Page 171 of 879 FirstFirst ... 71121161167168169170171172173174175181221271671 ... LastLast
Results 4,251 to 4,275 of 21966

Thread: Crash / sudari u CG

  1. #4251
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,761
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Sto jes jes, sama sreca nas je spasila. A osiguranje ce pokrit samo stetu na kamion, jer mi je drug kriv.
    Last edited by technus; 22-07-14 at 13:48.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #4252
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    kako je kriv kad ste vozili 15 na sat.tako ti nama to isprica...
    f6

  3. #4253
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    znak stop je tu bio, zato

  4. #4254
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,761
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Isli smo 30 na sat, al ovaj put kuda je kamion isa ima prvenstvo prolaza. Iako je on isa 75 (na takograf mu pisalo), a ogranicenje mu je 40 njemu je mogla samo prijava da ode za prekoracenje, a sa krivicom veze nema.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #4255
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Isli smo 30 na sat, al ovaj put kuda je kamion isa ima prvenstvo prolaza. Iako je on isa 75 (na takograf mu pisalo), a ogranicenje mu je 40 njemu je mogla samo prijava da ode za prekoracenje, a sa krivicom veze nema.
    Zna li neko kakva je situacija sa inicijativom da se donese zakon o podijeljenoj odgovornosti, kao što je urađeno u Srbiji? Onda bi i on odgovarao, jer je tom brzinom uveliko doprinio udesu.

    Ja mislim ustvari da biste i vi mogli da izvedete neku kalkulaciju oko te raskrsnice, da vidite da li vrijedi angažovati vještaka; recimo, kad se stane tamo gdje treba, vidljivost na putu na koji se uključujete je, na primjer, 20 metara. Kad kreneš u uključivanje, treba ti, recimo, 1 sekunda da prođeš tu suprotnu traku od momenta kad si pogledao i utvrdio da je put slobodan. Problem je ako se on iza zida pojavi tačno u momentu kad ti krećeš sa uključenjem. Ako on vozi prema ograničenju, treba mu otprilike 1,8 sekundi da pređe tih 20 metara, i ti ćeš proći , možda za dlaku, ali ćeš proći. Ali ako vozi 75, onda tih 20 metara prelazi za 0,96 sekundi, i ti se ne možeš izvući, iako si stao na znak stop i uvjerio se da možeš da se uključiš!

    Te udese gdje je brzina znatno prekoračena treba da počnu da tretiraju kao pokušaj ubistva sa predumišljajem, pa bi se drugačije vozilo. Ako neko vozi, a naročito kamion, 75 tamo gdje je ograničenje 40, on svjesno izaziva opasnost, nije neko napamet postavio ograničenje 40!

  6. #4256
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,761
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Pisa sam ja o tome vec odje. Nasa je najveca odgovornost, ali i strucnjaka sto su projektovali takvu saobracajnicu i koji su dozvolili onu betonsku ogradu od 5m visine. Znak stop nicemu ne sluza na tom mjestu, ogledalo bas nepregledno. To je jedna od gorih raskrsica za koje ja znam, a resenje je jednostavno, semafori. Ne znam sto je to problem da ih postave. A lik sa kamionom je ispa bas korektan, po zakonu on ce dobit prijavu za prekoracenje i to je to. Mada realno, stvarno je prebrzo isa za to ogranicenje.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #4257
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://m.facebook.com/story.php?sto...99633956730875


    Сент фром мај ајФон!

  8. #4258
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,715
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Kad kacite ovako potresne klipove naglasite to. Stade mi srce na tren.

  9. #4259
    Join Date
    May 2009
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  10. #4260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Billy Hills View Post
    Zna li neko kakva je situacija sa inicijativom da se donese zakon o podijeljenoj odgovornosti, kao što je urađeno u Srbiji? Onda bi i on odgovarao, jer je tom brzinom uveliko doprinio udesu.
    kretajuci se brzinom vecom od propisane vozac kamiona je samo doprinio da steta na vozilima bude veca, dok je odgovornost za saobracajnu nezgodu na strani vozaca audija...

    ostali dio posta je sta bi bilo kad bi bilo...
    ...

  11. #4261
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

  12. #4262
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cookie View Post
    kretajuci se brzinom vecom od propisane vozac kamiona je samo doprinio da steta na vozilima bude veca, dok je odgovornost za saobracajnu nezgodu na strani vozaca audija...

    ostali dio posta je sta bi bilo kad bi bilo...
    Uopšte se ne slažem s tobom...

    Vozač audija nije poštovao znak stop, i time je izazvao udes. OK. A zašto ne ovako: vozač kamiona nije poštovao znak o ograničenju brzine, i time je izazvao udes.

    I jedan i drugi znak su znaci izričitih naredbi, je li tako. Ima li negdje odredba da je jedan od njih po važnosti iznad drugog? Ili kršenje i jednog i drugog predstavlja ugrožavanje bezbjednosti i izaziva ovakve situacije. Zašto je dozvoljeno kršiti jedan znak?

    Što se tiče komentara "šta bi bilo kad bi bilo", otkud znaš da nije onako kako sam napisao: kad je urađena raskrsnica, neki inženjer ili vještak ili otkud ja znam ko, je uradio onu kalkulaciju koju sam ja uradio - izmjerio vrijeme potrebno za uključenje na put, izmjerio udaljenost od uključenja do granice vidljivosti, i na osnovu toga dozvolio brzinu od 40, jer za brzinu veću od te ne postoji ni teoretski šansa da se udes izbjegne ako se desi takva slučajnost, da vozilo naiđe tačno u momentu kad ovaj počinje uključenje. Možeš li da tvrdiš da to nije tačno? Ili misliš da se znakovi pored puta postavljaju tako što neko nosi kockicu u džepu, pa bace kockicu, i koliko padne, postave taj znak; ili ako nemaju trenutno u magacinu neki znak, postave neki drugi koji imaju na zalihama, nema veze.

  13. #4263
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ^^ Postavljajuci takvo pitanje, dovodis u pitanje veliki dio puta i raskrsnica postavljenih u CG. Da li su tehnicki primljeni, da li su izdate sve potrebne dozvole, ako jesu ko i na osnovu cega ih je izdao ? Da li su date smjernice koje su obavezujuce kako da se putevi i raskrsnice nadograde i postave, tako da ne postoji element iznenadjenja po vozaca.

    Po meni, 80% puteva a i raskrnica ne bi smjelo da budu pusteni u upotrebu.

    I sto da radimo ? Da stalno investiramo u odrzavanje vozila zbog tehnickog pregleda, a puteve po kojima cemo voziti dobro ocuvana i skupo placena vozila - ko sisa. Auta su pravljena da se voze, je li ? Pa ako su pravljena da se voze, onda moraju da se voze i po stepama i gudurama. Sto ce CG putevi, raskrsnice i bakraci.

    Prodjite malo dalje od CG i SRB, pa cete vidjeti koliko se daje u ciscenje, odrzavanje i obiljezavanje puteva i smjerova. Mislim, mi smo i dalje Wild, Wild West! I nikako da se umislimo.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  14. #4264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Billy Hills View Post
    Uopšte se ne slažem s tobom...

    Vozač audija nije poštovao znak stop, i time je izazvao udes. OK. A zašto ne ovako: vozač kamiona nije poštovao znak o ograničenju brzine, i time je izazvao udes.

    I jedan i drugi znak su znaci izričitih naredbi, je li tako. Ima li negdje odredba da je jedan od njih po važnosti iznad drugog? Ili kršenje i jednog i drugog predstavlja ugrožavanje bezbjednosti i izaziva ovakve situacije. Zašto je dozvoljeno kršiti jedan znak?

    Što se tiče komentara "šta bi bilo kad bi bilo", otkud znaš da nije onako kako sam napisao: kad je urađena raskrsnica, neki inženjer ili vještak ili otkud ja znam ko, je uradio onu kalkulaciju koju sam ja uradio - izmjerio vrijeme potrebno za uključenje na put, izmjerio udaljenost od uključenja do granice vidljivosti, i na osnovu toga dozvolio brzinu od 40, jer za brzinu veću od te ne postoji ni teoretski šansa da se udes izbjegne ako se desi takva slučajnost, da vozilo naiđe tačno u momentu kad ovaj počinje uključenje. Možeš li da tvrdiš da to nije tačno? Ili misliš da se znakovi pored puta postavljaju tako što neko nosi kockicu u džepu, pa bace kockicu, i koliko padne, postave taj znak; ili ako nemaju trenutno u magacinu neki znak, postave neki drugi koji imaju na zalihama, nema veze.
    s obzirom na okolnosti pod kojima se desila saobracajna nezgoda bice pokrenut odgovarajuci postupak u okviru koga ce (ako bude potrebe) biti angazovano strucno lice koje ce utvrditi uzrok nastanka saobracajne nezgode i doprinos drugog ucesnika, ako ga ima...

    e sad to strucno lice, ukoliko bude angazovano, ce na osnovu raspolozivih podataka utvrditi uzrok doprinos i ostalo, a nece se baviti time sta bi bilo kad bi bilo ( da vozac kamioba nije vozio brzo bi uspio da prodje i sl. moguce scenarije)...
    ...

  15. #4265
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Kad kacite ovako potresne klipove naglasite to. Stade mi srce na tren.
    Haha taman sam krenuo da recem da ne otvarate linkve ako nisu naglaseni komentarom posto ovaj narod je poludjeo
    Crypto Discord Server : https://goo.gl/KNXnGu

  16. #4266
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Jutros sam prolazio kad je to bilo,tuga i uzas samo cu to rec.U svojoj vozackoj karijeri jos nisam sreo nesto ovakvo,jeza me uhvati kad se sjetim samo...

  17. #4267
    Join Date
    May 2014
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default




    -1

  18. #4268
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    čim padne kiša ovaj narod kao da je osakaćen

  19. #4269
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    a i kad ne pada

  20. #4270
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    a i to što veliš...

  21. #4271
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ŽIŽIBUNGALICA View Post



    -1
    samo se parkir'o, neko da ga izvuce i vozi miško :-)

  22. #4272
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Nije fino sprdat se tako ljudima...

  23. #4273
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja mislim da bas jeste.
    Vozi golf2 i tripuje da je to ferrari pa ga buca kolko moze i onda mora zavrsit ovako pred puta

  24. #4274
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Moj stari ja juce kupio dvicu, odlicna, 1250eka, cojek ko da je prodavao m3, mozemo na mjesec sa njom
    Tu es mon héro!

  25. #4275
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    1250 eura je dao za dvojku?
    She is only here to annoy herself!

Page 171 of 879 FirstFirst ... 71121161167168169170171172173174175181221271671 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Similar Threads

  1. CTR - Crash Team Racing
    By Madzi in forum Game Server CG
    Replies: 69
    Last Post: 25-01-15, 06:14
  2. Sudari i taksisti
    By rain_wind_storm in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 07-05-10, 15:21
  3. win xp explorer crash !?!
    By pSy_dEviL in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 05-04-04, 15:57
  4. Crash Cars...
    By Zabranitty in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-04, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •