da isprovociram diskusiju (naravno ne mislim na vredjanje, to je vec gubljenje vremena) da bi se nesto iz svega toga iskristalisalo, kad vec politicari ne znaju ili nece to da rade.

    Osim tebe bilo je jos koliko mi se cini troje diskutanata iz Hr. Prilicno se misljenja razlikuju, pritom vidim da se radi o dobronamernim ljudima u svim slucajevima. Razlike su veoma uocljive i unutar istog "nacionalnog korpusa" tako da nije crno bela situacija svakako, nadam se da ces se bar s time sloziti.

    Sto se Tudjmana tice, mrka kapa. Niste se s njim usrecili. Mi jos manje sa Milosevicem.

    Pozdrav!
    S obzirom da si jedan od ozbiljnijih duskutanata, u smislu da razgovaraš argumentima i glavom a ne guzicom, rado ti odgovaram.

    Ovdje ću se osvrnut samo na ovo "više različitih mišljenja unutar istog nacionalnog korpusa" i pritom mislim na mišljenje hrvatske javnosti u svezi sa ovom sramotnom presudom. Dakle unutar hrvatskog nacionalnog korpusa u ovom slučaju postoji razmimoližanje u mišljenjima u odnosu od otprilike 1:200. Dakle 1 Hrvat, a možda ni toliko na tako malom uzorku, ima nešto drugačije razmišljanje i pogled na ovu situaciju od ostalih 199. I znaš što je zanimljivo? Čim se pojavi jedan takav, odmah svi s druge strane (Srbi pa i Crnogorci) u glas graknu "evo jednog realnog". Ma pazi qrtza? Jedan od dvjesto, tristo ili čak petsto i on odmah realan? Što su ovi drugi glupi, slijepi, blesavi, gluhi i mutavi? Njihovo mišljenje nije dobro ni za guzicu obrisat? Neće bit da je baš tako.

  10. #285
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    S obzirom da si jedan od ozbiljnijih duskutanata, u smislu da razgovaraš argumentima i glavom a ne guzicom, rado ti odgovaram.

    Ovdje ću se osvrnut samo na ovo "više različitih mišljenja unutar istog nacionalnog korpusa" i pritom mislim na mišljenje hrvatske javnosti u svezi sa ovom sramotnom presudom. Dakle unutar hrvatskog nacionalnog korpusa u ovom slučaju postoji razmimoližanje u mišljenjima u odnosu od otprilike 1:200. Dakle 1 Hrvat, a možda ni toliko na tako malom uzorku, ima nešto drugačije razmišljanje i pogled na ovu situaciju od ostalih 199. I znaš što je zanimljivo? Čim se pojavi jedan takav, odmah svi s druge strane (Srbi pa i Crnogorci) u glas graknu "evo jednog realnog". Ma pazi qrtza? Jedan od dvjesto, tristo ili čak petsto i on odmah realan? Što su ovi drugi glupi, slijepi, blesavi, gluhi i mutavi? Njihovo mišljenje nije dobro ni za guzicu obrisat? Neće bit da je baš tako.
    Mislim da nikome u Hr ne ide u prilog da trenutno bude disonantan, čak i likovi kao Dežulović će se primiriti sada. Osim velike osude, može doći i do ugrožavanja fizičke sigurnosti kad ima ovoliko emocija. U Srbiji je zbog Haga i sam premijer dobio metak u srce, tako da to nije zajebancija.

    Međutim, kad se strasti primire, a to će se desiti tokom narednih sedmica, videćeš raznolikiju situaciju. A kad se to desi, nemoj misliti da je to nešto loše. Kada se hladne glave to bude sagledalo, videće se da to nije tako strašno kao što izgleda na prvi pogled. Činjenica jeste da je sud doneo takvu odluku kakva jeste, - koja nije neopoziva. Tu odluku nisu doneli ni Srbi ni Hrvati ni HDZ nego Hag.

    Realno - ako je presuda "krivi" politička, ko bi stajao iza nje? Neka organizacija ili pojedinačna zemlja? Koliko smo za sada čuli, suprotno tome, bilo je političkih pritisaka nekih zemalja (verovatno SAD zbog uloge u Oluji) da presuda bude oslobađajuća.

    Sigurno da si sada u pravu za većinu Hrvata, to je sve razumljivo u sadašnjem trenutku. Međutim, Hrvati nisu sami u regionu i svetu. I ovo je ovde ipak Evropa.

    Mislim da će se ovo završiti "pomeranjem težišta" u većoj ili manjoj meri, onako kako sam pomenuo u ranijem postu. Iako se sada mnogi zaklinju da će se slaviti Oluja više nego ikada (pa vidim neki misle iz inata čak da slave i 10. april,) to dugoročno neće biti slučaj, po mom mišljenju.

    Sud je ipak ozbiljna institucija, a brljotine zna da napravi tužilaštvo. Kod tužilaštva je bilo svašta do sada - promašaja, očajne pripremljenosti, neadekvatnih svedoka.. svašta. Niko nije savršen od njih, ali da smo se samo mi pitali - u najboljem slučaju ovde bi se još vodio hladni rat ako ne i pravi rat. Ne zaboravi nikad - da nije bilo međunarodne zajednice, ko zna šta bi se još izdogađalo u Hr. Sigurno bi bilo i gore nego što je zaista bilo. A Haški sud je telo iste te međunarodne zajednice.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  11. #286
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    ....
    Ovdje ću se osvrnut samo na ovo "više različitih mišljenja unutar istog nacionalnog korpusa" i pritom mislim na mišljenje hrvatske javnosti u svezi sa ovom sramotnom presudom. Dakle unutar hrvatskog nacionalnog korpusa u ovom slučaju postoji razmimoližanje u mišljenjima u odnosu od otprilike 1:200. Dakle 1 Hrvat, a možda ni toliko na tako malom uzorku, ima nešto drugačije razmišljanje i pogled na ovu situaciju od ostalih 199. I znaš što je zanimljivo? Čim se pojavi jedan takav, odmah svi s druge strane (Srbi pa i Crnogorci) u glas graknu "evo jednog realnog". Ma pazi qrtza? Jedan od dvjesto, tristo ili čak petsto i on odmah realan? Što su ovi drugi glupi, slijepi, blesavi, gluhi i mutavi? Njihovo mišljenje nije dobro ni za guzicu obrisat? Neće bit da je baš tako.
    Zato što niste imali i nemate svoj B92, Natašu Kandić, Sonju Biserko, Petra Lukovića, Čedu Jovanovića i ostale koji se bave samo svojom stranom rata. I zato što i ako ste imali takav profil, ili su zatvoreni (Feral Tribune), ili nisu imali finansijsku i drugu podršku da "katarziraju" Hrvate.

    I zato što u Srbiji Vidovdan nije državni praznik
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  12. #287
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To
    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Srbija je još puno prije Vojvodinu i Kosovo izbacila iz Ustava kao AP, ali to se zaboravi bez ikakvih problema. Kao i planovi o svim Srbima u jednoj državi unutar K-K-V granice. Srbi ovdje i jesu bili manjina i danas su i uvijeki će biti. Manjina s puno više prava nego ostali manjinski narodi.
    Koji su to simboli? Šahovnica? Ajde uozbilji se i prošetaj do Gazimestana.
    Jok, Vukovar je izmišljen, a u Dubrovniku smo mi palili gume. Dok ste bili jači, nije vam bilo strano srušit cijeli grad do temelja.
    Djeci? I zamisli isključivana voda i struja? Ma baš smo bezobrazni bili. Trebali smo im cvijeće nosit svaki dan. I moliti Boga da nam se u Beogradu smiluju i vrate nam oteto oružje Teritorijalne zaštite i omoguće da se branimo. To je oružje koje smo najvećim dijelom mi Hrvati kupili. Naravno, trebali smo sjedit skrštenih ruku i goloruki čekat Miloševićevce, Arkanovce, Bulatovićevce i Šešeljevce, a one po kasarnama draškat po jajcima i tepat im da lakše zaspu.
    Kome nismo dali da u miru napusti zemlju?
    Junaka u Splitu se sjećaš, a ne sjećaš se više junačina s tenkovima i transporterima iz Kijeva koji su blokirali selo i prvoga ga poravnali kad su krenuli. To se zove selektivno pamćenje. Ili onako kako ti u datom trenutku odgovara, jel da? No od tebe me, majstore, ništa ne može iznenaditi. Ti si onaj koji se čudom čudio kako Hrvatska ima obraza ne poslati kanadere da gase požare u Crnoj Gori, a pritom ti nije nimalo bitno što nama ovdje gine 11 vatrogasaca. E to je već bezobrazno, pa me zato ni ne čudi tvoje laprdanje o Morinju i Lori. I daj Boga ti, ne glumi Crnogorca kad to nisi. Nije ti potreba.

    Problem je što ti tražiš Crnogorce koji će se SLIZATI sa tvojim stavom o Hrvatskoj.
    Rekao sam što mislim o stanju u tvojoj zemlji, a sada ću ti ponoviti!
    Zemlja koja ne može da se suoči sa svojim zločinom imaće veeeeelikih problema u budućnosti.Vi stalno potencirate odbrambeni rat( a ako si pošten možeš vidjeti da ni ja to ne osporavam) ali stalno zaboravljate da ste protjerali 200 hiljada ljudi, da ste pobili starce, ženu i djecu, da ste zapalili kuće..da se nikada više ne vrate na svoju đedovinu.I ti mi pričaš o nečemu.Volio bih da se tebi i Vama postavi samo jedno pitanje:
    Da li Gotovina i generali treba da odgovaraju za zločine nad Srbima ako bi njihova krivica bila dokazana i pred hrvatskim sudom, a da pri tome se i ustanovi da je OLUJA bila legitimna akcija sa aspekta oslobađanja teritorije?
    Hoćeš da ti kažem odgovor, dobri moj Braco!
    Ne , ne treba da odgovaraju jer oni su oslobodioci a tu se uvijek omane po neki pjani vojak koji eto slučajno ubije nekog Srbina!
    Glavu bih stavio na panj da bi bio takav odgovor.Znaš li zašto.zato što je hrvatsko društvo zatrovano mržnjom prema Srbima, zato što su Vaši mediji sve učinili da Vi sami umislite da ste vodili pravedan rat, da ste bili žrtva itd.
    Podsjetiću te, nadam si da nijesi toliko mlad.U tvojoj demokratskoj zemlji prije rata,1991, je živjelo 12,2% Srba a na popisu iz 2001 g- 4,5%!
    Da li misliš da su ti Srbi otišli zato što su svi zločinci pa su se bojali odmazde ,,hrabrih" redarstvenika ili zato što su bili priseljini zbog UDRUŽENOG ZLOČINAČKOG PODUHVATA.
    Braco na ovom forumu ćeš naći mnogo ljudi koji će sve govoriti da ti se dodvore ali ne očekuj baš od svih takav nastup.
    Crnogorci su do juče bili najveći hrvatski mrzitelji i ti to znaš a sada su najveći hrvatski ljubitelji a i ti to znaš.Ovdje ćeš rijetko naići na ljude koji će reći da je Ratko Mladić zločinac, da je Radovan Karadžić zločinac a da ujedno kažu i da je Gotovina zločinac.E ja sam takav.Ako ti misliš drugačije onda definitivno nijesi previše pogođen što u tvojoj zemlji ne živi stotine hiljada Srba koje ste da te podsjetim dok su traktorima i automobilima napuštali Hrvatsku JUNAČKI BOMBARDOVALI I PUCALI NA NJIH.Hrabro nema što!
    Zadnji koji mogu da napadnu Srbe su Hrvati.Posebno poslije Jasenovca i stotine hiljada pobijenih Srba.Znaš li koliko je Hrvata-ustaša odgovaralo za taj genocid?
    Znaš li gdje su pobjegli uz pomoć tadašnjeg režima?
    Da nijesu skoknuli do Južne Amerike na piknik?
    Neka, neka Braco.
    Da ovo dolazi sa strane nekog Švajcarca, Šveđanina ali.Znamo se .
    A sada navali, koliko god hoćeš.Imaćeš bojovnika i medju nama Crnogorcima, znam ja ove naše.ponoviću ti zadnji put.
    Relativizovati jedan veliki zločin i minimizirati njegov značaj proizvodi još veći zločin u budućnosti.
    Ako ti kao Hrvat-intelektualac stalno kao slučajno zaboravljaš da kažeš da su Srbi pobijeni i istjerani ti daješ jasni putokaz drugim Hrvatima da u budućnosti urade slično i da to neće biti zločin.
    Nema pomirenja bez priznanjavaših zločina.dosta je bilo skrivalica i dodvoravanja.
    Tvoja država Hrvatska i njena zvanična dokumentacija je da je u Jasenovcu pobijeno do 100 hiljada ljudi.Svi drugi relevantni strani izvori( pročitaj jevrejske govore o 600-700 hiljada Srba, roma i Jevreja.
    Ne bi me začudilo da sjutra kažete da ste istjerali 300 Srba i to da su oni dobrovoljno napustili zemlju.
    O LORI i ne pričam jer je to bruka nad brukama.Dok ti pominješ MORINJ, u kući ti se dešavala LORA, druže moj!

  13. #288
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prperovic0 View Post
    To


    Problem je što ti tražiš Crnogorce koji će se SLIZATI sa tvojim stavom o Hrvatskoj.
    Rekao sam što mislim o stanju u tvojoj zemlji, a sada ću ti ponoviti!
    Zemlja koja ne može da se suoči sa svojim zločinom imaće veeeeelikih problema u budućnosti.Vi stalno potencirate odbrambeni rat( a ako si pošten možeš vidjeti da ni ja to ne osporavam) ali stalno zaboravljate da ste protjerali 200 hiljada ljudi, da ste pobili starce, ženu i djecu, da ste zapalili kuće..da se nikada više ne vrate na svoju đedovinu.I ti mi pričaš o nečemu.Volio bih da se tebi i Vama postavi samo jedno pitanje:
    Da li Gotovina i generali treba da odgovaraju za zločine nad Srbima ako bi njihova krivica bila dokazana i pred hrvatskim sudom, a da pri tome se i ustanovi da je OLUJA bila legitimna akcija sa aspekta oslobađanja teritorije?
    Hoćeš da ti kažem odgovor, dobri moj Braco!
    Ne , ne treba da odgovaraju jer oni su oslobodioci a tu se uvijek omane po neki pjani vojak koji eto slučajno ubije nekog Srbina!
    Glavu bih stavio na panj da bi bio takav odgovor.Znaš li zašto.zato što je hrvatsko društvo zatrovano mržnjom prema Srbima, zato što su Vaši mediji sve učinili da Vi sami umislite da ste vodili pravedan rat, da ste bili žrtva itd.
    Podsjetiću te, nadam si da nijesi toliko mlad.U tvojoj demokratskoj zemlji prije rata,1991, je živjelo 12,2% Srba a na popisu iz 2001 g- 4,5%!
    Da li misliš da su ti Srbi otišli zato što su svi zločinci pa su se bojali odmazde ,,hrabrih" redarstvenika ili zato što su bili priseljini zbog UDRUŽENOG ZLOČINAČKOG PODUHVATA.
    Braco na ovom forumu ćeš naći mnogo ljudi koji će sve govoriti da ti se dodvore ali ne očekuj baš od svih takav nastup.
    Crnogorci su do juče bili najveći hrvatski mrzitelji i ti to znaš a sada su najveći hrvatski ljubitelji a i ti to znaš.Ovdje ćeš rijetko naići na ljude koji će reći da je Ratko Mladić zločinac, da je Radovan Karadžić zločinac a da ujedno kažu i da je Gotovina zločinac.E ja sam takav.Ako ti misliš drugačije onda definitivno nijesi previše pogođen što u tvojoj zemlji ne živi stotine hiljada Srba koje ste da te podsjetim dok su traktorima i automobilima napuštali Hrvatsku JUNAČKI BOMBARDOVALI I PUCALI NA NJIH.Hrabro nema što!
    Zadnji koji mogu da napadnu Srbe su Hrvati.Posebno poslije Jasenovca i stotine hiljada pobijenih Srba.Znaš li koliko je Hrvata-ustaša odgovaralo za taj genocid?
    Znaš li gdje su pobjegli uz pomoć tadašnjeg režima?
    Da nijesu skoknuli do Južne Amerike na piknik?
    Neka, neka Braco.
    Da ovo dolazi sa strane nekog Švajcarca, Šveđanina ali.Znamo se .
    A sada navali, koliko god hoćeš.Imaćeš bojovnika i medju nama Crnogorcima, znam ja ove naše.ponoviću ti zadnji put.
    Relativizovati jedan veliki zločin i minimizirati njegov značaj proizvodi još veći zločin u budućnosti.
    Ako ti kao Hrvat-intelektualac stalno kao slučajno zaboravljaš da kažeš da su Srbi pobijeni i istjerani ti daješ jasni putokaz drugim Hrvatima da u budućnosti urade slično i da to neće biti zločin.
    Nema pomirenja bez priznanjavaših zločina.dosta je bilo skrivalica i dodvoravanja.
    Tvoja država Hrvatska i njena zvanična dokumentacija je da je u Jasenovcu pobijeno do 100 hiljada ljudi.Svi drugi relevantni strani izvori( pročitaj jevrejske govore o 600-700 hiljada Srba, roma i Jevreja.
    Ne bi me začudilo da sjutra kažete da ste istjerali 300 Srba i to da su oni dobrovoljno napustili zemlju.
    O LORI i ne pričam jer je to bruka nad brukama.Dok ti pominješ MORINJ, u kući ti se dešavala LORA, druže moj!
    svaka cast na post-u!
    vidim ovdje se brani Gotovina,Morinj ispade gori od Jasenovca,a zakljucava mi se tema sto sam napisala o obiljezavanju 66 godina od proboja konc logora Jasenovac...
    nista meni vise nije jasno:-?

  14. #289
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by silver View Post
    svaka cast na post-u!
    vidim ovdje se brani Gotovina,Morinj ispade gori od Jasenovca,a zakljucava mi se tema sto sam napisala o obiljezavanju 66 godina od proboja konc logora Jasenovac...
    nista meni vise nije jasno:-?
    Dobro došla na caffe del montenegro!
    Ima li časnijeg i poštenijeg stava od jednog Crnogorca kada kaže da i Mladić i Karadžić i Gotovina treba da odgovaraju za svoje zločine.Prvi i drugi za genocid nad Bošnjacima najveći poslije II svetskog rata koji je izvršen nad Bošnjacima u Srebrenici ,a treći zbog protjerivanja , paljenja, ubijanja RANJIVE srpske populacije(djece, žena i staraca)!
    Ne kažem da su Crnogorci cvećke ali takvih ,,rodoljuba" nijesmo imali .

  15. #290
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Pogledah večeras dnevnik na HRT 1. Podsjeti me na onaj dnevnikov dodatak na RTS-u u vrijeme Miloševića.

    HRT-u nije problem šta piše u transkriptu sa Briona......već KO JE TO DOSTAVIO Hagu? Pa onda idu optužbe kako je to garant Mesić, koga naravno treba odmah uhapsiti, pa intervju sa onom Ožbolt koja potvrdjuje kako je ona lično dala baš Mesiću ključeve od sef sobe u kojoj se to nalazilo.....a kako to nikako nije trebalo dati Hagu nego to lijepo proglasiti dokumentom bitnim za nacionalnu sigurnost.....i tako dalje.
    Ponašanje karakteristično za nekog ko zna da je kriv i ko je opasno ljut što su dokazi isplivali.

  16. #291
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pg
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prperovic0 View Post
    Dobro došla na caffe del montenegro!
    Ima li časnijeg i poštenijeg stava od jednog Crnogorca kada kaže da i Mladić i Karadžić i Gotovina treba da odgovaraju za svoje zločine.Prvi i drugi za genocid nad Bošnjacima najveći poslije II svetskog rata koji je izvršen nad Bošnjacima u Srebrenici ,a treći zbog protjerivanja , paljenja, ubijanja RANJIVE srpske populacije(djece, žena i staraca)!
    Ne kažem da su Crnogorci cvećke ali takvih ,,rodoljuba" nijesmo imali .
    Slazem se s tvojim posljednjim postovima na temu ali na zavrsnu recenicu sam se samo mogao tuzno osmjehnuti. Daleko je, nazalost, i nasa, crnogorska, situacija od ruzicaste, istina da zaglusujuca nacional-sovinisticka huka nikada nije(nadam se i nikad nece) poprimiti onakve razmjere kao sto je to bio slucaj u Srbiji prilikom hapsenja njihovih zasluznih heroja, ili kao sada u Hrvatskoj sa Gotovinom, ali ostaje gorak ukus u ustima kada uzmes da prelistavas forum pa naidjes na tekstove pojedinaca (ili pojedinca, ciji forumski nik necu ni da pominjem, a pritom ne mislim na hr diskutante) gdje se prepoznaje ona ista socio-patoloska matrica koja je slavila ubistvo Djindjica, rusila i palila Beograd zbog haskih hapsenja, likovala nad ubistvom Curuvije, trazila juris na zgradu B92, a koja sada u hr strani iste price poziva na linc one (u balkanskim uslovima nazalost uvijek manjinske) grupe razumnih i savjesnih koji se ni pod kakvim uslovima i ni po koju cijenu ne zele predati toj struji zla i dozvoliti da budu zatrovani mrznjom.
    Nije ni malo prijatna spoznaja da moras dijeliti planetu, a kamoli drzavu ili grad, s onima koji prizeljkuju pogrom jednog Tomislava Klauskog zbog novinarskog teksta u kojem se drznuo da se suprotstavi ekstremistickoj histeriji, zatiranje Index-a, obracun sa svim slobodnomislecim ili bolje receno-bilo kako mislecim ali mislecim ljudima.
    Kad su Nenada Canka u jednoj emisji svojevremeno pitali zasto tako ostrim rjecnikom polemise o klerofasistickim i desnicarskim grupacijama, pozvao se na jedan drugi citat, a to je onaj iz vremena Vinstona Cercila, kada ga je novinar pitao zasto uvijek tako mnogo psuje kada govori o nacistima, a ovaj odgovorio-zato sto je to jedini jezik koji taj olos razumije.
    Iz tog razloga ja i izbjegavam polemiku sa nekim likovima na pdf-u politika, jer bih bio prinudjen, moralnom obavezom koristenja takvog rjecnika s takvim "ljudima", prekrsiti pravila foruma, nazalost. Sto i tebi savjetujem.

  17. #292
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by neptune View Post
    Slazem se s tvojim posljednjim postovima na temu ali na zavrsnu recenicu sam se samo mogao tuzno osmjehnuti. Daleko je, nazalost, i nasa, crnogorska, situacija od ruzicaste, istina da zaglusujuca nacional-sovinisticka huka nikada nije(nadam se i nikad nece) poprimiti onakve razmjere kao sto je to bio slucaj u Srbiji prilikom hapsenja njihovih zasluznih heroja, ili kao sada u Hrvatskoj sa Gotovinom, ali ostaje gorak ukus u ustima kada uzmes da prelistavas forum pa naidjes na tekstove pojedinaca (ili pojedinca, ciji forumski nik necu ni da pominjem, a pritom ne mislim na hr diskutante) gdje se prepoznaje ona ista socio-patoloska matrica koja je slavila ubistvo Djindjica, rusila i palila Beograd zbog haskih hapsenja, likovala nad ubistvom Curuvije, trazila juris na zgradu B92, a koja sada u hr strani iste price poziva na linc one (u balkanskim uslovima nazalost uvijek manjinske) grupe razumnih i savjesnih koji se ni pod kakvim uslovima i ni po koju cijenu ne zele predati toj struji zla i dozvoliti da budu zatrovani mrznjom.
    Nije ni malo prijatna spoznaja da moras dijeliti planetu, a kamoli drzavu ili grad, s onima koji prizeljkuju pogrom jednog Tomislava Klauskog zbog novinarskog teksta u kojem se drznuo da se suprotstavi ekstremistickoj histeriji, zatiranje Index-a, obracun sa svim slobodnomislecim ili bolje receno-bilo kako mislecim ali mislecim ljudima.
    Kad su Nenada Canka u jednoj emisji svojevremeno pitali zasto tako ostrim rjecnikom polemise o klerofasistickim i desnicarskim grupacijama, pozvao se na jedan drugi citat, a to je onaj iz vremena Vinstona Cercila, kada ga je novinar pitao zasto uvijek tako mnogo psuje kada govori o nacistima, a ovaj odgovorio-zato sto je to jedini jezik koji taj olos razumije.
    Iz tog razloga ja i izbjegavam polemiku sa nekim likovima na pdf-u politika, jer bih bio prinudjen, moralnom obavezom koristenja takvog rjecnika s takvim "ljudima", prekrsiti pravila foruma, nazalost. Sto i tebi savjetujem.

    Hvala ti na savjetu ali ponekad ne možeš kontrolisati emocije kada pričamo o ovako važnim stvarima.
    Da gledao sam i ja dnevnik HRT i iskreno nešto sam slično i očekivao.
    Suština priče---trebalo je sakriti dokument, transkript o pripremljenoj likvidaciji i protjerivanju Srba i onda bi bilo sve OK.
    Znači nije problem što je u transkriptu jasno naznačeno da treba deportovati i ,,završiti" sa Srbima ,to se podržava, nego što je taj dokument odnio Mesić ili neko drugi u Hag!
    Katastrofa ali to je hrvatski problem a ne naš.Oni se moraju izboriti sa svojom prošlošću ako žele da ih prihvati civilizovana Evropa.Jučerašnji HRT je samo potvrdio ono što sam rekao u prethodnom postu.Nije njima stalo do Srba , nego do toga što se otkrio zločinački udruženi poduhvat protiv tih istih srba.Danas bi svi bili srećni iako su svi ZNALI ZA UBISTVA I PROTJERIVANJE samo da TRANSKRIPT nije došao do TUŽILAŠTVA U HAGU!
    Tužno do bola ali istina užasno boli!

  18. #293
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...naravno prvi dio gdje pominjem HRT se odnosi na odgovor high-u...izvinite u pitanju je brzina...

  19. #294
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    ZAGREB - Pozdravljam odluku Međunarodnog suda za zločine na prostoru bivše Jugoslavije u Haagu. Nakon dugog procesa, uz pregledane sve dokaze i ispitane svjedoke, suci iz različitih država proglasili su generala Antu Gotovinu krivim zbog ratnih zločina . On je imao pošten postupak i bio je dobro branjen. Na kraju krajeva, on je živ, a to nisu djeca, žene i muškarci koji su ubijeni dok je on zapovijedao u ime ultranacionalističkih hrvatskih političkih ekstremista u 90-im godinama prošlog stoljeća.
    Zločinac i kukavica

    Gotovina je heroj jednako kao i Nijemci koji su masakrirali nedužne ljude u Lidicama ili Rusi koji su ubili poljske časnike u Katinu. Gotovina je izdao svoj narod i katoličku vjeru, a zatim se kukavički skrivao od pravde.


    Denis MacShane, bivši britanski ministar za Europu

  20. #295
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Samo je bilo pitanje vremena kada će Hrvati postati "nebeski narod" poput Srba, a evo izgleda da i to postaju.


    Ovo nije borba između jednog malog mučeničkog naroda - Hrvata ( s tek oko pet milijuna stanovnika u Hrvatskoj i BiH zajedno) protiv stostruko većeg protivnika s petstotina milijuna stanovnika - Europske Unije! Već je borba između Vrhovništava zla i dobra.
    ...

    Zašto je toj Vlasti, Vrhovništvu i Poglavarstvu ovoga mračnoga svijeta toliko, i toliko dugo stalo da uništi ovaj mali narod, da ga ocrni, da ga na svakom koraku osramoti i gdje je god moguće da mu se nanese neko zlo. Ako ćete za to tražiti racionalni odgovor, nikada ga nećete naći, ali ako počnete razmišljati eshatološki ubrzano ćete doći do pravoga odgovora.

    Ovome narodu je povjereno i stavljena u zadatak - obrana i obnova duhovnih vrijednosti svijeta, postao je instrument u Božjim rukama, otvorilo mu se nebo putem Medjugorja, postao je izabranik da svojom žrtvom i dosljednošću u ljubavi prema Bogu učini nemogući zadatak, ali Bogu ništa nije nemoguće.
    evo i kletve:

    U ovoj smrtnoj borbi svjetova poput maloga Davida Hrvatska će izići kao moralni i svaki drugi pobjednik. I postat će uzor svim zemljama svijeta. Vječna sramota će pasti na one narode i pojedince koji nisu spoznali sudbonosne znakove vremena. EU je na Hrvatskoj polomila i srušila svoj moral, a kako se čini mogla bi polomiti i svoje zube.
    ceo članak: http://www.hrsvijet.net/index.php?op...mne&Itemid=350

    :???:
    duh vremena koje, nadam se, neće potrajati.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  21. #296
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Svi su isti, evo samo pogledajte kako ovaj bivsi britanski ministar za Evropu iskoristi priliku da pomene Njemce i Ruse kao zlocince, mogao je navesti dosta vise britanskih primjera, ali za njega vjekovi kolonizacije,Skotska, Irska itd nijesu zlocini. To vam je isto i u EU, a za Balkan glupo je raspravljati. Treba li da pomenem kako ce Muslimanima Oric, Hrvatima Gotovina, Albancima Ceku ili Srbima Mladic uvijek biti heroji bar za 90% tih naroda ?
    Meni je zao sto uz visoke oficire ne odgovara i politicka elita.

  22. #297
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    na Bojanu
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    S obzirom da si jedan od ozbiljnijih duskutanata, u smislu da razgovaraš argumentima i glavom a ne guzicom, rado ti odgovaram.

    Ovdje ću se osvrnut samo na ovo "više različitih mišljenja unutar istog nacionalnog korpusa" i pritom mislim na mišljenje hrvatske javnosti u svezi sa ovom sramotnom presudom. Dakle unutar hrvatskog nacionalnog korpusa u ovom slučaju postoji razmimoližanje u mišljenjima u odnosu od otprilike 1:200. Dakle 1 Hrvat, a možda ni toliko na tako malom uzorku, ima nešto drugačije razmišljanje i pogled na ovu situaciju od ostalih 199. I znaš što je zanimljivo? Čim se pojavi jedan takav, odmah svi s druge strane (Srbi pa i Crnogorci) u glas graknu "evo jednog realnog". Ma pazi qrtza? Jedan od dvjesto, tristo ili čak petsto i on odmah realan? Što su ovi drugi glupi, slijepi, blesavi, gluhi i mutavi? Njihovo mišljenje nije dobro ni za guzicu obrisat? Neće bit da je baš tako.
    Onoga dana kada Karadzic bude osudjen , a hoce ( ne poistovjecujem im uloge i zasluge ) u R. srpskoj ocekuj , potpuno istu reakciju i svakako cinjenicu da je Karadzic diskreditovan na Sudu kao i da je na kraju krajeva osudjen za zlocine sa kojim licno nema nikakvih dodirnih tacaka (pravni sam laik , mada ne sumnjam da se ne moze upravo tako nesto i desiti , pogotovo na ovom Sudu) Takodje , javno mjenje R. Srpske ce procentualno biti potpuno identicno kao u brojki koju si naveo. Onaj koji pokusa u udje u rizik rasprave o mogucoj krivici predstavljace izdajnicko tijelo kojem ce brzo biti kopano po proslosti, genezi ..itd. Da li je i taj narod glup, slijep , blesav , gluv i mutav necu komentarisat, ali da je zlocinac u pitanju -jeste .

  23. #298
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pg
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos jedan tekst Tomislava Klauskog. I pored lavine najgnusnijih prijetnji po zivot njega i clanova porodice, nije se dao uplasiti. Svaka cast Klauski.

    Nacionalizam eksplodirao kao gnojni cir

    HRVATSKA je ovoga vikenda vratila sat nekih petnaest godina unazad. Na tuđmanovsko računanje vremena.

    Nakon presude generalima opet je postalo popularno mržnjom dokazivati ljubav prema domovini, ratni zločini ponovno se miješaju s oslobodilačkim ratom, ponovno kreće prozivka unutarnjih i vanjskih neprijatelja, dok se podrška ulasku u Europsku uniju srozala na dvadesetak posto.

    Jasenovac kao Vukovar

    Predsjednica Vlade Jadranka Kosor Jasenovac uspoređuje s Vukovarom, Zoran Milanović govori o "neprihvatljivoj" haškoj optužnici, a kardinal Josip Bozanić svojim pastirskim štapom udara po "svjetskim silama i domaćim mešetarima", po "sitnim dušama na pozornici domaćih i svjetskih zbivanja".

    Umjesto da se haška presuda iskoristi za ozbiljno propitivanje Tuđmanove politike zataškavanja hrvatskih zločina i etničkog čišćenja, iz naftalina se - ali ovoga puta bez sprdnje - vadi njegov zloglasni govor iz 1996. godine o "mutikašama, smutljivcima i jalnuškim diletantima". Umjesto da raskrsti s Tuđmanom, Hrvatska mu se baca u naručje.

    Mržnja dobila pravo građanstva

    Onaj mračni nacionalizam koji je proteklih godina bio rezerviran za internetske forume, nogometne stadione, Thompsonove koncerte i HDZ-ove preizborne kampanje, sada je opet dobio pravo građanstva. Vratio se u visoku politiku i mainstream medije, na crkvene oltare i društvene mreže.

    U Sanaderovim godinama taj nacionalizam nadomješten je - odnosno kupljen - raširenom korupcijom, a sve pod izlikom europskog napretka Hrvatske. A sada, upravo u vrijeme kad se zbog toga istog europskog napretka Hrvatska bori protiv korupcije, nacionalizam je eksplodirao poput gnojnog čira.

    Ništa nije pomoglo

    Ni suđenja Mirku Norcu i Branimiru Glavašu, ni stotine Tuđmanovih transkripata o etničkom čišćenju i podjeli Bosne, ni politika suočavanja s mračnom stranom Domovinskog rata, ni državničke isprike, ni dokumentarni filmovi, čak ni skupo plaćena politika povratka srpskih izbjeglica, ništa nije pomoglo.

    Presuda Anti Gotovini i Mladenu Markaču za udruženi zločinački pothvat izbacila je na površinu, poput gejzira, one najniže, godinama suzbijane strasti. Pritom, u prvi plan nisu izbili samo politički "pikzibneri" željni pet minuta slave i političke promocije. Tim nacionalističkim strastima podilaze gotovo svi. Dok drugi kukavički šute.

    Tko se nije skrio, izdajnik je bio

    Ona zaboravljena afera oko naslovnice srpskog tjednika Novosti "Oba su pala" bila je tek "štih proba" za ovo što se događa danas. Umjesto da predvodi, visoka politika podilazi nacionalističkim bukačima. Umjesto da educiraju, najveći mediji udaraju tempo: najprije huškaju narod, a onda anketama dokazuju da je narod opasno nahuškan te da mu stoga valja podilaziti.

    Pa tako sada imamo situaciju da se Haaški sud proglašava politikantskim. Da se podsjeća na to kako je Tuđman saborskom rezolucijom želio zabraniti da Haag procesuira zločine u Oluji i nakon nje. Da generalima ne bi pomoglo "čak ni da je Hrvatska procesuirala zločine" (Vladimir Šeks). I ponovno se kreće u tuđmanovski progon unutarnjih neprijatelja. Tko se nije skrio, izdajnik je bio.

    Oluja kao osveta

    No najgore i najžalosnije od svega, u kontekst presude za zločine u Oluji i nakon nje - a nikako ne presude Oluji, Domovinskom ratu i čitavoj Hrvatskoj - uporno se miješaju Vukovar, Dubrovnik, Škabrnja i druge žrtve srpske agresije. Glasno se nameće dosad šutke prihvaćena teza kako su zločini u Oluji bili legitimna osveta za srpsku agresiju.

    I umjesto da se nakon haške presude, kakva god ona bila, konačno krene s odvajanjem zločina od konteksta Oluje i Domovinskog rata, u ovoj nacionalističkoj histeriji sve to ponovno se počelo preplitati.

    A na političkoj sceni pustoš. Nema nikoga da stane na kraj toj histeriji. Da začepi gejzir. Zaliječi gnojni čir. Umjesto toga, svi se tim čirom hrane. Ipak je ovo predizborna godina...

  24. #299
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tarmi ricmi View Post
    Onoga dana kada Karadzic bude osudjen , a hoce ( ne poistovjecujem im uloge i zasluge ) u R. srpskoj ocekuj , potpuno istu reakciju
    Usporedi reakciju u Hrvatskoj kat je uhapsen Gotovina sa reakcijom kat je uhapsen Karadjic u Srbiji,
    dobit ces odgovor kaka ce biti reakcija kat osude Karadjica.

  25. #300
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Danas je . Dr Damir Grubiša, savetnik predsednika Josipovića dao vrlo realan i uravnotežen intervju srpskom Blicu.

    Mislim da je teško upoređivati Karadžića i Gotovinu. U stvari ne može se to porediti, shodno tome reakcija na sigurnu osudu Karadžića će biti u Srbiji mlaka. Možda čak prevlada i pozitivna reakcija na tu osudu.

    Najkritičnije u Srbiji bilo je izručenje Miloševića. I inače, u Srbiji se mnogo više reagovalo na izručenja nego na same osude. To nam govori da je većina ljudi u startu bila spremna na to da će optužene sud proglasiti krivim. To isto govori o nekim stvarima.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

Page 12 of 22 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hodorkovski opet osudjen
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 26
    Last Post: 04-01-11, 22:49
  2. “Republika” - GOTOVINA POBIO 200.000 SRBA U KRAJINI!
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 09-02-04, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •