Page 195 of 878 FirstFirst ... 95145185191192193194195196197198199205245295695 ... LastLast
Results 4,851 to 4,875 of 21946

Thread: Crash / sudari u CG

  1. #4851
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    acs, vrlo je tesko procjenit brzinu vozila koja ide pravo ka tebi. Nije to isto kao kad gledas sa strane isti slucaj. Kad auto iz daleka ide ravno ka tebi velikom brzinom, nemas isti osjecaj njegove brzine kao neko ko to gleda sa strane. Zato je vecini tesko da procjene brzinu vozila, a kad shvate, obicno bude prekasno.

    A sto se tice brzine bmw-a, ovo je komotno moglo da bude i pri brzini od 70-80km/h (brzina pri trenutku udara u vozilo, uzmimo i da je kocio kolko je mogao, AKO AKO je kocio). Mislim da bi mnoogo veca steta bilo da je udario pri recimo 140-150 km/h..

    Kako "okrivit" i vozaca golfa? i on je napravio prekrsaj koji je djevojku kostao zivota je l' tako?

    nisam pametan, ali da sacekamo da vjestaci utvrde brzinu ovog bmw-a, to je od velikog znacaja..

  2. #4852
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma sad tim ljudima više nema pomoći, možemo da naklapamo koliko hoćemo... Ali moram da iskomentarišem ovakvo crno-bijelo gledanje na stvari:

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Ako je tako bilo - golf skretao lijevo a BMW išao pravo, po pravilima saobraćaja golf je kriv 1/1 pa da ja BMW išao 1000.
    Da li, po tim istim pravilima saobraćaja, BMW smije da vozi 1000? Smije li da vozi i 70? Ili je smio da vozi najviše 60?

    Pa kako je onda krivica na Golfu 1/1, kad su obojica prekršili propise?

    I pri tome je, po mom laičkom sudu, krivica Golfa uslovljena krivicom BMW-a - ovo je potpuno tačno što je Stevan gore napisao, da ne možeš dobro da ocijeniš brzinu kad ti auto ide u susret! Vidiš ga na 50 metara, i očekuješ da normalno vozi i da neće preći 50 metara za 2-3 sekunde, koliko ti treba da skreneš; a on leti i bude tu za sekundu, i tres... Ako hoće da leti, neka ide na neku trkačku stazu, a ne na javnom putu, nije sam na njemu.

    Imali smo sličnu raspravu negdje ranije, kad je bila situacija na onoj nepreglednoj raskrsnici na obilaznici u Nikšiću, kamion je išao 70 tamo gdje je ograničenje 40, izletio iza krivine i udario auto koje je skretalo lijevo...

  3. #4853
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Probaj da skrenes da "ugrabis" lijevo kad neko ide pravo, pa sačekaj policiju da vidiš što će ti reći. BMW može da dobije prekršaj prekoracenje brzine ali glavni krivac za udes je golf. Imao sam ja jedan udes, doduse mali kad sam skretao lijevo a tip je išao pravo i udari me u ćošak branika (praktično sam već bio skrenuo) i policajac mi kaže "po zakonu si kriv jer sve dok auto iz suprotnog smjera ne prodje, ti moraš da čekaš na zaustavnoj liniji. Znamo i ja i ti da je to, pogotovo u Pg nemoguće, ali jbg. zakon je takav". Daleko bilo da je BMW potpuni nedužan i da se može voziti 300 ali ponavljam, golf je kriv
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  4. #4854
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    mene zanima sledeca situacija: Da li bi vozac BMW-a odgovarao za smrt djevojke da se kretao brzinom ne preko 50km/h? Da li bi za smrt djevojke odgovarao vozac golfa tada? Kakvu kaznu i da li bi uopste ikakvu kaznu dobio vozac bmw-a?

    Zanima me takodje ZAKONSKI, koji je jaci prekrsaj, krsenje prava prvenstva prolaza, ili prekoracenje brzine od recimo 30ak km/h preko dozvoljene, a da su oba preksraja napravljena u istom udesu i uzrocnici su istog..?

  5. #4855
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Mislim da postoji podjeljena odgovornost ako je tako...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  6. #4856
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    mene zanima sledeca situacija: Da li bi vozac BMW-a odgovarao za smrt djevojke da se kretao brzinom ne preko 50km/h? Da li bi za smrt djevojke odgovarao vozac golfa tada? Kakvu kaznu i da li bi uopste ikakvu kaznu dobio vozac bmw-a?

    Zanima me takodje ZAKONSKI, koji je jaci prekrsaj, krsenje prava prvenstva prolaza, ili prekoracenje brzine od recimo 30ak km/h preko dozvoljene, a da su oba preksraja napravljena u istom udesu i uzrocnici su istog..?


    Da je bilde sa bemveom vozio 50, sad bi ta cura bila kuci, ziva i zdrava.
    Posto je bilde sa bemveom letio...
    TAKUMI

  7. #4857
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    realno i da je vozio 100 99% se ništa ne bi desilo
    She is only here to annoy herself!

  8. #4858
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislis da je vozio 130-150?
    TAKUMI

  9. #4859
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,055
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    realno i da je vozio 100 99% se ništa ne bi desilo
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Mislis da je vozio 130-150?
    Pa ko uzmemo u obzir da prema NCAP-u bocni udar od 50km/h u navedenog golfa ne ostavlja nikakve ozbiljne posledice po vozaca i suvozaca
    http://www.euroncap.com/tests/vw_golf_2004/196.aspx
    i ako na sve slike tih sestiranja bocna strana bude udubljena 10-15cm - a odje je nihilisana - mozemo zakljucit o kojoj se brzini radi...

    Sve i da je ovaj vozac golfa proso kroz crveno, da je vozac BMW-a vozio 50/60 imo je vremena da odraguje, zakoci, pokusa da skrene - ISTA osim punog bocnog udara... ovako...

    p.s. da ne grijesim dusu, ali u komsiluk o njegovoj voznji nista lijepo niko nije reko...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  10. #4860
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Mislim da postoji podjeljena odgovornost ako je tako...
    Pa da, o tome i ja pricam, nije krivica Golfa 1/1, kao sto je bilo gore napisano, nego su obojica prekrsili propise! Nego ne znam da li kod nas postoji ta institucija podijeljene odgovornosti.

  11. #4861
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    p.s. da ne grijesim dusu, ali u komsiluk o njegovoj voznji nista lijepo niko nije reko...


    Nista, ja bih mu dao 10-15 godina tvorze pa nek se tamo jebe, a brzo bih mu poslao i frendove (frendove po brzoj voznji).
    TAKUMI

  12. #4862
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    E ne znam, čemu onda semafori i prava prvenstva prolaza ako ćeš završit u tvorza iako si prošao kroz zeleno itd. Svi krive vozača bmw-a a to što je ovaj sa golfom trebao da sačeka nikome ništa...

  13. #4863
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vidi, ovaj sa Golfom nije mogao znat da li ovaj leti ili ne, jer ako je BMW bio 300 metara prije semafora i ako je vozio predvidjenom brzinom (u ovom slucaju 60 na sat) Golf bi moga da skrene bez problema.

    Ti znaci podrzavas vozaca krame...
    TAKUMI

  14. #4864
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    A ne podržavam vala, ali opet nisam mišljenja da sve na njega treba svaliti, 80% krivice golf, 20% bmw

  15. #4865
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Po meni Golf 1%, BMW ostalo...
    TAKUMI

  16. #4866
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Uvijek je nepostovanje prava prvenstva veci prekraj od brzine, ako ne mozes da utvrdis koliko brzo auto ide, stojis i čekaš dok ne prodje, ovako to gleda zakon, u realnosti znam da je drugacije...

  17. #4867
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,352
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,986
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ako je bilo kako pišu novine, da je Golf presjekao put BMW-u stvari stoje ovako:
    Vozač Golfa je kriv, izazivanje saobraćajnog udesa sa smrtnim ishodom na žalost.

    Vozač BMW će dobit prijavu za ugrožavanje bezbjednosti saobraćaja zbog prekoračenja brzine.
    Last edited by hercules; 25-11-14 at 15:04.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #4868
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Interesantno.. Gledao sam neki klip gdje se auto ukljucuje na glavni put i vozac gleda lijevo desno nema nikoga, krene da se ukljucuje i paf udari ga motor koji je isao oko 200km/h. Dakle on nikako nije mogao da vidi njega jer ga u jednoj sekundi nema a vec u drugoj eto ga. Znaci i tu bi vozac automobila odgovarao.. Svaka cast za zakone..
    U sustini ovdje imamo slicnu situaciju kao kod onog udesa u Nis ili gdje bjese. Onaj isao ogromnom brzinom a drugi prosao kroz crveno.. Da je bilo makar jedan od njih ispostovao propis do udesa ne bi doslo.
    Ali ovdje ne mozemo da krivimo vozaca golfa ako je vidio ili uopste nije vidio na velikoj udaljenosti ovog bmw-a pa pogresno procijenio da ovaj ide ogromnom brzinom.
    Da je isao 50-60 kao sto je dozvoljeno ukocio bi lagano i eventualno ih malo udario ili cak ne bi stigao do njih. Ali pogledajte sta je napravio od golfa.
    Last edited by Archi; 25-11-14 at 15:23.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  19. #4869
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    E vala tokom noci da ne vidis auto koje ti ide u susret i da ne umijes procijenit ka prvi put u zivotu da ucestvujes u saobracaju. Ada onda bi ka djeca svi izginuli kad smo sine prelazili.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  20. #4870
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Cek cek,vi "veliki" vozaci kazete da ne mozete da utvrdite ide li vam neko u susret 60 ili 300 i da zbog toga ne mozete da procijenite mozete li da se ukljucite ili eventualno skrenete?
    Sprdate li se vi to?Ako je tako zapalite vozacke odma...
    Srece mi ne mogu da vjerujem sta ovdje citam

  21. #4871
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,954
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,668
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Ne znam po zakonu kako je, al ako neko leti 130/150 po mom misljenju je on kriv 80-90% !!!!
    To bih rekao i da je neko moj ne daj Boze vozio bmw...

  22. #4872
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Kako prelazite pjesacke? Dobro ste vi u zivotu jbt... Ada onda na autoput kad se ukljucujes, prestrojavas itd to zivog ne bi ostalo. Onaj leti 200


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  23. #4873
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oba vozaca treba da odgovaraju za tezi oblik ugrozavanja javnog saobracaja.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  24. #4874
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Kriv je jer je dana tog i toga prosao kroz zeleno, svojom trakom, ne mijenjajuci pravac. San


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  25. #4875
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    Pa kad je prosle godine motociklista u tolosima poginuo, vozio je brzo, kod volija, auto se ukljucivalo i on ga je izbjegao ovako kako jeste.
    Drugi momak je zavrsio u zatvoru, ali sa mnogo manjom kaznom zbog neprilagodjene voznje ovoga na motoru.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 195 of 878 FirstFirst ... 95145185191192193194195196197198199205245295695 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CTR - Crash Team Racing
    By Madzi in forum Game Server CG
    Replies: 69
    Last Post: 25-01-15, 06:14
  2. Sudari i taksisti
    By rain_wind_storm in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 07-05-10, 15:21
  3. win xp explorer crash !?!
    By pSy_dEviL in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 05-04-04, 15:57
  4. Crash Cars...
    By Zabranitty in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-04, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •