Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 56

Thread: Pitanje za fizicare........

  1. #1
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pitanje za fizicare........

    Molila bih odgovor na jedno pitanjce.........

    Dakle, prije par nedelja sam imala udes kod Volija na Starom Aerodromu ja sam skretala lijevo i vec bila na izlasku iz raskrsnice kad je na mene naletio lik i udario me u zadnji dio auta, moje je auto odletjelo par metara okrenulo se za 180 stepeni i zavrsilo na pjesackom prelazu pri cem su zadnja vrata osovna zadnjeg tocka, tocak i sto-sta jos potpuno unisteni............ policajci na uvidjaju su mi rekli da bi se po tragovima kocenja dalo pretpostaviti da se drugo vozilo kretalo prilicno brzo ( tragovi su 11 m prije nego se zaustavio tako sto je zviznuo mene) i da ce najvjerovatnije biti utvrdjena podijeljena odgovornost ako ne i u potpunosti njegova jer sam ja vec napustala raskrsnicu......... da ne duzim, danas preuzmem zapisnik i od sve te price nista jer u zapisniku stoji da sam ja odnosno moje nepropisno skretanje uzrokom udesa ?????????

    E sad prelazim na konkretno, da li neko zna postoji li nacin da se utvrdi kojom brzinom se kretalo drugo vozilo u konkretnim okolnostima, jer svakako planiram da ulozim zalbu na zapisnik ?
    Last edited by Djina Pg; 23-03-11 at 00:14.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    zar nijesi potpisala na licu mjesta zapisnik? Stvarno katastrofa, ako se služe takvim stvarima!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvoncice samnom u kolima su bila moja djeca............. zamolila sam policajca da napise sta je bilo i jedva potpisala u kolikom sam soku bila...... oni i jesu napravili potpuno korektnu skicu lica mjesta ali uz ovakav zakljucak koji sam napisala tj ja sam uzrokovala nezgodu

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Moras da uzmes advokata i da trazis rekonstrukciju sudara, tj novi uvidjaj, kad izadjete na lice mjeste kazes svome advokatu kako se sve dogodilo a on ce ti reci da li si stvarno kriva i da li je sve pravilno unijeto u zapisnik.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na kraju ce tako vjerovatno i biti samo........... hvala na savjetu svakako

  6. #6
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    3 dana ban dok DIDI ne sagleda situaciju... Neka onda bude koliko biti mora!
    Last edited by Igi; 23-03-11 at 00:52.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djina Pg View Post
    Molila bih odgovor na jedno pitanjce.........

    Dakle, prije par nedelja sam imala udes kod Volija na Starom Aerodromu ja sam skretala lijevo i vec bila na izlasku iz raskrsnice kad je na mene naletio lik i udario me u zadnji dio auta, moje je auto odletjelo par metara okrenulo se za 180 stepeni i zavrsilo na pjesackom prelazu pri cem su zadnja vrata osovna zadnjeg tocka, tocak i sto-sta jos potpuno unisteni............ policajci na uvidjaju su mi rekli da bi se po tragovima kocenja dalo pretpostaviti da se drugo vozilo kretalo prilicno brzo ( tragovi su 11 m prije nego se zaustavio tako sto je zviznuo mene) i da ce najvjerovatnije biti utvrdjena podijeljena odgovornost ako ne i u potpunosti njegova jer sam ja vec napustala raskrsnicu......... da ne duzim, danas preuzmem zapisnik i od sve te price nista jer u zapisniku stoji da sam ja odnosno moje nepropisno skretanje uzrokom udesa ?????????

    E sad prelazim na konkretno, da li neko zna postoji li nacin da se utvrdi kojom brzinom se kretalo drugo vozilo u konkretnim okolnostima, jer svakako planiram da ulozim zalbu na zapisnik ?
    Iz sve te tvoje situacije nisam shvatio, ko je imao prednost, on?
    Ako je on, ti kao vozac treba da procijenis da li je on dovoljno daleko kako bi bezbjedno zavrsila iskljucivanje iz raskrsnice...
    Ovo kako ja povrsno shvatam, ti si to lose procijenila, on nije imao kad da zakoci i udario te, to sto je on vozio brzo ti moze biti samo olaksavajuca okolnost, ali krivica je samo tvoja jer on je taj koji ima prednost i kojeg ti treba da pustis da prodje a ne da mu se uguras pa da ocekujes da ce on biti korektan i da ukoci da te pusti.

    Mozda malo je*e u mozak ova prica s' obzirom na tvoju situaciju, ali ja samo tako vidim stvari... a i to sto si zena ti je otezavajuca okolnost...
    Njak Njak Njak

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,597
    Thanks Thanks Given 
    7,532
    Thanks Thanks Received 
    4,606
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Iz sve te tvoje situacije nisam shvatio, ko je imao prednost, on?
    Ako je on, ti kao vozac treba da procijenis da li je on dovoljno daleko kako bi bezbjedno zavrsila iskljucivanje iz raskrsnice...
    Ovo kako ja povrsno shvatam, ti si to lose procijenila, on nije imao kad da zakoci i udario te, to sto je on vozio brzo ti moze biti samo olaksavajuca okolnost, ali krivica je samo tvoja jer on je taj koji ima prednost i kojeg ti treba da pustis da prodje a ne da mu se uguras pa da ocekujes da ce on biti korektan i da ukoci da te pusti.

    Mozda malo je*e u mozak ova prica s' obzirom na tvoju situaciju, ali ja samo tako vidim stvari... a i to sto si zena ti je otezavajuca okolnost...
    Po tvojoj procjeni koliko je on ishao otprilike kad nije mogao da ukochi...? Buduci da je udario u zadnji kraj, sigurno je na vrijeme vidio da je ona "namerachila" da prodje... Sve do 60km/h bi lagano stigao da ukochi i dovoljno skrene da bi je izbjegao...

    Mada nemamo sve informacije tako da je veoma teshko ocijeniti... Najbolje ti je da poslushash kedown-ocu preporuku...
    #fakenews

  9. #9
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    ne mogu ja davati procjene, na tu duzinu od 11m kocenja moze da ima efekta mnogo stvari:
    Vrsta gume-ljetnje (koja se zimi ukruti i nema neki grip)/zimska/univerzalna
    Dubina sare-celava/nova
    Sirina gume
    Tezina auta
    Uslovi na putu: pijesak/zemlja/kisa


    premalo je informacija za neke ozb procjene ali na vozacu je da procijeni koliko drugo vozilo ide i da li moze da bezbjedno obavi iskljucivanje iz raskrsnice
    Njak Njak Njak

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    žena kaže da je skretala lijevo, iz bulevara ili u bulevar, svejedno, ona je ulećela, medjutim, znate da je tamo uvijek čekanje i gužva tako da razumijem situaciju potpuno, pri tome, sigurno je on imao prednost, ali je i vozio vrlo brzo kad nije uspio da prikoči! Ada ne možemo vala čekati one što su od rokšpeda krenuli! Prije će biti da je on procijenio pogrešno njenu brzinu, i udaljenost ili nije gledao, svjedno, on je brzo vozio i to je fakat, kao što je fakat da je on imao prednost!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    žena kaže da je skretala lijevo, iz bulevara ili u bulevar, svejedno, ona je ulećela, medjutim, znate da je tamo uvijek čekanje i gužva tako da razumijem situaciju potpuno, pri tome, sigurno je on imao prednost, ali je i vozio vrlo brzo kad nije uspio da prikoči! Ada ne možemo vala čekati one što su od rokšpeda krenuli! Prije će biti da je on procijenio pogrešno njenu brzinu, i udaljenost ili nije gledao, svjedno, on je brzo vozio i to je fakat, kao što je fakat da je on imao prednost!
    Sta on ima da procjenjuje ako ima prednost ...
    Procjene su sve na ovoga sto se ukljucuje na bulevar
    Njak Njak Njak

  12. #12
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,686
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam i ja jedno iskustvo ...samo sto je meni bilo kod otpada ivanovica u masline. kretao sam se od zlatice prema otpadu i krenuo da skrenem put kuca vidim nema auta sa lijeve i koliko izadjem da se ukljucim da vidim i sa desne strane u toliko vidim auto da ce da me udari(cujem kocenje) a prije 3sec nije bilo nego cistina(ovaj se kretao od kuca prema otpadu)
    ne znam kako sam docarao ovo ali ponistio me covjek u zadnji dio kola i okrenu isto za 180 stepeni..trag kocenja mu je bio oko 26m...i to puni.. kolika mu je bila brzina ..vrijeme suvo pa vidjite
    ja na taj dio nemam znak STOP dje sam se ukljucivao (bio je nekada davno a zadnjih 4/5 godina koliko me sjecanje sluzi nidje ga nema ko ni dan danas)..a njemu je znak ogranicenje brzine 30 km/h i spajanje sa sporednim putem pod pravim uglom s desne strane....
    rezultat: ja sam kriv zato sto je on imao prvenstvo prolaza
    on odgovara samo za prekoracenje brzine.

    tako da nema sto da te brine nego si kriva 100% a na sud ce vas zvat oboje da vam uzmu pare tj po 75e mislim da ispada tako nesto
    Last edited by JArmani; 23-03-11 at 01:55.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo CDM rekonstrukcije dogadjaja
    Njak Njak Njak

  14. #14
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,245
    Thanks Thanks Given 
    372
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    on je isha 100 km/h sto posto
    You'll Never Smoke Alone..

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,597
    Thanks Thanks Given 
    7,532
    Thanks Thanks Received 
    4,606
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Sta on ima da procjenjuje ako ima prednost ...
    Procjene su sve na ovoga sto se ukljucuje na bulevar
    Mozhda je ona procijenila da on ide zakonski dozvoljenom brzinom i da ce uspjeti da prodje... Realno bi bilo da ako je prekorachio dozvoljenu brzinu za vishe od 20km/h samo on bude kazhnjen...

    Par nevezanih pitanja... Shta bi se desilo ako npr udarim pjeshaka koji prelazi na crveno ili uletim direktno u brava koji vozi komplet kruzhni tok shirom trakom...? Par puta sam pozhelio to da odradim... Mogu li da se vadim kako ih nijesam vidio jer nije moje o tome da brinem...?
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    On je isao minimum 100km/h. E sad da li je veci prekrsaj prekoracenje (pa je u ovom slucaju on kriv), ili je ipak jaci prekrsaj pogresno pravo prventsva, koje je, je li, izazvalo udes..

    To sto je on udario u nju, uzrok je mogao bit visestruk. Kao npr: KASNO je vidio nju (zbog ko zna cega) iz cega slijedi da je precjenio svoje fantasticne kocnice ili gume i udario; ONA je lose procjenila njegovu udaljenost ILI brzinu; ona je presporo skretala (cisto sumnjam da je..), ili je mozda neko drugo auto ispred NJE onemogucilo da izadje iz raskrsnice..

    Par pitanja za gospodjicu ili gospodju:
    1. Da li mozete gospodjice ili gospodjo da procjenite otprilike njegovu brzinu?
    2. Da li ste vi vidjeli to auto prije nego ste krenuli da skrecete?

  17. #17
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Mozhda je ona procijenila da on ide zakonski dozvoljenom brzinom i da ce uspjeti da prodje... :grin: Realno bi bilo da ako je prekorachio dozvoljenu brzinu za vishe od 20km/h samo on bude kazhnjen...

    Par nevezanih pitanja... Shta bi se desilo ako npr udarim pjeshaka koji prelazi na crveno ili uletim direktno u brava koji vozi komplet kruzhni tok shirom trakom...? :grin: Par puta sam pozhelio to da odradim... Mogu li da se vadim kako ih nijesam vidio jer nije moje o tome da brinem...?
    Oces da kazes da se njene procjene zavrsavaju posle 50 na sat? :grin:

    Koliko sam razumio, pjesak uvijek ima pravo prolaza prelazio na crveno ili zeleno, zato valjda sto si ti u autu zasticen a on se racuna kao golac...tj nema on pravo da prelazi na crveno, ali svu stetu bi ti snosio i ti bi bio kriv ako ga ubijes,(a ako prezivi) a on bi samo platio kaznu za prelaz crvenog...valjda, ne znam, lupam...


    A za skver, ja od kad sam cuo da mogu spoljasnjom da idem (valjda do drugog skretanja) ja njom i idem, jer je nas narod toliko netolerantan da nece da te pusti da se ukljucis, a kad idem spoljasnjom, samo skrenem dje ocu. puf...problem rijesen


    Quote Originally Posted by Imas PM View Post
    ...
    Par pitanja za gospodjicu ili gospodju:
    1. Da li mozete gospodjice ili gospodjo da procjenite otprilike njegovu brzinu?
    2. Da li ste vi vidjeli to auto prije nego ste krenuli da skrecete?
    Kakva su ti to pitanja, kakav si ti to vjestak?


    Imam set pitanja za forumasicu.
    1. Kakvo je vrijeme bilo, jel bilo kise,suncano?
    2. Kakav je put bio, jel bio mokar, suv, zemljav, jel ima pijeska(ako ima, treba tuziti puteve)?
    3. Koje auto imas, a koje te udarilo?
    4. Jel bilo u Voli intese pjene za kosu, jer je u Tolose nema?

    Ima jedan zanimljiv sajt za izracunavanje brzine vozila prije sudara
    http://www.vjestak.com/glavni02.htm
    Last edited by Gorostas; 23-03-11 at 03:21.
    Njak Njak Njak

  18. #18
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Evo CDM rekonstrukcije dogadjaja
    Ocito je da nisam bila dovoljno precizna sto je napravilo dosta problema ........... Ja sam isla bulevarom Josipa Broza iz pravca katolicke crkve ( dakle tamo gdje se na slici nalazi crveni autu), drugi vozec je isao od rokspeda........... krenula sam da skrenem lijevo..... taj put u suprotnom pravcu ima tri trake, jednu za skretanje lijevo, jednu za kretanje pravo i jednu za skretanje desno. u momentu kad je doslo do udesa moje vozilo je dvije trecine izaslo iz traka koje sluze za nastavak voznje po tom putu i na putu da predje pjesacki prelaz prema voliju........ Dan je lijep da se ljepsi pozeljet ne moze ( do tog momenta) kolovoz suv, preglednost odlicna. U trenutku udesa auto koje me udarilo krece sa krajnjom desnom stranom sredisnje kolovozne trake, koci, blago proklizava u desno pri kocenju i udara moj auto u zadnja desna vrata i zadnji blatobran, odbacuje ih i okrece....... ovo je objektivan opis lica mjesta.
    Sad idem na ljucki faktor odnosno sebe........... imam 40 godina, svoje dvoje djece od 9 i 11 godina u kolima, nisam kamikaza, vozim dosta dugo i nikada nisam imala problema u voznji i udesa i kad sam pogledala desno to vozilo je bilo tako daleko da ga ni u kom slucaju nisam uzela u obzir kao smetnju za skteranje................... ocito greska u procjeni........... Ja vozim tojotu jaris a auto koje me udarilo je golf trojka, za intesa pjenu ne znam jer je ne koristim...mogu da provjerim
    Ne bjezim od toga da postoji dio moje krivice jer nisam uspjela pravilno da procijenim brzinu ali ne mogu da shvatim da se necije dvostruko ili cak trostruko prekoracenje brzine ne uzme u obzir, tamo je ogranicenje 40kmh
    Last edited by Djina Pg; 23-03-11 at 06:43.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Moras da uzmes advokata i da trazis rekonstrukciju sudara, tj novi uvidjaj, kad izadjete na lice mjeste kazes svome advokatu kako se sve dogodilo a on ce ti reci da li si stvarno kriva i da li je sve pravilno unijeto u zapisnik.
    REFREŠ

    Inače moj kolega je ima sličan udes samo što je on bio u ulozi ovog što je brzo vozio , "protivnik" je čak uspio da skrene u sporednu ulicu ali mu nije moga uteć hahaha jer je kolega kamikaza zbog kočenja prokliza, uletio skroz desno u sporednu ulicu u i udario ga sa strane, naravno on je bio kriv.
    Kolika je šteta, isplati li se sudit i angažovat advokate?

  20. #20
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Steta je jako velika s tim sto sam ja vec kupila polovne djelove i poravila auto pa sam troskove svela na podnosljivi minimum ali to bi otprilike izgledalo ovako
    zadnja desna vrata
    zadni desni tocak
    zadnje vjesanje kompletno
    amortizer desni
    zadnji blatobran
    air beg bocni
    Ne znam isplati li se, mada nisam sigurna koliko je u konkretnom slucaju pitanje isplativosti vec cinjenica da me se ne cini pravednim......mozda sam subjektivna

  21. #21
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo nova scena udesa




    I stvarno jeste glupo da se njegovo prekoracenje ne uzima u obzir puno, tj uzima, ali ono cisto kao
    "sta? ti si vozio 100? Sad cu da ti napisem prijavu" i nista vise...

    Ja bih stavio da je 1/3 njegova steta a ostalo tvoja...ali ja se tu nista ne pitam.

    U sustini razlog je tvoja losa procjena, nije razlog njegova brzina.. o tome se radi...ali probaj, raspitaj se kod advokata
    Njak Njak Njak

  22. #22
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Hebbeno je sto on ima prednost (golf). Bez obzira sto je brzo vozio, jedina njegova krivica moze da bude prekoracenje brzine i ugrozavanje sigurnosti saobracaja (osuzimanje vozacke na 3mjeseca i oko 150€ - ako ne grijesim), ostatak je - na zalost, po mom osjecaju - na tvoj racun.

    Taj tip je divljao...a ti nisi ispostovala pravila. Hebem li ga. Krivi ste oboje a on samo za prekoracenje...ti za udes.

    Nego da ja puno ne palamudim, ipak se konsultuj sa nekim vjestakom saobracajne struke ili slicno.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Vjeruj mi da neces nista postic preko advokata u ovoj situaciji, jer je krivica za udes apsolutno tvoja. On ima prvenstvo prolaza, ti mijenjas pravac, tako da si bila duzna da propustis vozilo. Samo mi ne ulazi u glavu kako nisi mogla da procijenis situaciju. Cemu tako agresivna voznja sa djecom u autu ... Hvala bogu da nije bilo sto ozbiljnije, pa za u buduce pamet u glavu.
    Pinch harmonics

  24. #24
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto posto si kriva! Još đeca na zadnjem sjedištu...

  25. #25
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Treba da razumijete da se to svakom moze desiti
    Quote Originally Posted by Gruzin View Post
    Vjeruj mi da neces nista postic preko advokata u ovoj situaciji, jer je krivica za udes apsolutno tvoja. On ima prvenstvo prolaza, ti mijenjas pravac, tako da si bila duzna da propustis vozilo. Samo mi ne ulazi u glavu kako nisi mogla da procijenis situaciju. Cemu tako agresivna voznja sa djecom u autu ... Hvala bogu da nije bilo sto ozbiljnije, pa za u buduce pamet u glavu.
    Nije ona vozila agresivno, vozio je golf, a ona je samo lose procijenila situaciju
    Njak Njak Njak

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ps3 Pitanje
    By $hone in forum Game Server CG
    Replies: 66
    Last Post: 23-08-08, 07:14
  2. Pitanje
    By requiem_nk in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 22-08-08, 22:06
  3. pitanje????
    By Techno_maniac in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 17-06-08, 08:36
  4. pitanje
    By der_dracht in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 10-07-06, 03:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •