Thread: Formula 1!

  1. #32226
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default Formula 1!

    Msm da je genralno rano da se prica o tome, to su momci koji imaju 21-22-23 godine. Ako budu vozili kao sad Vettel/Hamilton, to znaci da imaju minimum 10-12 godina da voze, za to vrijeme se moze desit svasta. Od njih 4-5 vjerovatno ce 2-3 izvisit za bilo sta ozbiljno, kao i do sad sto su mnogi talenti koji su dosli u F1. Nekome se poklopi, nekome se nece, a neko jednostavno nije za velike stvari. To cemo sve znat kroz godine koje dolaze.

  2. #32227
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Čuješ ovo,Leclerc lošiji vozač od Russela. O majko presveta,šta sve neću pročitati.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  3. #32228
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Zabranjen razvoj motora...a onda se neko sjeti da dozvoli izmjene na racun pouzdanosti i to RB iskoristi i dodje u francusku sa motor jacim za 15ks...

    A kako nisam u f1...kukao bih za svima redom...
    Ferrariju su i led zabranili da koriste u garazi

  4. #32229
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Yet Hamilton remains confident. "If we’re not going to develop and improve our car for the rest of the year, this is the result you’re going to see, because, as I said, they’ve really eked out performance in these last few races, wherever it’s been, whether it’s been in France with the engine or the new wing, whichever it is. But there’s another TD (technical directive) coming out for the wings. I don’t know if they’re stopping the bendiness or not but maybe that will level the playing field."

    Ima li ovaj smećar insajderske informacije FIA-e?


  5. #32230
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default

    Kako igra Mercu prednje krilo.


  6. #32231
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    Zabranjen razvoj motora...a onda se neko sjeti da dozvoli izmjene na racun pouzdanosti i to RB iskoristi i dodje u francusku sa motor jacim za 15ks...

    A kako nisam u f1...kukao bih za svima redom...
    Ferrariju su i led zabranili da koriste u garazi

    Zasto ne kad Mercu je dozvoljeno tajno testiranje guma tokom druge polovine sezone i onda koriscenje istih, Ferkan je dobio 40 KS povecanjem potrosnje ulja, onda fejkiranjem mjeraca potrosnje goriva…

    Sto se tice Honde, imaju pravo da tvikuju mapu ako su poboljsali djelove motora.


  7. #32232
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Više su vozači i ljudi iz Mercedesa prekukali u ovih par mjeseci nego konkurencija u posljednjih 7-8 godina. Gadluk od tima i vozača, naročito momak na forumu poznat kao crnja.

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Lackie For This Useful Post:


  9. #32233
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Nista ja ne kazem samo na racun RB...ni mercedes ne smatram nista boljim...
    Ali ako peavila kazu jedno... zasto dozvoljavaju nekom timu da ih zloupotrijebi....
    Zasto onda ne promijejis mapu za tih dodatnih 15ks bez bilo kakvih izmjena....
    Rb tvrdi da nisu nista dirali sem novi dizajn zadnjeg krila..a gps podsci kazu drugo....
    Od pocetka sezone je jasno da su promjene na podu bolida najvise unazadile mercedes,

    Uglavno, od kad vozecovdje limenke i strijele, timovima ostalima kao da je zabranjeno da bilo sto urade....

    Da sam na mjestu ferrarija, odvrnuo bih motor toliko da moze da traje jednu trku.... i onda bih svaku startovao sa novim motorom....svaku bi zavrsili u bodovima bez problema....a i cisto da bih se zezao sa F1...jer eto moze mi se...sam pravim motore, a para mi ne manjka
    Last edited by E_K_V; 28-06-21 at 10:48.

  10. #32234
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Mene iznenađuje da se ovdje napada jedna strana, a brani neka druga/treća koja radi isto. Samo ne u istom momentu.

    Horner, dok je gubio, pa mislim da je bio najveća tužibaba. Sad kad je isplivao na sami vrh, u fazonu je shut your mouth.

    Nema tu razlike u odnosu na Toto Wolfa, samo što je Toto simpatičniji.

    Mercedes sad stvarno kuka, degutantno je to postalo. Posebno Hamilton. Ali ne može im se to spočitavati, a ovamo ljubiti u pe*du Hornera, koji je isti takav.

    Inače rispekt za Maxa veliki. Vozi I ponaša se kao pravi šampion. Volio bih da uzme titulu. Zanimljivo da je Luis sad underdog, a iskreno - očekivao sam da se malo bolje bori s pritiskom.

    Ukoliko je istina da je RB odradio skok u kvalitetu, mislim da Verstappen to neće ispustiti do kraja. Brutalan je vozač.

  11. #32235
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    Nista ja ne kazem samo na racun RB...ni mercedes ne smatram nista boljim...
    Ali ako peavila kazu jedno... zasto dozvoljavaju nekom timu da ih zloupotrijebi....
    Zasto onda ne promijejis mapu za tih dodatnih 15ks bez bilo kakvih izmjena....
    Rb tvrdi da nisu nista dirali sem novi dizajn zadnjeg krila..a gps podsci kazu drugo....
    Od pocetka sezone je jasno da su promjene na podu bolida najvise unazadile mercedes,

    Uglavno, od kad vozecovdje limenke i strijele, timovima ostalima kao da je zabranjeno da bilo sto urade....

    Da sam na mjestu ferrarija, odvrnuo bih motor toliko da moze da traje jednu trku.... i onda bih svaku startovao sa novim motorom....svaku bi zavrsili u bodovima bez problema....a i cisto da bih se zezao sa F1...jer eto moze mi se...sam pravim motore, a para mi ne manjka


    Ne smijes da potrosis koliko ti hoces. Svaki tim ima limit.


  12. #32236
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Sami sebi fakturisu motor koliko im volja

  13. #32237
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Ne ide to bas tako.
    Znas li koliko kosta 1 motor, i znas li koliko je ulozeno da taj jedan motor traje 6 trka?


  14. #32238
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,118
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Evo ljudi misle da je to kao da čipuješ 1.9 TDI u as Ferrari put Danilovgrada...
    Ne vjerujem šta čitam

  15. The Following 3 Users Say Thank You to claudiocaniggia For This Useful Post:


  16. #32239
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ne ide to bas tako.
    Znas li koliko kosta 1 motor, i znas li koliko je ulozeno da taj jedan motor traje 6 trka?
    Pa ako krenemo logikom f1, motori nikad nisu bili jefiniji, jer idu ka smanjenju troskova...a ono nsprotiv, motori nikad nisu bili skuplji i komplikovaniji....

    I ne mislim da je motoru snagu lako podici, sli je sigurno ds se na ustrb trajnosti moze izvuci koji konj...

    Sto bi se desilo ako bi ferrari svaku trecu mijenjao motor....rrkli bi im ovi iz f1 stanite, prekorwcili ste budzet... Ne mozete ds vozite zadnjih 10 trka jer ne mozete da kupite motor sami od sebe....

    Pricam ovo ds bih primakao koji je ovo cirkus postao, a ne jer sam glupan koji 26 godina prati f1 i nista nije naucio

  17. #32240
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Sve sto vidis danas u F1 kad je pitanju tehnologija i smanjenje troskova/potrosnje je prodaja magle.
    Ulozili su stotine i stotine miliona za razvoj 1.6T hibrid, ostavimo sa strane proizvodnju istih. Sa tim parama mogli su imat dovoljno V10 motora za 50 godina. Svaki moguci pokusaj “smanjenja” troskova od kad pamtim je ustvari povecao troskove, smanjio sigurnost i zainteresovanje.

    Onda, Mercedes. Sve se vrti oko njih, kao da ne postoji drugi proizvodjac. Oni su 2008e poceli da razvojem 1.6T i hibridne tehnologije, 2 godine prije ostalih jer su im tada date tehnicke specifikacije motora. Zato su oni tu gdje jesu sa motom a znamo da su vazda bili skoro pa najgori. Sva pravila su izmisljena kako je njima odgovaralo osim ovogodisnjeg rake-a. Zato su u zadnjih 7 godina harali, i niko nije mogao da im parira, a ako jeste onda je to FIA regulisala.


  18. #32241
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Ja ti kazem, od kad su mercedes i rb dosli u f1 sve ode u 3pm....
    Ljudi se zalili na dominaciju ferrarija, a to nije nista u odnosu na ovo sto gledamo u eri rb i mb....
    Dalje, ne znam sto su se dohvatili smanjenja troskova, kad sve rade kontra i kad je ovo sport kome to ne ide uz ime...
    Od svih pravila najbesmislenije mi ovo oko zamdzavanja motora...kakva je svrha? Uz sve moguce zabrane, zabranit razvoj motora....
    Sto ce da rade sledece godine ako se neki tim pojavi kao mercedes sa totalnom dominacijom, a to se obicno i desi nakon ovavih obimnih promjemna...

  19. #32242
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Cisto da ne kazete da navijam za Maxa od kad je poceo da pobjedjuje:







  20. #32243
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  21. #32244
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Vece ponizavanje nisam vidio.


  22. #32245
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    https://www.motorsport.com/f1/news/r...kfoot/6618649/

    ...Meanwhile, Red Bull has been relentless, updating the RB16B throughout the course of the first eight races in order to put itself at the top of the standings.

    On top of this, there have been suggestions that it has been running its first set of power unit components at a slightly reduced output, owing to a vibration that had become worrisome when it first tested the car during pre-season testing.

    However, with the introduction of the second power unit in its allocation, it has been able to fix that issue and unlock some additional performance - thought to be in the region of 10-15bhp.

    This, allied to its ability to run with less rear wing because more of the downforce from its high-rake concept can be generated by the floor/diffuser, has given it a crucial straightline speed advantage over Mercedes....

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  23. #32246
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    U svakom slucaju, svi koji nisu za mercedes sad drze palceve maxu da skine luisa sa trona...
    Mada sam siguran da se mrrcercedes nece tako lsko predati i da sigurno rade na nekom upgrade-u, koliko god pricsli da su sve prebacili na 2022....
    Ili ce da zamole botasa da dva puta slucajno zakaci maxa

  24. #32247
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    336
    Thanked in
    192 Posts

    Default







    Hahahaha moze li ovaj tip?

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Nikola PG For This Useful Post:


  26. #32248
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Plasi se Russela jer bi se igrao sa njim kao beba sa zveckom.


  27. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  28. #32249
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Hamilton je vidio šta je Rasel odradio sa Botasom na VN Bahreina, pa ga je strah, jer Rasel može da bude vrlo zeznut, dok je Botas tranja jedna, gori od Barikela tri put.

    Ja se nadam da će prestati da kukaju i početi da voze. Veliki šampioni su pobjeđivali i sa gorim autom od konkurencije, a Hamilton i Merc samo nešto kukaju, ne kapiram ih, imaju li PR da im kaže ljudi jeste li došli da kukate ili vozite. RB počeo da pobjeđuje, ovi opštu kuknjavu. Idi i vozi kralju, makse više

  29. #32250
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,818
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Okreces mu ledja?


Page 1290 of 1520 FirstFirst ... 290790119012401280128612871288128912901291129212931294130013401390 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Similar Threads

  1. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 20:42
  2. Formula 1 2010.
    By SNooPY in forum Ostali sportovi
    Replies: 21
    Last Post: 17-03-10, 16:17
  3. WRC ili Formula 1?
    By Igor R in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 55
    Last Post: 06-05-09, 09:20
  4. Formula 1
    By Ahil in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 21-07-07, 15:20
  5. Formula 1 !!!
    By B-A-N-E in forum Ostali sportovi
    Replies: 124
    Last Post: 16-08-05, 10:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •