Page 606 of 2280 FirstFirst ... 10650655659660260360460560660760860961061665670611061606 ... LastLast
Results 15,126 to 15,150 of 56995

Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #15126
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,842
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Opet mi o tome za koga se vezuj kazne. Ljubi prividja li se ovo meni?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  2. #15127
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I ja imam 1 auto na moje ime registrovano i prodato prije 4 godine. Kažem sadašnjem vlasniku da prebaci na svoje ime, ali on se vadi da nema para za prevod.
    Sad pročitah ovo o objavljivanju. Taman ću tako uraditi.
    E sad, pošto nemam kod sebe table ni saobraćajnu, mogu li ga odjaviti bez toga?
    Ako ne mogu, onda da prijavim nestanak tablica i saobraćajne dozvole ili nestanak auta. Sta mislite?
    Kad on ne šiša mene da ga prevede, onda da i ja njega prvo upozorim, pa ako ne uradi, onda da mu tako namjesti.
    Pa jbg, šta da bude kakvih kazni pa da ide na moje ime.

    Poslato sa HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatok 2

  3. #15128
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    mene juce zove lik sto sam mu prodao kola prije 3god. (bas sam se chudio sto nije zvao u avgust da trazi da ga registruje opet na mene), kad kaze on i brat su vozili auto neregistrovano i imali su udes... kao dosla policija , momak kriv , sve to ok i kao rekao je da su uzeli auto za rashod... (pa kao nista se ne brini, tebe ne moze doc nikakva kazna, samo da ti javim sto je bilo da znas ako te ko zovne)

    e sad mene interesuje jel ovo bas ovako , mogu li ja tu sto odgovarat ?
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #15129
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    ako imas kopiju ugovora ne mozes odgovarati vjerovatno
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  5. #15130
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Ne razumijem, ja pri prodaji auta kazem, da pri sledecoj registraciji mora prebaciti auto na sebe i da skuplja pare .... Zasto bih uopste razmisljao ....

  6. #15131
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da li je za Hrvatsku, Sloveniju i Austriju potrebno ovlašćenje za upravljanje tuđim motornim vozilom u inostranstvu?
    Idemo mojim kolima a ja ću biti tu, ili za volanom ili kao suvozač...

    I treba li PP aparat za pomenute države?

  7. #15132
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ja msm da moras ides kod notara to za pet minuta posla si miran.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  8. #15133
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    e sad mene interesuje jel ovo bas ovako , mogu li ja tu sto odgovarat ?
    ako je auto za rashod, neka ti vrate tablice i saobracajnu i podji odjavi auto kao da je rashodovano jer je, kao, tehnički neispravno i ne isplati se dalje ulaganje u njega i bla bla, ne pominji da je učestvovalo u saobraćajnoj nezgodi.
    mozda trenutno neces imat nikakvih problema, al kasnije je moguce da to, sto se neko vozilo vodi na tebe (a ko zna dje je), bude prepreka za ostvarivanje eventualnih prava, po bilo kojem osnovu.
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  9. #15134
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Da li je za Hrvatsku, Sloveniju i Austriju potrebno ovlašćenje za upravljanje tuđim motornim vozilom u inostranstvu?
    Idemo mojim kolima a ja ću biti tu, ili za volanom ili kao suvozač...

    I treba li PP aparat za pomenute države?
    Ako se auto vodi na tebe a ti ces bit u autu ne treba ti, ne treba ni pp aparat


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #15135
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    ako je auto za rashod, neka ti vrate tablice i saobracajnu i podji odjavi auto kao da je rashodovano jer je, kao, tehnički neispravno i ne isplati se dalje ulaganje u njega i bla bla, ne pominji da je učestvovalo u saobraćajnoj nezgodi.
    mozda trenutno neces imat nikakvih problema, al kasnije je moguce da to, sto se neko vozilo vodi na tebe (a ko zna dje je), bude prepreka za ostvarivanje eventualnih prava, po bilo kojem osnovu.
    pa to sam se i dogovorio sa ovim likom , da mi donese tablice i saobracajnu pa da idem da ga odjavim
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. #15136
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ne razumijem, ja pri prodaji auta kazem, da pri sledecoj registraciji mora prebaciti auto na sebe i da skuplja pare .... Zasto bih uopste razmisljao ....
    a znam ja to al prosle godine me premolio da mu ga registrujem i ove godine je bio dogovor da ga prevede ...
    a dosta korektan lik , pa sam i pristao da mu reg...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  12. #15137
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Jedino sto mi moze doci je kazna za parkiranje ostalo odgovara vozac vozila ne vlasnik,jedino da ga zovem da odradimo kupoprodajni pa sta ce on da radi s njim nije me briga moja greska sto to odmah nisam odradio...
    Sent from Lumia 925 using tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. #15138
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisam pratio pricu oko toga na koga ide kazna. Konkretna situacija: Policajac pise kaznu.
    Vozac: Ide li kazna na moje ime ili na vlasnika vozila.
    Policajac: Na tvoje.
    Vozac: Vlasnik nema nista sa tim ?
    Policajac: Nema.

  14. #15139
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Opet mi o tome za koga se vezuj kazne. Ljubi prividja li se ovo meni?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Ok. Prodao si auto osobi B, nemas ugovor i auto je i dalje na tebe:

    Situacija 1: osoba B se cijele godine parkira po parkinzima i ne placa parkinge i napuca kazni masu. Sad se i za ove kazne kaznjava, a posto ciko iz parking servisa ne zna da li si prodao auto ili nisi - oni kazne pisu na vlasnika auta (tj. Tebe).

    Situacija 2: osoba B je izasla u grad, opjanio se, kad se vracao kuci ne stane policiji nego utekne (ako ga uhvate - ode na trijeznjenje) - policija trazi vozilo po tablicama, i njegovog vlasnika - tj. Tebe (ako nemas kupoprodajni - kako ces dokazati da nisi ti utekao policiji?)

    Situacija 3: osoba B udari nekoga kolima i utekne, policija ce opet tebi pokucati na vrata pa ti dokazuj da nisi ti.

    Situacija 4: osoba B projuri kolima pored policije sa radarom i ne stane, zavuce auto u ulicicu i sakrije ga. Opet ce kazna tebi na naplatu.

    Situacija 5: osoba B proda auto osobi C, a on proda osobi D a sve ovo bez ugovora (ti i ne znas koliko je puta auto prodato). Zatim ga prebace (mozda i ukradu pa prebace) u inostranstvo za vrsenje krivicnih djela - koga bi policija prvo privela? A ti ne mozes dokazati da si prodao auto osobi XYZ.

    Druga je stvar ako osoba B stane policiji i da svoje podatke (vezano za situacije 2, 3, 4).

  15. #15140
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Nisam pratio pricu oko toga na koga ide kazna. Konkretna situacija: Policajac pise kaznu.
    Vozac: Ide li kazna na moje ime ili na vlasnika vozila.
    Policajac: Na tvoje.
    Vozac: Vlasnik nema nista sa tim ?
    Policajac: Nema.
    Da ako stanes. Ako ne stanes nego uteknes i sakrijes auto, policija pise kaznu vlasniku auta (ne vozacu). Takvih likova ima dosta.


    Uostalom, to i u Zakonu pise (ako se ne moze utvrditi identitet vozaca - da kazna ide vlasniku auta)

  16. #15141
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .:. View Post
    Da ako stanes. Ako ne stanes nego uteknes i sakrijes auto, policija pise kaznu vlasniku auta (ne vozacu). Takvih likova ima dosta.


    Uostalom, to i u Zakonu pise (ako se ne moze utvrditi identitet vozaca - da kazna ide vlasniku auta)
    Ne znam rece li ko ovo do sad, ali je meni u agenciju (F1 konkretno) receno kad sam kupio auto da nije obavezujuce da ga ja prevedem na sebe, ali da je vlasnik 'pokriven' ako sta za***** jer ima ugovor, koji je meni ujedno i punomoc dok upravljam auto na tudju saobracajnu.
    Za 20 eura ugovora ne bi covjek razmisljo o glupostima.

    Svakako - valja to odma preves - da ne boli glava ako dodje kamatas i poveze auto jer su jos uvijek necija pa ti posle prodavca da juris i da se po trgu vatae za vratove (znam 1 takav slucaj).
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  17. #15142
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Ne znam rece li ko ovo do sad, ali je meni u agenciju (F1 konkretno) receno kad sam kupio auto da nije obavezujuce da ga ja prevedem na sebe

    U roku od 15 dana moras predati za prevod po propisima.

    CRNA GORA - Poreska Uprava
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...7oRo6hNodVWrvA
    *

    POREZ NA PROMET UPOTREBLJAVANIH MOTORNIH VOZILA

    *

    ·*Ko je poreski obveznik?*

    Poreski obveznik je kupac, odnosno sticalac upotrebljavanih motornih vozila.

    ·*Koja je poreska osnovica i kako se utvrđuje?

    -*poreska osnovica je tržišna vrijednost vozila u trenutku nastanka poreske obaveze;

    -*tržišna vrijednost vozila utvrđuje se na osnovu isprava o sticanju;

    -*ako nadležni poreski organ utvrdi da tržišna vrijednost u ispravama o sticanju nije realno iskazana, poresku osnovicu utvrđuje na osnovu procjene.

    ·*Po kojoj stopi se obračunava porez i kada se plaća?

    -*porez se obračunava po stopi od 5%;

    -*porez se plaća u roku od 15 dana od dana nastanka poreske obaveze, tj. od dana izvršenog prometa;

    -*bez dokaza o plaćenom porezu ne može se izvršiti registracija vozila.

    ·*Koja se prijava podnosi i kada?

    -*područnoj poreskoj jedinici, prema sjedištu, odnosno prebivalištu kupca, podnosi se Prijava poreza na promet upotrebljavanih motornih vozila (Obrazac-''PPR-MV'');

    -*prijava se podnosi u roku od 15 dana od dana kupovine ili sticanja vozila.

  18. #15143
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    mene je prosle godine u avgust kad sam kupio auto kupoprodajni ugovor kod notara u Niksic izasao punih 3e...2 primjerka znaci 6e je ukupna cijena koja zavrsava sve i sprjecava bilo kakve glavobolje kako za prodavca tako i za kupca....i ugovor traje neograniceno...ja sam prije 10 dana a posle vise od godine dana od kupovine auta bez problema platio porez i registrovao ga

    Sent from my Telenor Smart Pro 2 using Tapatalk 4 Beta

  19. #15144
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zakon predvidja ovaj rok od 15 dana, ali zbog toga niko nije problema imao, ja sam takodje nedavno, poslije skoro godine od kupovine auto platio porez, tj prevod.
    inače, ovo što je .:. pobrojao, nije često ali moze da se desi, dovoljna je jedna od navedenih situacija da čovjeka glava zaboli, ali mi obično vezujemo eventualne probleme samo za novčana kažnjavanja i dalje od toga ne idemo. zato je ugovor zakon.

  20. #15145
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    to i kazem 5-10e i 5 minuta rjesavaju sve

    Sent from my Telenor Smart Pro 2 using Tapatalk 4 Beta

  21. #15146
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by .:. View Post
    Da ako stanes. Ako ne stanes nego uteknes i sakrijes auto, policija pise kaznu vlasniku auta (ne vozacu).
    To da.

    Quote Originally Posted by .:. View Post
    Ok. Prodao si auto osobi B, nemas ugovor i auto je i dalje na tebe:

    Situacija 1: osoba B se cijele godine parkira po parkinzima i ne placa parkinge i napuca kazni masu. Sad se i za ove kazne kaznjava, a posto ciko iz parking servisa ne zna da li si prodao auto ili nisi - oni kazne pisu na vlasnika auta (tj. Tebe).

    Situacija 2: osoba B je izasla u grad, opjanio se, kad se vracao kuci ne stane policiji nego utekne (ako ga uhvate - ode na trijeznjenje) - policija trazi vozilo po tablicama, i njegovog vlasnika - tj. Tebe (ako nemas kupoprodajni - kako ces dokazati da nisi ti utekao policiji?)

    Situacija 3: osoba B udari nekoga kolima i utekne, policija ce opet tebi pokucati na vrata pa ti dokazuj da nisi ti.

    Situacija 4: osoba B projuri kolima pored policije sa radarom i ne stane, zavuce auto u ulicicu i sakrije ga. Opet ce kazna tebi na naplatu.

    Situacija 5: osoba B proda auto osobi C, a on proda osobi D a sve ovo bez ugovora (ti i ne znas koliko je puta auto prodato). Zatim ga prebace (mozda i ukradu pa prebace) u inostranstvo za vrsenje krivicnih djela - koga bi policija prvo privela? A ti ne mozes dokazati da si prodao auto osobi XYZ..
    Situacija 6: Prijavis da ti je auto ukradeno. Dobijes i auto i pare. I tako opet :devil:

  22. #15147
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    386
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Situacija 7: Uklonis tablice sa auta, pravis haos po gradu, oni te zaustavljaju ti pobjegnes (jer nemas tablica), radaru pobjegnes, pobjegnes kroz tunel, udaris nekog isto pobjegnes i nema kazne jer nema tablica

    Sve se veze za tablice

  23. #15148
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by izaberi1 View Post
    Situacija 7: Uklonis tablice sa auta, pravis haos po gradu, oni te zaustavljaju ti pobjegnes (jer nemas tablica), radaru pobjegnes, pobjegnes kroz tunel, udaris nekog isto pobjegnes i nema kazne jer nema tablica

    Sve se veze za tablice
    Probao je neko prije par godina da pobjegne od PG ka NK, nije se proslavio.
    Svojim ocima sam gledao dvojku kako pokusava da pobjegne :lolblue:

  24. #15149
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Xenoni

    Nađoh oglas da se prodaje sledeće:

    Univerzalni bixenon projektori za naknadnu ugradnju ili zamenu postojecih izgorelih projektora











    Zanima me može li ovo u Astra G da se ubaci?

    Valjda su to ova sočiva što usmjeravaju svjetlost da ne smeta drugim vozačima. Je li tako?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	128 
Size:	10.2 KB 
ID:	124785  
    Last edited by radja; 26-09-14 at 16:35.

  25. #15150
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Moze u svako auto da se ugrade ali nije lako...kucaj po YT bixenon projector pa gledaj:-)
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

Page 606 of 2280 FirstFirst ... 10650655659660260360460560660760860961061665670611061606 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •