Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 56

Thread: Pitanje za fizicare........

  1. #26
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ako nije bilo drugih vozila koja su se kretala u pravcu kojim je isao golf, golf je mogao da izbjegne udes-izbjegavanjem ulijevo.
    Mozda moze na to pravno da se ide jer je ugrozio bezbjednost.

    Ali jedno je najbitnije, najbitnije je da nikom nista nije bilo?
    Ko god da ispane kriv sve se moze platiti a zivot ne moze.
    Last edited by autodijagnostika; 23-03-11 at 14:13.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Treba da razumijete da se to svakom moze desiti

    Nije ona vozila agresivno, vozio je golf, a ona je samo lose procijenila situaciju
    Ne kaže se stručno "loše procijenila situaciju" nego "izazivanje opšte opasnosti i ugrožavaje ljudi i imovine" !

  3. #28
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Nije mi ni namjera bila da budem strucan... pricam konkretno
    Njak Njak Njak

  4. #29
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    DraganeR da nisi ti vozio glofa

  5. #30
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,605
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    $eca li se ko kako prodje sluchaj, dje je motorista iz nk udario u kombi...?
    #fakenews

  6. #31
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    DraganeR da nisi ti vozio glofa
    Ne al može meni neko loše procijeniti situaciju i sprštit me :cry:

  7. #32
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    promena blo kakve trajektorije kretanja bez prava prvenstva snosi odgovornost u sabracajnoj nezgodi/nesreci. to je osnovno pravilo kojim se rukovode svi vestaci na planeti pa cak i nasi, mozemo mi razglabati godinama tako ce biti. Gospodjo bez uvrede ali ste krvi bez obzira da je suprotno vozilo se kretalo 10 km/h ili 210km/h. Dalje vestaci sigurno nisu pristrasni i kaynice najverovatnije coveka zbog prekoracenja brzine. JEDINO sto bi moglo ovu odluku dovesti u pitanje je ako je i doticni gospodin skretao desno, promijenio traku i sve to bez zmigavca, tada on je on UGROZIO SIGURNOST SAOBRACAJA zbog nepropisnog skretanja. U terminologiji kako je trenutno on nije udario u vas NEGO VI U NJEGA nevazno je sto je ovo nelogicno, ali ako je covek skrenuo u totalnu desnu traku bez zmigavca onda se moze desiti da se ovo okrene i da je ON UDARIO U VAS, posto i ako ima prvenstvo moze biti da ste vi ispostovali pravila saobracaja i desne strane ali da on nije i da je samim skretanjem bez pravilne signalizacije ON izazvao sudar.
    Imam lud da sam papir!!

  8. #33
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    On nije skretao ali je pri kocenju proklizao i presao u traku u kojoj sam ja bila, na skici je izmjereno da je rastojanje od njegovog prednjeg lijevog tocka do ivice kolovozne trake 2.9 metara ( 1.9 od zadnjeg), e sad ako je kolovozna traka 3.2 (mislim) jasno je da je presao u traku u kojoj sam bilaja i to taman za toliko koliko me udario .......ili ja njega.......

  9. #34
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    mislim da nema sanse da se bilo sta promijeni u izvestaju vestaka ....
    Imam lud da sam papir!!

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čudi me da niko od vas, vozača, nije pomenuo "pravilo desne strane", tj. da je Golf bio taj koji je imao pravo prvenstva, jer je dolazio sa njene desne strane?

    EDIT: industrial je već pisao o tome - ćorava sam :oops:

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    svakako je imao prvernstvo jer se to pravilo primjenjuje samo kod ukrštanja puteva sa prvenstvom prolaza...

  12. #37
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogla bi da ides sa nekom forom da te je otpozadi udario jer si presla trag "percepcije" (vole oni to).
    Izvinite, postacemo kao shvece.
    Download delivery!
    Uskoro server na http://exafloops.hopto.org/

  13. #38
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Evo nova scena udesa




    I stvarno jeste glupo da se njegovo prekoracenje ne uzima u obzir puno, tj uzima, ali ono cisto kao
    "sta? ti si vozio 100? Sad cu da ti napisem prijavu" i nista vise...

    Ja bih stavio da je 1/3 njegova steta a ostalo tvoja...ali ja se tu nista ne pitam.

    U sustini razlog je tvoja losa procjena, nije razlog njegova brzina.. o tome se radi...ali probaj, raspitaj se kod advokata
    Quote Originally Posted by box View Post
    Hebbeno je sto on ima prednost (golf). Bez obzira sto je brzo vozio, jedina njegova krivica moze da bude prekoracenje brzine i ugrozavanje sigurnosti saobracaja (osuzimanje vozacke na 3mjeseca i oko 150€ - ako ne grijesim), ostatak je - na zalost, po mom osjecaju - na tvoj racun.

    Taj tip je divljao...a ti nisi ispostovala pravila. Hebem li ga. Krivi ste oboje a on samo za prekoracenje...ti za udes.

    Nego da ja puno ne palamudim, ipak se konsultuj sa nekim vjestakom saobracajne struke ili slicno.
    Quote Originally Posted by Gruzin View Post
    Vjeruj mi da neces nista postic preko advokata u ovoj situaciji, jer je krivica za udes apsolutno tvoja. On ima prvenstvo prolaza, ti mijenjas pravac, tako da si bila duzna da propustis vozilo. Samo mi ne ulazi u glavu kako nisi mogla da procijenis situaciju. Cemu tako agresivna voznja sa djecom u autu ... Hvala bogu da nije bilo sto ozbiljnije, pa za u buduce pamet u glavu.
    Quote Originally Posted by draganr. View Post
    Sto posto si kriva! Još đeca na zadnjem sjedištu...
    dobro ljudi, jeste on imao prvenstvo u teoriji, ali nemojte me zezati da je na saobraćajnici gdje je ograničenje 40 km/h moja krivica ako vidim vozilo kod Rokšpeda i krenem u raskrsnicu?!
    Nije valjda da treba da imam nekoga na kružni kod uprave prihoda ko će toki-vokijem da mi javlja e sad nema nikoga iz pravca tuza a ko se sprema da skrene ka Voliju, piči slobodno!
    On jeste imao prednost ali svakako se mora uzeti u obzir i njegovo veliko prekoračenje brzine.

    Ja inače nikad ne idem na tu ludu raskrnicu jer tu jure kao kreteni, a ja vjerujem da je taj vozač mladjan ili nesiguran...ne shvatam kako nije uspio da izbjegne ženu!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #39
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vozio je brzo ,ok,ali ona nije imala prednost.njega mogu sanksionisat samo zbog prekoracenje brzine.ali krivica je njena ipak.
    edit: ja cesto tuda prolazim,ali umijem procijeniti ko u supronom smjeru je dao gas do daske,(a ima ih masu)sacekam fino dok je put slobodan,pa tek tad skrecem.
    Last edited by Phénix; 24-03-11 at 22:58.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    dobro ljudi, jeste on imao prvenstvo u teoriji, ali nemojte me zezati da je na saobraćajnici gdje je ograničenje 40 km/h moja krivica ako vidim vozilo kod Rokšpeda i krenem u raskrsnicu?!
    Nije valjda da treba da imam nekoga na kružni kod uprave prihoda ko će toki-vokijem da mi javlja e sad nema nikoga iz pravca tuza a ko se sprema da skrene ka Voliju, piči slobodno!
    On jeste imao prednost ali svakako se mora uzeti u obzir i njegovo veliko prekoračenje brzine.

    Ja inače nikad ne idem na tu ludu raskrnicu jer tu jure kao kreteni, a ja vjerujem da je taj vozač mladjan ili nesiguran...ne shvatam kako nije uspio da izbjegne ženu!
    Jos je covjek koji je ucestvovao u udesu imao 11m tragova kocenja sto dodatno dokazuje koliko je Djina pg lose procijenila situaciju odnosno kroz sta je ona htjela da prodje...

    Koliko vam je puta proslo kroz glavu da samo dodate gas i presegate ove sto ne postuju pravila prvenstva prolaza, koliko??? :mrgreen:
    Pinch harmonics

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Najbolje da konsultujete nekoga iz struke, bilo nekog procjenitelja iz osiguravajuce kuce, bilo advokata...

    Nije to bas tako crno i bijelo... Tu se sada vjestaci o procentima, odnosno ciji je koliki dio krivice...

    Situacija:

    Iznad Budve vozilo krece u preticanje kamiona preko pune linije... Direktan sudar sa vozilom iz suprotnog smjera... Po tregovima kocenja se ustanovi da je vozilo iz suprotnog smjera vozilo 30km/h vise od propisane brzine... 30% krivica neduznog vozaca, 70% krivica vozila koje je preticalo preko pune i jos prekoracilo brzinu...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  17. #42
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti "vjestaci" samo neka su zdravo
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    da je iša 50km preko ogranicenja, bilo bi 50% krivice ili svako svoju štetu,
    znaci,ni u kom slucaju ne kočiti :mrgreen:

  19. #44
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    dobro ljudi, jeste on imao prvenstvo u teoriji, ali nemojte me zezati da je na saobraćajnici gdje je ograničenje 40 km/h moja krivica ako vidim vozilo kod rokšpeda i krenem u raskrsnicu?!
    Nije valjda da treba da imam nekoga na kružni kod uprave prihoda ko će toki-vokijem da mi javlja e sad nema nikoga iz pravca tuza a ko se sprema da skrene ka voliju, piči slobodno!
    On jeste imao prednost ali svakako se mora uzeti u obzir i njegovo veliko prekoračenje brzine.

    Ja inače nikad ne idem na tu ludu raskrnicu jer tu jure kao kreteni, a ja vjerujem da je taj vozač mladjan ili nesiguran...ne shvatam kako nije uspio da izbjegne ženu!

    on u svakom slucaju ima pravo prvenstva pa i 200 da je isao on ima prednost,samo ce mu prijava zbog brzine ici a ti si kriva

  20. #45
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Najbolje da konsultujete nekoga iz struke, bilo nekog procjenitelja iz osiguravajuce kuce, bilo advokata...

    Nije to bas tako crno i bijelo... Tu se sada vjestaci o procentima, odnosno ciji je koliki dio krivice...

    Situacija:

    Iznad Budve vozilo krece u preticanje kamiona preko pune linije... Direktan sudar sa vozilom iz suprotnog smjera... Po tregovima kocenja se ustanovi da je vozilo iz suprotnog smjera vozilo 30km/h vise od propisane brzine... 30% krivica neduznog vozaca, 70% krivica vozila koje je preticalo preko pune i jos prekoracilo brzinu...
    Ako je ovo tacno treba odma pisat zalbu ustavnom sudu. Mada me ne bi zacudilo, kad covjek koji ubije pjesaka na pjesacki pa prijavi da mu je ukradeno auto i da se u bjektsvo za sve to dobije godinu dana.
    Kuku nama dje mi zivimo
    Pinch harmonics

  21. #46
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,605
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Femaman View Post
    on u svakom slucaju ima pravo prvenstva pa i 200 da je isao on ima prednost,samo ce mu prijava zbog brzine ici a ti si kriva
    Ako bash ovako stoji u zakonu onda smo teshko retardiran narod... Sad ja mogu da jurim po gradu 200km/h i ako usmrtim nekoga ko se ukljuchuje odgovaracu samo za prekorachenje brzine, jer jbg sam je kriv, loshe je procijenio situaciju...

    Realno bi bilo da za prekorachenje do 30km/h oboje snose odgovornost, sve preko toga treba da je potpuno njegova odgovornost...
    #fakenews

  22. #47
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja samo nemogu da razumijem kako neko nemoze da procijeni kojom brzinom neko uz suprotnog smjera vozi.to je kao kad hoces da pretices neki kamion a vidis(neznam za vas)ali ja vidim kad neko auto ide punim gasom,cekam da prodje pa kad je bezbjedno,preticem.juce sam na raskrnicu kod voli-a cekala 5min (dok ovi sto voze kao da je autoput BG-Nis prodju i dok pustim ove druge sto imaju desnu prednost.)
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  23. #48
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Jednom mi se desilo da sam pogresno procijenio brzinu ovog sto je nailazio, i ja se ukljucih, kad se ovaj poslije sekundu stvori iza mene i zaslijepi me svijetlima. Preteknu me u sekundu, stade ispred mene, te ja nemadoh kud no stadoh, kad lik izadje i poce da mi lupa pesnicama u staklo. Ja ga gledam, a on zapjenio ka' dzukac, ka'da sam mu pobio cijelu familiju, nije mogao prezalit sto je morao da uspori s njegovim BMW-om. E greote od trkaca.

  24. #49
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ja samo nemogu da razumijem kako neko nemoze da procijeni kojom brzinom neko uz suprotnog smjera vozi.to je kao kad hoces da pretices neki kamion a vidis(neznam za vas)ali ja vidim kad neko auto ide punim gasom,cekam da prodje pa kad je bezbjedno,preticem.juce sam na raskrnicu kod voli-a cekala 5min (dok ovi sto voze kao da je autoput BG-Nis prodju i dok pustim ove druge sto imaju desnu prednost.)
    Problem je sto ljudi ne gledaju, oni samo "slikaju" pogledom, tj ne prata auto nego pogledaju gdje je, aha, na 50 metara, ja krecem (jer se pokazalo da na 50 metara imam kad da se provucem)....

    pretpostavljam da je to problem
    Njak Njak Njak

  25. #50
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,605
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Problem je sto ljudi ne gledaju, oni samo "slikaju" pogledom, tj ne prata auto nego pogledaju gdje je, aha, na 50 metara, ja krecem (jer se pokazalo da na 50 metara imam kad da se provucem)....

    pretpostavljam da je to problem
    Problem je shto se ne poshtuju ogranichenja... Znachi ja ne treba uopshte da razmishljam koliko ide onaj iz suprotnog pravca, ako ga vidim na 50-100m razdaljine normalno da mogu da prodjem... Druga je stvar shto se odje nikakav zakon ne poshtuje pa moram to da radim zbog svoje bezbjednosti...

    Edit: Na ove stvari gledam vrlo jednostavno... Po meni veca opasnost vrijeba od toga shto je udario nego od nje (naravno ako je sve shto se desilo kao shto je i rekla), zato on treba i vishe da se kazni...
    Last edited by MeDo_JE; 25-03-11 at 02:26.
    #fakenews

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ps3 Pitanje
    By $hone in forum Game Server CG
    Replies: 66
    Last Post: 23-08-08, 07:14
  2. Pitanje
    By requiem_nk in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 22-08-08, 22:06
  3. pitanje????
    By Techno_maniac in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 17-06-08, 08:36
  4. pitanje
    By der_dracht in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 10-07-06, 03:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •