Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 67 of 67

Thread: Diplomatski fijasko rezima Mila Djukanovica

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Quote Originally Posted by MK_NL
    NE...,poznato je da vi pokusavate da izbriste iz istorije ono sto vam ne odgovara.
    Ти се ово свађаш сам са собом?
    Ne no slijepcu palim svijetlo.
    Al slijpac kao ti ne vidi svakako.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by konstantin
    Quote Originally Posted by MK_NL
    NE...,poznato je da vi pokusavate da izbriste iz istorije ono sto vam ne odgovara.
    Ти се ово свађаш сам са собом?
    Ne no slijepcu palim svijetlo.
    Al slijpac kao ti ne vidi svakako.
    Збуњени друг сад постаде и просвијетитељ!?

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by konstantin
    Quote Originally Posted by MK_NL
    NE...,poznato je da vi pokusavate da izbriste iz istorije ono sto vam ne odgovara.
    Ти се ово свађаш сам са собом?
    Ne no slijepcu palim svijetlo.
    Al slijpac kao ti ne vidi svakako.
    Збуњени друг сад постаде и просвијетитељ!?
    Unaprijed znam da su to uzaludni pokusaji.
    Slijepac ostaje slijepac.Ti si zivi dokaz.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Velikosrpski vam se obracam:
    Treba priznati da ce siptari i hrvati CG biti - koliko god budu postojali na ovim nasim prostorima - protivnici Crne Gore.
    To nije nista cudno. Naprotiv, ne bi ni valjalo da je drugacije.
    .
    A ko si ti da mozes da govoris sto misle hrvati i siptari?? :shock: ko je tebe ovlastio da pricas u njihovo ime??
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  5. #55
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    djavola ste vi ista obnovili ,napisali,komponovali ...
    sve plagijat do plagijata plagijatori jedni .
    Mjesavino boze i limunade,
    Najveci plagijat u CG su tvoji istomisljenici koji tvrde da su Srbi.
    Odricu se svoje otadzbine za drugu drzavu koja ih nece.
    Drzavu koje interesuje samo crnogorsko more.
    chush ovog sad.a fala ti za te informacije no me interesuje kako se takvi kao ti trenutno izjashnjavaju.i koja je to trenutno vasha otadzbia.boshnja,sandzak,montenegro? il' od svega po malo

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    Kralj NIkola na motoru cera ***** po Kotoru .
    Porucuje sveti Djordje , nemoj
    mi se *****t odje no to vozi na Cetinje dje su tvoje avetinje.
    Iz ovoga vidimo da je tvoja domovina sve osim Crne Gore.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  7. #57
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi


    JES JES ZNACI BILA TI KEVA BRE !!! DA JE IZPRANGIJAJÚ CRNOGORCI DA JOJ SE POPRAVI KRV JERBO TURSKE IMA NA PRETEK ! :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: NO TI SAMO SANJAJ KA TI ZEMLJACI OVELJESERBIJI I OSTADE SUPAK OD SVIJETA HAHAHAHAHHAA BIJOGRAD I OKOLINA HAHAHAHAHAH SVI SERBI POD JEDNU PECURKU AHAHAHAHAHAHAH ! AJ SAD MRS KOPILE TURSKO AHAHAHAHAHAHAHAHHAAA !!!
    svedski stafordu

    to mozda tvoja keva.ma ne mozda no 100%. pa zato te od sramote poslala u svedsku cim te okotila :lolblue: sjeti se toga.no te venericne bolesti sto je zakacila prostitushuci se za avionsku kartu su vidim ostalive grdan trag po tvojoj tintari.a sto ces.e sto se tice turskih kopiladi to jedino tvoja djeca mogu biti znas i sam da ti ja ne prepricavam tvoje porodicne probleme no o tome drugom prilikom...

  8. #58
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pero Trokadero
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    Kralj NIkola na motoru cera ***** po Kotoru .
    Porucuje sveti Djordje , nemoj
    mi se *****t odje no to vozi na Cetinje dje su tvoje avetinje.
    Iz ovoga vidimo da je tvoja domovina sve osim Crne Gore.

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Au ove visprenosti, ove sirine. Je li ovo humor sa Chubure Veliki?
    U neko doba si pokazivao tragove intelekta. Sa ovom retorikom
    si postao kompletan Gedzo i vjerujem da ces ovo prihvatiti kao kompliment.
    Ti si dosegao krajnji domet svakog velikosrbina crnogorskog porijekla - Beograd. Aferim. Imo si se rashta i roditi.

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Шта је ово?
    Неко шиптарско посело?
    Или дневна смена радника МУПа ЦГ повезаних заједничким хомосексуланим интересовањима?
    Куш.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    djavola ste vi ista obnovili ,napisali,komponovali ...
    sve plagijat do plagijata plagijatori jedni .
    Mjesavino boze i limunade,
    Najveci plagijat u CG su tvoji istomisljenici koji tvrde da su Srbi.
    Odricu se svoje otadzbine za drugu drzavu koja ih nece.
    Drzavu koje interesuje samo crnogorsko more.
    chush ovog sad.a fala ti za te informacije no me interesuje kako se takvi kao ti trenutno izjashnjavaju.i koja je to trenutno vasha otadzbia.boshnja,sandzak,montenegro? il' od svega po malo
    Mjesavino boze i limunade,
    Moja otadzbina je bila SFRJ.To je ona drzava koju vi bagro ubiste.
    Sada sa nestrpljenjem cekam dan kada ce moja otadzbina biti nezavisna drzava Crna Gora.
    Nego koja je tvoja otadzbina???Srbija
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  11. #61
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    djavola ste vi ista obnovili ,napisali,komponovali ...
    sve plagijat do plagijata plagijatori jedni .
    Mjesavino boze i limunade,
    Najveci plagijat u CG su tvoji istomisljenici koji tvrde da su Srbi.
    Odricu se svoje otadzbine za drugu drzavu koja ih nece.
    Drzavu koje interesuje samo crnogorsko more.
    chush ovog sad.a fala ti za te informacije no me interesuje kako se takvi kao ti trenutno izjashnjavaju.i koja je to trenutno vasha otadzbia.boshnja,sandzak,montenegro? il' od svega po malo
    Mjesavino boze i limunade,
    Moja otadzbina je bila SFRJ.To je ona drzava koju vi bagro ubiste.
    Sada sa nestrpljenjem cekam dan kada ce moja otadzbina biti nezavisna drzava Crna Gora.
    Nego koja je tvoja otadzbina???Srbija
    Nije no 'Velika Srbija'. Tokom najnovije seobe naroda, Veljisrbi naselise plodnu zemlju Holandiju i u mjesto koje se zove Hag osnovase Veliku Srbiju. U razvoju ne zaostaju za ostalijem drzavama jer vec imaju i predsjednika i premijera, cijelu vladu i generalstab.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  12. #62
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    POCKANI DOMACI IZRODI I PRODANE DUSE , PRODADO STE SE SERBALJIMA ZA KRTOLU I KUPIJERE ,NO ZALDU CRNA GORA MORA I BICE BIT NEZAVISNA SAMOSTALNA ! EO ONO MAGARE TE JE KRALJU NIKOLI PISA ZAKONIKE I PECATNJE CIM JE OTISA IZ CRNE GORE ODMA POSTSA POSERBLJENI SERBOGORAC I OD TOGA DANA PA NADALJE ON JE ODGOVORAN BIJO ZA FALCIFIKOVANJE DOKUMENATA DJE SE POJAVLJUJE NARODNOST U CG SERBALJSTVO !! SERBALJI DJE STE GODJ TAKLI SAPAMA BOLO STO SVE STE KRIVOTVORILI TJ. FALCIFIKOVALI ,NO SVE JE TO ZALUDU ,NEMA VISE SERBIJE GEDOVANSKE ZSA NAMA !!!!! NEZAVISNA DRZAVA CRNA GORA SE PREPORODILA !!!!


    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ŽIVOT DAMO, MILA NE DAMO
    Skoro sve aktuelne političare i veliki broj "biznismena" u Crnoj Gori prate desetine "gorila", za platu od oko 500 evra
    PODGORICA - "Život damo, al' Mila ne damo" životna je deviza podgoričkih bodigardova, koji svakodnevno, 24 sata, brinu o bezbednosti i životu crnogorskog premijera Mila Đukanovića. Srećni su i ponosni što se nalaze u njegovoj neposrednoj blizini. Znaju njegove navike i zato mu služe bezrezervno.


    Milo okružen telohraniteljima

    Postoji priča da su ga "gorile" na plaži Miločer, jednog leta, čuvale i u vodi - u ronilačkoj opremi.
    - Tempo stalnog praćenja premijerovog kretanja je težak i ubitačan - kaže jedan od Milovih telohranitelja, koji ne krije da mesečno dobija uz druge prinadležnosti preko 500 evra.

    Premijerovi pouzdani i poverljivi ljudi muku muče kad im premijer nestane iz vidokruga. Dešavalo se da im premijer pobegne i da se onda oni uspaniče, a posebno kad se udalji desetak metara od njih. Po procenama, u Crnoj Gori ima oko 500 bodigardova. "Gorile" imaju skoro svi aktuelni političari, a takođe i nemali broj biznismena i moćnika iz senke. U njihovu vernost se nikada ne sumnja.

    Predsedniku Demokratske srpske stranke Ranku Kadiću dogodilo se da ga pretuku, doduše nenamerno, njegovi čuvari, i to prilikom jednog stranačkog raskola, kada su se potukle dve suprotstavljene strane. Kadić kaže da Crnogorci vole da rade kao "gorile" i da to dovoljno govori o njihovom mentalitetu.

    Predsednik Skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić po funkciji koristi obezbeđenje MUP-a, a nije tajna da ima dvojicu momaka, koji ga lično i posebno obezbeđuju u nekim delikatnim situacijama. Bivši predsednik parlamenta i lider Liberalnog saveza Crne Gore Vesna Perović odbila je, zbog nepoverenja, usluge obaveznog policijskog obezbeđenja. Ona je angažovala svoje bodigardove, koje dobro plaća njena partija i bez kojih se nigde na javnim mestima i skupovima ne pojavljuje.


    Vujanović šeta sam

    Filip Vujanović, crnogorski predsednik, jedan je od retkih političara koji često idu sami. On je bez ličnog obezbeđenja često viđan kako šeta Bulevarom Petra Cetinjskog prema Marezi. Pretpostavlja se da služba MUP-a tada, a i u drugim sličnim slučajevima, diskretno prati slobodno predsednikovo kretanje na ulici. Vujanović, tvrdi se u Podgorici, ne voli mnogo kad ga čuvari prate u stopu i "duvaju mu za vrat", niti dozvoljava da se zaustavlja saobraćaj da bi njegov automobil imao prednost.

  14. #64
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije no 'Velika Srbija'. Tokom najnovije seobe naroda, Veljisrbi naselise plodnu zemlju Holandiju i u mjesto koje se zove Hag osnovase Veliku Srbiju. U razvoju ne zaostaju za ostalijem drzavama jer vec imaju i predsjednika i premijera, cijelu vladu i generalstab.
    _________________
    ADA NIJE BOGOMI NO TO NJIH MRZE SVI I EU I NATO I UN I SVI SVI AMA SVI NA PLANETI SAMO SU VELJESERBALJI U PRAVU :wink: :lolblue: :lolblue: ZAR NIJESU ISTU FORU PROVALJIVALI U III RAZRED OSNOVNE KAD DOBIJU JEDINICU IZ PREDMETA ,MRZI IH UCITELJ!!! :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :burp: :burp: :burp: :burp:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  15. #65
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    djavola ste vi ista obnovili ,napisali,komponovali ...
    sve plagijat do plagijata plagijatori jedni .
    Mjesavino boze i limunade,
    Najveci plagijat u CG su tvoji istomisljenici koji tvrde da su Srbi.
    Odricu se svoje otadzbine za drugu drzavu koja ih nece.
    Drzavu koje interesuje samo crnogorsko more.
    chush ovog sad.a fala ti za te informacije no me interesuje kako se takvi kao ti trenutno izjashnjavaju.i koja je to trenutno vasha otadzbia.boshnja,sandzak,montenegro? il' od svega po malo
    Mjesavino boze i limunade,
    Moja otadzbina je bila SFRJ.To je ona drzava koju vi bagro ubiste.
    Sada sa nestrpljenjem cekam dan kada ce moja otadzbina biti nezavisna drzava Crna Gora.
    Nego koja je tvoja otadzbina???Srbija
    mjesavino govana i svinjskih kostiju,
    znaci bio sam u pravu.ti od svega po malo, kako vjetar prdne.ali momentalno ti cekas dan da montenegro postane neovisan a do tada si bez otadzbine ako se ne varam?
    ja sve stvarno izvinjavam sto smo vam mi (slovenci i hrvati )razbili sfrj

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OBRT NA SUĐENJU U NAPULJU ZA ŠVERC CIGARETA

    Obustavljen proces protiv Vujoševića Barovića i Dušanke Jeknić





    Napuljski sud se nakon tri ročišta oglasio nenadležnim i sva dokumentacija će vjerovatno biti proslijeđena u Bari, gdje je nakon pet godina istrage “umorni” tužilac Šelzi posao prepustio Eugeniji Pontasulji
    Od dopisnika “Vijesti”

    Rim - Sud u Napulju proglasio se nenadležnim za nastavak procesa na kojem su se na optuženičkoj klupi našli Veselin Barović, Branko Vujošević i Dušanka Jeknić pod optužbom da su učestvovali u kriminalnom udruživanju i krijumčarenju cigareta iz Crne Gore - potvrđeno je juče “Vijestima” iz više izvora u italijanskom pravosuđu.
    Poslije tri ročišta na kojima su od oktobra prošle godine istupali advokati ovo troje crnogorskih državljana, napuljski sud je sam, bez pozivanja na više instance, 10. marta donio odluku da je “inkompetento” i obustavio postupak, što prevedeno sa pravnog jezika znači da se sve vraća na početak. Dokumentacija iz višegodišnje istrage koju je, uz česte prijetnje da će uhapsiti crnogorskog premijera Mila Đukanovića i njemu bliske osobe vodio Agostino Kordova, koga su u međuvremenu smijenili zbog neprimjerenog ponašanja, biće preseljena u Bari. I tamo je nedavno došlo do smjene, jer je “umorni” tužilac Šelzi u februaru napustio Regionalnu direkciju za borbu protiv mafije i prepustio cijeli slučaj i pet godina prikupljanu dokumentaciju o međunarodnom švercu cigareta od Crne Gore preko Jadrana svojoj nasljednici Eugeniji Pontasulji. Ona tek treba da donese odluku šta će dalje sa istragom, u čijem registru osumnjičenih osoba se nalazi i ime crnogorskog premijera.
    “Ovu odluku suda smatramo našom prvom malom pobjedom, jer smo još prije godinu dana zatražili da se suđenje ne odvija u napuljskom sudu zato što je nenadležan, s obzirom na to da su se sva djela za koje se sudilo našim klijentima odvijala na području Pulje, a to potpada pod jurisdikciju suda u Bariju. Protiv naših zahtjeva bunio se javni tužilac. Sud je, međutim, donio odluku u našu korist. Slobodno mogu reći da je to pozitivan razvoj događaja, jer su sudije u Bariju upućenije u cijeli slučaj i siguran sam da će se tamo mnoge stvari napokon razjasniti, sagledati u pravom svjetlu,a samim tim i dokazati nevinost moje klijentkinje Dušanke Jeknić, izjavio je za “Vijesti” advokat Roberto Đovene di Đirasole.
    Njegov kolega Serđo Šlicer, koji je u napuljskom sudu zastupao Barovića i Vujoševića, odluku napuljskog suda da obustavi proces ocijenio je “napokon jednom mudrom odlukom”.
    “Moram priznati da je bio veliki pritisak sudija i tužilaca da se kompletan sudski proces o krijumčarenju cigareta iz Crne Gore vodi u napuljskom sudu, iako on nije imao nikakve veze sa navedenim optužbama. Jedino u čemu vidim povezanost sa Napuljem je nekoliko Italijana koji su bili umiješani u krijumčarenje, a koji su porijeklom Napolitanci. I dalje sam uvjeren da su moji klijenti apsolutno nevini, jer su postupali u skladu sa tada važećim lokalnim crnogorskim zakonima”, rekao je advokat Šlicer.
    Suđenje po zahtjevu napuljskog tužilaštva za šverc cigareta i mafijaško udruživanje počelo je u oktobru prošle godine pošto su prethodno ukinute potjernice za Jeknićevom, Barovićem i Vujoševićem i povedena sudska debata o tome da li Đukanović ima imunitet, jer je istražni sudija Ana di Mauro prethodno odbila zahtjev za njegovo hapšenje. Napuljsko tužilaštvo je tvrdilo da je crnogorski premijer, zajedno sa Paolom Savinom ( koji je spomenut kao jedan od čelnika švercerske organizacije), Dušankom Jeknić (komercijalnim zastupnikom Crne Gore) i Vaselinom Barovićem "promovisao, napravio, vodio i organizovao kriminalnu organizaciju koja je napravljena sa ciljem sticanja profita od neograničenog broja kriminalnih akcija povezanih sa švercom stranih cigareta uvezenih u Crnu Goru i u druge zemlje..." Napuljski tužilac je u tom kontekstu naveo još i ime Branka Vujoševića, kao i više italijanskih državljana: Mikele Armento, Patricio Kleriđi, Đankarlo Donceli Demetrio Governale, Đuzepe Guidoti, Antonio Nuvoleta, Pjetro Panjini, Mario Đuzepe Pataro, Đenaro Virđilio i Pjetro Virđilio. Tužilaštvo je tvrdilo da je Savino davao velike sume novca Đukanoviću, preko Vujoševića i Barovića. U cijenu prodavanih stranih cigareta, prema tvrdnji tužioca, bio je uključen i procenat namijenjen za "eksponente" crnogorske vlade, koji su zauzvrat dozvoljavali skladištenje švercovane robe u crnogorskim lukama. Tužilac Šelzi i njegova zamjenica Pontasulja u Bariju su takođe tvrdili da je Italija pretrpjela ogromnu štetu zbog šverca, te da je do 2000. godine preko Jadrana krijumčarskim kanalima stizalo do hiljadu tona cigareta mjesečno.
    Đukanović je u više navrata odbacio ove optužbe objašnjavajući da je riječ o tranzitnom poslu u skladu sa lokalnim zakonima. On je za instrumentalizaciju čitavog procesa optuživao i zvanični Beograd, podsjećajući da je ova tema iznova podgrijavana svaki put kada bi crnogorska vlast osnažila zahtjeve za državnu nezavisnost.

    Sanja MIHALJINAC

    --------------------------------------------------------------------------------


    TUĆILO: GLAVNA TEMA IMUNITET ĐUKANOVIĆA


    Da se poslije odluke napuljskog suda sve vraća na početak, uvjeren je i advokat premijera Đukanovića Enriko Tućilo. Kasacioni sud nedavno je ocijenio da Đukanović nema imunitet, jer Crna Gora nije nezavisna država i tako dao zeleno svjetlo napuljskim sudijama da nastave sa istražnim postupkom protiv crnogorskog premijera.
    “Moj klijent je indirektno povezan sa odlukom da je sud u Napulju nenadležan za proces o krijumčarenju cigareta. Kasacioni sud je vratio predmet premijera Đukanovića na Sud za preispitivanje u Napulju. To sada znači da najvjerovatnije treba donijeti novu odluku kojom se slučaj premješta na Sud za preispitivanje u Bariju. Sve ostalo vezano za mog klijenta je status quo. I dalje je glavna tema da li premijer Crne Gore Milo Đukanović uživa diplomatski imunitet, odnosno da li je Crna Gora suverena, nezavisna država ili nije. Kao što i sami vidite, sve je izuzetno konfuzno i nesređeno u italijanskim sudovima. Opet počinjemo iz početka”, rekao je u telefonskom razgovoru za “Vijesti” advokat Tućilo koji se trenutno nalazi u SAD.





    --------------------------------------------------------------------------------


    ŠELZI: ISTRAGA JOŠ TRAJE


    Sa odlukom o nenadležnosti suda u Napulju je pored advokata crnogorskih državljana izuzetno zadovoljan i javni tužilac Barija, Đuzepe Šelzi.
    “Smatram odluku suda u Napulju sasvim logičnom,jer su se sva djela za koja je vođena istraga desila na području Pulje. Naš sud u Bariju i Regionalna direkcija za borbu protiv mafije je prva i započela istragu o krijumčarenju cigareta na relaciji Crna Gora - Pulja. Cijeli slučaj je i dalje u istražnoj fazi i još nijesu podignute optužnice protiv crnogorskih građana. U svakom slučaju, ja više na vodim taj slučaj. Sada je tužilac Eugenia Pontasulja zadužena za nastavak istrage. Uobičajena je praksa u Italiji da se nakon izvjesnog vremena zamijeni tuzilac koji vodi istragu, tako da nema ničega čudnog u mojoj smjeni. A i ja ću se odmoriti od tog iscrpnog dugogodišnjeg rada”, rekao je Šelzi za “Vijesti”.

    -------------------

    definitivni fijasko a ?

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada
    Io ci credo!

    Welcome



Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •