Page 128 of 143 FirstFirst ... 2878118124125126127128129130131132138 ... LastLast
Results 3,176 to 3,200 of 3552

Thread: CdM ordinacija: ''Šta vas muči danas?''

  1. #3176
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,261
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Znači htio dobro da te osigura za narednih 10 infekcija.Kakav car,nimalo mi sad kad sve ispriča ne izgleda za preporuku.
    Nadam se da će ti Jaćimović to srediti a mogu reći da sam za njega sve najbolje čula bukvalno je spasio kćerkicu moje prijateljice zbog učestalih upala uva koje su se iznova vraćale.
    No pasaran!

  2. #3177
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,261
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    @BiTrAtE ti sad možeš da kažeš boli me uvo a da te niko ozbiljno ne shvati.

    Zezam se, ne zamjeri što.
    No pasaran!

  3. #3178
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    jos ti samo fali da ti neko zapjeva na uvce
    Tu sam


    Inače Prlja nikad nikom pomogao nije samo sa, grdno za njega cula! A nije ni cudo jer UVIJEK, to mu je manir, pokusava da ti uvali nesto dodatno da ti uveca racun...znaci govedo na kvadrat!
    Meni je kad sam posla na pregled zbog promuklosti koja je podugo trajala nakon pregleda koji je pokazao potpuno ok fiziolosko stanje iako je evidentna prisutnost promuklosti, rekao da moram da odradim alergo-testove, na moju opasku da pijem pressing vec neko vrijeme, rekao je nema veze, bolje da odradimo....i ja odradim alergo testove koji NISTA ne pokazu, realno, pod terapijom sam a on veli pa da, znao sam da je ovo uzalud posto pijete pressing...
    Ljudi, moj muže se toliko meni smijao jer ja sam odmah nakon toga izasla došla u auto i počela da histerisem na sebe, pitajuci se jesam li ja bila drogirana da sam pustila jednog majmuna da mi uzme 60 eura?! UH! Ne bih kod njega nema tih para nikad vise posla
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  5. #3179
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Slomih ruku dok sam bio na odmoru van CG. U inostranstvu mi stavili gips i napisali da je lom sa frakturom i da treba operacija po povratku i nova fiksacija.
    Dodjem, odem u urgentni, dr Asanovic pogleda i kaze ok je ovo ne treba operacija.
    Sada posle mjesec dana sam u nevjerovatnom problemu!!!
    Povreda je ostarala za operaciju a na lomu postoji fraktura! Sad moram da se oporavim skroz pa ponovo da mi operisu ruku i ko zna sta ce se sve desiti!

    Ukoliko vas primi dr Asanovic u urgentnom trazite drugo misljenje sledeceg dana…

    Zelim vam dobro zdravlje i pamet u glavu pa koliko god da boli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #3180
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    A ti dodje kod nas da provjeris misljenje hahahaha
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  8. #3181
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    I otkuca ovo sa jednom rukom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  9. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  10. #3182
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kod Prlje zakazah, hvala na uključenju i korisnim informacijama

    Oto sprej + saksija čuvarkuće od sada pod obavezno imati. Dodao bih i Anauran kapi koje su nendoder sa upalu uva, mada ih nema niđe sem u Tuzi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Gdje u Tuzi?

  11. #3183
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    575
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Jutros se budim i odjednom sam slomljen, boli me glava, muka mi je, nemogu da jedem i malaksao sam.
    Pi, sutra idem da vadim krv pa cu onda kod doktora, ako imate bilo sta da kazite, recite sad ili zauvek cutite.

  12. #3184
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Ja juče izvadij nalaze, hemoglobin i gvoždje niski, ostalo sve super. Hemoglobin 107 a gvoždje 4.9. Ako znate pozdan način za pidizanj eistog javite jer bih tablete izbjegla. Crveno meso mi n epominjite jer ga baš jedem

  13. #3185
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    987
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Med i kvalitetan kakao prah pomijesaj dok ne dobijes nesto kao cokoladnu smjesu, ako ti to ne podigne gvožđe ne znam šta će...
    Izbjegavaj mlijeko nakon toga jer mlijeko smanjuje apsorpciju gvožđa.
    Nedostatak gvožđa može da ukazuje na neke zdravstvene probleme, svakako obrati paznju ako ga unosis dovoljno a imas nedostatak onda nesto nije ok...

    Sent from my RMX3363 using Tapatalk

  14. #3186
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Hvala. Sve ostalo je ok, nisma do sad ni mjerila gvozdje a hemoglobin mi je stalno na 107, doktorica mi bila rekla da niej strasno jer je za zene neka donja granica na 110 (ipak mislim na 120) i tako par godina na 107. Nemam bas nikakvih drugih problema a zadnji puit sma temperaturu imala za vrijeme korone i to niej bilo strasno 37.4. Grlo i ostalo nista, jedino me glava ponekad zaboli sto moze takodje biti od nedostatka gvozdja.

  15. #3187
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    575
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ja sam bas malaksao i nemam apetit a krvna slika ok, slobodan sam par dana ionako pa nisam na rabotu, ako ne budem bolje gledacu da izvadim bolovanje a ne ide mi se jer se bojim da mi ne kaze dobro si ti aj radi da se ne svadjam tamo.

  16. #3188
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hvala. Sve ostalo je ok, nisma do sad ni mjerila gvozdje a hemoglobin mi je stalno na 107, doktorica mi bila rekla da niej strasno jer je za zene neka donja granica na 110 (ipak mislim na 120) i tako par godina na 107. Nemam bas nikakvih drugih problema a zadnji puit sma temperaturu imala za vrijeme korone i to niej bilo strasno 37.4. Grlo i ostalo nista, jedino me glava ponekad zaboli sto moze takodje biti od nedostatka gvozdja.
    Montenegrina, bojim se da ces tesko podici gvozdje samo sa ishranom....to kod tebe je znak da su ti celije bas onako bezsadrzajne...hemoglobin jos i moze da se izdrzi toliki da ti je gvozdje u granicama....nemoj se igrati...tvoj imuni odgovor na bilo koju infekciju u ovom momentu je prilicno los...podji u apoteku imas sad neke preparate gvozdja koji su laki za konzumaciju....imas REVITU sa gvoždjem ja sam mom tati kupila kad je nakon operacije imao uzasno veliki nedostatak gvozdja...ima ukus borovnice
    takodje uzmi, Doppel Herz preparat gvozdja...sjajni su im proizvodi ja sam dvije ili tri stvari iz njihov linije proizvoda kao dodatke prehrani koristila....i moram ti reci da su bas ucinkoviti

    Maxima apoteke kupi revitu :
    https://www.apotekemaxima.me/proizvo...orest-berries/


    ovo imas u Meditas

    http://meditas.me/me/product/2777/Do...Eene-Direkt/7/
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #3189
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,261
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hvala. Sve ostalo je ok, nisma do sad ni mjerila gvozdje a hemoglobin mi je stalno na 107, doktorica mi bila rekla da niej strasno jer je za zene neka donja granica na 110 (ipak mislim na 120) i tako par godina na 107. Nemam bas nikakvih drugih problema a zadnji puit sma temperaturu imala za vrijeme korone i to niej bilo strasno 37.4. Grlo i ostalo nista, jedino me glava ponekad zaboli sto moze takodje biti od nedostatka gvozdja.
    Izmjeri gvožđe posebno jer je isto bitno.

    Meni je recimo hemoglobin visok u opsjegu je od 130 do 140 zato nisam nikad ni imala potrebu raditi gvožđe posebno no valjda na osnovu te analize gvožđa posebno ti je i indikacija da li moraš uključiti i neke dodatke.

    Inače najbolja apsorpcija gvožđa je preko crvenog mesa tipa junećeg.Ovi preparati su samo nužno zlo.
    No pasaran!

  18. #3190
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Montenegrina, bojim se da ces tesko podici gvozdje samo sa ishranom....to kod tebe je znak da su ti celije bas onako bezsadrzajne...hemoglobin jos i moze da se izdrzi toliki da ti je gvozdje u granicama....nemoj se igrati...tvoj imuni odgovor na bilo koju infekciju u ovom momentu je prilicno los...podji u apoteku imas sad neke preparate gvozdja koji su laki za konzumaciju....imas REVITU sa gvoždjem ja sam mom tati kupila kad je nakon operacije imao uzasno veliki nedostatak gvozdja...ima ukus borovnice
    takodje uzmi, Doppel Herz preparat gvozdja...sjajni su im proizvodi ja sam dvije ili tri stvari iz njihov linije proizvoda kao dodatke prehrani koristila....i moram ti reci da su bas ucinkoviti

    Maxima apoteke kupi revitu :
    https://www.apotekemaxima.me/proizvo...orest-berries/


    ovo imas u Meditas

    http://meditas.me/me/product/2777/Do...Eene-Direkt/7/
    Hvala Zvonci. Svakako sam zakazala kod doktora pa bih prvo da vidim što kaže. Prvo ću da odradim zalihe gvoždja da vidim stanje. Svakako, dobro je da provjerih, jer sam onako otišla da vidim krvu sliku, ok se skroz osjećam i kod izabranog nisam išla radi bilo kakvog virusa ili slično zadnjih 10 godina osim korone. Imuni sistem mislim što se tiče infekcija koje pominješ, takodje, baš nikakvih problema.

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Izmjeri gvožđe posebno jer je isto bitno.

    Meni je recimo hemoglobin visok u opsjegu je od 130 do 140 zato nisam nikad ni imala potrebu raditi gvožđe posebno no valjda na osnovu te analize gvožđa posebno ti je i indikacija da li moraš uključiti i neke dodatke.

    Inače najbolja apsorpcija gvožđa je preko crvenog mesa tipa junećeg.Ovi preparati su samo nužno zlo.
    Što se tiče crvenog mesa i džigerice ako ga iko jede ja ga jedem

  19. #3191
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Nije važno samo kolike su ti vrijednosti hemoglobina i gvožđa pojedinačno, nego i kakav je međusobni odnos svih parametara krvne slike.

    Da li ti je hemoglobin stalno ispod donje granice ili je sada pao? Ako je stalno tako, s obzirom na ishranu, moguće je da organizmu nešto ne dozvoljava da apsorbuje gvožđe i tu ni vještački ni prirodni preparati i terapija neće pomoći. A ako ne pomažu, najvažnije je da li ti nivo hemoglobina opada u stresnim okolnostima ili ostaje tako ispod donje granice.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  21. #3192
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Pa nisam dugo vadila krv, ali zadnji put prije dvije ili tri godine je isto bio 107 kao sad. Zato ću i poći sad da prekontrolišem sve. Poći ću i do Lončarevića, mislim da je jedan od boljih hematologa.

  22. #3193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,465
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Korona. I ja i zena. Djeca jos nista.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  23. #3194
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    što pričaš? Još toga đaola ima?! A kakva je sad procedur? Kao z obicni grip ili isto malo izolacije? Testiranje treba ili ne?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #3195
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Sve je na pacijentu.

    Montenegrina, ukoliko nema nešto akutno, za šta su male šanse, tvoj problem sa krvnom slikom je sistemski i nije uopšte rijedak.

  25. #3196
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    575
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ja sam malaksao i cijelo vrijeme neki pritisak u glavi a krvna grupa mi je ok.
    Moja izabrana je na odmor a ova koja je mijenja je boze mi pomozi.

  26. #3197
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    što pričaš? Još toga đaola ima?! A kakva je sad procedur? Kao z obicni grip ili isto malo izolacije? Testiranje treba ili ne?
    Ovo i mene interesuje? Izgubih culo mirisa i ukusa. Temperatura blaga 37.1
    Ali bih posa eto neka odrade preventivno one laboratorijske pretrage.

  27. #3198
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,245
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flyeagle View Post
    Ja sam malaksao i cijelo vrijeme neki pritisak u glavi a krvna grupa mi je ok.
    Moja izabrana je na odmor a ova koja je mijenja je boze mi pomozi.
    Sve dok je krvna grupa OK ne treba brinuti...

    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Dasho For This Useful Post:


  29. #3199
    Join Date
    May 2021
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ima li neko predlog kod koga da se ide da se ukloni jedan mladež sa nosa? I postoji li način da se odradi nekom neinvanzivnom metodom? Nije baš običan mladež, a ne ide mi se kod hirurga na klasičnu operaciju i oporavak od ne znam ni sam koliko vremena.

  30. #3200
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Vele da skidaju hirurzi u privatnim klinikama i to nesto nije skupo, dal laserom kako li, nesto se prilicno bezbolno odradi i odmah ides doma i koliko sam upoznata, sve sto se sa koze makne se po propisima mora poslati na ph analizu tako da racunam da to praktikuju....uglavnom, imas nekih klinika dost po PG privatnih pa ih potrazi i pokusaj da se informises i na sajtovima imaju informacije...imaju cak i hirursko skidanje i to je maksimum oko 100 eura....zapravo zavisi od velicine toga sto rade
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 128 of 143 FirstFirst ... 2878118124125126127128129130131132138 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ginekološka ordinacija u Podgorici
    By Shorena in forum Medicina
    Replies: 76
    Last Post: 12-11-10, 21:30
  2. Dermatoloska ordinacija u Budvi
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-08-09, 17:27
  3. Stomatoloska ordinacija
    By tropical in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-09, 00:26
  4. Pitanje za danas
    By Masinac081 in forum Software
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-08, 19:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •