Results 1 to 9 of 9

Thread: Prednji ukrsteni ligament (ACL) - operacija, tretman, oporavak.

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Prednji ukrsteni ligament (ACL) - operacija, tretman, oporavak.

    Za one koji, na ovaj ili onaj nacin, imaju iskustva sa povredom gorepomenutog dijela koljena, sama pomisao na sve ovo budi neprijatan osjecaj u stomaku. Ja sam imao srece da me ne zadesi, ali moj najbolji drug i basket partner je zbog te stvari vec dvije godine van terena. Da ne duzim pricu - operisao se u KCCG-u proslog proljeca, oporavljao se u skladu sa savjetima doktora i fizioterapeuta, ali mu koljeno i dalje nije sigurno. Pokusao je oko Nove igrati basket, ali mu je koljeno opet nateklo. Nastavio je da jaca misice desne noge u medjuvremenu, ali izgleda da mu koljeno nije ni blizu spremnog za bilo kakavu aktivnost koja ukljucuje ozbiljnije opterecenje koljena.

    Zasto otvaram thread? Ako neko ovdje ima iskustva sa uspjesnim oporavkom od ove povrede, nek podijeli iskustva sa svima. Uspjesan metod, kvalitetan preparat, dobar ljekar u toj oblasti, fizioterapeut, trener... bilo sto cemu se covjek moze okrenuti sa nadom da ce mu zaista pomoci.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ujak mi je skoro ima operaciju koljena, ne znam tacno zbog cega, ali njemu je koljeno ''iskakalo'' jer se ka mladji isto razbija na kosarku i ima je neki pad s motora... ima dobar oziljak od 20 cm ako ne i duzi sa spoljne strane koljena, uglavnom veli da je izraz za bol koji je ima ne postoji, nije moga da spava uvece dobrih nedelju dana posle operacije dzaba ljekovi to mu nije pomagalo... da se moze vratit veli ne bi se opet operisa... i oporavak mu je isto dugo traja mora je da radi te vjezbe za koljeno i ja mislim da je sad sve dobro, samo ne vjerujem da bi moga opet da igra kosarku, cisto sumnjam... ako ti sto znaci pitacu ga jel koristio kakve preparate koji bi mogli da koriste ili sl.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki koristan savjet je dobrodosao

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,541
    Thanks Thanks Given 
    7,408
    Thanks Thanks Received 
    4,490
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    $ecam se u srednjoj dok bijah da je u teretani sa nama vjezhbala jasmina bigovic sa privatnim trenerom ili fiziotarapeutom shta li je vec bio... Istu povredu je imala i vratio je na teren mnogo ranije nego shto se ochekivalo, inache je vodio oporavak i kapisodi u par navrata... Jednom drugu je bio i privatni trener, tako da mislim da nije mnogo skup, probacu da saznam broj pa ako nishta drugo mozhesh se raspitati...
    #fakenews

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    prva i osnovna greska je operacija kod nasih doktora za tu povredu. to je najteza povreda koja moze sportistu da zadesi a nasi doktori mogu samo da pogorsaju stvar. najbolji u ovom dijelu evrope je dr. milankov iz ns (tacnije kamenica) i cini mi se da je dr lukic sa vma jos jedan koji to moze da odradi korektno zato trazi njih i ne brini se, mnogo ce zavrsiti posla nakon ovih kasapa. poz i sve najbolje

  6. #6
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da, moj poznanik je bio kod milankova, operisao se dva mjeseca poslije ovog mi druga i vec igra basket, skija... ma sve.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    RofZ
    Posts
    819
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije godinu dana sam tokom utakmice nekako nepravilno stao i povrijedio prednje ukrstene ligamente lijevog koljena. Odma sam poceo na terapije kod ljuba radunovica, fizioterapeuta, 21 dan sam isao na tretmane, i nosio longetu...Zatim sam nastavio sa tretmanima, magneti, masaze, itd. jos sigurno mjesec dana...E tek posle toga sam poceo jacanje koljena, uporedo sa masazom, i posle nekih 2-3 mjeseca sam poceo i da trcim.Trebalo mi je jos 20tak dana-do mjesec, dok sam vratio misice, jer su potpuno atrofirali, al nikad vise nisam imao problem s koljenom. To ti je moje iskustvo. Ne znam koliko kosta operacija, a znam da su terapije itekako skupo kostale...
    “people will judge you on what you can build, not what you destroy"

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ne znam, nisam nesto za tu opciju da ljubo radunovic sve moze da izlijeci. ruptura ukrstenih ligamenata? to je za noz samo

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dobro povrijediti u smislu istegnuti i uganuti nije isto sto i pokidati ; )
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. tretman tečnim azotom
    By Nebula in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 31-05-12, 11:01
  2. Oporavak Flash memorije
    By Baned-Bananed in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 14-07-10, 11:56
  3. Biblijski tretman zene
    By nihil in forum Religija i filozofija
    Replies: 168
    Last Post: 11-04-06, 18:09
  4. Specijalan tretman
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 18-08-04, 13:42
  5. Skodin shef traži brzi oporavak!!!
    By Chegevara in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-04, 14:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •